2010 Results

Licensed to Nevis Athletics           HY-TEK's Meet Manager 04/01/2010 01:56 PM
                  Gulf Insurance Primary School Championship                   
                  Inter-Primary  Details on www.nevispsc.com                   
                     Elquemiedo Willett Park  - 03/24/2010                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12-13 400 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 1:01.73  2008        Renika Daniel, CPS                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1    43 Willett, Uniqueko   12 Charlestown            1:05.24  
  2    51 Brookes, Keishonna  12 Ivor Walters           1:06.37  
  3   154 Emilien, Teresa     13 Joycelyn               1:07.49  
  4   307 Stapleton, Keshorn  12 St. Thomas'            1:08.46  
  5    95 Browne, Leandra     12 St. John's             1:10.63  
  6   190 Daniel, Shatelle    12 St. James              1:10.65  
 --   322 James, Paige        12 Maude Crosse                NT  
 --   244 Hanley, Kitanna     12 Violet O. J. Nic            NT  
 
Event 2  Boys 12-13 400 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 58.22  2006        Royston Queeley, STTP                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   102 Elliot, Jomani      13 St. John's             1:00.86  
  2     9 Fraser, Rashiem     12 Charlestown            1:02.34  
  3   293 Liburd, Ian         12 St. Thomas'            1:02.94  
  4   253 Liburd, Akeem       13 Violet O. J. Nic       1:04.85  
  5    77 Rawlins, Dishon     12 Ivor Walters           1:08.65  
  6   200 Jeffers, Dijon      12 St. James              1:12.31  
 --   161 Kelly, B'Shaun      12 Joycelyn                    NT  
 --   389 Webbe, Samari       12 Private                     NT  
 --   340 Walwyn, Brittion    12 Maude Crosse                NT  
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 1:04.81  2007        Renika Daniel, CPS                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    45 Wright, Abbegay     11 Charlestown            1:07.64  
  2   337 Tyson, Judene       11 Maude Crosse           1:12.47  
  3   172 Rawlins, Talia      11 Joycelyn               1:14.81  
  4   313 Whyte, Treshelle    11 St. Thomas'            1:16.34  
  5   134 Wilkinson, Caresia  11 St. John's             1:16.65  
  6   191 Freeman, Ashima     11 St. James              1:18.14  
 --    89 Williams, Lyvaun    11 Ivor Walters                NT  
 --   228 Browne, Anjonique   11 Violet O. J. Nic            NT  
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 1:03.63  2004        Delvis Pemberton, JLPS                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   207 Liburd, Tah-J       11 St. James              1:05.12  
  2   176 Somersall, Jovarne  11 Joycelyn               1:06.68  
  3   103 Farrell, Cejae      11 St. John's             1:08.06  
  4    23 Pemberton, Kian     11 Charlestown            1:13.21  
  5   238 Ettienne, Raim      11 Violet O. J. Nic       1:14.42  
  6   384 Powell, Ketheron    11 Private                1:16.73  
 --   306 Smithen, Tahedre    11 St. Thomas'                 NT  
 --    49 Boyles, Javel       11 Ivor Walters                NT  
 --   341 Watkins, Mc Clevan  11 Maude Crosse                NT  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 1:04.50  2006        Renika Daniel, CPS                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   149 Dore, Jeneisy       10 Joycelyn               1:10.14  
  2   287 Hendrickson, Cilee  10 St. Thomas'            1:12.25  
  3   258 Nisbett, Tiana      10 Violet O. J. Nic       1:13.17  
  4    68 Lucius, Brithany    10 Ivor Walters           1:13.72  
  5   206 Leader, Sylleen     10 St. James              1:23.23  
  6   333 Stapleton, Khameel  10 Maude Crosse           1:24.49  
 --   368 Edwards, Onefa      10 Private                     NT  
 --    13 Lewis, Tyler        10 Charlestown                 NT  
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 1:05.87  2004        Trevoy Webbe, IWP                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    98 Collison, Steffon   10 St. John's             1:07.31  
  2   145 Chapman, Leroy      10 Joycelyn               1:07.95  
  3    50 Brookes, Javaughn   10 Ivor Walters           1:08.34  
  4    27 Robinson, Jamie     10 Charlestown            1:10.82  
  5   181 Baker, Kelvis       10 St. James              1:15.34  
  6   309 Tross, Ashon        10 St. Thomas'            1:16.36  
 --   318 Brandy, Patrick     10 Maude Crosse                NT  
 --   230 Browne, Dejaun      10 Violet O. J. Nic            NT  
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 1:08.91  2006        Karina Tyson, IWP                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    16 Matthew, Keandre     9 Charlestown            1:13.29  
  2   112 Liburd, Schadone     9 St. John's             1:15.75  
  3   286 Hamilton, Zacheni    9 St. Thomas'            1:21.97  
  4   321 Grant, Tamia         9 Maude Crosse           1:23.81  
  5    61 Fyfield, Aniah       9 Ivor Walters           1:24.06  
  6   218 Sampson, Aliyah      9 St. James              1:31.02  
 --   267 Wallace, Tsurhenne   9 Violet O. J. Nic            NT  
 --   178 Walters, Taina       9 Joycelyn                    NT  
 --   387 Shallow, Zelisha     9 Private                     NT  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 1:08.87  2006        Sadiki Tyson, MCP                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   308 Stapleton, Shamar    9 St. Thomas'            1:13.24  
  2     3 Barry, Kamali        9 Charlestown            1:13.64  
  3   159 Hendrickson, Gevor   9 Joycelyn               1:14.93  
  4    55 Chapman, Shuquihno   9 Ivor Walters           1:15.07  
  5   264 Smith, Shamar        9 Violet O. J. Nic       1:22.07  
  6   126 Stanley, Charvez     9 St. John's             1:28.27  
 --   334 Taylor, Najaune      9 Maude Crosse                NT  
 --   225 Wilkin, Isaiah       9 St. James                   NT  
 --   362 Bartlett, Desrond    9 Private                     NT  
 
Event 9  Girls 6-8 400 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 1:11.50  2006        Uniqueko Willet, CPS                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    34 Wallace, Kurvella    8 Charlestown            1:20.90  
  2   199 Jeffers, Annique     8 St. James              1:21.29  
  3   150 Dore, Jevysa         8 Joycelyn               1:22.39  
  4   370 Edwards, Oshana      8 Private                1:25.49  
  5   116 Percival, Azelleah   8 St. John's             1:28.97  
 --   245 Herbert, Cavelle     8 Violet O. J. Nic            NT  
 --   325 Newton, Kyshani      8 Maude Crosse                NT  
 --   290 Johnson, Jacquelin   8 St. Thomas'                 NT  
 --    57 Dookhan, Kimberly    8 Ivor Walters                DQ  
 
Event 10  Boys 6-8 400 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 1:15.47  2008        Steffon Collison, JOHN                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   279 Davis, Kai           8 St. Thomas'            1:16.80  
  2    31 Stanley, D'Atryel    8 Charlestown            1:16.85  
  3   343 Williams, Ammani     8 Maude Crosse           1:22.07  
  4   378 Liverpool, Keldon    8 Private                1:22.18  
  5    71 Mills, Dijhari       8 Ivor Walters           1:23.42  
  6   201 Jeffers, Rydel       8 St. James              1:25.13  
 --   100 Delashley, Shamaul   8 St. John's                  NT  
 --   163 Kelly, Tinari        8 Joycelyn                    NT  
 --   227 Browne, Alex         8 Violet O. J. Nic            NT  
 
Event 11  Girls 6 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
        Meet: R  9.37  2003        Shantae Moore, JLPS                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   284 Flemming, Sidondre   6 St. Thomas'              10.32  
  2    87 Webbe, Leandre       6 Ivor Walters             10.34  
  3    39 Warner, Shaniqua     6 Charlestown              10.38  
  4   141 Burnett, Camille     6 Joycelyn                 10.92  
  5   224 Weekes, Cazalea      6 St. James                11.00  
  6   104 Farrell, Jahyda      6 St. John's               11.19  
 --   326 Nisbett, Sashakay    6 Maude Crosse                NT  
 --   237 Cozier, Kelcie       6 Violet O. J. Nic            NT  
 --   367 Edwards, Odecia      6 Private                     NT  
 
Event 12  Boys 6 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
        Meet: R  9.84  2006        Tajarie Arthurton, JLPS                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   335 Tuckett, Carlon      6 Maude Crosse              9.60R 
  2    28 Scarborough, Jule    6 Charlestown              10.50  
  3   195 Hermon, Adriyell     6 St. James                10.69  
  4   261 Roberts, Kimani      6 Violet O. J. Nic         10.74  
  5   136 Arthurton, Sheldon   6 Joycelyn                 10.78  
  6    60 Dunrod, Trevon       6 Ivor Walters             11.01  
 --   305 Smithen, Keon        6 St. Thomas'                 NT  
 --   130 Tyson, Tazari        6 St. John's                  NT  
 --   377 Huggins, Khayied     6 Private                     NT  
 
Event 13  Girls 7 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
        Meet: R  9.32  2006        Judene Tyson, MCP                           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   151 Douglas, Linecia     7 Joycelyn                  9.42  
  2    74 Pemberton, Natavia   7 Ivor Walters              9.45  
  3    19 Nicholls, Junique    7 Charlestown               9.90  
  4   209 Martin, Husaene      7 St. James                 9.93  
  5   304 Smithen, Chelsea     7 St. Thomas'              10.46  
  6   251 Knowles, Sasha       7 Violet O. J. Nic         10.47  
 --   123 Saddler, Tinesha     7 St. John's                  NT  
 --   372 Fordyce, Nekeshia    7 Private                     NT  
 --   336 Tyson, Jeniah        7 Maude Crosse                NT  
 
Event 14  Boys 7 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================
        Meet: R  9.13  2007        Tajarie Arthurton, JLPS                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    46 Bartlette, Jaheem    7 Ivor Walters              9.43  
  2   106 Glasgow, Khaleel     7 St. John's                9.58  
  3   327 Smith, Tyrique       7 Maude Crosse              9.77  
  4   173 Simmonds, Tavon      7 Joycelyn                  9.90  
  5   386 Rodrigues, Recardo   7 Private                   9.98  
  6   192 Griffin, Aizorre     7 St. James                10.17  
 --   256 Mills, Tyrel         7 Violet O. J. Nic            NT  
 --   285 Hamilton, Diquone    7 St. Thomas'                 NT  
 --    20 Paris, Treyvon       7 Charlestown                 NT  
 
Event 15  Girls 5-13 1500 Meter Run
================================================================
        Meet: R 5:20.56  2003        Latesha Clarke, VOJN                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    32 Stanley, Shyan      13 Charlestown            5:24.84  
  2     6 Daniel, Monique     11 Charlestown            5:42.61  
  3   194 Hamilton, Corencia  10 St. James              5:58.72  
  4   155 Ferguson, Anneka    11 Joycelyn               6:01.96  
  5   280 Destouche, Francin  12 St. Thomas'            6:08.43  
  6   124 Santana, Berta      12 St. John's             6:19.99  
 --    78 Richards, Kyttana   11 Ivor Walters                NT  
 --   271 Albert, Tiana       12 St. Thomas'                 NT  
 --    81 Thomas, Shekarnah   10 Ivor Walters                NT  
 --   127 Stanley, Keimarley  11 St. John's                  NT  
 --   329 Smithen, Calida     11 Maude Crosse                NT  
 --   164 Lawrence, Garvenci  11 Joycelyn                    NT  
 --   258 Nisbett, Tiana      10 Violet O. J. Nic            NT  
 --   270 Woods, Jamyra       11 Violet O. J. Nic            NT  
 --   338 Tyson, Nakhaila     12 Maude Crosse                NT  
 
Event 16  Boys 5-13 1500 Meter Run
================================================================
        Meet: R 5:01.56  2007        Donne Dyer, CPS                           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   274 Browne, Robert      13 St. Thomas'            5:22.39  
  2   156 Freeman, Troy       12 Joycelyn               5:28.07  
  3    99 Dasent, Kyle        13 St. John's             5:30.46  
  4    53 Bute, Ossie         12 Ivor Walters           5:40.74  
  5    88 Weekes, Troy        11 Ivor Walters           5:52.87  
  6   125 Silvera, Anthony    12 St. John's             5:52.99  
 --   382 Noel, Deus          12 Private                     NT  
 --    33 Tyson, Javani       12 Charlestown                 NT  
 --   288 Jeffers, Devon      12 St. Thomas'                 NT  
 --    36 Wallace, Shama      10 Charlestown                 NT  
 --   316 Archibald, Ronel    12 Maude Crosse                NT  
 --   239 Francis, Davin      11 Violet O. J. Nic            NT  
 --   166 Lucas, Vincent      13 Joycelyn                    NT  
 --   331 Smithen, Lavion      9 Maude Crosse                NT  
 --   200 Jeffers, Dijon      12 St. James                   NT  
 --   391 Yelddell, Basir     10 Private                     NT  
 --   241 Hakim, Benjamin     12 Violet O. J. Nic            NT  
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 31.06  2004        Amythyst Beazer, CPS                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    34 Wallace, Kurvella    8 Charlestown              33.33  
  2   184 Challenger, Jerzel   8 St. James                33.78  
  3   116 Percival, Azelleah   8 St. John's               34.46  
  4   302 Slack, Dahlia        8 St. Thomas'              34.49  
  5   148 Daniel, Kishawna     8 Joycelyn                 34.59  
  6   247 Jeffers, Tamyra      8 Violet O. J. Nic         35.06  
 --   325 Newton, Kyshani      8 Maude Crosse                NT  
 --    57 Dookhan, Kimberly    8 Ivor Walters                NT  
 --   370 Edwards, Oshana      8 Private                     NT  
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 31.53  1997        Trevier Smithen, JLPS                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   227 Browne, Alex         8 Violet O. J. Nic         32.07  
  2    31 Stanley, D'Atryel    8 Charlestown              32.20  
  3   273 Browne, Immanuel     8 St. Thomas'              32.61  
  4   160 Hendrickson, Quawn   8 Joycelyn                 32.67  
  5   343 Williams, Ammani     8 Maude Crosse             34.80  
  6   201 Jeffers, Rydel       8 St. James                35.63  
 --   371 Fearon, Nathan       8 Private                     NT  
 --    71 Mills, Dijhari       8 Ivor Walters                NT  
 --   105 France, Akeejai      8 St. John's                  NT  
 
Event 19  Girls 9 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 29.94  2007        Uniqueko Willet, CPS                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    16 Matthew, Keandre     9 Charlestown              30.86  
  2   300 Perkins, Tineisha    9 St. Thomas'              32.10  
  3   112 Liburd, Schadone     9 St. John's               33.37  
  4   179 Walwyn, Shane        9 Joycelyn                 34.72  
  5    58 Dookhan, Martha      9 Ivor Walters             35.67  
  6   387 Shallow, Zelisha     9 Private                  36.82  
 --   267 Wallace, Tsurhenne   9 Violet O. J. Nic            NT  
 --   339 Walters, Keondra     9 Maude Crosse                NT  
 --   222 Vaughan, Synovia     9 St. James                   NT  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 29.94  1998        Jamol Hamilton, STTP                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   310 Wallace, Geval       9 St. Thomas'              30.32  
  2   159 Hendrickson, Gevor   9 Joycelyn                 31.49  
  3   193 Gumbs, D'Ondre       9 St. James                32.12  
  4   264 Smith, Shamar        9 Violet O. J. Nic         32.27  
  5     3 Barry, Kamali        9 Charlestown              33.01  
  6    48 Bowen, Jumain        9 Ivor Walters             33.10  
 --   375 Guishard, Shamar     9 Private                     NT  
 --   334 Taylor, Najaune      9 Maude Crosse                NT  
 --    91 Aurthurton, Raheim   9 St. John's                  NT  
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 28.81  2007        Tyra Lewis, CPS                             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   287 Hendrickson, Cilee  10 St. Thomas'              29.69  
  2   149 Dore, Jeneisy       10 Joycelyn                 30.41  
  3    68 Lucius, Brithany    10 Ivor Walters             32.09  
  4   206 Leader, Sylleen     10 St. James                32.56  
  5   235 Charles, Vinolia    10 Violet O. J. Nic         33.78  
  6   379 Maloney, Desirniqu  10 Private                  33.83  
 --   345 Young, Zi-Jun       10 Maude Crosse                NT  
 --    96 Byron, Ayana        10 St. John's                  NT  
 --    13 Lewis, Tyler        10 Charlestown                 NT  
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 28.94  2000        Keiran Powell, JLPS                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   137 Arthurton, Tajarie  10 Joycelyn                 29.14  
  2    98 Collison, Steffon   10 St. John's               30.17  
  3   282 Duberry, Marcus     10 St. Thomas'              31.07  
  4    21 Parris, CJ          10 Charlestown              32.18  
  5    67 Liburd, Jahvarny    10 Ivor Walters             33.62  
  6   230 Browne, Dejaun      10 Violet O. J. Nic         34.08  
 --   181 Baker, Kelvis       10 St. James                   NT  
 --   318 Brandy, Patrick     10 Maude Crosse                NT  
 --   380 McKenzie, Tyrese    10 Private                     NT  
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 27.15  2000        Meritzer Williams, CPS                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   337 Tyson, Judene       11 Maude Crosse             29.57  
  2    30 Smithen, Joresa     11 Charlestown              30.62  
  3   303 Slack, Jade         11 St. Thomas'              32.12  
  4   172 Rawlins, Talia      11 Joycelyn                 32.15  
  5    85 Tyson, Orlesia      11 Ivor Walters             33.19  
  6   134 Wilkinson, Caresia  11 St. John's               34.09  
 --   187 Clarke, Melecia     11 St. James                   NT  
 --   228 Browne, Anjonique   11 Violet O. J. Nic            NT  
 --   388 Warde, Sheneza      10 Private                     NT  
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 28.12  2007        Jamol Hamilton/Ranciato Jeffers, STTP/JAM   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   182 Browne, Oreon       11 St. James                28.38  
  2   176 Somersall, Jovarne  11 Joycelyn                 28.53  
  3   103 Farrell, Cejae      11 St. John's               30.18  
  4    23 Pemberton, Kian     11 Charlestown              30.19  
  5   384 Powell, Ketheron    11 Private                  31.00  
  6    49 Boyles, Javel       11 Ivor Walters             31.56  
 --   289 Jeffers, Shevon     11 St. Thomas'                 NT  
 --   263 Semper, Malik       11 Violet O. J. Nic            NT  
 --   341 Watkins, Mc Clevan  11 Maude Crosse                NT  
 
Event 25  Girls 12-13 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 27.45  2000        Shakeemia Bartlette, CPS                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    51 Brookes, Keishonna  12 Ivor Walters             28.68  
  2    43 Willett, Uniqueko   12 Charlestown              29.06  
  3   154 Emilien, Teresa     13 Joycelyn                 29.99  
  4   244 Hanley, Kitanna     12 Violet O. J. Nic         30.65  
  5   298 O'Donoghue, Tenish  12 St. Thomas'              31.32  
  6    95 Browne, Leandra     12 St. John's               31.84  
 --   208 Liburd, Xzorya      12 St. James                   NT  
 --   328 Smithen, Antonette  12 Maude Crosse                NT  
 
Event 26  Boys 12-13 200 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 25.88  2007        Royston Queeley, STTP                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   102 Elliot, Jomani      13 St. John's               26.87  
  2   253 Liburd, Akeem       13 Violet O. J. Nic         27.44  
  3     9 Fraser, Rashiem     12 Charlestown              27.93  
  4   161 Kelly, B'Shaun      12 Joycelyn                 28.03  
  5   283 Dufu, Delwin        13 St. Thomas'              28.26  
  6    47 Bartlette, Jaquan   12 Ivor Walters             29.95  
 --   340 Walwyn, Brittion    12 Maude Crosse                NT  
 --   365 Daniel, Dylan       12 Private                     NT  
 
Event 27  Girls 6-8 4x100 Meter Relay
================================================================
        Meet: R 1:03.00  2004        Joycelyn Liburd Primary, JLPS             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Joycelyn Liburd Primary  'A'                        1:06.86  
     1) 148 Daniel, Kishawna 8          2) 150 Dore, Jevysa 8             
     3) 174 Smithen, Shalieze 8         4) 139 Browne, Kevinee 8          
  2 Charlestown Primary School  'A'                     1:07.82  
     1) 8 Forbes, Zvevonicia 8          2) 19 Nicholls, Junique 7         
     3) 29 Smith, Janniqua 8            4) 34 Wallace, Kurvella 8         
  3 St. James' Primary School  'A'                      1:09.34  
     1) 199 Jeffers, Annique 8          2) 198 Huggins, Rockelle 8        
     3) 216 Mintos, Doronique 8         4) 204 Jones, Zwena 7             
  4 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                  1:10.53  
     1) 245 Herbert, Cavelle 8          2) 259 Nisbett, Zaria 8           
     3) 246 Jeffers, Azaeliah 8         4) 247 Jeffers, Tamyra 8          
  5 St. Thomas' Primary School  'A'                     1:13.29  
     1) 302 Slack, Dahlia 8             2) 311 Wallace, Shadell 8         
     3) 304 Smithen, Chelsea 7          4) 291 Joseph, Johannah 7         
  6 St. John's Primary School  'A'                      1:13.47  
     1) 97 Caines, Jennessa 8           2) 104 Farrell, Jahyda 6          
     3) 108 Haughton, Aaliyah 8         4) 116 Percival, Azelleah 8       
 -- Ivor Walters Primary  'A'                                NT  
     1) 57 Dookhan, Kimberly 8          2) 87 Webbe, Leandre 6            
     3) 76 Pras, Beyonce 7              4) 74 Pemberton, Natavia 7        
 -- Maude Crosse Primary  'A'                                NT  
     1) 323 Maynard, Aaliyah 8          2) 336 Tyson, Jeniah 7            
     3) 344 Williams, Shevonel 8        4) 325 Newton, Kyshani 8          
 -- Combined Primary Schools  'A'                            NT  
     1) 370 Edwards, Oshana 8           2) 372 Fordyce, Nekeshia 7        
     3) 374 Gilbert, Isabella 7         4) 367 Edwards, Odecia 6          
 
Event 28  Boys 6-8 4x100 Meter Relay
================================================================
        Meet: R 1:03.81  2004        Joycelyn Liburd Primary, JLPS             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Joycelyn Liburd Primary  'A'                        1:03.14R 
     1) 171 Morton, Harlan 8            2) 163 Kelly, Tinari 8            
     3) 160 Hendrickson, Quawnba 8      4) 180 Williams, Kejahno 8        
  2 Charlestown Primary School  'A'                     1:06.13  
     1) 31 Stanley, D'Atryel 8          2) 2 Barrett, Jahvian 8           
     3) 18 Myers, Dejal 8               4) 10 Hanley, Renardo 8           
  3 St. Thomas' Primary School  'A'                     1:07.36  
     1) 279 Davis, Kai 8                2) 273 Browne, Immanuel 8         
     3) 275 Bussue, Kyan 8              4) 285 Hamilton, Diquone 7        
  4 Maude Crosse Primary  'A'                           1:07.49  
     1) 319 Caines, Timothy 8           2) 335 Tuckett, Carlon 6          
     3) 327 Smith, Tyrique 7            4) 343 Williams, Ammani 8         
  5 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                  1:09.18  
     1) 268 Walwyn, Deandro 8           2) 261 Roberts, Kimani 6          
     3) 236 Cozier, Andrew 8            4) 227 Browne, Alex 8             
  6 St. John's Primary School  'A'                      1:10.00  
     1) 106 Glasgow, Khaleel 7          2) 121 Roberts, Queleel 7         
     3) 100 Delashley, Shamaul 8        4) 105 France, Akeejai 8          
 -- Ivor Walters Primary  'A'                                NT  
     1) 69 Matthew, Nikusubilia 7       2) 86 Warner, Sherlon 8           
     3) 72 Nisbett, Nhekelon 8          4) 46 Bartlette, Jaheem 7         
 -- Combined Primary Schools  'A'                            NT  
     1) 371 Fearon, Nathan 8            2) 378 Liverpool, Keldon 8        
     3) 386 Rodrigues, Recardoe 7       4) 390 Wilkin, Zidan 8            
 -- St. James' Primary School  'A'                           NT  
     1) 192 Griffin, Aizorre 7          2) 219 Semple, Nigel 7            
     3) 205 Laplume, Leon 8             4) 201 Jeffers, Rydel 8           
 
Event 29  Girls 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================
        Meet: R 58.69  2002        Charlestown Primary, CPS                    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Joycelyn Liburd Primary  'A'                          59.81  
     1) 140 Burke, Chelcia 10           2) 143 Challenger, Dawvel 10      
     3) 138 Barry, Levana 10            4) 149 Dore, Jeneisy 10           
  2 St. Thomas' Primary School  'A'                     1:02.19  
     1) 287 Hendrickson, Cileen 10      2) 299 O'Flaherty, Thyssen 10     
     3) 300 Perkins, Tineisha 9         4) 286 Hamilton, Zacheni 9        
  3 Charlestown Primary School  'A'                     1:02.41  
     1) 11 Hanley, Rickila 10           2) 13 Lewis, Tyler 10             
     3) 41 Weekes, Juzahni 9            4) 16 Matthew, Keandre 9          
  4 St. John's Primary School  'A'                      1:03.08  
     1) 117 Prentice, Desimba 9         2) 118 Richards, Alexandra 9      
     3) 132 Webbe, Callicia 9           4) 112 Liburd, Schadone 9         
  5 Ivor Walters Primary  'A'                           1:04.27  
     1) 59 Dunrod, Tangela 10           2) 75 Powell, Vanshea 10          
     3) 81 Thomas, Shekarnah 10         4) 68 Lucius, Brithany 10         
  6 Maude Crosse Primary  'A'                           1:05.62  
     1) 345 Young, Zi-Jun 10            2) 339 Walters, Keondra 9         
     3) 342 Wilkenson, Tassania 10      4) 321 Grant, Tamia 9             
 -- St. James' Primary School  'A'                           NT  
     1) 206 Leader, Sylleen 10          2) 189 Daniel, Laquiana 10        
     3) 218 Sampson, Aliyah 9           4) 194 Hamilton, Corencia 10      
 -- Combined Primary Schools  'A'                            NT  
     1) 368 Edwards, Onefa 10           2) 379 Maloney, Desirnique 10     
     3) 383 Pemberton, Makesha 9        4) 387 Shallow, Zelisha 9         
 -- Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                       NT  
     1) 267 Wallace, Tsurhenne 9        2) 257 Mills, Yamilett 10         
     3) 235 Charles, Vinolia 10         4) 258 Nisbett, Tiana 10          
 
Event 30  Boys 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================
        Meet: R 58.25  2000        Joycelyn Liburd Primary, JLPS               
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Joycelyn Liburd Primary  'A'                          57.14R 
     1) 147 Claxton, Keju 10            2) 145 Chapman, Leroy 10          
     3) 153 Emilien, Marlon 10          4) 137 Arthurton, Tajarie 10      
  2 St. Thomas' Primary School  'A'                       58.79  
     1) 282 Duberry, Marcus 10          2) 309 Tross, Ashon 10            
     3) 310 Wallace, Geval 9            4) 312 Ward, Myron 10             
  3 Ivor Walters Primary  'A'                           1:02.41  
     1) 67 Liburd, Jahvarny 10          2)                                
     3) 79 Sealey, Saquelle 10          4) 50 Brookes, Javaughn 10        
  4 St. John's Primary School  'A'                      1:03.12  
     1) 91 Aurthurton, Raheim 9         2) 129 Trinidad, Luis 10          
     3) 126 Stanley, Charvez 9          4) 98 Collison, Steffon 10        
  5 Charlestown Primary School  'A'                     1:03.23  
     1) 21 Parris, CJ 10                2) 36 Wallace, Shama 10           
     3) 44 Williams, Alexis 10          4) 27 Robinson, Jamie 10          
  6 St. James' Primary School  'A'                      1:03.24  
     1) 225 Wilkin, Isaiah 9            2) 188 Daniel, Kareem 10          
     3) 203 Johnson, Jahian 9           4) 193 Gumbs, D'Ondre 9           
 -- Combined Primary Schools  'A'                            NT  
     1) 362 Bartlett, Desrond 9         2) 375 Guishard, Shamar 9         
     3) 380 McKenzie, Tyrese 10         4) 391 Yelddell, Basir 10         
 -- Maude Crosse Primary  'A'                                NT  
     1) 318 Brandy, Patrick 10          2) 331 Smithen, Lavion 9          
     3) 324 Newton, Ajani 10            4) 334 Taylor, Najaune 9          
 -- Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                       NT  
     1) 254 Marsham, Zevon 9            2) 230 Browne, Dejaun 10          
     3) 266 Stapleton, Patricio 9       4) 264 Smith, Shamar 9            
 
Event 31  Girls 11-13 4x100 Meter Relay
================================================================
        Meet: R 54.57  2000        Charlestown Primary, CPS                    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Charlestown Primary School  'A'                       57.93  
     1) 5 Caines, Afiya 12              2) 15 Martin, Nneka 12            
     3) 24 Powell, Zenarie 12           4) 43 Willett, Uniqueko 12        
  2 Joycelyn Liburd Primary  'A'                          58.74  
     1) 169 Merchant, Akela 12          2) 155 Ferguson, Anneka 11        
     3) 154 Emilien, Teresa 13          4) 167 Manners, Joanne 12         
  3 St. Thomas' Primary School  'A'                     1:00.27  
     1) 303 Slack, Jade 11              2) 301 Queeley, Reina 11          
     3) 298 O'Donoghue, Tenisha 12      4) 307 Stapleton, Keshorna 12     
  4 Ivor Walters Primary  'A'                           1:00.81  
     1) 85 Tyson, Orlesia 11            2) 52 Browne, Dymon 12            
     3) 62 Hendrickson, Sherima 12      4) 51 Brookes, Keishonna 12       
  5 St. John's Primary School  'A'                      1:01.39  
     1)                                 2) 131 Walters, Veronique 12      
     3) 134 Wilkinson, Caresia 11       4) 95 Browne, Leandra 12          
  6 Maude Crosse Primary  'A'                           1:03.46  
     1) 317 Bertie, Amira 11            2) 346 Estridge, Uniqueka 12      
     3) 328 Smithen, Antonette 12       4) 337 Tyson, Judene 11           
 -- Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                       NT  
     1) 228 Browne, Anjonique 11        2) 244 Hanley, Kitanna 12         
     3) 270 Woods, Jamyra 11            4) 234 Charles, Shakera 11        
 -- St. James' Primary School  'A'                           NT  
     1) 187 Clarke, Melecia 11          2) 212 Maynard, Bianca 13         
     3) 214 Mills, K-Ressa 12           4) 217 Morgan, Tamera 11          
 
Event 32  Boys 11-13 4x100 Meter Relay
================================================================
        Meet: R 53.62  2000        Joycelyn Liburd Primary, JLPS               
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Joycelyn Liburd Primary  'A'                          54.76  
     1) 152 Edwards, Tarik 12           2) 161 Kelly, B'Shaun 12          
     3) 142 Cameron, Zudan 12           4) 176 Somersall, Jovarnee 11     
  2 Charlestown Primary School  'A'                       54.92  
     1) 7 Dore, Verez 13                2) 14 Liburd, Donique 12          
     3) 35 Wallace, Philo 12            4) 9 Fraser, Rashiem 12           
  3 St. John's Primary School  'A'                        55.25  
     1) 99 Dasent, Kyle 13              2) 103 Farrell, Cejae 11          
     3) 109 Hill, Sherwin 12            4) 102 Elliot, Jomani 13          
  4 St. Thomas' Primary School  'A'                       57.29  
     1) 293 Liburd, Ian 12              2) 274 Browne, Robert 13          
     3) 281 Duberry, Akeem 13           4) 283 Dufu, Delwin 13            
  5 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                    57.86  
     1) 238 Ettienne, Raim 11           2) 263 Semper, Malik 11           
     3) 241 Hakim, Benjamin 12          4) 253 Liburd, Akeem 13           
  6 St. James' Primary School  'A'                      1:00.13  
     1) 207 Liburd, Tah-J 11            2) 211 Maynard, Antonio 11        
     3) 200 Jeffers, Dijon 12           4) 182 Browne, Oreon 11           
 -- Ivor Walters Primary  'A'                                NT  
     1) 49 Boyles, Javel 11             2) 84 Tyrell, Co-Vante 11         
     3) 73 Parry, Collin 11             4) 47 Bartlette, Jaquan 12        
 -- Maude Crosse Primary  'A'                                NT  
     1) 316 Archibald, Ronel 12         2) 347 Grant, Tione 12            
     3) 341 Watkins, Mc Clevan 11       4) 340 Walwyn, Brittion 12        
 -- Combined Primary Schools  'A'                            NT  
     1) 365 Daniel, Dylan 12            2) 382 Noel, Deus 12              
     3) 384 Powell, Ketheron 11         4) 389 Webbe, Samari 12           
 
Event 33  Girls 9-10 800 Meter Run
================================================================
        Meet: R 2:44.81  1998        Loesha Wyatt, CPS                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   194 Hamilton, Corencia  10 St. James              2:50.12  
  2   143 Challenger, Dawvel  10 Joycelyn               2:51.71  
  3   149 Dore, Jeneisy       10 Joycelyn               2:52.63  
  4   258 Nisbett, Tiana      10 Violet O. J. Nic       2:54.14  
  5   118 Richards, Alexandr   9 St. John's             3:07.29  
  6    11 Hanley, Rickila     10 Charlestown            3:10.39  
 --    16 Matthew, Keandre     9 Charlestown                 NT  
 --    81 Thomas, Shekarnah   10 Ivor Walters                NT  
 --   383 Pemberton, Makesha   9 Private                     NT  
 --   297 Nisbett, Chloe       9 St. Thomas'                 NT  
 --   272 Alexander, Nicolet   9 St. Thomas'                 NT  
 --    75 Powell, Vanshea     10 Ivor Walters                NT  
 --   333 Stapleton, Khameel  10 Maude Crosse                NT  
 --   249 Kelly, Opal         10 Violet O. J. Nic            NT  
 --   112 Liburd, Schadone     9 St. John's                  NT  
 --   215 Mills, Saskia       10 St. James                   NT  
 --   387 Shallow, Zelisha     9 Private                     NT  
 --   339 Walters, Keondra     9 Maude Crosse                NT  
 
Event 34  Boys 9-10 800 Meter Run
================================================================
        Meet: R 2:38.31  2007        Robert BRowne, STTP                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    27 Robinson, Jamie     10 Charlestown            2:40.22  
  2    98 Collison, Steffon   10 St. John's             2:41.59  
  3   308 Stapleton, Shamar    9 St. Thomas'            2:42.30  
  4   181 Baker, Kelvis       10 St. James              2:47.24  
  5    36 Wallace, Shama      10 Charlestown            2:47.70  
  6    55 Chapman, Shuquihno   9 Ivor Walters           2:55.77  
 --    64 Huggins, Brandon     9 Ivor Walters                NT  
 --   159 Hendrickson, Gevor   9 Joycelyn                    NT  
 --   278 Daniel, Romario     10 St. Thomas'                 NT  
 --   162 Kelly, Javari       10 Joycelyn                    NT  
 --   254 Marsham, Zevon       9 Violet O. J. Nic            NT  
 --   264 Smith, Shamar        9 Violet O. J. Nic            NT  
 --   331 Smithen, Lavion      9 Maude Crosse                NT  
 --   185 Chumney, Zario       9 St. James                   NT  
 --   363 Bramble, Devaldre    9 Private                     NT  
 --   126 Stanley, Charvez     9 St. John's                  NT  
 
Event 35  Girls 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
        Meet: R 2:40.12  2003        Roxel Liburd, JLPS                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    17 Maynard, Dequilla   11 Charlestown            2:43.17  
  2   277 Cush, Anastacia     11 St. Thomas'            2:51.67  
  3   164 Lawrence, Garvenci  11 Joycelyn               2:54.15  
  4    80 Smith, Mackeda      11 Ivor Walters           2:57.21  
  5   276 Clarke, Toriza      11 St. Thomas'            3:00.54  
  6   191 Freeman, Ashima     11 St. James              3:03.11  
 --   196 Hicks, Sharah       11 St. James                   NT  
 --    78 Richards, Kyttana   11 Ivor Walters                NT  
 --    45 Wright, Abbegay     11 Charlestown                 NT  
 --   128 Stapleton, Adaijah  11 St. John's                  NT  
 --   329 Smithen, Calida     11 Maude Crosse                NT  
 --   172 Rawlins, Talia      11 Joycelyn                    NT  
 --   127 Stanley, Keimarley  11 St. John's                  NT  
 --   248 Jones, Akeema       11 Violet O. J. Nic            NT  
 --   270 Woods, Jamyra       11 Violet O. J. Nic            NT  
 --   330 Smithen, La-Shawn   11 Maude Crosse                NT  
 
Event 36  Boys 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
        Meet: R 2:31.60  2001        Theron Murraine, CPS                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   207 Liburd, Tah-J       11 St. James              2:29.47R 
  2   239 Francis, Davin      11 Violet O. J. Nic       2:41.57  
  3   175 Somersall, Deondre  11 Joycelyn               2:43.58  
  4     4 Broadbelt, Akeino   11 Charlestown            2:44.87  
  5   296 Moving, Dequan      11 St. Thomas'            2:51.67  
  6    88 Weekes, Troy        11 Ivor Walters           2:53.12  
 --   314 Wilkinson, Steadro  11 St. Thomas'                 NT  
 --    23 Pemberton, Kian     11 Charlestown                 NT  
 --    73 Parry, Collin       11 Ivor Walters                NT  
 --   341 Watkins, Mc Clevan  11 Maude Crosse                NT  
 --   101 Dossantos, Akeem    11 St. John's                  NT  
 --   133 Wilkin, Kayode      11 St. John's                  NT  
 --   177 Stapleton, Hugh     11 Joycelyn                    NT  
 --   384 Powell, Ketheron    11 Private                     NT  
 --   269 Walwyn, Deshawn     11 Violet O. J. Nic            NT  
 
Event 37  Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================
        Meet: R 2:37.19  2003        Latesha Clarke, VOJN                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    25 Rawlins, Briana     12 Charlestown            2:44.42  
  2   307 Stapleton, Keshorn  12 St. Thomas'            2:44.77  
  3   190 Daniel, Shatelle    12 St. James              2:53.53  
  4   280 Destouche, Francin  12 St. Thomas'            2:56.81  
  5   169 Merchant, Akela     12 Joycelyn               2:57.27  
  6    62 Hendrickson, Sheri  12 Ivor Walters           3:06.95  
 --    32 Stanley, Shyan      13 Charlestown                 NT  
 --   165 Liburd, Derecia     12 Joycelyn                    NT  
 --    52 Browne, Dymon       12 Ivor Walters                NT  
 --   250 Knowles, Natasha    12 Violet O. J. Nic            NT  
 --   260 Powell, Chelsea     12 Violet O. J. Nic            NT  
 --   322 James, Paige        12 Maude Crosse                NT  
 --   208 Liburd, Xzorya      12 St. James                   NT  
 --   338 Tyson, Nakhaila     12 Maude Crosse                NT  
 
Event 38  Boys 12-13 800 Meter Run
================================================================
        Meet: R 2:28.30  1996        Lorenzo Jeffers, CPS                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   274 Browne, Robert      13 St. Thomas'            2:31.12  
  2   293 Liburd, Ian         12 St. Thomas'            2:35.36  
  3   109 Hill, Sherwin       12 St. John's             2:37.06  
  4   166 Lucas, Vincent      13 Joycelyn               2:39.85  
  5   241 Hakim, Benjamin     12 Violet O. J. Nic       2:46.65  
 --    35 Wallace, Philo      12 Charlestown                 NT  
 --   382 Noel, Deus          12 Private                     NT  
 --   389 Webbe, Samari       12 Private                     NT  
 --    53 Bute, Ossie         12 Ivor Walters                NT  
 --    33 Tyson, Javani       12 Charlestown                 NT  
 --    99 Dasent, Kyle        13 St. John's                  NT  
 --   347 Grant, Tione        12 Maude Crosse                NT  
 --   156 Freeman, Troy       12 Joycelyn                    NT  
 --   255 Mills, Lionel       12 Violet O. J. Nic            NT  
 --   200 Jeffers, Dijon      12 St. James                   NT  
 --   316 Archibald, Ronel    12 Maude Crosse                NT  
 
Event 39  Girls 6 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 16.08  2008        Kuvella Wallace, CPS                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   284 Flemming, Sidondre   6 St. Thomas'              17.21  
  2    39 Warner, Shaniqua     6 Charlestown              17.53  
  3    87 Webbe, Leandre       6 Ivor Walters             17.89  
  4   168 Maynard, Riancia     6 Joycelyn                 18.04  
  5   224 Weekes, Cazalea      6 St. James                18.51  
  6   104 Farrell, Jahyda      6 St. John's               18.52  
 --   326 Nisbett, Sashakay    6 Maude Crosse                NT  
 --   237 Cozier, Kelcie       6 Violet O. J. Nic            NT  
 --   367 Edwards, Odecia      6 Private                     NT  
 
Event 40  Boys 6 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 15.81  2002        Irvawn Challenger, JLPS                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   335 Tuckett, Carlon      6 Maude Crosse             16.00  
  2    28 Scarborough, Jule    6 Charlestown              17.17  
  3   195 Hermon, Adriyell     6 St. James                17.64  
  4    54 Chapman, Roberto     6 Ivor Walters             17.85  
  5   261 Roberts, Kimani      6 Violet O. J. Nic         17.93  
  6   305 Smithen, Keon        6 St. Thomas'              18.07  
 --   136 Arthurton, Sheldon   6 Joycelyn                    NT  
 --   130 Tyson, Tazari        6 St. John's                  NT  
 
Event 41  Girls 7 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 15.34  2003        Amethyst Beazer, CPS                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   151 Douglas, Linecia     7 Joycelyn                 15.94  
  2    74 Pemberton, Natavia   7 Ivor Walters             16.15  
  3   291 Joseph, Johannah     7 St. Thomas'              16.62  
  4    26 Robinson, Jada       7 Charlestown              17.05  
  5   209 Martin, Husaene      7 St. James                17.69  
  6   372 Fordyce, Nekeshia    7 Private                  17.87  
 --   336 Tyson, Jeniah        7 Maude Crosse                NT  
 --   123 Saddler, Tinesha     7 St. John's                  NT  
 --   251 Knowles, Sasha       7 Violet O. J. Nic            NT  
 
Event 42  Boys 7 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 15.29  2007        Jovarnee Somersall, JLPS                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   173 Simmonds, Tavon      7 Joycelyn                 15.79  
  2    46 Bartlette, Jaheem    7 Ivor Walters             16.05  
  3   327 Smith, Tyrique       7 Maude Crosse             16.21  
  4   386 Rodrigues, Recardo   7 Private                  16.47  
  5   106 Glasgow, Khaleel     7 St. John's               16.61  
  6   285 Hamilton, Diquone    7 St. Thomas'              16.70  
 --   192 Griffin, Aizorre     7 St. James                   NT  
 --   256 Mills, Tyrel         7 Violet O. J. Nic            NT  
 --    38 Ward, Kejaun         7 Charlestown                 NT  
 
Event 43  Girls 8 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 14.41  1994        Erica Allen, JAM                            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    34 Wallace, Kurvella    8 Charlestown              15.09  
  2   139 Browne, Kevinee      8 Joycelyn                 15.23  
  3   108 Haughton, Aaliyah    8 St. John's               15.83  
  4   245 Herbert, Cavelle     8 Violet O. J. Nic         16.21  
  5   183 Browne, Rushena      8 St. James                16.36  
  6   311 Wallace, Shadell     8 St. Thomas'              16.72  
 --    57 Dookhan, Kimberly    8 Ivor Walters                NT  
 --   370 Edwards, Oshana      8 Private                     NT  
 --   323 Maynard, Aaliyah     8 Maude Crosse                NT  
 
Event 44  Boys 8 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 14.19  1996        Elisha Dore, IWP                            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   227 Browne, Alex         8 Violet O. J. Nic         14.85  
  2   279 Davis, Kai           8 St. Thomas'              15.31  
  3   180 Williams, Kejahno    8 Joycelyn                 15.45  
  4    10 Hanley, Renardo      8 Charlestown              15.72  
  5   343 Williams, Ammani     8 Maude Crosse             15.98  
  6   390 Wilkin, Zidan        8 Private                  16.00  
 --    72 Nisbett, Nhekelon    8 Ivor Walters                NT  
 --   100 Delashley, Shamaul   8 St. John's                  NT  
 --   201 Jeffers, Rydel       8 St. James                   NT  
 
Event 45  Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 13.82  1998        Meritzer Williams, CPS                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   300 Perkins, Tineisha    9 St. Thomas'              14.40  
  2    16 Matthew, Keandre     9 Charlestown              14.54  
  3   321 Grant, Tamia         9 Maude Crosse             15.29  
  4   117 Prentice, Desimba    9 St. John's               15.40  
  5   179 Walwyn, Shane        9 Joycelyn                 16.03  
  6    58 Dookhan, Martha      9 Ivor Walters             16.37  
 --   218 Sampson, Aliyah      9 St. James                   NT  
 --   267 Wallace, Tsurhenne   9 Violet O. J. Nic            NT  
 --   383 Pemberton, Makesha   9 Private                     NT  
 
Event 46  Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 13.63  2000        Shavoy Powell, IWP                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   310 Wallace, Geval       9 St. Thomas'              13.70  
  2   193 Gumbs, D'Ondre       9 St. James                14.80  
  3   157 Grante, Malik        9 Joycelyn                 14.87  
  4     3 Barry, Kamali        9 Charlestown              15.04  
  5   334 Taylor, Najaune      9 Maude Crosse             15.50  
  6   266 Stapleton, Patrici   9 Violet O. J. Nic         15.52  
 --   362 Bartlett, Desrond    9 Private                     NT  
 --    55 Chapman, Shuquihno   9 Ivor Walters                NT  
 --    91 Aurthurton, Raheim   9 St. John's                  NT  
 
Event 47  Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 13.10  1999        Meritzer Williams, CPS                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   299 O'Flaherty, Thysse  10 St. Thomas'              14.37  
  2    68 Lucius, Brithany    10 Ivor Walters             14.59  
  3   143 Challenger, Dawvel  10 Joycelyn                 15.12  
  4   235 Charles, Vinolia    10 Violet O. J. Nic         15.53  
  5    11 Hanley, Rickila     10 Charlestown              15.60  
  6   194 Hamilton, Corencia  10 St. James                15.67  
 --   368 Edwards, Onefa      10 Private                     NT  
 --    96 Byron, Ayana        10 St. John's                  NT  
 --   345 Young, Zi-Jun       10 Maude Crosse                NT  
 
Event 48  Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 13.38  2000        Keiran Powell, JLPS                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   137 Arthurton, Tajarie  10 Joycelyn                 13.39  
  2    50 Brookes, Javaughn   10 Ivor Walters             14.03  
  3   282 Duberry, Marcus     10 St. Thomas'              14.09  
  4    98 Collison, Steffon   10 St. John's               14.16  
  5    44 Williams, Alexis    10 Charlestown              15.17  
  6   230 Browne, Dejaun      10 Violet O. J. Nic         15.60  
 --   380 McKenzie, Tyrese    10 Private                     NT  
 --   318 Brandy, Patrick     10 Maude Crosse                NT  
 --   188 Daniel, Kareem      10 St. James                   NT  
 
Event 49  Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 13.02  1999        Shameekia Bartlette, CPS                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   337 Tyson, Judene       11 Maude Crosse             13.72  
  2   301 Queeley, Reina      11 St. Thomas'              13.83  
  3    30 Smithen, Joresa     11 Charlestown              14.37  
  4   155 Ferguson, Anneka    11 Joycelyn                 15.09  
  5    85 Tyson, Orlesia      11 Ivor Walters             15.23  
  6   134 Wilkinson, Caresia  11 St. John's               15.45  
 --   228 Browne, Anjonique   11 Violet O. J. Nic            NT  
 --   187 Clarke, Melecia     11 St. James                   NT  
 
Event 50  Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 13.13  2000        Jamol Hamilton, STTP                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   176 Somersall, Jovarne  11 Joycelyn                 13.14  
  2   182 Browne, Oreon       11 St. James                13.53  
  3   103 Farrell, Cejae      11 St. John's               14.27  
  4   295 Moore, Rasheed      11 St. Thomas'              14.36  
  5    49 Boyles, Javel       11 Ivor Walters             14.53  
  6   341 Watkins, Mc Clevan  11 Maude Crosse             14.79  
 --    23 Pemberton, Kian     11 Charlestown                 NT  
 --   384 Powell, Ketheron    11 Private                     NT  
 --   263 Semper, Malik       11 Violet O. J. Nic            NT  
 
Event 51  Girls 12-13 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 11.88  2000        Shakeemia Bartlette, CPS                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    51 Brookes, Keishonna  12 Ivor Walters             13.58  
  2   167 Manners, Joanne     12 Joycelyn                 13.67  
  3    43 Willett, Uniqueko   12 Charlestown              13.69  
  4    95 Browne, Leandra     12 St. John's               14.42  
  5   298 O'Donoghue, Tenish  12 St. Thomas'              14.53  
  6   244 Hanley, Kitanna     12 Violet O. J. Nic         14.80  
 --   328 Smithen, Antonette  12 Maude Crosse                NT  
 
Event 52  Boys 12-13 100 Meter Dash
================================================================
        Meet: R 11.37  2000        Kenroy Abbott, JAM                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   253 Liburd, Akeem       13 Violet O. J. Nic         13.16  
  2   102 Elliot, Jomani      13 St. John's               13.33  
  3     9 Fraser, Rashiem     12 Charlestown              13.49  
  4   142 Cameron, Zudan      12 Joycelyn                 13.62  
  5   281 Duberry, Akeem      13 St. Thomas'              13.89  
  6   340 Walwyn, Brittion    12 Maude Crosse             14.44  
 --   365 Daniel, Dylan       12 Private                     NT  
 --    47 Bartlette, Jaquan   12 Ivor Walters                NT  
 
Event 53  Girls 5-13 4x400 Meter Relay
================================================================
        Meet: R 4:34.56  2004        Charlestown Primary, CPS                  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Charlestown Primary School  'A'                     4:44.12  
     1) 45 Wright, Abbegay 11           2) 25 Rawlins, Briana 12          
     3) 32 Stanley, Shyan 13            4) 43 Willett, Uniqueko 12        
  2 Joycelyn Liburd Primary  'A'                        5:02.80  
     1) 149 Dore, Jeneisy 10            2) 172 Rawlins, Talia 11          
     3) 155 Ferguson, Anneka 11         4) 154 Emilien, Teresa 13         
  3 Ivor Walters Primary  'A'                           5:10.66  
     1) 62 Hendrickson, Sherima 12      2) 89 Williams, Lyvaun 11         
     3) 80 Smith, Mackeda 11            4) 51 Brookes, Keishonna 12       
  4 St. Thomas' Primary School  'A'                     5:13.62  
     1) 313 Whyte, Treshelle 11         2) 271 Albert, Tiana 12           
     3) 287 Hendrickson, Cileen 10      4) 307 Stapleton, Keshorna 12     
  5 St. James' Primary School  'A'                      5:13.69  
     1) 191 Freeman, Ashima 11          2) 208 Liburd, Xzorya 12          
     3) 194 Hamilton, Corencia 10       4) 190 Daniel, Shatelle 12        
  6 St. John's Primary School  'A'                      5:49.03  
     1) 95 Browne, Leandra 12           2) 124 Santana, Berta 12          
     3) 118 Richards, Alexandra 9       4) 112 Liburd, Schadone 9         
 -- Combined Primary Schools  'A'                            NT  
     1) 370 Edwards, Oshana 8           2) 379 Maloney, Desirnique 10     
     3) 387 Shallow, Zelisha 9          4) 368 Edwards, Onefa 10          
 -- Maude Crosse Primary  'A'                                NT  
     1) 338 Tyson, Nakhaila 12          2) 322 James, Paige 12            
     3) 329 Smithen, Calida 11          4) 328 Smithen, Antonette 12      
 -- Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                       NT  
     1) 244 Hanley, Kitanna 12          2) 228 Browne, Anjonique 11       
     3) 270 Woods, Jamyra 11            4) 258 Nisbett, Tiana 10          
 
Event 54  Boys 5-13 4x400 Meter Relay
================================================================
        Meet: R 4:27.40  1995        Charlestown Primary, CPS                  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 St. Thomas' Primary School  'A'                     4:31.95  
     1) 292 Liburd, Azaan 12            2) 274 Browne, Robert 13          
     3) 288 Jeffers, Devon 12           4) 293 Liburd, Ian 12             
  2 Charlestown Primary School  'A'                     4:40.17  
     1) 14 Liburd, Donique 12           2) 33 Tyson, Javani 12            
     3) 35 Wallace, Philo 12            4) 9 Fraser, Rashiem 12           
  3 Joycelyn Liburd Primary  'A'                        4:44.45  
     1) 166 Lucas, Vincent 13           2) 144 Challenger, Dawvin 12      
     3) 177 Stapleton, Hugh 11          4) 142 Cameron, Zudan 12          
  4 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                  4:48.56  
     1) 241 Hakim, Benjamin 12          2) 239 Francis, Davin 11          
     3) 232 Butler, Xhavan 12           4) 253 Liburd, Akeem 13           
  5 St. John's Primary School  'A'                      5:07.28  
     1) 102 Elliot, Jomani 13           2) 99 Dasent, Kyle 13             
     3) 109 Hill, Sherwin 12            4) 92 Balgobind, Rajendra 12      
  6 St. James' Primary School  'A'                      5:17.82  
     1) 200 Jeffers, Dijon 12           2) 207 Liburd, Tah-J 11           
     3) 181 Baker, Kelvis 10            4) 182 Browne, Oreon 11           
 -- Ivor Walters Primary  'A'                                NT  
     1) 88 Weekes, Troy 11              2) 53 Bute, Ossie 12              
     3) 47 Bartlette, Jaquan 12         4) 66 Johnson, Tyrique 12         
 -- Maude Crosse Primary  'A'                                NT  
     1) 316 Archibald, Ronel 12         2) 347 Grant, Tione 12            
     3) 343 Williams, Ammani 8          4) 340 Walwyn, Brittion 12        
Comments