PIESTANY - SPA - BAD - Курорт

 
 
P I E Š T A N Y 
 

Piestany_01.jpgSvetoznáme kúpeľné mesto Piešťany sa nachádza v západnej časti Slovenskej republiky, v Trnavskom kraji, v údolí dolného toku najdlhšej slovenskej rieky Váh. Rozprestiera sa na rozlohe 4 420 ha pod západnými svahmi Považského Inovca v nadmorskej výške 162 m. Mesto je sídlom okresu Piešťany, ktorý tvorí 27 obcí. Doprava a možnosti spojeniaPiešťany sa nachádzajú na spojnici medzinárodných dopravných koridorov (vzdušného, diaľničného a železničného - v budúcnosti s perspektívou prepojenia aj riečnej dopravy). Letecká doprava - letisko s medzinárodným štatútom s pristávacou dráhou s rozmermi 2000 x 30 m vytvára výborné predpoklady pre turistický a ekonomický rozvoj širšieho regiónu. Diaľničná doprava – diaľnica D1 (Bratislava, Trnava, Piešťany, Trenčín, Žilina) s medzinárodným prepojením na Viedeň a Brno vytvára ideálne prepojenie mesta Piešťany s regiónom hlavného mesta SR a s regiónom horného Považia. Železničná doprava – mesto Piešťany leží na medzinárodnej železničnej trati s prepojením na Budapešť, Viedeň a Varšavu.     

                          

Piestany_Barlolamac

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Slovenské liečebné kúpele Piešťany 

Najväčšie kúpele na Slovensku s takmer dvesto ročnou tradíciou vďačia a svoju povesť najmä unikátnym prameňom sírnej termálnej minerálnej vody s obsahom 1500 mg minerálnych látok na liter a teplotou 67-69 °C. Voda vyviera z hĺbky 2 000 metrov, odkiaľ vynáša špecifické zlúčeniny a energiu zemskej magmy. Usadeniny vznikajúce v mieste výverov vody v obtokovom ramene rieky Váh tvoria základ nenapodobiteľného miestneho liečivého sírneho bahna, unikátneho peloidu v európskom i svetovom meradle.

Tieto prírodné liečivé zdroje v srdci Európy zveľadil v minulom storočí zakladateľ piešťanských kúpeľov, Ľudovít Winter, ktorý dal postaviť secesný skvost hotel Thermia Palace s kúpeľným domom Irma a hotel Pro Patria, slúžiaci cez vojnu raneným vojakom. Pánovi Winterovi sa podarilo pritiahnuť bohatých a vplyvných hostí, ale sprístupnil kúpele i chudobe. Za jeho éry kúpele navštívil napríklad svetoznámy maliar Alfonz Mucha, politik Edvard Beneš či česká herecká elita - herec Vlasta Burian.

Kúpele však sú aj v súčasnosti vyhľadávané hosťami z najrozličnejších kútov sveta. Navštevujú ich prezidenti, králi, veľvyslanci i významní herci. V posledných rokoch Piešťany poctili svojou návštevou aj prezidenti V4, generálny tajomník OSN Ban Ki-moon, Jordánsky premiér Nader Al Dahabi. Zo Slovenska Piešťany prirástli k srdcu Katke Hasporovej, Božidare Turzonovovej, Zdenke Studenkovej, Veronike Zuzulovej a mnohým ďalším.

Kúpeľné hotely 

Piešťany sú veľkoryso poňaté kúpele s viacerými kúpeľnými hotelovými komplexami, ako prvý 5-hviezdičkový hotel na Slovensku – Thermia Palace, ďalej hotely Balnea Esplanade Palace****, Balnea Grand Splendid*** a Pro Patria**, ktoré sa nachádzajú v nádhernom parku na Kúpeľnom ostrove a všetky disponujú balneoterapiou. Okrem hotelov na Kúpeľnom ostrove prevádzkujú Kúpele Piešťany aj hotel Jalta**,  garni hotel Villa Berlin*** a depandance Smaragd, Šumava a Riviéra v centre Piešťan.

Kúpeľné domy 

Klienti, ale i obyvatelia Piešťan môžu využiť na kúpu jednej z vyše 60 druhov liečebných a relaxačných procedúr niektoré z kúpeľných domov na Kúpeľnom ostrove. Môžu si vybrať takmer dvestoročné Napoleonske kúpele, päťhviezdičkový kúpeľný dom Irma alebo využiť služby v Balnea centre.

Zameranie kúpeľov 

V Kúpeľoch Piešťany sa liečia ochorenia pohybového aparátu, niektoré neurologické ochorenia, civlizačné ochorenia, ale do popredia sa dostáva aj liečba obezity. Lekári a fyzioterapeuti používajú najmodernejšie balneologické metódy, založené na najnovších vedeckých poznatkoch. Výber z viac než 60 rôznych liečebných i relaxačných procedúr umožňuje kúpeľnému lekárovi zostaviť pre každého hosťa terapeutický plán šitý na mieru. Už po dvoch týždňoch kúpeľnej liečby dochádza väčšinou k zlepšeniu zdravotného stavu. Okrem liečby je možné v piešťanských kúpeľoch absolvovať aj regeneračné, preventívne pobyty alebo si prísť oddýchnuť len na pár víkendových dní.

