ВИСТАВКИ‎ > ‎

Виставки-2010


  

"НОВОРІЧНІ РЕТРО-ЛИСТІВКИ"

 
До 22 січня 2010 року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї експонувалась виставка «Новорічні ретро-листівки». На ній  були представлені поштові листівки 50-80-х років минулого століття.
 
 
 

 

"АФГАНІСТАН ОЧИМА ЗЕМЛЯКІВ" 

          
      З нагоди Дня захисника Вітчизни в Олександрівському районному краєзнавчому музеї була представлена виставка "Афганістан очима земляків". На ній використані фотографії, що зроблені у 1980-х роках в Афганістані. Фотографії зберігаються в особистих архівах воїнів-інтернаціоналістів Миколи Ткаченка та Віктора Шмарка, які мешкають в селищі Олександрівці. 
 
 


   


"Відомі жінки Олександрівщини"


      З 5 березня 2010 року відвідувачам Олександрівського районного краєзнавчого музею була запропонована виставка «Відомі жінки Олександрівщини», де представлені матеріали про жінок, які уславили рідний край. Це портрети і книги письменниць Галини Демченко, Лідії Доценко, Світлани Барабаш, Ірини Кримської, Оксани Шпирко, Наталії Купчинської, Юлії 
Білюченко, Світлани Тимко, Лідії Дніпровської, педагогів Людмили Литвин, Надії Стаценко та Тетяни Безсмолої, портрети Олександри Задої (Козир), Марії Лагно,  Катерини Білошапки, Лідії Титаренко, Тамари Гордової, Ганни Пащенко,
Броніслави Златогорової, Тетяни Піонтківської, Віри Присяжної, Марії Ярмоленко,
Тамари Скирди, Галини Добро вольської, Ксенії Давидової. Прикрашають виставку українські рушники, вишиті Катериною і Ганною Білошапками. 

 

"Тарас Шевченко і наш край"

      9 березня 2010 року з нагоди Шевченківських днів в Олександрівському районному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Тарас Шевченко і наш край». На ній представлені документи і фотографії, що відображають контакти Кобзаря з польським письменником Міха лом Грабовським, розглядають версію про приїзд Тараса Шевченка в Олександрівку в 1843 році. Експонуються також знімки про нащадків Шевченкового роду, зокрема, про його правнучку по  Катерині Антоніну Єреміївну Красицьку.  Крім того, на виставці можна побачити вишивані портрети Тараса Шевченка, виконані Таїсією Дмитрашко з села Підлісного та Раїсою Айвазовською з міста Знам’янки.
 
   
                          
                                   
     

"Дивосвіт на полотні"

     Справжньою подією в культурному житті краю стала виставка робіт заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України, уродженки села Цвітного, жительки міста Черкас Тамари Гордової «Дивосвіт на полотні», що відкрита в Олександрівському районному краєзнавчому музеї. Двадцять шість декоративних панно  художниці так і палахкотять любов’ю, добром, вірністю,
випромінюють неповторний національний колорит, навіяний цвітненською керамікою, бабусиними рушниками, розписами прадавніх селянських печей.
      Детальніше про відкриття виставки «Дивосвіт на полотні» читайте на сторінці «Події-2010».
      Віртуальну виставку картин Тамари Гордової пропонуємо переглянути на сторінці «Віртуальні виставки»


      "ДМИТРО КЛЮЄНКО:

педагог, автор книг про подвиг нашого 

народу у великій вітчизняній війні"          
            
      В Олександрівському районному краєзнавчому музеї з 30 березня по 30 квітня 2010 року представлена виставка «Дмитро Клюєнко: письменник, історик, педагог, автор книг про подвиг нашого народу у Великій Вітчизняній війні». Вона присвячується 80-річчю від дня народження нашого земляка та 65-річчю Перемоги. В експозиції експонуються фотографії Дмитра Клюєнка різних років, його документи, наукові праці, літературні твори, газетні публікації.


"ІСТОРИЧНІ ПАМ'ЯТКИ ОЛЕКСАНДРІВЩИНИ"

      


     

      

 

 

    

     До Міжнародного дня пам’ятників та історичних місць і Дня пам’яток історії та культури в Олександрівському районному краєзнавчому музеї розгорнуто виставку «Історичні пам’ятки Олександрівщини». Виставка подає інформацію про пам’ятки Олександрівки, Розумівки та Бірок. 


"ЧОРНОБИЛЬ - НАШ БІЛЬ" 

              

    

     

      З нагоди сумного Дня Чорнобильської трагедії 26 квітня 2010 року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї відкрито виставку «Чорнобиль – наш біль». Відвідувачі могли побачити документи, газетні публікації, фотографії, книги про Чорнобиль і чорнобильців.

