Event Listings 2011

ALL EVENTS WILL BE FINALS - NOT TIMED FINALS.  Event 44 corrected !
 
Licensed to Nevis Athletics             HY-TEK's Meet Manager 4/3/2011 10:41 AM
                  Gulf Insurance Primary School Championship                   
                  Inter-Primary  Details on www.nevispsc.com                   
                      Elquemiedo Willett Park  - 4/6/2011                      
                                 Meet Program                                  
 
Event 1  Girls 12-13 400 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  1:01.73  2008        Renika Daniel, CPS                         
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    154 Ferguson, Anneka              12 Joycelyn                    
  3     44 Wright, Abbegay               12 CPS                         
  4    122 Stanley, Keimarley            12 E Pemberton Pri             
  5    342 Tyson, Judene                 12 Maude Crosse                
  6     77 Smith, Mac-Keda               12 IWP                         
  7    276 Clarke, Toriza                12 St. Thomas'                 
  8    262 Woods, Jamyra                 12 Violet O. J. Nic            
  9    190 Daniel, Shatelle              13 St. James                   
 
Event 2  Boys 12-13 400 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  58.22  2006        Royston Queeley, STTP                        
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     23 Pemberton, Kian               12 CPS                         
  2    102 Farrell, Cejae                12 E Pemberton Pri             
  3    244 Jones, Jahleel                12 Violet O. J. Nic            
  4    366 Daniel, Dylan                 13 COMS                        
  5    207 Liburd, Tah-J                 12 St. James                   
  6    287 Jeffers, Devon                13 St. Thomas'                 
  7    175 Somersall, Jovarnee           12 Joycelyn                    
  8     48 Bartlette, Lezari             13 IWP                         
  9    320 Claxton, LeAndre              13 Maude Crosse                
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 400 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  1:04.81  2007        Renika Daniel, CPS                         
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    338 Stapleton, Khameel            11 Maude Crosse                
  2    285 Hendrickson, Cileen           11 St. Thomas'                 
  3     97 Byron, Ayana                  11 E Pemberton Pri             
  4    247 Lewis, Celina                 11 Violet O. J. Nic            
  5     63 Lucius, Brithany              11 IWP                         
  6    146 Dore, Jeneisy                 11 Joycelyn                    
  7    206 Leader, Sylleen               11 St. James                   
  8    383 Maloney, Desirnique           11 COMS                        
  9      3 Barry, Bethany                11 CPS                         
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 400 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  1:03.63  2004        Delvis Pemberton, JLP                      
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    229 Browne, Dejaun                11 Violet O. J. Nic            
  2    328 Newton, Ajani                 11 Maude Crosse                
  3     27 Robinson, Jamie               11 CPS                         
  4     99 Collison, Steffon             11 E Pemberton Pri             
  5    181 Baker, Kelvis                 11 St. James                   
  6    281 Duberry, Marcus               11 St. Thomas'                 
  7    142 Chapman, Leroy                11 Joycelyn                    
  8     66 Meade, Brandal                11 IWP                         
  9    382 Liverpool, Kieron             11 COMS                        
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 400 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  1:04.50  2006        Renika Daniel, CPS                         
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    258 Wallace, Tsurhenne            10 Violet O. J. Nic            
  2    343 Walters, Keondra              10 Maude Crosse                
  3    215 Sampson, Aliyah               10 St. James                   
  4     67 Merit, Kishonnia              10 IWP                         
  5    390 Shallow, Zelisha              10 COMS                        
  6    109 Liburd, Schadone              10 E Pemberton Pri             
  7    284 Hamilton, Zacheni             10 St. Thomas'                 
  8    179 Walwyn, Shane                 10 Joycelyn                    
  9     39 Weekes, Juzahni               10 CPS                         
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 400 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  1:05.87  2004        Trevoy Webbe, IWP                          
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    159 Hendrickson, Gevorn           10 Joycelyn                    
  2    221 Wilkin, Isaiah                10 St. James                   
  3     91 Arthurton, Rahiem             10 E Pemberton Pri             
  4     52 Chapman, Shuquinho            10 IWP                         
  5      4 Barry, Kamali                 10 CPS                         
  6    339 Taylor, Najaune               10 Maude Crosse                
  7    256 Smith, Shamar                 10 Violet O. J. Nic            
  9    311 Wallace, Geval                10 St. Thomas'                 
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 400 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  1:08.91  2006        Karina Tyson, IWP                          
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    371 Edwards, Oshana                9 COMS                        
  2    305 Slack, Dahlia                  9 St. Thomas'                 
  3    147 Dore, Jevysa                   9 Joycelyn                    
  4     35 Wallace, Kurvella              9 CPS                         
  5    329 Newton, Kyshani                9 Maude Crosse                
  6     88 Williams, Sharissa             9 IWP                         
  7    238 Herbert, Cavelle               9 Violet O. J. Nic            
  8    198 Jeffers, Annique               9 St. James                   
  9    107 Houghton, Aaliyah              9 E Pemberton Pri             
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 400 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  1:08.87  2006        Sadiki Tyson, MCP                          
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     86 Weekes, Jaheem                 9 IWP                         
  2    227 Browne, Alex                   9 Violet O. J. Nic            
  3    392 Wilkin, Zidan                  9 COMS                        
  4     32 Stanley, D'Atryel              9 CPS                         
  5    160 Hendrickson, Quawnba           9 Joycelyn                    
  6    201 Jeffers, Rydel                 9 St. James                   
  7    279 Davis, Kai                     9 St. Thomas'                 
  8    319 Caines, Timothy                9 Maude Crosse                
  9    104 Framce, Akeejai                9 E Pemberton Pri             
 
Event 9  Girls 6-8 400 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  1:11.50  2006        Uniqueko Willet, CPS                       
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1      9 David, Azongiah                8 CPS                         
  2    204 Jones, Zwena                   8 St. James                   
  3    367 Edwards, Odecia                7 COMS                        
  4    341 Tyson, Jeniah                  8 Maude Crosse                
  5    117 Saddler, Tinesha               8 E Pemberton Pri             
  6    294 Mills, Kalia                   8 St. Thomas'                 
  7    150 Douglas, Linecia               8 Joycelyn                    
  8    243 Jones, Brianna                 6 Violet O. J. Nic            
  9     71 Prass, Beyonce                 8 IWP                         
 
