Wiadomości


Gliwickie Święto Cykliczne

opublikowane: 19 maj 2011, 00:41 przez Robert Jędrzejczak

Święto Cykliczne to społeczna inicjatywa, której głównym celem jest promocja roweru jako najlepszego środka transportu w mieście. Nawiązujemy do tradycji corocznych przejazdów rowerowych, które odbywały się w latach dziewięćdziesiątych w różnych miastach Polski. Chcemy jednak, aby Święto Cykliczne było czymś więcej niż Wielkim Przejazdem Rowerowym. Ma to być jednodniowy festiwal kultury rowerowej!

W tym roku organizacje i grupy współpracujące w ramach sieci Miasta dla Rowerów zapraszają na Święto Cykliczne o wymiarze prawdziwie ogólnopolskim! Tysiące rowerzystów w kilkunastu miastach Polski jednego dnia wyjadą na ulice aby pokazać swoją obecność w ruchu ulicznym, zamanifestować swoją radość z takiego sposobu poruszania się i zachęcić do jazdy na rowerze tych, którzy jeszcze tego nie robią.

Aby dowiedzieć się więcej wejdź na oficjalną stronę Gliwickiego Święta Cyklicznego: http://gliwice.swietocykliczne.pl

Nowości na Pat Bro

opublikowane: 17 gru 2010, 06:31 przez Robert Jędrzejczak   [ zaktualizowane 17 gru 2010, 11:38 ]

Pragnę zaprosić wszystkich czytelników Nowych Gliwic do odwiedzin strony Pat Bro, gdzie znajdują się ciekawe i nietuzinkowe zdjęcia Gliwic i okolic. Strona w odświeżonej formie znajduje się pod nowym adresem:

PatBro.strefa.pl

Jak poinformował Nas autor strony, przejdzie ona jeszcze drobne korekty i aktualizacje, lecz już teraz polecamy Waszej uwadze między innymi:

  • Widoki z wieży Ratuszowej w dziale"Panoramy",
  • Tatry widoczne z Radiostacji Gliwice w dziale "Góry z Gliwic" autorstwa Pana Andrzeja Jarczewskiego.

Zapraszam wszystkich do odwiedzin.

Zlot przodowników Imprez na Orientację PTTK

opublikowane: 28 lis 2010, 10:20 przez Robert Jędrzejczak   [ zaktualizowane 28 lis 2010, 10:22 ]

Data spotkania 10-12 grudnia 2010 r. Miejsce akcji - Wrocław

Będzie niezwykły, bo jest trzynasty i robiony aż przez dwie grupy organizacyjne.
Będzie historyczny, bo poświęcony jest 50 rocznicy powstania pierwszej jednostki organizacyjnej, której głównym celem były imprezy na orientację.
 
Pięćdziesiąt lat temu, a dokładnie 28 października 1960 roku, jeszcze w ramach Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, wydzielono Podkomisję Szkolenia, Przodownictwa i Zawodów na Orientację; szefem tej podkomisji został Bronisław Turoń z Wrocławia. Podkomisja ta, po swoich przemianach w następnych latach, dała podstawy utworzonej w 1970 r. samodzielnej Komisji Imprez na Orientację ZG PTTK.
 
Czy będzie on niezwykły, także z powodu Waszego udziału? To już zależy od Was, ale nie potrafię sobie wyobrazić sobie Zlotu bez Waszego uczestnictwa!
 
Zapraszam do wejścia na stronę http://www.orientop.eu/zlot/, gdzie znajdują się wszystkie lub prawie wszystkie informacje potrzebne do udziału każdemu chętnemu a także elektroniczna karta bezpośredniego zgłoszenia.
 
Oczywiście prawo udziału nie ogranicza się tylko do przodowników ino, lecz także dobrze widziani się wszyscy zaangażowani w organizację imprez na orientację i w udziale w nich.

