ПОДІЇ‎ > ‎

Події-2011

 

ЯКЕ ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ БЕЗ МУЗЕЮ!

Під час літнього оздоровчого сезону школярі Олександрівщини щодня відвідували Олександрівський районний краєзнавчий музей. Дітям проводились екскурсії, демонструвались відеофільми на краєзнавчу тематику. З 2 по 9 червня 2011 року музей відвідали учні Олександрівських загальноосвітніх шкіл № 1, № 2 та № 3, школярі з Несваткового, Красносілки, Вищих Верещак, Розумівки, Івангорода, які відпочивали у пришкільних таборах.  

    

 

ЕКСКУРСІЙНА ПОЇЗДКА ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ

 1 червня 2011 року для дітей-сиріт була влаштована автобусна екскурсія до Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника. Діти оглянули виставку техніки часів Великої Вітчизняної війни, Музей історії Корсунь-Шевченківської битви, картинну галерею, відпочивали у мальовничих куточках парку на скелястих берегах Росі. Після екскурсії була зроблена зупинка в лісі, де для дітей зварили куліш. Школярі мали змогу пограти у м’яча на природі. Екскурсію сиріт організували відділ у справах сім’ї, молоді і спорту, служба у справах сім’ї, відділ освіти райдержадміністрації. Екскурсію для дітей провів головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка.

         

НАШІ МУЗЕЙНИКИ НА РОДИННОМУ СВЯТІ

23 травня 2011 року в рамках Міжрегіонального громадського освітянського форуму, присвяченого 20-річчю Незалежності України

відбулось родинне свято «В серці веселкою грає родина – моя славна Україна». Свято приурочувалось і 65-річчю заснування Олександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості. Перед святом екскурсію вулицями Олександрівки для учасників форуму провів головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка. Під час родинного свята викладачів та гуртківців РЦДЮТ привітала директор Олександрівського районного краєзнавчого музею Інна Шулик. Вона вручила грамоти музею керівникам та гуртківцям – учасникам виставки «Дитячий вернісаж-2010».    


УРОК ІСТОРІЇ В ОЛЕКСАНДРІВСЬКОМУ МУЗЕЇ

23 травня 2011 року для учнів Олександрівської загальноосвітньої школи № 1 в Олександрівському районному краєзнавчому музеї проведено урок «Наш край на початку ХХ століття». Його провів головний зберігач фондів Василь Білошапка. Під час проведення уроку використовувались музейні предмети з експозиції та запасників музею. Потім діти мали можливість більш детальніше оглянути музей.


НА ПЕРШОМУ ФОРУМІ МУЗЕЙНИХ ПРАЦІВНИКІВ КІРОВОГРАДЩИНИ

18 травня 2011 року Кіровоградське музичне училище приймало учасників Першого обласного форуму музейних працівників Кіровоградщини. Його тема: «Музейна справа Кіровоградщини. Стан та перспективи» Делегацію музейників  Олександрівщини очолювала заступник голови Олександрівської райдержадміністрації Лариса Нечепоренко. На форумі розглядались актуальні проблеми функціонування музейних закладів. Тему «Пошук та урізноманітнення ресурсів фінансування музейних закладів області» на прикладі Олександрівського районного краєзнавчого музею висвітлив головний зберігач фондів закладу Василь Білошапка. Досвідом роботи музейного комплексу Підлісненської загальноосвітньої школи поділилась учитель історії Ірина Варламова. Учасники форуму прийняли звернення до   голови облдержадміністрації Сергія Ларіна та голови обласної ради Миколи Ковальчука.

    

НАЗВАНІ КРАЩІ МУЗЕЙНИКИ УКРАЇНИ ТА КРАЩІ МУЗЕЙНІ ПОДІЇ 2010 РОКУ 

16 травня 2011 року в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» відбулася урочиста церемонія нагородження переможців VI Всеукраїнської акції «Музейна подія року» та відзначення учасників Програми підтримки музейних працівників на 2010-2011 роки. Організаторами подій є Український центр розвитку музейної справи та Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» в партнерстві з Польським інститутом в Києві. Захід пройшов за сприяння Асоціації благодійників України, Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал», Благодійного фонду «Мистецький арсенал» та за інформаційної підтримки журналу «Art Ukraine». В урочистостях взяли участь Голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, директор Польського інституту в Києві Ярослав Ґодун, Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, Голова Правління Центру розвитку музейної справи Владислав Піоро, директор Мистецького Арсеналу Наталія Заболотна, а також близько 100 музейних працівників з усіх областей України.

