Results for Nevis

 
SUMMARY OF NEVIS ATHLETE PERFORMANCES - Top 3 places
 
Renika Daniel, Nevis: Class Champion Under 15 Females - 24 points
 
DAY 2
 
400 Meter Dash Under 11 Boys
1st  Tah'J Liburd - 1:06.00  NEW RECORD
Broke the 2005 Record of  Theron Bussue of 1:06.23
 
1st 4x400 Open Girls  Nevis  4:12.34        
1) Hendrickson, Vincia  2) Williams, Verneen  3) Beazer, Amythyst  4) Daniel, Renika
 
3rd Chloe Williams, Nevis, 100m U-15 Girls: Prelims - 13.00s  Finals - 12.99s  w0.5
 
1st  Daniel, Renika, Nevis, 400m U-15 Girls: Prelims - 59.48  Finals 1:00.21
 
2nd Vereen Williams, Nevis,  400m U-13 Girls: Finals - 1:03.58
 
2nd Cileen Hendrickson, Nevis  400m U-11 Girls: Prelims - 1:14.57  Finals 1:12.84
 
3rd Japheth Browne, Nevis, 1,200m Open Boys 3:53.76
 
DAY 1
 
Shotput U-15 Girls
2nd Iana Dore, Nevis, 7.45m Series (6.61m, 6.95m, 6.22m, 7.45m, 6.85m)
3rd Marlencia Hanley, Nevis, 
7.38m Series (FOUL, 7.11m, 7.38m, FOUL, FOUL)
 
Long Jump U-15 Girls
3rd Renika Daniel, Nevis  4.26m w0.3  Series (4.26m,  FOUL, FOUL, FOUL, FOUL, FOUL)
 
Cricket Ball U-13 Girls
3rd Vereen Williams, Nevis 36.97m  Series (34.11m, 35.90m, 36.97m, 30.64m, FOUL, 34.56m)
 
2nd Steffon Collisol, Nevis 800m U-11 Boys 2:43.06
 
2nd Tah'J Liburd, Nevis 200m U-11 Boys  Prelims - 28.52 Finals - 28.43 w2.1
 
200m U-15 Girls
1st Chloe Williams, Nevis Prelims - 26.36 Finals - 26.13  w1.8
2nd Renika Daniel, Nevis
 Prelims - 26.69 Finals - 26.26 w1.8
 
3rd Adrian Williams, Nevis 200m U-15 Boys  Prelims - 24.62  Finals - 24.45 w0.5
 
3rd 4x100m U-11 Girls Nevis 1:04.01                
1) Hendrickson, Cileen 2) Challenger, Dawvel 3) Queeley, Reina 4) Hamilton, Corencia
 
3rd 4x100m U-11 Boys Nevis 57.42       
1) Sommersal, Jovarnee  2) Browne, Oreon  3) Liburd, Tah'J   4) Arthurton, Tajarie
 
1st 4x100m U-15 Girls  Nevis 50.50
1) Ward, Daniella  2) Beazer, Amythyst  3) Daniel, Renika   4) Williams, Chloe
 


Licensed to The Silver Jubilee Athletic Stadium - Site License
                                        HY-TEK's Meet Manager 6/4/2009 12:57 PM
       Leeward Islands Youth Championships 2009 - 5/30/2009 to 5/31/2009       
                              SKNAAA - LIYC 2009                               
                  Silver Jubilee Athletic Stadium, St. Kitts                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls High Jump Under 13
================================================================================
        LIYC: * 1.43m  1995        ISHA CAINES, CHANTEL MALONE, STK, BVI       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1    64 Huggins, Nelda         B. V. I.                          1.28m   10   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 1.16 1.18 1.20 1.22 1.24 1.26 1.28 1.30 
        O    O    O    O    O    O   XO    O    O    O   XO  XXO    O  XXX 
  2    12 Gumbs, Angelena        Anguilla                         J1.28m    8   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 1.16 1.18 1.20 1.22 1.24 1.26 1.28 1.30 
        O    O    O    O    O   XO    O    O    O  XXO   XO  XXO    O  XXX 
  3    22 Meade, Rechelle        Anguilla                          1.24m    6   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 1.16 1.18 1.20 1.22 1.24 1.26 
        O    O    O    O   XO    O   XO   XO    O   XO    O  XXX 
  4   126 Farrell, Alexia        St. Kitts                         1.20m    5   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 1.16 1.18 1.20 1.22 
        O    O    O    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  5    74 Penn, Ashley           B. V. I.                          1.13m    4   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 1.16 
        O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  6   149 Matthew, Nikita        St. Kitts                         1.10m    3   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 
        O    O    O    O    O  XXX 
  7   165 Wattley, Krysanne      Usvi                              1.00m    2   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O    P  XXX 
  8   161 Johannes, O'Thaini     Usvi                             J1.00m    1   
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O   XO  XXX 
 
Event 2  Boys High Jump Under 13
================================================================================
        LIYC: * 1.53m  1998        ALISTON POTTER, BVI                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    68 McMaster, Kyron        B. V. I.                          1.40m   10   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.23 1.26 1.28 1.30 1.32 1.34 1.36 1.38 1.40 
        O    O    O    O    O    O    O   XO    O    O   XO   XO    O    O 
  2   121 Boston, Savaughn       St. Kitts                         1.38m    8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.23 1.26 1.28 1.30 1.32 1.34 1.36 1.38 1.40 
        O    O    O    O    O    O    O    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  3   129 Francis, Jermaine      St. Kitts                        J1.38m    6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.23 1.26 1.28 1.30 1.32 1.34 1.36 1.38 1.40 
        O    O    O    O    O    O    O    O    O    O  XXO    O   XO  XXX 
  4   163 Smith, Malique         Usvi                              1.34m    5   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.23 1.26 1.28 1.30 1.32 1.34 1.36 
        O    O    O    O    O    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  5    52 Bradshaw, Akeem        B. V. I.                          1.28m    4   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.23 1.26 1.28 1.30 
        O   XO    O    O    O   XO   XO   XO  XXX 
  6     3 Browne, Miekaile       Anguilla                          1.15m    3   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO    O  XXX 
  7   160 Griffin, Rodney        Usvi                              1.10m    2   
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O  XXX 
 
Event 3  Girls Long Jump Under 11
=====================================================================================
        LIYC: * 4.36m  1995        ACKLA EURISTHEE, BVI                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   125 Elliot, Shanice        St. Kitts                         4.18m   2.3  10   
     3.97m(0.8) 4.08m(1.3) 4.01m(-1.3) 4.18m(2.3) 4.02m(2.6) 4.12m(2.1)
  2    63 Huggins, Kiara         B. V. I.                          3.98m   2.6   8   
     3.79m(-1.3)       FOUL(1.0) 3.98m(2.6) FOUL(0.2)
  3     7 Edwards, Xavielle      Anguilla                          3.66m   NWI   6   
     FOUL(1.8) 3.66m(NWI) FOUL(-0.8) FOUL(0.4) 3.65m(2.1) 3.59m(-0.1)
  4   133 Hendrickson, Krist     St. Kitts                        J3.66m   0.9   5   
     FOUL(0.9) 3.58m(-2.0) 3.52m(-0.5) 3.66m(0.9) 3.26m(-0.2) 3.56m(2.2)
  5   159 Gordon, Krystahl       Usvi                              3.63m   2.6   4   
     FOUL(0.2) 3.14m(0.2) 3.43m(0.5) 3.41m(-2.1) 3.63m(2.6) FOUL(1.1)
  6   101 Hendrickson, Cilee     Nevis                             3.51m   2.1   3   
     3.22m(-0.8) 3.38m(2.0) 3.51m(2.1) 3.42m(1.8) FOUL(2.9) 3.07m(1.0)
  7    60 Hayde, Ariana          B. V. I.                          3.49m   1.2   2   
     FOUL(-0.9) 3.21m(-0.4) 3.45m(1.6) 3.49m(1.2) 3.04m(0.1) 3.33m(0.3)
  8    35 Browne, Xavonna        Antigua-Barbuda                   3.33m   NWI   1   
     3.33m(-0.0) FOUL(1.9)            
 
Event 4  Boys Long Jump Under 11
=====================================================================================
        LIYC: * 4.56m  1996        ALISTON POTTER, BVI                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   122 Browne, Dimitri        St. Kitts                         4.14m  -0.5  10   
     3.34m(-1.0) 3.79m(-0.9) 3.91m(-1.3) 4.14m(-0.5) FOUL(0.5) 4.05m(1.7)
  2    53 Brathwaite, Rikkoi     B. V. I.                          3.89m   1.6   8   
     3.51m(1.0) 3.63m(0.3) 3.44m(-0.7) 3.69m(-0.3) 3.60m(-1.9) 3.89m(1.6)
  3    72 Nelson II, Gregory     B. V. I.                          3.88m  -0.1   6   
     3.88m(-0.1) FOUL(1.2) 3.59m(2.1) 3.70m(-0.1) 3.87m(1.3) 3.76m(3.5)
  4   134 Henry, Joel            St. Kitts                         3.77m   3.1   5   
     3.50m(0.7) FOUL(0.3) 3.57m(1.9) 3.61m(-0.1) 3.65m(-1.5) 3.77m(3.1)
  5    85 Arthurton, Tajarie     Nevis                             3.70m  -0.1   4   
     3.58m(1.5) 3.61m(0.8) 3.40m(2.3) 3.70m(-0.1) 3.60m(-0.9) FOUL(3.5)
  6    17 Hodge, Jashawn         Anguilla                          3.67m  -1.9   3   
     3.48m(0.8) 3.37m(-0.5) 3.01m(-1.2) 3.67m(-1.9) 3.35m(3.2) 3.29m(2.8)
  7    88 Browne, Oreon          Nevis                             3.60m   0.2   2   
     FOUL(0.7) 3.60m(0.2) FOUL(-0.3) 3.43m(-0.1) 3.41m(-0.0) 3.32m(-0.6)
  8    44 Miller, Jakeem         Antigua-Barbuda                   3.55m   1.6   1   
     3.24m(1.1) 3.46m(-0.9) 3.29m(-0.7) 3.10m(-1.2) 3.27m(1.9) 3.55m(1.6)
 
Event 5  Girls 800 Meter Run Under 11
================================================================================
        LIYC: * 2:28.10  1994        MILAGRO SHWTERSEANT, BVI                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   138 Isaac, Tonisha         St. Kitts                       2:42.87   10   
  2    49 Williams, Jer-Mae      Antigua-Barbuda                 2:52.62    8   
  3     5 Hodge-Connor, Anis     Anguilla                        2:56.48    6   
  4     9 Fleming, Janique       Anguilla                        2:59.02    5   
  5   164 Smith, Mikaela         Usvi                            3:01.02    4   
  6    98 Hamilton, Corencia     Nevis                           3:03.22    3   
  7    78 Russ, Hannah           B. V. I.                        3:07.65    2   
  8   106 Maynard, Dequilla      Nevis                           3:34.02    1   
 
Event 6  Boys 800 Meter Run Under 13
================================================================================
        LIYC: * 2:14.91  2004        EJAYSON HENRY, SKB                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   127 Francis, Akimba        St. Kitts                       2:25.47   10   
  2   163 Smith, Malique         Usvi                            2:29.31    8   
  3    46 Samuel, Savorn         Antigua-Barbuda                 2:31.19    6   
  4   152 Oyebefun, Idaraobo     St. Kitts                       2:34.54    5   
  5    57 Dagou, Jomoiri         B. V. I.                        2:35.64    4   
  6   103 Claxton, Ian           Nevis                           2:37.65    3   
  7    69 Minott, Romain         B. V. I.                        2:38.16    2   
  8    16 Heyliger, Giovanni     Anguilla                        2:39.39    1   
 
Event 7  Girls 800 Meter Run Under 15
================================================================================
        LIYC: * 2:19.50  1998        NERISSA PELLE, ANT                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    43 Lewis, Jewel           Antigua-Barbuda                 2:20.51   10   
  2    26 Richardson, Jonici     Anguilla                        2:24.16    8   
  3    82 Smith, Niayla          B. V. I.                        2:26.19    6   
  4   102 Hendrickson, Vinci     Nevis                           2:33.61    5   
  5   136 Herbert, Shaheed       St. Kitts                       2:35.00    4   
  6    42 Joseph, Viani          Antigua-Barbuda                 2:36.19    3   
  7    76 Richards, Shanea       B. V. I.                        2:38.02    2   
  8     6 Connor, Julisha        Anguilla                        2:44.54    1   
 
Event 8  Boys 800 Meter Run Under 11
================================================================================
        LIYC: * 2:31.20  1994        JAMILLE NELSON, ANT                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   134 Henry, Joel            St. Kitts                       2:40.40   10   
  2    91 Collisol, Steffon      Nevis                           2:43.06    8   
  3    66 Maduro, Diimori        B. V. I.                        2:46.57    6   
  4    21 Lake, Tyrique          Anguilla                        2:46.98    5   
  5    34 Browne, Denroy         Antigua-Barbuda                 2:50.20    4   
  6    61 Hendrickson, Nicoy     B. V. I.                        2:50.45    3   
  7   115 Ward, Jonathan         Nevis                           2:52.27    2   
  8   130 Freeman, Keon          St. Kitts                       2:55.59    1   
 
Event 9  Girls 800 Meter Run Under 13
================================================================================
        LIYC: * 2:29.30  1998        CELESIA MALONEY, ANT                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   150 Mitchum, Shenella      St. Kitts                       2:29.69   10   
  2    24 Payne, Kimouy          Anguilla                        2:39.44    8   
  3    75 Richards, Shana        B. V. I.                        2:43.43    6   
  4   110 Stanley, Shyan         Nevis                           2:45.36    5   
  5    23 Mussington, Deland     Anguilla                        2:45.52    4   
  6    79 Smith, Dje'Moyia       B. V. I.                        3:01.73    3   
 
Event 10  Boys 800 Meter Run Under 15
================================================================================
        LIYC: * 2:09.18  2004        MAVERICK WEATHERHEAD, ANT                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   123 Christian, Kino        St. Kitts                       2:12.59   10   
  2   151 Oyebefun, Edikan (     St. Kitts                       2:14.56    8   
  3    71 Moses, Tarique         B. V. I.                        2:22.26    6   
  4    96 Grant, Kejarie         Nevis                           2:22.98    5   
  5    87 Browne, Japheth        Nevis                           2:25.65    4   
  6    25 Richardson, Aaron      Anguilla                        2:29.76    3   
  7    56 Cupid, Eddie           B. V. I.                        2:38.19    2   
  8    19 Hughes, Germain        Anguilla                        2:41.88    1   
 
Event 11  Girls Long Jump Under 15
=====================================================================================
        LIYC: * 5.20m  2002        MELISSA CHARLES, NEV                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   143 Leader, Helecia        St. Kitts                         4.68m  -1.1  10   
     4.35m(1.6) 4.68m(-1.1) 4.29m(-0.0) FOUL(0.8) 4.33m(0.2) 4.54m(0.5)
  2    14 Gumbs, Nicole          Anguilla                          4.55m   1.3   8   
     4.55m(1.3) FOUL(-1.1) FOUL(1.0) 4.31m(0.6) 3.98m(+0.0) 4.39m(1.7)
  3    92 Daniel, Renika         Nevis                             4.26m   0.3   6   
     4.26m(0.3) FOUL(1.4) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
  4    10 Fleming, Renee         Anguilla                          4.18m   2.1   5   
     4.12m(2.7) 3.95m(-0.0) 4.18m(2.1) 3.97m(1.1) 3.98m(0.5) 4.14m(0.1)
  5    55 Crabbe, K'Deja         B. V. I.                          4.15m   1.0   4   
     3.85m(-0.6) 3.96m(0.6) 3.96m(1.0) 4.08m(-0.3) 3.85m(-0.4) 4.15m(1.0)
  6    67 McCall, Ashley         B. V. I.                          4.14m   0.7   3   
     4.00m(0.7) 3.99m(0.5) 4.14m(0.7) 4.13m(1.0) 3.78m(1.6) FOUL(1.5)
  7   166 White, Vielka          Usvi                              3.99m  -0.3   2   
     FOUL(0.9) 3.98m(-0.1) 3.99m(-0.3) 3.94m(2.3) FOUL(0.3) 3.94m(3.2)
  8    99 Hanley, Marlencia      Nevis                             3.79m   0.2   1   
     3.59m(1.0) 3.51m(-0.4) 3.47m(-1.5) 3.57m(1.5) 3.23m(-0.3) 3.79m(0.2)
 
Event 12  Boys Long Jump Under 15
=====================================================================================
        LIYC: * 6.10m  1995        LEON WHEATLEY, MELVILLE ROGERS, BVI, SKB    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   148 Maloney, Dahjal        St. Kitts                         5.75m   0.6  10   
     4.70m(2.3) 4.94m(-0.3) 5.75m(0.6) 5.42m(0.9) FOUL(2.9) 4.89m(-1.4)
  2    39 Gore, Sadiki           Antigua-Barbuda                   5.62m   0.8   8   
     5.24m(0.3) 5.27m(-1.1) 5.12m(0.5) 5.37m(2.6) 5.44m(0.6) 5.62m(0.8)
  3    50 Andrew, Brandon        B. V. I.                          5.58m   0.2   6   
     5.30m(-1.3) 5.58m(0.2) FOUL(2.1) 4.81m(1.6) FOUL(0.8) FOUL(-0.8)
  4    11 Glasgow, Rovandel      Anguilla                          5.45m   0.3   5   
     5.42m(-0.6) 5.45m(0.3) 5.39m(2.4) 5.26m(-0.1) 4.86m(1.1) 4.42m(0.5)
  5    37 Edwards, Andre         Antigua-Barbuda                   5.33m   0.2   4   
     FOUL(1.4) 4.92m(0.5) 5.33m(0.2) 4.82m(1.9) 5.26m(1.5) 4.70m(1.0)
  6   141 Kelly, Clairvorn       St. Kitts                         5.05m  -0.4   3   
     FOUL(0.7) 5.05m(-0.4) FOUL(-1.6) 4.71m(-0.3) FOUL(-0.3) FOUL(0.6)
  7    87 Browne, Japheth        Nevis                             4.46m   NWI   2   
     FOUL(0.6) FOUL(0.3) 4.46m(-0.0) PASS      PASS      PASS     
 
