Пелих Наталія Іванівна


Народилася Пелих Наталія Іванівна 12 серпня 1971 року в родині працівників Обухівського УВП УТОС Івана Власовича Пелиха та Лідії Петрівни Удовенко 12 серпня 1971 року. Музичну освіту здобула в місцевій школі мистецтв, в якій передавала свої знання підростаючому поколінню майбутніх співаків як викладач вокалу.

Під час навчання у музичних закладах (Київське училище культури, 1990 p., Київський державний інститут культури, 1995 p., Музична національна академія України, 2003 р.) і працюючи в Національному академічному народному хорі імені Григорія Верьовки (1995-2000 p.p.) та театрі опери та балету для дітей та юнацтва (з 2000 р. ) ніколи не полишала зв'язку з рідним краєм.

Жодна урочиста подія в місті чи районі не обходиться без участі в ній улюбленої землячки. А мистецькі заходи, особливо річниці уславленого земляка поета-пісняра Андрія Малишка освячує своїм небесної краси голосом.

Пелих Н.І. - лауреат Міжнародного конкурсу «Мистецтво XXI століття» (2004 p.), а також дипломант Першого міжнародного конкурсу вокалістів імені Бориса Гмирі, лауреат спеціальної премії Фонду Бориса Гмирі за краще виконання українських народних пісень у манері і дусі великого Гмирі.

Пелих Н.І. - уособлення нашого співочого Малишкового краю, де не тільки люблять і вміють співати, а й споряджують у велике мистецьке життя найталановитіших, хто примножує славу пісенної України.


Голос Наталі Пелих звучить на кращих сценах України: Національної філармонії, Великого залу Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського, на музичних вечорах в Андріївській церкві. Вона бере участь в урядових концертах, зокрема в Мариїнському палаці.

Наталя Пелих заслужена артистка України (2007), лауреат Спеціальної премії фонду Бориса Гмирі (2004)

Закінчила Київський державний інститут культури (1995) та Національну музичну академію України ім. П.І.Чайковського (2003, клас доцента З.Бузини).

У 1995-2000 – солістка Національного заслуженого академічного народного хору ім.Г.Верьовки.

Від 2000 – солістка-вокалістка Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва.

У репертуарі театру виконала партії у виставах:

«Ріголетто» Дж.Верді (Джільда),

«Іоланта» П.Чайковського (Бригітта),

«Зима і Весна» М.Лисенка (Метелиця),

«Казка про царя Салтана» М.Римського-Корсакова (Царівна-Лебідь),

Kиївський муніципальный академічний театр опери та балету для дітей і юнацтва, 23.06.2010.

«Ніч перед Різдвом» М.Римського-Корсакова (Оксана),

«Розумниця» К.Орффа (Розумниця),

«Дитя і чари» М.Равеля (Пастушка),

«Пригоди Буратіно» О.Білаша (Мальвіна),

«Івасик-Телесик, або Пастка для Відьми» І.Щербакова (Оленка),

«Як козаки змія приборкували» І.Поклада (Ярина),

«Зачарований чумак» І.Поклада (Дівчина-птаха), 

«Чарівна музика» М.Мінкова (Принцеса), 

«Дванадцять місяців» С.Баневича (Хуртовина),

Концерт «Ночи Чайковского»,

Вечір романсу «Средь шумного бала...» та ін.

На сцені Національної опери України ім. Т.Шевченка виконала головні партії у виставах «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського (Оксана, Одарка) та «Наталка-Полтавка» М.Лисенка (Наталка). 

На сцені Оперної студії Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського виконала партії у виставах:

«Травіата» Дж.Верді (Віолетта),

«Кармен» Ж.Бізе (Мікаела),

«Іоланта» П.Чайковського (Іоланта).

Також у репертуарі:

«Царева наречена» М.Римського-Корсакова (Марфа),

«Кармен» Ж.Бізе (Фраскіта),

«Джанні Скіккі» Дж.Пуччіні (Лауретта).

Зіграла роль Віри Августівни Гмирі в художньо-документальній музично-драматичній виставі «Борис Гмиря: геній і кохання» (2005).

З програмами української, російської та зарубіжної класики, українських народних пісень та романсів виступала у концертах у Національній філармонії, на музичних вечорах у Андріївській церкві, тощо.

Має сольні програми у супроводі Національного оркестру народних інструментів України (художній керівник і головний диригент –  народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка Віктор Гуцал). З оркестром  записала СD «Українські народні пісні та романси» (2006).

Має фондові записи українських народних пісень на Національному радіо.

Лауреат ІІ премії Міжнародного конкурсу «Мистецтво ХХІ століття» (Київ-Ворзель, 2004).

На Першому Міжнародному конкурсі вокалістів ім. Б.Гмирі стала дипломантом і лауреатом Спеціальної премії Фонду Бориса Гмирі (Київ, 2004).

Член журі щорічного дитячого фестивалю вокального мистецтва ім. Бориса Гмирі у м.Дніпропетровську.

Водночас від 2010 викладає вокал на факультеті музичного мистецтва Київського Національного університету культури і мистецтв.

Гастролювала в Іспанії, Польщі, Румунії, США, Канаді, Північній Кореї, Італії, Болгарії, Туреччині.

У грудні 2006 року у складі урядової делегації презентувала Україну в США (м. Чикаго) у рамках проведення Першої міжнародної економічної виставки.

Comments