На церемонії у Києві.


«Музейні» акції Українського центру розвитку музейної справи та Фонду «Україна 3000» добре відомі і тим, для кого музейна справа є професією та покликанням, і просто небайдужим до справи збереження і примноження скарбів української культури та історії.

Програма підтримки музейних працівників стартувала у 2005 році. Головна її мета – шляхом надання благодійної допомоги підтримати тих музейників, які працюють для суспільства, які своєю діяльністю перетворюють музей на центральний елемент культурного простору в регіоні та сприяють популяризації культурного надбання, що зберігається у музеї. Будь-який музейний працівник України може подати заявку на участь в програмі, заповнивши анкету та подавши документи, які засвідчують результати його роботи. Після розгляду документів музейнику може бути призначена благодійна допомога. А якщо стипендіат продовжує працювати у напрямку підвищення авторитету свого музею та сприятиме розвитку музейної справи в цілому – допомога буде надана повторно.

Перша «Музейна подія року» відбулася у 2006-му. Цей проект, який і досі не має аналогів в Україні, покликаний привернути увагу громадськості до найважливіших подій і тенденцій у вітчизняній музейній галузі, а також стимулювати музейні колективи до якнайширшої презентації своїх проектів. Акція завоювала великий авторитет у професійному музейному середовищі і набула популярності серед широкої громадськості. У нинішньому році партнером акції виступив Польський інститут у Києві.

Цього року до традиційних вже подій додалася ще одна дуже важлива ініціатива. Польський інститут у Києві оголосив Спеціальний конкурс на кращу концепцію музейного проекту. Цей конкурс має на меті стимулювати розвиток польсько-українських відносин у сфері культури, сприяти обміну досвідом між польськими та українськими фахівцями музейної галузі, популяризувати національну культурну спадщину Польщі та України.

Відкриваючи церемонію, пані Катерина Ющенко в першу чергу привітала усіх музейників з професійним святом – Міжнародним днем музеїв, який відзначають 18 травня. «Ваша робота надзвичайно важлива, адже ви працюєте не тільки на минуле, а й на наше майбутнє», – підкреслила вона. «Я мала можливість побувати у багатьох музеях України, побачити їхні експозиції і познайомитися із колективами, – сказала пані Катерина, – і в кожному з них я зустрічала справжніх професіоналів, людей, які займаються своєю улюбленою справою». Катерина Ющенко закликала громадські і благодійні організації України підтримувати музейну галузь, «щоб музейні працівники могли їздити світом, бачити найкращі надбання, робити серйозні дослідження, розвиватися та робити наші музеї ще кращими». Пані Катерина подякувала Польському інституту в Києві, Українському центру розвитку музейної справи та багатьом іншим друзям та партнерам, «які з року в рік допомагають наблизити українську музейну галузь до світових стандартів». «Щиро бажаю, щоб ви відчували, що держава розуміє, наскільки потрібною і важливою є ваша робота», – сказала вона.


Виступає Катерина Ющенко.

Після цього розпочалося нагородження переможців.

Першими були названі імена учасників Програми підтримки музейних працівників на 2011-2012 роки. Загалом на участь у Програмі було отримано 37 заявок від фахівців з усіх регіонів України. Матеріальну допомогу в розмірі 4 500 гривень у червні 2011 року з можливістю повторного призначення в такому ж обсязі у січні 2012 року отримали Віра Зайченко (Чернігівський історичний музей ім. В. В. Тарновського) і Тетяна Кулик (Знам’янський міський краєзнавчий музей). Ще десять музейників отримують разову заохочувальну матеріальну допомогу у розмірі 1 000 гривень. Дипломи переможцям вручила пані Катерина Ющенко.

