Aktiviteter‎ > ‎Luciastafett 2019‎ > ‎

Resultat

Resultat Luciastafetten 2018

Herrar Elit

101

Ryssbergets IK

27,20

131

Ängelholms IF

28.06

107

SK GRAAL

28,12

108

Åhus FIK Lag 1

29,15

102

UF Contact

30,46

103

Vittsjö GIK

30,55



 



 

 

 

 

Damer Elit

 

 

111

Ängelholms IF

31,18

 

110

Ryssbergets IK

32,47    







 Motion       

 

 

 

105

Degeberga Runners Lag 1

30,37

139

Stigmännen Karlshamn OK Lag 3

32,13

121

Team Cykelpumparna

32,33

122

Ryssbergets IK Lag 1

32,34

136

SK GRAAL Lag 3

32,57

135

SK GRAAL Lag 2

33,21

133

Härlövs IF

34,08

141

FK Göingarna

35,26

   104

Ängelholms IF

36.23

129

Maxi Bromölla

36,49

124

Näsviks Löpargrupp Lag 1

37,10

134

FK Göingarna

38,24

106

Degeberga Runners Lag 2

38,38

123

Ryssbergets IK Lag 2

40,21

128

Trollebygdens Lag 1

41,40

127

UF Contact

42,27

130

BroSö OK

43,25

132

OK Vilse 87

43,25

138

Stigmännen Karlshamn OK Lag 2

43,47

137

Stigmännen Karlshamn OK Lag 1

48,40

126

Råby FK


  Flicklag

117

UF Contact

35,52

112

Åhus FIK

36,48

 Pojklag

115

Åhus FIK

32,34

114

FK Göingarna

32,57

113

BroSö OK

34,12

116

Stigmännen Karlshamns OK

42,42

Mixade Lag

118

Ängelholms IF

34,22

140

Degeberga Runners

38,49

119

OK Vilse 87 Lag 1

43,25


Resultat Luciastafetten 2017

Herrar Elit

3

Ryssbergets IK lag 1

27.05

28

SK Graal Elit

27.40

21

Åhus FIK 1

28.27

29

Ängelholms IF Lag 1

29.23

 

Damer Elit

58

Ryssbergets IK lag 2

30.25

59

Ängelholms IF Lag 2

31.25

 

Klass 3 Motion

91

Stigmännen Karlshamn OK Lag2

29.17

84

Näsvikens löpargrupp lag 2

30.22

73

Ryssbergets IK Lag 3

30.34

81

FK Göingarna Lag 1

30.362

86

Degerberga Runners Lag 1

30.367

93

Kyrkhultspojkarna

31.03

88

Cykelpumparna Lag 1

32.37

83

Näsvikens löpargrupp lag 1

32.39

80

SK Graal Lag 1

33.09

89

Cykelpumparna Lag 2

33.46

90

OK Pan Kristianstad

33.48

85

Ängelholms IF Lag 3

34.06

76

Åhus FIK 2

34.15

75

Ryssbergets IK Lag 5

34.26

74

Ryssbergets IK Lag 4

35.29

87

Degerberga Runners Lag 2

36.30

79

BroSö OK

37.52

92

Stigmännen Karlshamn OK Lag3

38.36

82

FK Göingarna Lag 2

41.28

78

Tandlan AB

56.15

77

Åhus Träningscenter lag 1

Deltog ej

Klass 4 Flicklag ungdom

62

UF Contact Lag 1

35.59

60

Åhus FIK lag 3

36.28

61

OK skogsfalken Lag 1

36.43

Klass 5 Pojklag ungdom

65

FK Göingarna Lag 3                   

34.41

64

BroSö OK Lag 1

40.03




Klass 6 Mixat lag

70

Ängelholms IF Lag 4

34.42

63

UF Contact/OK Vilse 87

36.23

69

FK Göingarna Lag 4

38.30

66

OK Skogsfalken Lag 2

40.16

72

Stigmännen Karlshamn OK Lag 1

41.16

67

OK Vilse 87 Lag 1

41.41

68

OK Vilse 87 Lag 2

41.43

71

Degerberga Runners Kidz

43.23
































































RESULTATLISTA LUCIASTAFETTEN 2016

Placering    Lagnamn             Tid
Herrar Elit
     1            MAI                            25.07
     2            MAI Lag 2                   25.19
     3            Ryssbergets IK lag 1    26.32
     4            Stigmännen                 27.00
     5            SK Graal Elit               28.45
     6            Team OCR Workout     28.52
     7            Ryssbergets IK lag 2    28.54
     8            Åhus FIK 1                  31.20
     9            Vittsjö GIK                   31.24

