2009 Results

Licensed to Nevis Athletics           HY-TEK's Meet Manager 01/04/2009
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12-13 400 Meter Dash CLASS I CLASS I
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Williams, Verneen         12 Ivor Walters                    1:06.42    6   
  2 Lewis, Tyra               12 Charlestown                     1:07.33    4   
  3 Hamilton, Coleen          12 St. James                       1:07.91    3   
  4 Claxton, Kidicia          12 St. Thomas'                     1:09.37    2   
  5 Griffin, Taij             12 St. John's                      1:12.66    1   
 -- Sampson, Noellie          13 Private                              NT  
 -- Elliot, Nyka              12 Maude Crosse                         NT  
 -- Dore, J-Eonne             12 Joycelyn                             NT  
 -- Francis, Kerricia         12 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 2  Boys 12-13 400 Meter Dash CLASS I CLASS I
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Saeed           12 Charlestown                     1:02.43    6   
  2 Brown, Japheth            13 St. James                       1:03.98    4   
  3 Liburd, Kyran             12 Ivor Walters                    1:04.68    3   
  4 Thibou, Keanu             12 Joycelyn                        1:07.10    2   
  5 Harvey, Hakeem            13 St. Thomas'                     1:08.55    1   
 -- Wu, Jai-Ming              13 Maude Crosse                         NT  
 -- Chiverton, Jonathon       13 Private                              NT  
 -- Prentice, Nick            12 St. John's                           NT  
 -- Butler, Orin              12 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 400 Meter Dash CLASS II CLASS II
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Willett, Uniqueko         11 Charlestown                     1:05.51    6   
  2 Brooks, Kieshonna         11 Ivor Walters                    1:10.61    4   
  3 Stapleton, Keshorna       11 St. Thomas'                     1:11.19    3   
  4 Daniel, Shatelle          11 St. James                       1:11.80    2   
  5 Knowles, Natasha          11 Violet O. J. Nic                1:15.23    1   
 -- James, Paige              11 Maude Crosse                         NT  
 -- Petre-Mears, Siobhan      11 Private                              NT  
 -- Merchant, Akela           11 Joycelyn                             NT  
 -- Walters, Veronique        11 St. John's                           NT  
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 400 Meter Dash CLASS II CLASS II
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frazer, Rashiem           11 Charlestown                     1:05.54    6   
  2 Liburd, Azaan             11 St. Thomas'                     1:08.47    4   
  3 Freeman, Troy             11 Joycelyn                        1:11.57    3   
  4 Johnson, Tyrique          11 Ivor Walters                    1:12.22    2   
  5 Jeffers, D-Jon            11 St. James                       1:14.47    1   
 -- Claxton, LeAndre          11 Maude Crosse                         NT  
 -- Webbe, Samari             11 Private                              NT  
 -- Butler, Xhavan            11 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Pemberton, Kezeon         11 St. John's                           NT  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 400 Meter Dash CLASS III
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tyson, Judene             10 Maude Crosse                    1:09.95    6   
  2 Smithen, Joresa           10 Charlestown                     1:10.33    4   
  3 Tyson, Orlesia            10 Ivor Walters                    1:15.29    3   
  4 Edwards, Shezan           10 Joycelyn                        1:15.33    2   
  5 Clarke, Toriza            10 St. Thomas'                     1:20.36    1   
 -- Stanley, Kiemarley        10 St. John's                           NT  
 -- Clarke, Melecia           10 St. James                            NT  
 -- Browne, Anjonique         10 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 400 Meter Dash CLASS III
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Liburd, Tah-j             10 St. James                       1:09.38    6   
  2 Pemberton, Kian           10 Charlestown                     1:10.55    4   
  3 Stapleton, Hugh           10 Joycelyn                        1:10.56    3   
  4 Smithen, Tahedre          10 St. Thomas'                     1:14.05    2   
  5 Ettienne, Raim            10 Violet O. J. Nic                1:17.70    1   
 -- Watkins, McClevan         10 Maude Crosse                         NT  
 -- Morgan, David             10 Private                              NT  
 -- Williams, Tian-j          10 Ivor Walters                         NT  
 -- De-santos, Akeem          10 St. John's                           NT  
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 400 Meter Dash CLASS IV
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hendrickson, Cileen        9 St. Thomas'                     1:11.56    6   
  2 Dore, Jeneisy              9 Joycelyn                        1:14.75    4   
  3 Lucius, Brithany           9 Ivor Walters                    1:15.04    3   
  4 Nisbett, Tiana             9 Violet O. J. Nic                1:17.31    2   
  5 Hamilton, Corencia         9 St. James                       1:19.67    1   
 -- Stapleton, Khameel         9 Maude Crosse                         NT  
 -- Andrew, Kiera              9 Private                              NT  
 -- Byron, Ayana               9 St. John's                           NT  
 -- Barry, Bethany             9 Charlestown                          NT  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 400 Meter Dash CLASS IV
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chapman, Leroy             9 Joycelyn                        1:09.53    6   
  2 Collison, Steffon          9 St. John's                      1:09.63    4   
  3 Tross, Ashon               9 St. Thomas'                     1:13.42    3   
  4 Brooks, Jahvaughn          9 Ivor Walters                    1:13.80    2   
  5 Brookes, Brenden           9 Violet O. J. Nic                1:20.40    1   
 -- Liverpool, Keiron          9 Private                              NT  
 -- Brandy, Patrick            9 Maude Crosse                         NT  
 -- Bart, Austin               9 Charlestown                          NT  
 -- Baker, Kelvis              9 St. James                            NT  
 