Event 13  Boys Other C Ball Throw Under 13
================================================================================
        LIYC: * 69.46m  2005        ISENIO PARYAN, ANG                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    52 Bradshaw, Akeem        B. V. I.                         61.10m   10   
      51.51m  FOUL  52.11m  52.31m  55.32m  61.10m
  2     1 Adams, Raymond         Anguilla                         56.77m    8   
      45.56m  46.95m  49.80m  52.54m  54.16m  56.77m
  3   121 Boston, Savaughn       St. Kitts                        54.80m    6   
      50.97m  46.75m  51.42m  54.80m  50.14m  49.97m
  4   127 Francis, Akimba        St. Kitts                        54.14m    5   
      52.09m  46.41m  53.48m  51.88m  51.42m  54.14m
  5   103 Claxton, Ian           Nevis                            53.85m    4   
      47.66m  49.91m  49.59m  43.59m  49.07m  53.85m
  6    57 Dagou, Jomoiri         B. V. I.                         52.31m    3   
      48.57m  49.18m  47.28m  50.55m  52.31m  50.02m
  7    40 Gray, Jarheal          Antigua-Barbuda                  51.87m    2   
      49.25m  46.79m  49.71m  49.37m  51.87m  50.38m
  8    16 Heyliger, Giovanni     Anguilla                         48.21m    1   
      FOUL  46.54m  45.70m  48.09m  44.11m  48.21m
 
Event 14  Girls Other C Ball Throw Under 13
================================================================================
        LIYC: * 48.77m  2002        ROMANCIA MILLS, NEV                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    70 Moses, Tarika          B. V. I.                         39.14m   10   
      36.10m  36.37m  33.84m  35.85m  39.14m  37.95m
  2    73 Niles, Shaundi         B. V. I.                         38.07m    8   
      37.49m  33.25m  38.07m  36.90m  35.68m  34.69m
  3   119 Williams, Verneen      Nevis                            36.97m    6   
      34.11m  35.90m  36.97m  30.64m  FOUL  34.56m
  4    15 Hazell, Shawnae        Anguilla                         35.91m    5   
      28.00m  34.06m  35.91m  34.04m  30.72m  32.24m
  5   158 Cazaubon, Shanice      Usvi                             34.82m    4   
      33.62m  FOUL  30.48m  27.56m  34.54m  34.82m
  6    24 Payne, Kimouy          Anguilla                         33.85m    3   
      33.85m  33.25m  31.41m  33.54m  33.85m  29.94m
  7   150 Mitchum, Shenella      St. Kitts                        33.45m    2   
      29.20m  29.08m  24.59m  27.96m  31.93m  33.45m
  8   147 Liburd, Kristal        St. Kitts                        27.06m    1   
      FOUL  FOUL  23.15m  27.06m  23.53m  20.35m
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Under 11
=================================================================================
Top 8 Advance by Time
        LIYC: * 27.80  1997        KEVONNIE BARTLETTE, NEV                     
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1   125 Elliot, Shanice        St. Kitts                         28.40q  1.0  2 
  2    63 Huggins, Kiara         B. V. I.                          29.57q  0.6  1 
  3   111 Tyson, Judene          Nevis                             29.64q  1.0  2 
  4   132 Harvey, Kisana         St. Kitts                         29.78q  0.6  1 
  5   159 Gordon, Krystahl       Usvi                              29.89q  1.0  2 
  6    84 Wong, J'Nae            B. V. I.                          30.01q  1.0  2 
  7    35 Browne, Xavonna        Antigua-Barbuda                   30.19q  1.0  2 
  8    31 Romney, Juneicia       Anguilla                          30.33q  1.0  2 
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Under 11
=====================================================================================
        LIYC: * 27.80  1997        KEVONNIE BARTLETTE, NEV                     
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1   125 Elliot, Shanice        St. Kitts              28.40      28.46   0.7  10   
  2    63 Huggins, Kiara         B. V. I.               29.57      29.56   0.7   8   
  3   132 Harvey, Kisana         St. Kitts              29.78      29.87   0.7   6   
  4   111 Tyson, Judene          Nevis                  29.64      29.97   0.7   5   
  5   159 Gordon, Krystahl       Usvi                   29.89      30.14   0.7   4   
  6    35 Browne, Xavonna        Antigua-Barbuda        30.19      30.50   0.7   3   
  7    31 Romney, Juneicia       Anguilla               30.33      31.10   0.7   2   
  8    84 Wong, J'Nae            B. V. I.               30.01      31.53   0.7   1   
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Under 11
=================================================================================
Top 8 Advance by Time
        LIYC: * 27.90  1996        ALISTON POTTER, BVI                         
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1   104 Liburd, Tah'J          Nevis                             28.52q  2.7  1 
  2   122 Browne, Dimitri        St. Kitts                         28.56q  2.7  1 
  3    53 Brathwaite, Rikkoi     B. V. I.                          28.77q -0.7  2 
  4   140 Julius, A-Quan         St. Kitts                         29.21q -0.7  2 
  5    59 Gumbs, Diamante        B. V. I.                          29.65q  2.7  1 
  6     4 Collins, Makel         Anguilla                          29.89q -0.7  2 
  7    18 Hodge, Shaquan         Anguilla                          29.98q  2.7  1 
  8   109 Sommersal, Jovarne     Nevis                             30.35q -0.7  2 
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Under 11
=====================================================================================
        LIYC: * 27.90  1996        ALISTON POTTER, BVI                         
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1    53 Brathwaite, Rikkoi     B. V. I.               28.77      28.33   2.1  10   
  2   104 Liburd, Tah'J          Nevis                  28.52      28.43   2.1   8   
  3   140 Julius, A-Quan         St. Kitts              29.21      28.75   2.1   6   
  4   122 Browne, Dimitri        St. Kitts              28.56      29.10   2.1   5   
  5     4 Collins, Makel         Anguilla               29.89      29.79   2.1   4   
  6    59 Gumbs, Diamante        B. V. I.               29.65      30.11   2.1   3   
  7    18 Hodge, Shaquan         Anguilla               29.98      30.22   2.1   2   
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash Under 13
=================================================================================
Top 8 Advance by Time
        LIYC: * 26.20  1997        NIKISHA JEFFERS, SKB                        
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1    64 Huggins, Nelda         B. V. I.                          26.54q  0.3  2 
  2   126 Farrell, Alexia        St. Kitts                         27.24q  0.2  1 
  3    29 Ried, Donilia          Anguilla                          27.58q  0.3  2 
  4    70 Moses, Tarika          B. V. I.                          27.72q  0.2  1 
  5    12 Gumbs, Angelena        Anguilla                          27.97q  0.2  1 
  6   116 Willet, Uniqueko       Nevis                             28.00q  0.2  1 
  7    36 Bruce, Sweeney         Antigua-Barbuda                   28.19q  0.3  2 
  8   119 Williams, Verneen      Nevis                             28.58q  0.3  2 
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash Under 13
=====================================================================================
        LIYC: * 26.20  1997        NIKISHA JEFFERS, SKB                        
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1    64 Huggins, Nelda         B. V. I.               26.54      26.67   0.6  10   
  2   126 Farrell, Alexia        St. Kitts              27.24      27.56   0.6   8   
  3    70 Moses, Tarika          B. V. I.               27.72      27.92   0.6   6   
  4   116 Willet, Uniqueko       Nevis                  28.00      28.06   0.6   5   
  5    29 Ried, Donilia          Anguilla               27.58      28.19   0.6   4   
  6    12 Gumbs, Angelena        Anguilla               27.97      28.53   0.6   3   
  7    36 Bruce, Sweeney         Antigua-Barbuda        28.19      28.80   0.6   2   
  8   119 Williams, Verneen      Nevis                  28.58      30.87   0.6   1   
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash Under 13
=====================================================================================
        LIYC: * 25.30  1996        ZAMORE CHRISTIAN, ANT                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   139 James, Kayid           St. Kitts                         26.39   0.6  10   
  2   128 Francis, Corey         St. Kitts                         26.86   0.6   8   
  3    68 McMaster, Kyron        B. V. I.                          27.45   0.6   6   
  4    58 Flemming, Akim         B. V. I.                          27.90   0.6   5   
  5   160 Griffin, Rodney        Usvi                              28.21   0.6   4   
  6    95 Frazer, Rashien        Nevis                             28.94   0.6   3   
  7     3 Browne, Miekaile       Anguilla                          29.00   0.6   2   
  8    40 Gray, Jarheal          Antigua-Barbuda                   31.61   0.6   1   
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash Under 15
=================================================================================
Top 8 Advance by Time
        LIYC: * 24.50  1998        TIANDRA PONTEEN, SKB                        
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1   118 Williams, Chloe        Nevis                             26.36q -0.9  1 
  2   135 Herbert, Noha          St. Kitts                         26.37q  0.1  2 
  3    92 Daniel, Renika         Nevis                             26.69q  0.1  2 
  4    62 Hill, Taylor           B. V. I.                          26.73q -0.9  1 
  5   120 Archibald, Kristal     St. Kitts                         26.79q -0.9  1 
  6    42 Joseph, Viani          Antigua-Barbuda                   26.82q -0.9  1 
  7    47 Sanscolette, Steph     Antigua-Barbuda                   27.36q  0.1  2 
  8    14 Gumbs, Nicole          Anguilla                          27.52q  0.1  2 
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash Under 15
=====================================================================================
        LIYC: * 24.50  1998        TIANDRA PONTEEN, SKB                        
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1   118 Williams, Chloe        Nevis                  26.36      26.13   1.8  10   
  2    92 Daniel, Renika         Nevis                  26.69      26.26   1.8   8   
  3    62 Hill, Taylor           B. V. I.               26.73      26.83   1.8   6   
  4    42 Joseph, Viani          Antigua-Barbuda        26.82      27.22   1.8   5   
  5    47 Sanscolette, Steph     Antigua-Barbuda        27.36      27.51   1.8   4   
  6    14 Gumbs, Nicole          Anguilla               27.52      27.97   1.8   3   
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash Under 15
=================================================================================
Top 8 Advance by Time
        LIYC: * 23.50  1998        MELVILLE ROGERS, WHITLEY WILLIAMS, SKB      
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1    41 Greene, Cejhae         Antigua-Barbuda                   23.59q  0.3  1 
  2    50 Andrew, Brandon        B. V. I.                          24.19q  0.3  1 
  3   154 Woodley, Kyle          St. Kitts                         24.58q  0.3  1 
  4   117 Williams, Adrian       Nevis                             24.62q  0.5  2 
  5   113 Walters, Chaim         Nevis                             24.65q  0.3  1 
  6     8 Fleming, Sherling      Anguilla                          24.85q  0.5  2 
  7    51 Blaize, Jamori         B. V. I.                          24.90q  0.5  2 
  8    37 Edwards, Andre         Antigua-Barbuda                   24.96q  0.5  2 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash Under 15
=====================================================================================
        LIYC: * 23.50  1998        MELVILLE ROGERS, WHITLEY WILLIAMS, SKB      
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1    41 Greene, Cejhae         Antigua-Barbuda        23.59      23.98   0.5  10   
  2    50 Andrew, Brandon        B. V. I.               24.19      24.30   0.5   8   
  3   117 Williams, Adrian       Nevis                  24.62      24.45   0.5   6   
  4   154 Woodley, Kyle          St. Kitts              24.58      24.60   0.5   5   
  5   113 Walters, Chaim         Nevis                  24.65      24.67   0.5   4   
  6    51 Blaize, Jamori         B. V. I.               24.90      24.72   0.5   3   
  7     8 Fleming, Sherling      Anguilla               24.85      24.79   0.5   2   
  8    37 Edwards, Andre         Antigua-Barbuda        24.96      25.06   0.5   1   
 
