PSC '12 Results

All times electronic except where indicated as Hand times
Licensed to Nevis Athletics             HY-TEK's Meet Manager 4/7/2012 09:40 PM
                  Gulf Insurance Primary Schools Championship                  
                  Inter-Primary  Details on www.nevispsc.com                   
                  Elquemiedo Willett Park, Nevis  - 4/4/2012                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12-13 400 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 1:01.73  2008        Renika Daniel, CPS  - Charlestown Prima   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   285 Hendrickson, Cilee     STTP                   1:04.67    6   
  2   146 Dore, Jeneisy          JLPS                   1:07.26    4   
  3    65 Lucius, Brithany       IWP                    1:07.29    3   
  4   257 Nisbett, Tiana         VOJN                   1:07.79    2   
  5    96 Byron, Ayana           EPPS                   1:08.00    1   
  6     2 Barry, Bethnay         CPS                    1:09.56  
  7   321 Hendrikson, Donesi     MCP                    1:11.09  
  8   191 Hamilton, Corencia     JAMS                   1:17.39  
 
Event 2  Boys 12-13 400 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 58.22  2006        Royston Queeley, STTP - St Thomas'          
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   137 Arthurton, Tajarie     JLPS                   1:01.02    6   
  2   281 Duberry, Marcus        STTP                   1:04.09    4   
  3    99 Collison, Steffon      EPPS                   1:05.83    3   
  4    25 Robinson, Jamie        CPS                    1:07.30    2   
  5    56 Claxton, Kalje         IWP                    1:13.40    1   
  6   181 Baker, Kelvis          JAMS                   1:16.62  
 --   329 Newton, Ajani          MCP                         NT  
 --   266 Walwyn, Deshawn        VOJN                        NT  
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 400 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 1:04.81  2007        Renika Daniel, CPS - Charlestown Primar   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   294 Perkins, Tineisha      STTP                   1:05.18    6   
  2   118 Richards, Alexandr     EPPS                   1:06.70    4   
  3    39 Weekes, Juzahni        CPS                    1:08.50    3   
  4    68 Merritt, Kishonia      IWP                    1:15.24    2   
  5   179 Walwyn, Shane          JLPS                   1:19.00    1   
  6   209 Sampson, Aliyah        JAMS                   1:19.22  
 --   323 Hill, Jamila-Isoke     MCP                         NT  
 --   263 Wallace, Tsurhenne     VOJN                        NT  
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 400 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 1:03.27  2011        Leroy Chapman, JLPS - Joycelyn Liburd     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   307 Wallace, Geval         STTP                   1:04.98    6   
  2   154 Hendrickson, Gevor     JLPS                   1:07.25    4   
  3    51 Chapman, Shuquinho     IWP                    1:08.64    3   
  4   261 Smith, Shamar          VOJN                   1:08.94    2   
  5   217 Wilkin, Isaiah         JAMS                   1:10.19    1   
  6     3 Barry, Kamali          CPS                    1:12.45  
 --   337 Smithen, Lavion        MCP                         NT  
 --   123 Stanley, Chavez        EPPS                        NT  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 400 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 1:04.50  2006        Renika Daniel, CPS - Charlestown Prima    
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   147 Dore, Jevysa           JLPS                   1:13.50    6   
  2    31 Wallace, Kurvella      CPS                    1:13.52    4   
  3   301 Slack, Dahlia          STTP                   1:17.25    3   
  4   195 Jeffers, Annique       JAMS                   1:17.95    2   
  5   114 Percival, Azelleah     EPPS                   1:18.96    1   
  6    89 Williams, Sharissa     IWP                    1:19.89  
 --   330 Newton, Kyshani        MCP                         NT  
 --   241 Herbert, Cavelle       VOJN                        NT  
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 400 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 1:05.87  2004        Trevoy Webbe, IWPS - Ivor Walters Pri     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Stanley, D'Atryel      CPS                    1:07.95    6   
  2   343 Williams, Ammani       MCP                    1:08.88    4   
  3   148 Dore, Nazian           JLPS                   1:10.31    3   
  4   227 Browne, Alex           VOJN                   1:10.35    2   
  5   272 Browne, Immanuel       STTP                   1:15.39    1   
  6   196 Jeffers, Rydel         JAMS                   1:15.96  
 --    78 Smithen, Ishun         IWP                         NT  
 --   103 France, Akeejai        EPPS                        NT  
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 400 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 1:08.91  2006        Karina Tyson, IWPS - Ivor Walter Pri      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    38 Weekes, Jashelle       CPS                    1:16.64    6   
  2   198 Jones, Zwena           JAMS                   1:18.59    4   
  3   162 Kelly, Niyanza         JLPS                   1:19.09    3   
  4   287 Mills, Kalia           STTP                   1:22.84    2   
  5   341 Tyson, Jeniah          MCP                    1:24.57    1   
  6    74 Prass, Beyonce         IWP                    1:33.94  
 --   121 Saddler, Tinesha       EPPS                        NT  
 --   249 Knowles, Sasha         VOJN                        NT  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 400 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 1:08.87  2006        Sadiki Tyson, MCP - Maude Crosse Prep     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   174 Simmonds, Tavon        JLPS                   1:12.50    6   
  2   283 Hamilton, Diquone      STTP                   1:12.52    4   
  3    16 Ham, Tahzmiel          CPS                    1:15.60    3   
  4   234 Da Costa, Donte        VOJN                   1:16.27    2   
  5   104 Glasgow, Khaleel       EPPS                   1:20.51    1   
  6   190 Griffin, Aizorre       JAMS                   1:20.62  
 --   336 Smith, Tyrique         MCP                         NT  
 --    66 Matthew, Nikusubil     IWP                         NT  
 
Event 9  Girls 6-8 400 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 1:11.50  2006        Uniqueko Willet, CPS - Charlestown Prima  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   203 Liburd, T'Anna         JAMS                   1:20.44    6   
  2   169 Maynard, Riancia       JLPS                   1:20.49    4   
  3   282 Flemming, Sidondre     STTP                   1:24.01    3   
  4    15 Grante, Shanae         CPS                    1:24.86    2   
  5    62 Isles, Azahria         IWP                    1:32.72    1   
  6   124 Sutton, Xenobria       EPPS                   1:32.94  
 --   331 Parris, Hollie         MCP                         NT  
 --   247 Jones, Brianna         VOJN                        NT  
 