Event 10  Boys 6-8 400 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  1:15.47  2008        Steffon Collison, EPPS                     
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     64 Matthew, Nikusubilia           8 IWP                         
  2     11 Ham, Tahzmiel                  8 CPS                         
  3    105 Glasgow, Khaleel               8 E Pemberton Pri             
  4    321 DaCosta, Donte                 8 Maude Crosse                
  5    230 Charles, Franklyn              8 Violet O. J. Nic            
  6    374 George, Ayinde                 8 COMS                        
  7    297 O'Flaherty, Seamus             8 St. Thomas'                 
  8    192 Griffin, Aizorre               8 St. James                   
  9    173 Simmonds, Tavon                8 Joycelyn                    
 
Event 11  Girls 6 Year Olds 60 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:   9.37  2003        Shantae Moore, JLP                           
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    243 Jones, Brianna                 6 Violet O. J. Nic            
  2    301 Saddler, Ishaniah              6 St. Thomas'                 
  3    323 Jeffers, Cayenne               6 Maude Crosse                
  5    163 Lawrence, Shelon               6 Joycelyn                    
  6     78 Smithen, Keshawna              6 IWP                         
  7    208 Liburd, T'Anna                 6 St. James                   
  8     33 Sutton, Samantha               6 CPS                         
  9     94 Browne, Bryanna                6 E Pemberton Pri             
 
Event 12  Boys 6 Year Olds 60 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:   9.60  2010        Carlon Tuckett, MCP                          
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    364 Byrion, Amadi                  6 COMS                        
  2     95 Browne, Iquann                 6 E Pemberton Pri             
  3    324 Lawrence, Jahmarley            6 Maude Crosse                
  5    296 Morton, Andre                  6 St. Thomas'                 
  6     79 Stephens, Vibert               6 IWP                         
  7     13 Ize-Iyamue, Micheal            6 CPS                         
  8    155 Freeman, T-Kari                6 Joycelyn                    
  9    248 Lewis, Keandre                 6 Violet O. J. Nic            
 
Event 13  Girls 7 Year Olds 60 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:   9.20  2009        Kurvella Wallace, CPS                        
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     38 Warner, Shaniqua               7 CPS                         
  2    165 Maynard, Riancia               7 Joycelyn                    
  3    282 Flemming, Sidondre             7 St. Thomas'                 
  4    234 Cozier, Kelcie                 7 Violet O. J. Nic            
  5    103 Farrell, Jayhda                7 E Pemberton Pri             
  6    367 Edwards, Odecia                7 COMS                        
  7    331 Pollard, La-mya                7 Maude Crosse                
  8     85 Webbe, Leandra                 7 IWP                         
  9    211 Maynard, Hosharie              7 St. James                   
 
Event 14  Boys 7 Year Olds 60 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:   9.13  2007        Tajarie Arthurton, JLP                       
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    126 Tyson, Tazari                  7 E Pemberton Pri             
  2    377 Hoffman, Kyler                 7 COMS                        
  3    136 Arthurton, Sheldon             7 Joycelyn                    
  4    340 Tuckett, Carlon                7 Maude Crosse                
  5    253 Roberts, Kimani                7 Violet O. J. Nic            
  6    195 Hermon, Adriyell               7 St. James                   
  7    313 Wilkinson, Tershean            7 St. Thomas'                 
  8     41 Willett, Akadianto             7 CPS                         
  9     51 Chapman, Roberto               7 IWP                         
 
Event 15  Girls 5-13 1500 Meter Run
===============================================================================
        Meet:  5:20.56  2003        Latesha Clarke, VOJN                       
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    194 Hamilton, Corencia            11 St. James                   
  2    336 Smithen, La-Shawnn            12 Maude Crosse                
  3    147 Dore, Jevysa                   9 Joycelyn                    
  4     98 Caines, Jenessa                9 E Pemberton Pri             
  5    212 Mills, Saskia                 11 St. James                   
  6      8 Daniel, Monique               12 CPS                         
  7    262 Woods, Jamyra                 12 Violet O. J. Nic            
  8    252 Nisbett, Tiana                11 Violet O. J. Nic            
  9     84 Tyson, Orlesia                12 IWP                         
 10     74 Richards, Kittana             12 IWP                         
 11     17 Maynard, Dequilla             12 CPS                         
 12    303 Sargeant, Kazia               10 St. Thomas'                 
 13    271 Albert, Tiana                 13 St. Thomas'                 
 14    118 Santana, Berta                13 E Pemberton Pri             
 15    172 Rawlins, Talia                12 Joycelyn                    
 16    335 Smithen, Calida               12 Maude Crosse                
 
Event 16  Boys 5-13 1500 Meter Run
===============================================================================
        Meet:  5:01.56  2007        Donne Dyer, CPS                            
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    199 Jeffers, Dijon                13 St. James                   
  2    250 Marsham, Zevon                10 Violet O. J. Nic            
  3     24 Ramirez, Eliesel              12 CPS                         
  4    287 Jeffers, Devon                13 St. Thomas'                 
  5     52 Chapman, Shuquinho            10 IWP                         
  6    119 Silvera, Anthony              13 E Pemberton Pri             
  7    156 Freeman, Troy                 13 Joycelyn                    
  8    337 Smithen, Lavion               10 Maude Crosse                
  9    174 Somersall, Deondre            12 Joycelyn                    
 10    101 Dossantos, Akeem              12 E Pemberton Pri             
 11    233 Cozier, Andrew                 9 Violet O. J. Nic            
 12    333 Smith, Chris-Andrew           13 Maude Crosse                
 13    200 Jeffers, Jamaal               12 St. James                   
 14     50 Boyles, Javel                 12 IWP                         
 15    272 Baker, Corey                  13 St. Thomas'                 
 16     36 Wallace, Shama                11 CPS                         
 
Event 17  Girls 8 Year Olds 200 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  31.06  2004        Amythyst Beazer, CPS                         
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    341 Tyson, Jeniah                  8 Maude Crosse                
  2     70 Pemberton, Natauvai            8 IWP                         
  3    375 Gilbert, Isabella              8 COMS                        
  4    246 Knowles, Sasha                 8 Violet O. J. Nic            
  5    290 Joseph, Johannah               8 St. Thomas'                 
  6      9 David, Azongiah                8 CPS                         
  7    117 Saddler, Tinesha               8 E Pemberton Pri             
  8    150 Douglas, Linecia               8 Joycelyn                    
  9    204 Jones, Zwena                   8 St. James                   
 
