Edukacja pozaszkolna

Większość szkoleń, warsztatów i konferencji w zakresie opieki nad osobą chorą i niesamodzielną dotyczy pielęgniarek i lekarzy. Natomiast często istnieje możliwość uczestnictwa w takim szkoleniu opiekunów medycznych. Postaramy się dla Państwa wyszukiwać dostępne szkolenia i na bieżąco o nich informować, jak również będziemy zamieszczać terminy i miejsca ciekawych wydarzeń edukacyjnych zaplanowanych na najbliższy rok, które w naszej opinii mogą być szczególnie ważne dla opiekunów medycznych.

Kursy dla opiekunów medycznych prowadziły m.in.: Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie - www.cmkp.edu.pl, Państwowa Medyczne Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu - www.wsm.opole.pl, Wyższa Szkoła Umiejętności Zawodowych w Pińczowie - www.wsuz.pl, Ceiro w Łodzi, Polska Szkoła Opiekunów Medycznych w Olsztynie czy Atamedica w Ostrowie Wielkopolskim. Trwa również projekt szkolenia w zakresie opieki geriatrycznej, beneficjentem projektu jest CMKP, ale informacje o projekcie i terminy szkoleń możecie również znaleźć tu: geriatria.mz.gov.pl.  

Część firm oferuje szkolenia po uzbieraniu odpowiedniej ilości osób.

Wszystkie szkolenia lub konferencje ze znaną datą będą zamieszczane również w kalendarzu.

Wiele ciekawych szkoleń e-learningowych, materiałów wideo i warsztatów dotyczących opieki dostarcza Fundacja "Razem Zmieniamy Świat". Więcej informacji na stronie: http://www.damy-rade.info/

Zapraszamy także do współtworzenia tej bazy wydarzeń - informacje prosimy przesyłać przez nasz formularz kontaktowy.

Poniżej znajdują się opisy tych szkoleń, które są adresowane do opiekunów medycznych.

Wdrożenie modelu FINECVET w edukacji formalnej i pozaformalnej

opublikowane: 18.04.2016, 04:39 przez Bartosz Mikołajczyk   [ zaktualizowane 18.04.2016, 04:40 ]

Celem projektu jest doskonalenie jakości kwalifikacji w ważnych dla europejskiego rynku pracy zawodach: „opiekunka dziecięca” i „opiekun medyczny” oraz transfer do praktyki edukacyjnej europejskich dobrych praktyk: fińskiego modelu FINECVET i polskiego modelu standardów kompetencji zawodowych


Więcej informacji o konferencji na powyższej stronie. Prosimy o zapoznanie się z planem konferencji i zaproszeniem (pliki w załączeniu) oraz przesyłanie zgłoszeń na formularzu na adres butkiewiczm@interia.pl oraz 

Konferencja oraz lunch po niej są całkowicie bezpłatne dla uczestników, ale prosimy o zgłaszanie się tylko osób, które na pewno będą mogły w niej uczestniczyć, gdyż organizator musi ponieść dodatkowe koszty w przypadku nie stawienia się uczestnika.

Konferencja Opiekun Medyczny 2016

opublikowane: 09.03.2016, 04:15 przez Bartosz Mikołajczyk

Szanowni Państwo.

W imieniu Fundacji OpiekunMedyczny.com.pl serdecznie zapraszamy na pierwszą konferencję opiekunów medycznych. Wydarzenie to mamy zamiar przekształcić w cykl corocznych spotkań podczas których poruszana będzie różnorodna tematyka dotycząca opiekunów medycznych.

Spotkanie to szczególnie polecamy osobom, które chcą dowiedzieć się więcej na temat prawa pracy, komunikacji interpersonalnej a także prawidłowego żywienia w przebiegu choroby. Prelekcje poprowadzą opiekunowie medyczni wspierani przez psychologa oraz dietetyczkę. W trakcie konferencji swoje wystąpienia będą mieli również przedstawiciele organizacji pozarządowych skierowanych do opiekunów medycznych.

Termin: 14 maja 2016

Miejsce: Warszawa, ul. Długa 29 (pokaż na mapie)

Koszt: 75 zł 

Dla wszystkich uczestników przewidujemy materiały konferencyjne, imienny certyfikat uczestnictwa, poczęstunek i przerwy kawowe.

