2008.07.21-2008.07.25

MEGEP Modül İnceleme Semineri (5 Gün)

YALOVA


İnşaat Teknolojisi Alanı,  21 - 25 Temmuz 2008 Modül İncelemele, Esenköy / YALOVA

------------------------------------------------------------------------------------

Onaylar:

http://hedb.meb.gov.tr/faaliyet/faaliyet_more.asp?search_fd0=1230

Ayrıntılı Faaliyet Bilgileri
Faaliyet Kodu20080471
Faaliyet AdModül İnceleme Semineri
Ba Tarihi21-07-2008
Faaliyet YeriEsenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü
IliYALOVA
Bi Tarihi25-07-2008
TurSeminer
TipiMerkezi
DurumGeçerli
Ilgili BirimKurslar_3_Şubesi
IlgiliMurat YAVUZ
ListeKatılımcı Listesi
ProgramFaaliyet Programı

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığı

HİZMETİÇİ EĞİTİM ETKİNLİK ÇERÇEVE PROGRAMI


1.ETKİNLİĞİN ADI
Modül İnceleme Semineri

2. ETKİNLİĞİN AMAÇLARI
Seminere katılan öğretmenler;
- Orta Öğretim Projesi Kapsamında Program Geliştirme Sürecinde Yapılan Modül İnceleme Eğitimini   kavrar,
- Modüler Materyallerin Kontrollerinin yapılmasının kavrar ve yapar,
- Modül faaliyet sayfalarını kontrol eder ve  son şeklini vermeyi  bilir ve yapar,
- Ölçme Değerlendirme sayfalarının kontrollerini yapar ve son şeklini verir.
- Bilgisayar ve Grafik düzenlemelerini bilir ve yapar.

3. ETKİNLİĞİN SÜRESİ
5 Gün ( 30 Saat)

4. ETKİNLİĞİN HEDEF KİTLESİ
Milli Eğitim Bakanlığı mesleki eğitim okulları ve sağlık meslek liselerinin, yeterliğe dayalı modüler öğretim programı geliştirme ile görevlendirilecek öğretmenleri.

5. ETKİNLİĞİN UYGULANMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
—Yeniden yapılanma çerçevesinde hazırlanan yeterliğe dayalı modüler program geliştirme çalışmaları kapsamında programların gereği olan eğitim materyalleri olan modüllerin araştırma yöntem ve teknikleri doğrultusunda incelenmesi ve  uygulanabilirliğini sağlamak ihtiyacından kaynaklanmaktadır.
—Her çalışma grubu için katılımcı sayısı en fazla 10 kişi olacaktır.
__Yapılacak çalışmalar sunum ve uygulama  şeklinde yapılacaktır.
__Çalışmaların yapılabilmesi için her gruba 10’ar  kişilik masa başı çalışma imkanı ve en az bir bilgisayar gerekmektedir.
—Eğitim görevlileri içerikte belirtilen konularda Bakanlığımız uzman personellerinden oluşacaktır.

6. ETKİNLİĞİN İÇERİĞİ              


KONULAR

SÜRESİ

1

- Modül İnceleme Eğitimi

6 Saat

2

- Modüler Materyallerin Kontrollerinin Yapılması Uygulamaları 

 4 Saat

3

- Modül Faaliyet Sayfalarının Kontrollerinin Yapılması.

8 Saat

4

- Ölçme Değerlendirme Sayfalarının Kontrollerinin Yapılması.

6  Saat

5

- Bilgisayar ve Grafik Düzenlemelerinin Yapılması

       4 Saat

6

-Çalışma Sonuçlarının Sunulması ve Değerlendirme Uygulamaları

2 Saat

TOPLAM

30 Saat


7. ÖĞRETİM YÖNTEM, TEKNİK VE STRATEJİLERİ
Eğitim programında eğitici ve katılımcının karşılıklı etkileşimine dayalı anlatım, soru-cevap, grup çalışması, örnek uygulama vb. yöntem ve teknikler kullanılacaktır.
Program bilgisayar, projeksiyon makinesi, A4 kağıt vb. eğitim araçları ve görsel materyal ile desteklenecektir.

8. ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
Hizmetiçi eğitimi sonunda seminerin amacına ulaşıp ulaşmadığı, uygulamada karşılaşılan sorunları görüşme, gözlem vb. veri toplama yöntemleriyle değerlendirilecek olup katılımcılara seminer belgesi verilecektir.


21-25/07/2008 TARİHLERİ ARASINDA YALOVA ESENKÖY HİZMETİÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜNDE DÜZENLENECEK OLAN 471 NUMARALI MODÜL İNCELEME SEMİNERİ KATILIMCI LİSTESİDİR.
S.NO. ADI SOYADI GÖREV YERİ İLİ
1 ADEM ŞİT Gültepe Anadolu Teknik Lisesi,  Endüstri Meslek Lisesi KAĞITHANE  İSTANBUL
2 ADEM ZÜNBER Tarsus Anadolu Teknik Lisesi,  Meslek Lisesi, Tek.L.EML TARSUS  MERSİN
3 AHMET ARIKAN Yunus Emre Anadolu Teknik Lisesi, Meslek Lisesi,Tek.L.EML ODUNPAZARI  ESKİŞEHİR
4 AHMET CEMALETTİN YİĞİT Atatürk Anadolu Teknik Lisesi,  Endüstri Meslek Lisesi ALTINDAĞ  ANKARA
5 AHMET GÜNDÜZ Fethiye Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML FETHİYE  MUĞLA
6 AHMET ÖZKAN Bornova Mazhar Zorlu Ana.Tek.Lis.,Ana.Mes.Lis.ve Plastik Mes.Lis. BORNOVA  İZMİR
7 AHMET ŞAHİN İskitler Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML ALTINDAĞ  ANKARA
8 AHMET TURAN Tevfik İleri Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi,Tek.L.EML MERKEZ  RİZE
9 ATİLLA YURDAGÜL Pendik Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi PENDİK  İSTANBUL
10 AYŞİN KANDEMİR Yuvacık Mehmet Suha Uçar Lojistik Anadolu Meslek Lisesi BAŞİSKELE  KOCAELİ
11 BEYHAN AKTUĞ Çınarlı Anadolu Teknik Lisesi,  Denizcilik Meslek Lis. EML KONAK  İZMİR
12 BÜLENT KAYGUSUZ Hayri Aslan Kız Teknik ve Meslek Lisesi ÇUBUK  ANKARA
13 BÜLENT VARDAL Bornova Mazhar Zorlu Ana.Tek.Lis.,Ana.Mes.Lis.ve Plastik Mes.Lis. BORNOVA  İZMİR
14 BÜNYAMİN ALTINIŞIK Hürriyet Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML OSMANGAZİ  BURSA
15 BÜNYAMİN VURAL Gültepe Anadolu Teknik Lisesi, Tek. Lis. Meslek Lis,Tek.L.EML  KAĞITHANE  İSTANBUL
16 DERYA İNCİ Cağaloğlu Anadolu Kız Meslek Lisesi FATİH  İSTANBUL
17 EKREM KARAKAŞ  Anadolu Teknik Lisesi,  Meslek Lisesi, Tek.Lis.ve Yapı Mes.Lis. MERKEZ  BİLECİK
18 EMEL MEMİŞ Mehmet Rüştü Uzel Kimya Anadolu Tek. Lis. Mes.Lis,Tek.L.EML YENİMAHALLE  ANKARA
19 EMRE KARATAŞ Torbalı Anadolu Teknik Lisesi, Tek. Lis. Meslek Lis,Tek.L.EML TORBALI  İZMİR
20 ERDAL AKPINAR Atatürk Anadolu Teknik Lisesi, Tek. Lis. Meslek Lis,Tek.L.EML  ALTINDAĞ  ANKARA
21 ERDİNÇ AKOLAŞ Akkapı Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi SEYHAN  ADANA
22 ERHAN ŞAHİN Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi, Meslek Lisesi, Tek.L.EML ÜSKÜDAR  İSTANBUL
23 ERKAN KESKİN Tekstil Anadolu Teknik Lisesi,  Meslek Lisesi, Tek.L.EML ZEYTİNBURNU  İSTANBUL
24 FAHRETTİN KAVİLCİOĞLU Çiğdemtepe Anadolu Teknik Lisesi,Meslek Lisesi, Tek.L.EML YENİMAHALLE  ANKARA
25 FATİH HAZAN Çiğdemtepe Anadolu Teknik Lisesi Meslek Lisesi, Tek.L.EML YENİMAHALLE  ANKARA
26 FATMA AKKAŞ Yuvacık Mehmet Suha Uçar Lojistik Meslek Lisesi BAŞİSKELE  KOCAELİ
27 FERDA SEZER Anadolu Teknik, Anadolu Meslek, Tek. Lis. Meslek Lis,Tek.L.EML  BEYKOZ  İSTANBUL
28 FERHAT NALBANT Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML ALANYA  ANTALYA
29 FEVZİ TEK Torbalı Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi TORBALI  İZMİR
30 FEYZA ARIKAN Malatya Tarım Meslek Lisesi BATTALGAZİ  MALATYA
