Results 2014

THE USUAL CHECKS WILL BE MADE SHORTLY

Licensed to Nevis Athletics             HY-TEK's Meet Manager 4/3/2014 11:39 PM
                  Gulf Insurance Primary Schools Championship                  
                  Inter-Primary  Details on www.nevispsc.com                   
                  Elquemiedo Willett Park, Nevis  - 4/2/2014                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12-13 400 Meter Dash Class I
=======================================================================
        Meet: R 1:01.73  2008        Renika Daniel, CPS  - Charlestown Prima   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   121 Richards, Alexandr  01 EPPS                   1:03.12    6   
  2    35 Wallace, Kurvella   02 CPS                    1:06.08    4   
  3   140 Browne, Kevinee     02 JLP                    1:06.45    3   
  4   193 Jeffers, Annique    02 JAMS                   1:07.08    2   
  5    60 Fyfield, Aniah      01 IWP                    1:10.21    1   
 
Event 2  Boys 12-13 400 Meter Dash Class I
=======================================================================
        Meet: R 58.22  2006        Royston Queeley, STTP - St Thomas'          
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    52 Clarke, Jahmarrie   01 IWP                    1:01.48    6   
  2   229 Browne, Alex        02 VOJN                   1:01.88    4   
  3   336 Williams, Ammani    02 MCP                    1:02.53    3   
  4    21 Myers, Dejal        02 CPS                    1:05.49    2   
  5   152 Hendrickson, Quawn  02 JLP                    1:05.85    1   
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 400 Meter Dash Class II
=======================================================================
        Meet: R 1:04.81  2007        Renika Daniel, CPS - Charlestown Prima    
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   198 Jones, Zwena        03 JAMS                   1:08.08    6   
  2    39 Weekes, Jashelle    03 CPS                    1:11.37    4   
  3   287 Jeffers, Shania     03 STPS                   1:14.57    3   
  4   158 Kelly, Alesha       03 JLP                    1:16.70    2   
  5    83 Thompson, Allyssah  03 IWP                    1:20.13    1   
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 400 Meter Dash Class II
=======================================================================
        Meet: R 1:03.27  2011        Leroy Chapman, JLPS - Joycelyn Liburd     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   281 Hamilton, Diquone   03 STPS                   1:06.80    6   
  2    70 Matthew, Nikusubil  03 IWP                    1:07.41    4   
  3   173 Moore, Leshan       03 JLP                    1:09.06    3   
  4   111 Liburd, Diandre     03 EPPS                   1:10.14    2   
  5    36 Ward, Kejaun        03 CPS                    1:11.54    1   
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 400 Meter Dash Class III
=======================================================================
        Meet: R 1:04.50  2006        Renika Daniel, CPS - Charlestown Prima    
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    88 Webbe, Leandra      04 IWP                    1:14.67    6   
  2   141 Carmichael, Shelli  04 JLP                    1:16.21    4   
  3   102 Farrell, Jahyda     04 EPPS                   1:17.60    3   
  4    12 Grante, Shanae      04 CPS                    1:18.86    2   
  5   279 Flemming, Sidondre  04 STPS                   1:20.38    1   
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 400 Meter Dash Class III
=======================================================================
        Meet: R 1:05.87  2004        Trevoy Webbe, IWPS - Ivor Walters Pri     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    42 Willett, Akadianto  04 CPS                    1:07.63    6   
  2   334 Tuckett, Carlon     04 MCP                    1:12.53    4   
  3    55 Dunrod, Trevon      04 IWP                    1:15.39    3   
  4   251 Roberts, Shaheen    04 VOJN                   1:16.34    2   
  5   155 Huggins, Leandre    04 JLP                    1:16.69    1   
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 400 Meter Dash Class IV
=======================================================================
        Meet: R 1:08.91  2006        Karina Tyson, IWPS - Ivor Walters Pri     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   201 Liburd, T'Anna      05 JAMS                   1:13.11    6   
  2   166 Lewis, Devery       05 JLP                    1:15.95    4   
  3   299 Saddler, Ishaniah   05 STPS                   1:18.19    3   
  4   127 Sutton, Xenobria    05 EPPS                   1:22.98    2   
  5    32 Sutton, Samantha    05 CPS                    1:23.98    1   
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 400 Meter Dash Class IV
=======================================================================
        Meet: R 1:08.87  2006        Sadiki Tyson, MCP - Maude Crosse Prep     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   271 Browne, Kymani      05 STPS                   1:15.82    6   
  2    18 Martin, Ayize       05 CPS                    1:18.20    4   
  3   244 Lewis, Keondre      05 VOJN                   1:18.47    3   
  4    72 Mitchell, Damari    05 IWP                    1:20.63    2   
  5   170 Liburd, Nickolon    05 JLP                    1:21.45    1   
 
