Новини

Безпека дітей

опубліковано 23 трав. 2017 р., 05:56 Оржиця Відділ освіти

        У Чайківщинському ДНЗ «Оленка» був проведений тиждень безбеки дітей.
    Головною метою його проведення було  формування у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, навичок розуміння та оцінки небезпеки; безпечної поведінки вдома, на вулиці, у повсякденному житті. Поліпшити якість осітньої роботи з питань безпеки та захисту здоров’я дітей від негативних впливів довкілля, вдосконалити теоретичні знання і практичні навички педагогів, пропагувати здоровий спосіб життя серед педагогів, дітей та їх батьків.  Мета досягнута.
        Наталія Плиска, вихователь Чайківщинського ДНЗ «Оленка»
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Матусенько, голубонько, благословенна тричі будь

опубліковано 23 трав. 2017 р., 05:50 Оржиця Відділ освіти

        Разом з травневим буянням зелені, веселою піснею солов'я приходить до нас свято Матері, найближчої, найріднішої і найдорожчої для нас людини.
        В Оржицькому ДНЗ «Дзвіночок» першокласники та вихователі Бутурлим В.А., Кошова Л.М. і музичний керівник Московченко Н.Г. підготували розвагу «Матусенько, голубонько, благословенна тричі будь». На свято діти запросили своїх мам та бабусь, працівників та вихованців ДНЗ. Діти висловлювали свою любов до мами, подяку за подароване життя щирими, душевними словами віршів та пісень.
        Зворушливо звучали пісні «Тільки мама», «Пісня про матусю» у виконанні дітей 1-А класу. Із словами подяки учні 1-Б класу звернулися до своїх бабусь, виконавши пісню «Бабуся». Дівчатка 1-А класу зачарували дітей та дорослих таночком з рушничками «Вишиванка».
        арно одягнені діти та святково прикрашений зал додавали хорошого настрою та позитивних емоцій.
Валентина Бутурлим, вихователь Оржицького ДНЗ «Дзвіночок»

Радість дітям

опубліковано 23 трав. 2017 р., 05:47 Оржиця Відділ освіти

        У Денисівському дошкільному навчальному закладі «Казка» для того , щоб малечі було цікаво пізнавати навколишній світ з усіма його таємницями і загадками, рости вихованими і розумними дітьми, вихователі в навчально-виховній роботі широко використовують казку. Особливо діти люблять розігрувати казки за допомогою лялькового театру, що власноруч виготовлений вихователями закладу. Дошкільнята отримують від цього дійства безліч позитивних емоцій.
Ніна Шаповаленко, вихователь Денисівського ДНЗ «Казка»

Хліб – всьому голова

опубліковано 14 трав. 2017 р., 22:43 Оржиця Відділ освіти

        У Чайківщинькому ДНЗ «Оленка» був проведений виховний захід  під назвою «Дорога хліба до столу». Захід проводився у формі гри, де діти, дізналися як і звідки з’являється  хліб. Вони  самостійно «орали» землю,   сіяли  зерно пшениці, поливали імітоване поле, спостерігали за сходами, молотили зерно, підвозили його до млина, мололи борошно, місили тісто, робили хліб, який потім віднесли на пекарню (харчоблок), щоб наш кухар спекла його. Ще вивчали прислів’я та вірші про його величність хліб.
        По завершенню заходу діти ласували смачними булочками. Всі отримали масу задоволення, дізналися багото нового і цікавого, та  зрозуміли, що і хліб,  і працю людей  потрібно шанувати.
Плиска  Наталія, вихователь Чайківщинського ДНЗ «Оленка»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Виховуємо громадянина

