Full Results

RESULTS TO BE UPDATED
Licensed to Nevis Athletics             HY-TEK's Meet Manager 4/6/2013 12:01 AM
                  Gulf Insurance Primary Schools Championship                  
                  Inter-Primary  Details on www.nevispsc.com                   
                  Elquemiedo Willett Park, Nevis  - 4/3/2013                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12-13 400 Meter Dash Class I
================================================================
        Meet: R 1:01.73  2008        Renika Daniel, CPS  - Charlestown Prima   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   298 Perkins, Tinesha       STPS                   1:03.62  
  2    39 Weekes, Juhzani        CPS                    1:05.23  
  3   119 Richards, Alexandr     EPPS                   1:05.38  
  4   165 Maynard, Davroniqu     JLPS                   1:12.58  
  5   262 Wallace, Tsurehenn     VOJN                   1:13.85  
  6    80 Sweeney, Alexia        IWPS                   1:14.23  
  7   184 Butler, Sonjee         JAMS                   1:27.85  
 
Event 2  Boys 12-13 400 Meter Dash Class I
================================================================
        Meet: R 58.22  2006        Royston Queeley, STTP - St Thomas'          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   309 Wallace, Geval         STPS                   1:00.76  
  2   185 Chumney, Zario         JAMS                   1:04.75  
  3    24 Parris, CJ             CPS                    1:06.12  
  4   139 Carmichael, Lukell     JLPS                   1:06.56  
  5    91 Arthurton, Rahiem      EPPS                   1:07.59  
  6   339 Yeldell, Bashir        MCPS                   1:08.31  
 --   265 Walwyn, Delron         VOJN                        NT  
 --    52 Chapman, Shuquinho     IWPS                        NT  
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 400 Meter Dash Class II
================================================================
        Meet: R 1:04.81  2007        Renika Daniel, CPS - Charlestown Prima    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    33 Wallace, Kurvella      CPS                    1:10.38  
  2   138 Browne, Kevinee        JLPS                   1:12.97  
  3   303 Slack, Dahlia          STPS                   1:13.87  
  4   117 Percival, Azelleah     EPPS                   1:13.98  
  5   192 Jeffers, Annique       JAMS                   1:15.05  
 --   323 Newton, Kyshani        MCPS                        NT  
 --    90 Williams, Sharissa     IWPS                        NT  
 --   245 Jeffers, Tamyra        VOJN                        NT  
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 400 Meter Dash Class II
================================================================
        Meet: R 1:03.27  2011        Leroy Chapman, JLPS - Joycelyn Liburd     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   335 Williams, Ammani       MCPS                   1:05.02  
  2    29 Stanley, D'Atryel      CPS                    1:06.69  
  3   180 Williams, Kejahno      JLPS                   1:06.82  
  4   229 Brown, Alex            VOJN                   1:07.12  
  5   193 Jeffers, Rydel         JAMS                   1:13.29  
 --    63 Howell, Gabriel        IWPS                        NT  
 --   100 Delashley, Shamaul     EPPS                        NT  
 --   279 Davis, Kai             STPS                        NT  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 400 Meter Dash Class III
================================================================
        Meet: R 1:04.50  2006        Renika Daniel, CPS - Charlestown Prima    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   198 Jones, Zwena           JAMS                   1:12.87  
  2    38 Weekes, Jashelle       CPS                    1:13.56  
  3   287 Jeffers, Shania        STPS                   1:18.43  
  4    82 Thompson, Alyssah      IWPS                   1:20.59  
  5   157 Kelly, Niyanza         JLPS                   1:21.16  
  6   333 Tyson, Jeniah          MCPS                   1:25.40  
  7   239 Hanley, Jodi           VOJN                   1:26.26  
 --   122 Saddler, Tinesha       EPPS                        NT  
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 400 Meter Dash Class III
================================================================
        Meet: R 1:05.87  2004        Trevoy Webbe, IWPS - Ivor Walters Pri     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   171 Moore, Leshan          JLPS                   1:09.81  
  2   285 Hamilton, Diquone      STPS                   1:10.12  
  3   190 Griffin, Aizorre       JAMS                   1:11.00  
  4   328 Smith, Tyrique         MCPS                   1:11.63  
  5   103 Glasgow, Khaleel       EPPS                   1:16.18  
  6    44 Williams, Jaheam       CPS                    1:17.56  
  7    85 Walters, Jamoy         IWPS                   1:18.12  
 --   231 Charles, Franklyn      VOJN                        NT  
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 400 Meter Dash Class IV
================================================================
        Meet: R 1:08.91  2006        Karina Tyson, IWPS - Ivor Walters Pri     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    10 Grant, Shanae          CPS                    1:17.94  
  2   282 Flemming, Sidondre     STPS                   1:21.86  
  3   210 Weekes, Cazalea        JAMS                   1:26.50  
  4   166 Maynard, Riancia       JLPS                   1:26.54  
  5    72 Pollard, La-mya        IWPS                   1:34.49  
  6   101 Farrell, Jahyda        EPPS                   1:34.83  
  7   234 Cozier, Kelcie         VOJN                   1:36.15  
 --   325 Parris, Holli          MCPS                        NT  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 400 Meter Dash Class IV
================================================================
        Meet: R 1:08.87  2006        Sadiki Tyson, MCP - Maude Crosse Prep     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    16 Liburd, Jadan          CPS                    1:10.05  
  2   332 Tuckett, Carlon        MCPS                   1:14.55  
  3   313 Wilkinson, Tershea     STPS                   1:18.88  
  4    47 Bartlette, Jahmain     IWPS                   1:19.04  
  5   153 Huggins, Leandre'      JLPS                   1:22.99  
  6   186 Clarke, Deshawn        JAMS                   1:27.47  
  7   257 Roberts, Shaheen       VOJN                   1:36.51  
 --   127 Tyson, Tazari          EPPS                        NT  
 
Event 9  Girls 6-8 400 Meter Dash Class V, VI & VII
================================================================
        Meet: R 1:11.50  2006        Uniqueko Willet, CPS - Charlestown Prima  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   200 Liburd, Tianna         JAMS                   1:17.72  
  2   300 Saddler, Ishaniah      STPS                   1:18.53  
  3    49 Browne, Kylah          IWPS                   1:26.04  
  4   246 Jones, Brianna         VOJN                   1:26.81  
  5   162 Lewis, Devery          JLPS                   1:28.77  
  6    95 Bridgeman, Shadae      EPPS                   1:29.55  
  7     9 Ghandeo, Sarah         CPS                    1:32.43  
  8   320 Jeffers, Cayenne       MCPS                   1:46.31  
 
Event 10  Boys 6-8 400 Meter Dash Class V, VI & VII
================================================================
        Meet: R 1:14.00  2012        Carlon Tucket, MCP - Maude Crosse Prep    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   308 Tyson, Delandre        STPS                   1:20.90  
  2   164 Liburd, Nickolon       JLPS                   1:24.78  
  3    11 Griffin, C'Jahnte      CPS                    1:25.27  
  4   116 Pemberton, Udonel      EPPS                   1:29.71  
  5   248 Lewis, Keondre         VOJN                   1:29.99  
  6    69 Mitchell, Damari       IWPS                   1:32.18  
  7   209 Webster, Na'im         JAMS                   1:46.72  
 
Event 11  Girls 6 Year Olds 60 Meter Dash Class VII
================================================================
        Meet: R  9.37  2003        Shantae Moore, JLPS - Joycelyn Liburd       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    40 Wilkes, Anihra         CPS                      10.94  
  1   292 Matthew, Shyanda       STPS                     10.94  
  3   111 Meade, Ayana           EPPS                     10.98  
  4   144 Freeman, Noella        JLPS                     11.05  
  5   189 Gajor, Alyssa          JAMS                     11.83  
  6   261 Wallace, Kielle        VOJN                     12.44  
  7   319 Hanley, Kemeaya        MCPS                     12.73  
 --    57 Drew, Diandre          IWPS                        NT  
 
Event 12  Boys 6 Year Olds 60 Meter Dash Class VII
================================================================
        Meet: R  9.60  2010        Carlon Tuckett, MCP - Maude Crosse Prep     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    61 Freeman, Kenron        IWPS                     10.19  
  2    23 Newton, Tesean         CPS                      10.30  
  3   115 Pemberton, Anjua       EPPS                     10.43  
  4   276 Challenger, Zaquan     STPS                     10.48  
  5   227 Alexander, Shaquan     VOJN                     10.66  
  6   145 Fyfield, Rajaun        JLPS                     10.75  
  7   331 Telemaque, Ewin        MCPS                     10.87  
 
Event 13  Girls 7 Year Olds 60 Meter Dash Class VI
================================================================
        Meet: R  9.20  2009        Kurvella Wallace, CPS - Charlestown Prima   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   112 Mills, Zhaysha         EPPS                     10.02  
  2    55 Clarke, Khylee         IWPS                     10.27  
  3   255 Phillip, Tyra          VOJN                     10.31  
  4   295 Moving, Dequada        STPS                     10.32  
  5   151 Hendrickson, Shant     JLPS                     10.40  
  6    14 Jones, Latia           CPS                      10.75  
  7   196 Johnson, Emma          JAMS                     11.02  
  8   327 Rivers, Azariah        MCPS                     11.23  
 
Event 14  Boys 7 Year Olds 60 Meter Dash Class VI
================================================================
        Meet: R  8.93  2011        Carlon Tucket, MCP - Maude Crosse Prep      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   281 Dore, Malchiel         STPS                      9.95  
  2   108 Lawrence, T'Najae      EPPS                     10.00  
  3    25 Pemberton, Michael     CPS                      10.03  
  4   322 Liburd, Jayden         MCPS                     10.30  
  5    60 Fahie, Jaden           IWPS                     10.34  
  6   238 Gonzaley, Kyris        VOJN                     10.38  
  7   163 Liburd, Eldon          JLPS                     10.57  
  8   187 Dore, Kemario          JAMS                     11.25  
 
Event 15  Girls 5-13 1200 Meter Run OPEN
================================================================
        Meet: R 5:20.56  2003        Latesha Clarke, VOJN - Violet Nicholls (Event changed to 1,200m)    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   301 Sargeant, Kazia        STPS                   4:17.07 
  2     2 Browne, Harissa        CPS                    4:27.11 
  3   204 Sampson, Aliyah        JAMS                   4:31.07 
  4     8 Garnett, Alicia        CPS                    4:31.42 
  5   286 Hamilton, Zascheni     STPS                   4:34.41 
  6   110 Liburd, Schadone       EPPS                   4:35.11 
  7   141 Dore, Jevysa           JLPS                   4:35.67 
 --   240 Herbert, Cavel         VOJN                        NT  
 --    62 Fyfield, Aniah         IWPS                        NT  
 --   244 Jeffers, Sherquany     VOJN                        NT  
 --    98 Caines, Jennessa       EPPS                        NT  
 --    80 Sweeney, Alexia        IWPS                        NT  
 --   165 Maynard, Davroniqu     JLPS                        NT  
 
Event 16  Boys 5-13 1200 Meter Run OPEN
================================================================
        Meet: R 5:01.56  2007        Donne Dyer, CPS - Charlestown Prima (Event changed to 1,200m)       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    20 Myers, Dejal           CPS                    4:00.22 
  2   307 Stapleton, Shamar      STPS                   4:00.68 
  3     1 Bart, Austin           CPS                    4:04.23 
  4   149 Hendrickson, Gevor     JLPS                   4:15.95 
  5   155 Kelly, Javari          JLPS                   4:17.06 
  6    52 Chapman, Shuquinho     IWPS                   4:20.36 
  7    59 Evans, Nicholas        IWPS                   4:34.48 
 --   185 Chumney, Zario         JAMS                        NT  
 --   199 Laplume, Leon          JAMS                        NT  
 --   259 Smith, Shamar          VOJN                        NT  
 --   250 Marsham, Zevon         VOJN                        NT  
 --   109 Liburd, Diandre        EPPS                        NT  
 --   272 Brookes, Jahlarnie     STPS                        NT  
 --   317 Caines, Timothy        MCPS                        NT  
 --   329 Smithen, Lavion        MCPS                        NT  
 --   129 Vasquez, Ramon         EPPS                        NT  
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 200 Meter Dash Class V
================================================================
        Meet: R 31.06  2004        Amythyst Beazer, CPS - Charlestown Prima    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   300 Saddler, Ishaniah      STPS                     32.64  
  2    77 Smithen, Keshawna      IWPS                     33.10  
  3   162 Lewis, Devery          JLPS                     33.65  
  4   200 Liburd, Tianna         JAMS                     33.92  
  5     6 Desir, Travisia        CPS                      35.07  
  6   246 Jones, Brianna         VOJN                     35.17  
  7    96 Browne, Bryanna        EPPS                     35.89  
 --   320 Jeffers, Cayenne       MCPS                        NT  
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 200 Meter Dash Class V
================================================================
        Meet: R 31.39  2012        Carlon Tucket, MCP - Maude Crosse Prep      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   248 Lewis, Keondre         VOJN                     33.25  
  2   308 Tyson, Delandre        STPS                     33.66  
  3    18 Martin, Ayize          CPS                      33.68  
  4    78 Stephen, Vibert        IWPS                     34.92  
  5   152 Huggins, Keivorn       JLPS                     35.00  
  6   116 Pemberton, Udonel      EPPS                     38.58  
 
Event 19  Girls 9 Year Olds 200 Meter Dash Class IV
================================================================
        Meet: R 29.94  2007        Uniqueko Willet, CPS - Charlestown Prima    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    72 Pollard, La-mya        IWPS                     32.25  
  2   166 Maynard, Riancia       JLPS                     32.36  
  3    10 Grant, Shanae          CPS                      32.79  
  4   101 Farrell, Jahyda        EPPS                     33.40  
  5   282 Flemming, Sidondre     STPS                     33.94  
  6   210 Weekes, Cazalea        JAMS                     36.52  
  7   234 Cozier, Kelcie         VOJN                     38.39  
 --   324 Nisbett, N'Kala        MCPS                        NT  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 200 Meter Dash Class IV
================================================================
        Meet: R 29.94  1998        Jamol Hamilton, STTP - St Thomas'           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   332 Tuckett, Carlon        MCPS                     30.84  
  2    27 Scarborough, Jule      CPS                      32.88  
  3   305 Smithen, Keon          STPS                     32.96  
  4   127 Tyson, Tazari          EPPS                     33.06  
  5   257 Roberts, Shaheen       VOJN                     33.07  
  6    58 Dunrod, Trevon         IWPS                     34.81  
  7   191 Hermon, Adriyell       JAMS                     34.83  
  8   148 Hanley, Naje           JLPS                     36.34  
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 200 Meter Dash Class III
================================================================
        Meet: R 28.81  2007        Tyra Lewis, CPS - Charlestown Prima         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    38 Weekes, Jashelle       CPS                      31.22  
  2   157 Kelly, Niyanza         JLPS                     32.14  
  3   208 Taylor, Shanya         JAMS                     32.50  
  4   304 Smithen, Chelsea       STPS                     32.88  
  5   239 Hanley, Jodi           VOJN                     34.75  
  6   337 Williams, Vazoni       MCPS                     35.13  
  7   122 Saddler, Tinesha       EPPS                     36.04  
 --    70 Pemberton, Natauvi     IWPS                        NT  
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 200 Meter Dash Class III
================================================================
        Meet: R 28.18  2011        Gerval Wallace, STTP - St Thomas'           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   328 Smith, Tyrique         MCPS                     30.43  
  2   103 Glasgow, Khaleel       EPPS                     30.46  
  3   174 Simmonds, Tavon        JLPS                     30.58  
  4   285 Hamilton, Diquone      STPS                     31.64  
  5   190 Griffin, Aizorre       JAMS                     31.77  
  6   231 Charles, Franklyn      VOJN                     31.85  
  7    36 Ward, Kejaun           CPS                      32.27  
 --    85 Walters, Jamoy         IWPS                        NT  
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash Class II
================================================================
        Meet: R 27.15  2000        Meritzer Williams, CPS - Charlestown Prima  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    33 Wallace, Kurvella      CPS                      28.91  
  2   138 Browne, Kevinee        JLPS                     28.98  
  3   245 Jeffers, Tamyra        VOJN                     31.22  
  4   310 Wallace, Shadell       STPS                     31.26  
  5    90 Williams, Sharissa     IWPS                     32.63  
  6   117 Percival, Azelleah     EPPS                     33.34  
  7   183 Browne, Rushena        JAMS                     33.58  
  8   323 Newton, Kyshani        MCPS                     33.79  
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash Class II
================================================================
        Meet: R 27.28  2011        Tajarie Arthurton, JLPS - Joycelyn Liburd   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   229 Brown, Alex            VOJN                     28.18  
  2   335 Williams, Ammani       MCPS                     28.23  
  3   180 Williams, Kejahno      JLPS                     28.48  
  4    29 Stanley, D'Atryel      CPS                      28.49  
  5   280 Dean, Trevon           STPS                     30.31  
  6    63 Howell, Gabriel        IWPS                     31.79  
  7   100 Delashley, Shamaul     EPPS                     32.05  
 --   199 Laplume, Leon          JAMS                        NT  
 
Event 25  Girls 12-13 200 Meter Dash Class I
================================================================
        Meet: R 27.45  2000        Shakeemia Bartlette, CPS  - Charlestown Prim
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   298 Perkins, Tinesha       STPS                     27.50  
  2    39 Weekes, Juhzani        CPS                      28.48  
  3   119 Richards, Alexandr     EPPS                     28.90  
  4    53 Clarke, Anjuerlin      IWPS                     30.16  
  5   262 Wallace, Tsurehenn     VOJN                     31.48  
  6   179 Walwyn, Shane'         JLPS                     31.50  
  7   334 Walters, Keondra       MCPS                     33.17  
 --   184 Butler, Sonjee         JAMS                        NT  
 
Event 26  Boys 12-13 200 Meter Dash Class I
================================================================
        Meet: R 25.88  2007        Royston Queeley, STTP - St Thomas'          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   309 Wallace, Geval         STPS                     25.52R 
  2   139 Carmichael, Lukell     JLPS                     27.63  
  3    48 Bowen, Jumain          IWPS                     28.16  
  4    24 Parris, CJ             CPS                      28.53  
  5    91 Arthurton, Rahiem      EPPS                     28.66  
  6   265 Walwyn, Delron         VOJN                     29.25  
  7   339 Yeldell, Bashir        MCPS                     29.48  
 --   211 Wilkin, Isaiah         JAMS                        NT  
 
Event 27  Girls 6-8 4x100 Meter Relay Class V & VI
================================================================
        Meet: R 1:03.00  2004        JLPS - RELAY, JLPS - Joycelyn Liburd      
                         JLPS - RELAY                                      
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                        1:06.00  
     1) 137 Browne, Jareecia            2) 151 Hendrickson, Shante'       
     3) 161 Lawrence, Shelon            4) 162 Lewis, Devery              
  2 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     1:07.27  
     1) 300 Saddler, Ishaniah           2) 278 Daniel, Zoe                
     3) 288 Jeffers, Tnaje'             4) 295 Moving, Dequada            
  3 ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                      1:08.59  
     1) 205 Semple, Nangella            2) 196 Johnson, Emma              
     3) 207 Sutton, Kezaria             4) 200 Liburd, Tianna             
  4 IVOR WALTERS PRIMARY  'A'                           1:08.85  
     1) 55 Clarke, Khylee               2) 77 Smithen, Keshawna           
     3) 79 Sutton, Tekeisha             4) 87 Webbe, Deandra              
  5 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    1:09.01  
     1) 96 Browne, Bryanna              2) 112 Mills, Zhaysha             
     3) 126 Sutton, Xenobria            4) 95 Bridgeman, Shadae           
  6 CHARLESTOWN PRIMARY  'A'                            1:09.93  
     1) 9 Ghandeo, Sarah                2) 6 Desir, Travisia              
     3) 17 Liburd, Richel               4) 30 Sutton, Samantha            
  7 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                  1:11.90  
     1) 241 Hicks, Chadecia             2) 246 Jones, Brianna             
     3) 249 Liburd, Kierra              4) 255 Phillip, Tyra              
 
Event 28  Boys 6-8 4x100 Meter Relay Class V & VI
================================================================
        Meet: R 1:02.89  2012        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim      
                         Liburd J, Newton K, Willett A, Scarborough J.     
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     1:03.87  
     1) 308 Tyson, Delandre             2) 273 Browne, Kymani             
     3) 294 Morton, Andre               4) 281 Dore, Malchiel             
  2 CHARLESTOWN PRIMARY  'A'                            1:08.14  
     1) 25 Pemberton, Michael           2) 18 Martin, Ayize               
     3) 41 Wilkes, Azari                4) 11 Griffin, C'Jahnte           
  3 IVOR WALTERS PRIMARY  'A'                           1:08.78  
     1) 56 Clarke, N'Jaun`              2) 61 Freeman, Kenron             
     3) 78 Stephen, Vibert              4) 69 Mitchell, Damari            
  4 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                        1:09.25  
     1) 152 Huggins, Keivorn            2) 160 Lawrence, Jahmarley        
     3) 164 Liburd, Nickolon            4) 170 Mills, Vashan              
  5 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                  1:12.62  
     1) 232 Charles, Kieron             2) 243 Jeffers, Hujay             
     3) 248 Lewis, Keondre              4) 238 Gonzaley, Kyris            
  6 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    1:13.44  
     1) 94 Brandy, Dinari               2) 116 Pemberton, Udonel          
     3) 108 Lawrence, T'Najae           4) 115 Pemberton, Anjua           
 
Event 29  Girls 9-10 4x100 Meter Relay Class III & IV
================================================================
        Meet: R 58.69  2002        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim        
                       CPS - RELAY                                       
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 CHARLESTOWN PRIMARY  'A'                            1:00.84  
     1) 10 Grant, Shanae                2) 26 Ross, Hadassah              
     3) 4 David, Azongiah               4) 38 Weekes, Jashelle            
  2 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                        1:02.99  
     1) 166 Maynard, Riancia            2) 167 Merchant, Estianna         
     3) 157 Kelly, Niyanza              4) 154 Kelly, Alesha              
  3 IVOR WALTERS PRIMARY  'A'                           1:04.31  
     1) 64 Isles, Azahria               2) 72 Pollard, La-mya             
     3) 88 Webbe, Leandra               4) 70 Pemberton, Natauvia         
  4 ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                      1:04.64  
     1) 208 Taylor, Shanya              2) 210 Weekes, Cazalea            
     3) 201 Martin, Husaene             4) 198 Jones, Zwena               
  5 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     1:04.89  
     1) 290 Marshall, Zonia             2) 304 Smithen, Chelsea           
     3) 291 Matthew, J'Nequa            4) 282 Flemming, Sidondre         
  6 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    1:07.62  
     1) 114 Nolan, Sharinque            2) 123 Smith, Kalianne            
     3) 101 Farrell, Jahyda             4) 122 Saddler, Tinesha           
  7 MAUDE CROSSE PREP SCHOOL  'A'                       1:08.51  
     1) 333 Tyson, Jeniah               2) 325 Parris, Holli              
     3) 324 Nisbett, N'Kala             4) 337 Williams, Vazoni           
  8 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                  1:10.39  
     1) 226 Alexander, Mia              2) 234 Cozier, Kelcie             
     3) 239 Hanley, Jodi                4) 247 Knowles, Sasha             
 