Do Chudowa z PTTK

opublikowane: 14 paź 2010, 11:31 przez Robert Jędrzejczak   [ zaktualizowane 14 paź 2010, 11:33 ]

Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach zaprasza na imprezę „LIII (53) Zakończenie Turystycznego Sezonu Kolarskiego”. 17 października wyruszy rowerowy rajd do Chudowa. Metę (czynną od godz. 11.00) wyznaczono na terenie przyległym do chudowskiego Zamku. Start z gliwickiego Rynku o godz. 10.00. Możliwy jest także dojazd na własną rękę. Dla uczestników eskapady organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami. Szczegółowych informacji na temat rajdu i zasad odpłatności można zasięgnąć telefonicznie pod numerem 32/231-05-76.

Chcesz wiedzieć więcej o imprezach organizowanych przez PTTK? – Wszystkich zainteresowanych turystyką rowerową zapraszamy w każdy wtorek o godz. 17.00 na spotkania klubowe, które odbywają się w siedzibie Oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej (Rynek 11, I piętro) – informuje Janina Lelito-Zimochocka, prezes gliwickiego oddziału PTTK.

Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Rowerowe eskapady

opublikowane: 26 sie 2010, 06:48 przez Robert Jędrzejczak   [ zaktualizowane 26 sie 2010, 06:49 ]

Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach zaprasza w najbliższy weekend na dwie imprezy rowerowe. W sobotę, 28 sierpnia, wyruszy Rajd Kolarski im. Ryszarda Mielnika do Ośrodka Wypoczynkowego „Lasy Borowskie” w Mikołowie Borowej Wsi. Metę (czynną od godz. 12.00) wyznaczono w rejonie baru „Borówka”. Z kolei w niedzielę, 29 sierpnia, zaplanowano wycieczkę „XVII Rowerowe Pożegnanie Wakacji”. Uczestnicy pojadą do Pilchowic (meta na terenie boiska Sportowego LKS VICTORIA czynna od godz. 11.00). Starty z gliwickiego Rynku o godz. 10.00. Możliwy jest także dojazd na własną rękę. Dla uczestników eskapad organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami. Szczegółowych informacji na temat rajdów i zasad odpłatności można zasięgnąć telefonicznie pod numerem 32/231-05-76.
Chcesz wiedzieć więcej o imprezach organizowanych przez PTTK? – Wszystkich zainteresowanych turystyką rowerową zapraszamy w każdy wtorek o godz. 17.00 na spotkania klubowe, które odbywają się w siedzibie Oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej (Rynek 11, I piętro) – informuje Janina Lelito-Zimochocka, prezes gliwickiego oddziału PTTK.

Do Łabęd z "Metamorfozami"

opublikowane: 13 sie 2010, 15:18 przez Robert Jędrzejczak   [ zaktualizowane 13 sie 2010, 15:20 ]

Trwa czwarta edycja rajdów turystycznych „Lato z Metamorfozami – poznaj dzielnice Gliwic”. Wypady w każdą niedzielę wakacji organizuje stowarzyszenie „Gliwickie Metamorfozy”. 15 sierpnia uczestnicy eskapady odwiedzą Łabędy i osiedle Kopernika. Rowerzyści wyruszą w drogę z gliwickiego Rynku o godzinie 9.00, wraz z przewodnikiem Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. W. Huzy. – Chętni, którzy nie pojadą z grupą rowerową, mogą dotrzeć do Łabęd np. miejskim autobusem (odjazd z Placu Piastów linią 197) – informują organizatorzy.

Tym razem punkt kontrolny (czynny od 10.00 do 15.00) zostanie ustawiony w ogrodzie domu parafialnego przy kościele pw. św. Jerzego. Każdy, kto do niego dotrze, otrzyma pamiątkową pocztówkę oraz wpis premii do specjalnej legitymacji. Organizatorzy przygotowali także dodatkowe atrakcje. W odwiedzanych miejscach na uczestników wycieczki będą czekać: wystawy, spotkania z miejscowymi pasjonatami historii i miłośnikami swoich dzielnic oraz niespodzianki. Przedsięwzięcie współfinansuje miejski samorząd. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia www.gliwiczanie.pl.