опубліковано 14 трав. 2017 р., 22:38 Оржиця Відділ освіти

        Однією з найважливіших педагогічних задач, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», є виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля, адже дошкільний вік найспри¬ятливіший для формування в дитини першооснов наці¬ональної самосвідомості.
Нині виховання відповідального громадянина актуальне, як ніколи. Білою ниткою проходе ця тема через методичну роботу дошкільних навчальних закладів району, районного методичного кабінету. Пройшли три зустрічі педагогічних працівників ДНЗ з цього приводу.
        Перше засідання «Про Україну - дітям» пройшло на початку грудня 2015 року на базі Оржицького ДНЗ «Дзвіночок». Воно було проведене у вигляді розповідей, які мають практичну спрямованість: про утворення держави, її символи (герб, гімн, прапор), символи України, про Полтавщину, Оржиччину, дитячий український фольклор. Особливий інтерес викликало повідомлення про Оржиччину, її історію, творчих людей краю.  Як узагальнюючий результат був виданий посібник, який користується популярністю у педагогів дошкільних закладів району.
        Вдруге: у листопаді 2016 року колектив Лазірківського ДНЗ «Ромашка» зібрав, систематизував і продемонстрував заняття з теми «Декоративно – прикладне мистецтво України», адже роль декоративної діяльності у вихованні і розвитку дітей дошкільного віку дуже велика. Ознайомлення дітей з багатством рідного краю в поєднанні з навчанням допомагає виховати почуття краси і любові до українських народних промислів і рідної культури.  Завданням засідання було  допомогти вихователям   правильно організувати роботу на   заняттях та зацікавити  дітей   декоративною діяльністю  і мистецтвом взагалі.
        Цікавою, змістовною, захопливою була ця зустріч.  Засідання  було проведене у вигляді сорочинського ярмарку.  До участі  в  ньому   був  залучений  весь педагогічний колектив  та  вихованці закладу. В цікавій формі був поданий матеріал про  народні ремесла та промисли, докладніше розказано про  українську вишивку та гончарство.   Детальніше розглядали методику  проведення занять з  декоративного ліплення та  вишивки з показом  фрагментів  занять. Окрім того, у закладі була представлена виставка робіт майстрів, які проживають в селі Лазірки: вишиті рушники, сорочки, картини, ікони, вироби з дерева, бісеру, гончарний посуд, сучасні техніки декорування предметів (декупаж, розпис по дереву, камінцями, по тканині).
        Усі присутні ще раз переконалися у важливості декоративно-прикладного мистецтва для виховання молодшого покоління. І наше завдання як педагогів  не розгубити  знання  про  народні традиції, ремесла.
Третя зустріч пройшла 19 квітня на базі Тарасенківського ДНЗ «Калинка» з теми «Виховуємо громадянина». Вона складалася з двох практичних частин: досвідом організації патріотичного виховання ділилися господарі дошкільного закладу та з усіма присутніми був проведений педагогічний тренінг.
        У ході заходу педагоги обговорювали, що згідно Державного стандарту дошкільної освіти головним є забезпечення життєвої компетент-ності дитини, до змісту якої входить і поняття «бути громадянином своєї країни, патріотом свого народу». Говорили про те, що патріотичне виховання дошкільнят має вирішувати значне коло завдань: йдеться про повагу до батьків, свого ро¬доводу, традицій та історії рідного народу, пра¬цьовитість, високу художньо-естетичну культуру, патріотичну самосвідомість та громадянську від¬повідальність, готовність працювати для розквіту Батьківщини, захищати її, досконале знання рідної мови.
Звичайно, що у повному обсязі ці якості ще не можуть бути сформованими у дитини дошкіль¬ного віку. Проте створити фундамент, на основі якого можна формувати майбутнього громадянина-патріота, не лише можливо, а й потрібно.
        Вихователі зазначали, що  в педагогічній роботі особливо цінною є педагогічна спадщина Василя Сухомлинського, адже запропоновані ним форми і методи освітнього впливу на дитячу особистість надзвичайно актуальні й тепер. Він вбачав пріоритет у формуванні нового покоління свідомої молоді, вихованні справжніх патріотів, що по-справжньому люблять Батьківщину, горді за свій народ та його історичне минуле, відповідальні за його майбутнє.
        Не можна не погодитися із Василемь Олександровичем, який зазначив: «Любов до Батьківщини починається із захоплення красою того, що бачить перед собою дитина, чим вона милується, у що вкладає частку своєї душі. Захоплення красою землі, де жили діди і прадіди, де нам судилось прожити життя, повторити себе в дітях, постаріти і піти в землю, яка народила нас, - це найважливіше емоційне джерело любові до Батьківщини».
        Не треба забувати, що штучне зовнішнє спонукання не підтримує, а вбиває патріотичні почуття. І завжди, любу роботу, любі зміни треба починати із себе.
Людмила Ковтун, методист Оржицького РМК

Тиждень безпеки дитини в Черевківському ДНЗ «Світанок»