Event 30  Boys 9-10 4x100 Meter Relay Class III & IV
================================================================
        Meet: R 57.14  2010        JLPS - RELAY, JLPS - Joycelyn Liburd        
                       Claxton.K, Chapman.L, Emilien.M, Arthurton.T      
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 CHARLESTOWN PRIMARY  'A'                            1:00.97  
     1) 22 Newton, Kamarley             2) 36 Ward, Kejaun                
     3) 42 Willett, Akadianto           4) 27 Scarborough, Jule           
  2 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                        1:01.68  
     1) 174 Simmonds, Tavon             2) 173 Senior, Lebron             
     3) 171 Moore, Leshan               4) 159 Lawrence, Garanzo          
  3 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    1:02.10  
     1) 129 Vasquez, Ramon              2) 127 Tyson, Tazari              
     3) 120 Roberts, Queleel            4) 103 Glasgow, Khaleel           
  4 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     1:02.37  
     1) 285 Hamilton, Diquone           2) 296 O'Flaherty, Seamus         
     3) 305 Smithen, Keon               4) 297 Pemberton, Shakem          
  5 MAUDE CROSSE PREP SCHOOL  'A'                       1:02.89  
     1) 332 Tuckett, Carlon             2) 316 Caines, Ricardo            
     3) 338 Yankey, Hallie              4) 328 Smith, Tyrique             
  6 IVOR WALTERS PRIMARY  'A'                           1:03.57  
     1) 46 Bartlette, Jaheem            2) 51 Chapman, Roberto            
     3) 58 Dunrod, Trevon               4) 85 Walters, Jamoy              
  7 ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                      1:04.09  
     1) 194 Jeffers, Tyri               2) 191 Hermon, Adriyell           
     3) 206 Semple, Nigel               4) 190 Griffin, Aizorre           
 -- VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                       NT  
     1) 230 Brown, Alvano               2) 257 Roberts, Shaheen           
     3) 252 Nisbett, Kimani             4) 231 Charles, Franklyn          
 
Event 31  Girls 11-13 4x100 Meter Relay Class I & II
================================================================
        Meet: R 54.57  2000        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim        
                       CPS - RELAY                                       
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 CHARLESTOWN PRIMARY  'A'                              55.25  
     1) 33 Wallace, Kurvella            2) 19 Matthew, Keandre            
     3) 39 Weekes, Juhzani              4) 15 Jones, Zyiandel             
  2 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                       55.68  
     1) 298 Perkins, Tinesha            2) 306 Stapleton, Ercha           
     3) 286 Hamilton, Zascheni          4) 310 Wallace, Shadell           
  3 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                          57.17  
     1) 138 Browne, Kevinee             2) 178 Walters, Taina             
     3) 179 Walwyn, Shane'              4) 168 Merchant, Sharicia         
  4 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                      57.70  
     1) 119 Richards, Alexandra         2) 117 Percival, Azelleah         
     3) 106 Houghton, Aaliyah           4) 110 Liburd, Schadone           
  5 IVOR WALTERS PRIMARY  'A'                           1:01.24  
     1) 53 Clarke, Anjuerlin            2) 81 Thomas, Leanjah             
     3) 80 Sweeney, Alexia              4) 90 Williams, Sharissa          
  6 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                  1:01.72  
     1) 240 Herbert, Cavel              2) 244 Jeffers, Sherquanya        
     3) 245 Jeffers, Tamyra             4) 262 Wallace, Tsurehenne        
  7 ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                      1:02.43  
     1) 183 Browne, Rushena             2) 192 Jeffers, Annique           
     3) 203 Mintos, Doronique           4) 204 Sampson, Aliyah            
 
Event 32  Boys 11-13 4x100 Meter Relay Class I & II
================================================================
        Meet: R 53.62  2001        JLPS - RELAY, JLPS - Joycelyn Liburd        
                       JLPS - RELAY                                      
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                          54.44  
     1) 149 Hendrickson, Gevorn         2) 169 Mills, Lejuan              
     3) 139 Carmichael, Lukelly         4) 146 Grante, Malik              
  2 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                       56.41  
     1) 309 Wallace, Geval              2) 283 Graham, Kunja              
     3) 280 Dean, Trevon                4) 277 Chanand, Vickram           
  3 CHARLESTOWN PRIMARY  'A'                              56.47  
     1) 37 Webbe, Jahiem                2) 29 Stanley, D'Atryel           
     3) 7 Francis, Macarius             4) 24 Parris, CJ                  
  4 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                    57.48  
     1) 229 Brown, Alex                 2) 265 Walwyn, Delron             
     3) 237 France, Dimetric            4) 260 Stapleton, Patricio        
  5 MAUDE CROSSE PREP SCHOOL  'A'                         57.49  
     1) 335 Williams, Ammani            2) 326 Richards, Derawlje         
     3) 339 Yeldell, Bashir             4) 330 Taylor, Najaune            
  6 ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                        57.55  
     1) 211 Wilkin, Isaiah              2) 193 Jeffers, Rydel             
     3) 197 Johnson, Jahian             4) 185 Chumney, Zario             
  7 IVOR WALTERS PRIMARY  'A'                             57.78  
     1) 48 Bowen, Jumain                2) 71 Phillip, Jaheem             
     3) 89 Weekes, Jaheem               4) 83 Tomlinson, Joseph           
  8 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    1:02.33  
     1) 100 Delashley, Shamaul          2) 125 Stanley, Chavez            
     3) 104 Glasgow, Khalid             4) 102 France, Akeejai            
 
Event 33  Girls 9-10 800 Meter Run Class III & IV
================================================================
        Meet: R 2:43.96  2009        Dequilla Maynard, CPS  - Charlestown Prim 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   198 Jones, Zwena           JAMS                   2:51.42  
  2   287 Jeffers, Shania        STPS                   2:59.38  
  3     5 DeCosta, Dazaree       CPS                    3:08.35  
  4    84 Tyson, Jahvancia       IWPS                   3:13.40  
  5    82 Thompson, Alyssah      IWPS                   3:18.21  
  6   154 Kelly, Alesha          JLPS                   3:20.78  
  7   107 Kawall, Kimberly       EPPS                   3:21.94  
 --   177 Tyson, Shai-Ann        JLPS                        NT  
 --   333 Tyson, Jeniah          MCPS                        NT  
 --    10 Grant, Shanae          CPS                         NT  
 --   188 Douglas, Semira        JAMS                        NT  
 --   239 Hanley, Jodi           VOJN                        NT  
 --   114 Nolan, Sharinque       EPPS                        NT  
 --   293 Mills, Kalia           STPS                        NT  
 --   234 Cozier, Kelcie         VOJN                        NT  
 
Event 34  Boys 9-10 800 Meter Run Class III & IV
================================================================
        Meet: R 2:38.31  2007        Robert Browne, STTP - St Thomas'          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   190 Griffin, Aizorre       JAMS                   2:44.70  
  2   296 O'Flaherty, Seamus     STPS                   2:48.36  
  3    16 Liburd, Jadan          CPS                    2:49.56  
  4   194 Jeffers, Tyri          JAMS                   2:51.65  
  5    44 Williams, Jaheam       CPS                    2:51.74  
  6   103 Glasgow, Khaleel       EPPS                   2:54.94  
  7   313 Wilkinson, Tershea     STPS                   2:55.34  
 --   338 Yankey, Hallie         MCPS                        NT  
 --   173 Senior, Lebron         JLPS                        NT  
 --   316 Caines, Ricardo        MCPS                        NT  
 --   171 Moore, Leshan          JLPS                        NT  
 --   252 Nisbett, Kimani        VOJN                        NT  
 --   109 Liburd, Diandre        EPPS                        NT  
 --   231 Charles, Franklyn      VOJN                        NT  
 --    66 Jeffers, Taije         IWPS                        NT  
 --    47 Bartlette, Jahmain     IWPS                        NT  
 
Event 35  Girls 11 Year Olds 800 Meter Run Class II
================================================================
        Meet: R 2:40.12  2003        Rozel Liburd, JLPS - Joycelyn Liburd      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   141 Dore, Jevysa           JLPS                   2:51.06  
  2    98 Caines, Jennessa       EPPS                   2:53.00  
  3   192 Jeffers, Annique       JAMS                   2:54.96  
  4     3 Browne, Jenalee        CPS                    2:55.88  
  5   175 Simon, Vanessa         JLPS                   2:57.65  
  6   312 Wilkinson, Orali       STPS                   3:03.49  
  7   315 Williams, Dequanja     STPS                   3:14.17  
 --   336 Williams, Shevonel     MCPS                        NT  
 --   253 Nisbett, Zaria         VOJN                        NT  
 --   240 Herbert, Cavel         VOJN                        NT  
 --    28 Smith, Janniqua        CPS                         NT  
 --    74 Richards, Dashella     IWPS                        NT  
 --   118 Reede, Keonicia        EPPS                        NT  
 
Event 36  Boys 11 Year Olds 800 Meter Run Class II
================================================================
        Meet: R 2:29.47  2010        Tah-J Liburd, JAMS - St James Primary     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    20 Myers, Dejal           CPS                    2:37.79  
  2   150 Hendrickson, Quawn     JLPS                   2:46.34  
  3   317 Caines, Timothy        MCPS                   2:47.46  
  4     7 Francis, Macarius      CPS                    2:48.60  
  5   142 Dore, Nazian           JLPS                   2:48.62  
  6   193 Jeffers, Rydel         JAMS                   2:51.21  
  7    86 Warner, Sherlan        IWPS                   2:54.29  
 --   321 Liburd, Audie          MCPS                        NT  
 --   233 Cozier, Andrew         VOJN                        NT  
 --   102 France, Akeejai        EPPS                        NT  
 --   100 Delashley, Shamaul     EPPS                        NT  
 --   263 Walwyn, Deandro        VOJN                        NT  
 --   275 Bussue, Kyan           STPS                        NT  
 --   289 Jones, Maurice         STPS                        NT  
 --    59 Evans, Nicholas        IWPS                        NT  
 
Event 37  Girls 12-13 800 Meter Run Class I
================================================================
        Meet: R 2:37.19  2003        Latesha Clarke, VOJN - Combermere         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   301 Sargeant, Kazia        STPS                   2:39.25  
  2     2 Browne, Harissa        CPS                    2:44.93  
  3   286 Hamilton, Zascheni     STPS                   2:46.64  
  4    12 J'Carlisia, Willia     CPS                    2:48.32  
  5   204 Sampson, Aliyah        JAMS                   2:50.25  
  6   110 Liburd, Schadone       EPPS                   2:55.88  
  7   165 Maynard, Davroniqu     JLPS                   2:55.98  
 --   124 Smithen, Venetia       EPPS                        NT  
 --   168 Merchant, Sharicia     JLPS                        NT  
 --    62 Fyfield, Aniah         IWPS                        NT  
 --   244 Jeffers, Sherquany     VOJN                        NT  
 --    80 Sweeney, Alexia        IWPS                        NT  
 
Event 38  Boys 12-13 800 Meter Run Class I
================================================================
        Meet: R 2:27.20  2011        Tah-J Liburd, JAMS - St James Primary     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1     1 Bart, Austin           CPS                    2:32.76  
  2   307 Stapleton, Shamar      STPS                   2:34.75  
  3    52 Chapman, Shuquinho     IWPS                   2:38.91  
  4   155 Kelly, Javari          JLPS                   2:39.30  
  5   211 Wilkin, Isaiah         JAMS                   2:45.02  
  6   149 Hendrickson, Gevor     JLPS                   2:45.98  
  7    35 Walwyn, Kaleed         CPS                    2:49.33  
 --   259 Smith, Shamar          VOJN                        NT  
 --   104 Glasgow, Khalid        EPPS                        NT  
 --    71 Phillip, Jaheem        IWPS                        NT  
 --   272 Brookes, Jahlarnie     STPS                        NT  
 --   125 Stanley, Chavez        EPPS                        NT  
 --   250 Marsham, Zevon         VOJN                        NT  
 --   329 Smithen, Lavion        MCPS                        NT  
 
Event 39  Girls 6 Year Olds 100 Meter Dash Class VII
================================================================
        Meet: R 16.08  2008        Kurvella Wallace, CPS  - Charlestown Prim   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   147 Griffin, Tianna        JLPS                     17.29  
  2    40 Wilkes, Anihra         CPS                      17.51  
  3   292 Matthew, Shyanda       STPS                     18.05  
  4    73 Powell, Layla          IWPS                     18.19  
  5   111 Meade, Ayana           EPPS                     18.24  
  6   189 Gajor, Alyssa          JAMS                     19.57  
 --   264 Walwyn, Delisha        VOJN                        NT  
 --   319 Hanley, Kemeaya        MCPS                        NT  
 
Event 40  Boys 6 Year Olds 100 Meter Dash Class VII
================================================================
        Meet: R 15.81  2002        Irvawn Challenger, JLPS - Joycelyn Liburd   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   227 Alexander, Shaquan     VOJN                     16.69  
  2    61 Freeman, Kenron        IWPS                     16.72  
  3   115 Pemberton, Anjua       EPPS                     16.80  
  4   276 Challenger, Zaquan     STPS                     17.25  
  5    32 Tyson, Jahlique        CPS                      17.45  
  6   145 Fyfield, Rajaun        JLPS                     17.57  
 --   331 Telemaque, Ewin        MCPS                        NT  
 
Event 41  Girls 7 Year Olds 100 Meter Dash Class VI
================================================================
        Meet: R 15.34  2003        Amethyst Beazer, CPS  - Charlestown Prim    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   112 Mills, Zhaysha         EPPS                     16.28  
  2   156 Kelly, Nickelsia       JLPS                     16.81  
  3   255 Phillip, Tyra          VOJN                     17.02  
  4    55 Clarke, Khylee         IWPS                     17.04  
  5   295 Moving, Dequada        STPS                     17.17  
  6    14 Jones, Latia           CPS                      17.93  
 --   196 Johnson, Emma          JAMS                        NT  
 --   327 Rivers, Azariah        MCPS                        NT  
 
Event 42  Boys 7 Year Olds 100 Meter Dash Class VI
================================================================
        Meet: R 15.29  2007        Jovarnee Somersall, JLPS - Joycelyn Liburd  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   281 Dore, Malchiel         STPS                     16.05  
  2   108 Lawrence, T'Najae      EPPS                     16.28  
  3    25 Pemberton, Michael     CPS                      16.92  
  4   322 Liburd, Jayden         MCPS                     16.97  
  5    60 Fahie, Jaden           IWPS                     17.25  
  6   176 Smithen, Vernon        JLPS                     17.52  
 --   209 Webster, Na'im         JAMS                        NT  
 --   238 Gonzaley, Kyris        VOJN                        NT  
 
Event 43  Girls 8 Year Olds 100 Meter Dash Class V
================================================================
        Meet: R 14.41  1994        Erica Allen, JAMS - St James Primary        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    77 Smithen, Keshawna      IWPS                     15.58  
  2   300 Saddler, Ishaniah      STPS                     15.62  
  3     6 Desir, Travisia        CPS                      16.01  
  4   137 Browne, Jareecia       JLPS                     16.14  
  5    96 Browne, Bryanna        EPPS                     16.61  
  6   205 Semple, Nangella       JAMS                     16.63  
 --   246 Jones, Brianna         VOJN                        NT  
 --   320 Jeffers, Cayenne       MCPS                        NT  
 
Event 44  Boys 8 Year Olds 100 Meter Dash Class V
================================================================
        Meet: R 14.19  1996        Elisha Dore, IWPS - Ivor Walters Pri        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   273 Browne, Kymani         STPS                     15.53  
  2   248 Lewis, Keondre         VOJN                     16.21  
  3   164 Liburd, Nickolon       JLPS                     16.23  
  4    56 Clarke, N'Jaun`        IWPS                     16.38  
  5    18 Martin, Ayize          CPS                      16.66  
  6    94 Brandy, Dinari         EPPS                     17.53  
 
Event 45  Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash Class IV
================================================================
        Meet: R 13.82  1998        Meritzer Williams, CPS  - Charlestown Prim  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   166 Maynard, Riancia       JLPS                     15.48  
  2    10 Grant, Shanae          CPS                      15.50  
  3    72 Pollard, La-mya        IWPS                     15.70  
  4   101 Farrell, Jahyda        EPPS                     15.76  
  5   282 Flemming, Sidondre     STPS                     15.98  
  6   202 Maynard, Hosharie      JAMS                     16.22  
 --   234 Cozier, Kelcie         VOJN                        NT  
 --   324 Nisbett, N'Kala        MCPS                        NT  
 
Event 46  Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash Class IV
================================================================
        Meet: R 13.63  2000        Shavoy Powell, IWPS - Ivor Walters Pri      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   332 Tuckett, Carlon        MCPS                     14.34  
  2    22 Newton, Kamarley       CPS                      15.38  
  3   305 Smithen, Keon          STPS                     15.41  
  4   127 Tyson, Tazari          EPPS                     15.58  
  5    58 Dunrod, Trevon         IWPS                     15.88  
  6   257 Roberts, Shaheen       VOJN                     16.00  
 --   136 Aurthurton, Sheldo     JLPS                        NT  
 --   191 Hermon, Adriyell       JAMS                        NT  
 
Event 47  Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash Class III
================================================================
        Meet: R 13.10  1999        Meritzer Williams, CPS  - Charlestown Prim  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    26 Ross, Hadassah         CPS                      14.61  
  2   304 Smithen, Chelsea       STPS                     15.40  
  3   157 Kelly, Niyanza         JLPS                     15.46  
  4    70 Pemberton, Natauvi     IWPS                     15.63  
  5   208 Taylor, Shanya         JAMS                     15.86  
  6   337 Williams, Vazoni       MCPS                     15.92  
 --   114 Nolan, Sharinque       EPPS                        NT  
 --   239 Hanley, Jodi           VOJN                        NT  
 
Event 48  Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash Class III
================================================================
        Meet: R 13.38  2000        Kieran Powell, CPS  - Charlestown Prim      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   103 Glasgow, Khaleel       EPPS                     14.30  
  2   328 Smith, Tyrique         MCPS                     14.64  
  3   174 Simmonds, Tavon        JLPS                     14.80  
  4   296 O'Flaherty, Seamus     STPS                     14.91  
  5    46 Bartlette, Jaheem      IWPS                     15.07  
  6    36 Ward, Kejaun           CPS                      15.23  
 --   194 Jeffers, Tyri          JAMS                        NT  
 --   231 Charles, Franklyn      VOJN                        NT  
 