Event 18  Boys 8 Year Olds 200 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  31.53  1997        Trevier Smithen, JLP                         
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    283 Hamilton, Diquone              8 St. Thomas'                 
  2     37 Ward, Kéjaun                   8 CPS                         
  3    334 Smith, Tyrique                 8 Maude Crosse                
  4    374 George, Ayinde                 8 COMS                        
  5    230 Charles, Franklyn              8 Violet O. J. Nic            
  6    173 Simmonds, Tavon                8 Joycelyn                    
  7     64 Matthew, Nikusubilia           8 IWP                         
  8    192 Griffin, Aizorre               8 St. James                   
  9    105 Glasgow, Khaleel               8 E Pemberton Pri             
 
Event 19  Girls 9 Year Olds 200 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  29.94  2007        Uniqueko Willet, CPS                         
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    112 Percival, Azelleah             9 E Pemberton Pri             
  2    305 Slack, Dahlia                  9 St. Thomas'                 
  3    184 Browne, Rushena                9 St. James                   
  4     73 Richards, Dashella             9 IWP                         
  5     35 Wallace, Kurvella              9 CPS                         
  6    371 Edwards, Oshana                9 COMS                        
  7    241 Jeffers, Tamyra                9 Violet O. J. Nic            
  8    329 Newton, Kyshani                9 Maude Crosse                
  9    138 Browne, Kevinee                9 Joycelyn                    
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 200 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  29.94  1998        Jamol Hamilton, STTP                         
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    365 Chanand, Vickram               9 COMS                        
  2    279 Davis, Kai                     9 St. Thomas'                 
  3    104 Framce, Akeejai                9 E Pemberton Pri             
  4    201 Jeffers, Rydel                 9 St. James                   
  5    345 Williams, Ammani               9 Maude Crosse                
  6    227 Browne, Alex                   9 Violet O. J. Nic            
  7     59 Howell, Gabriel                9 IWP                         
  8     32 Stanley, D'Atryel              9 CPS                         
  9    170 Morton, Harlon                 9 Joycelyn                    
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 200 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  28.81  2007        Tyra Lewis, CPS                              
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    149 Dore, Thalia                  10 Joycelyn                    
  2     39 Weekes, Juzahni               10 CPS                         
  3    258 Wallace, Tsurhenne            10 Violet O. J. Nic            
  4    343 Walters, Keondra              10 Maude Crosse                
  5    390 Shallow, Zelisha              10 COMS                        
  6    299 Perkins, Tineisha             10 St. Thomas'                 
  7     67 Merit, Kishonnia              10 IWP                         
  8    215 Sampson, Aliyah               10 St. James                   
  9    109 Liburd, Schadone              10 E Pemberton Pri             
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 200 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  28.94  2000        Keiran Powell, JLP                           
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     91 Arthurton, Rahiem             10 E Pemberton Pri             
  2    362 Bartlett, Desrond             10 COMS                        
  3    339 Taylor, Najaune               10 Maude Crosse                
  4    256 Smith, Shamar                 10 Violet O. J. Nic            
  5    311 Wallace, Geval                10 St. Thomas'                 
  6    159 Hendrickson, Gevorn           10 Joycelyn                    
  7     30 Smithen, Jalen                10 CPS                         
  8    193 Gumbs, D'Ondre                10 St. James                   
  9     49 Bowen, Jumain                 10 IWP                         
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  27.15  2000        Meritzer Williams, CPS                       
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     97 Byron, Ayana                  11 E Pemberton Pri             
  2    285 Hendrickson, Cileen           11 St. Thomas'                 
  3    383 Maloney, Desirnique           11 COMS                        
  4    338 Stapleton, Khameel            11 Maude Crosse                
  5     63 Lucius, Brithany              11 IWP                         
  6    247 Lewis, Celina                 11 Violet O. J. Nic            
  7    146 Dore, Jeneisy                 11 Joycelyn                    
  8      3 Barry, Bethany                11 CPS                         
  9    206 Leader, Sylleen               11 St. James                   
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  28.12  2007        Jamol Hamilton/Ranciato Jeffers, STTP/JAMS   
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    137 Arthurton, Tajarie            11 Joycelyn                    
  2    181 Baker, Kelvis                 11 St. James                   
  3    347 Williams, Vashumba            11 Maude Crosse                
  4    229 Browne, Dejaun                11 Violet O. J. Nic            
  5    382 Liverpool, Kieron             11 COMS                        
  6     27 Robinson, Jamie               11 CPS                         
  7    281 Duberry, Marcus               11 St. Thomas'                 
  8     66 Meade, Brandal                11 IWP                         
  9     99 Collison, Steffon             11 E Pemberton Pri             
 
Event 25  Girls 12-13 200 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  27.45  2000        Shakeemia Bartlette, CPS                     
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     69 Nisbett, Terrencia            12 IWP                         
  2    228 Browne, Anjonique             12 Violet O. J. Nic            
  3     44 Wright, Abbegay               12 CPS                         
  4    154 Ferguson, Anneka              12 Joycelyn                    
  5    276 Clarke, Toriza                12 St. Thomas'                 
  6    129 Wilkinson, Caresia            12 E Pemberton Pri             
  7    214 Morgan, Tamera                12 St. James                   
  9    342 Tyson, Judene                 12 Maude Crosse                
 
Event 26  Boys 12-13 200 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  25.88  2007        Royston Queeley, STTP                        
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    183 Browne, Oreon                 12 St. James                   
  2    255 Semper, Malik                 12 Violet O. J. Nic            
  3     23 Pemberton, Kian               12 CPS                         
  4     48 Bartlette, Lezari             13 IWP                         
  5    388 Richardson, Wasim             13 COMS                        
  6    320 Claxton, LeAndre              13 Maude Crosse                
  7    102 Farrell, Cejae                12 E Pemberton Pri             
  8    288 Jeffers, Shevon               12 St. Thomas'                 
  9    175 Somersall, Jovarnee           12 Joycelyn                    
 