31 FIRAT YÜCEL Anadolu Meslek Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi SERİK  ANTALYA
32 GÜRCAN BILDIR Bornova Mazhar Zorlu Ana.Tek.Lis.,Ana.Mes.Lis.ve Plastik Mes.Lis. BORNOVA  İZMİR
33 HACI MURTAZA AYDEMİR Gerede Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi GEREDE  BOLU
34 HAKAN BABAÇ Orhaneli A.Necati Yılmaz Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi ORHANELİ  BURSA
35 HAKAN İBRAHİM BİLEN Tevfik İleri Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi,Tek.L.EML MERKEZ  RİZE
36 HASAN YEŞİLYURT Samsun Tarım Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi ATAKUM  SAMSUN
37 HASAN YILDIZ Bornova Mazhar Zorlu Ana.Tek.Lis.,Ana.Mes.Lis.ve Plastik Mes.Lis. BORNOVA  İZMİR
38 HAYDAR GEÇE Kozlu Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML MERKEZ  ZONGULDAK
39 Hayrettin AKTÜRK Erzincan Tarım Meslek Lisesi MERKEZ  ERZİNCAN
40 HİLMİ DUYGU EKMEKÇİ Battalgazi Anadolu Meslek Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi MAMAK  ANKARA
41 HÜLYA BAYRAM Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu İZMİT  KOCAELİ
42 HÜSEYİN GÖKSU Mimarsinan Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML BORNOVA  İZMİR
43 HÜSEYİN KARAARSLAN Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML ÜSKÜDAR  İSTANBUL
44 HÜSEYİN SOMER Ali Osman Sönmez Anadolu Teknik Lisesi,  Mes. Lis., Tek.L.EML OSMANGAZİ  BURSA
45 İCLAL GEZER Dilovası Teknik Lise ve Çok Programlı Lisesi DİLOVASI  KOCAELİ
46 İSMAİL AKTAŞ  Mazhar Zorlu Ana.Tek.Lis.,Ana.Mes.Lis.ve Plastik Mes.Lis. BORNOVA  İZMİR
47 İSMAİL GÖK Afyonkarahisar Anadolu Teknik Lisesi,AML, Tek.L.EML MERKEZ  AFYONKARAHİSAR
48 İSMAİL KARAGÖZ Halk Egtim Merkezi DÖRTDİVAN  BOLU
49 Kadir SERT Çankırı Tarım Meslek Lisesi MERKEZ  ÇANKIRI
50 KEMAL AKGÜN Tekstil Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML ZEYTİNBURNU  İSTANBUL
51 KENAN TURHAN M.Kemal Coşkunöz Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi EML NİLÜFER  BURSA
52 LEVENT GÜLTEPE Tekstil Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi ve Meslek Lisesi MERKEZ  KAHRAMANMARAŞ
53 MEHMET AKTUĞ Çınarlı Anadolu Teknik Lisesi,  Meslek Lis. Tek L.Denizcilik Mes. L. EML KONAK  İZMİR
54 MEHMET ALİ ÇOBAN Kazımkarabekir Anadolu Teknik Lisesi,  Mes.. L., Tek.L.EML PALANDÖKEN  ERZURUM
55 MEHMET DURAK Sanayi Odası Vakfı İnşa. Ana.Tek.Lis.,.,Tek.Lis.ve Yapı Mes.Lis. ŞİŞLİ  İSTANBUL
56 Mehmet TAÇYILDIZ Erzincan Tarım Meslek Lisesi MERKEZ  ERZİNCAN
57 MEHTAP NAİLLİOĞLU KAYMAK Keçiören Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML KEÇİÖREN  ANKARA
58 MERAL TAŞLI İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi MERKEZ  BALIKESİR
59 MESUT TORUN Gökhöyük Tarım Meslek Lisesi MERKEZ  AMASYA
60 MUHAMMET YILDIRIM Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İ.H.L. YENİMAHALLE  ANKARA
61 MURAT ALTIPARMAK Yenimahalle Anadolu Teknik Lisesi,  Meslek Lisesi, Tek.L.EML YENİMAHALLE  ANKARA
62 MURAT ARIK Sanayi Odası Vakfı İnşaat Ana.Tek.Lis.Mes.Lis.,Tek.Lis.ve Yapı Mes.Lis. ŞİŞLİ  İSTANBUL
63 MURAT YILMAZ Kağıthane İHKİB Hazır Giyim Meslek Lisesi KAĞITHANE  İSTANBUL
64 MUSTAFA GÖKHAN KALENDER İskitler Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML ALTINDAĞ  ANKARA
65 MUSTAFA SAĞLAM Gerede Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi GEREDE  BOLU
