Biuletyn 08/2012

POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE

                                           ODDZIAŁ MIEJSKI w BYDGOSZCZY

                               ul. Piotrowskiego 15   85-098 Bydgoszcz

                                                                     http//ombydgoszcz.pttk.pl

adres do korespondencji:  85-950 Bydgoszcz 1  skr. poczt. 246

       Konto: 56 1540 1027 2102 7501 8285 0001

 

                              


     Oddziałowy biuletyn  Nr .: 8/2012                                                                                  Bydgoszcz,  26. 09. 2012 r.

           


                                                                                           Koła i Kluby O/Miejskiego  PTTK

 Informacje przydatne dla prowadzenia działalności turystyczno – krajoznawczej w naszym środowisku oraz pogłębienia więzi między  Kołami i Klubami Oddziału Miejskiego.

                                                                                                                   (Biuletyn Informacyjny Oddziału Miejskiego ukazywał się już w 1958 i 1959 roku)

 

1. Na powakacyjne zebranie Zarządu Oddziału w dniu 24 września 2012 r. od godz. 18:30 przybyło 2 spośród 9 członków Zarządu (plus 1 usprawiedliwiony) i jeden przedstawiciel Komisji Rewizyjnej oraz przy okazji innych spraw reprezentant „turkola”. Przedmiotem narady były najbliższe zadania oraz wieści z ZG, w szczególności w sprawie kampanii sprawozdawczo - wyborczej i przyszłorocznych składek.

2.  W związku z przyszłorocznym Zjazdem Krajowym i poprzedzającym je Zjazdem Oddziału i Regionalnym z dniem 1 października rozpoczyna się kampania sprawozdawczo - wyborcza  w koła/klubach. Póki co  liczby mandatów dla poszczególnych kół/klubów nie można przydzielić, gdyż nie znana jest ich liczebność. W stosunku do ubr brak jeszcze około 25% składek, a w przypadku "morsów" za br i mechanika" za br i ubr nie ma ich wcale.

3.  W przyszłym roku składki ulegną niewielkiej zmianie. Szczegóły w kserokopiach do odebrania lub na www.pttk.pl

4.   Uwzględniając darowiznę od "pietaszków" pieniędzy ze składek wystarczy na czynsz za świetlicę do końca roku. Jednak kolejne ograniczenie częstotliwości zebrań klubów ("turkole"   -  ostatni poniedziałek miesiąca) wskazuje na pilną potrzebę zmiany siedziby na jeszcze mniejszą/tańszą.

5.  W listopadzie po rozprawie sądowej z poprzednim użytkownikiem można oczekiwać, że  Miasto sfinalizuje sprawę naszego wniosku o nową przystań kajakową na Babiej Wsi. W tym wypadku mało realne jest aby jeszcze przed zimą nastąpiła przeprowadzka do lokalu, który wymaga zapewne remontu większego niż wszechobecnie zagrzybiona świetlica.

6.  Wkrótce pojawią się zapewne pilne pytania o przyszłoroczne kalendarze imprez. W przyszłym roku "piętaszki" i "górale" obchodzą  60-lecie powstania sekcji oddziałowych.

7. Nie było z kim naradzić sie w sprawie kontynuacji obchodów 60-leciu powstania Oddziału Miejskiego PTTK. Po majowej imprezie plenerowej był pomysł/potrzeba by zorganizować jesienną wersję kameralną.

8.  W związku z nowym  ubezpieczeniem w towarzystwie AXA doszła atrakcyjna forma internetowego (lista i przelew) ubezpieczenia uczestników imprezy nie będących członkami PTTK od NNW i to nawet w przeddzień imprezy i z atrakcyjną stawką..

9.   Po reklamacjach wyjaśniło się, że z winy okresowego pracownika poczty kilka przesyłek w okresie letnim było przeterminowanych.

10.   W dniu 22 października w Ciechocinku obchodzone będzie Wojewódzkie Święto Turystyki, jest też zaproszenie na listopadową konferencje do Łodzi.

11.   Na swoje imprezy otwarte zapraszają: "kiwaczki" na szlak pomników przyrody 6 X i "torpedo" do Chrośny na pieczenie ziemniaków 7 X, a "piętaszki" na 110km maraton pieszy do Włocławka szlakiem ks.Popiełuszki 20/21 X.

12.  Następne zebranie Zarządu – prawdopodobnie 5 listopada o 18:30 w siedzibie Oddziału przy ul. Piotrowskiego 15, chyba, że wynikną nagłe sprawy do załatwienia

Z turystycznym pozdrowieniem

Prezes Zarządu OM  PTTK w Bydgoszczy                                                                                         Wojciech Jagła

Comments