Event 27  Girls 6-8 4x100 Meter Relay
===============================================================================
        Meet:  1:03.00  2004        Joycelyn Liburd Primary, JLP               
     Team                                                                   
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Combined Primary Schools  'A'                                
     1) 375 Gilbert, Isabella 8         2) 380 Liburd, Darshanie 8        
     3) 373 Fordyce, Nekeshia 8         4) 367 Edwards, Odecia 7          
  2  Maude Crosse Primary  'A'                                    
     1) 331 Pollard, La-mya 7           2) 330 Parris, Holli 7            
     3) 318 Browne, Vazoni 8            4) 341 Tyson, Jeniah 8            
  3  St. Thomas' Primary School  'A'                              
     1) 306 Smithen, Chelsea 8          2) 282 Flemming, Sidondre 7       
     3) 292 Marshall, Zonia 8           4) 290 Joseph, Johannah 8         
  4  Elizabeth Pemberton Primary  'A'                             
     1) 117 Saddler, Tinesha 8          2) 94 Browne, Bryanna 6           
     3) 120 Smith, Kalianne 8           4) 103 Farrell, Jayhda 7          
  5  Charlestown Primary School  'A'                              
     1) 6 DaCosta, Dazaree 8            2) 21 Nicholls, Junique 8         
     3) 26 Robinson, Jada 8             4) 9 David, Azongiah 8            
  6  Ivor Walters Primary School  'A'                             
     1) 71 Prass, Beyonce 8             2) 85 Webbe, Leandra 7            
     3) 62 Kelly, Charisma 8            4) 70 Pemberton, Natauvai 8       
  7  St. James' Primary School  'A'                               
     1) 209 Martin, Husaene 8           2) 220 Weekes, Cazalea 7          
     3) 218 Taylor, Shanya 8            4) 204 Jones, Zwena 8             
  8  Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 
     1) 176 Somersall, Shania 8         2) 166 Merchant, Estianna 8       
     3) 162 Kelly, Niyanza 8            4) 150 Douglas, Linecia 8         
  9  Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           
     1) 246 Knowles, Sasha 8            2) 237 Hanley, Jodi 8             
     3) 234 Cozier, Kelcie 7            4) 243 Jones, Brianna 6           
 
Event 28  Boys 6-8 4x100 Meter Relay
===============================================================================
        Meet:  1:03.14  2010        Joycelyn Liburd Primary, JLP               
                        H. Morton, T. Kelly, Q. Hendrickson, K. Williams  
     Team                                                                   
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Combined Primary Schools  'A'                                
     1) 389 Rodrigues, Recardoe 8       2) 369 Edwards, Osaffo 7          
     3) 377 Hoffman, Kyler 7            4) 374 George, Ayinde 8           
  2  Charlestown Primary School  'A'                              
     1) 11 Ham, Tahzmiel 8              2) 37 Ward, Kéjaun 8              
     3) 28 Sancho, Kevin 8              4) 5 Byron, Roberto 8             
  3  Ivor Walters Primary School  'A'                             
     1) 47 Bartlette, Jaheem 8          2) 51 Chapman, Roberto 7          
     3) 65 Maynard, Aljahbari 8         4) 64 Matthew, Nikusubilia 8      
  4  Maude Crosse Primary  'A'                                    
     1) 334 Smith, Tyrique 8            2) 348 Yang, Andy 7               
     3) 321 DaCosta, Donte 8            4) 340 Tuckett, Carlon 7          
  5  Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 
     1) 152 Emilien, Julian 8           2) 169 Moore, Leshan 8            
     3) 144 Claxton, Anje 8             4) 173 Simmonds, Tavon 8          
  6  Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           
     1) 230 Charles, Franklyn 8         2) 254 Roberts, Shaheen 7         
     3) 251 Mills, Tyrel 8              4) 253 Roberts, Kimani 7          
  7  St. Thomas' Primary School  'A'                              
     1) 289 Johnson, Davon 8            2) 313 Wilkinson, Tershean 7      
     3) 297 O'Flaherty, Seamus 8        4) 283 Hamilton, Diquone 8        
  8  Elizabeth Pemberton Primary  'A'                             
     1) 127 Vasquez, Ramon 8            2) 116 Roberts, Queleel 8         
     3) 96 Browne, Jabari 8             4) 105 Glasgow, Khaleel 8         
  9  St. James' Primary School  'A'                               
     1) 202 Jeffers, Tyri 8             2) 217 Semple, Nigel 8            
     3) 195 Hermon, Adriyell 7          4) 192 Griffin, Aizorre 8         
 
Event 29  Girls 9-10 4x100 Meter Relay
===============================================================================
        Meet:  58.69  2002        Charlestown Primary, CPS                     
     Team                                                                   
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Ivor Walters Primary School  'A'                             
     1) 57 Fyfield, Aniah 10            2) 53 Clarke, Anjeurlin 10        
     3) 80 Sweeney, Alexia 10           4) 67 Merit, Kishonnia 10         
  3  Elizabeth Pemberton Primary  'A'                             
     1) 114 Prentice, De'Simba 10       2) 107 Houghton, Aaliyah 9        
     3) 115 Richards, Alexandra 10      4) 109 Liburd, Schadone 10        
  4  St. Thomas' Primary School  'A'                              
     1) 314 Williams, Dequanja 9        2) 291 Lewis, Andrea 10           
     3) 284 Hamilton, Zacheni 10        4) 299 Perkins, Tineisha 10       
  5  Maude Crosse Primary  'A'                                    
     1) 343 Walters, Keondra 10         2) 327 Maynard, Aaliyah 9         
     3) 346 Williams, Shevonel 9        4) 329 Newton, Kyshani 9          
  6  Charlestown Primary School  'A'                              
     1) 39 Weekes, Juzahni 10           2) 35 Wallace, Kurvella 9         
     3) 1 Andrews, Tichelle 10          4) 16 Matthew, Keandré 10         
  7  Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 
     1) 178 Walters, Taina 10           2) 149 Dore, Thalia 10            
     3) 145 Daniel, Kishawna 9          4) 138 Browne, Kevinee 9          
  8  St. James' Primary School  'A'                               
     1) 184 Browne, Rushena 9           2) 197 Huggins, Rockelle 9        
     3) 213 Mintos, Doronique 9         4) 198 Jeffers, Annique 9         
  9  Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           
     1) 241 Jeffers, Tamyra 9           2) 240 Jeffers, Sherquanya 10     
     3) 258 Wallace, Tsurhenne 10       4) 238 Herbert, Cavelle 9         
 
