Domovská stránka Transfúzního odběrového centra
Nemocnice Kadaň
 
Transfúzní centrum v Kadani vzniklo v roce 2004. Hlavním důvodem bylo zajištění dostatečného množství transfúzních přípravků pro pacienty kadaňské nemocnice. Chceme, aby se dárci u nás cítili dobře a darovali krev v důstojném prostředí, které odpovídá důležitosti dárcovství krve.
 
Mgr. Martin Krušina
                                     vedoucí odběrového centra

Vážení dárci,
pro aktuální informace z dění kolem transfuzní stanice v Kadani doporučujeme navštívit naše Facebookové stránky. Pro prohlížení stránek není nutné mít účet na Facebooku. Stačí kliknout na odkaz níže.


S pozdravem
Martin Krušina

Vážení dárci,

pro ty z Vás, kteří navštěvujete naše odběrové centrum pravidelně, máme přichystaný drobný dárek. Je to buď samolepka (třeba na auto) nebo magnetka...
Snad Vás to potěší...
S pozdravem
Mgr.Martin KrušinaSOUTĚŽ V ŽATECKÉM TRANSFUZNÍM CENTRU

V minulém roce se nám ve spolupráci s žateckou nemocnicí podařilo otevřít pobočku v našeho TOC v Nemocnici Žatec. Reagovali jsme tak na veliký zájem lidí z tohoto regionu o darování krve .

Celý podzim roku 2014 probíhala v žatecké toc soutěž o věcné ceny. Soutěž byla uspořádána pro podporu dárcovství krve v žateckém regionu. Ceny pro dárce zajistilo město Žatec ve spolupráci s žateckým pivovarem. Každý dárce krve po odběru dostal losovací lístek a tím naději na výhru jedné ze tří cen. Losování proběhlo v pátek 16.1.2015 v prostorách transfuzní stanice za přítomnosti ředitele žatecké nemocnice Ing. Čestmíra Nováka, kadaňské nemocnice MUDr. Josefa Maška a zástupců tisku. Vlastního losování se ujala pracovnice TOC Dáša Špačková a byla vylosována tato čísla :

 

3. cena – reklamní předměty : číslo 6 bílý lístek

2. cena – karton s třetinkami piva : číslo 125 modrý lístek

1. cena – sud piva : číslo 123 modrý lísek

Žádáme dárce krve, kteří vlastní výherní lístky aby se nám přihlásili o výhru na mailové adrese : toc@nemzatec.cz , telefonicky na čísle 414110510 nebo osobně na transfuzní stanici. V průběhu února je plánováno slavnostní předávání cen.

 Mgr. Martin Krušina, vedoucí TOC

Trochu jsme zmírnili doby odstupu od odběru po návratu ze zahraničí. Což je dobrá zpráva pro cestovatele do Egypta a Turecka. Nicméně při cestování do těchto destinací budeme diferencovat doby odstupu dle charakteru dovolené. 
 
Doba po návštěvě Malarických oblastí je 12 měsíců po návratu.
Pro bližší informace se podívejte do sekce Aktuálně
 
23.6.2014
 

Itálie, Řecko, Španělsko, Rumunsko, Albánie

 po 1 měsíci

Egypt, Maroko, Turecko, USA, Austrálie

 po 1 až 6 měsících

Malarické oblasti

 po 12 měsících Vážení dárci,
v současné době již standardně používáme elektronické zvaní dárců krve k odběru krve formou SMS. Pro pozvánky je vyhraženo telefonní číslo: 
608 980 550 
 
(upozorňujeme, že telefonní číslo neslouží pro hlasovou komunikaci mezi námi a dárci krve)

V sekci : Aktuálně se dozvíte co je na naší stanici nového, kdy je naše stanice uzavřena a kdy pořádáme divadelní představení s předáváním plaket Jana Janského.
 
Hlavně pro prvodárce je určena část Jak se na odběr připravit, kde se dozví, jak se na odběr připravit a jak odběry krve prakticky probíhají. 
 
Na našich stránkách se dozvíte o tom, jaké zdravotní podmínky musí dárce krve splňovat, aby mohl darovat krev v sekci Zdravotní způsobilost dárce.
 
V části Akutní zdravotní obtíže se zabýváme hlavně krátkodobými problémy, pro které může být dárce dočasně neschopen darovat krev.
 
Zajímavosti a informace o transfúzních odběrech v sekci Informace o odběrech krve.
 
Adresa : Nemocnice Kadaň
                 Golovinova 1559
                 43201  Kadaň
 
tel : 474944387
mail : transfuzezavináčnemkadantečkacz
 
Otevřeno :

Úterý :    6:30 - 8:30

Středa :  6:30 - 8:30

Čtvrtek : 6:30 - 8:30

Pozn. Otevírací doba je uvedena pro příjem dárců k odběru krve