Event 10  Boys 6-8 400 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 1:15.47  2008        Steffon Collison, EPPS - E'beth Pemberton 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   340 Tuckett, Carlon        MCP                   J1:14.00R   8   RECORD
  2    41 Willett, Akadianto     CPS                    1:14.71R   4   
  3    58 Dunrod, Trevon         IWP                    1:18.36    3   
  4   311 Wilkinson, Tershea     STTP                   1:18.37    2   
  5   125 Tyson, Tazari          EPPS                   1:20.70    1   
  6   186 Clarke, Deshawn        JAMS                   1:26.67  
 --   136 Arthurton, Sheldon     JLPS                        NT  
 --   256 Nisbett, Kimani        VOJN                        NT  
 
Event 11  Girls 6 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R  9.37  2003        Shantae Moore, JLPS - Joycelyn Liburd       
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    53 Clarke, Kylee          IWP                      10.92    6   
  2   291 Moving, Dequanda       STTP                     10.93    4   
  3   111 Mills, Zhaysha         EPPS                     10.95    3   
  4     5 Bridgeman, Shade       CPS                      11.13    2   
  5   333 Pollard, Lakania       MCP                      11.53    1   
  6   204 Liburd, Yoneeck        JAMS                     11.59  
 --   156 Hendrickson, Shant     JLPS                        NT  
 --   258 Phillip, Tyra          VOJN                        NT  
 
Event 12  Boys 6 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R  9.60  2010        Carlon Tuckett, MCP - Maude Crosse Prep     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   280 Dore, Malchiel         STTP                     10.71    6   
  2   109 Lawrence, T'Najae      EPPS                     10.95    4   
  3   236 Gonzaley, Kyris        VOJN                     11.22    3   
  4    24 Perkins, Demetri       CPS                      11.27    2   
  5    59 Fahie, Jaden           IWP                      11.33    1   
  6   177 Smithen, Vernon        JLPS                     11.52  
 --   322 Henry, Adjua           MCP                         NT  
 --   215 Webster, Na'im         JAMS                        NT  
 
Event 13  Girls 7 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R  9.20  2009        Kurvella Wallace, CPS  - Charlestown Prima  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    79 Smithen, Keshawna      IWP                      10.08    6   
  2   297 Saddler, Ishaniah      STTP                     10.17    4   
  3   164 Lawrence, Shelon       JLPS                     10.18    3   
  4   247 Jones, Brianna         VOJN                     10.40    2   
  5   210 Semple, Nangella       JAMS                     10.53    1   
  6    95 Browne, Bryanna        EPPS                     10.76  
 --   324 Jeffers, Cayenne       MCP                         NT  
 --    14 Ghandeo, Sarah         CPS                         NT  
 
Event 14  Boys 7 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R  8.93  2011        Carlon Tucket, MCP - Maude Crosse Prep      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   289 Morton, Andre          STTP                     10.44    6   
  2    18 Martin, Ayize          CPS                      10.49    4   
  3    80 Stephens, Vibert       IWP                      10.55    3   
  4   251 Lewis, Keondre         VOJN                     10.61    2   
  5   326 Lawrence, Jahmarle     MCP                      10.93    1   
  6   113 Pemberton, Udonel      EPPS                     10.96  
 --   157 Huggins, Keivorn       JLPS                        NT  
 
Event 15  Girls 5-13 1500 Meter Run
=======================================================================
        Meet: R 5:20.56  2003        Latesha Clarke, VOJN - Combermere         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   191 Hamilton, Corencia     JAMS                   5:41.78    6   
  2   147 Dore, Jevysa           JLPS                   5:52.22    4   
  3    13 Garnet, Alicea         CPS                    5:55.03    3   
  4   284 Hamilton, Zacheni      STTP                   6:00.69    2   
  5   207 Mills, Saskia          JAMS                   6:02.27    1   
  6    46 Bartlette, Alisha      IWP                    6:15.32  
 --   245 Jeffers, Sherquany     VOJN                        NT  
 --   257 Nisbett, Tiana         VOJN                        NT  
 --   323 Hill, Jamila-Isoke     MCP                         NT  
 --   350 Zheng, Kelly           MCP                         NT  
 --    43 Williams, J'Carles     CPS                         NT  
 --   168 Maynard, Davroniqu     JLPS                        NT  
 --    81 Thomas, Shekarnah      IWP                         NT  
 --   299 Sargeant, Kazia        STTP                        NT  
 --   118 Richards, Alexandr     EPPS                        NT  
 --    97 Caines, Jenessa        EPPS                        NT  
 
Event 16  Boys 5-13 1500 Meter Run
=======================================================================
        Meet: R 5:01.56  2007        Donne Dyer, CPS  - Charlestown Prim       
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    99 Collison, Steffon      EPPS                   5:12.20    6   
  2    32 Wallace, Shama         CPS                    5:12.41    4   
  3     4 Bart, Austin           CPS                    5:12.64    3   
  4   305 Stapleton, Shamar      STTP                   5:19.15    2   
  5   187 Chumney, Zario         JAMS                   5:21.00    1   
  6    51 Chapman, Shuquinho     IWP                    5:22.77  
 --   160 Kelly, Javari          JLPS                        NT  
 --   295 Phillip, Hasani        STTP                        NT  
 --   254 Marsham, Zevon         VOJN                        NT  
 --   337 Smithen, Lavion        MCP                         NT  
 --   329 Newton, Ajani          MCP                         NT  
 --   181 Baker, Kelvis          JAMS                        NT  
 --   126 Wilkin, Kayode         EPPS                        NT  
 --    86 Walters, Jermaine      IWP                         NT  
 --   232 Cozier, Andrew         VOJN                        NT  
 --   163 Kelly, Tinari          JLPS                        NT  
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 31.06  2004        Amythyst Beazer, CPS  - Charlestown Prim    
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   169 Maynard, Riancia       JLPS                     32.60    6   Hand times
  2   282 Flemming, Sidondre     STTP                     34.12    4   
  3    36 Warner, Shaniqua       CPS                      34.33    3   
  4   334 Pollard, Lamya         MCP                      34.40    2   
  5    88 Webbe, Leandra         IWP                      34.68    1   
  6   216 Weekes, Cazalea        JAMS                     34.86  
 --   102 Farrell, Jahyda        EPPS                        NT  
 --   233 Cozier, Kelcie         VOJN                        NT  
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 31.53  1997        Trevier Smithen, JLPS - Joycelyn Liburd     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   340 Tuckett, Carlon        MCP                     J31.39R   8   RECORD
  2    27 Scarborough, Jule      CPS                      31.77    4   
  3   193 Hermon, Adriyell       JAMS                     33.35    3   
  4    50 Chapman, Roberto       IWP                      33.58    2   
  5   125 Tyson, Tazari          EPPS                     33.86    1   
  6   314 Williams, Elston       STTP                     35.48  
 --   136 Arthurton, Sheldon     JLPS                        NT  
 --   259 Roberts, Shaheen       VOJN                        NT  
 