Після вітального слова директора Польського інституту в Києві Ярослава Ґодуна були нагороджені переможці Спеціального конкурсу. Представники шести українських музеїв отримали змогу здійснити студійну подорож до Польщі, аби ознайомитися з досвідом польських колег та знайти партнерів для реалізації своїх проектів.

Спеціальні нагороди від Польського інституту – студійні подорожі до Польщі – отримали автори наступних проектів:

1. Досвід діяльності музеїв з історії тоталітаризму в Польщі та Україні (Забілий Руслан Володимирович, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», м. Львів)

2. Проект «Створення системи інтерактивної взаємодії влади та громадськості щодо інтерпретації та популяризації історико-культурної спадщини Польщі та України» (Волох Леся Володимирівна, Чорнобаївський районний краєзнавчий музей Черкаська область)

3. Виставка «Польське мистецтво в зібранні Сумського художнього музею ім. Никанора Онацького» (Юрченко Надія Семенівна, Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького)

4. Мистецько-культурологічний проект зі створення музейно-туристичного комплексу «Парк і садиба Казимира Мсциховського» (Мартинюк Ірина Вікторівна, Перевальський районний історичний музей Луганська область)

5. Мистецько-історичні аспекти осмислення культурного та соціального простору 30-40-х років ХХ ст. в контексті трагічної долі Маріуша Заруського. Завтра була війна. (Дяченко Владислава Василівна, Херсонський обласний художній музей ім. О. О. Шовкуненка)

6. Виставка «Міхал Грабовський – символ українсько-польської дружби!» (Білошапка Василь Вікторович, Олександрівський районний краєзнавчий музей Кіровоградська область).


  

Нагородження переможців Спеціального конкурсу від Польського інституту в Києві.

Всі учасники Спеціального конкурсу від Польського інституту в Києві отримали пам`ятні подарунки - мистецькі альбоми "Леопольд Левицький" від видавництва "Родовід" (за що окрема подяка від організаторів - директору і засновнику п. Лідії Лихач). В альбомі представлена мистецька спадщина Леопольда Левицького(1906-1973 рр.): листівки, живопис, скульптурні об’єкти, а також низка фотокарток та архівних документів митця, який належить до представників українського модерного мистецтва ХХ століття.

І нарешті були оголошені переможці VI Всеукраїнської акції «Музейна подія року». За звання кращої музейної події минулого року змагався 41 проект різного формату та масштабу. Серед претендентів був і Олександрівський районний краєзнавчий музей (Міжнародна науково-практична конференція "Левко Мацієвич: видатний конструктор, авіатор, український політичний діяч"). У визначенні переможців взяли участь близько 100 експертів з усієї України, серед яких – журналісти, музейні працівники, громадські діячі, профільні чиновники, науковці тощо. 

Перше місце посіло відкриття Військово-морського музею України в приміщенні Михайлівської берегової казематованої батареї у місті Севастополь. На другому місці – реставрація та експонування Шати кіота ікони Чернігівської Троїцько-Іллінської Богородиці, яку вже мали можливість оглянути відвідувачі Українського музею у Нью-Йорку, Національного музею історії України в Києві та в Чернігівському історичному музеї ім. В. В. Тарновського. Дипломи і сертифікати на грошові премії у розмірі 10 тисяч гривень переможцям вручила Катерина Ющенко. Ще шість подій отримали спеціальні відзнаки оргкомітету.

Після закінчення урочистої церемонії її учасники мали можливість оглянути виставку «Спеціальна експозиція Школа 1911–2011» із фондів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Представники Кіровоградщини Василь Білошапка і Тетяна Кулик з Катериною Ющенко.


У КІМНАТІ-МУЗЕЇ ЛЕВКА МАЦІЄВИЧА ПОБУВАВ  

ОДИН З КЕРІВНИКІВ КІРОВОГРАДЩИНИ

13 травня 2011 року кімнату-музей Левка Мацієвича – філію Олександрівського районного краєзнавчого музею відвідав перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Олександр Шаталов. Його супроводжували голова Олександрівської райдержадміністрації Валерій Авксентьєв, голова Олександрівської районної ради Василь Скляренко, заступник голови Олександрівської райдержадміністрації Лариса Нечепоренко, працівники апарату обласної ради. Екскурсію для гостей провів головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка.


