Правила гри-вікторини


ПЕРШИЙ РАУНД 

12 учасників випадково (комп’ютерним жеребкуванням) розподіляються на 
4 команди по троє. Команди грають по черзі. Кожній команді пропонується 12 запитань з 4 варіантами відповіді, де лише один – правильний. Команда обговорює запитання й дає відповідь. Перехід до наступного питання лише після правильної відповіді. Якщо команда помиляється, продовжує відповідати на це ж питання, обираючи з варіантів, які залишились. Правильна відповідь з першої спроби – 3 бали, з другої – 2, з третьої – 1. Якщо команда не дала правильну відповідь за 3 спроби – 0 балів. Окрім балів за правильні відповіді командам надається по 36 балів «за швидкість» перед початком гри. Починаючи з першого питання, запускається таймер і кожну секунду кількість балів «за швидкість» зменшується на 0,1. Чим швидше команда відповість на 12 питань, тим більше балів за швидкість залишиться. Результатом гри команди є сума балів за правильні відповіді та швидкість. Уразі нічиєї пріоритетною є кількість балів за правильні відповіді. Одна команда з найнижчим результатом вибуває з гри. 


ДРУГИЙ РАУНД
 
 
У грі – 9 гравців, які випадково 
(комп’ютерним жеребкуванням) розподіляються на 3 нові команди по троє. Команди грають по черзі. Пропонується 3 завдання на встановлення відповідності (1, 2, 3, 4 – А, Б, В, Г, Д). Перехід до наступного запитання лише після правильного встановлення всіх чотирьох відповідностей. Якщо команда помиляється, продовжує шукати правильні відповідності. За кожну правильно встановлену відповідність з першої спроби нараховується 4 бали, з другої – 3, з третьої – 2, з четвертої – 1Максимальна кількість балів за одне питання – 16. Як і в першому раунді, окрім балів за правильні відповіді, командам надається по 36 балів «за швидкість». Починаючи з першого питання, щосекунди кількість балів «за швидкість» зменшується на 0,2. Чим швидше команда виконає всі 3 завдання, тим більше балів «за швидкість» залишиться. З переходом до наступного завдання таймер зупиняється на 15 секунд для ознайомлення з питанням. Результатом гри команди є сума балів за правильні відповіді та швидкість. Уразі нічиєї між командами пріоритетною є кількість балів за правильні відповіді. Одна команда з найнижчим результатом вибуває з гри. 


ТРЕТІЙ РАУНД
 
 
У грі – 6 гравців, які випадково 
(комп’ютерним жеребкуванням) розподіляються на 3 пари. Пари грають по черзі. Завдання кожного учасника – перемогти суперника в дуелі. Кожній парі пропонується 4 запитання на множинний вибір (3 правильні відповіді з 6). Учасники відповідають по черзі, називаючи по 1 варіанту. На перше й третє запитання починає відповідати один гравець, на друге й четверте – інший. За кожну правильну відповідь нараховується 2 бали, за неправильну – мінус 1 бал. Перехід до наступного питання лише після знаходження 3 правильних відповідей. Час на гру не обмежується. За сумарною кількістю балів визначається переможець дуелі, який продовжує гру. Уразі нічиєї проводиться Додатковий гейм. Переможений вибуває. 
ФІНАЛ 

У грі – 3 гравці, які змагаються один проти одного. Пропонується 6 запитань з 4 варіантами відповіді, де лише один – правильний. Учасники відповідають одночасно, називаючи
 від 1 до 3 варіантів відповіді на кожне питання. За правильну відповідь з названим 1 варіантом нараховується 3 бали, за правильну відповідь з названими 2 варіантами – 2 бали, з 3 варіантами – 1 бал. Неправильна відповідь – 0 балів. Час на відповідь необмежений. Переможець визначається найбільшою сумою балів. Уразі нічиє після 6 запитання пропонуються ще 3 додаткових питання, а після цього -Додатковий гейм
ТРАДИЦІЙНИЙ ВАРІАНТ ГРИ. Після показу питання учасники самостійно вирішують, скільки варіантів відповіді називати, піднімаючи відповідні картки. Коли один з гравців першим дає відповідь, запускається "Прискорювач", який обмежує час відповіді для суперників (12 сек).
НОВИЙ ВАРІАНТ ГРИ. Після показу питання учасники повинні домовитись між собою, хто називатиме 1 варіант, хто 2, і хто 3. Після домовленості гравці називають варіанти усно в такій послідовності: 3, 2, 1. Якщо суперникам не вдалось домовитись, ведучий запускає "Прискорювач" (12 сек.), після чого відбувається комп'ютерне жеребкування.ДОДАТКОВИЙ ГЕЙМ

Додатковий гейм використовується у випадках спірної ситуації - нічиєї (в будь-якому раунді). Двом гравцям (або представникам команд), які за результатами раунду набрали однакову кількість балів, пропонується завдання на встановлення послідовності з 4 позиціями. Гра до першої помилки. Одному з суперників пропонується назвати позицію, яка, на його думку, має бути першою в послідовності. Інший суперник називає позицію, яка на його думку, повинна бути другою в послідовності. Після цього ведучий показує правильну відповідь: першу і другу позицію. Якщо один з учасників помилився - програє. Якщо обидва учасники відповіли правильно або неправильно, продовжується пошук 3 і 4 позиції в послідовності. Якщо переможця не визначено, пропонуються наступні аналогічні завдання.