St. Thomas Results

 

ST. THOMAS PRIMARY SCHOOL SPORTS MEET

CLASS CHAMPIONS 2009

NAME

SEX

CLASS

HOUSE

POINTS

Chelsea Smithen

F

VII

ORANGE/EAGLES

11

Seamus O’Flaherty

M

VII

ORANGE/EAGLES

13

Dahlia Slack

F

VI

GREEN/SPARROWS

20

Kai Davis

M

VI

GREEN/SPARROWS

24*

Tineisha Perkins

F

V

BLUE/HAWKS

22*

Geval Wallace

M

V

ORANGE/EAGLES

15

Cileen Hendrickson

F

IV

BLUE/HAWKS

19

Marcus Duberry

M

IV

BLUE/HAWKS

19

Reina Queeley

F

III

ORANGE/EAGLES

10

Shevon Jeffers

M

III

ORANGE/EAGLES

12

Keshorna Stapleton

F

II

ORANGE/EAGLES

20

Ian Liburd

M

II

BLUE/HAWKS

18

Kidicia Claxton

F

I

GREEN/SPARROWS

18

Robert Browne

M

I

ORANGE/EAGLES

17

Please Note the asterisk shows the Victor and Victrix

FINAL SCORES ST THOMAS’ PRIMARY SCHOOL SPORTS 2009

Orange/Eagles 249

Green/Sparrows 227

Blue/Hawks 210

 
 
 An asterisk in the "Time" column for the Individual results below indicates a NEW RECORD !!
 

 

ST. THOMAS’ PRIMARY INDIVIDUAL RACE RESULTS SPORTS DAY 2009

EVENT

CLASS

SEX

PLACE

NAME

HOUSE

TIME

 

400M

 

V

 

FEMALE

1ST

Tineisha Perkins

Blue/Hawks

1:23:55*

2ND

Nicolette Alexander

Green/Sparrows

1:28:24

3RD

Ercha Stapleton

Blue/Hawks

1:31:31

 

400M

 

V

 

MALE

1ST

Shamar Chapman

Green/Sparrows

1:20:00*

2ND

Geval Wallace

Orange/Eagles

1:27:66

3RD

Natini Grant

Blue/Hawks

1:27:75

 

400M

 

IV

 

FEMALE

1ST

Cileen Hendrickson

Blue/Hawks

1:15:02*

2ND

Thyssen O’Flaherty

Green/Sparrows

1:23:17

3RD

Dakira Sargeant

Orange/Eagles

1:26:94

 

400M

 

IV

 

MALE

1ST

Marcus Duberry

Blue/Hawks

1:14:94

2ND

Myron Ward

Green/Sparrows

1:21:17

3RD

Erick Stapleton

Orange/Eagles

1:26:96

 

400M

 

III

 

FEMALE

1ST

Treschelle Whyte

Orange/Eagles

1:21:58

2ND

Toriza Clarke

Green/Sparrows

1:21:91

3RD

Shante Claxton

Blue/Hawks

1:24:00

 

400M

 

III

 

MALE

1ST

Shevon Jeffers

Orange/Eagles

1:19:05

2ND

Rasheed Moore

Blue/Hawks

1:19:58

3RD

Adisa Tyson

Green/Sparrows

1:21:78

 

400M

 

 

II

 

FEMALE

1ST

Keshorna Stapleton

Orange/Eagles

1:13:22

2ND

Tinesha O’Donoghue

Green/Sparrows

1:20:18

3RD

Francina Destouche

Blue/Hawks

1:20:25

 

400M

 

II

 

MALE

1ST

Ian Liburd

Blue/Hawks

1:10:03

2ND

Shemar Chapman

Green/Sparrows

1:12:23

3RD

Shevorn Claxton

Orange/Eagles

1:14:15

 

400M

 

I

 

FEMALE

1ST

Kidicia Claxton

Green/Sparrows

1:11:58

2ND

Michell Stapleton

Orange/Eagles

1:12:92

3RD

Kareema Wilkinson

Green/Sparrows

1:16:29

 

400M

 

I

 

MALE

1ST

Robert Browne

Orange/Eagles

1:08:42

2ND

Hakeem Harvey

Orange/Eagles

1:10:77

3RD

Delwin Dufu

Blue/Hawks

1:13:97

 

