Strona główna‎ > ‎

Biuletyny 2012 r.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

  

                                                                                                             

                        POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE  

                                       ODDZIAŁ MIEJSKI w BYDGOSZCZY

                                   ul. Piotrowskiego 15   85-098 Bydgoszcz

                  adres do korespondencji:  85-950 Bydgoszcz 1  skr. poczt. 246

  

                                                                                                                                                                                  Bydgoszcz dn. 29.12.2011

 

Koleżanki i Koledzy

Członkowie Oddziału Miejskiego PTTK

w Bydgoszczy

 

Uprzejmie informuje, że w ubiegłym tygodniu KRS zatwierdził roszadę funkcji w Zarządzie naszego Oddziału i z dniem 7 grudnia objąłem funkcję Prezesa Zarządu, a Krystyna Czerwińska - Wiceprezesa.

W okresie 20-letniego wiceprezesowania Oddziałowi kilkakrotnie wymówiłem się od odpowiedzialności za całość i sądziłem, że i tę kadencję będę mógł poświęcić przede wszystkim swojemu Klubowi. Skomplikowanie się sytuacji rodzinnej Prezes  Krystyny Czerwińskiej i choroba Skarbnika Zbigniewa Laskowskiego zmusiły Zarząd na rok przed wyborami do zmian. Mimo, że w zebraniach formalnie 9-osobowego Zarządu zawsze uczestniczył jeden lub nawet dwóch członków Oddziałowej Komisji Rewizyjnej efektywność pracy niweczył nader częsty brak kworum do podejmowania decyzji. Zmiana dnia i godzin zebrań niewiele zmieniła możliwość podejmowania uchwał. Te okoliczności spowodowały między innym i to, że nad wyraz długo nie mogliśmy uporać się z prawidłową dystrybucją znaczków członkowskich. Prowadzącej księgowość Oddziału Jadwidze Lampart udało się w grudniu rozwikłać składkowy galimatias i obecnie dysponuję wszystkimi opłaconym, a niewydanymi znaczkami i legitymacjami.

Zamiana funkcji nie oznacza żadnego przełomu, tym bardziej że w między czasie również moja sytuacja rodzinna mocno się skomplikowała i ograniczyła czas poświęcony na działalność społeczną. Tym nie mniej widząc trudności w komunikowaniu się chciałbym w okresie do końca kadencji doprowadzić do pogłębienia informatyzacji w Oddziale. Mam pozytywny przykład funkcjonowania u Piętaszków cotygodniowego e-informatora i widzę sens aby podobnie funkcjonował przynajmniej comiesięczny e-informator Oddziału, a w konsekwencji także aktualizowana była strona Oddziału i strony kół i klubów. Podobnie jak BIT „Szlaku Brdy” powinien on również przede wszystkim preferować/promować  działalność naszych kół i klubów lecz w odróżnieniu od niego informować o dokonaniach nie tylko  o linkami do fotoalbumów ale i tekstem, a całość ujęta w szablon mogła być łatwo drukowalna i dostępna w wersji papierowej. Być może łatwo strawnego podania wymagają też wieści z Zarządu Głównego i Sejmiku Prezesów woj. Kuj.-Pom., a także problem zadań publicznych i środków unijnych. Jako adresatów widzę nie tylko prezesów ale i członków władz naszych kół i klubów oraz docelowo wszystkich członków Oddziału posługujących się lub mających dostęp do skrzynek e-majlowych.

Obecnie podstawowym zadaniem jest przebrnięcie przez zmienioną sprawozdawczość GUS, gdyż w stosunku do lat poprzednich w kilku miejscach istotnie zmienił się (uszczegółowił) druk TK-K, a w ślad za nim i TK-O. Do przekazania niektórym prezesom pozostało mi jeszcze 5 kompletów formularzy TK-K z objaśnieniami do nich oraz informacji o podwyższonych składkach i wliczonym w to ubezpieczeniu NNW i OC (w ramach składki członkowskiej). Zwrot do Zarządu nowych sprawozdań TK-K oraz uzupełnienie złożonych już ale na starych drukach musi nastąpić do 15 stycznia 2012 roku.

Póki co wstępne podsumowanie finansów Oddziału dobrze rokuje na przyszły rok.

W załączeniu kolejna wersja oddziałowego kalendarza imprez.    https://sites.google.com/site/ompttkbydgoszcz/home/plan-pracy-kol-na-2012-r

 W nadchodzącym 2012 roku obchodzimy 60 rocznicę przekształcenia bydgoskich struktur PTT i PTK w Oddział Miejski PTTK w Bydgoszczy co powinno być okazją do jubileuszowych przedsięwzięć.

 

Życząc Szczęśliwego Nowego Roku i wszelkiej pomyślności a przede wszystkim zdrowia proszę o dalszą wytrwałości w dbałości o rozwój naszego Oddziału i oczekuję pomocy i wsparcia lub przynajmniej życzliwej cierpliwości w okresie sanacji pracy Zarządu.

 

 Prezes Zarządu Oddziału

Wojciech Jagła

 85-125 Bydgoszcz,

ul. Solskiego 8/65

womaja@op.pl

600 163 435

(52) 373 51 69