Event 9  Girls 6-8 400 Meter Dash Class V, VI & VII
=======================================================================
        Meet: R 1:11.50  2006        Uniqueko Willet, CPS - Charlestown Prima  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    94 Bridgeman, Shade    06 EPPS                   1:17.62    6   
  2   168 Liburd, Divonique   06 JLP                    1:24.54    4   
  3   292 Moving, Dequada     06 STPS                   1:24.78    3   
  4   250 Phillip, Tyra       06 VOJN                   1:25.53    2   
  5    82 Sutton, Tekeiska    06 IWP                    1:27.26    1   
 
Event 10  Boys 6-8 400 Meter Dash Class V, VI & VII
=======================================================================
        Meet: R 1:14.00  2012        Carlon Tucket, MCP - Maude Crosse Prep    
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    13 Griffin, Cjhante    06 CPS                    1:15.68    6   
  2   114 Morgan, Romario     06 EPPS                   1:16.83    4   
  3   311 Williams, Dakari    06 STPS                   1:23.03    3   
  4    57 Fahie, Jaden        06 IWP                    1:24.72    2   
  5   254 Webbe, Kenyon       06 VOJN                   1:25.46    1   
 
Event 11  Girls 6 Year Olds 60 Meter Dash Class VII
=======================================================================
        Meet: R  9.37  2003        Shantae Moore, JLPS - Joycelyn Liburd       
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    67 Kelly, Mekella      08 IWP                      10.51    6   
  2   147 Freeman, Clydasia   08 JLP                      10.59    4   
  3   183 Browne, Asane       08 JAMS                     10.64    3   
  4    22 Newton, Anjonique   08 CPS                      11.00    2   
  5   315 Williams, Nyasha    08 STPS                     11.20    1   
 
Event 12  Boys 6 Year Olds 60 Meter Dash Class VII
=======================================================================
        Meet: R  9.60  2010        Carlon Tuckett, MCP - Maude Crosse Prep     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   142 Daniel, Joric       08 JLP                      10.22    6   
  2    11 Gonzaley, Aushawn   08 CPS                      10.45    4   
  3   310 Williams, Adrian    08 STPS                     10.51    3   
  4   108 Hobson, Nadre       08 EPPS                     11.04    1.50
  4    73 Parris, Jesiah      08 IWP                      11.04    1.50
 
Event 13  Girls 7 Year Olds 60 Meter Dash Class VI
=======================================================================
        Meet: R  9.20  2009        Kurvella Wallace, CPS - Charlestown Prima   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   151 Griffin, Tianna     07 JLP                       9.35    6   
  2   280 Gumbs, Lesticia     07 STPS                     10.02    4   
  3    40 Wilkes, Anihra      07 CPS                      10.13    3   
  4    58 Fahie, Sierra       07 IWP                      10.34    2   
  5   112 Meade, Ayana        07 EPPS                     10.45    1   
 
Event 14  Boys 7 Year Olds 60 Meter Dash Class VI
=======================================================================
        Meet: R  8.93  2011        Carlon Tucket, MCP - Maude Crosse Prep      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    59 Freeman, Kenron     07 IWP                       9.36    6   
  2   226 Alexander, Shaquan  07 VOJN                      9.82    4   
  3    34 Tyson, Jahlique     07 CPS                       9.92    3   
  4   273 Challenger, Zaquan  07 STPS                      9.96    2   
  5   176 Ottley, Shamar      07 JLP                      10.01    1   
 
Event 15  Girls 5-13 1200 Meter Run OPEN
=======================================================================
        Meet: R 4:17.07  2013        Kazia Sargeant, STTP - St Thomas'         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     5 Browne, Jenalee     02 CPS                    4:21.52    6   
  2   145 Dore, Jevysa        02 JLP                    4:31.74    4   
  3    28 Richards, Ayeesha   02 CPS                    4:32.32    3   
  4   193 Jeffers, Annique    02 JAMS                   4:33.88    2   
  5    90 Williams, Sharissa  02 IWP                    4:46.51    1   
 