66 NESRİN KIZMAZ AKGÜN Tekstil Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML ZEYTİNBURNU  İSTANBUL
67 Nevzat ÖZDEMİR Çankaya Tarım Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi ÇANKAYA  ANKARA
68 NUH MARAL Çankaya Tarım Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi ÇANKAYA  ANKARA
69 Nurullah TÜRKER Erzincan Tarım Meslek Lisesi MERKEZ  ERZİNCAN
70 OSMAN EGEMEN DÖĞER Bornova Mazhar Zorlu Ana.Tek.Lis.,Ana.Mes.Lis.ve Plastik Mes.Lis. BORNOVA  İZMİR
71 ÖMER BAYHAN Gebze Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML GEBZE  KOCAELİ
72 ÖMER PAKYÜREK Keçiören Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML KEÇİÖREN  ANKARA
73 ÖZDEN ARDIÇ Cumhuriyet N.S. İşgören Anad.Mes, L. 100. Yıl Kız Tek.Öğr.Olg.Ens. KONAK  İZMİR
74 ÖZEN SIZAK Tepebaşı Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi,Tek.L.EML TEPEBAŞI  ESKİŞEHİR
75 ÖZKAY ÖZ Tarsus Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML TARSUS  MERSİN
76 PERVİN TÜYSÜZ Gemlik Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi GEMLİK  BURSA
77 RABİA AŞKIN TUNÇÖZ Hüseyin Özdilek Tekstil Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi NİLÜFER  BURSA
78 RAMAZAN AKGÜN Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EMLi ÜSKÜDAR  İSTANBUL
79 RAMAZAN AYDOĞDU 100. Yıl Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML MERKEZ  BALIKESİR
80 RECEP AKOVA Sürmene Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi ve EML SÜRMENE  TRABZON
81 RECEP TAVSAMAZ Yunus Emre Anadolu Teknik Lisesi,  Meslek Lisesi, Tek.L.EML ODUNPAZARI  ESKİŞEHİR
82 RIDVAN CİVAN Hürriyet Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML OSMANGAZİ  BURSA
83 SEBAHATTİN GÖKMEN Battalgazi Anadolu Meslek Lisesi, Teknik Lise ve EML MAMAK  ANKARA
84 SELİN KARAGÖL Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Tek.L.EML ÜSKÜDAR  İSTANBUL
85 SOLMAZ UZER Keçiören Tarım Meslek Lisesi KEÇİÖREN  ANKARA
86 SUAT ARIK Sanayi Odası Vakfı İnşaat Ana.Tek.Lis.Yapı Mes.Lis. ŞİŞLİ  İSTANBUL
87 SUNA SUĞÜR Çankaya IMKB Ana.Otel.ve Tur.Meslek Lisesi Tek.Lis.ve Yapı Mes.Lis. ÇANKAYA  ANKARA
88 SÜLEYMAN AKBAŞ Atatürk Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, TOROSLAR  MERSİN
89 SÜLEYMAN YILDIRIM Anadolu Teknik Lisesi,Meslek Lisesi, Tek.Lis.ve Yapı Mes.Lis. MERKEZ  AFYONKARAHİSAR
90 ŞENOL KILIÇ Aliağa Anadolu Teknik Lisesi, Meslek Lisesi, Teknik Lise, METEM ALİAĞA  İZMİR
91 ŞEVKET TURGUT Atatürk Anadolu Teknik Lisesi.Mes. L. Tek.Lis.ve Yapı Mes.Lis. TOROSLAR  MERSİN
92 TALİP ZORLU Anadolu Teknik Lisesi, Mes.Lis. Tek.Lis.ve Yapı Mes.Lis. ÇARŞAMBA  SAMSUN
93 VOLKAN BİNİCİ Pendik Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi PENDİK  İSTANBUL
94 YALÇIN SAĞLAM Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Mes.L. Tek.Lis.ve Yapı Mes.Lis. MERKEZ  ERZİNCAN
95 YASEMİN AKSOY Disk Anadolu Tekstil Meslek ve Tekstil Meslek Lisesi KARTAL  İSTANBUL
96 YASEMİN TÜRKMEN Atatürk Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve EML ALTINDAĞ  ANKARA
97 YILMAZ GÖZLET Tekstil Anadolu Teknik Lisesi, M.L.Tek.Lis.ve Yapı Mes.Lis. ZEYTİNBURNU  İSTANBUL
98 YUSUF YILDIZ Pendik Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi PENDİK  İSTANBUL
99 YÜKSEL GÜNGÖR Hürriyet Anadolu Teknik L. M.L. Tek.Lis.ve Yapı Mes.Lis.OSMANGAZİ  BURSA
100 ZEYNEP TUĞBA SERTKAYA TRİSAD Triko Örme ve Konfeksiyon Mes.l. ZEYTİNBURNU  İSTANBUL