( www.kupelepiestany.sk ) 

 
 

 
 
 
 

Hlavné spoločenské akcie roku 2009 mesta Piešťany

 
Spolocenska akcia Tradicne remesla 2009

TRADIČNÉ ĽUDOVÉ UMELECKÉ REMESLÁ

22. – 24. 5. 2009 - Kúpeľný ostrov, Piešťany

1.ročník medzinárodného stretnutia ľudových remeselníkov
Toto kultúrne podujatie sa uskutoční v Piešťanoch po prvý krát. Návštevníci si budú môcť pozrieť ukážky tradičných ľudových remesiel  v sto stánkoch, ktoré budú rozmiesntené po celom Kúpeľnom ostrove. Podujatie spestria vystúpenia folkórnych súborov. Na slávnostné otvorenie sa môžete tešiť v sobotu  23.mája dopoludnia.


viac o podujatí >>

Otvorenie letnej kupelnej sezony 2009 Kupele Piestany

OTVORENIE LETNEJ KÚPEĽNEJ SEZÓNY
29.5.-31.5.2009
 - Kúpeľný ostrov a mesto Piešťany

PROGRAM otvorenia letnej kúpeľnej sezóny

Posledný májový víkend sa v Piešťanoch uskutoční 18. ročník Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny, ktorý sa koná každoročne za podpory Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany a Mesta Piešťany.  Je pestrou zmesou kultúrnych a športových podjatí pre malých i veľkých.  Tento rok bude v znamení medzinárodného roka astronómie. Hlavný program bude v sobotu 30.mája. Tešiť sa môžeme na požehanie prameňov, slávnostný sprievod, španielske tance, mexickú hudbu, Dixieland, imitátorov skupiny Beatles, brušné tanečnice a množstvo ďalších hudobných a tanečných skupín. Headlinermi večera, ktorí vystúpia v hudobnom pavilóne „Pod mušľou“ budú Zdenka Predná a skupina No Name. Okrem hudby si budú môcť návštevníci a obyvatelia Piešťan prezrieť zaujímavé výrobky tradičných remesiel a občerstviť sa v jednom z množstva stánkov. Špeciálny program bude pripravený aj pre deti – maľovanie na tvár, detské predstavenia, trampolína či pouličné divadlo na kolesách a skautský tábor.

viac o podujatí >>

Spolocenska akcia Zlate stuhy 2009 Kupele Piestany PIEŠŤANSKÉ ZLATÉ STUHY
CONCOUR D´ELEGANCE

4. – 7. 6. 2009 - Kúpeľný ostrov, Piešťany

Kúpele Piešťany nadviazali po dlhých desaťročiach na tradíciu zakladateľa kúpeľov Ľudovíta Wintera a na ostrove obnovili prehliadku historických vozidiel s výstižným názvom „Zlaté stuhy“ alebo Concours d' Elegance. Na prehliadke sa každý rok predstaví  do stovky vozidiel – veteránov z rôznych kútov sveta. Ich majitelia s radosťou predvádzajú svojich miláčikov na okruhu po celom meste. Po štarte z Kúpeľného ostrova ich bude možné zahliadnuť v termíne od 4.6. do 6.6. aj vo Vrbovom, Krakovanoch, Novom Meste nad Váhom a v Beckove. V plnej kráse budú ale vystavené v sobotu 6. júna na Kúpeľnom ostrove pred secesným hotelom Thermia Palace. Tento deň bude súťaž ukončená vyhlásením najkrajšieho automobilu a bodku za programom dá veľkolepý ohňostroj.

viac o podujatí >>

Piestansky festival 2009 Kupele Piestany 54. Piešťanský festival
11.6 - 17.7.2009 - Dom umenia, Spoločenské centrum, hudobný pavilón Harmony, hudobný pavilón v mestskom parku, Kúpeľný ostrov a mesto Piešťany

Hudobné podujatie s dlhoročnou tradíciou, spojené s kurzami operného spevu Petra Dvorského. Každoročne sa začína veľkolepým hudobným alebo tanečným podujatím. Tento rok sa festival začne 11.júna. a vybraným interpretom bude Lúčnica. Na konci festivalu 17.júla sa môžeme tešiť na záverečný koncert absolventov kurzov operného spevu Petra Dvorského.

viac o podujatí >>

Narodne letecke dni Piestany 2009


3. NÁRODNÉ LETECKÉ DNI
13. – 14. 6. 2009
-
Letisko PIEŠŤANY

Národné letecké dni v Piešťanoch budú tento rok pripomienkou deväťdesiatich rokov úmrtia Milana Rastislava Štefánka a piateho výročia vstupu Slovenskej Republiky do NATO. Z tohto dovodu sa po prvý krát nad územím SR uskutoční prelet vybraných druhov leteckej techniky NATO.