опубліковано 14 трав. 2017 р., 22:29 Оржиця Відділ освіти

        Нещодавно в Черевківському ДНЗ «Світанок» пройшов Тиждень безпеки дитини. Головною метою його проведення було формування у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, навичок розуміння та оцінки небезпеки, безпечної поведінки вдома, на вулиці, у повсякденному житті, у спілкуванні з чужими людьми.
        Під час роботи з дітьми вихователь пояснювала дітям правила вуличного руху,  чому спеціальні машини (швидкої допомоги, міліції, пожежної охорони, служби газу) мають перевагу в русі, в яких випадках та як їх викликати.
        Під час  екскурсії до проїжджої частини діти закріплювали знання про безпечну поведінку на дорогах, ознайомлювалися  із функціями дорожніх знаків та вмінням виконувати їх команди.  Під час моделювання різних життєвих ситуацій у дітей  формувалися уявлення про те, що деякі дорослі можуть бути небезпечними і не завжди приємна зовнішність людини  відповідає її добрим намірам.
        В кінці тижня, як підсумок важкій спільній праці дітей та дорослих, відбулося спортивне змагання. Яскраве, веселе, насичене, з казковими героями, веселими іграми, загадками і ребусами. А як результат проведеного тижня діти отримали тверді та стійкі знання, набули вмінь та навичок з безпеки життєдіяльності.
Олена Обора, завідуюча Черевківським ДНЗ «Світанок»

Екологічні стежини

опубліковано 24 квіт. 2017 р., 05:04 Оржиця Відділ освіти

        Захистити весняну квітку і спів закоханого солов'я, степову балку і лісове болото, молоду берізку і могутній дуб – це і є надійною гарантією збереження  краси і гармонії у світі для вихованців ДНЗ «Сонечко»
Любов Рудник,  вихователь  Зарізького ДНЗ «Сонечко»
Екологічна стежина до берізки – це ще одна можливість для глибшого вивчення природи рідного краю, пізнання її таємниць
Об'єктом вивчення під час екскурсії є рослинний світ

Безпека на дорозі - справа кожного

опубліковано 24 квіт. 2017 р., 03:18 Оржиця Відділ освіти

Прийшла довгоочікувана весняна пора, і все більше дітей з’являється на вулицях. Тож уже вкотре у Денисівському ДНЗ «Казка» в старшій групі відбулося заняття з безпеки життєдіяльності на тему «Подорож у країну дорожніх знаків».
Метою заняття було сформувати уявлення малят про те, що існують правила дорожнього руху, яких необхідно дотримуватися, закріпити знання дітей про транспорт, його значення в житті людини.
Діти пригадували всі правила дорожнього руху, завзято брали участь у цікавих змаганнях, жваво відповідали на запитання вікторини, з упевненістю розміщували дорожні знаки, а на малюнках-завданнях знаходили порушників Правил дорожнього руху, грали у рухливі ігри «Спритні дошкільнята», «Дозволено-заборонено».
Тетяна Халява, вихователь Денисівського ДНЗ «Казка»

Зі святом Великоднім!

опубліковано 24 квіт. 2017 р., 03:15 Оржиця Відділ освіти

        На цьому тижні ми з дітлахами  дізнавалися про звичаї та обряди, пов’язані з Великоднем. У малят було дуже багато питань про головне свято року: чому воно відзначається у різні дати, чому освячуються паски, чому ми запалюємо свічки, цілуємося та розговляємося.
        Після розповіді вихователя та  перегляду відеозапису про Великдень, запитання отримали відповіді. Потім пройшло заняття з образотворчого мистецтва, під час якого діти вирізали крашанки та робили корзинки для них.Ще ми з дітьми вивчили прикмети, приказки та повір'я, пов’язані з Великоднем.
Діти отримали позитивні емоції і дізналися багато нового.
Марина Головацька,  вихователь Райозерського ДНЗ «Журавлик»
З Воскресінням Христовим щиро вас вітаємо!
Жити в радості й любові від душі бажаємо!

Радісний надходить день

опубліковано 24 квіт. 2017 р., 03:06 Оржиця Відділ освіти

Напередодні Великоднього свята в Чайківщинському ДНЗ «Оленка» було проведено виховний захід «Радісний надходить день, дзвонять дзвони: дзень-дзелень!», під час якого діти дізналися про традиції і звичаї українського народу,  історію виникнення свята Великодня, як випікаються пасочки, що таке писанка і крашанка. У ході заходу діти складали цікаві розповіді, відгадували загадки, грали в ігри, виготовляли власноруч вітальні листівки для батьків, а на завершення - ласували спеченою нашим кухарем паскою з чаєм. Діти отримали масу задоволення і дізналися багато цікавого.
Наталія Плиска,  вихователь Чайківщинського ДНЗ»Оленка»
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1-10 of 214