Event 19  Girls 9 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 29.94  2007        Uniqueko Willet, CPS  - Charlestown Prim    
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   162 Kelly, Niyanza         JLPS                     32.28    6   
  2    38 Weekes, Jashelle       CPS                      32.39    4   
  3    72 Pemberton, Natauvi     IWP                      33.46    3   
  4   198 Jones, Zwena           JAMS                     33.86    2   
  5   296 Queeley, Reneaka       STTP                     35.02    1   
  6   317 Browne-Williams, V     MCP                      35.42  
 --   121 Saddler, Tinesha       EPPS                        NT  
 --   249 Knowles, Sasha         VOJN                        NT  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 29.94  1998        Jamol Hamilton, STTP - St Thomas'           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   174 Simmonds, Tavon        JLPS                     31.18    6   
  2   283 Hamilton, Diquone      STTP                     31.40    4   
  3   336 Smith, Tyrique         MCP                      31.79    3   
  4   104 Glasgow, Khaleel       EPPS                     33.10    2   
  5   234 Da Costa, Donte        VOJN                     33.38    1   
  6   190 Griffin, Aizorre       JAMS                     33.44  
 --    47 Bartlette, Jaheem      IWP                         NT  
 --    35 Ward, Kejaun           CPS                         NT  
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 28.81  2007        Tyra Lewis, CPS  - Charlestown Prim         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    31 Wallace, Kurvella      CPS                      30.54    6   
  2   114 Percival, Azelleah     EPPS                     31.56    4   
  3   140 Browne, Kevinee        JLPS                     31.98    3   
  4   195 Jeffers, Annique       JAMS                     32.67    2   
  5   246 Jeffers, Tamyra        VOJN                     33.00    1   
  6    89 Williams, Sharissa     IWP                      33.26  
 --   330 Newton, Kyshani        MCP                         NT  
 --   313 Williams, Dequanja     STTP                        NT  
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 28.18  2011        Gerval Wallace, STTP - St Thomas'           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Stanley, D'Atryel      CPS                      29.58    6   
  2   343 Williams, Ammani       MCP                      29.79    4   
  3   180 Williams, Kejahno      JLPS                     29.89    3   
  4   227 Browne, Alex           VOJN                     30.33    2   
  5   272 Browne, Immanuel       STTP                     31.02    1   
  6    61 Howell, Gabriel        IWP                      32.42  
 --   103 France, Akeejai        EPPS                        NT  
 --   201 Laplume, Leon          JAMS                        NT  
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 27.15  2000        Meritzer Williams, CPS  - Charlestown Prim  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   294 Perkins, Tineisha      STTP                     28.89    6   
  2    39 Weekes, Juzahni        CPS                      29.24    4   
  3   118 Richards, Alexandr     EPPS                     29.63    3   
  4    68 Merritt, Kishonia      IWP                      30.05    2   
  5   178 Walters, Taina         JLPS                     31.44    1   
  6   263 Wallace, Tsurhenne     VOJN                     33.50  
 --   342 Walters, Keondra       MCP                         NT  
 --   185 Butler, Sonjee         JAMS                        NT  
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 27.28  2011        Tajarie Arthurton, JLPS - Joycelyn Liburd   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   307 Wallace, Geval         STTP                     27.99    6   
  2   154 Hendrickson, Gevor     JLPS                     29.80    4   
  3     3 Barry, Kamali          CPS                      29.95    3   
  4    48 Bowen, Jumain          IWP                      30.02    2   
  5   261 Smith, Shamar          VOJN                     30.03    1   
  6    92 Arthurton, Rahiem      EPPS                     31.00  
  7   217 Wilkin, Isaiah         JAMS                     31.09  
 --   339 Taylor, Najaune        MCP                         NT  
 
Event 25  Girls 12-13 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 27.45  2000        Shakeemia Bartlette, CPS  - Charlestown Prim
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   285 Hendrickson, Cilee     STTP                     27.84    6   
  2    57 Dunrod, Tangela        IWP                      28.71    4   
  3   146 Dore, Jeneisy          JLPS                     29.03    3   
  4   191 Hamilton, Corencia     JAMS                     30.75    2   
  5     2 Barry, Bethnay         CPS                      31.22    1   
  6   250 Lewis, Celina          VOJN                     31.25  
 --   349 Young, Zi Jun          MCP                         NT  
 --    96 Byron, Ayana           EPPS                        NT  
 
Event 26  Boys 12-13 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 25.88  2007        Royston Queeley, STTP - St Thomas'          
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   137 Arthurton, Tajarie     JLPS                     27.05    6   
  2   281 Duberry, Marcus        STTP                     27.13    4   
  3    23 Pemberton, Kian        CPS                      28.44    3   
  4    71 Parry, Collin Jr.      IWP                      30.53    2   
  5   345 Williams, Vashumba     MCP                      31.32    1   
  6   188 Daniel, Kareem         JAMS                     31.96  
 --    99 Collison, Steffon      EPPS                        NT  
 --   228 Browne, Dejaun         VOJN                        NT  
 