60M

 

VII

 

FEMALE

1ST

Chelsea Smithen

Orange/Eagles

11:19

2ND

Johannah Jospeh

Blue/Hawks

11:31

3RD

Nashanti Perkins

Green/Sparrows

11:44

 

60M

 

VII

 

MALE

1ST

Seamus O’Flaherty

Orange/Eagles

11:18

2ND

Tyree Mathew

Orange/Eagles

12:13

3RD

Delarno Cornelius

Blue/Hawks

12:16

 

60M

 

VI

 

FEMALE

1ST

Dahlia Slack

Green/Sparrows

10:07

2ND

Shadell Wallace

Orange/Eagles

10:70

3RD

Najahde Liburd

Green/Sparrows

10:78

 

60M

 

VI

 

MALE

1ST

Kai Davis

Green/Sparrows

9:58

2ND

Immanuel Browne

Blue/Hawks

9:68

3RD

Maurice Jones

Blue/Hawks

10:60

 

1500M

 

OPEN

 

FEMALE

1ST

Kareema Wilkinson

Green/Sparrows

6:28:10

2ND

Tienna Albert

Green/Sparrows

6:43:85

3RD

Francina Destouche

Blue/Hawks

6:56:06

 

1500M

 

OPEN

 

MALE

1ST

Shevorn Claxton

Orange/Eagles

5:34:01*

2ND

Robert Browne

Orange/Eagles

5:41:82

3RD

Gary Liburd

Green/Sparrows

5:48:81

 

200M

 

VI

 

FEMALE

1ST

Dahlia Slack

Green/Sparrows

37:59

2ND

Shadell Wallace

Orange/Eagles

38:25

3RD

Najhade Liburd

Green/Sparrows

41:12

 

200M

 

VI

 

MALE

1ST

Kai Davis

Green/Sparrows

35:07*

2ND

Immanuel Browne

Blue/Hawks

36:42

3RD

Kyan Busse

Green/Sparrows

39:07

 

200M

 

V

 

FEMALE

1ST

Tineisha Perkins

Blue/Hawks

34:02

2ND

Ercha Stapleton

Blue/Hawks

37:08

3RD

Andrea Lewis

Orange/Eagles

37:94

 

200M

 

V

 

MALE

1ST

Geval Wallace

Orange/Eagles

33:68

2ND

Shamar Stapleton

Green/Sparrows

34:77

3RD

Michael Mills

Green/Sparrows

36:16

 

200M

 

IV

 

FEMALE

1ST

Cileen Hendrickson

Blue/Hawks

31:75

2ND

Thyssen O’Flaherty

Green/Sparrows

34:07

3RD

Shanie Williams

Blue/Hawks

35:57

 

200M

 

IV

 

MALE

1ST

Marcus Duberry

Blue/Hawks

32:09

2ND

Myron Ward

Green/Sparrows

33:09

3RD

Erick Stapleton

Orange/Eagles

35:35

 

200M

 

III

 

FEMALE

1ST

Reina Queeley

Orange/Eagles

32:72

2ND

Jade Slack

Blue/Hawks

33:18

3RD

Treschelle Whyte

Orange/Eagles

33:97

 

200M

 

III

 

MALE

1ST

Shevon Jeffers

Orange/Eagles

32:16

2ND

Rasheed Moore

Blue/Hawks

34:24

3RD

Adisa Tyson

Green/Sparrows

35:13

 

200M

 

II

 

FEMALE

1ST

Keshorna Stapleton

Orange/Eagles

31:43

2ND

Teneisha O’Donoghue

Green/Sparrows

33:99

3RD

Tishuana Perkins

Blue/Hawks

34:84

 

200M

 

 

II

 

MALE

1ST

Ian Liburd

Blue/Hawks

30:85

2ND

Shemar Chapman

Green/Sparrows

31:19

3RD

Azaan Liburd

Orange/Eagles

32:22

 

200M

 

I

 

FEMALE

1ST

Kidicia Claxton

Green/Sparrows

31:23

2ND

Michell Stapleton

Orange/Eagles

32:16

3RD

Soroya Warner

Blue/Hawks

32:46

 

200M

 

I

 