Event 30  Boys 9-10 4x100 Meter Relay
===============================================================================
        Meet:  57.14  2010        Joycelyn Liburd Primary, JLP                 
                      K. Claxton, L. Chapman, M. Emilien, T. Arthurton  
     Team                                                                   
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Maude Crosse Primary  'A'                                    
     1) 339 Taylor, Najaune 10          2) 319 Caines, Timothy 9          
     3) 325 Liburd, Audie 9             4) 345 Williams, Ammani 9         
  2  Ivor Walters Primary School  'A'                             
     1) 82 Tomlinson, Joseph 10         2) 52 Chapman, Shuquinho 10       
     3) 72 Providence, Stevenson 10     4) 49 Bowen, Jumain 10            
  3  Elizabeth Pemberton Primary  'A'                             
     1) 104 Framce, Akeejai 9           2) 91 Arthurton, Rahiem 10        
     3) 100 Delashley, Shamaul 9        4) 121 Stanley, Charvez 10        
  4  St. James' Primary School  'A'                               
     1) 221 Wilkin, Isaiah 10           2) 203 Johnson, Jahian 10         
     3) 186 Chumney, Zario 10           4) 193 Gumbs, D'Ondre 10          
  5  Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 
     1) 159 Hendrickson, Gevorn 10      2) 167 Mills, Le-Juan 10          
     3) 157 Grante, Malik 10            4) 170 Morton, Harlon 9           
  6  St. Thomas' Primary School  'A'                              
     1) 273 Browne, Immanuel 9          2) 295 Mills, Micheal 10          
     3) 279 Davis, Kai 9                4) 311 Wallace, Geval 10          
  7  Combined Primary Schools  'A'                                
     1) 362 Bartlett, Desrond 10        2) 365 Chanand, Vickram 9         
     3) 376 Guishard, Shamar 10         4) 392 Wilkin, Zidan 9            
  8  Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           
     1) 256 Smith, Shamar 10            2) 259 Walwyn, Deandro 9          
     3) 250 Marsham, Zevon 10           4) 227 Browne, Alex 9             
  9  Charlestown Primary School  'A'                              
     1) 30 Smithen, Jalen 10            2) 19 Morton, Nyiro 10            
     3) 32 Stanley, D'Atryel 9          4) 4 Barry, Kamali 10             
 
Event 31  Girls 11-13 4x100 Meter Relay
===============================================================================
        Meet:  54.57  2000        Charlestown Primary, CPS                     
     Team                                                                   
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  St. Thomas' Primary School  'A'                              
     1) 300 Queeley, Reina 12           2) 277 Cush, Anastacia 12         
     3) 298 O'Flaherty, Thyssen 11      4) 285 Hendrickson, Cileen 11     
  2  St. James' Primary School  'A'                               
     1) 214 Morgan, Tamera 12           2) 188 Clarke, Melecia 12         
     3) 206 Leader, Sylleen 11          4) 196 Hicks, Shara 12            
  3  Maude Crosse Primary  'A'                                    
     1) 316 Bertie, Amira 12            2) 322 Hendrickson, Donesia 12    
     3) 349 Young, Zi Jun 11            4) 342 Tyson, Judene 12           
  4  Combined Primary Schools  'A'                                
     1) 383 Maloney, Desirnique 11      2) 378 Kacker, Tarana 11          
     3) 391 Warde, Sheneza 11           4) 368 Edwards, Onefa 11          
  5  Ivor Walters Primary School  'A'                             
     1) 69 Nisbett, Terrencia 12        2) 63 Lucius, Brithany 11         
     3) 84 Tyson, Orlesia 12            4) 77 Smith, Mac-Keda 12          
  6  Elizabeth Pemberton Primary  'A'                             
     1) 129 Wilkinson, Caresia 12       2) 122 Stanley, Keimarley 12      
     3) 123 Stapleton, Adaijah 12       4) 118 Santana, Berta 13          
  7  Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 
     1) 139 Burke, Chelcia 11           2) 141 Challenger, Dawvel 11      
     3) 146 Dore, Jeneisy 11            4) 154 Ferguson, Anneka 12        
  8  Charlestown Primary School  'A'                              
     1) 44 Wright, Abbegay 12           2) 31 Smithen, Jaresa 12          
     3) 25 Richardson, Dequandra 12     4) 22 Payne, Lovecia 12           
  9  Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           
     1) 228 Browne, Anjonique 12        2) 231 Charles, Shakera 12        
     3) 247 Lewis, Celina 11            4) 252 Nisbett, Tiana 11          
 
Event 32  Boys 11-13 4x100 Meter Relay
===============================================================================
        Meet:  53.62  2000        Joycelyn Liburd Primary, JLP                 
     Team                                                                   
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Elizabeth Pemberton Primary  'A'                             
     1) 99 Collison, Steffon 11         2) 128 Wilkin, Kayode 11          
     3) 108 Kelly, Leon 12              4) 102 Farrell, Cejae 12          
  2  Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           
     1) 261 Walwyn, Deshawn 12          2) 229 Browne, Dejaun 11          
     3) 235 Griffin, Davien 11          4) 255 Semper, Malik 12           
  3  Charlestown Primary School  'A'                              
     1) 42 Williams, Alexis 11          2) 18 Maynard, Devaundré 12       
     3) 27 Robinson, Jamie 11           4) 23 Pemberton, Kian 12          
  4  Ivor Walters Primary School  'A'                             
     1) 76 Smartt, Leon 12              2) 83 Tyrell, Covante 12          
     3) 48 Bartlette, Lezari 13         4) 50 Boyles, Javel 12            
  5  St. Thomas' Primary School  'A'                              
     1) 310 Tross, Ashon 11             2) 288 Jeffers, Shevon 12         
     3) 287 Jeffers, Devon 13           4) 281 Duberry, Marcus 11         
  6  St. James' Primary School  'A'                               
     1) 207 Liburd, Tah-J 12            2) 200 Jeffers, Jamaal 12         
     3) 199 Jeffers, Dijon 13           4) 183 Browne, Oreon 12           
  7  Combined Primary Schools  'A'                                
     1) 366 Daniel, Dylan 13            2) 387 Powell, Ketheron 12        
     3) 382 Liverpool, Kieron 11        4) 388 Richardson, Wasim 13       
  8  Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 
     1) 171 Pemberton, Keju 11          2) 142 Chapman, Leroy 11          
     3) 137 Arthurton, Tajarie 11       4) 175 Somersall, Jovarnee 12     
  9  Maude Crosse Primary  'A'                                    
     1) 347 Williams, Vashumba 11       2) 344 Watkins, McClevan 12       
     3) 326 Liburd, El-jamah 13         4) 320 Claxton, LeAndre 13        
 
Event 33  Girls 9-10 800 Meter Run
===============================================================================
        Meet:  2:43.96  2009        Dequilla Maynard, CPS                      
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     43 Williams, J'Carlesia          10 CPS                         
  2    284 Hamilton, Zacheni             10 St. Thomas'                 
  3     57 Fyfield, Aniah                10 IWP                         
  4    215 Sampson, Aliyah               10 St. James                   
  5     80 Sweeney, Alexia               10 IWP                         
  6    115 Richards, Alexandra           10 E Pemberton Pri             
  7    147 Dore, Jevysa                   9 Joycelyn                    
  8    350 Zheng, Kelly                  10 Maude Crosse                
  9    390 Shallow, Zelisha              10 COMS                        
 10    303 Sargeant, Kazia               10 St. Thomas'                 
 11    109 Liburd, Schadone              10 E Pemberton Pri             
 12    238 Herbert, Cavelle               9 Violet O. J. Nic            
 13    385 Pemberton, Makesha            10 COMS                        
 14      1 Andrews, Tichelle             10 CPS                         
 15    198 Jeffers, Annique               9 St. James                   
 16    164 Maynard, Davronique           10 Joycelyn                    
 17    240 Jeffers, Sherquanya           10 Violet O. J. Nic            
 
