2008.06.23-2008.07.21
MEB OÖP (Orta Öğretim Projesi)
Modüler Yapıda Öğretim Programı Geliştirme

Ortaöğretim Projesi kapsamında Yeni alan/dal çalışmalarında, Modüler Öğretim Programı geliştirme çalışmalarında görev verilen komisyon üyeleri 

23 Haziran - 21 Temmuz 2008 tarihleri arasında 29 (yirmi dokuz) gün süreli görevlendirme

Onaylar:   http://etogm.meb.gov.tr/duyuru/2978.pdf

Motorlu Araçlar Teknolojisi - İş Makineleri Operatörlüğü Dalında çalışma yapan komisyon üyeleri:

ADI SOYADI

BRANŞI

İLİ

OKULU

YÜKSEL GÜNGÖR

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ

BURSA

OSMANGAZİ HÜRRİYET ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

 -----------------------------------------------------------------------------

AYDIN VİNÇ - AYDIN ŞİRKETLER GRUBU
Fatih Mh. Mercan Sk. No.6/B Y.Yalova Yolu Beşyol / BURSA
Tel:     (0 224) 271 39 52 (pbx)
Faks:    (0 224) 255 19 51
Muhsin AYDIN (Yönetim Kurulu Üyesi)
http://www.aydinvinc.com.tr/index.php

------------------------------------------------------------------------------ 

KALDIRMA VE İLETME MAKİNELERİ DERSİ
Sabit, hareketli kaldırma ve iletme makineleri, çalışması, görevleri, arıza tespiti, elemanların devreden söküp takılması konularının verildiği derstir.
Bu derste öğrenciye, sabit, hareketli kaldırma ve iletme makinelerini tanıyıp, bu makinelerdeki elemanları devreden söküp takma ve arıza tespiti yapma yeterliklerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Kitaplar - (Modüller) (11 ve 12. SINIF MODÜLLERİ)
Forkliftler
Vinç Arabası
Vinç Aktarma Organları

------------------------------------------------------------------------------

Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanında, İş Makinaları Dalında, aşağıda çerçeve öğretim programları ile eğitim müfredatı bulunan daldaki öğrencilerin Kaldırma ve İletme Makinalarını Kullanabilmelerini sağlamak, öğrencilerin stajlarını vinç ve forklift firmalarında (VinçDer) iş başında uygulamalar yapmaları amacı ile yürütülen çalışmalar bulunmaktadır.  

Alanlara ait ders bilgi formları ve yeterlik tabloları Motorlu Araçlar

Alanlara Göre Çerceve Öğretim Programları Motorlu Araçlar

------------------------------------------------------------------------------ 

PROTOKOL GEREĞİ YAPILAN MODÜLLERDE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI:

Kaldırma ve İletme Makinaları dersinin modülü olan Vinç Arabası modülü yeniden yazılmak izere İzmir Konak Motor Meslek Lisesinde görevli alanında uzman öğretmen Paşa Özgür GÜNDOĞAN 17.07.2008-08.08.2008 tarihleri arasında Bakanlığımız tarafından görevlendirilmiş, Bakanlığımız ile Bursa VinçDer arasında yapılan protokolün gereği Bakanlığımız tarafından yerine getirilmiştir. Okulumuz Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi de protokol gereği VinçDer tarafından donatılacak olan Laboratuvarın alt yapı çalışmalarını tamamlamış, kendi uhtesindeki görevi yerine getirmiştir.

Vinç Arabası Modülü, yeniden yazılacak, Modül İnceleme safhasından geçtikten sonra Türkçe yönünden incelemesi yapılacak, Grafik yönünden düzenlemesi yapılarak Bakanlığımıza bağlı http://www.megep.meb.gov.tr/indextr.html MEGEP adresinde yayınlayarak Türkiyedeki bütün okulların kullanımına sunulacak, okulumuz Hürriyet Endüstri Meslek Lisesinin Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanınnda bulunan İş Makinaları Dalında eğitim ve öğretim gören öğrenciler adı geçen ders ve modüllerini okulda VinçDer Laboratuarında aldıktan sonra pratiklerini geliştirmek üzere stajlarını son sınıfta istedikleri takdirde VinçDer'e bağlı Vinç ve Forklift firmalarında yapacaklardır. 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında (8 Eylül 2008-12 Haziran 2009) uygulanmaya konulmak üzere protokolun gereği Okulumuz ve Bakanlığımız tarafından yerinde getirilecektir.

 Modül Yazım Onayı:

Orta Öğretim Projesi Kapsamında 14/Temmuz – 08/Ağustos/2008 tarihleri arasında modül yazımında görevlendirilen öğretmenler

 http://etogm.meb.gov.tr/duyuru/15_07_2008_oop.pdf