Event 27  Girls 6-8 4x100 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: R 1:03.00  2004        JLPS - RELAY, JLPS - Joycelyn Liburd      
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                        1:06.45    6   
     1) 164 Lawrence, Shelon            2) 165 Lewis, Devery              
     3) 142 Carmichael, Shelliqua       4) 169 Maynard, Riancia           
  2 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     1:07.39    4   
     1) 286 Jeffers, Kevoneke           2) 297 Saddler, Ishaniah          
     3) 300 Simon, Astra                4) 282 Flemming, Sidondre         
  3 CHARLESTOWN PRIMARY SCHOOL  'A'                     1:07.45    3   
     1) 15 Grante, Shanae               2) 44 Williams, Sequia            
     3) 34 Ward, Jahkida                4) 36 Warner, Shaniqua            
  4 ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                      1:09.04    2   
     1) 203 Liburd, T'Anna              2) 206 Maynard, Hosharie          
     3) 210 Semple, Nangella            4) 216 Weekes, Cazalea            
  5 IVOR WALTERS PRIMARY SCHOOL  'A'                    1:11.48    1   
     1) 62 Isles, Azahria               2) 53 Clarke, Kylee               
     3) 79 Smithen, Keshawna            4) 88 Webbe, Leandra              
  6 MAUDE CROSSE PREPARATORY  'A'                       1:13.89  
     1) 334 Pollard, Lamya              2) 333 Pollard, Lakania           
     3) 324 Jeffers, Cayenne            4) 331 Parris, Hollie             
 -- ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                         NT  
     1) 111 Mills, Zhaysha              2) 95 Browne, Bryanna             
     3) 124 Sutton, Xenobria            4) 102 Farrell, Jahyda            
 -- VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                       NT  
     1) 233 Cozier, Kelcie              2) 258 Phillip, Tyra              
     3) 253 Liburd, Kierra              4) 247 Jones, Brianna             
 
Event 28  Boys 6-8 4x100 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: R 1:03.14  2010        JLPS - RELAY, JLPS - Joycelyn Liburd      
                         Morton.H, Kelly.T, Hendrickson.Q,Wi               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 CHARLESTOWN PRIMARY SCHOOL  'A'                    J1:02.89R   8   RECORD
     1) 17 Liburd, Jadan                2) 21 Newton, KaMarley            
     3) 41 Willett, Akadianto           4) 27 Scarborough, Jule           
  2 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     1:06.21    4   
     1) 314 Williams, Elston            2) 311 Wilkinson, Tershean        
     3) 303 Smithen, Keon               4) 276 Clarke, Joel               
  3 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    1:08.75    3   
     1) 93 Boddie, Kayanja              2) 113 Pemberton, Udonel          
     3) 98 Campbell, Miguel             4) 125 Tyson, Tazari              
  4 MAUDE CROSSE PREPARATORY  'A'                       1:08.83    2   
     1) 318 Caines, Alexander           2) 346 Yang, Andy                 
     3) 347 Yankey, Hallie              4) 340 Tuckett, Carlon            
  5 IVOR WALTERS PRIMARY SCHOOL  'A'                    1:09.30    1   
     1) 58 Dunrod, Trevon               2) 80 Stephens, Vibert            
     3) 85 Tyrell, Colanjai             4) 50 Chapman, Roberto            
  6 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                  1:10.70  
     1) 256 Nisbett, Kimani             2) 226 Brown, Alvano              
     3) 251 Lewis, Keondre              4) 259 Roberts, Shaheen           
 -- JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                             NT  
     1) 167 Liburd, Nickolon            2) 158 Huggins, Leandre           
     3) 157 Huggins, Keivorn            4) 138 Browne, Jareece            
 -- ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                           NT  
     1) 186 Clarke, Deshawn             2) 192 Hendrickson, Kevandre      
     3) 183 Brandy, Tedjuan             4) 193 Hermon, Adriyell           
 
Event 29  Girls 9-10 4x100 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: R 58.69  2002        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 CHARLESTOWN PRIMARY SCHOOL  'A'                     1:00.65    6   
     1) 28 Smith, Janniqua              2) 10 Forbes, Zvevonicia          
     3) 26 Ross, Hadassah               4) 31 Wallace, Kurvella           
  2 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    1:02.42    4   
     1) 106 Haughton, Aaliyah           2) 116 Reede, Keoncia             
     3) 97 Caines, Jenessa              4) 114 Percival, Azelleah         
  3 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                        1:02.75    3   
     1) 162 Kelly, Niyanza              2) 145 Daniel, Kishawna           
     3) 147 Dore, Jevysa                4) 140 Browne, Kevinee            
  4 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     1:05.31    2   
     1) 296 Queeley, Reneaka            2) 308 Wallace, Shadell           
     3) 301 Slack, Dahlia               4) 313 Williams, Dequanja         
  5 IVOR WALTERS PRIMARY SCHOOL  'A'                    1:05.48    1   
     1) 89 Williams, Sharissa           2) 82 Thompson, Alyssah           
     3) 74 Prass, Beyonce               4) 72 Pemberton, Natauvia         
  6 ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                      1:05.51  
     1) 195 Jeffers, Annique            2) 194 Huggins, Rockelle          
     3) 208 Mintos, Doronique           4) 184 Browne, Rushena            
 -- VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                       NT  
     1) 241 Herbert, Cavelle            2) 240 Hanley, Jodi               
     3) 249 Knowles, Sasha              4) 246 Jeffers, Tamyra            
 -- MAUDE CROSSE PREPARATORY  'A'                            NT  
     1) 317 Browne-Williams, Vazoni     2) 330 Newton, Kyshani            
     3) 341 Tyson, Jeniah               4) 344 Williams, Shevonel         
 
Event 30  Boys 9-10 4x100 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: R 57.14  2010        JLPS - RELAY, JLPS - Joycelyn Liburd        
                       Claxton.K, Chapman.L, Emilien.M, Arthurton.T      
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 CHARLESTOWN PRIMARY SCHOOL  'A'                       59.68    6   
     1) 37 Webb, Jaheim                 2) 35 Ward, Kejaun                
     3) 11 Francis, Macarius            4) 29 Stanley, D'Atryel           
  2 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                          59.85    4   
     1) 174 Simmonds, Tavon             2) 180 Williams, Kejahno          
     3) 148 Dore, Nazian                4) 163 Kelly, Tinari              
  3 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     1:00.13    3   
     1) 279 Davis, Kai                  2) 274 Bussue, Kyan               
     3) 275 Chanand, Vickram            4) 272 Browne, Immanuel           
  4 MAUDE CROSSE PREPARATORY  'A'                       1:01.17    2   
     1) 336 Smith, Tyrique              2) 319 Caines, Timothy            
     3) 343 Williams, Ammani            4) 327 Liburd, Audie              
  5 IVOR WALTERS PRIMARY SCHOOL  'A'                    1:01.20    1   
     1) 47 Bartlette, Jaheem            2) 61 Howell, Gabriel             
     3) 78 Smithen, Ishun               4) 66 Matthew, Nikusubilia        
  6 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                  1:05.38  
     1) 264 Walwyn, Deandro             2) 238 Griffin, Miciaih           
     3) 229 Charles, Franklyn           4) 227 Browne, Alex               
  7 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    1:05.51  
     1) 103 France, Akeejai             2) 104 Glasgow, Khaleel           
     3) 119 Roberts, Queleel            4) 108 Hobson, Kishawn            
 -- ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                           NT  
     1) 197 Jeffers, Tyri               2) 182 Baker, Stalvis             
     3) 211 Semple, Nigel               4) 201 Laplume, Leon              
 