viac o podujatí >>

foto spolocenska akcia Victoria Regia 2009 Kupele Piestany

VICTORIA REGIA 2009
17. – 20. 9. 2009 - Kúpeľný ostrov a mesto Piešťany, Spoločenské centrum

16. národná súťaž v aranžovaní a viazaní kvetov
Na konci septembra, presnejšie 19.9. zaplnia Kúpeľný ostrov a Mesto Piešťany kvety. V minulých rokoch mohli návštevníci v rámci kvetinového korza obdivovať Yogiho, Flinstonovcov, draka, princezné či žabu, ktorí sa premávali po uliciach akoby do Piešťan odjakživa patrili. Kvetinové korzo je však iba vyvrcholením súťaže žiakov základných a stredných škôl v aranžovaní kvetov, ktorá začína v Spoločenskom centre už 17.9. Vystavené kvetinové kreácie si bude možné pozrieť 18. až 20. septembra v Spoločenskom centre.

viac o podujatí >>

 ( Zdoj: www.spapiestany.sk )
 
 
 
 
 

Výlety na zaujímavé miesta v okolí Piešťan, zájazdy po celom Slovensku i do metropol susedného Rakúska, Maďarska a Česka

zabezpečí kúpeľná cestovná kancelária Balnea Tour. Stačí si len vybrať...

Výlety na hrady Beckov, Čachtice, Tematín, prechádzky spojené s posedením na kolibe či opekaním a i.

Zájazdy do Bratislavy (historické centrum, opera), Bojníc (zámok), na hrad Červený kameň, do historických miest Nitra, Trnava, Trenčín, Kežmarok, Levoča, do vinárskeho mestečka Modra, ale aj do Viedne, Budapešti, Ostrihomu (Maďarsko), Luhačovíc (ČR).

Špeciálna ponuka - účasť na typickej svadbe v susednej dedine Krakovany.

Výlety a zájazdy organizuje Balnea Tour, ktorá sídli v kúpeľnom hoteli Balnea Esplanade. Okrem toho vám ponúka aj ďalšie služby - rezerváciu vstupeniek na kultúrne podujatia, rezerváciu cestovných lístkov a leteniek, predaj novín a časopisov.

Priamo na Kúpeľnom ostrove je možnosť oddychu pri golfe, tenise či plávaní. 

Termálne kúpalisko Eva   
Celoročne otvorené kúpalisko sa nachádza na Kúpeľnom ostrove. Má otvorený a krytý plavecký bazén s termálnou vodou, trávnatú plochu vhodnú pre volejbal aj kriket. V areáli sú dva antukové tenisové dvorce, ihrisko na plážový volejbal a streetball.

Golf   
Nové golfové ihrisko s 9 jamkami bolo otvorené v lete 2004. Pri hre 2 x 9 jamiek znamená par 66 a celkovú dĺžku 4 176 metrov. K dispozícii máte aj hru na špičkovom golfovom simulátore „Full Swing“ v Golf indoor centre priamo na Kúpeľnom ostrove. 

Pohorie Považského Inovca poskytuje možnosti pešej turistiky i cykloturistiky, v zime lyžovania na bežkách. Rieka Váh a vodná nádrž Sĺňava sú rajom pre rybárov a milovníkov vodných športov. Tenisové a squashové kurty.

Rieka Váh a jazero Sĺňava   
vytvárajú ideálne podmienky pre pestovanie vodných športov, kanoistiky, vodného lyžovania, rekreačné člnkovanie a rybolov. Atraktívna je plavba loďou po vodenj nádrži Sĺňava, počas ktorej môžete obdivovať biotop a vodné vtáctvo v unikátnej chránenej vodnej oblasti na Vtáčom ostrove.

Tenis   
Zahrať si tenis je možné na vonkajších a krytých dvorcoch s tvrdým alebo antukovým povrchom. Dva antukové dvorce sa nachádzajú aj priamo v areáli kúpaliska Eva. Možnosť požičania tenisových rakiet a zabezpečenie sparingpartnera.

Squash   
Štyri kurty, šatne, bar, možnosť požičania kompletnej výstroje od rakety a loptičky až po špeciálnu halovú obuv a uterák.

Jazdecký areál   
Kurzy jazdy na koňoch a poníkoch pre začiatočníkov aj pokročilých, prechádzky na koni do okolia. Možnosť hipoterapie pre deti.

Cykloturistika   
Rovinatá oblasť okolia Piešťan je ideálna pre cykloturistiku. Po vážskej magistrále sa cykloturisti dostanú do susedných miest: smerom na juh do Hlohovca, smerom na sever do Nového Mesta nad Váhom a na Beckov. Horský bicykel možno využiť aj v lesnom teréne Považského Inovca. Možnosť prenájmu bicyklov - priamo v kúpeľnom hoteli alebo v agentúre IVCO.

Pešia turistika   
Po označených turistických chodníkoch sú príjemné prechádzky na blízku Červenú vežu alebo Bacchus vilu. Náročnejšia je túra cez Obrázkovú horu na Čertovu pec s jaskyňou so stopami osídlenia z obdobia praveku. Bližšie informácie o cyklotrasách a trasách pre pešiu turistiku vám poskytnú v Informačnom stredisku IVCO.