MALE

1ST

Hakeem Harvey

Orange/Eagles

29:73

2ND

Delwin Dufu

Blue/Hawks

32:16

3RD

Robert Browne

Orange/Eagles

32:46

 

4X100M

 

KG – 2

 

FEMALE

1ST

Hawks

Blue/Hawks

1:13:95

2ND

Eagles

Orange/Eagles

1:15:59

3RD

Sparrows

Green/Sparrows

1:17:18

 

4X100M

 

KG - 2

 

MALE

1ST

Sparrows

Green/Sparrows

1:11:46

2ND

Eagles

Orange/Eagles

1:12:85

3RD

Hawks

Blue/Hawks

1:15:28

 

4X100M

 

3 – 4

 

FEMALE

1ST

Hawks

Blue/Hawks

1:05:08

2ND

Eagles

Orange/Eagles

1:08:97

3RD

Sparrows

Green/Sparrows

1:09:06

 

4X100M

 

3 – 4

 

MALE

1ST

Sparrows

Green/Sparrows

1:07:03

2ND

Eagles

Orange/Eagles

1:07:40

3RD

Hawks

Blue/Hawks

1:07:62

 

4X100M

 

5 – 6

 

FEMALE

1ST

Sparrows

Green/Sparrows

1:03:79

2ND

Hawks

Blue/Hawks

1:04:83

3RD

Eagles

Orange/Eagles

1:05:52

 

4X100M

 

5 – 6

 

MALE

1ST

Eagles

Orange/Eagles

1:01:29

2ND

Hawks

Blue/Hawks

1:01:53

3RD

Sparrows

Green/Sparrows

1:03:37

 

80M

 

VII

 

FEMALE

1ST

Johannah Joseph

Blue/Hawks

14:88

2ND

Chelsea Smithen

Orange/Eagles

14:94

3RD

Reneaka Queeley

Orange/Eagles

15:41

 

80M

 

VII

 

MALE

1ST

Seamus O’Flaherty

Orange/Eagles

14:87

2ND

Mickel Maloney

Green/Sparrows

15:33

3RD

Tyree Mathew

Orange/Eagles

15:81

 

80M

 

VI

 

FEMALE

1ST

Dahlia Slack

Green/Sparrows

13:32

2ND

Shadell Wallace

Orange/Eagles

13:77

3RD

Najahde Liburd

Green/Sparrows

14:10

 

80M

 

VI

 

MALE

1ST

Kai Davis

Green/Sparrows

12:47*

2ND

Immanuel Browne

Blue/Hawks

12:94

3RD

Maurice Jones

Blue/Hawks

14:16

 

80M

 

V

 

FEMALE

1ST

Tiniesha Perkins

Blue/Hawks

12:51

2ND

Andrea Lewis

Orange/Eagles

13:33

3RD

Chloe Nisbett

Orange/Eagles

13:68

 

80M

 

V

 

MALE

1ST

Geval Wallace

Orange/Eagles

12:06

2ND

Michael Mills

Green/Sparrows

13:25

3RD

Shamar Chapman

Green/Sparrows

13:34

 

800M

 

IV&III

 

FEMALE

1ST

Toriza Clarke

Green/Sparrows

3:13:41

2ND

Devincier Smith

Blue/Hawks

3:17:58

3RD

Shante Claxton

Blue/Hawks

3:19:78

 

800M

 

IV&III

 

MALE

1ST

Myron Ward

Green/Sparrows

2:59:41

2ND

Dwya Dore

Blue/Hawks

3:02:25

3RD

Marcus Duberry

Blue/Hawks

3:08:66

 

800M

 

II

 

FEMALE

1ST

Keshorna Stapleton

Orange/Eagles

2:59:56

2ND

Francina Destouche

Blue/Hawks

3:12:90

3RD

Teinna Albert

Green/Sparrows

3:23:66

 

800M

 

II

 

MALE

1ST

Shevorn Claxton

Orange/Eagles

2:42:43

2ND

Ian Liburd

Blue/Hawks

2:46:52

3RD

Shemar Chapman

Green/Sparrows

2:50:93

 

800M

 

 

I

 