Hizmetiçi Eğitimler:


Faaliyet Kodu Faaliyet Adı Faaliyet Yeri Baş. Tarihi Bit Tarihi Türü Başvuru Tarihi Durum
2008000178 Meslek Analizi ve Modüler Program Geliştirme Semineri Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü / YALOVA 28/04/2008 02/05/2008 Seminer 08/04/2008 Resen Alındı
2008000200 Araştırma Yöntem ve Teknikleri Semineri Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü / ERZURUM 05/05/2008 09/05/2008 Seminer 16/04/2008 Resen Alındı
2008000259 Anket Sonuçlarının Değerlendirilmesi Semineri Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü / AKSARAY 02/06/2008 06/06/2008 Seminer 09/05/2008 Resen Alındı
2008000325 Tanıtım ve Yönlendirme Dersi Modüllerinin Güncellenmesi Semineri Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü / ERZURUM 23/06/2008 27/06/2008 Seminer 06/06/2008 Resen Alındı
2008000402 Meslek Standardı ve Akreditasyon Semineri Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü / ERZURUM 07/07/2008 11/07/2008 Seminer 16/06/2008 Resen Alındı
2008000471 Modül İnceleme Semineri Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü / YALOVA 21/07/2008 25/07/2008 Seminer 16/07/2008 Resen Alındı




------------------------------------------------------------------------------------