 
 
 

The Social Centre on the Spa Island organises a variety of concerts, entertaining events, music and dance festivals, and art exhibitions. You can also enjoy the cafe, small shops with Slovak products.

Cultural events are organised in the congress hall and in the Harmony music pavilion. We organise concerts of classical music, operettas, musicals, jazz concerts, and dance performances in the conference hall. Do not miss outdoor concerts in the summer in the Harmony music pavilion and in Spa Hall music pavilion.

SPORT

Thermal swimming pool EVA on the Spa Island is open throughout the year. It features an indoor and outdoor swimming pool with thermal water, and a grass area suitable for volleyball or cricket. There is court for beach volleyball.

GOLF

The Spa Piešťany has renewed this tradition by building a 9- holes golf course in the northern part of the Spa Island (Vrbinky area) including club house, café, golf shop, golf academy and driving range.
When playing 2x9 holes, the course has a PAR 66 and total length of 4110 m. It is suitable for everyone who enjoys the most popular game in the world, unique atmosphere and lifestyle.
Nearby the golf course there is a spa complex Balnea Grand Splendid which offers hotel accommodation in 304 rooms and suites, tasty cuisine, entertainment, outdoor and indoor swimming pool open all year round.
The spa complex is connected to Balneotherapy where golfers can relax and recover. The combination of golf and spa stay in the beautiful environment of the Spa Island is an ideal offer for people seeking relaxation together with sport activities. In addition, close to the golf course there is a Social centre with services featuring the cultural events and cosmetics available for all golf fancy.

TRIPS

Trips to interesting places around Piešťany, tours round Slovakia as well as the cities of neighbouring Austria, Hungary and the Czech Republic are offered by travel agency Balnea Tour. Just choose...

Trips to castles Beckov, Čachtice, Tematín, Spišský hrad, to national parks Malá Fatra, Low Tatras, High Tatras and others.

Tours to Bratislava (historical centre, opera), Bojnice Castle, to Červený kameň Castle, to the historical towns of Nitra, Trnava, Trenčín, Kežmarok, Levoča, to the wine town of Modra as well as Vienna, Budapest, Ostrihom (Hungary), Luhačovice (Czech Republic).

Special offer – participate in a traditional wedding in the neighbouring village of Krakovany.


 

Rozhodujúca éra v rozvoji Piešťanských kúpeľov je späté s menom rodiny Winterovcov. Na začiatku 20. storočia tu vyrástli v secesnom štýle kúpeľný hotel Thermia Palace s budovou balneoterapie Irma (1912), ďalej kúpeľný hotel Pro Patria (1916) a v rokoch tridsiatych vo funkcionalistickom štýle hotel Excelsior (dnes Jalta). Otec Alexander a neskôr jeho synovia, predovšetkým Ľudovít a Imrich sa zaslúžili o rozvoj kultúry a spoločenského života v Piešťanoch a po prvý raz sa usilovali , aby to bol spoločný záujem mesta i kúpeľov. Dali základ Balneologickému múzeu, pozývali do Piešťan mladých talentovaných lekárov. K najvýznamnejším patrili František Ernest Scherer, Adalbert Wagner, Hermann Alter, Samuel Weinberger, Koloman Fodor, Eduard Weisz, otec a syn Zigmund a Leo Alexandrovci, Vratislav Kučera, Eduard Cmunt, Ladislav Schmidt, Jozef Brežný, Gejza Vámoš, Štefan Kollár a iní.

Za obdobia vedenia kúpeľov Winterovcami sa zlepšili cesty, doprava, vybudovali sa školy, nová pošta, peší Kolonádový most so symbolom kúpeľov – bronzovou sochou muža, lámajúceho barlu, unikátne kúpalisko Eva. Na Kúpeľnom ostrove bolo vybudované prvé golfové ihrisko na Slovensku. Piešťany sa stali centrom významných golfových turnajov, tenisových súťaží a šachových majstrovstiev, ale aj koncertných vystúpení, tanečných súťaží, automobilových pretekov Concours d´ Elegance.

Kúpele Piešťany vďačia za svoju povesť predovšetkým unikátnym prírodným prameňom termálnej minerálnej vody, ktorá vyviera z hĺbky 2000 metrov, vynáša niektoré špecifické zlúčeniny a energiu zemskej magmy.

Piešťanská termálna minerálna voda to je desať prameňov s priemerným obsahom 1.500 mg minerálnych látok na 1 l minerálnej vody. Voda vyviera z tektonických zlomov z hĺbky asi 2000 metrov, zachytáva sa v hĺbke 60 m, čo zaručuje jej konštantné chemické zloženie a teplotu. Teplota prameňov je 67 až 69 °C. Je to stredne mineralizovaná, síranovo-hydrogenuhličitanová, vápenato-sodná, sírna, horúca voda. Využíva sa hlavne na kúpele, ale tiež na pitnú kúru.
Najdôležitejším komponentom pre liečbu ochorení pohybového aparátu je vysoký obsah síry (od 6 do 10 mg / l), ktorá sa vo vode vyskytuje v rôznych formách a chemických zlúčeninách (sírany, siričitany, sulfidy).

Sírne bahno je unikátny peloid v európskom i svetovom meradle. Jeho podstatou sú usadeniny vznikajúce v obtokovom ramene rieky Váh v mieste výverov sírnej termálnej minerálnej vody.
Pre balneologické využitie je bahno pripravované originálnou technológiou, počas ktorej podlieha procesu dozrievania a regenerácie s početnými chemickými a biologickými reakciami. Dozreté bahno je oceľovo modré až čierne, má maslovitú, mazľavú konzistenciu, je plastické, tepelne vodivé, ochladzuje sa štvornásobne pomalšie ako voda, oproti ktorej má 350x väčšiu viskozitu.

V piešťanských kúpeľoch ponúkame viac ako 60 rôznych liečebných procedúr a metodík. Základom sú procedúry využívajúce unikátnu minerálnu vodu a liečivé sírne bahno, ktoré sa kombinujú s vodoliečbou, individuálnou a skupinovou rehabilitáciou, masážami, uhličitou terapiou, svetloliečbou, elektroliečbou, teploliečbou a ďalšími špecializovanými výkonmi a relaxačnými procedúrami.

Kúpele liečia najmä Indikácie - degeneratívne ochorenia pohybového aparátu, ochorenia chrbtice, koreňové syndrómy vertebrogénneho pôvodu, stavy po úrazoch a operáciách, pohybového aparátu, skoliózy, chronické reumatické ochorenia, reumatoidná artritída, Bechterevova choroba, stavy po reaktívnych artritídach, mimokĺbny reumatizmus, olyneuropatie s paretickými prejavmi, stavy po meningoencefalitídach a po myelitídach, ľahké hemiparézy a paraparézy cievneho pôvodu po odznení akútneho štádia, stavy po poraneniach a operáciách centrálneho a periférneho nervstva, roztrúsená skleróza a iné demyelinizačné ochorenia v štádiu bez ataku, syringomyelia s paretickými prejavmi, sústavne odborne liečená.

 (Zdroj: www.interspa.sk)

 


 

 

Месторасположение

Курортный город Пиештяны с 31 000 жителями находится в юго-западной части Словакии, на берегу реки Ваг, на высоте 162 м над уровнем моря. Он расположен на разграничении между низменностью и возвышенностью Поважский Иновец над местом, где Ваг разливается в ширину и образует искусственное озеро Слнява, месторасположение создает идеальные условия для активного отдыха и релакса.

Poloha mesta na mape

Пиештяны находятся на расстоянии 85 км от столицы Словакии - Братиславы, 140 км от Вены и 200 км от Будапешта.

Letecká doprava Авиационное сообщение

- регулярные рейсы в Братиславу (аэропорт на расстоянии 80 км от Пиештян), Вену (140 км) и Прагу (350 км),
- прямые чартерные рейсы в аэропорт в Пиештянах.

Cestná doprava Дорожное сообщение

Автострада D1 Братислава - Пиештяны с международной развязкой в Вену, Будапешт и Брно.

Železničná doprava Железнодорожное сообщение

Через город Пиештяны проходит главный железнодорожный путь, соединяющий международные ветки в направлении Вены, Будапешта, Праги, Варшавы, Москвы.

Autobusová doprava Автобусное сообщение

Регулярные рейсы из Вены, Праги, Братиславы и других европейских городов.

Курорт Пиештяны предлагает доставку из Братиславы, Вены, Праги и Будапешта (из аэропортов, с автобусных вокзалов, железнодорожных станций, отелей или места жительства) непосредственно в курортные отели.

 
 
 
 

Навигатор

 
 
 
ViaMichelin

Задайте исходный город / пункт и нажмите на кнопку "Найди трассу". Найдите так самую удобную дорогу к курорту Пиештяны.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
    Locations of visitors to this page
 
 
     NAJ.sk          NAVRCHOLU.cz
 


 

 
 
 
  
 

Kam s deťmi na výlet: Kúpeľné mestečko s prímorskou atmosférou

Stredomorská atmosféra, nádherná architektúra, krehké kúpeľné oplátky a zázraky, ktoré sa vraj dejú na Kúpeľnom ostrove - spolu tvoria ideálny cieľ rodinného výletu. Navštívte s nami najkrajšie a najznámejšie slovenské kúpeľné mesto - Piešťany.

Piestany4.JPGSamotná prechádzka pešou zónou, šantenie vo fontáne a návšteva kúpeľného ostrova ponúka zaujímavé zážitky. Pešej zóne dominuje Riaditeľstvo kúpeľov, pôvodne Panský hostinec, neskôr Kúpeľný hotel - národná kultúrna pamiatka. Vily z medzivojnového obdobia sú svedkami najväčšej slávy kúpeľov a dodnes sú konkurenciou pre modernejšie stavby.

Než sa dostanete na Kúpeľný ostrov, každý člen rodiny by si mal urobiť na pamiatku fotografiu pred najznámejšou piešťanskou sochou barlolámača. Otvára vstup na nemenej známy Kolonádový most - obe diela sú výsledkom práce najznámejších slovenských umelcov. Barlolámača vytvoril Robert Kühmayer, autorom Kolonádového mosta je  Emil Belluš, lepty do skla vytvoril Martin Benka. Most si vysníval známy kúpeľník Ľudovít Winter.

Kúpeľný ostrov je prehliadkou rôznych architektonických štýlov od vzniku piešťanských kúpeľov po roku 1820. Najnovšie stavby z čias socializmu sotva môžu konkurovať kúpeľným domom Napoleon v klasicistickom štýle, funkcionalistickej vodárenskej veži či secesnému skvostu Thermia Palace. Deťom sa viac zapáči prechádzka kúpeľným parkom či šantenie vo fontáne.  Nezabudnite preto deťom pribaliť suché oblečenie.

Piestany3.JPGI milovníci histórie si prídu na svoje. V balneologickom múzeu sa dozviete viac o histórii kúpeľníctva v Piešťanoch i na Slovensku, návšteva ďalšieho múzea už nie je nič pre pacifistov. Na okraji mestečka, smerom na Hornú Stredu, sa nachádza Vojenské historické múzeum. Za symbolické vstupné si návštevníci - skôr otcovia so synmi - môžu vystavené exponáty nielen fotografovať, ale pokojne sa do nich i posadiť. Najväčším lákadlom múzea je replika lietadla Caproni Ca33, na ktorom letel posledný let do vlasti generál Milan Rastislav Štefánik, ale zaujímavé sú i ďalšie exponáty - pozemnú i leteckú vojenskú techniku návštevníkom predstaví odborne vyškolený personál.

Nasiaknutí príjemnou takmer stredomorskou atmosférou na záver výletu navštívte jednu mnohých cukrární v centre mesta. Ako suvenír si z Piešťan môžete priniesť čerstvo upečené kúpeľné oplátky či turistickú mincu (malá trofej, ktorú môžete získať napríklad vo Výstavnej sieni v starej lekárni) a k tomu pocit, že sem sa ešte musíte vrátiť.

 

Praktické informácie

Piestany2.JPGVojenské historické múzeum Piešťany

Nájdete ho v priestoroch bývalého vojenského letiska Piešťany

Otváracie hodiny: štvrtok až nedeľa vstupy o 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00

Kontakty: 033 77 189 46, 0903 820 454

Aktuálne: sezóna začína v 30. 5. 2009, končí v októbri. Otvorenie tohtoročnej sezóny bude 30. 5. 2009 o 9:00 s predstavením nových zrekonštruovaných exponátov a rôznymi sprievodnými akciami. Vstup zdarma.

viac info: www.muzeum.sk

 

Balneologické múzeum Piešťany

nájdete na Beethovenovej 5 v Piešťanoch

Otváracie hodiny: utorok až nedeľa 9.00-12.00 13.00-17.00

stránka múzea: www.balneomuzeum.sk

 

Parkovanie v meste je platené, pri Vojenskom historickom múzeu nenájdete parkovisko, iba prašnú plochu, na ktorej môžete auto odstaviť.

( Zdroj: www.sme.sk )


 
 

 
 
 
 

Poloha mesta na mape

 
 
 
 

Lage und Verkehr

 

Lage
Die Kurstadt Piešťany mit 31 000 Einwohnern liegt im Südwestteil der Slowakei, an den Ufern der Fluss Waag, in einer Höhe von 162 m über dem Meer. Die Lage in einer gesegneten fruchtbaren Landschaft, an der Schnittstelle zwischen dem Flusstal und dem Gebirge des Považský Inovec, oberhalb der Stelle, an der sich die Waag verbreitert und den künstlichen See Sĺňava bildet, schafft ideale Bedingungen für einen unvergesslichen Gesundheitsurlaub.

 

Piešťany ist 85 km von der Hauptstadt der Slowakei, Bratislava und 140 km von Wien, der Hauptstadt Österreichs entfernt.

Flugverkehr

- regelmäßige Fluglinien nach Bratislava (80 km von Piešťany entfernt), Wien (140 km) und Prag (350 km),
- Charterflüge direkt zum Flughafen in Piešťany

Regelmäßige Fluglinien nach Bratislava

Air Slovakia
Tel Aviv – Bratislava, Birmingham – Bratislava, Amricar – Bratislava, Dillí – Bratislava,
Kuvajt – Bratislava, Larnaca – Bratislava
Informationen, Reservierungen und Verkauf von Flugtickets unter der Tel.Nr.: + 421 2 4342 2744, www.airslovakia.sk

Slovak Airlines
Moskva – Bratislava, Brusel – Bratislava
Informationen, Reservierungen und Verkauf von Flugtickets unter der Tel.Nr.: + 421 2 4870 4870, www.slovakairlines.sk

Sky Europe Airlines
Atény – Bratislava, Kodaň – Bratislava, Manchester – Bratislava, Nice – Bratislava, Londýn – Bratislava, Paríž – Bratislava, Zurich – Bratislava, Stuttgart – Bratislava, Miláno – Bratislava, Rím – Bratislava, Benátky – Bratislava, Amsterdam – Bratislava, Barcelona – Bratislava, Varšava – Bratislava
Informationen, Reservierungen und Verkauf von Flugtickets unter der Tel.Nr.: + 421 2 4850 4850, www.skyeurope.com

ČSA
Praha – Bratislava Informationen, Reservierungen und Verkauf von Flugtickets unter der Tel. Nr.: +421 2 52 96 10 42, www.csa.cz

Hemus Air
Sofia – Bratislava
Informationen, Reservierungen und Verkauf von Flugtickets unter der Tel. Nr.: +42 12 4342 7493, Mobile: +42 1905 145617, www.hemusair.bg

Lufthansa
München – Bratislava
Informationen, Reservierungen und Verkauf von Flugtickets unter: www.lufthansa.de

Easy Jet
London - Bratislava
Informationen, Reservierungen und Verkauf von Flugtickets unter: www.easyjet.com

Austrian Airlines
fliegt im Rahmen der slowakischen Airlines
Informationen, Reservierungen und Verkauf von Flugtickets unter der Tel.Nr.: +43 (0)5 1789, www.austrianairlines.at

Charterflüge nach Piešťany

Euromed Charter Flight (Eurowings Airlines)
Berlin – Piešťany
Leipzig – Piešťany
Informationen, Reservierungen und Verkauf von Flugtickets unter: EUROMED Berlin,
tel. Nr.: + 49 30 203 16-0, www.euromed-berlin.de

Straßenverkehr

Autobahn E75 Bratislava - Piešťany mit internationaler Anbindung an Wien, Budapest und Brunn.

Eisenbahnverkehr

Die Stadt Piešťany liegt auf der Haupteisenbahnstrecke, mit Anbindungen an den internationalen Verkehr in Richtung Wien, Budapest, Warschau, Moskau

Busverkehr

Aus Deutschland nach Piešťany:


Berlin, Chemnitz, Dresden, Frankfurt, Hamburg, Leipzig, Magdeburg, Potsdam (und weitere 60 Busverbindungen) direkt nach Piešťany.
Informationen und Reservierung: EUROMED Berlin,
Telefon: + 49 30 203 16-0, www.euromed-berlin.de

Regelmäßige Busverbindung ab Deutschland nach Piešťany: Dresden, Leipzig, Chemnitz, Berlin, Cottbus, Erfurt, Halle
Preis: 145,- € pro Person hin und rück (oneway 72,50 €)
Haustürtransfer (Zuschlag 40,- € p.P. hin und rück/20,- € oneway)
Informationen und Reservierungen unter:
Eberhardt Travel GmbH, Tel.: +49 35204 92 112, www.eberhardt-travel.de, www.zurkur.de

Aus Österreich nach Piešťany:

Wien - Piešťany (Westbahnhof- Wien, Schwechat,
Flughafen – Piešťany, Kurhotels – Piešťany)
Informationen und Reservierung: MIKES REISEN,
Wiener Hauptstr. 138, Wien, Telefon: + 43 1 5447 547-25

Das Heilbad Piešťany bietet den Transfer von Bratislava, Wien, Prag und Budapest (von Flughäfen, Busstationen, Bahnhöfen, Hotels bzw. von Wohnort) direkt in die Kurhotels an.

 
 
 

Routenplaner

 


ViaMichelin


 

Geben Sie bitte Ihren Ausgangsort ein und klicken Sie auf "Route berechnen". Das System berechnet die günstigste Anreiseroute ins Heilbad Piestany.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poloha mesta na mape

 
 
 

Location

 

Location
The spa town of Piešťany with 31,000 inhabitants is situated in the south-western part of Slovakia, on the banks of the River Váh and lying at an altitude of 162 m above sea level. This position in a fertile country, on the border between the lowland of the river and the foot of the Považský Inovec mountain range, in the place where the Váh flows wide and creates the artificial lake Sĺňava, creates ideal conditions for an unforgettable curative holiday.

 

Piešťany is 85 km from the capital city of Slovakia – Bratislava, and 140 km from Vienna, capital of Austria.

Air transportation

- regular flights to Bratislava (80 km from Piešťany), Vienna (140 km) and Prague (350 km),
- charter flights directly to Piešťany airport.

Regular flights to Bratislava

Air Slovakia
Tel Aviv – Bratislava, Birmingham – Bratislava, Amricar – Bratislava, Nai Dilli – Bratislava,
Kuwait – Bratislava, Larnaca – Bratislava
Information, reservation flight tickets available at: + 421 2 4342 2744, www.airslovakia.sk

Slovak Airlines
Moscow – Bratislava, Brussels – Bratislava (both flights every day except of Saturday, valid from 27.3. do 27.10.2005)
Information, reservation flight tickets available at: + 421 2 4870 4870, www.slovakairlines.sk

Sky Europe Airlines
Athens – Bratislava, Copenhagen – Bratislava, Manchester – Bratislava, Nice – Bratislava, London – Bratislava, Paris – Bratislava, Zurich – Bratislava, Stuttgart – Bratislava, Milan – Bratislava, Rome – Bratislava, Venezia – Bratislava, Amsterdam – Bratislava, Barcelona – Bratislava, Warszawa – Bratislava
Information, reservation flight tickets available at: + 421 2 4850 4850, www.skyeurope.com

ČSA
Praha – Bratislava Information, reservation flight tickets available at: +421 2 52 96 10 42, www.csa.cz

Hemus Air
Sofia – Bratislava
Information, reservation flight tickets available at: +42 12 4342 7493, Mobile: +42 1905 145617, www.hemusair.bg

Lufthansa
Munich – Bratislava
Information, reservation flight tickets available at www.lufthansa.de

Easy Jet
London - Bratislava
Information, reservation flight tickets available at www.easyjet.com

Austrian Airlines
They operate within the Slovak Airlines
Information, reservation flight tickets available at: +43 (0)5 1789, www.austrianairlines.at

Charter flights to Piešťany
Euromed Charter Flight (Eurowings Airlines)
Berlin – Piešťany
Lipsko – Piešťany
Information, reservation flight tickets available at: EUROMED Berlin, tel. č.: + 49 30 203 16-0, www.euromed-berlin.de

Road transportation

Motorway E75 Bratislava - Piešťany with international connections to Vienna and Brno

Railway transportation

Piešťany is situated on the main railway line connected to international connections through Vienna, Budapest, Prague, Warsaw and Moscow.

Bus transportation

Regular connections from Vienna, Prague, Bratislava and other European cities.

Piešťany Spa offers transportation from Bratislava, Prague, Vienna, Budapest (from airports, bus stations, railway stations, hotels, places of staying etc.) directly to spa hotels.

 
 
 

Route planner

 
 

ViaMichelinEnter your departure city / point and push Plan route button in order to find the most convenient route to Spa Piestany.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Danubius Health Spa Resort Thermia Palace

Classic Collection

Das Thermia Palace ist Teil der Classic Collection, die in der Danubius Gruppe für aussergewöhnlichen Service, höchste Qualität und einzigartiges Ambiente steht.
Das Jugendstil-Juwel aus dem Jahr 1912 befi ndet sich in der zauberhaften Umgebung der Kurinsel, direkt über den Thermalquellen und den Quellen des heilenden Schlammes.Zusammen mit dem Heilbad Irma bietet es hervorragende Voraussetzungen für Kuraufenthalte während des ganzen Jahres.

Der Pfau – der heilige Vogel der Göttin Hera und Symbol der Unsterblichkeit und Erhabenheit– ist in Anlehnung an eine alte Sage über seine wundersame Heilung durch die Quellen von Piešťany das Symbol des Hotels Thermia Palace.

Das restaurierte, voll klimatisierte Hotel Thermia Palace wird 111 Gästezimmer, davon 14 Suiten anbieten. Die verantwortliche Autorin für die Innenausstattung des ganzen Hotels ist die österreichische Designerin Gina Zarski, der es gelungen ist, die Schönheit der fernen Zeit mit einem modernen Geist zu erfrischen. Die reiche kunstvolle Dekoration im Außenbild und der Innenausstattung, die Plastiken, Masken an den Fassaden, Keramikelemente, Verkleidungen und Verbundgläser sind nur von Restauratoren bearbeitet, damit Alles nicht nur für die Gegenwart, sondern auch für weitere Generationen erhalten bleibt.

Wir stellen Ihnen gerne weitere Informationen zur Verfügung.

Thermia Palace
Slowakisches Heilbad Piešťany, A. G.
Winterova 29, 921 29 Piešťany
Tel.: +421 - 33 - 775 6111
Fax: +421 - 33 - 775 7739
E-mail: reservations@spapiestany.sk

 
 
 
 
 

Danubius Health Spa Resort Balnea Esplanade Palace

Hotel complex Balnea Esplanade Palace **** is situated in the pleasant environment of the park, in the central part of the Spa Island. Our guests are welcomed with peace, silence and gorgeous greenery. Balnea Esplandade is directly interconnected with balneorehabilitation where we provide complex curative and medical care.
Balnea Esplanade Palace offers attractive services for active people looking for relaxation and entertainment in the unique environment of the Spa Island. Within the hotel you can find the new water and sauna world. Indoor and outdoor pool offering a number of water attractions including – massage jets, jacuzzi, gargoyles and relaxation deckchairs. The sauna world with infra sauna, sultry bath, Finnish sauna, solarium and relaxation zone is directly interconnected with water world.
Guests can use also other high-quality services of modern hotel – shopping passage, cosy peaceful coffeehouses or night bar with varied music production.

Balnea Esplanade Palace ****
Slovak Health Spa Piešťany, Inc.
Winterova 29, 921 29 Piešťany
Tel.: +421 – 33 – 775 5111
Fax: +421 – 33 – 775 7749
E-mail: reservations@spapiestany.sk

 
 
 
 
Golf - Piestany -Slovakia
 
 
 
 
Comments