FEMALE

1ST

Michell Stapleton

Orange/Eagles

2:54:88

2ND

Kareema Wilkinson

Green/Sparrows

3:02:09

3RD

Kidicia Claxton

Green/Sparrows

3:17:48

 

800M

 

I

 

MALE

1ST

Robert Browne

Orange/Eagles

2:44:18

2ND

Gary Liburd

Green/Sparrows

2:52:68

3RD

Hakeem Harvey

Orange/Eagles

2:54:91

 

100M

 

VII

 

FEMALE

1ST

Reneaka Queeley

Orange/Eagles

18:56

2ND

Chelsea Smithen

Orange/Eagles

18:90

3RD

Kalia Mills

Blue/Hawks

19:53

 

100M

 

VII

 

MALE

1ST

Mickel Maloney

Green/Sparrows

18:93

2ND

Seamus O’Flaherty

Orange/Eagles

19:87

3RD

Delarno Cornelius

Blue/Hawks

20:41

 

100M

 

VI

 

FEMALE

1ST

Dahlia Slack

Green/Sparrows

16:86

2ND

Shadell Wallace

Orange/Eagles

18:13

3RD

Najhade Liburd

Green/Sparrows

19:25

 

100M

 

VI

 

MALE

1ST

Kai Davis

Green/Sparrows

15:97

2ND

Immanuel Browne

Blue/Hawks

16:09

3RD

Maurice Jones

Blue/Hawks

17:91

 

100M

 

V

 

FEMALE

1ST

Tineisha Perkins

Blue/Hawks

15:95

2ND

Ercha Stapleton

Blue/Hawks

16:05

3RD

Andrea Lewis

Orange/Eagles

16:95

 

100M

 

V

 

MALE

1ST

Geval Wallace

Orange/Eagles

15:00

2ND

Kunja Graham

Orange/Eagles

16:42

3RD

Michael Mills

Green/Sparrows

16:44

 

100M

 

IV

 

FEMALE

1ST

Cileen Hendrickson

Blue/Hawks

14:68*

2ND

Thyssen O’Flaherty

Green/Sparrows

15:02

3RD

Shanie Williams

Blue/Hawks

15:41

 

100M

 

IV

 

MALE

1ST

Marcus Duberry

Blue/Hawks

14:30*

2ND

Myron Ward

Green/Sparrows

16:40

3RD

Zhajoun Duberry

Green/Sparrows

16:56

 

100M

 

III

 

FEMALE

1ST

Reina Queeley

Orange/Eagles

14:77

2ND

Jade Slack

Blue/Hawks

15:09

3RD

Brianna Perkins

Blue/Hawks

15:31

 

100M

 

III

 

MALE

1ST

Rasheed Moore

Blue/Hawks

14:74

2ND

Tahedre Smithen

Orange/Eagles

14:89

3RD

Shevon Jeffers

Orange/Eagles

15:88

 

100M

 

II

 

FEMALE

1ST

Keshorna Stapleton

Orange/Eagles

14:80

2ND

Teneisha O’Donoghue

Green/Sparrows

14:98

3RD

Tishuana Perkins

Blue/Hawks

15:28

 

100M

 

II

 

MALE

1ST

Ian Liburd

Blue/Hawks

14:22

2ND

Shemar Chapman

Green/Sparrows

14:33

3RD

Devon Jeffers

Green/Sparrows

14:84

 

100M

 

I

 

FEMALE

1ST

Kidicia Claxton

Green/Sparrows

14:16

2ND

Michell Stapleton

Orange/Eagles

14:76

3RD

Mashana Moore

Blue/Hawks

14:90

 

100M

 

I

 

MALE

1ST

Delwin Dufu

Blue/Hawks

13:67

2ND

Hakeem Harvey

Orange/Eagles

13:91

3RD

Robert Browne

Orange/Eagles

14:28

 

4x400M

 

OPEN

 

FEMALE

1ST

Eagles

Orange/Eagles

5:27:31

2ND

Sparrows

Green/Sparrows

5:42:15

3RD

Hawks

Blue/Hawks

5:50:71

 

4x400M

 

OPEN

 

MALE

1ST

Eagles

Orange/Eagles

5:01:13

2ND

Hawks

Blue/Hawks

5:19:69

3RD

Sparrows

Green/Sparrows

5:27:10

Comments