Damer Elit
    1            Ryssbergets IK lag 3      31.05
    2            Åhus FIK 3                    36.34
    3            Ryssbergets IK lag 4      41.09

Klass 4 Flickor
    1            Ängelholms IF 1            33.53
    2            Åhus FIK F15                36.35
    3            Härlövs IF 1                   37.47
    4            SK Göingarna 1             38.22

Klass 5 Pojkar
    1         Ängelholms IF 2              30.16
    2        SK Göingarna 2                33.19
    3        Härlövs IF 2                      38.36
    4        Ryssbergets IK lag 7         39.59
    5        BroSö OK                         41.17

Klass 6 Mix
    1            US Contact                        36.42
    2            Degeberga Runners KIDZ    41.22

Klass 3 Motion
    1        Hässleholms AIS                  30.18
    2        Ryssbergets IK Lag 5            30.23
    3        Ängelholms IF 3                    30.33
    4        SK Graal Motion                    32.59
    5        Ryssberget IK Lag 7              33.14
    6        Ryssbergets IK Lag 6            33.32
    7        Bromölla IBK 2                      33.38
    8        Bromölla IBK 1                      34.13
    9        Näsvikens Löpargrupp            34.22
    10        US Contact 2                       34.33
    11        Åhus Träningscenter RÖD    34.34
    12        Åhus Träningscenter BLÅ     35.01
    13        Bromölla IBK 4                    35.04
    14        Degerberga Runners 1         35.06
    15        Härlövs IF Lag 3                  35.07
    16        SK Göingarna 3                   35.13
    17        Pan Kristianstad 2               35.24
    18        SK Göingarna 4                   35.49
    19        Stigmännen OK Lag1           36.08
    20        BroSö OK 1                        36.20
    21        Bromölla IBK 3                    36.57
    22        Härlövs IF Lag 2                   37.15
    23        Team Ramseröd 1                38.06
    24        Härlövs IF Lag 1                   38.31
    25        Råby Ridklubb                      38.35
    26        Stigmännen OK Lag2            38.36
    27        Pan Kristianstad 1                39.14
    28        Mossor på språng                40.08
    29        La-Five                                51.34




RESULTATLISTA LUCIASTAFETTEN 2015

          KLASS 1: HERRAR ELIT


PLACERING

LAGNAMN

TID

1.

Ryssbergets IK lag 1

26.50

2.

Stigmännen

27.03

3.

Hässleholms freeflowrunning

27.18

4.

SK Graal

27.19

5.

Pan Kristianstad

27.37

6.

Vittsjö GIK Veteraner

28.04

7.

Åhus FIK lag 1

29.27

8.

Ryssbergets IK lag 2

31.35

  KLASS 2: DAMER ELIT

PLACERING

LAGNAMN

TID

1.

Ryssbergets IK lag 1

30.53

2.

SK Graal

33.05

3.

Pan Kristianstad

33.08

4.

Ryssbergets IK lag 2

34.28

5.

UF Contact

39.24

6.

Ryssbergets IK lag 3

40.22

 KLASS 4: FLICKOR


PLACERING

LAGNAMN

TID

1.

Åhus FIK lag 1

35.46

2.

Härlövs IF lag 1

37.25

3.

Härlövs IF lag 2

37.47

4.

Åhus FIK lag 2

40.08

5.

FK Göingarna

41.55

KLASS 5: POJKAR 


PLACERING

LAGNAMN

TID

1.

Pan Kristianstad

31.36

2.

Ryssbergets IK

34.29

3.

Åhus FIK

35.36

4.

FK Göingarna lag 1

36.02

5.

FK Göingarna lag 2

37.28

6.

Härlövs IF

38.52

KLASS 3: ÖPPEN MOTION


PLACERING

LAGNAMN

TID

  1.

Ängelholms IF Svart

31.00

  2.

Åhus träningscenter lag 3

31.39

  3.

Åhus FIK

32.59

  4.

Ängelholms IF Orange

33.02

  5.

FK Göingarna lag 3

33.28

  6.

SK Graal

33.33

  7.

Härlövs IF lag 2

33.53

  8.

Team Nisse

34.10

  9.

