2008.09.10

Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı

VinçDer Öğretim Programının Başlaması


İş Makinaları Dalı, İş Makinası Oparatörlüğü

02.09.2008 tarihinde VinçDer'i temsilen Aydın Vinç Şirketler gurubundan Muhsin AYDIN ile görüşmeler yapılmış, okulumuz ile bakanlığımız arasında yapılan protokol gereği bakanlığımızın Vinç Arabası Modülünün sektörün ihtiyacına cevap verecek şekilde yeniden revize edilerek yeniden yazılması için  Paşa Özgür GÜNDOĞAN'ı görevlendirmiş, okulumuz da protokol gereği uhtesindeki görevleri tamamlamıştır.

Yapılan görüşmeler neticesinde Sn. Muhsin AYDIN'dan prokol gereği VinçDer laboatuarının kurulması için gerekli girişimleri başlatması istenmiştir. VinçDer prokol gereği 20+1 adet bilgisayar ve bilgisayar masasını okulmuza teslim etmiş, laboratuar için gerekli elektrik tesisatını da 11.09.2008 tarihine kadar tamamlayacağını taahhüt etmiştir.

Okulumuza hibe edilecek forklift ve vinç de en kısa zamanda okul idaresine teslim edileceği sözü alınmıştır.

Okulumuza ve dolayısıyla Türk Milli Eğitimine yaptıkları katkılardan dolayı okulumuz ve bakanlığımız adına sn. Muhsin AYDIN ve VinçDer'e teşekkür ederiz.

2 Eylül 2008 tarihinde yapılan görüşme sonunda çekilen resim.

 

 

10.09.2008 tarihinde Bursa Hürriyet EML Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Öğretmenleri ile ilgili sektörden bakanlığımız adına davetim ile VinçDer'i temsilen Muhsin AYDIN ve  program geliştirme uzmanı olarak benim (Yüksel GÜNGÖR) ile zümre öğretmenleri toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Zümre öğretmenleri toplantısı ile İş Makinaları Dalı öğrencilerinin 11. sınıfta kaldırma ve iletme makinaları dersini aldıktan sonra son sınıfta stajlarını Vinç ve Forklift firmalarında yapmaları sağlanacaktır.

VinçDer adına toplantıya katılan Muhsin AYDIN'da istediklerinin yerine geldiğini, iş makinaları dalında okuyan öğrencilerin kaldırma ve iletme dersini aldıktan sonra stajyer öğrencileri beklediklerini ifade etmiştir.

Okul Müdürümüz İsmail BAŞARAN ile de yapılan toplantı sonucunda her kesimin beklentilerinin karşılandığı, gerek okulumuzda VinçDer Laboravarının kurulmuş olması gerekse stajda öğrencilerin VinçDer' bağlı firmalarda staj yapacak olmaları toplantının çok olumlu geçmesine vesile olmuştur.

Yüksel GÜNGÖR

İş Makinaları Oparatörlüğü Program Koordinatörü

Toplantılardan resimler: