Товариство українських студентів-католиків "ОБНОВА"

"Обнова" є одним з найстарших українських мирянських об'єднань. Сама назва товариства вже говорить про те, що своєю діяльністю воно охоплює академічну молодь. Організація заснована 1930 року у Львові. Основними напрямками діяльності є самоосвіта кожного і місійна робота з молоддю в цілому. Гасло Товариства - "Обновити все в Христі" спонукає нас до того, щоб, запалившись як свічка, ми стали вогником духовності на дорозі найчистіших поривань та відкриттів. 
Чернівецьке Товариство українських студентів-католиків "Обнова" - ще зовсім юна організація, адже утворилася лише 1998 року. Але за цей час ми зробили чимало справ, якими пишаємося. Дійсними членами "Обнови" є студенти, а учні старших класів - наші щирі симпатики. Товариство дбає про інтелектуальний та духовний розвиток своїх членів, тісно співпрацює з друзями-обновлятами зі Львова та Тернополя, підтримує контакти з молодіжними об'єднаннями Польщі та Австрії, іншими церковними та громадськими організаціями у Чернівцях. У рамках щотижневих зустрічей проходять молитовні практики, спільні роздуми над Святим Письмом, дискусії, лекції духівника Товариства отця Дмитра Винника. В "Обнові" діють різні секції, зокрема: історична, культурологічна, філософсько-теологічна, медична, спортивна та секція соціальних проблем. 
Велику роль у становленні нашої духовності відіграють реколекції та молодіжні прощі, в яких "Обнова" бере активну участь. Ми побували на зустрічі з Папою Римським у Львові 26 червня 2001 року, де разом з християнами багатьох країн вітали Святішого Отця і дружно вигукували "Україна любить Папу!". Зустріч Івана Павла ІІ з українською молоддю на Сихові переконливо засвідчила, що в планах і думках Папи молодь завжди посідає вагоме місце. Звертаючись до нас, Святіший Отець закликав не боятися труднощів, які підносить нинішнє життя. Надзвичайно актуально прозвучали слова пастиря про те, що не слід шукати легкого хліба в чужому краї, оскільки молоді серця й думки потрібні передусім рідній землі. "Дорога молоде! Майбутнє України великою мірою залежить від вас і від тієї відповідальності, яку ви зумієте взяти на себе. Бог не забариться, щоб благословити ваші зусилля." Слова Папи глибоко зворушили наші серця і запалили їх вогнем віри, милосердя і прагненням робити добро нашим ближнім, усім хто його потребує. 
"Обнова" активно займається благодійною діяльністю. Щороку в день Святого Миколая ми проходимо з подарунками до дітей чорнобильців, дітей-сиріт школи-інтернату, хворих з дитячого відділення психіатричної лікарні. Ці дітки потребують особливої уваги, опіки та любові. Тому, дуже цінним є спілкування з ними. Разом співаємо пісні, проводимо веселі ігри та конкурси. А найбільшим подарунком для нас є радісні і усміхнені обличчя діток та їхні очі, що випромінюють щирість, ласку і вдячність. 
Вже традицією для обновлят стало проведення Шевченківського вечора, Дня Матері, Дня молоді та інших свят. Влаштування концертів, поетичних вечорів є нашою улюбленою справою. Саме там ми даруємо свої таланти та здібності усім присутнім. 
Важливим днем для "Обнови" як і для всіх буковинців була Міжнародна проща Вервиці за єдність Церкви, яка відбувалась 12-13 жовтня 2002 року у Чернівцях. Тисячі прочан з Польщі, Румунії, Росії, Білорусії, Литви, з сусідніх областей та Східної України прибули на прощу, аби вклонитися і помолитися до Чудотворної ікони Матері Божої Чернівецької. Готувались до прощі всі - єпископи, священики, родини, діти, науковці, митці та обновлята. Головним організатором, керівником та натхненником прощі був декан української греко-католицької церкви Успення Пресвятої Богородиці о. Валерій Сиротюк. 
На молодь покладалася нелегка волонтерська служба, яка вимагала від нас дотримання порядку, організованості, надання необхідної інформації прибулим прочанам. Несли ми свою службу в негоду, сильний вітер та дощ постійно супроводжували нас, але Боже благословення нікого не покидало, надавало сили та наснаги. Велике дійство тривало з самісінького ранку до пізньої ночі. А почалося все з Святої Літургії на Театральній площі. На головному подіумі прощі протягом години "Обнова" проводила "Братання християнської молоді", де прибула молодь представляла свої молодіжні згромадження та вітала Матір Божу піснями. Увечері був запалений вогонь миру. Християнська молодь понесла його вулицями міста на молодіжні чування до Літнього театру, де відбулось духовно-мистецьке свято. Поряд з відомими митцями та артистами на сцені літнього театру виступали представники "Обнови", які приготували для молоді пісні та веселі ігри. Прочани в залі і на сцені творили одну родину, усіх єднала молитва і пісня. Зранку 13 жовтня походила велика Служба Божа, на якій всі християни молились за єдність, мир та злагоду. Мабуть, ще довго згадуватимуть обновлята ті благословенні дні. Бо ж кому як не нам продовжувати цю славну традицію. 
На сьогодні "Обнова" налічує 45 молодих, енергійних юнаків і дівчат. Збираємось ми щовівторка о 18 год. за адресою вул.Руська 28 (Собор Успення Пресвятої Богородиці).