Event 16  Boys 5-13 1200 Meter Run OPEN
=======================================================================
        Meet: R 4:00.22  2013        Dejal Myers, CPS - Charlestown Prima      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    21 Myers, Dejal        02 CPS                   J3:57.14R   8   
  2    52 Clarke, Jahmarrie   01 IWP                    4:00.82    4   
  3   303 Stapleton, Shamar   01 STPS                   4:10.94    3   
  4   146 Dore, Nazian        02 JLP                    4:16.29    2   
  5    56 Evans, Nicolas      02 IWP                    4:17.09    1   
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 200 Meter Dash Class V
=======================================================================
        Meet: R 31.06  2004        Amythyst Beazer, CPS - Charlestown Prima    
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    94 Bridgeman, Shade    06 EPPS                     33.11    6   
  2    82 Sutton, Tekeiska    06 IWP                      34.45    4   
  3   250 Phillip, Tyra       06 VOJN                     34.67    3   
  4   292 Moving, Dequada     06 STPS                     35.15    2   
  5   159 Kelly, Nickelsia    06 JLP                      37.91    1   
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 200 Meter Dash Class V
=======================================================================
        Meet: R 31.39  2012        Carlon Tucket, MCP - Maude Crosse Prep      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    13 Griffin, Cjhante    06 CPS                      33.07    6   
  2   277 Dore, Malchiel      06 STPS                     33.21    4   
  3    57 Fahie, Jaden        06 IWP                      34.46    3   
  4   321 Liburd, Jayden      06 MCP                      35.20    2   
  5   110 Lawrence, T' Najae  06 EPPS                     35.61    1   
 
Event 19  Girls 9 Year Olds 200 Meter Dash Class IV
=======================================================================
        Meet: R 29.94  2007        Uniqueko Willet, CPS - Charlestown Prima    
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    80 Smithen, Keshawnna  05 IWP                      31.76    6   
  2   166 Lewis, Devery       05 JLP                      32.61    4   
  3   299 Saddler, Ishaniah   05 STPS                     33.32    3   
  4    32 Sutton, Samantha    05 CPS                      34.62    2   
  5    96 Browne, Bryanna     05 EPPS                     35.05    1   
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 200 Meter Dash Class IV
=======================================================================
        Meet: R 29.94  1998        Jamol Hamilton, STTP - St Thomas'           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   271 Browne, Kymani      05 STPS                     31.11    6   
  2    18 Martin, Ayize       05 CPS                      32.38    4   
  3   244 Lewis, Keondre      05 VOJN                     32.55    3   
  4   154 Huggins, Keivorn    05 JLP                      33.49    2   
  5    93 Brandy, Dinari      05 EPPS                     33.97    1   
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 200 Meter Dash Class III
=======================================================================
        Meet: R 28.81  2007        Tyra Lewis, CPS - Charlestown Prima         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   171 Maynard, Riancia    04 JLP                      31.07    6   
  2   102 Farrell, Jahyda     04 EPPS                     31.54    4   
  3    88 Webbe, Leandra      04 IWP                      31.66    3   
  4   213 Weekes, Cazalea     04 JAMS                     32.82    2   
  5   300 Simon, Astra        04 STPS                     33.21    1   
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 200 Meter Dash Class III
=======================================================================
        Meet: R 28.18  2011        Gerval Wallace, STTP - St Thomas'           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   334 Tuckett, Carlon     04 MCP                      29.13    6   
  2    42 Willett, Akadianto  04 CPS                      29.95    4   
  3    55 Dunrod, Trevon      04 IWP                      29.98    3   
  4   251 Roberts, Shaheen    04 VOJN                     31.31    2   
  5   302 Smithen, Keon       04 STPS                     31.68    1   
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash Class II
=======================================================================
        Meet: R 27.15  2000        Meritzer Williams, CPS - Charlestown Prima  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Ross, Hadassah      03 CPS                      30.08    6   
  2   210 Taylor, Shanya      03 JAMS                     30.52    4   
  3   160 Kelly, Niyanza      03 JLP                      31.18    3   
  4   295 Queeley, Reneka     03 STPS                     32.24    2   
  5    74 Pemberton, Natauva  03 IWP                      33.06    1   
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash Class II
=======================================================================
        Meet: R 27.28  2011        Tajarie Arthurton, JLPS - Joycelyn Liburd   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    70 Matthew, Nikusubil  03 IWP                      28.88    6   
  2   281 Hamilton, Diquone   03 STPS                     28.91    4   
  3    36 Ward, Kejaun        03 CPS                      28.92    3   
  4   329 Smith, Tyrique      03 MCP                      29.57    2   
  5   174 Morton, Kyle        03 JLP                      30.82    1   
 