Event 34  Boys 9-10 800 Meter Run
===============================================================================
        Meet:  2:38.31  2007        Robert BRowne, STTP                        
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    337 Smithen, Lavion               10 Maude Crosse                
  2     91 Arthurton, Rahiem             10 E Pemberton Pri             
  3      7 Dalton, Darryl                10 CPS                         
  4    250 Marsham, Zevon                10 Violet O. J. Nic            
  5    221 Wilkin, Isaiah                10 St. James                   
  6    381 Liverpool, Keldon              9 COMS                        
  7    121 Stanley, Charvez              10 E Pemberton Pri             
  8    186 Chumney, Zario                10 St. James                   
  9     52 Chapman, Shuquinho            10 IWP                         
 10     60 Huggins, Brandon              10 IWP                         
 11    159 Hendrickson, Gevorn           10 Joycelyn                    
 12    309 Stapleton, Shamar             10 St. Thomas'                 
 13    148 Dore, Nazian                   9 Joycelyn                    
 14    233 Cozier, Andrew                 9 Violet O. J. Nic            
 15     20 Myers, Déjal                   9 CPS                         
 16    274 Bussue, Kyan                   9 St. Thomas'                 
 
Event 35  Girls 11 Year Olds 800 Meter Run
===============================================================================
        Meet:  2:40.12  2003        Rozel Liburd, JLP                          
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     81 Thomas, Shekarnah             11 IWP                         
  2    302 Sargeant, Dakira              11 St. Thomas'                 
  3    349 Young, Zi Jun                 11 Maude Crosse                
  4    141 Challenger, Dawvel            11 Joycelyn                    
  5     97 Byron, Ayana                  11 E Pemberton Pri             
  6    338 Stapleton, Khameel            11 Maude Crosse                
  7    146 Dore, Jeneisy                 11 Joycelyn                    
  8      3 Barry, Bethany                11 CPS                         
  9    106 Harrylall, Mc-kenna           11 E Pemberton Pri             
 10    252 Nisbett, Tiana                11 Violet O. J. Nic            
 11    194 Hamilton, Corencia            11 St. James                   
 12    245 Kelly, Opal                   11 Violet O. J. Nic            
 13    212 Mills, Saskia                 11 St. James                   
 14     46 Bartlette, Alisha             11 IWP                         
 15     45 Yekeen, Maryam                11 CPS                         
 16    285 Hendrickson, Cileen           11 St. Thomas'                 
 
Event 36  Boys 11 Year Olds 800 Meter Run
===============================================================================
        Meet:  2:29.47  2010        Tah-J Liburd, JAMS                         
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    382 Liverpool, Kieron             11 COMS                        
  2    328 Newton, Ajani                 11 Maude Crosse                
  3    312 Ward, Myron                   11 St. Thomas'                 
  4    229 Browne, Dejaun                11 Violet O. J. Nic            
  5    280 Dore, Dwya                    11 St. Thomas'                 
  6     54 Claxton, Kalje                11 IWP                         
  7     36 Wallace, Shama                11 CPS                         
  8    142 Chapman, Leroy                11 Joycelyn                    
  9    317 Brandy, Patrick               11 Maude Crosse                
 10     93 Bramble, Devaldre             11 E Pemberton Pri             
 11    236 Hakim	, Joshua                11 Violet O. J. Nic            
 12    181 Baker, Kelvis                 11 St. James                   
 13    161 Kelly, Javari                 11 Joycelyn                    
 14     66 Meade, Brandal                11 IWP                         
 15     99 Collison, Steffon             11 E Pemberton Pri             
 16     27 Robinson, Jamie               11 CPS                         
 
Event 37  Girls 12-13 800 Meter Run
===============================================================================
        Meet:  2:37.19  2003        Latesha Clarke, VOJN                       
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    242 Jones, Akeema                 12 Violet O. J. Nic            
  2    172 Rawlins, Talia                12 Joycelyn                    
  3    271 Albert, Tiana                 13 St. Thomas'                 
  4    151 Edwards, Shezan               12 Joycelyn                    
  5    118 Santana, Berta                13 E Pemberton Pri             
  6    190 Daniel, Shatelle              13 St. James                   
  7      8 Daniel, Monique               12 CPS                         
  8    336 Smithen, La-Shawnn            12 Maude Crosse                
  9    191 Freeman, Ashima               12 St. James                   
 10    231 Charles, Shakera              12 Violet O. J. Nic            
 11     69 Nisbett, Terrencia            12 IWP                         
 12    122 Stanley, Keimarley            12 E Pemberton Pri             
 13     17 Maynard, Dequilla             12 CPS                         
 14    277 Cush, Anastacia               12 St. Thomas'                 
 15    335 Smithen, Calida               12 Maude Crosse                
 16     77 Smith, Mac-Keda               12 IWP                         
 
Event 38  Boys 12-13 800 Meter Run
===============================================================================
        Meet:  2:28.30  1996        Lorenzo Jeffers, CPS                       
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    108 Kelly, Leon                   12 E Pemberton Pri             
  2    261 Walwyn, Deshawn               12 Violet O. J. Nic            
  3    244 Jones, Jahleel                12 Violet O. J. Nic            
  4    333 Smith, Chris-Andrew           13 Maude Crosse                
  5    272 Baker, Corey                  13 St. Thomas'                 
  6     24 Ramirez, Eliesel              12 CPS                         
  7    156 Freeman, Troy                 13 Joycelyn                    
  8    119 Silvera, Anthony              13 E Pemberton Pri             
  9    199 Jeffers, Dijon                13 St. James                   
 10    174 Somersall, Deondre            12 Joycelyn                    
 11    344 Watkins, McClevan             12 Maude Crosse                
 12     34 Valdespin, Antoni             13 CPS                         
 13    287 Jeffers, Devon                13 St. Thomas'                 
 14    207 Liburd, Tah-J                 12 St. James                   
 15     50 Boyles, Javel                 12 IWP                         
 16     87 Weekes, Troy                  12 IWP                         
 