Олександр Шаталов перебував в Олександрівському районі у зв’язку з проведенням виїзного засідання з питань реалізації заходів щодо створення та розвитку історико-архітектурного заповідника  родини Раєвських.


НА ЧЕСТЬ СВЯТА ПЕРЕМОГИ

З нагоди Свята Перемоги Олександрівський районний краєзнавчий музей 6 травня 2011 року розгорнув у фойє Олександрівського районного будинку культури виставку «Олександрівщина у роки Великої Вітчизняної». Виставку відвідали ветерани війни, голова Олександрівської райдержадміністрації Валерій Авксентьєв, голова Олександрівської районної ради Василь Скляренко, заступник голови Олександрівської районної ради Олександр Невмержицький,  учасники урочистих зборів.

    

9 травня працівники музею на чолі з директором Інною Шулик пройшли у святковій шерензі олександрівців і побували на урочистостях до Дня Перемоги.

        

НА КРАЄЗНАВЧІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ В КІРОВОГРАДІ

14 квітня 2011 року в Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулась обласна науково-практична конференція «Краєзнавчі розвідки: минуле та сучасне очима науковців-дослідників». На конференції з доповіддю «Місця масового розстрілу мирного населення на Олександрівщині у роки німецько-фашистської окупації (1941-1944 роки» виступив головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка.

   

ПІДВИЩИЛИ КВАЛІФІКАЦІЮ

11-13 квітня 2011 року у приміщенні Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського пройшов короткотерміновий тематичний семінар «Організація екскурсійної діяльності та туристичного супроводу: нормативно-правові та практичні аспекти». Він був організований управлінням культури і туризму облдержадміністрації та державним навчальним закладом «Центр підготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій» Кіровоградської облдержадміністрації. На семінарі підвищували кваліфікацію й методист з пам’яткоохоронної роботи і туризму відділу культури і туризму Олександрівської райдержадміністрації Алла Кравченко та головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка.


У ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ

У Всесвітній день поезії, що відзначався 21 березня 2011 року, у приміщенні Олександрівського територіального центру, відбулось чергове засідання літературно-мистецького об’єднання «Крила». На ньому свій поетичний доробок представили Світлана Тимко, Микола Дрига, Валерія Ульянич, Віра Андрущенко, Віра Шнапер, Василь Краєвський, Ольга Панченко, Валентина Сіра, головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка розповів про внесок олександрівців у красне письменство. Пісні на слова письменників-земляків виконав Анатолій Борисенко. Гості з Кіровограда поети Олександр Косенко і Лілія Шломченко прочитали свої нові поетичні твори. Головували на засіданні Оксана Шпирко та Анатолій Кримський.


МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ 

"ГРОМАДСЬКА РЕФОРМА МУЗЕЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА МАРКЕТИНГУ"

14-16 березня 2011 року в київському готелі «Русь» відбулась міжнародна конференція «Громадська реформа музейного

менеджменту та маркетингу», що організована Антикризовою гуманітарною програмою Міжнародного фонду «Відродження», Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України», Українським центром розвитку музейної справи. За конкурсним відбором експертна рада відібрала для участі в конференції музейних працівників з усіх регіонів України. В числі п’яти музейників Кіровоградщини учасником конференції став і головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка. На конференції виступили музейні працівники та експерти з музейної справи, представники благодійних фондів  із України, США, Польщі, Росії, Білорусі, Казахстану, Литви.  Були обговорені питання ролі
музею в сучасному суспільстві, взаємодії музеїв з благодійними фондами. Для учасників конференції проведено тренінг «Файндрейзинг та адміністрування музейного благодійного фонду». Під час круглого столу з музейними працівниками спілкувались заступник міністра культури і туризму України Вікторія Ліснича, народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Ганна Богословська, депутат Київської міської ради Олександр Брагінець. Учасників конференції вітали виконавчий директор Міжнародного  фонду «Відродження» Євген Бистрицький, виконавчий директор Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолій Заболотний, голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, аташе з питань культури Посольства США в Україні Сьюзан Кліарі, директор Польського інституту в Києві, 1-й радник Посольства Республіки Польща в Україні Ярослав Годун. Спеціальним гостем конференції була письменниця Оксана Забужко. Музейники відвідали Національний
заповідник «Софія Київська», де у Будинку Митрополита для них Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» влаштував прийом.  Після завершення конференції її учасники побували на святкуванні п’ятиріччя Українського центру розвитку музейної справи. Виступаючи на урочистостях, голова  правління цієї громадської організації Владислав Піоро відзначив і активну роботу головного зберігача фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василя Білошапки.