Event 31  Girls 11-13 4x100 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: R 54.57  2000        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                       55.83    6   
     1) 294 Perkins, Tineisha           2) 315 Williams, Shanie           
     3) 293 O'Flaherty, Thyssen         4) 285 Hendrickson, Cileen        
  2 IVOR WALTERS PRIMARY SCHOOL  'A'                      57.74    4   
     1) 65 Lucius, Brithany             2) 73 Powell, Vanshea             
     3) 68 Merritt, Kishonia            4) 57 Dunrod, Tangela             
  3 ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                        58.11    3   
     1) 202 Leader, Sylleen             2) 207 Mills, Saskia              
     3) 189 Freeman, Ashima             4) 214 Warner, Tianna             
  4 CHARLESTOWN PRIMARY SCHOOL  'A'                       58.16    2   
     1) 19 Matthew, Keandre             2) 1 Andrews, Tichelle            
     3) 2 Barry, Bethnay                4) 39 Weekes, Juzahni             
  5 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                          58.28    1   
     1) 141 Burke, Chelcia              2) 178 Walters, Taina             
     3) 143 Challenger, Dawvel          4) 146 Dore, Jeneisy              
  6 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                  1:00.69  
     1) 231 Charles, Vinolia            2) 263 Wallace, Tsurhenne         
     3) 250 Lewis, Celina               4) 257 Nisbett, Tiana             
  6 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    1:00.69  
     1) 110 Liburd, Schadone            2) 96 Byron, Ayana                
     3) 105 Harrylall, Mc-kenna         4) 118 Richards, Alexandra        
  8 MAUDE CROSSE PREPARATORY  'A'                       1:00.84  
     1) 349 Young, Zi Jun               2) 323 Hill, Jamila-Isoke         
     3) 338 Stapleton, Khameel          4) 342 Walters, Keondra           
 
Event 32  Boys 11-13 4x100 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: R 53.62  2001        JLPS - RELAY, JLPS - Joycelyn Liburd        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                          53.83    6   
     1) 173 Pemberton, Keju             2) 144 Chapman, Leroy             
     3) 149 Emilien, Marlon             4) 137 Arthurton, Tajarie         
  2 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                       54.36    4   
     1) 307 Wallace, Geval              2) 290 Moving, Dequan             
     3) 306 Tross, Ashon                4) 281 Duberry, Marcus            
  3 CHARLESTOWN PRIMARY SCHOOL  'A'                       56.09    3   
     1) 42 Williams, Alexis             2) 25 Robinson, Jamie             
     3) 22 Parris, CJ                   4) 23 Pemberton, Kian             
  4 IVOR WALTERS PRIMARY SCHOOL  'A'                      57.85    2   
     1) 71 Parry, Collin Jr.            2) 77 Sealey, Saquelle            
     3) 84 Tomlinson, Joseph            4) 48 Bowen, Jumain               
  5 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                      59.99    1   
     1) 126 Wilkin, Kayode              2) 91 Arthurton, Andre            
     3) 99 Collison, Steffon            4) 94 Bramble, Devaldre           
  6 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                  1:01.31  
     1) 262 Stapleton, Patricio         2) 237 Griffin, Davien            
     3) 261 Smith, Shamar               4) 254 Marsham, Zevon             
 -- ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                           NT  
     1) 187 Chumney, Zario              2) 200 Johnson, Jahian            
     3) 217 Wilkin, Isaiah              4) 188 Daniel, Kareem             
 -- MAUDE CROSSE PREPARATORY  'A'                            NT  
     1) 316 Brandy, Patrick             2) 348 Yeldell, Bashir            
     3) 345 Williams, Vashumba          4) 339 Taylor, Najaune            
 
Event 33  Girls 9-10 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: R 2:43.96  2009        Dequilla Maynard, CPS  - Charlestown Prim 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     6 Browne, Jennalee       CPS                    2:45.46    6   Hand times
  2    28 Smith, Janniqua        CPS                    2:54.46    4   
  3   147 Dore, Jevysa           JLPS                   2:56.21    3   
  4   313 Williams, Dequanja     STTP                   2:57.98    2   
  5   195 Jeffers, Annique       JAMS                   2:59.02    1   
  6   175 Simon, Vanessa         JLPS                   3:00.53  
 --   240 Hanley, Jodi           VOJN                        NT  
 --   198 Jones, Zwena           JAMS                        NT  
 --   344 Williams, Shevonel     MCP                         NT  
 --   241 Herbert, Cavelle       VOJN                        NT  
 --    82 Thompson, Alyssah      IWP                         NT  
 --    89 Williams, Sharissa     IWP                         NT  
 --   287 Mills, Kalia           STTP                        NT  
 --    97 Caines, Jenessa        EPPS                        NT  
 --   116 Reede, Keoncia         EPPS                        NT  
 
Event 34  Boys 9-10 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: R 2:38.31  2007        Robert Browne, STTP - St Thomas'          
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    20 Myers, Dejal           CPS                    2:39.21    6   Hand times
  2   148 Dore, Nazian           JLPS                   2:45.18    4   
  3   155 Hendrickson, Quawn     JLPS                   2:46.62    3   
  4   274 Bussue, Kyan           STTP                   2:47.21    2   
  5    87 Warner, Sherlan        IWP                    2:53.27    1   
  6     7 Byron, Roberto         CPS                    2:53.66  
 --   232 Cozier, Andrew         VOJN                        NT  
 --   196 Jeffers, Rydel         JAMS                        NT  
 --   319 Caines, Timothy        MCP                         NT  
 --   264 Walwyn, Deandro        VOJN                        NT  
 --    49 Browne, Rasean         IWP                         NT  
 --   119 Roberts, Queleel       EPPS                        NT  
 --   272 Browne, Immanuel       STTP                        NT  
 --   190 Griffin, Aizorre       JAMS                        NT  
 --   343 Williams, Ammani       MCP                         NT  
 --   100 Delashley, Shamaul     EPPS                        NT  
 