Event 39  Girls 6 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  16.08  2008        Kuvella Wallace, CPS                         
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     94 Browne, Bryanna                6 E Pemberton Pri             
  3    243 Jones, Brianna                 6 Violet O. J. Nic            
  4    323 Jeffers, Cayenne               6 Maude Crosse                
  5     33 Sutton, Samantha               6 CPS                         
  6    216 Semple, Nangella               6 St. James                   
  7    301 Saddler, Ishaniah              6 St. Thomas'                 
  8    163 Lawrence, Shelon               6 Joycelyn                    
  9     78 Smithen, Keshawna              6 IWP                         
 
Event 40  Boys 6 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  15.81  2002        Irvawn Challenger, JLP                       
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     13 Ize-Iyamue, Micheal            6 CPS                         
  2     79 Stephens, Vibert               6 IWP                         
  4    155 Freeman, T-Kari                6 Joycelyn                    
  5    296 Morton, Andre                  6 St. Thomas'                 
  6    364 Byrion, Amadi                  6 COMS                        
  7    324 Lawrence, Jahmarley            6 Maude Crosse                
  8    248 Lewis, Keandre                 6 Violet O. J. Nic            
  9     95 Browne, Iquann                 6 E Pemberton Pri             
 
Event 41  Girls 7 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  15.34  2003        Amethyst Beazer, CPS                         
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     85 Webbe, Leandra                 7 IWP                         
  2    220 Weekes, Cazalea                7 St. James                   
  3    367 Edwards, Odecia                7 COMS                        
  4    282 Flemming, Sidondre             7 St. Thomas'                 
  5    165 Maynard, Riancia               7 Joycelyn                    
  6     38 Warner, Shaniqua               7 CPS                         
  7    234 Cozier, Kelcie                 7 Violet O. J. Nic            
  8    331 Pollard, La-mya                7 Maude Crosse                
  9    103 Farrell, Jayhda                7 E Pemberton Pri             
 
Event 42  Boys 7 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  15.29  2007        Jovarnee Somersall, JLP                      
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    253 Roberts, Kimani                7 Violet O. J. Nic            
  2    340 Tuckett, Carlon                7 Maude Crosse                
  3     41 Willett, Akadianto             7 CPS                         
  4    126 Tyson, Tazari                  7 E Pemberton Pri             
  5    307 Smithen, Keon                  7 St. Thomas'                 
  6    369 Edwards, Osaffo                7 COMS                        
  7     51 Chapman, Roberto               7 IWP                         
  8    158 Hanley, Naje                   7 Joycelyn                    
  9    195 Hermon, Adriyell               7 St. James                   
 
Event 43  Girls 8 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  14.41  1994        Erica Allen, JAMS                            
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     70 Pemberton, Natauvai            8 IWP                         
  2    117 Saddler, Tinesha               8 E Pemberton Pri             
  3    150 Douglas, Linecia               8 Joycelyn                    
  4    341 Tyson, Jeniah                  8 Maude Crosse                
  5    246 Knowles, Sasha                 8 Violet O. J. Nic            
  6    375 Gilbert, Isabella              8 COMS                        
  7      9 David, Azongiah                8 CPS                         
  8    290 Joseph, Johannah               8 St. Thomas'                 
  9    209 Martin, Husaene                8 St. James                   
 
Event 44  Boys 8 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  14.19  1996        Elisha Dore, IWP                             
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    283 Hamilton, Diquone              8 St. Thomas'                 
  2    374 George, Ayinde                 8 COMS                        
  3    105 Glasgow, Khaleel               8 E Pemberton Pri             
  4    251 Mills, Tyrel                   8 Violet O. J. Nic            
  5    202 Jeffers, Tyri                  8 St. James                   
  6     64 Matthew, Nikusubilia           8 IWP                         
  7      5 Byron, Roberto                 8 CPS                         
  8    173 Simmonds, Tavon                8 Joycelyn                    
  9    334 Smith, Tyrique                 8 Maude Crosse                
 
Event 45  Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  13.82  1998        Meritzer Williams, CPS                       
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    329 Newton, Kyshani                9 Maude Crosse                
  2     88 Williams, Sharissa             9 IWP                         
  3    305 Slack, Dahlia                  9 St. Thomas'                 
  4    184 Browne, Rushena                9 St. James                   
  5    107 Houghton, Aaliyah              9 E Pemberton Pri             
  6    138 Browne, Kevinee                9 Joycelyn                    
  7    371 Edwards, Oshana                9 COMS                        
  8     35 Wallace, Kurvella              9 CPS                         
  9    241 Jeffers, Tamyra                9 Violet O. J. Nic            
 
Event 46  Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  13.63  2000        Shavoy Powell, IWP                           
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    227 Browne, Alex                   9 Violet O. J. Nic            
  2    279 Davis, Kai                     9 St. Thomas'                 
  3     32 Stanley, D'Atryel              9 CPS                         
  4    345 Williams, Ammani               9 Maude Crosse                
  5    170 Morton, Harlon                 9 Joycelyn                    
  6    205 Laplume, Leon                  9 St. James                   
  7    365 Chanand, Vickram               9 COMS                        
  8    104 Framce, Akeejai                9 E Pemberton Pri             
  9     59 Howell, Gabriel                9 IWP                         
 
Event 47  Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  13.10  1999        Meritzer Williams, CPS                       
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    185 Butler, Sonjee                10 St. James                   
  2    109 Liburd, Schadone              10 E Pemberton Pri             
  3    299 Perkins, Tineisha             10 St. Thomas'                 
  4    343 Walters, Keondra              10 Maude Crosse                
  5     67 Merit, Kishonnia              10 IWP                         
  6    258 Wallace, Tsurhenne            10 Violet O. J. Nic            
  7    390 Shallow, Zelisha              10 COMS                        
  8    178 Walters, Taina                10 Joycelyn                    
  9     16 Matthew, Keandré              10 CPS                         
 
Event 48  Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  13.38  2000        Keiran Powell, JLP                           
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    362 Bartlett, Desrond             10 COMS                        
  2    159 Hendrickson, Gevorn           10 Joycelyn                    
  3     30 Smithen, Jalen                10 CPS                         
  4     91 Arthurton, Rahiem             10 E Pemberton Pri             
  5    256 Smith, Shamar                 10 Violet O. J. Nic            
  6     82 Tomlinson, Joseph             10 IWP                         
  7    339 Taylor, Najaune               10 Maude Crosse                
  8    193 Gumbs, D'Ondre                10 St. James                   
  9    311 Wallace, Geval                10 St. Thomas'                 
 
