•  מילה היא רק התחלה - חגית אמסטרדם פרנקל שפע של סיפורים ופעילויות ללימוד הקריאה לפי תנועות. מומלץ בחום.

 •  גמבה - הוראה מתקנת בקריאה מבית מטח - אתר מצוין ובחינם ללמוד ותרגול קריאה.  

 •  Open Spell  משחקים לכתיבה נכונה  - תוכנה לכתיבה ללא שגיאות המשלבת משחק מהנה. במקור, התוכנה נכתבה לשבטים אפריקאים. אני יצרתי לתוכנה גירסה עברית, וביתי הקליטה את הקולות. תיהנו!!!  יש לתוכנה גם גירסה בערבית  

 •  SpellTime - כתיבה ללא שגיאות  תוכנה מצויינת לתרגול כתיבה נכונה של מילים ומשפטים ללא שגיאות כתיב. התוכנה היא חופשית לשימוש ומוגדרת כתוכנת קוד פתוח התוכנה עושה הכתבות בהתאם לשגיאות הכתיב  הנפוצות.  במידה והתלמיד לא יודע איך כותבים מילה, הוא יכול לקבל רמז ולראות את המילה בצורה של הברקה . לאחר תרגול, ניתן לעשות מבחן, כדי לראות האם  התלמיד יודע לכתוב נכון את כל המילים מאותה  קטגוריה. היתרון הגדול בתוכנה שהיא פתוחה וניתן להוסיף להכתבות מילים ומשפטים בהתאם לצורך. 

 •  Sami Says - הקלטת סיפורים    - תוכנה המאפשרת לילדים לספר סיפורים באמצעות הקלטה ללא שימוש בכתיבה. ילדים שעדיין לא רכשו את הקריאה והכתיבה, ילדים הנמצאים בתהליך רכישת הקריאה או ילדים שאינם מסוגלים לקרוא ולכתוב יכולים, בעזרת התוכנה להקליט את עצמם מספרים סיפורים תוך שימוש בקולות מוכנים. הילד מקליט את עצמו בקלות רבה אומר מילים או משפטים בודדים, והתוכנה יוצרת את הרצף לסיפור שלם.
 •  שטף קריאה עם spreeder - אתר נפלא לשיפור שטף הקריאה. באתר ניתן להדביק טקסט מכל מקור (אינטרנט או Word) ואפילו טקסט מנוקד, ולהציגו בפני התלמיד בצורה של הברקה. האתר מראה כמה מילים הופיעו בטקסט. זה חשוב אם רוצים להשוות את התקדמותו של התלמיד- ניתן לתלמיד טקסט עם מספר זהה של מילים וכך נוכל לבדוק את  התקדמותו בקריאה. במידה והתלמיד עומד בקצב שבחרנו, ניתן להגביר את קצב המילים לדקה. האתר מתאים לילדים שרוכשים את הקריאה וגם לילדים בעלי לקות למידה מאחר וניתן לבחור באופן הדרגתי מאוד את מספר המילים שיוצגו בדקה (אפילו מילה אחת בדקה).
  הוראות: הדביקו לאתר את הטקסט שבחרתם (מ- Word או מהאינטרנט), ולחצו על spreed. לחצו על המילה setting ובחרו את מספר המילים שיוצגו בדקה, גודל המילה, צבע רקע, ומספר המילים שיוצגו בבת אחת. לאחר שתסיימו לחצו על save ולאחר מכן על play.   
  קצב קריאה מומלץ לפי כיתה:
  כתה א': 20-40 מילים בדקה כתה ב': 40-60 מילים בדקה כתה ג': 60-80 מילים בדקה כתה ד': 80-100 מילים בדקה כתה ה': 100-120 מילים בדקה   כיתה ו': 120-140 מלים בדקה

 •  

  הקלטה באמצעות תוכנת Audacity - 

  באמצעות התוכנה ניתן לשפר את קצב הקריאה. ניתן לבקש מהתלמידים לקרוא סיפור ולחזור עליו, עד שרואים שיפור בקצב הקריאה. 

  כדי להקליט, חברו את המיקרופון לנקודה הוורודה במחשב. לחצו על הנקודה האדומה בתוכנה כדי להתחיל להקליט. בסיום לחצו על הריבוע הצהוב. מומלץ לחתוך את החלקים המיותרים כדי לקבל את הזמן המדויק של ההקלטה. כדי להשוות מהירויות, לחצו על Mute כדי להשתיק את ההקלטה הקודמת, עימדו עם הסמן על תחילת ההקלטה ולחצו שוב על הנקודה האדומה. כך תקבלו 2 מסכים המשווים את קצב הקריאה של התלמיד. 

 •  

  שיפור קצב ואיכות הקריאה באמצעות  Power Point - 

  בעזרת תוכנת  Power Point ניתן להקליט קריאה קולית ולמדוד זמן. לאחר שהתלמיד מקליט את עצמו ועוקב אחר הזמן שהקליט, ניתן להקליט שוב ושוב, עד שיש שיפור בקצב ובאיכות הקריאה. מומלץ להתאים לכל תלמיד את הטקסט בהתאם לרמתו- טקסט מנוקד / לא מנוקד / קצר / ארוך כדי לשפר את קצב ואיכות הקריאה. 

 •  קומיקס לשיפור ההבעה בכתב

 •  פעילויות מתוקשבות של האגף לחינוך מבוגרים מחוז חיפה והצפון