Захар'ян Вагаршак Унанович

Народився 1 травня 1919 року в м. Єревані.  З перших днів Великої Вітчизняної війни Вагаршак Унанович був на фронті. Визволяючи Україну від гітлерівських окупантів, він, зі своїми саперами, пройшов нелегкий шлях від східних до західних її кордонів. Колишній замполіт 132-го окремого саперного батальйону 38 стрілецької дивізії.

У вересні-жовтні 1943 року разом зі своїми доблесними саперами штурмував Дніпро, за що найбільша в 38-й стрілецькій дивізії група воїнів 132-го окремого саперного батальйону - вихованців і сподвижників В.У.Захар'яна - була удостоєна високого звання Героїв Радянського Союзу.

В період тяжких 2-х місячних оборонних боїв на землях Обухівщини в листопаді-грудні 1943 року саперний батальйон створив надійні інженерні споруди на шляху фашистських військ, які саме тут рвалися любою ціною захопити втрачений Київ.

В ті часи капітан В.У.Захар'ян досконало володів українською мовою, а жителі до нього зверталися, як правило по імені "Іван Іванович", а фронтовики-сапери ділилися з пограбованими жителями чим могли.

У післявоєнні роки підполковник у відставці В.У.Захар'ян неодноразово бував у нашому місті і разом з усіма радів успіхам нашого краю, що відбудовувався після гітлерівської окупаційної розрухи, а обухівські слідопити, на чолі з істориком-краєзнавцем В.В.Козловим були гостями В.У.Захар'яна у сонячній Вірменії.

Дружина, Захар'ян (Асєєва) Валентина Олександрівна - колишній військовий лікар, капітан медичної служби. Проживали у м. Єреван, Вірменія.

08.05.1980 Вагаршак Захар`ян приймає хліб-сіль від обухівчан

На фото:

Герої СРСР Михайло Віталійович Міхєєв - 38 стрілецька дивізія (СД), Вагаршак Унанович Захар`ян 132-й саперний батальйон (с/б) 38 стрілецької дивізії, Павло Павлович Журба 132 с/б 38-ї СД, Максим Тихонович Гусєв - 136 СД.

За участь у визволенні Обухова Вагаршаку Унановичу присвоєно звання Почесного громадянина міста.

Comments