Event 35  Girls 11 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: R 2:40.12  2003        Rozel Liburd, JLPS - Joycelyn Liburd      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   110 Liburd, Schadone       EPPS                   2:44.70    6   Hand times
  2     1 Andrews, Tichelle      CPS                    2:50.43    4   
  3   284 Hamilton, Zacheni      STTP                   2:51.93    3   
  4   171 Merchant, Sharicia     JLPS                   2:52.04    2   
  5   118 Richards, Alexandr     EPPS                   2:57.01    1   
  6   168 Maynard, Davroniqu     JLPS                   2:58.36  
 --   299 Sargeant, Kazia        STTP                        NT  
 --    13 Garnet, Alicea         CPS                         NT  
 --   245 Jeffers, Sherquany     VOJN                        NT  
 --   350 Zheng, Kelly           MCP                         NT  
 --   323 Hill, Jamila-Isoke     MCP                         NT  
 --    75 Prentis, Sherima       IWP                         NT  
 --    60 Fyfield, Aniah         IWP                         NT  
 --   263 Wallace, Tsurhenne     VOJN                        NT  
 --   209 Sampson, Aliyah        JAMS                        NT  
 
Event 36  Boys 11 Year Olds 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: R 2:29.47  2010        Tah-J Liburd, JAMS - St James Primary     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   187 Chumney, Zario         JAMS                   2:35.15    6   Hand times
  2   154 Hendrickson, Gevor     JLPS                   2:35.28    4   
  3   305 Stapleton, Shamar      STTP                   2:40.19    3   
  4   153 Hanley, Tarique        JLPS                   2:46.06    2   
  5    51 Chapman, Shuquinho     IWP                    2:47.43    1   
  6    33 Walwyn, Kaleed         CPS                    2:47.52  
  7   261 Smith, Shamar          VOJN                   2:50.26  
  8   254 Marsham, Zevon         VOJN                   2:51.79  
 --   337 Smithen, Lavion        MCP                         NT  
 --     8 Crosse, Lakeem         CPS                         NT  
 --   288 Mills, Micheal         STTP                        NT  
 --    86 Walters, Jermaine      IWP                         NT  
 --   217 Wilkin, Isaiah         JAMS                        NT  
 --   123 Stanley, Chavez        EPPS                        NT  
 
Event 37  Girls 12-13 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: R 2:37.19  2003        Latesha Clarke, VOJN - Combermere         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   285 Hendrickson, Cilee     STTP                   2:46.37    6   Hand times
  2   143 Challenger, Dawvel     JLPS                   2:48.81    4   
  3   257 Nisbett, Tiana         VOJN                   2:50.62    3   
  4   191 Hamilton, Corencia     JAMS                   2:53.81    2   
  5    46 Bartlette, Alisha      IWP                    2:54.21    1   
  6   207 Mills, Saskia          JAMS                   2:55.68  
 --   349 Young, Zi Jun          MCP                         NT  
 --   105 Harrylall, Mc-kenn     EPPS                        NT  
 --     2 Barry, Bethnay         CPS                         NT  
 --    45 Yekeem, Maryam         CPS                         NT  
 --   146 Dore, Jeneisy          JLPS                        NT  
 --   298 Sargeant, Dakira       STTP                        NT  
 --    96 Byron, Ayana           EPPS                        NT  
 --    81 Thomas, Shekarnah      IWP                         NT  
 
Event 38  Boys 12-13 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: R 2:27.20  2011        Tah-J Liburd, JAMS - St James Primary     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    99 Collison, Steffon      EPPS                   2:30.92    6   Hand times
  2    25 Robinson, Jamie        CPS                    2:35.05    4   
  3   144 Chapman, Leroy         JLPS                   2:37.66    3   
  4     4 Bart, Austin           CPS                    2:41.12    2   
  5   126 Wilkin, Kayode         EPPS                   2:43.69    1   
  6   309 Ward, Myron            STTP                   2:43.72  
  7   228 Browne, Dejaun         VOJN                   2:47.72  
  8   316 Brandy, Patrick        MCP                    2:54.37  
 --   295 Phillip, Hasani        STTP                        NT  
 --   266 Walwyn, Deshawn        VOJN                        NT  
 --   181 Baker, Kelvis          JAMS                        NT  
 --    70 Nisbett, Kyjuan        IWP                         NT  
 --    71 Parry, Collin Jr.      IWP                         NT  
 --   329 Newton, Ajani          MCP                         NT  
 --   160 Kelly, Javari          JLPS                        NT  
 
Event 39  Girls 6 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 16.08  2008        Kurvella Wallace, CPS  - Charlestown Prim   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   111 Mills, Zhaysha         EPPS                     17.59    6   
  2   291 Moving, Dequanda       STTP                     17.69    4   
  3    53 Clarke, Kylee          IWP                      18.11    3   
  4     5 Bridgeman, Shade       CPS                      18.30    2   
  5   161 Kelly, Nickelsia       JLPS                     18.55    1   
  6   258 Phillip, Tyra          VOJN                     19.01  
  7   333 Pollard, Lakania       MCP                      19.04  
  8   199 Johnson, Emma          JAMS                     19.31  
 
Event 40  Boys 6 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 15.81  2002        Irvawn Challenger, JLPS - Joycelyn Liburd   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   280 Dore, Malchiel         STTP                     17.25    6   
  2   230 Charles, Kieron        VOJN                     17.92    4   
  3   109 Lawrence, T'Najae      EPPS                     17.93    3   
  4   328 Liburd, Jayden         MCP                      18.53    2   
  5    24 Perkins, Demetri       CPS                      18.62    1   
  6    59 Fahie, Jaden           IWP                      18.72  
 --   215 Webster, Na'im         JAMS                        NT  
 --   177 Smithen, Vernon        JLPS                        NT  
 