Event 49  Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash Class II
================================================================
        Meet: R 13.02  1999        Shakeemia Bartlette, CPS  - Charlestown Prim
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   138 Browne, Kevinee        JLPS                     13.98  
  2    33 Wallace, Kurvella      CPS                      14.08  
  3   117 Percival, Azelleah     EPPS                     14.99  
  4   310 Wallace, Shadell       STPS                     15.10  
  5    90 Williams, Sharissa     IWPS                     15.37  
  6   245 Jeffers, Tamyra        VOJN                     15.64  
 --   183 Browne, Rushena        JAMS                        NT  
 --   323 Newton, Kyshani        MCPS                        NT  
 
Event 50  Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash Class II
================================================================
        Meet: R 13.11  2011        Tajarie Arthurton, JLPS - Joycelyn Liburd   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    29 Stanley, D'Atryel      CPS                      13.59  
  2   229 Brown, Alex            VOJN                     13.74  
  3   335 Williams, Ammani       MCPS                     13.80  
  4   180 Williams, Kejahno      JLPS                     14.14  
  5   280 Dean, Trevon           STPS                     14.29  
  6    63 Howell, Gabriel        IWPS                     15.30  
  7   102 France, Akeejai        EPPS                     15.37  
  8   199 Laplume, Leon          JAMS                     15.89  
 
Event 51  Girls 12-13 100 Meter Dash Class I
================================================================
        Meet: R 12.92  2008        Renika Daniel, CPS  - Charlestown Prim      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   298 Perkins, Tinesha       STPS                     13.34  
  2    19 Matthew, Keandre       CPS                      13.70  
  3    53 Clarke, Anjuerlin      IWPS                     14.19  
  4   110 Liburd, Schadone       EPPS                     14.39  
  5   178 Walters, Taina         JLPS                     14.57  
  6   262 Wallace, Tsurehenn     VOJN                     14.88  
 --   334 Walters, Keondra       MCPS                        NT  
 --   204 Sampson, Aliyah        JAMS                        NT  
 
Event 52  Boys 12-13 100 Meter Dash Class I
================================================================
        Meet: R 12.48  2005        Shawn Chapman, JLPS - Joycelyn Liburd       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   309 Wallace, Geval         STPS                     12.62  
  2   139 Carmichael, Lukell     JLPS                     13.46  
  3    48 Bowen, Jumain          IWPS                     13.53  
  4    24 Parris, CJ             CPS                      13.72  
  5    91 Arthurton, Rahiem      EPPS                     13.88  
  6   330 Taylor, Najaune        MCPS                     14.37  
 --   260 Stapleton, Patrici     VOJN                        NT  
 --   197 Johnson, Jahian        JAMS                        NT  
 
Event 53  Girls 5-13 4x400 Meter Relay OPEN
================================================================
        Meet: R 4:34.56  2004        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim      
                         CPS - RELAY                                       
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     4:46.70  
     1) 298 Perkins, Tinesha            2) 286 Hamilton, Zascheni         
     3) 306 Stapleton, Ercha            4) 271 Alexander, Nicolette       
  2 CHARLESTOWN PRIMARY  'A'                            4:59.29  
     1) 2 Browne, Harissa               2) 33 Wallace, Kurvella           
     3) 8 Garnett, Alicia               4) 39 Weekes, Juhzani             
  3 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    5:04.38  
     1) 119 Richards, Alexandra         2) 106 Houghton, Aaliyah          
     3) 98 Caines, Jennessa             4) 110 Liburd, Schadone           
  4 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                        5:11.85  
     1) 141 Dore, Jevysa                2) 165 Maynard, Davronique        
     3) 168 Merchant, Sharicia          4) 175 Simon, Vanessa             
  5 IVOR WALTERS PRIMARY  'A'                           5:25.08  
     1) 80 Sweeney, Alexia              2) 65 Jacobs, Kishonia            
     3) 62 Fyfield, Aniah               4) 67 Kelly, Charisma             
  6 ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                      5:32.75  
     1) 204 Sampson, Aliyah             2) 198 Jones, Zwena               
     3) 200 Liburd, Tianna              4) 192 Jeffers, Annique           
 -- VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                       NT  
     1) 240 Herbert, Cavel              2) 244 Jeffers, Sherquanya        
     3) 262 Wallace, Tsurehenne         4) 245 Jeffers, Tamyra            
 
Event 54  Boys 5-13 4x400 Meter Relay OPEN
================================================================
        Meet: R 4:27.40  1995        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim      
                         CPS - RELAY                                       
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 CHARLESTOWN PRIMARY  'A'                            4:42.73  
     1) 29 Stanley, D'Atryel            2) 24 Parris, CJ                  
     3) 20 Myers, Dejal                 4) 1 Bart, Austin                 
  2 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     4:52.61  
     1) 309 Wallace, Geval              2) 307 Stapleton, Shamar          
     3) 283 Graham, Kunja               4) 275 Bussue, Kyan               
  3 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                        4:54.91  
     1) 139 Carmichael, Lukelly         2) 149 Hendrickson, Gevorn        
     3) 150 Hendrickson, Quawnba        4) 142 Dore, Nazian               
  4 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                  5:00.71  
     1) 233 Cozier, Andrew              2) 260 Stapleton, Patricio        
     3) 265 Walwyn, Delron              4) 250 Marsham, Zevon             
  5 IVOR WALTERS PRIMARY  'A'                           5:01.81  
     1) 52 Chapman, Shuquinho           2) 59 Evans, Nicholas             
     3) 89 Weekes, Jaheem               4) 48 Bowen, Jumain               
  6 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    5:02.49  
     1) 129 Vasquez, Ramon              2) 109 Liburd, Diandre            
     3) 91 Arthurton, Rahiem            4) 102 France, Akeejai            
 -- ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                           NT  
     1) 211 Wilkin, Isaiah              2) 193 Jeffers, Rydel             
     3) 185 Chumney, Zario              4) 194 Jeffers, Tyri              
 -- MAUDE CROSSE PREP SCHOOL  'A'                            NT  
     1) 339 Yeldell, Bashir             2) 317 Caines, Timothy            
     3) 335 Williams, Ammani            4) 326 Richards, Derawlje         
Comments