W związku z konferencją planujemy również wydanie pierwszego numeru Rocznika Opiekunów Medycznych, którego kopia będzie dystrybuowana podczas konferencji.

Z planem konferencji można zapoznać się na tej stronie.

W celu rejestracji prosimy o wypełnienie formularza.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy.

Do zobaczenia!
Zespół Fundacji OpiekunMedyczny.com.pl

Narzędzia i techniki pracy w opiece nad niepełnosprawnym ruchowo

opublikowane: 25.01.2016, 03:32 przez Bartosz Mikołajczyk   [ zaktualizowane 18.04.2016, 04:29 ]

http://www.instytutpwn.pl/konferencja/nit2016/?utm_source=mp&&utm_medium=opiekunmedyczny.com.pl&&utm_campaign=1B21_0116_201602


Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam na naukowo – szkoleniową konferencję.

Tematem przewodnim spotkania będą rozważania na temat interdyscyplinarności działań, w zakresie opieki długoterminowej, z praktycznym ukierunkowaniem natechniki pracy wobec osoby przewlekle chorej. Zwrócimy szczególną uwagę na profilaktykę i postępowanie z odleżyną.

Celem konferencji jest prezentacja wyników badań oraz wymiana doświadczeńdotyczących problemów osób przewlekle chorych, ze szczególnym odniesiem do profilatyki i leczenia odleżyn.

Przygotowywana tematyka rozważań w sposób znakomity wpisuje się w aktualne potrzeby środowisk zainteresowanych opieką długoterminową, a w swoich założeniach ukierunkowana jest na część teoretyczną ale również praktyczną w zakresie warsztatowym postępowania z odleżyną.

Dr n. o zdrowiu Mariola Rybka


Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.instytutpwn.pl/konferencja/nit2016/


Najbliższe warsztaty będa miały miejsce w:
Białymstoku - 21.11.2016

Stomia i pielęgnacja stomii

opublikowane: 08.12.2015, 09:10 przez Bartosz Mikołajczyk   [ zaktualizowane 30.01.2016, 01:03 ]

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym w Polsce interaktywnym kursem dotyczącym stomii i jej pielęgnacji. Szkolenie jest dla każdego nieodpłatnie dostępne i kończy się wydaniem zaświadczenia o odbyciu kursu (opis szkolenia pochodzi z poniższej strony).

Kurs dostępny jest na stronie: http://stomalife.pl/szkolenia/

Wsparcie systemu kształcenia ustawicznego personelu medycznego w zakresie opieki geriatrycznej

opublikowane: 13.05.2014, 08:28 przez Bartosz Mikołajczyk   [ zaktualizowane 30.01.2016, 01:02 ]

Zapraszamy na kurs doskonalący dla opiekunów medycznych w zakresie opieki geriatrycznej, realizowany w ramach projektu systemowego „Wsparcie systemu kształcenia ustawicznego personelu medycznego w zakresie opiekii geriatrycznej” współfinansowanego z europejskiego funduszu społecznego w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki. 

Pełny terminarz na rok 2016 nie jest jeszcze znany, prosimy o śledzenie strony organizatora.


Aby uczestnik szkolenia mógł w nim uczestniczyć, spełnić musi kilka czynników wymaganych przez organizatora:

1. posiadanie dyplomu zawodowego, potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie opiekun medyczny;
2. posiadając zatrudnienie w podmiotach leczniczych, o których mowa w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej ( Dz. U. z 2013 r. poz. 217 )

Więcej informacji na stronie organizatora:  http://geriatria.mz.gov.pl/

Warszawska Szkoła Zdrowia

opublikowane: 21.06.2013, 12:09 przez Bartosz Mikołajczyk   [ zaktualizowane 09.03.2016, 04:36 ]

Warszawska Szkoła Zdrowia - konferencje dotyczące zdrowia publicznego organizowane co miesiąc od września do czerwca w siedzibie Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, ul. Rejtana 16 (Aula nr 4). Więcej informacji i harmonogram zajęć pod adresem: http://www.wseiz.pl/index.php/en/strona-glowna-wsz

Najbliższe wykłady:
10.05.2016 - Wielokierunkowa - plejotropowa - rola witaminy D
15.06.2016 - Zagrożenia zdrowotne związane z ekspozycją na naturalne promieniowanie nadfioletowe i ich profilaktyka

1-6 of 6