Event 41  Girls 7 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 15.34  2003        Amethyst Beazer, CPS  - Charlestown Prim    
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   297 Saddler, Ishaniah      STTP                     16.36    6   
  2    79 Smithen, Keshawna      IWP                      16.47    4   
  3   164 Lawrence, Shelon       JLPS                     16.56    3   
  4   247 Jones, Brianna         VOJN                     16.77    2   
  5    95 Browne, Bryanna        EPPS                     17.13    1   
  6   203 Liburd, T'Anna         JAMS                     17.14  
 --   324 Jeffers, Cayenne       MCP                         NT  
 --    14 Ghandeo, Sarah         CPS                         NT  
 
Event 42  Boys 7 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 15.29  2007        Jovarnee Somersall, JLPS - Joycelyn Liburd  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   289 Morton, Andre          STTP                     16.78    6   
  2    18 Martin, Ayize          CPS                      16.90    4   
  3   251 Lewis, Keondre         VOJN                     17.24    3   
  4    80 Stephens, Vibert       IWP                      17.62    2   
  5   113 Pemberton, Udonel      EPPS                     17.64    1   
  6   167 Liburd, Nickolon       JLPS                     17.65  
 --   326 Lawrence, Jahmarle     MCP                         NT  
 
Event 43  Girls 8 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 14.41  1994        Erica Allen, JAMS - St James Primary        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   169 Maynard, Riancia       JLPS                     15.70    6   
  2    36 Warner, Shaniqua       CPS                      15.79    4   
  3   334 Pollard, Lamya         MCP                      16.28    3   
  4   282 Flemming, Sidondre     STTP                     16.31    2   
  5   216 Weekes, Cazalea        JAMS                     16.45    1   
  6    88 Webbe, Leandra         IWP                      16.48  
 --   102 Farrell, Jahyda        EPPS                        NT  
 --   233 Cozier, Kelcie         VOJN                        NT  
 
Event 44  Boys 8 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 14.19  1996        Elisha Dore, IWPS - Ivor Walters Pri        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   340 Tuckett, Carlon        MCP                      14.69    6   
  2    27 Scarborough, Jule      CPS                      14.79    4   
  3    50 Chapman, Roberto       IWP                      15.64    3   
  4   303 Smithen, Keon          STTP                     15.68    2   
  5   193 Hermon, Adriyell       JAMS                     15.91    1   
  6   125 Tyson, Tazari          EPPS                     16.09  
 --   138 Browne, Jareece        JLPS                        NT  
 --   256 Nisbett, Kimani        VOJN                        NT  
 
Event 45  Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 13.82  1998        Meritzer Williams, CPS  - Charlestown Prim  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    26 Ross, Hadassah         CPS                      15.21    6   
  2   162 Kelly, Niyanza         JLPS                     15.64    4   
  3    72 Pemberton, Natauvi     IWP                      15.67    3   
  4   296 Queeley, Reneaka       STTP                     16.40    2   
  5   198 Jones, Zwena           JAMS                     16.50    1   
  6   341 Tyson, Jeniah          MCP                      16.74  
 --   121 Saddler, Tinesha       EPPS                        NT  
 --   249 Knowles, Sasha         VOJN                        NT  
 
Event 46  Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 13.63  2000        Shavoy Powell, IWPS - Ivor Walters Pri      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   174 Simmonds, Tavon        JLPS                     14.89    6   
  2   336 Smith, Tyrique         MCP                      14.98    4   
  3   283 Hamilton, Diquone      STTP                     15.44    3   
  4    47 Bartlette, Jaheem      IWP                      15.45    2   
  5    35 Ward, Kejaun           CPS                      15.65    1   
  6   104 Glasgow, Khaleel       EPPS                     15.73  
 --   197 Jeffers, Tyri          JAMS                        NT  
 --   229 Charles, Franklyn      VOJN                        NT  
 
Event 47  Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 13.10  1999        Meritzer Williams, CPS  - Charlestown Prim  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    31 Wallace, Kurvella      CPS                      14.61    6   
  2   246 Jeffers, Tamyra        VOJN                     14.93    4   
  3   114 Percival, Azelleah     EPPS                     15.14    3   
  4   140 Browne, Kevinee        JLPS                     15.69    2   
  5   308 Wallace, Shadell       STTP                     15.80    1   
  6    89 Williams, Sharissa     IWP                      16.04  
 --   330 Newton, Kyshani        MCP                         NT  
 --   194 Huggins, Rockelle      JAMS                        NT  
 
Event 48  Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 13.38  2000        Kieran Powell, JLPS - Joycelyn Liburd       
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   227 Browne, Alex           VOJN                     14.19    6   
  2    29 Stanley, D'Atryel      CPS                      14.22    4   
  3   343 Williams, Ammani       MCP                      14.46    3   
  4   180 Williams, Kejahno      JLPS                     14.50    2   
  5   275 Chanand, Vickram       STTP                     15.38    1   
  6    61 Howell, Gabriel        IWP                      15.41  
 --   103 France, Akeejai        EPPS                        NT  
 --   201 Laplume, Leon          JAMS                        NT  
 
Event 49  Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 13.02  1999        Shakeemia Bartlette, CPS  - Charlestown Prim
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   294 Perkins, Tineisha      STTP                     13.90    6   
  2    19 Matthew, Keandre       CPS                      14.26    4   
  3   110 Liburd, Schadone       EPPS                     14.74    3   
  4   178 Walters, Taina         JLPS                     14.82    2   
  5    68 Merritt, Kishonia      IWP                      15.03    1   
  6   263 Wallace, Tsurhenne     VOJN                     15.73  
 --   185 Butler, Sonjee         JAMS                        NT  
 --   342 Walters, Keondra       MCP                         NT  
 
Event 50  Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 13.11  2011        Tajarie Arthurton, JLPS - Joycelyn Liburd   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   307 Wallace, Geval         STTP                     13.40    6   
  2    48 Bowen, Jumain          IWP                      14.18    4   
  3   154 Hendrickson, Gevor     JLPS                     14.22    3   
  4   200 Johnson, Jahian        JAMS                     14.56    2   
  5     3 Barry, Kamali          CPS                      14.69    1   
  6   339 Taylor, Najaune        MCP                      14.78  
 --    92 Arthurton, Rahiem      EPPS                        NT  
 --   262 Stapleton, Patrici     VOJN                        NT  
 