Pan Kristianstad lag 1

34.23

10.

Degerberga Runners

34.31

11.

Pan Kristianstad lag 2

34.35

12.

FK Göingarna lag 1

34.47

13.

Härlövs IF lag 3

34.54

14.

Åhus träningscenter lag 1

35.21

15.

Ryssbergets IK lag 1

36.48

16.

FK Göingarna lag 2

37.27

17.

Råby Ridklubb Vuxna

37.54

18.

Team Ranseröd

37.57

19.

Degerberga Kids

38.36

20.

Ryssbergets IK lag 2

39.10

21.

Härlövs IF lag 1

40.12

22.

Infektionen Kristianstad

40.42

23.

Råby Ridklubb Barn

45.54

24.

Åhus träningscenter lag 2

46.46


 

       


           RESULTATLISTA  LUCIASTAFETTEN

                                      4 DECEMBER 2014 

 

                 KLASS 1:   HERRAR ELIT

 

PLACERING              LAGNAMN                            TID

         1                          SK Graal Lag 1                       28.12

         2                          Vittsjö GIK Veteraner            28.22

         3                          Ryssbergets IK                        28.24

         4                          Stigmännen                             28.25

         5                          OK Pan Lag 1                         29.05

         6                          SK Graal Lag 2                       29.28

         7                          Åhus Friidrott                         30.11

         8                          OK Pan Lag 2                         30.37

 

 

 

             KLASS 2: DAMER ELIT

 

PLACERING              LAGNAMN                            TID

         1                          Ryssbergets IK                        33.48

         2                          OK Pan                                    34.51

         3                          Åhus Friidrott                         37.27

                                                                                      

  

             KLASS 4: FLICKOR – 98

 

PLACERING              LAGNAMN                            TID

           1                                 HärlövsIF                                38.39

           2                           OK Pan                                   39.08

           3                          Åhus Friidrott                         40.50

 

 

             KLASS 5: POJKAR -98

 

PLACERING              LAGNAMN                            TID

           1                                 FK Göingarna                         31.57

           2                           OK Pan                                   35.54

           3                          Åhus Friidrott                         38.55

         4                          Härlövs IF                               43.23

                                 

            

                KLASS 3: MOTION ÖPPEN KLASS

 

PLACERING              LAGNAMN                            TID         

          1                          Holck-Clausen Lag 4                28.52

          2                          Tisdagsträning                           28.54

          3                          Team Blekinge                          30.51

          4                          Team ÅTC Runners lag 1         31.45   

          5                          Ängelholms IF                           31.53

          6                          Team Jetpak                               31.55

          7                          Holck-Clausen Lag 1                32.00

          8                          Holck-Clausen Lag 2                32.17

          9                          Lag Pidde                                   33.00

        10                          SK Graal                                    33.07

        11                          Ryssbergets IK                           33.14

        12                          Degeberga Runner´s lag 1        33.37

        13                          Härlövs IF lag 2                        34.54

        14                          Team ÅTC Runners lag 2         35.28

        15                          Stigmännen Lag 1                     35.43

        16                          Holck-Clausen Lag 3                35.57

        17                          Härlövs IF lag 1                        36.04

        18                          Degeberga Runner´s lag 2         36.16

        19                          Åhus Friidrott Lag 2                  36.30

        20                          Stigmännen Lag 2                      37.06

        21                          FK Göingarna lag 3                   37.16

        22                          Vilse i Pannkakan                      38.44

        23                          FK Göingarna lag 1                   38.55

        24                          FK Göingarna lag 2                   39.00

        25                          Tryggakliniken                           39.02

        26                          Åhus Friidrott Lag 1                  40.02

        27                          Team Runalicious                      41.03

        28                          CSK-infen                                  42.24

                       
                   
 

 

RESULTATLISTA  LUCIASTAFETTEN  5 DECEMBER 2013

 

KLASS 1:   HERRAR ELIT

 

PLACERING           LAGNAMN                               TID

1.                                31.  SK GRAAL                        28.08

2                                 35.  ÅHUS FIK                         28.44

3                                 13.  RYSSBERGETS IK           30.35 

 

KLASS 2: DAMER ELIT

 

PLACERING           LAGNAMN                               TID

1.                                33.  SK Graal                             32.07

2.                                5.  Ryssbergets IK                      36.36

 

KLASS 4: FLICKOR – 97

 

PLACERING           LAGNAMN                               TID

1.                                36.  ÅHUS FIK                         39.11

 