Event 9  Girls 6-8 400 Meter Dash CLASS V
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matthew, Keandré           8 Charlestown                     1:18.47    6   
  2 Perkins, Tineisha          8 St. Thomas'                     1:23.90    4   
  3 Shallow, Zelisha           8 Private                         1:25.40    3   
  4 Dore, Jevysa               7 Joycelyn                        1:25.73    2   
  5 Clarke, Anjeurlin          8 Ivor Walters                    1:27.53    1   
 -- Kamau, Jaidah              8 Maude Crosse                         NT  
 -- Jeffers, Annique           7 St. James                            NT  
 -- Sutton, Na-Shauntae        8 St. John's                           NT  
 -- Herbert, Cavelle           7 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 10  Boys 6-8 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Shamar              8 Violet O. J. Nic                1:19.18    6   
  2 Stapleton, Shamar          8 St. Thomas'                     1:19.33    4   
  3 Lawrence, Kayode           8 Charlestown                     1:20.83    3   
  4 Chapman, Shuquinho         8 Ivor Walters                    1:24.51    2   
  5 Chumney, Zario             8 St. James                       1:25.31    1   
 -- Bartlette, Desrond         8 Private                              NT  
 -- Arthurton, Raheim          8 St. John's                           NT  
 -- Grant, Malik               8 Joycelyn                             NT  
 -- Walwyn, Khaleed            8 Maude Crosse                         NT  
 
Event 11  Girls 6 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nicholls, Junique          6 Charlestown                       10.03    6   
  2 Douglas, Linecia           6 Joycelyn                          10.18    4   
  3 Knowles, Sasha             6 Violet O. J. Nic                  10.77    3   
  4 Smithen, Chelsea           6 St. Thomas'                       10.83    2   
  5 Martin, Husaene            6 St. James                         10.97    1   
 -- Fordyce, Nekesha           6 Private                              NT  
 -- Pemberton, Natauvia        6 Ivor Walters                         NT  
 -- Smith, Kalian              6 St. John's                           NT  
 -- Lawrence, Ebony            6 Maude Crosse                         NT  
 
Event 12  Boys 6 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simmonds, Tavon            6 Joycelyn                          10.33    6   
  2 Glasgow, Khaleel           6 St. John's                        10.38    4   
  3 Bartlette, Jaheem          6 Ivor Walters                      10.47    3   
  4 Parris, Treyvon            6 Charlestown                       10.91    2   
  5 Griffin, Aizorre'          6 St. James                         11.00    1   
 -- Rodriques, Recardoe        6 Private                              NT  
 -- O'Flaherty, Seamus         6 St. Thomas'                          NT  
 -- Mills, Tyrel               6 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Nisbet, Patrice            6 Maude Crosse                         NT  
 
Event 13  Girls 7 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wallace, Kurvella          7 Charlestown                       J9.20    8   
  2 Browne, Kevinee            7 Joycelyn                           9.71    4   
  3 Jeffers, Tamyra            7 Violet O. J. Nic                  10.23    3   
  4 Browne, Rushena            7 St. James                         10.60    2   
  5 Caines, Jenessa            7 St. John's                        10.82    1   
 -- Edwards, Oshana            7 Private                              NT  
 -- Slack, Dahlia              7 St. Thomas'                          NT  
 -- James, Cassidy             7 Ivor Walters                         NT  
 -- Maynard, Aaliyah           7 Maude Crosse                         NT  
 
Event 14  Boys 7 Year Olds 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Browne, Alex               7 Violet O. J. Nic                   9.53    6   
  2 Williams, Kejahno          7 Joycelyn                           9.63    4   
  3 Davis, Kai                 7 St. Thomas'                        9.83    3   
  4 Stanley, D'Atryel          7 Charlestown                       10.03    2   
  5 Williams, Ammani           7 Maude Crosse                      10.13    1   
 -- Wilkin, Zidan              7 Private                              NT  
 -- France, Akeejae            7 St. John's                           NT  
 -- Nisbett, Nhekelon          7 Ivor Walters                         NT  
 -- Jeffers, Rydel             7 St. James                            NT  
 
Event 15  Girls 5-13 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tyson, Karina             12 Ivor Walters                    5:38.31    6   
  2 Stanley, Shyan            12 Charlestown                     5:54.07    4   
  3 Daniel, Monique           10 Charlestown                     5:56.47    3   
  4 Hamilton, Corencia         9 St. James                       6:02.50    2   
  5 Destouche, Francina       11 St. Thomas'                     6:07.00    1   
 -- Claxton, Rojan            10 Maude Crosse                         NT  
 -- Shallow, Zelisha           8 Private                              NT  
 -- Tyson, Nekhaila           11 Maude Crosse                         NT  
 -- Mills, Shanel             10 St. John's                           NT  
 -- Woods, Jamyra             10 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Webbe, Kasana             12 Private                              NT  
 -- Lawrence, Garvencia       10 Joycelyn                             NT  
 -- Liburd, Derecka           12 Joycelyn                             NT  
 -- Mills, Dariel             12 Ivor Walters                         NT  
 -- English, Keelia           12 St. John's                           NT  
 -- Knowles, Natasha          11 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Wilkinson, Kareema        12 St. Thomas'                          NT  
 -- Leader, Syleen             9 St. James                            NT  
 
Event 16  Boys 5-13 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Claxton, Shevorn          11 St. Thomas'                     5:17.98    6   
  2 Isaac, Cejeh              12 Charlestown                     5:21.59    4   
  3 Leader, Richard           12 St. James                       5:30.95    3   
  4 Pemberton, Kevonne        13 St. John's                      5:33.66    2   
  5 Daniel, Dorrez            12 St. James                       5:34.98    1   
 -- Archibald, Ronel          11 Maude Crosse                         NT  
 -- Herbert-Noel, Deus        11 Maude Crosse                         NT  
 -- Browne, Robert            12 St. Thomas'                          NT  
 -- Rawlins, Khaden           12 Charlestown                          NT  
 -- Morgan, David             10 Private                              NT  
 -- Webbe, Samari             11 Private                              NT  
 -- Lucius, Richie            12 Ivor Walters                         NT  
 -- Freeman, Troy             11 Joycelyn                             NT  
 -- Huggins, Jaleel           12 Joycelyn                             NT  
 -- Dasent, Kyle              12 St. John's                           NT  
 -- Butler, Orin              12 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Butler, Xhavan            11 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Johnson, Tyrique          11 Ivor Walters                         NT  
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matthew, Keandré           8 Charlestown                       31.77    6   
  2 Perkins, Tineisha          8 St. Thomas'                       33.17    4   
  3 Liburd, Schadone           8 St. John's                        34.03    3   
  4 Clarke, Anjeurlin          8 Ivor Walters                      34.82    2   
  5 Walwyn, Shane              8 Joycelyn                          36.03    1   
 -- Pemberton, Makesha         8 Private                              NT  
 -- Vaughn, Synovia            8 St. James                            NT  
 -- Wallace, Tsurhenne         8 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Grant, Tamia               8 Maude Crosse                         NT  
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 smithen, jalen             8 Charlestown                       31.73    6   
  2 Grant, Malik               8 Joycelyn                          32.46    4   
  3 Gumbs, D'Ondre'            8 St. James                         33.50    3   
  4 Arthurton, Raheim          8 St. John's                        33.57    2   
  5 Taylor, Najaune            8 Maude Crosse                      34.63    1   
  6 Smith, Shamar              8 Violet O. J. Nic                  35.07  
  7 Providence, Stevenson      8 Ivor Walters                      39.19  
  8 Guishard, Shamar           8 Private                           39.69  
 -- Wallace, Geval             8 St. Thomas'                          DQ  
 
Event 19  Girls 9 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hendrickson, Cileen        9 St. Thomas'                       30.92    6   
  2 Lucius, Brithany           9 Ivor Walters                      31.65    4   
  3 Dore, Jeneisy              9 Joycelyn                          31.94    3   
  4 Nisbett, Tiana             9 Violet O. J. Nic                  33.64    2   
  5 Barry, Bethany             9 Charlestown                       34.03    1   
  6 Hamilton, Corencia         9 St. James                         34.83  
  7 Edwards, Onefa             9 Private                           36.12  
 -- Mitchell, Sheverly         9 Maude Crosse                         NT  
 -- Byron, Ayana               9 St. John's                           NT  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arthurton, Tajarie         9 Joycelyn                          30.07    6   
  2 Collison, Steffon          9 St. John's                        30.63    4   
  3 Tross, Ashon               9 St. Thomas'                       31.09    3   
  4 Brooks, Jahvaughn          9 Ivor Walters                      31.35    2   
  5 Williams, Vashumba         9 Maude Crosse                      33.24    1   
 -- Bramble, Devaldre          9 Private                              NT  
 -- Baker, Kelvis              9 St. James                            NT  
 -- Carmichael, Lukelly        9 Charlestown                          NT  
 -- Brookes, Brenden           9 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tyson, Judene             10 Maude Crosse                      29.83    6   
  2 Smithen, Joresa           10 Charlestown                       30.57    4   
  3 Slack, Jade               10 St. Thomas'                       31.47    3   
  4 Tyson, Orlesia            10 Ivor Walters                      32.25    2   
  5 Edwards, Shezan           10 Joycelyn                          32.41    1   
 -- Mills, Shanel             10 St. John's                           NT  
 -- Morgan, Tamera            10 St. James                            NT  
 -- Browne, Anjonique         10 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Somersall, Jovarnee       10 Joycelyn                          29.75    6   
  2 Liburd, Tah-j             10 St. James                         29.87    4   
  3 Pemberton, Kian           10 Charlestown                       30.69    3   
  4 Jeffers, Shevon           10 St. Thomas'                       31.51    2   
  5 Boyles, Javel             10 Ivor Walters                      31.84    1   
  6 Watkins, McClevan         10 Maude Crosse                      32.29  
  7 Wilkin, Kayode            10 St. John's                        33.25  
 -- Powell, Ketheron          10 Private                              NT  
 -- Semper, Malik             10 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Willett, Uniqueko         11 Charlestown                       27.70    6   
  2 Brooks, Kieshonna         11 Ivor Walters                      29.25    4   
  3 Manners, Joanne           11 Joycelyn                          30.22    3   
  4 Barry, Leandra            11 St. John's                        31.71    2   
  5 O'Donoghue, Tenisha       11 St. Thomas'                       32.22    1   
 -- Smithen, Antonette        11 Maude Crosse                         NT  
 -- Daniel, Shatelle          11 St. James                            NT  
 -- Hanley, Kitanna           11 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frazer, Rashiem           11 Charlestown                       28.79    6   
  2 Bartlette, Jaquan         11 Ivor Walters                      29.48    4   
  3 Liburd, Ian               11 St. Thomas'                       29.73    3   
  4 Challenger, Dawvin        11 Joycelyn                          31.07    2   
  5 Jeffers, D-Jon            11 St. James                         31.34    1   
  6 Walwyn, Britton           11 Maude Crosse                      32.33  
  7 George, N'Cosie           11 Violet O. J. Nic                  32.91  
 -- Balgobind, Rajendra       11 St. John's                           NT  
 -- Richardson, Wasim         11 Private                              NT  
 
Event 25  Girls 12-13 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lewis, Tyra               12 Charlestown                       28.33    6   
  2 Tyson, Karina             12 Ivor Walters                      28.72    4   
  3 Elliot, Nyka              12 Maude Crosse                      29.32    3   
  4 Hamilton, Coleen          12 St. James                         29.71    2   
  5 Griffin, Taij             12 St. John's                        29.88    1   
  6 Claxton, Kidicia          12 St. Thomas'                       30.28  
 -- Dore, J-Eonne             12 Joycelyn                             NT  
 -- Sampson, Noellie          13 Private                              NT  
 -- Allen, Shadecia           12 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 26  Boys 12-13 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Saeed           12 Charlestown                       27.42    6   
  2 Brown, Japheth            13 St. James                         28.26    4   
  3 Liburd, Kyran             12 Ivor Walters                      28.58    3   
  4 Thibou, Keanu             12 Joycelyn                          28.93    2   
  5 Wu, Jai-Ming              13 Maude Crosse                      29.04    1   
 -- Chiverton, Jonathon       13 Private                              NT  
 -- Prentice, Nick            12 St. John's                           NT  
 -- Liburd, Akeem             12 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Harvey, Hakeem            13 St. Thomas'                          NT  
 
Event 27  Girls 6-8 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Charlestown Primary School  'A'                              1:03.37    6   
     1) Wallace, Kurvella 7             2) Matthew, Keandré 8             
     3) Newton, Natalyah 8              4) weekes, juzahni 8              
  2 St. Thomas' Primary School  'A'                              1:08.17    4   
     1) Perkins, Tineisha 8             2) Lewis, Andrea 8                
     3) Stapleton, Ercha 8              4) Wallace, Shadell 7             
  3 Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 1:08.80    3   
     1) Walters, Taina 8                2) Dore, Jevysa 7                 
     3) Walwyn, Shane 8                 4) Browne, Kevinee 7              
  4 St. John's Primary School  'A'                               1:09.34    2   
     1) Stapleton, Shadequa 6           2) Webbe, Callicia 8              
     3) Reede, Keonicia 7               4) Liburd, Schadone 8             
  5 Ivor Walters Primary  'A'                                    1:10.95    1   
     1) Prentis, Sherima 8              2) Clarke, Anjeurlin 8            
     3) Williams, Azel 8                4) Sweeney, Alexia 8              
  6 Maude Crosse Primary  'A'                                    1:13.24  
     1) Kamau, Jaidah 8                 2) Lawrence, Ebony 6              
     3) Maynard, Aaliyah 7              4) Grant, Tamia 8                 
  7 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           1:13.88  
     1) Jeffers, Tamyra 7               2) Wallace, Derecia 6             
     3) Knowles, Sasha 6                4) Herbert, Cavelle 7             
  8 St. James' Primary School  'A'                               1:16.12  
     1) Jeffers, Annique 7              2) Browne, Rushena 7              
     3) Martin, Husaene 6               4) Mintos, Doronique 7            
  9 Combined Primary Schools  'A'                                1:21.84  
     1) Edwards, Oshana 7               2) Sampson, Aliyah 8              
     3) Lawrence, Lauren 7              4) Shallow, Zelisha 8             
 
Event 28  Boys 6-8 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Charlestown Primary School  'A'                              1:06.01    6   
     1) smithen, jalen 8                2) Barry, Kamali 8                
     3) Morton, Nyiro 8                 4) Lawrence, Kayode 8             
  2 St. Thomas' Primary School  'A'                              1:06.05    4   
     1) Wallace, Geval 8                2) Liburd, Malik 8                
     3) Mills, Michael 8                4) Davis, Kai 7                   
  3 St. James' Primary School  'A'                               1:07.78    3   
     1) Chumney, Zario 8                2) Jeffers, Rydel 7               
     3) Gumbs, D'Ondre' 8               4) Wilkin, Isaiah 8               
  4 Maude Crosse Primary  'A'                                    1:08.01    2   
     1) Williams, Ammani 7              2) Nisbet, Patrice 6              
     3) Chanand, Vickram 7              4) Taylor, Najaune 8              
  5 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           1:10.90    1   
     1) Browne, Alex 7                  2) Browne, Dishawn 8              
     3) Walwyn, Delron 8                4) Smith, Shamar 8                
  6 Ivor Walters Primary  'A'                                    1:11.00  
     1) Chapman, Shuquinho 8            2) Providence, Stevenson 8        
     3) Walters, Akeem 8                4) Tomlinson, Joseph 8            
  7 St. John's Primary School  'A'                               1:11.21  
     1) Stanley, Chavez 8               2) Hobson, Kishawn 7              
     3) France, Akeejae 7               4) Arthurton, Raheim 8            
  8 Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 1:11.85  
     1) Freeman, Tyreek 8               2) Hanley, Tarique 8              
     3) Hendrickson, Gevorn 8           4) Grant, Malik 8                 
  9 Combined Primary Schools  'A'                                1:16.01  
     1) Guishard, Shamar 8              2) Bramble, Keandre 8             
     3) Caines, Mandela 8               4) Bartlette, Desrond 8           
 
Event 29  Girls 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Charlestown Primary School  'A'                                59.66    6   
     1) Payne, Lovecia 10               2) Smithen, Joresa 10             
     3) Challenger, Shakwanda 10        4) Forbes, Shernique 10           
  2 St. Thomas' Primary School  'A'                              1:01.75    4   
     1) Slack, Jade 10                  2) Queeley, Reina 10              
     3) Hendrickson, Cileen 9           4) O'Flaherty, Thyssen 9          
  3 Maude Crosse Primary  'A'                                    1:02.67    3   
     1) Bertie, Amira 10                2) Wilkinson, Tasania 9           
     3) Claxton, Rojan 10               4) Tyson, Judene 10               
  4 Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 1:03.91    2   
     1) Merchant, Heather 10            2) Lawrence, Garvencia 10         
     3) Edwards, Shezan 10              4) Dore, Jeneisy 9                
  5 Ivor Walters Primary  'A'                                    1:06.86    1   
     1) Tyson, Orlesia 10               2) Williams, Lyvaun 10            
     3) Lucius, Brithany 9              4) Smith, MACKEDA 10              
 -- Combined Primary Schools  'A'                                     NT  
     1) Andrew, Kiera 9                 2) Edwards, Onefa 9               
 -- St. James' Primary School  'A'                                    NT  
     1) Warner, Tianna 9                2) Clarke, Melecia 10             
     3) Morgan, Tamera 10               4) Leader, Syleen 9               
 -- St. John's Primary School  'A'                                    NT  
     1) Wilkinson, Caresia 10           2) Stanley, Kiemarley 10          
     3) Mills, Shanel 10                4) Stapleton, Adaijah 10          
 -- Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                                NT  
     1) Nisbett, Tiana 9                2) Charles, Shakera 10            
     3) Browne, Anjonique 10            4) Charles, Vinolia 9             
 
