Тренінги кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя

Відображається 21 елементів
Назва тренінгуОпис тренінгуКоло учасниківТренер
Сортувати 
 
Сортувати 
 
Сортувати 
 
Сортувати 
 
Назва тренінгуОпис тренінгуКоло учасниківТренер
Впровадження квест-технології у викладання предмета "Основи здоров’я" Учасники ознайомляться з поняттям "квест-технологія", розглянуть різні види квестів, навчаться конструювати власні освітні квести та використовувати сервіси Веб 2.0 для їх реалізації. Вчителі основ здоров’я Півненко Ю.В., Сокол І.М. 
Індекс інклюзії в Новій українській школі Передбачається ознайомлення учасників з основними поняттями інклюзії, відпрацювання умінь і навичок здійснення освітнього процесу в інклюзивному класі з урахуванням принципів педагогіки партнерства та командного підходу Асистенти вчителів, які працюють в закладах освіти з інклюзивною формою навчання Аксьонова О.П., Корж О.П. 
Інструменти впорядкування електронного освітнього контенту до уроку основ здоров’я Учасники отримають базову інформацію про різні способи організації доступу до електронного навчального контенту та інструменти його впорядкування - веб-ресурси вчителя у вигляді блогу/сайту, ментальної карти, інтерактивної онлайн-презентації, онлайн-стіни та ін. Учасники дізнаються про методичні засади використання різних способів упорядкування контенту та матимуть змогу їх порівняти Вчителі основ здоров’я Півненко Ю.В., Стадниченко К.В. 
Методика викладання тренінгового курсу "Вчимося жити разом" у 1-4 класах Учасники отримають інформацію щодо освіти на засадах розвитку життєвих навичок; ознайомляться з концептуальними засадами проекту "Вчимося жити разом"; відпрацюють уміння та навички проведення уроків-тренінгів у межах курсу "Вчимося жити разом" у 1-4 класах.  Вчителі, які викладають основи здоров’я у початкових класах Півненко Ю.В. 
Методика викладання тренінгового курсу "Вчимося жити разом" у 5-9 класах "Учасники отримають інформацію щодо освіти на засадах розвитку життєвих навичок; ознайомляться з концептуальними засадами проекту ""Вчимося жити разом""; відпрацюють уміння та навички проведення уроків-тренінгів у межах курсу ""Вчимося жити разом"" у 5-9 класах. " Вчителі основ здоров’я Півненко Ю.В. 
Методика навчання футболу на уроках фізичної культури Учасники опанують сучасними підходами до організації уроку "Фізична культура" (навчальний модуль "Футбол", 5-11 класи) Вчителі фізичної культури ЗНЗ Аксьонова О.П. 
Нова фізкультура в Новій українській школі Учасники відпрацюють педагогічні уміння та навички щодо модернізації уроку "Фізична культура" на засадах принципів педагогіки партнерства; навчаться розробляти рухові завдання для учнів щодо формування ключових компетентностей; спробують моделювати урок через укладання інтелект-карт Вчителі, які викладають фізичну культуру в перших класах (або будуть викладати в перших класах у 2019-2020 н.р.) Аксьонова О.П. 
Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочому місці в закладах освіти Програма розрахована для роботи з дорослою аудіторією ( педагогами, технічним персоналом закладів освіти, батьками, представниками громад). Учасники тренінгу отримають інформацію про основні поняття щодо ВІЛ, шляхів передачі ВІЛ та методів профілактики ВІЛ-інфікування; визначать поняття "стигма", "дискримінація", "толерантність". Проаналізують причини виникнення таких явищ, як стигматизація та дискримінація; усвідомлять причини та наслідки стигматизації людей, які живуть з ВІЛ; опанують законодавчу базу щодо ВІЛ-інфекції та протидії дискримінації, зокрема в трудовій сфері. Кожен учасник тренінгу отримає на безоплатні основі комплект методичної літератури для впрвадження програми "Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочому місці". Керівники, заступники керівників, психологи закладів освіти Мінакова І.В. 
Профілактична програма "Захисти себе від ВІЛ" Учасники тренінгу оволодіють програмою профілактичного курсу для учнівської молоді, яка базується на гуманістичних ідеалах, повазі до прав людини, делікатному ставленню до гендерних проблем; відпрацюють умінні та навички проведення уроків-тренінгів у межах програми курсу "Захисти себе від ВІЛ". Підготовлені тренери отримають на безоплатній основі посібник для вчителя з повною інформацією щодо статистики, базової інформації про ВІЛ/СНІД; розробкою уроків-тренінгів, а також 20 посібників для учнів. Педагоги 7-11 класів, вихователі закладів освіти інтернатного типу, викладачі пофтехосвіти, психологи закладів освіти Мінакова І.В. 
Профілактична програма з ВІЛ/СНІД "Маршрут безпеки" (для учнів 7-11 кл.) Учасники тренінгу отримають унікальний інструментарій для роботи з учнями 7-11 кл., щодо мінімізації ризиків інфікування ВІЛ та ІПСШ, формування свідомого ставлення до свого життя і здоровя, а також навичок безпечної для здоровя і життя поведінки.; відпрацюють уміння та навички проведення "Маршрута безпеки". Педагоги отримають на безоплатній основі 5 банерів-станцій "Маршрута безпеки", набір карток для роботи на станціях. Педагоги 7-11 класів, вихователі закладів освіти інтернатного типу, викладачі пофтехосвіти, психологи закладів освіти Мінакова І.В. 
