LEGO klub
 
Díky vašim darům a příspěvkům se nám podařilo získat poměrně velké množství LEGO kostiček a od nového roku již fungují pravidelné schůzky LEGO klubu. 
Děkujeme!
 
Na schůzkách LEGO klubu se v současné době pravidelně schází 8 až 12 dětí a 2 až 4 vedoucí. Na začátku setkání zpíváme a sdělíme si novinky a zážitky předchozích dnů. Potom stavíme z LEGA každý sám nebo společně podle daného tématu (např. závodní auta do překážkové dráhy, zvířata do betlému atd.). Hrajeme také různé hry, ve kterých LEGO využíváme. 
 
Pro koho: kdokoliv od 9 do 15 let
Kdy: každé druhé úterý od 16:30 do 18:30
Kde: klubovna dorostu a mládeže ve sboru Církve bratrské
Cena: vstup zdarma
  


Natáčení LEGO videí

V posledních týdnech jsme na lego klubech točil krátká videa :-)

Video YouTube

 


Stavba rodinných domů z LEGA
 
Kdy: 5. 10. 2013 od 13:00 do 18:00
Kdo: 3-6 členné rodinné týmy (nezáleží na věku)
Co: Stavba rodinných domů z LEGA dle vlastní fantazie
Kde: Ve sboru Církve bratrské v Olomouci (Mariánská 3)
Přihlašování: Jednotlivé týmy se mohou nahlásit do 29. 9. u Dalimila Staňka (dalimil.stanek@gmail.com
 
Vstup zdarma
 
 
 
A takhle to vypadalo...
 


 
Stále ještě budeme vděční za další kostičky, sbírka kostiček LEGA tedy stále pokračuje :-)
 

 
 
Své finanční příspěvky můžete posílat na účet dorostu, nebo v hotovosti odevzdat Dalimilu Staňkovi.
 
Číslo účtu: 245085276 / 0300
 
 
Za jakoukoli pomoc a podporu (materiální i duchovní) předem srdečně děkujeme!
 

Schůzky LEGO klubu - podzim 2013

 
 

LEGO verš na rok 2013
 
První schůzka lego klubu v roce 2013
 

 


 
LEGO betlém 2012
 
Fotky z betlému, který děti postavili během podzimu 2012 najdete zde. Letos mimo jiné stavěli z lega i vánoční ozdoby, kterými potom ozdobili vánoční stromeček.
 
 
 

Stavění LEGO lodí
 
V neděli 4. 3. v odpoledních hodinách proběhla pro děti akce, během níž měly příležitost postavit si pirátské lodě z lega a zůčastnily se výpravy za pokladem ukrytém ve zřícenině na pustém ostrově.
 
 
 Více fotek najdete zde
 
 
 

 
Narozeninový LEGO dort
 
Na jedné ze schůzek jsme si pochutnali na výborném LEGO dortu.
 
 
 
 
 

 
Výstava LEGO Betlému
 
Vážení přátelé, rádi bychom Vás pozvali na dětskou vánoční slavnost, během níž bude příležitost ke shlédnutí Betlému z LEGA. Betlém společně vyráběly děti na schůzkách LEGO klubu v průběhu posledního měsíce.
 
 
Fotky z Betlému, který děti postavily naleznete zde
 
 
 

 
Stavění hradů z LEGA
 
V neděli 6. 11. odpoledne proběhla akce "stavění hradů z LEGA". Stavby se zůčastnilo více jak třicet stavitelů všech generací a společně postavili sedm středověkých hradů z LEGA. Hrady budou vystaveny na dětské vánoční slavnosti 18.12., kde bude příležitost prohlédnout si i LEGO-Betlém. Fotky najdete zde.
  
 
 

LEGO projekt

K založení LEGO klubu jsme se inspirovali při akci lego-projekt.
 
Legoprojekt je program Církve bratrské ve kterém putuje po sborech skoro půl milionu kostiček Lega, kde se z nich staví města a děti se také při stavění dozvídají příběhy z Bible. V lednu zavítal Legoprojekt i do Olomouce. Ve dnech dvacátého až třiadvacátého ledna se hlavní sál našeho sboru proměnil na jedno velké staveniště. Děti chodily odpoledne vždy na tři hodiny stavět. Během jejich tvůrčí činnosti byl zařazen i krátký duchovní program. Celkem se během projektu ve sboru prostřídalo kolem třiceti dětí. Každý si mohl vybrat, zda si zahraje na architekta a postaví něco dle vlastní fantazie, či zvolí možnost stavět dle návodu.

Během tří dnů proměnily šikovné ruce dětí i dospělích skoro půl miliónu kostiček na Legoměsto. Kostel, hračkářství, letiště, moře se žraloky, nebo i obyčejné domečky. To a spousta dalších budov, domečků, dopravních prostředků a panáčků z lega se rozprostíralo v hlavním sále na stolech, složených ve tvaru kříže.

Vše vyvrcholilo v neděli bohoslužbou, která se konala nejen za přítomnosti malých stavitelů, ale i jejich rodičů, takže každý se mohl pochlubit svým výtvorem. Pak už jen nezbývalo celé městečko opět rozložit a vypravit na cestu dál.

 
autor: Pavla Lioliasová
 
  
 

Podřízené stránky (2): LEGO hry LEGO projekt