ייעוץ עסקי, יועץ עסקי, תוכנית עסקית, מימון, ספקים, לקוחות, מתחרים,

 שהחלום לא יהפוך לסיוט

 

יש לכם רעיון מצויין לעסק.  רעיון נפלא.  מקורי, חדשני, "בדיוק מה שחסר" - "איך לא חשבו על זה קודם".  ייתכן והגיתם אותו לפני רגע, ייתכן שאתם "מבשלים" אותו כבר שנים וייתכן שהגעתם אליו דרך נסיונכם המקצועי העשיר.  הכל הולך, אין נוסחה אחידה.  זה יכול להיות מכשיר אלקטרוני לאיתור פילים בקנה, שרות המרת שירי משוררים לספרי בישול או דוכן פלאפל אורגני במשרד ראש הממשלה.  לא משנה.  רוב הרעיונות מצויינים ובעלי פוטנציאל אמיתי.  כן, כן, שמעתם נכון - רוב הרעיונות, בנאליים וביזאריים כאחד, מצויינים ובעלי פוטנציאל להצליח.  סביר להניח שכך גם הרעיון שלכם.

 

הרבה רעיונות אכן הפכו להצלחה מסחררת – הגלגל, כרטיס האשראי, פייסבוק  והקריוקי.  הרבה יותר רעיונות הצליחו קצת פחות אך עדיין במידה בה הם מספקים פרנסה מכובדת ליזם ולאנשים המועסקים על ידו. 

רעיונות רבים מדי הצליחו הרבה פחות, כלומר נכשלו.

 

הסטטיסטיקה היבשה מציינת שחמישים אחוז (חצי!) מהעסקים לא מגיעים לשנתם החמישית.  

 

למה? האם יהיה זה גם גורלכם?  ואולי דווקא "לי זה לא יקרה"...

האם לא די ברעיון מעולה בכדי להצליח?

 

בין הצלחה לכשלון עובר קו ברור ביותר, קו פרשת המים.  מי לחסד ומי לשבט.  אך אין מדובר בגזירת גורל.  הכדור בידיכם, וביכולתכם לקבוע את תוצאת המשחק. 

 

אתם חיים את הרעיון יומם וליל. הפכתם בו מכל הצדדים. ועדיין, האם לקחתם הכל בחשבון?  אני משוכנע שאתם מכירים היטב את התחום המקצועי בו בחרתם להתמקד.  סביר מאד שגם ציינתם לעצמכם שיש נושאים בהם אינכם מתמצאים. אך מה עם הנושאים שעליהם אינכם יודעים שאינכם יודעים???   

 

האם בחנתם את יישימות הרעיון לפני שהחלטתם לקפוץ למים הקרים?

האם גייסתם מספיק הון? באיזו ריבית? מהם ההחזרים? האם תוכלו לעמוד בהם?  

מהם תנאי האשראי שלכם מול הספקים? אילו תנאי אשראי תתנו ללקוחות?

איפה ימוקם העסק? האם יש צורך ברישוי לעסק? איך ידעו הלקוחות להגיע אליכם בכדי לרכוש את המוצר או השרות שלכם? ומיהם בכלל הלקוחות שלכם? ולמה הם ירצו בכלל לקנות את המוצר או השרות שלכם? וכמה יעלה המוצר או השרות שלכם? האם הוא יקר או זול משל המתחרים? ומיהם המתחרים? כמה רווח אמור העסק לייצר עבורכם – בחודש הראשון? אחרי חצי שנה? בעוד שנתיים?  ממה תתפרנסו עד שהעסק יתחיל להרוויח?

 

או. קייי.  או קיי.  עכשיו לנשום.  לא אמרתי שלא צריך ללכת קדימה עם הרעיון.

אמרתי רק שחייבים לעשות שעורי בית לפני שקופצים למים.  

לשאול.  לבדוק.  להתייעץ עם מומחים.  לפנות ליועץ עסקי.

 

ומילת תקווה גם לאלו מכם שכבר הלכו בעקבות ליבם וששואלים את עצמם היום אם כל זה היה כדאי, ושניהול עסק מקרטע ומדמם לא היה בתוכניות שלהם: ברשותכם אשתמש בקלישאה נוספת מעולם הספורט "זה לא נגמר עד שזה לא נגמר".  כן, במרבית המקרים פנייה לקבלת ייעוץ עסקי תאפשר לכם לשנות את המגמה גם היום.

 

בואו ונתרכז בסיכויי ההצלחה.  בואו ננצח את הסטטיסטיקה.  לא רק להכלל בין חמישים האחוז השורדים, אלא להיות בין המצליחים שבהם.  

 

החדשות הטובות הן שיש לכם סיכוי מצויין להצליח, ובגדול. 

 

 Key Contacts

שם איש קשר

 Important Links