Event 21  Girls Shot Put Under 15
================================================================================
        LIYC: * 10.59m  1994        LATOYA WILLIAMS, BVI                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   124 Clarke, Bevecia        St. Kitts                         8.35m   10   
      8.17m  8.22m  8.00m  8.35m  8.21m  FOUL
  2    93 Dore, Iana             Nevis                             7.45m    8   
         6.61m  6.95m  6.22m  7.45m  6.85m
  3    99 Hanley, Marlencia      Nevis                             7.38m    6   
         FOUL  7.11m  7.38m  FOUL  FOUL
  4    83 Thomas, Joi-Ann        B. V. I.                          7.04m    5   
      6.35m  6.87m  6.41m  6.81m  7.04m  6.58m
  5     6 Connor, Julisha        Anguilla                          6.28m    4   
      6.28m  5.45m  5.90m  5.90m  5.89m  FOUL
  6   166 White, Vielka          Usvi                              5.98m    3   
      FOUL  4.88m  5.27m  5.41m  5.82m  5.98m
  7    81 Smith, Khadijah        B. V. I.                          5.72m    2   
      5.39m  5.07m  5.72m  5.15m  5.02m  FOUL
  8   142 Laws, K'Moya           St. Kitts                         5.67m    1   
      FOUL  5.56m  5.67m  5.47m  5.37m  FOUL
 