Event 51  Girls 12-13 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 12.92  2008        Renika Daniel, CPS  - Charlestown Prim      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   293 O'Flaherty, Thysse     STTP                     13.58    6   
  2    57 Dunrod, Tangela        IWP                      13.63    4   
  3   214 Warner, Tianna         JAMS                     14.42    3   
  4   141 Burke, Chelcia         JLPS                     14.55    2   
  5   321 Hendrikson, Donesi     MCP                      14.56    1   
  6   231 Charles, Vinolia       VOJN                     14.76  
  7    45 Yekeem, Maryam         CPS                      15.52  
 --    96 Byron, Ayana           EPPS                        NT  
 
Event 52  Boys 12-13 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: R 12.48  2005        Shawn Chapman, JLPS - Joycelyn Liburd       
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   281 Duberry, Marcus        STTP                     13.14    6   
  2   137 Arthurton, Tajarie     JLPS                     13.20    4   
  3    23 Pemberton, Kian        CPS                      13.92    3   
  4   126 Wilkin, Kayode         EPPS                     13.99    2   
  5    77 Sealey, Saquelle       IWP                      14.35    1   
  6   345 Williams, Vashumba     MCP                      15.17  
 --   188 Daniel, Kareem         JAMS                        NT  
 --   237 Griffin, Davien        VOJN                        NT  
 
Event 53  Girls 5-13 4x400 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: R 4:34.56  2004        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim      
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     4:48.26    6   Hand times
     1) 294 Perkins, Tineisha           2) 284 Hamilton, Zacheni          
     3) 304 Stapleton, Ercha            4) 285 Hendrickson, Cileen        
  2 CHARLESTOWN PRIMARY SCHOOL  'A'                     4:54.86    4   
     1) 39 Weekes, Juzahni              2) 19 Matthew, Keandre            
     3) 1 Andrews, Tichelle             4) 2 Barry, Bethnay               
  3 ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                      5:03.22    3   
     1) 189 Freeman, Ashima             2) 207 Mills, Saskia              
     3) 214 Warner, Tianna              4) 195 Jeffers, Annique           
  4 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                        5:12.05    2   
     1) 143 Challenger, Dawvel          2) 171 Merchant, Sharicia         
     3) 147 Dore, Jevysa                4) 146 Dore, Jeneisy              
  5 IVOR WALTERS PRIMARY SCHOOL  'A'                    5:15.90    1   
     1) 81 Thomas, Shekarnah            2) 65 Lucius, Brithany            
     3) 73 Powell, Vanshea              4) 57 Dunrod, Tangela             
  6 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                  5:25.84  
     1) 241 Herbert, Cavelle            2) 245 Jeffers, Sherquanya        
     3) 250 Lewis, Celina               4) 257 Nisbett, Tiana             
  7 MAUDE CROSSE PREPARATORY  'A'                       5:47.51  
     1) 323 Hill, Jamila-Isoke          2) 349 Young, Zi Jun              
     3) 344 Williams, Shevonel          4)                                
  8 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    6:15.59  
     1) 110 Liburd, Schadone            2) 106 Haughton, Aaliyah          
     3) 114 Percival, Azelleah          4) 97 Caines, Jenessa             
 
Event 54  Boys 5-13 4x400 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: R 4:27.40  1995        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim      
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 JOYCELYN LIBURD PRIMARY  'A'                        4:28.16    6   Hand times
     1) 144 Chapman, Leroy              2) 149 Emilien, Marlon            
     3) 173 Pemberton, Keju             4) 137 Arthurton, Tajarie         
  2 ELIZABETH PEMBERTON PRIMARY  'A'                    4:37.46    4   
     1) 92 Arthurton, Rahiem            2) 91 Arthurton, Andre            
     3) 112 Nisbett, Raymundo           4) 119 Roberts, Queleel           
  3 CHARLESTOWN PRIMARY SCHOOL  'A'                     4:44.89    3   
     1) 23 Pemberton, Kian              2) 22 Parris, CJ                  
     3) 4 Bart, Austin                  4) 25 Robinson, Jamie             
  4 ST. THOMAS' PRIMARY SCHOOL  'A'                     4:49.84    2   
     1) 306 Tross, Ashon                2) 277 Daniel, Romario            
     3) 290 Moving, Dequan              4) 281 Duberry, Marcus            
  5 ST. JAMES' PRIMARY SCHOOL  'A'                      5:05.45    1   
     1) 217 Wilkin, Isaiah              2) 181 Baker, Kelvis              
     3) 187 Chumney, Zario              4) 190 Griffin, Aizorre           
  6 IVOR WALTERS PRIMARY SCHOOL  'A'                    5:08.90  
     1) 51 Chapman, Shuquinho           2) 70 Nisbett, Kyjuan             
     3) 56 Claxton, Kalje               4) 71 Parry, Collin Jr.           
  7 VIOLET O. J. NICHOLLS PRIMARY  'A'                  5:16.45  
     1) 227 Browne, Alex                2) 266 Walwyn, Deshawn            
     3) 254 Marsham, Zevon              4) 239 Hakim, Joshua              
  8 MAUDE CROSSE PREPARATORY  'A'                       5:49.40  
     1) 316 Brandy, Patrick             2) 337 Smithen, Lavion            
     3) 348 Yeldell, Bashir             4) 345 Williams, Vashumba         
 
         Women - Combined Divisions - Team Rankings - 27 Events Scored
===============================================================================
    1) St. Thomas' Primary School 103        2) Charlestown Primary Schoo  89   
    3) Joycelyn Liburd Primary     85        4) IVOR WALTERS PRIMARY SCHO  51   
    5) St. James' Primary School   42        6) Elizabeth Pemberton Prima  40   
    7) Violet O. J. Nicholls Prim  14        8) Maude Crosse Preparatory    8   
 
          Men - Combined Divisions - Team Rankings - 27 Events Scored
===============================================================================
    1) Charlestown Primary School  94        1) St. Thomas' Primary Schoo  94   
    3) Joycelyn Liburd Primary     85        4) Maude Crosse Preparatory   48   
    5) Elizabeth Pemberton Primar  39        6) IVOR WALTERS PRIMARY SCHO  35   
    7) Violet O. J. Nicholls Prim  28        8) St. James' Primary School  15   
Comments