Історія гурту

    У 1992 році студент Андрій Голяк (вокал) створив гурт «Клан тиші», до якого ввійшли його однокласник Павло Гудімов (гітара), а також знайомий Юрій Хусточка (бас-гітара) та Денис Глінін (ударні). Гурт виступав у палацах культури рідного Львова. 
Гурт "Клан тиші"

    Два роки потому Андрій Голяк одружився й покинув гурт — «Клан тиші» перетворився у тріо. У березні 1994 хлопці познайомилися з 19-річним студентом теоретичної фізики Святославом Вакарчуком. Влітку Вакарчук прийшов на першу репетицію, а з осені четвірка репетирувала регулярно і вже 12 жовтня 1994 року, як прийнято вважати, було створено новий гурт — «Океан Ельзи», який тоді грав переважно суміш поп- і ліричної рок-музики. Святослав став її вокалістом, а також автором більшості текстів і музики гурту.
    У грудні 1994 гурт виконав свої перші чотири демозаписи на студії «Галвокс». Перший серйозний виступ відбувся 12 січня 1995 року перед Львівським оперним театром, де зібралося 7 тисяч глядачів. Того ж року  гурт зняв свій перший (неофіційний) відеокліп на пісню «Long time ago»  та виступив на фестивалі "Червона Рута"  у Львові. 
Кадр із кліпу "Long time ago"

    1996 року гурт випустив максі-сингл "Будинок зі скла", що розповсюджувався серед шанувальників. Починаючи з того ж 1996-го, ОЕ почав активно концертувати — не тільки в Україні, а й у Польщі, Німеччині та Франції, взяв участь у Таврійських іграх, а також разом з іншими українськими гуртами виступив на одній сцені з Deep Purple під час Осіннього Рок-Марафону в Києві. 1997 року відбувся перший значний сольний концерт гурту у Львові. У квітні 1998-го музиканти переїхали до Києва.
    1998 року ОЕ розпочав роботу з продюсером Віталієм Клімовим, підписав контракт із «Nova Records» та записав дебютний альбом, який побачив світ у вересні під назвою "Там, де нас нема".
    У 1999 Океан Ельзи виступив у паризькому МСМ Café (виступ транслював телеканал МСМ International), взяв участь у російському фестивалі «Нашествие». На фестивалі Таврійські ігри  музиканти отримали нагороди «Прорив року» та «Найкраща пісня».  Проте великої популярності «Океан Ельзи» здобув у Росії після виходу фільму  "Брат-2" та виходу в ротацію кліпів «Там, де нас нема» і «Сосни».
    На початку 2000-го року гурт завершив роботу над другою платівкою — "Янанебібув". 
    Вже після її релізу (21 лютого) до ОЕ приєднався клавішник Дмитро Шуров,  і почалися виступи та репетиції в новому складі. Двічі поспіль на Таврійських Іграх ОЕ був лауреатом у категорії «Найкращий поп-гурт». 2001 року гурт записав найкращий, на думку деяких критиків, альбом української рок-музики — "Модель".  На Таврійських Іграх-2002  відразу дві їхні пісні  увійшли до списку 10 найпопулярніших хітів України, а «Океан Ельзи» визнали «Найкращим рок-гуртом»; «Модель» назвали «Альбомом року». Через рік після виходу платівки "Суперсиметрія" (2003), що вперше в Україні отримала статус двічі платинової, гурт покинули басист Юрій Хусточка і  клавішник Дмитро Шуров.
   З 2004 року в гурті грають басист Денис Дудко і сербський клавішник Мілош Єліч, який співпрацював із гуртом під час туру «Тихий океан».  У квітні 2005-го року гурт покинув гітарист Павло Гудімов. Але вже через місяць його замінив гітарист Петро Чернявський. 22 вересня 2005 року відбувся реліз альбому "Gloria", який у перший же день продажу став «платиновим» — за 6 годин було продано 106 000 примірників, а до кінця року вже двісті тисяч.
    25 квітня  2007  року гурт Океан Ельзи презентував новий альбом "Міра". Новий реліз було присвячено загиблому саундпродюсеру Океан Ельзи Сергію Товстолузькому. Учасники гурту вважають альбом найбільш "роковим" за всю історію команди.
  
  10 березня 2010 року було презентовано сьомий студійний альбом гурту, що отримав назву "Dolce vita".  На підтримку альбому відбувся масштабний (8 місяців) "Dolce vita тур", що охопив майже 100 міст в Україні, Росії, Білорусі, Європі, Канаді та США. 
  27 лютого 2013 року було презентовано відео на перший сингл з нового альбому "Земля", який отримав назву «Обійми́». 11 квітня 2013 року офіційно було оголошено про припинення співпраці між гуртом та гітаристом Петром Чернявським. У найближчому майбутньому його замінить сербський гітарист Владімір Опсеніца, що брав участь у записі деяких пісень нового альбому.
    15 травня 2013 року в мережу інтернет було викладено новий альбом. 19 травня на підтримку альбому розпочався стадіонний тур. По завершенні української частини туру гурт Океан Ельзи на своєму YouTube каналі анонсував невеликий тур під назвою «Океан Ельзи — 20 років разом!».
    14 грудня Океан Ельзи зіграли на підтримку Євромайдану у своєму «золотому» складі: Вакарчук, Гудімов, Хусточка, Шуров та Глінін. Заради цього виступу, Юрій Хусточка прилетів з Парижу. Свій концерт гурт закінчив зі словами: «Важливі речі об'єднують, пам'ятайте… Дякуємо, все тільки починається!».

Comments