Event 30  Boys 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joycelyn Liburd Primary  'A'                                   59.37    6   
     1) Somersall, Jovarnee 10          2) Stapleton, Hugh 10             
     3) Chapman, Leroy 9                4) Arthurton, Tajarie 9           
  2 Charlestown Primary School  'A'                              1:01.36    4   
     1) Parry, Shaquille 10             2) Pemberton, Kian 10             
     3) Broadbelt, Akeino 10            4) Ward, Jonathon 10              
  3 St. Thomas' Primary School  'A'                              1:01.61    3   
     1) Duberry, Marcus 9               2) Tross, Ashon 9                 
     3) Moore, Rasheed 10               4) Jeffers, Shevon 10             
  4 St. John's Primary School  'A'                               1:02.06    2   
     1) Wilkin, Kayode 10               2) De-santos, Akeem 10            
     3) Farrel, Ce-jae 10               4) Collison, Steffon 9            
  5 St. James' Primary School  'A'                               1:02.64    1   
     1) Liburd, Tah-j 10                2) Browne, Oreon 10               
     3) Baker, Kelvis 9                 4) Jeffers, Jamal 10              
  6 Ivor Walters Primary  'A'                                    1:02.82  
     1) Brooks, Jahvaughn 9             2) Liburd, Jahvarny 9             
     3) Boyles, Javel 10                4) Tyrell, Co-Vante 10            
  7 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           1:04.25  
     1) Brookes, Brenden 9              2) Semper, Malik 10               
     3) Francis, Davin 10               4) Ettienne, Raim 10              
  8 Maude Crosse Primary  'A'                                    1:06.29  
     1) Williams, Vashumba 9            2)                                
     3) Brandy, Patrick 9               4) Watkins, McClevan 10           
  9 Combined Primary Schools  'A'                                1:14.87  
     1) Liverpool, Keiron 9             2) Bramble, Devaldre 9            
     3) Newton, Ajani 9                 4) Powell, Ketheron 10            
 
Event 31  Girls 11-13 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Charlestown Primary School  'A'                                55.73    6   
     1) Lewis, Tyra 12                  2) Willett, Uniqueko 11           
     3) Grant, Ja'Chara 12              4) Hunt, Sonia 13                 
  2 Ivor Walters Primary  'A'                                      57.44    4   
     1) Williams, Verneen 12            2) Tyson, Karina 12               
     3) Mills, Dariel 12                4) Bartlette, Lekisha 12          
  3 Joycelyn Liburd Primary  'A'                                   57.73    3   
     1) Lawrence, Juliana 12            2) Dore, J-Eonne 12               
     3) Manners, Joanne 11              4) Liburd, Derecka 12             
  4 St. Thomas' Primary School  'A'                                58.62    2   
     1) Claxton, Kidicia 12             2) Warner, Sorowa 12              
     3) Stapleton, Keshorna 11          4) Stapleton, Michelle 12         
  5 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           1:01.33    1   
     1) Allen, Shadecia 12              2) Knowles, Natasha 11            
     3) Hanley, Kitanna 11              4) Bass, Rhedise 12               
  6 St. John's Primary School  'A'                               1:01.36  
     1) Griffin, Taij 12                2) Liburd, Alisa 12               
     3) Barry, Leandra 11               4) Richards, Mailesi 12           
  7 St. James' Primary School  'A'                               1:01.44  
     1) Huggins, Keivern 12             2) Warner, Johanna 12             
     3) Liburd, Xzorya 11               4) Daniel, Shatelle 11            
  8 Maude Crosse Primary  'A'                                    1:03.65  
     1) Jeffers, Richaun 12             2) Smithen, Antonette 11          
     3) Tyson, Nekhaila 11              4) Elliot, Nyka 12                
  9 Combined Primary Schools  'A'                                1:06.09  
     1) Webbe, Kasana 12                2) William, Kiana 13              
     3) Liburd, Brijiekimia 12          4) Sampson, Noellie 13            
 
Event 32  Boys 11-13 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Charlestown Primary School  'A'                                54.58    6   
     1) Parry, Kareem 12                2) Williams, Saeed 12             
     3) Frazer, Rashiem 11              4) Fraser, Kianno 12              
  2 Ivor Walters Primary  'A'                                      55.98    4   
     1) Liburd, Kyran 12                2) Sealey, Steffon 12             
     3) Brookes, Nazim 12               4) Pemberton, Jovanny 12          
  3 St. Thomas' Primary School  'A'                                56.60    3   
     1) Harvey, Hakeem 13               2) Dufu, Delwin 12                
     3) Richards, Tori 12               4) Browne, Robert 12              
  4 Joycelyn Liburd Primary  'A'                                   58.51    2   
     1) Hendrickson, Alan 12            2) Huggins, Jaleel 12             
     3) Thibou, Keanu 12                4) Challenger, Dawvin 11          
  5 Maude Crosse Primary  'A'                                      58.87    1   
     1) Stapleton, Dimitri 11           2) Claxton, LeAndre 11            
     3) Walwyn, Britton 11              4) Wu, Jai-Ming 13                
  6 St. John's Primary School  'A'                                 59.19  
     1) Pemberton, Kezeon 11            2) Elliott, Jomani 12             
     3) Kelly, Jamarli 12               4) Prentice, Nick 12              
  7 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           1:01.66  
     1) Liburd, Akeem 12                2) Loncke, Michael 12             
     3) Butler, Orin 12                 4) Butler, Xhavan 11              
  8 St. James' Primary School  'A'                               1:02.18  
     1) Jeffers, Dionelle 12            2) Jeffers, D-Jon 11              
     3) Leader, Richard 12              4) Daniel, Terell 12              
  9 Combined Primary Schools  'A'                                1:17.44  
     1) Richardson, Wasim 11            2) Daniel, Dylan 11               
     3) Webbe, Samari 11                4) Chiverton, Jonathon 13         
 
Event 33  Girls 9-10 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maynard, Dequilla         10 Charlestown                    J2:43.96    8   
  2 Hamilton, Corencia         9 St. James                       2:49.55    4   
  3 Challenger, Dawvel         9 Joycelyn                        2:49.63    3   
  4 Daniel, Monique           10 Charlestown                     2:51.19    2   
  5 Lawrence, Garvencia       10 Joycelyn                        3:01.62    1   
 -- Whyte, Treshelle          10 St. Thomas'                          NT  
 -- Claxton, Rojan            10 Maude Crosse                         NT  
 -- Smith, Devincier          10 St. Thomas'                          NT  
 -- Tyson, Judene             10 Maude Crosse                         NT  
 -- Mills, Shanel             10 St. John's                           NT  
 -- Andrew, Kiera              9 Private                              NT  
 -- Tyson, Orlesia            10 Ivor Walters                         NT  
 -- Stanley, Kiemarley        10 St. John's                           NT  
 -- Lucius, Brithany           9 Ivor Walters                         NT  
 -- Kelly, Opal                9 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Nisbett, Tiana             9 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Leader, Syleen             9 St. James                            NT  
 
Event 34  Boys 9-10 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Liburd, Tah-j             10 St. James                       2:43.17    6   
  2 Collison, Steffon          9 St. John's                      2:43.54    4   
  3 Ward, Jonathon            10 Charlestown                     2:46.69    3   
  4 Jeffers, Jamal            10 St. James                       2:48.40    2   
  5 Broadbelt, Akeino         10 Charlestown                     2:49.19    1   
  6 Somersall, Deondre        10 Joycelyn                        2:52.04  
  7 Weekes, Troy              10 Ivor Walters                    2:53.49  
 -- Ward, Myron                9 St. Thomas'                          NT  
 -- Watkins, McClevan         10 Maude Crosse                         NT  
 -- Brandy, Patrick            9 Maude Crosse                         NT  
 -- MACMULLIN, Jamie          10 Private                              NT  
 -- Liverpool, Keiron          9 Private                              NT  
 -- De-santos, Akeem          10 St. John's                           NT  
 -- Stapleton, Hugh           10 Joycelyn                             NT  
 -- Brooks, Jahvaughn          9 Ivor Walters                         NT  
 -- Walwyn, Deshawn           10 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Dore, Dwya                 9 St. Thomas'                          NT  
 -- Francis, Davin            10 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 35  Girls 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rawlins, Brianna          11 Charlestown                     2:46.29    6   
  2 Christmas, Clidia         11 Charlestown                     2:49.62    4   
  3 Stapleton, Keshorna       11 St. Thomas'                     2:51.77    3   
  4 Brooks, Kieshonna         11 Ivor Walters                    2:59.36    2   
  5 Destouche, Francina       11 St. Thomas'                     2:59.85    1   
 -- Knowles, Natasha          11 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Powell, Chelsea           11 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Tyson, Nekhaila           11 Maude Crosse                         NT  
 -- Petre-Mears, Siobhan      11 Private                              NT  
 -- James, Paige              11 Maude Crosse                         NT  
 -- Santana, Berta            11 St. John's                           NT  
 -- Hanley, Ke-Ondra          11 Joycelyn                             NT  
 -- Hendrickson, Sherima      11 Ivor Walters                         NT  
 -- Barry, Leandra            11 St. John's                           NT  
 -- Daniel, Shatelle          11 St. James                            NT  
 -- Liburd, Xzorya            11 St. James                            NT  
 -- Liburd, Derecia           11 Joycelyn                             NT  
 
Event 36  Boys 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Claxton, Shevorn          11 St. Thomas'                     2:35.33    6   
  2 Liburd, Ian               11 St. Thomas'                     2:40.37    4   
  3 Chapman, Shaphan          11 Joycelyn                        2:43.28    3   
  4 Freeman, Troy             11 Joycelyn                        2:43.49    2   
  5 Powell, Ross              11 Charlestown                     2:43.54    1   
  6 Rawlins, Dishon           11 Ivor Walters                    2:45.81  
  7 Tyson, Javani             11 Charlestown                     2:48.04  
  8 Jeffers, D-Jon            11 St. James                       2:50.53  
 -- Herbert-Noel, Deus        11 Maude Crosse                         NT  
 -- Claxton, LeAndre          11 Maude Crosse                         NT  
 -- Webbe, Samari             11 Private                              NT  
 -- Daniel, Dylan             11 Private                              NT  
 -- Mills, Lionel             11 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Butler, Xhavan            11 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Johnson, Tyrique          11 Ivor Walters                         NT  
 -- Balgobind, Rajendra       11 St. John's                           NT  
 
Event 37  Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stanley, Shyan            12 Charlestown                     2:45.14    6   
  2 Hamilton, Coleen          12 St. James                       2:47.38    4   
  3 Stapleton, Michelle       12 St. Thomas'                     2:47.87    3   
  4 Williams, Verneen         12 Ivor Walters                    2:48.78    2   
  5 Wilkinson, Kareema        12 St. Thomas'                     2:51.54    1   
 -- Francis, Kerricia         12 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Webbe, Kasana             12 Private                              NT  
 -- English, Keelia           12 St. John's                           NT  
 -- Lloyd, Aduja              12 Maude Crosse                         NT  
 -- Liburd, Brijiekimia       12 Private                              NT  
 -- Liburd, Alisa             12 St. John's                           NT  
 -- Liburd, Derecka           12 Joycelyn                             NT  
 -- Grant, Ja'Chara           12 Charlestown                          NT  
 -- Tyson, Karina             12 Ivor Walters                         NT  
 -- Huggins, Keivern          12 St. James                            NT  
 -- Browne, Cliola            13 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Morgan, Shenelle          12 Joycelyn                             NT  
 
Event 38  Boys 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fraser, Kianno            12 Charlestown                     2:31.05    6   
  2 Brown, Japheth            13 St. James                       2:33.33    4   
  3 Isaac, Cejeh              12 Charlestown                     2:38.56    3   
  4 Huggins, Jaleel           12 Joycelyn                        2:42.41    2   
  5 Harvey, Hakeem            13 St. Thomas'                     2:44.43    1   
 -- Browne, Rejean            12 Maude Crosse                         NT  
 -- Wu, Jai-Ming              13 Maude Crosse                         NT  
 -- Loncke, Michael           12 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Parris, Shakeem           12 St. John's                           NT  
 -- Kelly, Jahleel            12 Joycelyn                             NT  
 -- Lucius, Richie            12 Ivor Walters                         NT  
 -- Pemberton, Kevonne        13 St. John's                           NT  
 -- Brookes, Nazim            12 Ivor Walters                         NT  
 -- Butler, Orin              12 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Browne, Robert            12 St. Thomas'                          NT  
 -- Daniel, Dorrez            12 St. James                            NT  
 
Event 39  Girls 6 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Husaene            6 St. James                         17.39    6   
  2 Joseph, Johannah           6 St. Thomas'                       17.60    4   
  3 Weekes, Jashelle           6 Charlestown                       17.99    3   
  4 Merchant, Estianna         6 Joycelyn                          18.03    2   
  5 Pemberton, Natauvia        6 Ivor Walters                      18.27    1   
 -- Fordyce, Nekesha           6 Private                              NT  
 -- Wallace, Derecia           6 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Smith, Kalian              6 St. John's                           NT  
 -- Lawrence, Ebony            6 Maude Crosse                         NT  
 
Event 40  Boys 6 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Glasgow, Khaleel           6 St. John's                        17.16    6   
  2 Simmonds, Tavon            6 Joycelyn                          17.27    4   
  3 Rodriques, Recardoe        6 Private                           17.86    3   
  4 Matthew, Nikusubilia       6 Ivor Walters                      17.95    2   
  5 Maloney, Mickel            6 St. Thomas'                       18.79    1   
  6 Griffin, Aizorre'          6 St. James                         18.95  
  7 Ward, Kéjaun               6 Charlestown                       19.02  
 -- Charles, Franklyn          6 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Nisbet, Patrice            6 Maude Crosse                         NT  
 
Event 41  Girls 7 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wallace, Kurvella          7 Charlestown                       15.37    6   
  2 Browne, Kevinee            7 Joycelyn                          16.32    4   
  3 Herbert, Cavelle           7 Violet O. J. Nic                  17.36    3   
  4 Percival, Azelleah         7 St. John's                        17.39    2   
  5 Browne, Rushena            7 St. James                         17.57    1   
  6 Slack, Dahlia              7 St. Thomas'                       17.59  
  7 Maynard, Aaliyah           7 Maude Crosse                      17.90  
 -- Edwards, Oshana            7 Private                              NT  
 -- Williams, Sharissa         7 Ivor Walters                         NT  
 
Event 42  Boys 7 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Kai                 7 St. Thomas'                       15.51    6   
  2 Browne, Alex               7 Violet O. J. Nic                  15.59    4   
  3 Williams, Kejahno          7 Joycelyn                          15.66    3   
  4 Stanley, D'Atryel          7 Charlestown                       15.87    2   
  5 Wilkin, Zidan              7 Private                           16.96    1   
 -- Chanand, Vickram           7 Maude Crosse                         NT  
 -- France, Akeejae            7 St. John's                           NT  
 -- Mills, Dijhari             7 Ivor Walters                         NT  
 -- Jeffers, Rydel             7 St. James                            NT  
 
Event 43  Girls 8 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matthew, Keandré           8 Charlestown                       15.07    6   
  2 Perkins, Tineisha          8 St. Thomas'                       15.39    4   
  3 Grant, Tamia               8 Maude Crosse                      15.86    3   
  4 Liburd, Schadone           8 St. John's                        15.94    2   
  5 Walwyn, Shane              8 Joycelyn                          16.08    1   
 -- Vaughn, Synovia            8 St. James                            NT  
 -- Sampson, Aliyah            8 Private                              NT  
 -- Clarke, Anjeurlin          8 Ivor Walters                         NT  
 -- Wallace, Tsurhenne         8 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 44  Boys 8 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Grant, Malik               8 Joycelyn                          14.90    6   
  2 Wallace, Geval             8 St. Thomas'                       15.14    4   
  3 Arthurton, Raheim          8 St. John's                        15.70    3   
  4 Taylor, Najaune            8 Maude Crosse                      15.91    2   
  5 Tomlinson, Joseph          8 Ivor Walters                      16.13    1   
 -- smithen, jalen             8 Charlestown                          NT  
 -- Bartlette, Desrond         8 Private                              NT  
 -- Gumbs, D'Ondre'            8 St. James                            NT  
 -- Smith, Shamar              8 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 45  Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hendrickson, Cileen        9 St. Thomas'                       15.10    6   
  2 Challenger, Dawvel         9 Joycelyn                          15.29    4   
  3 Lucius, Brithany           9 Ivor Walters                      15.37    3   
  4 Hanley, Rikilia            9 Charlestown                       15.44    2   
  5 Warner, Tianna             9 St. James                         15.95    1   
 -- Wilkinson, Tasania         9 Maude Crosse                         NT  
 -- Edwards, Onefa             9 Private                              NT  
 -- Byron, Ayana               9 St. John's                           NT  
 -- Nisbett, Tiana             9 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 46  Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arthurton, Tajarie         9 Joycelyn                          14.20    6   
  2 Brooks, Jahvaughn          9 Ivor Walters                      15.03    4   
  3 Duberry, Marcus            9 St. Thomas'                       15.21    3   
  4 Carmichael, Lukelly        9 Charlestown                       15.88    2   
  5 Brookes, Brenden           9 Violet O. J. Nic                  16.68    1   
 -- Williams, Vashumba         9 Maude Crosse                         NT  
 -- Bramble, Devaldre          9 Private                              NT  
 -- Baker, Kelvis              9 St. James                            NT  
 -- Trinidad, Luis             9 St. John's                           NT  
 
Event 47  Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tyson, Judene             10 Maude Crosse                      14.40    6   
  2 Queeley, Reina            10 St. Thomas'                       14.52    4   
  3 Smithen, Joresa           10 Charlestown                       14.61    3   
  4 Merchant, Heather         10 Joycelyn                          15.63    2   
  5 Mills, Shanel             10 St. John's                        15.71    1   
 -- Morgan, Tamera            10 St. James                            NT  
 -- Tyson, Orlesia            10 Ivor Walters                         NT  
 -- Browne, Anjonique         10 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 48  Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Browne, Oreon             10 St. James                         14.00    6   
  2 Somersall, Jovarnee       10 Joycelyn                          14.12    4   
  3 Watkins, McClevan         10 Maude Crosse                      14.54    3   
  4 Moore, Rasheed            10 St. Thomas'                       14.62    2   
  5 Pemberton, Kian           10 Charlestown                       14.90    1   
 -- Powell, Ketheron          10 Private                              NT  
 -- Farrel, Ce-jae            10 St. John's                           NT  
 -- Ettienne, Raim            10 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Boyles, Javel             10 Ivor Walters                         NT  
 