 

 

 

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ВЕЧІР У КІРОВОГРАДІ 

НЕ ОБІЙШОВСЯ БЕЗ ОЛЕКСАНДРІВЦІВ

9 березня 2011 року в Кіровоградській об­ласній універсальній науковій бібліотеці імені Д. І. 

Чижевського відбувся народний Шевченківський вечір «Мою Україну любіть!», присвячений 197-й річниці з дня народження нашого славетного поетичного ге­нія Тараса Шевченка. Шануваль­ників твор­чості Вели­кого Коб­заря зібра­лося стільки, що актовий зал не міг вмістити всіх бажаючих. Виступи доповідачів були гаря­чими. Науковці, письменники, краєзнавці говорили про невмируще слово поета, його славу, волелюбний дух, який і досі веде за собою. Уривки з Шевченкових творів декламували старшокласники, артисти театру, поети. У виконанні капели бандуристок та солісток філармонії звучали пісні про Україну.

Не залишилися осторонь від такого величного

д
ійства й олександрівці. Головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею, член Конгресу літераторів України Василь Білошапка виступив з власним дослідженням «Тарас Шевченко і Олександрівщина», поет Віктор Шевченко продемонстрував свою акторську майстерність у виконанні поеми Тараса Шевченка «І мертвим, і живим...», а композитор Анатолій Борисенко представив слухачам власний музичний твір на слова з по­еми «Гайда­маки».

Наприкінці вечора відбулося нагород­ження переможців обласного літера­турного конкурсу «Сокіл степів»» за 2010 рік. Серед семи лауреатів області разом з кіровоградцями дипломи і премії вперше отримали і олександ­рівські митці: Оксана Шпирко – в номінації «поезія» і Віктор Шевченко — в номінації «проза». 

 

 
 НА КУЦЕНКІВСЬКИХ ЧИТАННЯХ У КІРОВОГРАДІ  

15 лютого 2011 року в Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї імені І. К. Карпенка-Карого проведено ІУ обласні краєзнавчі Куценківські читання, присвячені висвітленню проблем давньої історії та археології краю. Конференцію організували відділ охорони культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації, Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, Кіровоградський міський літературно-меморіальний музей імені І. К. Карпенка-Карого, Кіровоградська обласна організація Національної спілки краєзнавців України. Серед учасників читань – музейні працівники, вчителі, викладачі і студенти вишів, фахівці з охорони культурної спадщини. В їх числі був головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка. Він виступив з повідомленням «Археологічні дослідження Пантелеймона Куліша на Олександрівщині».
Ще кілька доповідей на конференції були присвячені нашому краю. Старший викладач кафедри історії України Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидат історичних наук Олександр Чорний висвітлив тему «Пам’ятка ранньозалізного часу «Майдан-Бурти»: дослідження та версії». Заслужений працівник культури України Іван Петренко поділився досвідом активізації пізнавальної активності учнівської молоді засобами археології, набутим ним у школах Олександрівщини.
 