Event 49  Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  13.02  1999        Shameekia Bartlette, CPS                     
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    383 Maloney, Desirnique           11 COMS                        
  2    141 Challenger, Dawvel            11 Joycelyn                    
  3     12 Hanley, Rickila               11 CPS                         
  4     55 Dunrod, Tangela               11 IWP                         
  5    349 Young, Zi Jun                 11 Maude Crosse                
  6    219 Warner, Tianna                11 St. James                   
  7    232 Charles, Vinolia              11 Violet O. J. Nic            
  8     97 Byron, Ayana                  11 E Pemberton Pri             
  9    298 O'Flaherty, Thyssen           11 St. Thomas'                 
 
Event 50  Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  13.13  2000        Jamol Hamilton, STTP                         
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    229 Browne, Dejaun                11 Violet O. J. Nic            
  2    281 Duberry, Marcus               11 St. Thomas'                 
  3    137 Arthurton, Tajarie            11 Joycelyn                    
  4    382 Liverpool, Kieron             11 COMS                        
  5     42 Williams, Alexis              11 CPS                         
  6     75 Sealey, Saquel                11 IWP                         
  7     99 Collison, Steffon             11 E Pemberton Pri             
  8    347 Williams, Vashumba            11 Maude Crosse                
  9    189 Daniel, Kareem                11 St. James                   
 
Event 51  Girls 12-13 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  12.92  2008        Renika Daniel, CPS                           
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    228 Browne, Anjonique             12 Violet O. J. Nic            
  3    129 Wilkinson, Caresia            12 E Pemberton Pri             
  4     44 Wright, Abbegay               12 CPS                         
  5    276 Clarke, Toriza                12 St. Thomas'                 
  6    154 Ferguson, Anneka              12 Joycelyn                    
  7    342 Tyson, Judene                 12 Maude Crosse                
  8    214 Morgan, Tamera                12 St. James                   
  9     77 Smith, Mac-Keda               12 IWP                         
 
Event 52  Boys 12-13 100 Meter Dash
===============================================================================
        Meet:  12.48  2005        Shawn Chapman, JLP                           
           Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    175 Somersall, Jovarnee           12 Joycelyn                    
  2     23 Pemberton, Kian               12 CPS                         
  3     50 Boyles, Javel                 12 IWP                         
  4    366 Daniel, Dylan                 13 COMS                        
  5    102 Farrell, Cejae                12 E Pemberton Pri             
  6    308 Smithen, Tahedre              12 St. Thomas'                 
  7    255 Semper, Malik                 12 Violet O. J. Nic            
  8    183 Browne, Oreon                 12 St. James                   
  9    326 Liburd, El-jamah              13 Maude Crosse                
 
Event 53  Girls 5-13 4x400 Meter Relay
===============================================================================
        Meet:  4:34.56  2004        Charlestown Primary, CPS                   
     Team                                                                   
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Maude Crosse Primary  'A'                                    
     1) 316 Bertie, Amira 12            2) 335 Smithen, Calida 12         
     3) 338 Stapleton, Khameel 11       4) 342 Tyson, Judene 12           
  2  Ivor Walters Primary School  'A'                             
     1) 69 Nisbett, Terrencia 12        2) 63 Lucius, Brithany 11         
     3) 84 Tyson, Orlesia 12            4) 77 Smith, Mac-Keda 12          
  3  Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 
     1) 172 Rawlins, Talia 12           2) 141 Challenger, Dawvel 11      
     3) 146 Dore, Jeneisy 11            4) 154 Ferguson, Anneka 12        
  4  Elizabeth Pemberton Primary  'A'                             
     1) 115 Richards, Alexandra 10      2) 122 Stanley, Keimarley 12      
     3) 123 Stapleton, Adaijah 12       4) 118 Santana, Berta 13          
  5  Charlestown Primary School  'A'                              
     1) 17 Maynard, Dequilla 12         2) 8 Daniel, Monique 12           
     3) 14 King, Jahmila 12             4) 44 Wright, Abbegay 12          
  6  Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           
     1) 262 Woods, Jamyra 12            2) 247 Lewis, Celina 11           
     3) 238 Herbert, Cavelle 9          4) 252 Nisbett, Tiana 11          
  7  St. James' Primary School  'A'                               
     1) 190 Daniel, Shatelle 13         2) 198 Jeffers, Annique 9         
     3) 212 Mills, Saskia 11            4) 194 Hamilton, Corencia 11      
  8  St. Thomas' Primary School  'A'                              
     1) 276 Clarke, Toriza 12           2) 285 Hendrickson, Cileen 11     
     3) 277 Cush, Anastacia 12          4) 315 Williams, Shakira 12       
 
Event 54  Boys 5-13 4x400 Meter Relay
===============================================================================
        Meet:  4:27.40  1995        Charlestown Primary, CPS                   
     Team                                                                   
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  St. James' Primary School  'A'                               
     1) 199 Jeffers, Dijon 13           2) 183 Browne, Oreon 12           
     3) 200 Jeffers, Jamaal 12          4) 207 Liburd, Tah-J 12           
  2  Elizabeth Pemberton Primary  'A'                             
     1) 119 Silvera, Anthony 13         2) 108 Kelly, Leon 12             
     3) 101 Dossantos, Akeem 12         4) 102 Farrell, Cejae 12          
  4  Violet O. J. Nicholls Primary  'A'                           
     1) 256 Smith, Shamar 10            2) 244 Jones, Jahleel 12          
     3) 250 Marsham, Zevon 10           4) 227 Browne, Alex 9             
  5  St. Thomas' Primary School  'A'                              
     1) 281 Duberry, Marcus 11          2) 287 Jeffers, Devon 13          
     3) 280 Dore, Dwya 11               4) 310 Tross, Ashon 11            
  6  Maude Crosse Primary  'A'                                    
     1) 328 Newton, Ajani 11            2) 344 Watkins, McClevan 12       
     3) 333 Smith, Chris-Andrew 13      4) 320 Claxton, LeAndre 13        
  7  Ivor Walters Primary School  'A'                             
     1) 87 Weekes, Troy 12              2) 83 Tyrell, Covante 12          
     3) 48 Bartlette, Lezari 13         4) 50 Boyles, Javel 12            
  8  Joycelyn Liburd Primary  'A'                                 
     1) 142 Chapman, Leroy 11           2) 137 Arthurton, Tajarie 11      
     3) 156 Freeman, Troy 13            4) 175 Somersall, Jovarnee 12     
  9  Charlestown Primary School  'A'                              
     1) 27 Robinson, Jamie 11           2) 34 Valdespin, Antoni 13        
     3) 24 Ramirez, Eliesel 12          4) 23 Pemberton, Kian 12          
Comments