KLASS 3: MOTION ÖPPEN KLASS

 

PLACERING           LAGNAMN                               TID

1.                                29.  Stigmännens OK Lag 1       27.50

2.                                22.  Vittsjö GIK                         30.13

3.                                23.  Ängelholms IF                     32.17

4.                                12.  Food Tankers                      33.00

5.                                14.  Ryssbergets IK Lag 2          33.30

6.                                10.  Team ÅTC Runners             33.50

7.                                27.  Fam. Axelsson                     36.10

8.                                11.  Vesslarps IK                       36.11

9.                                37.  ÅHUS FIK                         36.41

10.                             2.  UF Contakt                            37.12

11.                             30.  Stigmännens OK Lag 2         37.51

12.                             25.  Önnestads fhsk  Lag             38.59

13.                             15.  Kyrkängsligan                       45.58

 

 Luciastafetten 2012-12-06

 

Klass 1 : Herrar Elit.
1. OK Paan                      26.57
2. Åhus FIK                     29.28
3. SK Graal                      30.12     
4. Ryssbergets IK           33.46     
 
Klass 2 : Damer Elit.
1. SK Graal                      34.33
2. Åhus FIK                     35.38
3. Ryssbergets IK           35.52
4. OK Paan                      36.13
 
Klass 4 : Flickor -96
1. IF UDD                         38.00
2. Härlövs IF                    41.02                       
3. Åhus FIK  Lag 2          41.54     
4. OK Paan                      43.11
5. Ryssbergets IK           49.17            
Klass 5 : Pojkar -96
1. Härlövs IF                    37.54
Klass 3 : Motion Öppen Klass
  1. Stigmännen OK Lag 1          28.15
  2. Åhuslöparna Lag 1               30.44      
  3. Ryssbergets IK                     33.48
  4. ON Training                           34.00
  5. Ericas Gossar                       34.01
  6. Stigmännen OK Lag 4          34.38 
  7. Åhuslöparna Lag 2               34.45                
  8. OK Paan  Lag 3                     35.17 
  9. Skanska Önnestad               35.35
10. Härlövs IF  Lag 2                   37.31 
11. Härlövs IF Lag 1                    38.36
12. Åhus FIK                                38.50
13. Åhuslöparna Lag 3                39.00    
14. Familjen Axelsson                 39.19
15. Stigmännen OK Lag 2           39.54
16. Eltel                                         40.08
17. Stigmännen OK Lag 3           40.17
18. Cabbes Gäng                         40.51
19. Lag Harenssjö/Körkkö          41.13
20. Lag Ingemar Nilsson             41.53
21. OK Paan Lag 2                       42.06
22. Önnestad Folkhögskola       43.08
23. Lag Ellinor Luftberg              48.58
 
 
 
Luciastafetten 2011-12-01
Herrar Elit.
1. OK Pan Lag1           25,50
2. IK Pallas                   26,58
3. SK Graal                  27,52
4. Ryssbergets IK         28,33
5. OK Pan Lag2           29,55
 
Damer Elit.
1. Åhus FIK                    31,08
2. SK Graal                    31,40
3. Ryssbergets IK Lag1  32,28
4. Ryssbergets IK Lag2  39,09
 
Pojkar Klass 5
1. Ryssbergets IK           40,34
 
Flickor Klass 4
1. IF UDD                       34,19
2. Åhus FIK                    42,15
 
Motion Öppen Klass
  1. Stigmännen Lag                26,05
  2. Åhus FIK Lag1                   27,53
  3. IK Pallas                             29,30
  4. OK Pan                              30,11
  5. Grävarna                            32,05
  6. Puttes Änglar                     32,13
  7. Ryssbergets IK                   32,52
  8. Åhus FIK Lag3                    35,10
  9. Stigmännen Lag5               35,38
10. Stigmännen Lag4               36,19
11. Stigmännen Lag2               37,01
12. Basicgym 2.0 Lag2             37,26
13. EL TEL Lag2                      37,56
14. Stigmännen Lag3               38,03
15. Infektionen CSK                 38,39
16. Härlövs IF Lag1                  38,42
17. Härlövs IF Lag2                  38,54
18. Åhus FIK Lag4                    39,40
19. EL TEL Lag1                      40,17
20. Önnestads Folkhögskola    40,19
21. Basicgym 1,0 Lag1             40,51
22. Team 183                           42,11