Головна сторінка


НАША АДРЕСА:

64620
Україна
Харківська область
Лозівський район
вул. Першого Травня, буд. 53


ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

     Краснопавлівська ЗОШ І-ІІІ ст.  № 1  бере свій початок з 1910 року.  Саме в цей час розширювалося і зростало  село Краснопавлівка, що утворилося на обидва боки станції Краснопавлівка Курсько-Харківсько-Азовської залізниці, будівництво якої розпочалося у 60-ті рр.  ХІХ ст. Пізніше залізниця, що стала певного часу основним транспортним зв’язком центру тодішньої Росії із її південними районами, була названа Південною.

     У 1910 р.  рішенням департаменту Курсько-Харківсько-Азовської залізниці у Краснопавлівці була відкрита початкова залізнична школа, у якій навчалися діти залізничників чотири роки. Парт у школі не було, діти приносили  столи і стільці із собою з дому. З  усіма класами працював один учитель, який виконував одночасно і обов’язки завідуючого закладу. Його прізвище Зеленський. Закінчив церковно-приходську школу.

    У 1912-1914 рр.  у школі вже було чотири класи, два вчителі, 74 учні. На превеликий жаль,  ніяких відомостей про перших учителів на сьогодні немає.

   На початку 20-их рр. ХХ ст.  на Україні розпочався процес перебудови шкільної освіти, покликаний ліквідувати неграмотність, зменшити кількість безпритульних дітей, підлітків. Переломним у житті школи був 1923-1924 н.р. На зміну лікнепам прийшла цілеспрямована робота по здійсненню загального початкового навчання і розширенню межі неповно-середніх шкіл. Вони і контингент учнів у них стали швидко зростати.

    Основна увага в будівництві національної школи була спрямована також і на підготовку національних кадрів, створення букварів і підручників, щоб забезпечити навчання у школах рідною мовою.

   Ще у 1922 році у Краснопавлівці  була відкрита семирічна школа. Учні навчалися в п’ятьох шкільних приміщеннях. Школа мала свій добре обладнаний піонерський клуб, майстерню, приміщення для консультацій, військовий кабінет, допоміжне господарство. З 1926-го року по 1936 рік вона називалася Краснопавлівська неповна середня, а з 1936-го року – середньою. У зв’язку з тим, що на території Краснопавлівської сільради проживали росіяни, були відкриті  класи з російською мовою навчання. У передвоєнні роки Краснопавлівська середня школа зробила три випуски десятих класів. Останній із них – 1941 року – в основному складався із юнаків, більша частина яких відразу після випускного вечора пішли на фронт. Майже всі вони загинули у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, як і їх директор Тищенко Василь Лукич.

      У 2009-2010 н.р. школа посіла І місце у підготовці до навчального року. 

    У 2012 році  заклад реорганізовано в шкільний підрозділ Краснопавлівського НВК шляхом злиття з Краснопавлівським дитячим садком "Оленка".

      У 2016 році шкільний підрозділ Краснопавлівського НВК реорганізовано в школу І-ІІ ступеня.