Психолого-педагогічний супровід дітей з порушеннями зору Учасники опанують поняттями «адаптація» та «модифікація», ознайомляться з особливостями психофізичного розвитку та осітньої діяльності дітей з порушеннями зору; розглянуть технології, методи та прийоми їх навчання; навчаться розробляти індивідуальну програму розвитку дитини з особливими освітніми потребами, на основі висновку інклюзивно-ресурсного центру та власної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини Педагогічні працівники, які працюють із зазначеною категорією дітей в класах з інклюзивною формою навчання Волошина Т.А. 
Психолого-педагогічний супровід дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Учасники ознайомляться з особливостями психофізичного розвитку та освітньої діяльності дітей з порушеннями інтелекту; розглянуть корекційні технології, методи та прийоми їх навчання; навчаться розробляти індивідуальну програму розвитку дитини з особливими освітніми потребами, складати індивідуальний навчальний план та індивідуальну навчальну програму з урахування адаптації та модифікації навчального матеріалу на основі висновку інклюзивно-ресурсного центру та власної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини. Педагогічні працівники, які працюють із зазначеною категорією дітей в класах з інклюзивною формою навчання Волошина Т.А. 
Психолого-педагогічний супровід дітей з порушеннями мовлення Учасники ознайомляться з особливостями психофізичного розвитку та освітньої діяльності дітей з порушеннями мовлення; розглянуть технології, методи та прийоми їх навчання; навчаться розробляти індивідуальну програму розвитку дитини з особливими освітніми потребами на основі висновку інклюзивно-ресурсного центру та власної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини Педагогічні працівники, які працюють із зазначеною категорією дітей в класах з інклюзивною формою навчання Волошина Т.А. 
Психолого-педагогічний супровід дітей з розладами аутистичного спектру Учасники ознайомляться з особливостями психофізичного розвитку (емоційно-вольової, комунікативно-потребової сфери) аутичних дітей та його впливу на освітню діяльність; розглянуть корекційні технології, методи та прийоми їх навчання; відпрацюють складання індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами, індивідуального навчального плану та індивідуальної навчальної програми (за потребою) з урахуванням адаптації та модифікації освітнього матеріалу на основі висновку інклюзивно-ресурсного центру та власної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини. Педагогічні працівники, які працюють із зазначеною категорією дітей в класах з інклюзивною формою навчання Волошина Т.А., Глек О.В., Малюга О.С. 
Психолого-педагогічний супровід дітей із затримкою психічного розвитку. Учасники опанують поняттями «адаптація» та «модифікація», ознайомляться з особливостями психофізичного розвитку та освітньої діяльності дітей із затримкою психічного розвитку; розглянуть технології, методи та прийоми їх навчання; навчаться розробляти індивідуальну програму розвитку дитини з особливими освітніми потребами, на основі висновку інклюзивно-ресурсного центру та власної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини. Педагогічні працівники, які працюють із зазначеною категорією дітей в класах з інклюзивною формою навчання Волошина Т.А., Нікуліна Г.О. 
Розробка освітнього електронного контенту для використання у курсі "Основи здоров’я" Учасники отримають інформацію та базові навички з розробки освітнього електронного контенту (інформаційні та дидактичні матеріали, інтерактивні матеріали, матеріали для організації зворотнього зв’язку тощо), а також дізнаються про методичні засади створення такого контенту.  Вчителі основ здоров’я Півненко Ю.В., Стадниченко К.В. 
Спорт проти булінгу Як зпланувати та провести урок "Фізична культура" в контексті вимог навчальної програми та відповідно до провідних принципів проекту ЮНІСЕФ? Саме на це глобальне питання знаходимо відповіді під час тренінгу. Й, звісно, практично відпрацюємо знайдені нові позиції урочної роботи з фізичного виховання сучасних підлітків у контексті антибулінгу. Вчителі фізичної культури ЗНЗ Аксьонова О.П. 
Теорія та методика фізичного виховання Учасники опанують сучасні підходо щодо організації уроку "Фізична культура" в 2-4 класах; відпрацюють прийоми планування урочної діяльності згідно з програмними вимогами до сучасного уроку Вчителі початкової школи, які викладають предмет "Фізична культура" Аксьонова О.П. 
Хортинг на уроках фізичної культури Учасники опанують сучасними підходами до організації уроку "Фізична культура" (навчальний модуль "Хортинг", 5-11 класи) Вчителі фізичної культури ЗНЗ Аксьонова О.П. 
Чирлідинг на уроках фізичної культури Учасники опанують сучасними підходами до організації уроку "Фізична культура" (навчальний модуль "Чирлідинг", 5-9 класи) Вчителі фізичної культури ЗНЗ Аксьонова О.П. 
Школа розумного руху: інноваційна технологія з фізичного виховання дітей і підлітків Учасники разом із автором технології "ШРР" пройдуть шляхом оновлення змісту заняття/уроку "Фізична культура". Відпрацюють навички розробки рухових завдань, рухових зв'язок, які сприяютимуть розвитку рухового інтелекту учнів і учителів Інструктори з фізичного виховання, вихователі ДНЗ, учителі фізичної культури (1-9 класи) НВК, ЗНЗ і шкіл-інтернатів різного типу Аксьонова О.П. 
Відображається 21 елементів