Bellevue Results

 
Results from Bellevue International Sports Day held on Wednesday 25th March 2009
 

Held under the patronage of Mrs. Maureen Pemberton

400m grades K-2 Girls

1st Zelisha Shallow 1:26:45           2nd Oshana Edwards 1:29:75                       3rd Makesha Pemberton 1:37:97

400m grades K- 2 Boys

1st Recardo Brookes 1:35:66         2nd Shamar Guishard 1:44:27                       3rd Keandre Bramble 1:42:58

400m grades 3&4 Girls

1st Onefa Edwards 1:23:64            2nd Kieria Edwards 1:25:44

400m grade 3 Boys

1st Kieron Liverpool 1:27:20         2nd Devaldre Bramble 1:35:85                     3rd Devanyo Caines 1:37:65

400m grades 5 & 6 Girls

1st  Kasana Webbe 1:20:33            2nd Kiana Williams 1:21:34

400m grades 4,5&6 Boys

1st Samari Webbe 1:20:41             2nd Jonathon Chiverton 1:25:74                   3rd Kethron Powell 1:33:28

60m Kindergarten Girls

1st Nekeisha Fordyce 11:66          2nd Shakivia Hanley 13:66            

60m Kindergarten Boys

1st Recardoe Rodrigues 10:90      2nd Ayinde George 12:27                               3rd Darren Sawh 15:99

60m Grade 1 Boys

1st Zidan Wilkin 10:22                   2nd Keldon Liverpool 11:35                           3rd Ryan Challenger

60m Grade 1 Girls

1st Oshana Edwards 10:65             2nd Lauren Lawrence 12:11                         3rd Kristina Caines 13:44

1500m Open Girls

1st Zelisha Shallow 6:49:76           2nd KIeria Andrew 7:31:81                            3rd Kiana Williams 7:37:88

1500m Open Boys

1st Samari Webbe 6:46:87             2nd David Morgan 6:56:18                           3rd Kieron Liverpool 6:58:28

800m Open Girls

1st Kasana Webbe 3:13:69             2nd Zelisha Shallow 3:22:44                        3rd Kieria Andrew 3:31:41

800m Open Boys

1st Samari Webbe 3:18:72             2nd Kethron Powell 3:29:07                          3rd Jonathon Chiverton 3:32:02

200m Grades K-2 Boys

1st Recardo Bookes 43:07              2nd Shamar Guishard 43:47                         3rd Keandre Bramble 43:66                          

 

200m Grades K-2 Girls

1st Zelisha Shallow 37:44               2nd Oshana Edwards 38:17                         3rd Makesha Pemberton 38:91

200m Grade 3 Boys

1st Tyrique Powell 38:02                2nd Devaldre Bramble 38:40                        3rd Kieron Liverpool 38:42

200m Grade 3&4 Girls

1st Onefa Edwards 34:43                2nd Kieria Andrew 35:27

200m Grades 4, 5&6 Boys

1st Jonathon Chiverton 32:09          2nd Samari Webbe 34:15                             3rd  Kethron Powell 36:19

200m Grades 5&6 Girls

1st Kasana Webbe                            2nd Kiana Williams 35:27

100m Kg Girls

1st Shakivia Hanley 15:32

100m Kg Boys

1st Recardo Rodrigues 16:16          2nd Ayinde George 16:43                             3rd Darren Sawh 33:69

100m Grades 1&2 girls

1st Makesha Pemberton 15:32       2nd Zelisha Shallow 15:51                            3rd Oshana Edwards 16:13

100m Grade1 Boys

1st Zidan Wilkin 15:84                     2nd Keldon Liverpool 16:72                         3rd Ryan Challenger 18:66

100m Grade 2 Boys

1st Shamar Guishard 15:25             2nd Keandre Bramble 15:53                         3rd Recardo Brookes 17:09

100m Grade3&4 Girls

1st Onefa Edwards 13:98                2nd Kieria Andrew 14:28

100m Grades 4, 5 &6 Boys

1st Jonathon Chiverton 13:42          2nd Samari Webbe 13:93                             3rd Kethron Powell 14:59

Comments