Home‎ > ‎

Oaza 2018 – turnus I

Gdzie i kiedy? W Szklarskiej Porębie od 19 do 29 lipca 2018 r.

Temat rekolekcji brzmi 
„Eucharystia: źródło - szczyt - spotkanie”. 
„Znowu do kościoła? Ja nie chcę, tam jest nudno!” 
 pewnie niejeden rodzic słyszał już to zdanie.
Jak to zmienić?

Podczas I turnusu tegorocznej „Oazy dla Dzieci z Rodzicami” będziemy mieli okazję lepiej poznać poszczególne elementy Mszy Świętej, zrozumieć jej głębię i doświadczyć jej piękna. Chcemy pomóc naszym dzieciom bardziej świadomie przeżywać wiarę i pogłębić więź z Panem Bogiem. 
ALE UWAGA! 
Nie zamierzamy „uatrakcyjniać” mszy – jesteśmy wręcz przekonani, że jest to niemożliwe – nie będzie zatem zabaw podczas liturgii, bajek zamiast czytań biblijnych, Smoków Niedzielaków itp. Chcielibyśmy za to wprowadzać dzieci w doświadczenie i przeżywanie Misterium i razem z nimi pragniemy odkrywać, że msza jest atrakcyjna – i to w podstawowym znaczeniu tego słowa, czyli „przyciągająca” – bo spotykamy w niej Tego, który wywyższony przyciąga wszystkich do siebie (por J 12, 32).

Rekolekcje odbędą się w Diecezjalnym Domu Caritas im. Jana Pawła II w Szklarskiej Porębie (www.domnabialejdolinie.pl) – komfortowym pensjonacie położonym w malowniczym miejscu otoczonym z dwóch stron szczytami Karkonoszy oraz Gór Izerskich. Tegoroczny pierwszy turnus „Oazy dla Dzieci z Rodzicami” organizowany jest w ramach działalności Diakonii Wspólnoty Rodzinnej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, a naszym duchowym opiekunem podczas rekolekcji jest ks. Paweł Rylski.


Więcej szczegółów (koszta, adres itp.) znajdziesz w ulotce na dole strony.
UWAGA! Brak wolnych miejsc, lista uczestników została zamknięta.  W celu ewentualnego zapisania się na listę rezerwową prosimy o kontakt na adres ODzR2018@oazadladzieci.org.
Ċ
Thomas Piegsa,
12 lut 2018, 03:18
Comments