ТУРИЗМ‎ > ‎

Туристичні маршрути


ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ ВИХІДНОГО ДНЯ

 

1. "НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ, НІЩО НЕ ЗАБУТО"

 (по місцях, пов’язаних з подіями Великої Вітчизняної війни)

 

ОЛЕКСАНДРІВКА – КРИМКИ – ОЛЕКСАНДРІВКА

 

Маршрут  розпочинається з Олександрівського районного краєзнавчого музею. У залі Великої Вітчизняної  війни звучить розповідь про події Великої Вітчизняної війни на території краю,  про внесок олександрівців  у Перемогу. Далі автобус робить зупинки  в Олександрівці біля пам’ятника загиблим воїнам-односельцям, пам’ятника радянських воїнів визволителів та жертв  фашистського терору на цвинтарі, біля стели на честь Героїв Радянського Союзу - уродженців Олександрівського району.

В селі  Голиковому  туристи оглядають пам’ятники радянським воїнам-визволителям, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни, загиблим воїнам-односельцям.

Наступна запинка біля пам’ятника  на місці загибелі мирних жите­лів села Кримок у розстріляних окупантами 17 листопада 1943 року.

Потім туристи прямують у село Кримки, де  оглядають могили жертв фашистського терору біля церкви  та пам’ятник радянським воїнам, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни.

Після короткого відпочинку в лісі туристи повертаються в Олександрівку.

ОЛЕКСАНДРІВКА – ПІДЛІСНЕ – ЄЛИЗАВЕТГРАДКА – ОЛЕКСАНДРІВКА

В Олександрівці туристи відвідують об’єкти, вказані в маршруті Олександрівка - Кримки - Олександрівка.

У Підлісному туристи оглядають пам'ятники піонерам-героям  Ф.Шепелю, Я.Матвієнку, І.Юрченку, І.Коноваленку, яких восени 1943 року гестапівці напівживими закопали в землю,  пам’ятник радянським воїнам-визволителям та пам'ятник загиблим воїнам-односельцям, відвідують музей  історії села Підлісного або шкільний музей.

По дорозі з Підлісного  на Єлизаветградку  туристи роблять зупинку  на місці загибелі піонерів-героїв в  урочищі Плоскому, відпочивають у лісі.

Наступна зупинка біля села Плішок, де встановлено пам’ятник  на честь визволення села (артилерійську гармату).

В Єлизаветградці туристи  відвідують музей  історії смт Єлизаветградки, де слухають розповідь про події в краї у роки Великої Вітчизняної війни.  Потім оглядають пам’ятники загиблим воїнам-односельцям  та радянським воїнам-визволителям, будинок, де в грудні 1943 року  знаходився штаб 75-го стрілецького корпу­су.

З Єлизаветградки туристи через село Красносілля повертаються в Олександрівку.

 

2. "МОЯ БАТЬКІВЩИНА - УКРАЇНА"

 

ОЛЕКСАНДРІВКА – БІРКИ – ОЛЕКСАНДРІВКА

 

Маршрут розпочинається з центру Олександрівки, де туристи оглядають пам’ятники загиблим воїнам-односельцям, Т.Г.Шевченку, пам’ятний знак на честь 1-ї річниці незалежності України, пам’ятник жертвам голодомору 1932-1933 років.  В Олександрівському районному краєзнавчому музеї  туристів чекає розповідь  про історію  краю з найдавніших часів  до сучасності. Вони оглядають будинок,  в якому народився один з перших вітчизняних льотчиків, корабельний інженер, відомий політичний діяч України Л.М.Мацієвич,  та кімнату-музей  Л.М.Мацієвича, відвідують Свято-Успенську церкву. 

Селище Олександрівка. Свято-Успенська церква.

У Бірках туристи оглядають пам’ятний знак на честь перебування  селі гетьмана Богдана Хмельницького, Свято-Миколаївську церкву - пам’ятку архітектури місцевого значення, сосновий бір, де можна відпочити на березі Тясмину.

Потім туристи повертаються в Олександрівку.

 

ОЛЕКСАНДРІВКА – КРИМКИ – КРАСНОСІЛКА – БАНДУРОВЕ –  ОЛЕКСАНДРІВКА

 
В Олександрівці туристи відвідують об’єкти, вказані в маршруті Олександрівка – Бірки – Олександрівка.

Біля Кримок туристи роблять зупинку на місці розстрілу мирних жителів німецько-фашистськими окупантами в листопаді 1943 року, а в Кримках – могилу жертв фашистського терору, церкву – пам’ятку архітектури місцевого значення.

В Красносілці слухають розповідь про козацьке минуле краю, оглядають пам’ятник трудової слави (трактор “Універсал”).

В Бандуровому туристи прямують до місцевої церкви – пам’ятки архітектури місцевого значення, оглядають могили засновника церкви Хоми Бондарева, могилу радянських партизан, розстріляних окупантами, слухають розповідь про перебування у селі родини Давидових.

  У лісі в районі села Бандурового туристи відпочивають у лісі. Потім вони повертаються в Олександрівку.

 

Спеціальний спортивно-оздоровчий маршрут

“СТЕЖКАМИ НАШИХ ПРЕДКІВ, СТЕЖКАМИ РІДНОГО КРАЮ”

 

  Починається в центрі Олександрівки з огляду Олександрівського районного краєзнавчого музею, кімнати-музею в будинку, де народився Л.М.Мацієвич, пам’ятників.

Далі маршрут пролягає по березі Тясмину в Бірки.

У Бірках, у сосновому лісі,  на березі Тясмину, розбивається наметове містечко. Туристи оглядають пам’ятний знак на честь перебування у Бірках гетьмана Богдана Хмельницького, Свято-Миколаївську церкву – пам’ятку архітектури місцевого значення, слухають розповідь про історичне минуле Бірок, відпочивають, рибалять, а ввечері повертаються в Олександрівку. 

 

Село Бірки. Свято-Миколаївська церква.


Comments