Event 22  Boys Shot Put Under 15
================================================================================
        LIYC: * 11.46m  1994        RAPHAEL LETTSTONE, BVI                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   148 Maloney, Dahjal        St. Kitts                        10.51m   10   
      10.25m  10.43m  10.51m  9.28m  10.42m  FOUL
  2   131 Gumbs, Jahrandel       St. Kitts                        10.23m    8   
      9.49m  9.86m  9.41m  9.97m  9.94m  10.23m
  3    37 Edwards, Andre         Antigua-Barbuda                   9.60m    6   
      9.23m  9.60m  8.96m  FOUL  8.24m  FOUL
  4   113 Walters, Chaim         Nevis                             9.49m    5   
      FOUL  9.35m  9.24m  9.33m  FOUL  9.49m
  5    50 Andrew, Brandon        B. V. I.                          9.27m    4   
      8.56m  8.75m  9.02m  9.14m  9.27m  8.81m
  6    65 Joseph, Ebenezer       B. V. I.                          7.99m    3   
      7.92m  6.95m  7.53m  7.99m  6.92m  7.18m
  7    45 Roberts, Kiev          Antigua-Barbuda                   7.80m    2   
      FOUL  7.46m  7.51m  7.66m  7.32m  7.80m
 
Event 23  Girls High Jump Under 11
================================================================================
        LIYC: * 1.20m  2004        SHANICE MULRAINE, SKB                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1     9 Fleming, Janique       Anguilla                          1.13m   10   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 1.16 
        O    O    O    O   XO    O  XXX 
  2    63 Huggins, Kiara         B. V. I.                         J1.13m    8   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 1.16 
        O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  3    30 Romney, Akiara         Anguilla                          1.10m    6   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 
        O   XO    O    O  XXO  XXX 
  4   144 Leader, Jakiesha       St. Kitts                        J1.10m    5   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 
        O    O    O    O    O  XXX 
  5   132 Harvey, Kisana         St. Kitts                        J1.10m    4   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.13 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  6   155 Acevedo, Yudelka       Usvi                              1.05m    3   
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
       XO   XO    O  XXO  XXX 
  7   159 Gordon, Krystahl       Usvi                              1.00m    2   
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O  XXX 
 
Event 24  Boys High Jump Under 11
================================================================================
        LIYC: * 1.32m  1998        MCKENZI BALTIMORE, BVI                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    72 Nelson II, Gregory     B. V. I.                          1.23m   10   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.23 1.32 
        O   XO    O    O  XXO    O  XXX 
  2    77 Romney, Samory         B. V. I.                          1.15m    8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O  XXO  XXX 
  3   145 Leader, Jasef          St. Kitts                        J1.15m    6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O   XO    O  XXO  XXX 
  4    18 Hodge, Shaquan         Anguilla                          1.10m    5   
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O  XXX 
  5    17 Hodge, Jashawn         Anguilla                          1.00m    4   
     1.00 1.05 
        O  XXX 
 
Event 25  Girls Long Jump Under 13
=====================================================================================
        LIYC: * 4.74m  1998        NIKISHA JEFFERS, SKB                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   147 Liburd, Kristal        St. Kitts                         4.52m  -0.3  10   
     4.52m(-0.3) 4.15m(1.7) 4.24m(0.3) 4.32m(1.2) 4.33m(0.6) 4.39m(1.4)
  2    22 Meade, Rechelle        Anguilla                          4.17m   1.3   8   
     3.64m(-0.1) 3.92m(2.3) 3.74m(2.0) 3.78m(2.0) 4.10m(-0.2) 4.17m(1.3)
  3    64 Huggins, Nelda         B. V. I.                          4.10m  -0.8   6   
     3.52m(0.2) 3.65m(2.4) 4.10m(-0.8) FOUL(2.5) FOUL(0.3) FOUL(-0.7)
  4   137 Isaac, Davisha         St. Kitts                         4.07m   0.1   5   
     3.98m(0.7) FOUL(0.8) 4.07m(0.1) 3.66m(-0.3) 3.91m(2.5) 3.72m(1.5)
  5    36 Bruce, Sweeney         Antigua-Barbuda                   4.00m   1.7   4   
     3.77m(-0.4) 4.00m(1.7) 3.95m(2.1) FOUL(2.7) FOUL(0.1) FOUL(0.4)
  6    15 Hazell, Shawnae        Anguilla                          3.93m  -0.3   3   
     3.32m(0.3) 3.84m(1.1) 3.25m(2.8) 3.22m(2.0) 3.93m(-0.3) FOUL(0.3)
  7    97 Hamilton, Coleen       Nevis                             3.89m   1.6   2   
     3.27m(1.6) 3.79m(-0.6) 3.48m(1.0) 3.54m(1.1) 3.89m(1.6) 3.64m(1.5)
  8    33 Bess, Bianca           Antigua-Barbuda                   3.63m  -0.5   1   
     FOUL(-1.3) 3.63m(-0.5) 3.55m(2.2) 3.50m(1.1) 3.54m(-0.8) 3.40m(-1.3)
 
Event 26  Boys Long Jump Under 13
=====================================================================================
        LIYC: * 5.46m  1998        ANEVAL DIAZ, SKB                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    68 McMaster, Kyron        B. V. I.                          5.08m  -0.1  10   
     4.83m(-2.1) 4.79m(0.9) 4.25m(-0.2) 5.05m(0.2) 5.08m(-0.1) 4.86m(-0.4)
  2   121 Boston, Savaughn       St. Kitts                         4.78m   1.8   8   
     4.36m(-0.7) 4.77m(1.1) 4.78m(1.8) 4.44m(-0.1) 4.09m(2.9) FOUL(-1.5)
  3     3 Browne, Miekaile       Anguilla                          4.53m  -0.2   6   
     3.92m(-0.1) 4.33m(1.9) 4.44m(1.8) 3.90m(-1.0) 4.47m(2.4) 4.53m(-0.2)
  4    52 Bradshaw, Akeem        B. V. I.                          4.49m   0.8   5   
     4.31m(-1.1) 4.42m(0.8) 4.13m(-0.2) FOUL(0.4) 4.49m(0.8) 4.05m(0.3)
  5     1 Adams, Raymond         Anguilla                          4.34m   0.3   4   
     3.89m(-1.1) 3.98m(0.8) FOUL(-0.2) 3.99m(0.4) 3.66m(0.8) 4.34m(0.3)
  6    94 Elliot, Jomani         Nevis                             4.33m  -0.4   3   
     4.33m(-0.4) 3.97m(-0.3) 4.04m(-0.8) 3.83m(2.0) 3.88m(0.1) 3.61m(-1.8)
  7   163 Smith, Malique         Usvi                              4.32m   1.4   2   
     4.13m(-0.4) 4.24m(1.8) 4.26m(2.4) 4.17m(-0.3) 4.32m(1.4) 4.18m(-1.3)
  8   127 Francis, Akimba        St. Kitts                         4.20m   1.7   1   
     FOUL(2.1) 3.99m(1.6) 4.20m(1.7) 4.03m(1.2) 3.90m(0.8) 4.01m(-1.2)
 