Źródło: Urząd Miasta Gliwice

XLVII Popołudniowa Kolarska Impreza na Orientację "POKINO"

opublikowane: 12 sie 2010, 00:43 przez Robert Jędrzejczak   [ zaktualizowane 12 sie 2010, 00:44 ]

XLVII "POKINO" odbędzie się w czwartek, 19 sierpnia 2010 r.
Spotkanie uczestników zaplanowano na godzinę 17:00 w Leszczynach (dzielnica miasta Czerwionka-Leszczyny), nieopodal amfiteatru w parku przy ulicy Sportowej.
Aby dojśc na miejsce zbiórki z pobliskiego przystanku ”Leszczyny Ligonia” autobusów linii 194, należy przejść 230 m na zachód - do końca ulicy Ligonia i skręcić w lewo (na południe) w ulicę Morcinka, a po 100 m skręcić w prawo (na zachód) – w ulicę Sportową, do której przylega park z amfiteatrem.
Lokalizację miejsca zbiórki zobaczyć można na satelitarnym zdjęciu Google, klikając tutaj.

(źródło: Andrzej Wysocki - organizator Imprez na orientację)

Do Czechowic z „Metamorfozami”

opublikowane: 28 lip 2010, 00:56 przez Robert Jędrzejczak   [ zaktualizowane 28 lip 2010, 00:57 ]

Trwa czwarta edycja rajdów turystycznych „Lato z Metamorfozami – poznaj dzielnice Gliwic”. Wypady w każdą niedzielę wakacji organizuje stowarzyszenie „Gliwickie Metamorfozy”. 1 sierpnia uczestnicy eskapady odwiedzą Czechowice i Szobiszowice. Rowerzyści wyruszą w drogę, wraz z przewodnikiem Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. W. Huzy, z gliwickiego Rynku o godzinie 9.00. – Chętni, którzy nie pojadą z grupą rowerową mogą przybyć na miejsce np. miejskim autobusem (odjazd z Placu Piastów linią 71 lub 677) – informują organizatorzy.

Tym razem punkt kontrolny zostanie ustawiony w tzw. starej szkole (ul. Nad Łąkami). Będzie on czynny od 10.00 do 14.00. Każdy, kto do niego dotrze, otrzyma pamiątkową pocztówkę oraz wpis premii do specjalnej legitymacji. Organizatorzy przygotowali także dodatkowe atrakcje. W odwiedzanych miejscach na uczestników wycieczki będą czekać: wystawy, spotkania z miejscowymi pasjonatami historii i miłośnikami swoich dzielnic oraz niespodzianki. Przedsięwzięcie współfinansuje miejski samorząd. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia www.gliwiczanie.pl.

Źródło: Urząd Miasta Gliwice

ROWEREM RETRO na JIZERKĘ? TAK!!!

opublikowane: 21 lip 2010, 16:24 przez Robert Jędrzejczak   [ zaktualizowane 21 lip 2010, 16:28 ]

24 lipca o godz. 9-ej (sobota) Komandor V Rowerowego Rajdu Retro Orle – Jizerka da znak flagą i Uczestnicy na retrorowerach, w strojach retro i obstawa ruszą na trasę. Przez Jakuszyce do Harrachova rowerami. Krótki popas z promowaniem imprezy wśród Mieszkańców, Turystów i trąbka zagra siadanego do… pociągu relacji Harrachov – Korenov (bilety Uczestnicy kupują za swoje zaoszczędzone CZESKIE KORONY – na wlaka –pociąg- i piwo, NA OKO wystarczy ok. 150 korun ceskych). A z Korenova znowu trzeba będzie pedałować do Doliny Jizerki, gdzie rajd zostanie przyjęty, serdecznie jak zawsze, przez Uczestników „6-tych Obchodów Dnia św. Anny w Jizerce”.