 


"СПІВАК СЕМЕН ТОРБЕНКО"

       
 
     
  
       Виставка "Співак Семен Торбенко" присвячувалась 60-річчю від дня народження заслуженого артиста України, уродженця села Голикового, який нині мешкає у Києві. Про життєвий творчий шлях співака розповіли документи, фотографії, книги, аудіодиски. Свій ювілей наш земляк відзначив 28 квітня.


"ЖІНКА-ОСІНЬ"

         
      
      До 55-річчя від дня народження олександрівської поетеси Наталії Купчинської, що відзначалось 3 травня 2010 року, Олександрівським районним краєзнавчим музеєм підготовлено виставку «Жінка-Осінь». На ній експонувались фотографії, газетні публікації, книги ювілярки – члена Кіровоградського обласного літературного обєднання «Степ» і Олександрівського літературно-мистецького об’єднання «Крила». 

 

"ЛЮДИНА, ЯКА КЛИКАЛА У НЕБО"


                             


      З нагоди 90-річчя від дня народження організатора дитячої технічної творчості, ветерана Великої Вітчизняної війни Степана Кононенка, яке відзначалась 7 травня 2010 року, в Олександрівському районному краєзнавчому музеї влаштовано виставку «Людина, яка кликала в небо». Її експонати розповідають про життя і діяльність прекрасного педагога, який вчив дітей виготовляти моделі літаків і космічних апаратів. Гурток авіа- і ракетомоделювання, який очолював 
Степан Кононенко був добре знаний не тільки в Україні, а і за її межами. Серед його учнів – конструктор ракетно-космічної техніки Володимир Ковтун.

"ОЛЕКСАНДРІВЩИНА 

У РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ"


      З нагоди 65-річчя Великої Перемоги Олександрівським районним краєзнавчим музеєм підготовлено пересувну виставку «Олександрівщина у роки Великої Вітчизняної війни. На ній представлені документи і фотографії з фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею, Державного архіву Кіровоградської області, Світловодського міського краєзнавчого музею, відомчого архіву управління СБУ в Кіровоградській області, де міститься розповідь про злочини німецько-фашистських 

окупантів, рух опору ворогові, визволення краю, трудовий подвиг Олександрівці у роки війни, про земляків – Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, учасників параду Перемоги на Красній площі у Москві, фронтові фотографії. Виставка побувала в Олександрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1, де її представляли школярам та вчителям юні екскурсоводи, в Олександрівському районному будинку культури, а зараз експонується в музеї. Виставку відвідали учні багатьох шкіл Олександрівського району, оглянуло чимало наших земляків та гостей.


ВИСТАВКА РОБІТ МИКОЛИ НІКОЛЕНКА

    90-річчю від дня народження учасника Великої Вітчизняної війни, скульптора, художника, уродженця села Нерубайки Миколи Степановича Ніколенка, яке відзначалось 9 травня, Олександрівський районний краєзнавчий музей підготував виставку його робіт. Це скульптури, малюнки, ескізи пам’ятників і художнього оформлення.

     Нагадаємо, що Микола Ніколенко - автор кількох сотень творчих робіт, серед яких пам'ятники В. І. Леніну в 

Красносілці, Т. Г. Шев­ченку в Олександрівці. Він розробив проект Свято-Успенського храму в Олександрівці. Оформлював музеї, зокрема Музей історії Олександрівського району (тепер – Олександрівський районний краєзнавчий музей), будинки культури, підприємства.

                                              

   "НЕ ТІЛЬКИ СВІТУ, ЩО В ВІКНІ"

            

      

      З нагоди Дня Європи з 14 травня 2010 року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї представлена виставка «Не тільки світу, що в вікні». На ній виставлені музейні предмети, що надійшли в музей з Італії, Польщі та Сербії. Італійську частину виставки репрезентують листівка із зображенням вулкана Стромболі, вулканічний пісок з цього ж вулкана, кавоварка, подаровані колишнім директором музею Галиною Шпильовою. Польща представлена подарунками делегації Нижньосілезького воєводства. Сербія репрезентована округом Алексинац, де загинув полковник Микола Раєвський похований у Хрестовоздвиженській церкві-усипальні родини Раєвських у селі Розумівці на Олександрівщині.


"ДИТЯЧИЙ ВЕРНІСАЖ-2010"

      З 1 червня 2010 року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї експонувалась виставка робіт юних художників Олександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості «Дитячий вернісаж-2010».
Шістнадцять творів юних художників відображають їх бачення світу. Виставка приурочена до Міжнародного дня захисту дітей і стане традиційною.  


"ОСНОВНИЙ ЗАКОН НАШОГО ЖИТТЯ"

 


       З нагоди Дня Конституції (28 червня 2010 року) Олександрівський 

районний краєзнавчий музей підготував виставку "Основний закон нашого життя". Серед представленого на виставці - унікальна фотографія з газети "Голос України", де зображено народних депутатів України після прийняття Конституції України. Серед них і Анатолій Шаланський, який представляв у парламенті Олександрівку.


 
Comments