Event 27  Girls 400 Meter Dash Under 11
============================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
        LIYC: * 1:05.00  1997        MALICAM JUNKERE, BVI                      
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   138 Isaac, Tonisha         St. Kitts                       1:09.96Q  1 
  2     5 Hodge-Connor, Anis     Anguilla                        1:12.35Q  2 
  3    49 Williams, Jer-Mae      Antigua-Barbuda                 1:12.62Q  1 
  4    60 Hayde, Ariana          B. V. I.                        1:13.18Q  2 
  5   101 Hendrickson, Cilee     Nevis                           1:14.57Q  2 
  6    30 Romney, Akiara         Anguilla                        1:15.27Q  1 
  7    80 Smith, Jahquilah       B. V. I.                        1:18.18q  1 
 
Event 27  Girls 400 Meter Dash Under 11
================================================================================
        LIYC: * 1:05.00  1997        MALICAM JUNKERE, BVI                      
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   138 Isaac, Tonisha         St. Kitts            1:09.96    1:11.95   10   
  2   101 Hendrickson, Cilee     Nevis                1:14.57    1:12.84    8   
  3    60 Hayde, Ariana          B. V. I.             1:13.18    1:14.36    6   
  4     5 Hodge-Connor, Anis     Anguilla             1:12.35    1:14.99    5   
  5    49 Williams, Jer-Mae      Antigua-Barbuda      1:12.62    1:17.24    4   
  6    30 Romney, Akiara         Anguilla             1:15.27    1:17.45    3   
  7    80 Smith, Jahquilah       B. V. I.             1:18.18    1:19.26    2   
 
Event 28  Boys 400 Meter Dash Under 11
================================================================================
        LIYC: * 1:06.23  2005        BASSUE THERON, NEV                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   104 Liburd, Tah'J          Nevis                          J1:06.00*  12   
  2    77 Romney, Samory         B. V. I.                        1:08.35    8   
  3   130 Freeman, Keon          St. Kitts                       1:08.86    6   
  4    91 Collisol, Steffon      Nevis                           1:09.30    5   
  5   134 Henry, Joel            St. Kitts                       1:11.46    4   
  6    72 Nelson II, Gregory     B. V. I.                        1:12.23    3   
  7    21 Lake, Tyrique          Anguilla                        1:14.95    2   
  8    34 Browne, Denroy         Antigua-Barbuda                 1:16.94    1   
 
Event 29  Girls 400 Meter Dash Under 13
================================================================================
        LIYC: * 1:01.97  2005        KAYDEEN LIBURD, SKB                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   150 Mitchum, Shenella      St. Kitts                       1:02.46   10   
  2   119 Williams, Verneen      Nevis                           1:03.58    8   
  3    24 Payne, Kimouy          Anguilla                        1:05.37    6   
  4    70 Moses, Tarika          B. V. I.                        1:06.96    5   
  5    15 Hazell, Shawnae        Anguilla                        1:06.99    4   
  6    97 Hamilton, Coleen       Nevis                           1:07.01    3   
  7    75 Richards, Shana        B. V. I.                        1:07.08    2   
 
Event 30  Boys 400 Meter Dash Under 13
============================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
        LIYC: * 58.00  1998        ANEVAL DIAZ, SKB                            
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   128 Francis, Corey         St. Kitts                       1:01.18Q  2 
  2    46 Samuel, Savorn         Antigua-Barbuda                 1:03.06Q  1 
  3    57 Dagou, Jomoiri         B. V. I.                        1:04.42Q  1 
  4    52 Bradshaw, Akeem        B. V. I.                        1:04.74Q  2 
  5   163 Smith, Malique         Usvi                            1:04.91Q  1 
  6    95 Frazer, Rashien        Nevis                           1:08.53Q  2 
  7   103 Claxton, Ian           Nevis                           1:08.70q  1 
  8    16 Heyliger, Giovanni     Anguilla                        1:11.49q  1 
 
Event 30  Boys 400 Meter Dash Under 13
================================================================================
        LIYC: * 58.00  1998        ANEVAL DIAZ, SKB                            
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   128 Francis, Corey         St. Kitts            1:01.18    1:01.83   10   
  2    57 Dagou, Jomoiri         B. V. I.             1:04.42    1:03.34    8   
  3    46 Samuel, Savorn         Antigua-Barbuda      1:03.06    1:03.74    6   
  4   163 Smith, Malique         Usvi                 1:04.91    1:04.50    5   
  5   103 Claxton, Ian           Nevis                1:08.70    1:07.24    4   
  6    52 Bradshaw, Akeem        B. V. I.             1:04.74    1:08.94    3   
  7    95 Frazer, Rashien        Nevis                1:08.53    1:09.93    2   
 
Event 31  Girls 400 Meter Dash Under 15
============================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
        LIYC: * 57.30  1998        TIANDRA PONTEEN, SKB                        
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    92 Daniel, Renika         Nevis                             59.48Q  2 
  2   114 Ward, Daniella         Nevis                           1:01.29Q  1 
  3    26 Richardson, Jonici     Anguilla                          59.91Q  2 
  4    42 Joseph, Viani          Antigua-Barbuda                 1:02.56Q  1 
  5    43 Lewis, Jewel           Antigua-Barbuda                 1:00.28Q  2 
  6    55 Crabbe, K'Deja         B. V. I.                        1:03.98Q  1 
  7   136 Herbert, Shaheed       St. Kitts                       1:01.08q  2 
  8    82 Smith, Niayla          B. V. I.                        1:01.10q  2 
 