 
Nigdzie nie opisany Regulamin Rajdu stanowi:

    - Rowery co najmniej trzydziestoletnie ( ale sprawne technicznie) Wigry, Ukrainy, „holendry” 
 
     - Cykliści obowiązkowo w „cyklistówkach” na głowie (dopuszczalne „pilotki”, chociaż prędkości nie takie), kubraczki i porteczki z epoki – wskazane, trampki z Kraju Środka-feeeeeeee!!!!!!!!!, dodatki można pożyczyć od Babci i Dziadka.

W V Rajdzie na pewno pojedzie znany czeski retrorowerzysta Petr Rykr.

Organizatorzy zapraszają również do „obstawy” Rajdu wszystkich chętnych Rowerzystów na swoich lśniących niklem i lakierami „rowerowych rumakach”, w stroju dowolnym aczkolwiek nie frywolnym.

Na Jizerce gwarantujemy: pogodę, jadło i napitki tradycyjnie czeskie, wybór pamiątek, kapelę czeską również, pokazy i konkursy rowerowe, nagrody (kryzysowe) za klasyfikację Uczestników. Czeski humor murowany.

V Rowerowy Rajd Retro dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej i budżetu Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach projektu „Orle-Izera-Jizerka: współpraca lokalnych społeczności”, w PO EWT – cel 3. Partnerem w projekcie jest Izersko-jestedsky horky spolek.

Biuro Organizacyjne V Rowerowego Rajdu Retro na Orlu (zapisy) od wczesnych godzin rannych. Wóz techniczno – ratunkowy na trasie zapewniony. Prędkości jazdy regulowane przepisami o ruchu drogowym w RP i CzR. Maruderów nie holujemy.
                                                                              KOMANDOR V RR

Do Bojkowa z „Metamorfozami”

opublikowane: 8 lip 2010, 01:13 przez Robert Jędrzejczak   [ zaktualizowane 8 lip 2010, 01:14 ]

Trwa czwarta edycja rajdów turystycznych „Lato z Metamorfozami – poznaj dzielnice Gliwic”. Wypady w każdą niedzielę wakacji organizuje stowarzyszenie „Gliwickie Metamorfozy”.

Uczestnicy następnej eskapady (11 lipca) odwiedzą Trynek i Bojków. W trasę można wyruszyć pieszo lub dowolnym środkiem lokomocji. Osoby, które lubią jeździć na rowerze, mogą wyruszyć w drogę wraz z przewodnikiem Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Władysława Huzy. Start o godzinie 9.00 z gliwickiego Rynku. Przewodnicy poprowadzą również grupę pieszą – zbiórka obok Cmentarza Hutniczego o godz. 9.00. Pozostali do Bojkowa mogą dojechać autobusem linii 58 (z Placu Piastów o godz. 11.08).
Na trasie zostanie ustawiony punkt kontrolny (obok nieczynnej stacji kolei wąskotorowej) otwarty w godzinach od 10.00 do 15.00. Każdy, kto do niego dotrze, otrzyma pamiątkową pocztówkę oraz wpis premii do specjalnej legitymacji. Dla tych, którzy zgromadzą najwięcej punktów za udział w rajdach, przewidziano nagrody. Organizatorzy przygotowali także dodatkowe atrakcje. W odwiedzanych miejscach na uczestników wycieczki będą czekać: wystawy, spotkania z miejscowymi pasjonatami historii i miłośnikami swoich dzielnic oraz niespodzianki. Przedsięwzięcie współfinansuje miejski samorząd. Szczegółowe informacje oraz regulamin imprezy można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia www.gliwiczanie.pl.

Źródło: Urząd Miasta Gliwice

1-10 of 25

Comments