Event 25  Girls 12-13 200 Meter Dash Class I
=======================================================================
        Meet: R 27.45  2000        Shakeemia Bartlette, CPS  - Charlestown Prim
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   121 Richards, Alexandr  01 EPPS                     27.64    6   
  2    35 Wallace, Kurvella   02 CPS                      27.82    4   
  3   140 Browne, Kevinee     02 JLP                      27.94    3   
  4   242 Jeffers, Tamyra     02 VOJN                     30.20    2   
  5    90 Williams, Sharissa  02 IWP                      31.47    1   
 
Event 26  Boys 12-13 200 Meter Dash Class I
=======================================================================
        Meet: R 25.52  2013        Jeval Wallace, STTP - St Thomas'            
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   229 Browne, Alex        02 VOJN                     27.60    6   
  2   179 Williams, Kejahno   02 JLP                      27.96    4   
  3   336 Williams, Ammani    02 MCP                      28.36    3   
  4    31 Stanley, D'Atryel   02 CPS                      28.48    2   
  5    89 Weeks, Jaheem       02 IWP                      28.52    1   
 
Event 27  Girls 6-8 4x100 Meter Relay Class V & VI
=======================================================================
        Meet: R 1:03.00  2004        JLPS - RELAY, JLPS - Joycelyn Liburd      
                         JLPS - RELAY                                      
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabeth Pemberton Primary  'A'                    1:07.19    6   
  2 Joycelyn Liburd Primary  'A'                        1:08.43    4   
  3 St. Thomas' Primary  'A'                            1:09.42    3   
  4 Ivor Walters Primary  'A'                           1:09.63    2   
  5 Charlestown Primary  'A'                            1:11.26    1   
 
Event 28  Boys 6-8 4x100 Meter Relay Class V & VI
=======================================================================
        Meet: R 1:02.89  2012        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim      
                         Liburd J, Newton K, Willett A, Scarborough J.     
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlestown Primary  'A'                            1:06.29    6   
  2 St. Thomas' Primary  'A'                            1:07.41    4   
  3 Elizabeth Pemberton Primary  'A'                    1:08.90    3   
  4 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                  1:09.42    2   
  5 Joycelyn Liburd Primary  'A'                        1:12.63    1   
 
Event 29  Girls 9-10 4x100 Meter Relay Class III & IV
=======================================================================
        Meet: R 58.69  2002        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim        
                       CPS - RELAY                                       
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Thomas' Primary  'A'                            1:01.65    6   
  2 Ivor Walters Primary  'A'                           1:01.69    4   
  3 Charlestown Primary  'A'                            1:02.38    3   
  4 Joycelyn Liburd Primary  'A'                        1:03.31    2   
  5 Elizabeth Pemberton Primary  'A'                    1:06.01    1   
 
Event 30  Boys 9-10 4x100 Meter Relay Class III & IV
=======================================================================
        Meet: R 57.14  2010        JLPS - RELAY, JLPS - Joycelyn Liburd        
                       Claxton.K, Chapman.L, Emilien.M, Arthurton.T      
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlestown Primary  'A'                              58.74    6   
  2 St. Thomas' Primary  'A'                            1:00.07    4   
  3 Maude Crosse Preparatory  'A'                       1:00.61    3   
  4 Ivor Walters Primary  'A'                           1:01.72    2   
  5 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                  1:02.47    1   
 
Event 31  Girls 11-13 4x100 Meter Relay Class I & II
=======================================================================
        Meet: R 54.57  2000        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim        
                       CPS - RELAY                                       
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlestown Primary  'A'                              56.01    6   
  2 Elizabeth Pemberton Primary  'A'                      56.70    4   
  3 St. James' Primary  'A'                               58.51    3   
  4 Ivor Walters Primary  'A'                             59.04    2   
  5 Joycelyn Liburd Primary  'A'                          59.49    1   
 
Event 32  Boys 11-13 4x100 Meter Relay Class I & II
=======================================================================
        Meet: R 53.62  2001        JLPS - RELAY, JLPS - Joycelyn Liburd        
                       JLPS - RELAY                                      
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlestown Primary  'A'                              55.28    6   
  2 Joycelyn Liburd Primary  'A'                          55.97    4   
  3 Elizabeth Pemberton Primary  'A'                      56.68    3   
  4 Ivor Walters Primary  'A'                             57.00    2   
  5 Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                    58.58    1   
 
Event 33  Girls 9-10 800 Meter Run Class III & IV
=======================================================================
        Meet: R 2:43.96  2009        Dequilla Maynard, CPS  - Charlestown Prim 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   201 Liburd, T'Anna      05 JAMS                   2:57.63    6   
  2   300 Simon, Astra        04 STPS                   2:59.99    4   
  3    12 Grante, Shanae      04 CPS                    3:00.54    3   
  4   275 Chapman, Briane     04 STPS                   3:06.56    2   
  5    33 Taylor, Alissa      04 CPS                    3:06.97    1   
 
Event 34  Boys 9-10 800 Meter Run Class III & IV
=======================================================================
        Meet: R 2:38.31  2007        Robert Browne, STTP - St Thomas'          
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   309 Wilkinson, Tershea  04 STPS                   2:42.85    6   
  2    65 Jeffers, Taije      04 IWP                    2:46.11    4   
  3    98 Campbell, Miguel    04 EPPS                   2:46.78    3   
  4   305 Tyson, Delandre     05 STPS                   2:47.92    2   
  5   119 Phillip, Diamond    04 EPPS                   2:55.04    1   
 
Event 35  Girls 11 Year Olds 800 Meter Run Class II
=======================================================================
        Meet: R 2:40.12  2003        Rozel Liburd, JLPS - Joycelyn Liburd      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   287 Jeffers, Shania     03 STPS                   2:53.37    6   
  2   198 Jones, Zwena        03 JAMS                   2:57.33    4   
  3    39 Weekes, Jashelle    03 CPS                    2:57.76    3   
  4   158 Kelly, Alesha       03 JLP                    3:03.73    2   
  5     6 DaCosta, Dazaree    03 CPS                    3:05.98    1   
 
Event 36  Boys 11 Year Olds 800 Meter Run Class II
=======================================================================
        Meet: R 2:29.47  2010        Tah-J Liburd, JAMS - St James Primary     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   111 Liburd, Diandre     03 EPPS                   2:44.13    6   
  2   189 Griffin, Aizorre    03 JAMS                   2:47.09    4   
  3   173 Moore, Leshan       03 JLP                    2:47.52    3   
  4    19 Maynard, Cael       03 CPS                    2:48.03    2   
  5   293 O'Flaherty, Seamus  03 STPS                   2:49.47    1   
 
Event 37  Girls 12-13 800 Meter Run Class I
=======================================================================
        Meet: R 2:37.19  2003        Latesha Clarke, VOJN - Combermere         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   121 Richards, Alexandr  01 EPPS                   2:41.56    6   
  2   193 Jeffers, Annique    02 JAMS                   2:45.41    4   
  3   312 Williams, Dequanja  02 STPS                   2:45.49    3   
  4   178 Simon, Vanessa      02 JLP                    2:48.92    2   
  5     5 Browne, Jenalee     02 CPS                    2:49.21    1   
 
Event 38  Boys 12-13 800 Meter Run Class I
=======================================================================
        Meet: R 2:27.20  2011        Tah-J Liburd, JAMS - St James Primary     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    21 Myers, Dejal        02 CPS                    2:29.92    6   
  2    52 Clarke, Jahmarrie   01 IWP                    2:32.39    4   
  3   303 Stapleton, Shamar   01 STPS                   2:36.43    3   
  4    50 Caines, Timothy Jr  02 IWP                    2:37.05    2   
  5   146 Dore, Nazian        02 JLP                    2:44.31    1   
 
Event 39  Girls 6 Year Olds 100 Meter Dash Class VII
=======================================================================
        Meet: R 16.08  2008        Kurvella Wallace, CPS  - Charlestown Prim   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    67 Kelly, Mekella      08 IWP                      18.02    6   
  2   183 Browne, Asane       08 JAMS                     18.06    4   
  3   147 Freeman, Clydasia   08 JLP                      18.26    3   
  4    22 Newton, Anjonique   08 CPS                      18.32    2   
  5    91 Bartlette, Kemisha  08 EPPS                     18.80    1   
 
Event 40  Boys 6 Year Olds 100 Meter Dash Class VII
=======================================================================
        Meet: R 15.81  2002        Irvawn Challenger, JLPS - Joycelyn Liburd   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   142 Daniel, Joric       08 JLP                      16.65    6   
  2    11 Gonzaley, Aushawn   08 CPS                      17.01    4   
  3   106 Hobson, Jau-seibo   08 EPPS                     17.26    3   
  4   310 Williams, Adrian    08 STPS                     17.59    2   
  5    73 Parris, Jesiah      08 IWP                      17.90    1   
 
Event 41  Girls 7 Year Olds 100 Meter Dash Class VI
=======================================================================
        Meet: R 15.34  2003        Amethyst Beazer, CPS  - Charlestown Prim    
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   151 Griffin, Tianna     07 JLP                      15.98    6   
  2    15 Jones, Kaliyah      07 CPS                      16.51    4   
  3   284 Herbert, Janea      07 STPS                     16.86    3   
  4    76 Powell, Layla       07 IWP                      16.92    2   
  5   112 Meade, Ayana        07 EPPS                     16.99    1   
 
Event 42  Boys 7 Year Olds 100 Meter Dash Class VI
=======================================================================
        Meet: R 15.29  2007        Jovarnee Somersall, JLPS - Joycelyn Liburd  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    59 Freeman, Kenron     07 IWP                      15.41    6   
  2   226 Alexander, Shaquan  07 VOJN                     16.29    4   
  3    34 Tyson, Jahlique     07 CPS                      16.50    3   
  4   273 Challenger, Zaquan  07 STPS                     16.59    2   
  5   332 Telemaque, Ewin     07 MCP                      17.01    1   
 
Event 43  Girls 8 Year Olds 100 Meter Dash Class V
=======================================================================
        Meet: R 14.41  1994        Erica Allen, JAMS - St James Primary        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   113 Mills, Zhaysha      06 EPPS                     16.02    6   
  2   157 Jeffers, Ny' Ailah  06 JLP                      16.04    4   
  3   292 Moving, Dequada     06 STPS                     16.08    3   
  4    82 Sutton, Tekeiska    06 IWP                      16.20    2   
  5   250 Phillip, Tyra       06 VOJN                     16.26    1   
 
Event 44  Boys 8 Year Olds 100 Meter Dash Class V
=======================================================================
        Meet: R 14.19  1996        Elisha Dore, IWPS - Ivor Walters Pri        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    14 Hamilton, Tray      06 CPS                      14.87    6   
  2   277 Dore, Malchiel      06 STPS                     15.10    4   
  3   110 Lawrence, T' Najae  06 EPPS                     15.25    3   
  4   180 Wisdom, Yudel       06 JLP                      15.53    2   
  5   237 Gonzaley, Kyris     06 VOJN                     16.15    1   
 
Event 45  Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash Class IV
=======================================================================
        Meet: R 13.82  1998        Meritzer Williams, CPS  - Charlestown Prim  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   299 Saddler, Ishaniah   05 STPS                     15.00    6   
  2    80 Smithen, Keshawnna  05 IWP                      15.05    4   
  3   138 Browne, Jareecia    05 JLP                      15.63    3   
  4    32 Sutton, Samantha    05 CPS                      15.76    2   
  5   201 Liburd, T'Anna      05 JAMS                     15.80    1   
 
Event 46  Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash Class IV
=======================================================================
        Meet: R 13.63  2000        Shavoy Powell, IWPS - Ivor Walters Pri      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   271 Browne, Kymani      05 STPS                     14.24    6   
  2   244 Lewis, Keondre      05 VOJN                     15.06    4   
  3    18 Martin, Ayize       05 CPS                      15.10    3   
  4    54 Clarke, N`jaun      05 IWP                      15.15    2   
  5   154 Huggins, Keivorn    05 JLP                      15.18    1   
 