Event 49  Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Willett, Uniqueko         11 Charlestown                       13.67    6   
  2 Brooks, Kieshonna         11 Ivor Walters                      14.41    4   
  3 Manners, Joanne           11 Joycelyn                          14.42    3   
  4 Hanley, Kitanna           11 Violet O. J. Nic                  15.36    2   
  5 Stapleton, Keshorna       11 St. Thomas'                       15.60    1   
 -- Petre-Mears, Siobhan      11 Private                              NT  
 -- Smithen, Antonette        11 Maude Crosse                         NT  
 -- Walters, Veronique        11 St. John's                           NT  
 -- Liburd, Xzorya            11 St. James                            NT  
 
Event 50  Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frazer, Rashiem           11 Charlestown                       13.57    6   
  2 Cameron, Zudan            11 Joycelyn                          13.92    4   
  3 Bartlette, Jaquan         11 Ivor Walters                      14.32    3   
  4 Chapman, Shemar           11 St. Thomas'                       14.43    2   
  5 Walwyn, Britton           11 Maude Crosse                      14.70    1   
 -- Richardson, Wasim         11 Private                              NT  
 -- Jeffers, D-Jon            11 St. James                            NT  
 -- Pemberton, Kezeon         11 St. John's                           NT  
 -- George, N'Cosie           11 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 51  Girls 12-13 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lewis, Tyra               12 Charlestown                       13.37    6   
  2 Elliot, Nyka              12 Maude Crosse                      13.66    4   
  3 Tyson, Karina             12 Ivor Walters                      13.86    3   
  4 Griffin, Taij             12 St. John's                        14.36    2   
  5 Claxton, Kidicia          12 St. Thomas'                       14.43    1   
 -- Bass, Rhedise             12 Violet O. J. Nic                     NT  
 -- Sampson, Noellie          13 Private                              NT  
 -- Warner, Johanna           12 St. James                            NT  
 -- Dore, J-Eonne             12 Joycelyn                             NT  
 
Event 52  Boys 12-13 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Saeed           12 Charlestown                       13.04    6   
  2 Elliott, Jomani           12 St. John's                        13.45    4   
  3 Brown, Japheth            13 St. James                         13.50    3   
  4 Liburd, Kyran             12 Ivor Walters                      14.10    2   
  5 Dufu, Delwin              12 St. Thomas'                       14.23    1   
 -- Wu, Jai-Ming              13 Maude Crosse                         NT  
 -- Chiverton, Jonathon       13 Private                              NT  
 -- Hendrickson, Alan         12 Joycelyn                             NT  
 -- Liburd, Akeem             12 Violet O. J. Nic                     NT  
 
Event 53  Girls 5-13 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ivor Walters Primary  'A'                                    4:48.65    6   
     1) Tyson, Karina 12                2) Mills, Dariel 12               
     3) Williams, Verneen 12            4) Brooks, Kieshonna 11           
  2 Charlestown Primary School  'A'                              5:00.13    4   
     1) Lewis, Tyra 12                  2) Willett, Uniqueko 11           
     3) Hunt, Sonia 13                  4) Grant, Ja'Chara 12             
  3 St. Thomas' Primary School  'A'                              5:01.22    3   
     1) Stapleton, Michelle 12          2) Claxton, Kidicia 12            
     3) Stapleton, Keshorna 11          4) Wilkinson, Kareema 12          
  4 Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 5:24.05    2   
     1) Dore, J-Eonne 12                2) Liburd, Derecka 12             
     3) Merchant, Akela 11              4) Morgan, Shenelle 12            
  5 St. James' Primary School  'A'                               5:34.90    1   
     1) Hamilton, Coleen 12             2) Daniel, Shatelle 11            
     3) Freeman, Ashima 10              4) Hamilton, Corencia 9           
 -- Combined Primary Schools  'A'                                     NT  
     1) Webbe, Kasana 12                2) William, Kiana 13              
     3) Andrew, Kiera 9                 4) Sampson, Noellie 13            
 -- St. John's Primary School  'A'                                    NT  
     1) Liburd, Alisa 12                2) Barry, Leandra 11              
     3) Sutton, Na-Shauntae 8           4) Griffin, Taij 12               
 -- Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                                NT  
     1) Knowles, Natasha 11             2) Francis, Kerricia 12           
     3) Browne, Cliola 13               4) Browne, Anjonique 10           
 -- Maude Crosse Primary  'A'                                         NT  
     1) Claxton, Rojan 10               2) Tyson, Nekhaila 11             
     3) Bertie, Amira 10                4) James, Paige 11                
 
Event 54  Boys 5-13 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Charlestown Primary School  'A'                              4:28.05    6   
     1) Williams, Saeed 12              2) Fraser, Kianno 12              
     3) Frazer, Rashiem 11              4) Rawlins, Khaden 12             
  2 St. Thomas' Primary School  'A'                              4:44.45    4   
     1) Browne, Robert 12               2) Liburd, Ian 11                 
     3) Harvey, Hakeem 13               4) Stapleton, Orian 12            
  3 Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 4:51.52    3   
     1) Chapman, Shaphan 11             2) Huggins, Jaleel 12             
     3) Thibou, Keanu 12                4)                                
  4 Ivor Walters Primary  'A'                                    5:02.04    2   
     1) Liburd, Kyran 12                2) Brookes, Nazim 12              
     3) Pemberton, Jovanny 12           4) Sealey, Steffon 12             
  5 St. James' Primary School  'A'                               5:12.29    1   
     1) Brown, Japheth 13               2) Daniel, Dorrez 12              
     3) Liburd, Tah-j 10                4) Leader, Richard 12             
 -- Combined Primary Schools  'A'                                     NT  
     1) Richardson, Wasim 11            2) Chiverton, Jonathon 13         
     3) Powell, Ketheron 10             4) Webbe, Samari 11               
 -- St. John's Primary School  'A'                                    NT  
     1) Persaud, Fazim 12               2) Dasent, Kyle 12                
     3) Parris, Shakeem 12              4) Pemberton, Kezeon 11           
 -- Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                                NT  
     1) Butler, Orin 12                 2) Butler, Xhavan 11              
     3) Ettienne, Raim 10               4) Liburd, Akeem 12               
 -- Maude Crosse Primary  'A'                                         NT  
     1) Claxton, LeAndre 11             2) Archibald, Ronel 11            
     3) Stapleton, Dimitri 11           4) Walwyn, Britton 11             
Comments