 
 


НОВА КНИГА ПРО ЛЕВКА МАЦІЄВИЧА ВИЙШЛА У МОСКВІ

 

У Москві побачила світ книга лауреата Кіровоградської обласної краєзнавчої премії імені Володимира

Ястребова Віктора Петракова  «Лев Мацієвич. Пам’ятна книжка (біографія, документи, публікації). Вона присвячена пам’яті уродженця смт Олександрівки, одного з перших російських льотчиків, першого українського пілота, талановитого морського інженера і українського громадського діяча капітана Левка Мацієвича (1877-1910). Видання здійснив Фонд сприяння авіації «Російські Витязі». У книзі використані ілюстрації, тексти і документи із «Збірки пам’яті Л. М. Мацієвича» (СПб, 1912 р.),
що давно вже стала бібліографічною рідкістю, матеріали з колекції і архіву автора, з нарису Володимира Панченка «Небо Левка Мацієвича» (Київ, 2009 р.), Олександрівського  районного краєзнавчого музею, російського Центрального музею військово-повітряних сил, Російського державного архіву військово-морського флоту і інших джерел.  Допомогу в підготовці видання автору надавали й жителі Кіровоградщини В. В. Білошапка, В. М. Босько, В. В. Попов, Т. В. Чвань, О. В. Чуднов, К. В. Шляховий та Державний архів Кіровоградської області.
 
 
 
 
 
 


 


ПРО СИМВОЛІКУ РІДНОГО КРАЮ

10 лютого 2011 року у залі засідань районної ради відбулось засідання координаційної ради при голові Олександрівської районної ради. Серед питань, що розглядались на зібранні, було й таке:  «
Стан та перспективи впровадження місцевої символіки територіальними громадами  Олександрівського району».  З цього питання присутніх інформував член комісії Кіровоградської обласної ради з питань впровадження символіки територіальних громад сіл, селищ, міст, районів області, член Українського геральдичного товариства, головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка. Для учасників засідання музеєм була показана виставка «Символіка рідного краю» (до 10-річчя початку запровадження в районі місцевої символіки).
 
 
 
 
 

ВИСТАВКА ДЛЯ БІЗНЕС-ФОРУМУ

 

8 лютого 2011 року в Олександрівці працював бізнес-форум «Залучення і реалізація бізнес-проектів та програм». Для його учасників Олександрівський районний краєзнавчий музей підготував виставку книг наших земляків. На ній були представлені літературні,  науково-популярні видання та підручники Бориса Кузика, Людмили Литвин, Надії Стаценко, Тетяни Безсмолої, Василя Білошапки, Анатолія Кримського, Ірини Кримської, Оксани Шпирко, Світлани Тимко та інших авторів.

 
 
  
 
 
 
 

 У "ЛІТЕРАТУРНІЙ ВІТАЛЬНІ" ЗУСТРІЛИ "СМАЛЕНОГО ВОВКА"  

28 січня 2011 року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї проведено засідання «Літературної вітальні». Воно присвячувалось презентації книги уродженця с. Стримівки, краєзнавця, гумориста, члена районного літературно-мистецького об’єднання «Крила» Василя Краєвського «Смалений вовк» та 70-річчю від дня народження автора. Ювіляру було вручено грамоту Олександрівської районної ради. Цю почесну місію виконав керівник апарату районної ради Сергій Дудник. Василя
Краєвського вітали та говорили про книгу директор
Олександрівського районного краєзнавчого музею Інна Шулик, депутат Олександрівської районної ради, представник Олександрівської районної організації політичної партії «Справедливість»  Микола Марфула, екс-редактор районної газети «Вперед», член Національної спілки журналістів України Микола Ярошенко, кореспондент районної газети «Вперед», член Національної спілки журналістів України, член районного літературно-мистецького
об’єднання «Крила»  Ольга Горло, колеги-літератори Валентина Сіра, Світлана Тимко, Віктор Шевченко, заслужений працівник культури України, краєзнавець Іван Петренко, самодіяльний композитор Анатолій Борисенко, товариш ювіляра Василь Жалдак, головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка. До ювілею Олександрівським районним краєзнавчим музеєм була підготовлена виставка «Василь Краєвський: краєзнавець, гуморист, сількор».

На засіданні «Літературної вітальні» Василю Краєвському та ще одному ювіляру, члену районного літературно-мистецького об’єднання «Крила» Віктору Шевченку (у січні він святкував 50-річний ювілей) було вручено вітальні адреси, грамоти та подарунки від «Крил». Членські квитки Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» отримали Світлана Тимко та Віктор Шевченко. 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 Український рейтинг TOP.TOPUA.NET   MyCounter - счётчик и статистика   uaRating
  Locations of visitors to this page   free counters
Comments