Event 47  Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash Class III
=======================================================================
        Meet: R 13.10  1999        Meritzer Williams, CPS  - Charlestown Prim  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   279 Flemming, Sidondre  04 STPS                     14.82    6   
  2   171 Maynard, Riancia    04 JLP                      14.83    4   
  3   102 Farrell, Jahyda     04 EPPS                     14.93    3   
  4    12 Grante, Shanae      04 CPS                      15.28    2   
  5    88 Webbe, Leandra      04 IWP                      15.34    1   
 
Event 48  Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash Class III
=======================================================================
        Meet: R 13.38  2000        Kieran Powell, JLPS - Joycelyn Liburd       
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   334 Tuckett, Carlon     04 MCP                      13.66    6   
  2    30 Scarborough, Jule   04 CPS                      14.28    4   
  3    55 Dunrod, Trevon      04 IWP                      14.65    3   
  4   294 Pemberton, Shakem   04 STPS                     14.66    2   
  5   251 Roberts, Shaheen    04 VOJN                     15.07    1   
 
Event 49  Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash Class II
=======================================================================
        Meet: R 13.02  1999        Shakeemia Bartlette, CPS  - Charlestown Prim
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Ross, Hadassah      03 CPS                      14.48    6   
  2   210 Taylor, Shanya      03 JAMS                     14.61    4   
  3   160 Kelly, Niyanza      03 JLP                      15.05    3   
  4   301 Smithen, Chelsea    03 STPS                     15.38    2   
  5   238 Hanley, Jodi        03 VOJN                     15.53    1   
 
Event 50  Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash Class II
=======================================================================
        Meet: R 13.11  2011        Tajarie Arthurton, JLPS - Joycelyn Liburd   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   104 Glasgow, Khaleel    03 EPPS                     14.21    6   
  2   329 Smith, Tyrique      03 MCP                      14.38    4   
  3   177 Simmonds, Tavon     03 JLP                      14.53    3   
  4    46 Bartlett, Jaheem    03 IWP                      14.54    2   
  5     2 Andrews, Jaquan     03 CPS                      14.87    1   
 
Event 51  Girls 12-13 100 Meter Dash Class I
=======================================================================
        Meet: R 12.92  2008        Renika Daniel, CPS  - Charlestown Prim      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    35 Wallace, Kurvella   02 CPS                      13.66    6   
  2   121 Richards, Alexandr  01 EPPS                     13.76    4   
  3   140 Browne, Kevinee     02 JLP                      13.81    3   
  4    60 Fyfield, Aniah      01 IWP                      14.38    2   
  5   191 Huggins, Rockelle   02 JAMS                     14.75    1   
 
Event 52  Boys 12-13 100 Meter Dash Class I
=======================================================================
        Meet: R 12.48  2005        Shawn Chapman, JLPS - Joycelyn Liburd       
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   229 Browne, Alex        02 VOJN                     13.43    6   
  2   179 Williams, Kejahno   02 JLP                      13.61    4   
  3    31 Stanley, D'Atryel   02 CPS                      13.81    3   
  4   336 Williams, Ammani    02 MCP                      13.88    2   
  5    89 Weeks, Jaheem       02 IWP                      14.22    1   
 
Event 53  Girls 5-13 4x400 Meter Relay OPEN
=======================================================================
        Meet: R 4:34.56  2004        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim      
                         CPS - RELAY                                       
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Joycelyn Liburd Primary  'A'                        4:51.18    6   
  2 Charlestown Primary  'A'                            4:59.60    4   
  3 St. James' Primary  'A'                             5:01.49    3   
  4 St. Thomas' Primary  'A'                            5:12.74    2   
  5 Ivor Walters Primary  'A'                           5:17.87    1   
 
Event 54  Boys 5-13 4x400 Meter Relay OPEN
=======================================================================
        Meet: R 4:27.40  1995        CPS - RELAY, CPS  - Charlestown Prim      
                         CPS - RELAY                                       
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlestown Primary  'A'                            4:28.06    6   
  2 Ivor Walters Primary  'A'                           4:39.28    4   
  3 Joycelyn Liburd Primary  'A'                        4:42.99    3   
  4 St. Thomas' Primary  'A'                            5:00.25    2   
  5 Elizabeth Pemberton Primary  'A'                    5:00.92    1   
Comments