Start Lists - Day 3

PanAm Juniors 2009 Start Lists posted - Day 3: 2nd August 2009 - Evening Sessions

Women’s Long Jump FINALS
Alitta Boyd                          USA
Ana Loria Porras                  CRC
Kyethra Richards                 BAH
Yushanni Durrant                JAM
Christabel NETTEY              CAN
Sandisha Antoine                STL
Aleisha Cobb                      CAN
Chantel Malone                   BVI
Lauryn Newson                   USA
Maria Paz Dittborn              CHI

Men’s High Jump FINALS
Edgar Rivera                MEX
Carlos Layoy               ARG
Raymond Higgs           BAH
Kashief Daniel              TT                  
Talles Silva                  BRA
Simon Watts               CAN
Rickey Robertson       USA
Dereck Drovin             CAN
Keron Stoute              BVI
Erik Kynard                USA

Women’s 800 metres FINALS
Alena Brooks            TT
Helen Crofts              CAN
Blanco Almanzo        CUB
Chanella Price           USA
Rachel Abury             CAN
Samantha John         BVI
Laura Roesler           USA
Alicia Zapata            DOM REP

Men’s 800 metres FINALS
Anthonio Mascall        BAR
Tomas  Squella           CHI
Garyn Nero                 TT
Dylan Ferris                USA
Joseph Abbott             USA
Tayron Reyes              DOM REP
Raidel Morales Acea    CUB
Juan Jose Esparaza     MEX

Men’s Shot Putt FINALS
Robert Collingwood        TT
Quiros McKenzie          CRC
Mason Finley               USA
Matias Lopez               CHI
Jordan Clarke               USA
Ford Russel                 CAN
Quincy Wilson             TT
Tim Nedow                  CAN
Erick Rojas Mendez     CRC
Mario Cota                  MEX
Shakir Simmons         GRN

Women’s  400 metres Hurdles FINALS
8 Jeness Olson              CAN
2 Christine Lowe            CAN
5 Danielle Dowie            JAM
6 Dilalah Muhammed      USA
3 Nikita Tracey               JAM
4 Turquoise Thompson    USA
7 Elisa Maria Barron        MEX
1 Sparkle MC Knight       TT

Men’s 400 metres Hurdles FINALS
Nathan Arnett                 BAH
Juan Pablo Martinez       DOM REP
Jehue Gordon                TT
William Wyne                USA
Reginald Wyatt              USA
Gabriel El Hanbli            CAN
Hederson Estafanni        BRA
Alejandro Parada            MEX

Men’s Triple Jump FINALS
Albert  Johnson             USA
J’Vante Deveaux           BAH
Oscar Allan Salazar      MEX
Taylor Stewart              CAN
Elton Walcott               TT
Fabian Padron              VEN
Seon Michael Stafford   TT
William Claye               USA
Jeffrey Burgos               PUR
Jean Rosa                    BRA
Jacob Zorzella              CAN
Jasson Castro              HON

Women’s Javelin Throw FINALS
Betzabet Menedez           MEX
Casey Wagner                 USA
Laura Macauley               CAN
Courtney Kirkwood           USA
De Oca Montes               DOM REP
Abigail Gomez                MEX
Julilene Lima                   BRA
Tesril Nisbett                   SKN
Alanna Kovacs                CAN
Rafaela Goncalves           BRA
Genova Arias  Gomez     CRC

Women’s 3000 metres  FINALS
Elizabeth  Hynes          USA
Laura Esther Galvan     MEX
Brenda Salmeron         El Salvador
Emily Sisson              USA
Julieta Bautista           MEX

Men’s 5000 metres FINALS
Barry Britt                  CAN
Sean Keveren             USA
Saby Luna                 MEX
Colby Lowe                USA
Rolstan Pamphile       STL
Sean Trott                  BER
Ederson Pereira          BRA
Kendis Bullard            TT
Mohammed  Ahmed    CAN
Ivan Lopez                  CHI
Jose Raxon Pirir         GUA
Delohnni Samuel         VIN
Victor Aravena            CHI
George Smith             TT

Women’s 3000 metres Steeplechase FINALS
Bueno Ocampo        CUB
Alyssa Allison          USA
Rosneidy Medina     DOM REP
Jessic Furlan           CAN
Florencia Borell       ARG
Natalie Busby         USA

Women’s 4 X 400 metres relay FINALS
Dominican Republic
Bahamas
United States of America
Trinidad and Tobago
Canada
Jamaica
Costa Rica
British Virgin Islands

Men’s 4 X 400 metres relay FINALS
St. Kitts Nevis
Bermuda
Canada
Grenada
Trinidad and Tobago
Jamaica
United States of America
Dominican Republic

Comments