Event 31  Girls 400 Meter Dash Under 15
================================================================================
        LIYC: * 57.30  1998        TIANDRA PONTEEN, SKB                        
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1    92 Daniel, Renika         Nevis                  59.48    1:00.21   10   
  2    26 Richardson, Jonici     Anguilla               59.91    1:01.59    8   
  3    82 Smith, Niayla          B. V. I.             1:01.10    1:01.62    6   
  4   114 Ward, Daniella         Nevis                1:01.29    1:02.34    5   
  5    55 Crabbe, K'Deja         B. V. I.             1:03.98    1:05.99    4   
 
Event 32  Boys 400 Meter Dash Under 15
============================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
        LIYC: * 53.10  1998        MELVILLE ROGERS, SKB                        
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    41 Greene, Cejhae         Antigua-Barbuda                   55.39Q  2 
  2   146 Lewis, Canigga         St. Kitts                         57.46Q  1 
  3   151 Oyebefun, Edikan (     St. Kitts                         55.54Q  2 
  4    65 Joseph, Ebenezer       B. V. I.                        1:00.54Q  1 
  5   113 Walters, Chaim         Nevis                             55.64Q  2 
  6    25 Richardson, Aaron      Anguilla                        1:01.46Q  1 
  7    51 Blaize, Jamori         B. V. I.                          56.97q  2 
  8     8 Fleming, Sherling      Anguilla                          59.86q  2 
 
Event 32  Boys 400 Meter Dash Under 15
================================================================================
        LIYC: * 53.10  1998        MELVILLE ROGERS, SKB                        
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1    41 Greene, Cejhae         Antigua-Barbuda        55.39      53.73   10   
  2   151 Oyebefun, Edikan (     St. Kitts              55.54      55.13    8   
  3    51 Blaize, Jamori         B. V. I.               56.97      55.62    6   
  4   113 Walters, Chaim         Nevis                  55.64      55.72    5   
  5   146 Lewis, Canigga         St. Kitts              57.46      58.38    4   
  6     8 Fleming, Sherling      Anguilla               59.86      59.25    3   
  7    65 Joseph, Ebenezer       B. V. I.             1:00.54    1:00.96    2   
  8    25 Richardson, Aaron      Anguilla             1:01.46    1:06.42    1   
 
Event 33  Girls High Jump Under 15
================================================================================
        LIYC: * 1.61m  2004        HALSA GREENE, SKB                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   142 Laws, K'Moya           St. Kitts                         1.48m   10   
     1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.45 1.48 1.50 
        O    O   XO    O   XO    O  XXO  XXX 
  2    43 Lewis, Jewel           Antigua-Barbuda                   1.37m    8   
     1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 
        O    O    O   XO  XXX 
  3     6 Connor, Julisha        Anguilla                         J1.37m    6   
     1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 
        O    O   XO   XO  XXX 
  4    55 Crabbe, K'Deja         B. V. I.                          1.32m    5   
     1.22 1.27 1.32 1.37 
        O    O    O  XXX 
  5    67 McCall, Ashley         B. V. I.                          1.27m    4   
     1.22 1.27 1.32 
        O  XXO  XXX 
  6   166 White, Vielka          Usvi                             J1.27m    3   
     1.22 1.27 1.32 
      XXO    O  XXX 
  7   143 Leader, Helecia        St. Kitts                         1.22m    2   
     1.22 1.27 
        O  XXX 
 
Event 34  Boys High Jump Under 15
================================================================================
        LIYC: * 1.73m  1995        JASON EDWIN, BVI                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   141 Kelly, Clairvorn       St. Kitts                         1.66m   10   
     1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.60 1.63 1.66 1.68 
        O    O    O   XO   XO    O   XO  XXO  XXX 
  2    51 Blaize, Jamori         B. V. I.                          1.52m    8   
     1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 
        O    O    O  XXO  XXX 
  3    25 Richardson, Aaron      Anguilla                         J1.52m    6   
     1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 
       XO  XXO   XO  XXO  XXX 
  4    39 Gore, Sadiki           Antigua-Barbuda                  J1.47m    5   
     1.37 1.42 1.47 1.52 
        O    O   XO  XXX 
  4    71 Moses, Tarique         B. V. I.                         J1.47m    5   
     1.37 1.42 1.47 1.52 
        O    O   XO  XXX 
 
Event 35  Girls Other C Ball Throw Under 11
================================================================================
        LIYC: * 37.39m  2003        SHAKAIL JACKSON, ANT                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   125 Elliot, Shanice        St. Kitts                        39.65m*  10   
      33.43m  31.95m  39.65m  30.78m  36.78m  38.70m
  2   144 Leader, Jakiesha       St. Kitts                        34.42m    8   
      34.42m  32.13m  32.50m  31.33m  34.35m  32.07m
  3    60 Hayde, Ariana          B. V. I.                         33.40m    6   
      26.60m     29.83m  29.29m  26.63m  33.40m
  4    30 Romney, Akiara         Anguilla                         31.70m    5   
      29.03m     31.70m  25.74m  28.64m  31.62m
  5     5 Hodge-Connor, Anis     Anguilla                         30.86m    4   
      21.23m     22.78m  26.46m  28.60m  30.86m
  6   156 Benders, Annika        Usvi                             26.66m    3   
      FOUL  26.66m  19.09m  20.54m  20.88m  19.62m
  7    84 Wong, J'Nae            B. V. I.                         25.58m    2   
      24.46m  25.58m  22.71m  19.03m  19.96m  22.70m
  8    35 Browne, Xavonna        Antigua-Barbuda                  23.00m    1   
      23.00m  20.94m  22.58m  22.52m  19.60m  19.77m
 
Event 36  Boys Other C Ball Throw Under 11
================================================================================
        LIYC: * 59.65m  2003        ISENIO PARYAN, ANG                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    27 Richardson, Kiyori     Anguilla                         54.67m   10   
      52.83m  54.67m  53.10m  54.47m  49.08m  50.59m
  2     4 Collins, Makel         Anguilla                         43.13m    8   
      43.13m  40.12m  39.54m  40.27m  33.97m  40.07m
  3   134 Henry, Joel            St. Kitts                        42.57m    6   
      41.01m  42.57m  42.49m  39.90m  39.51m  39.79m
  4   145 Leader, Jasef          St. Kitts                        41.10m    5   
      40.25m  37.80m  41.10m  33.17m  35.95m  38.59m
  5    61 Hendrickson, Nicoy     B. V. I.                         38.20m    4   
      35.14m  35.34m  34.02m  35.97m  36.95m  38.20m
  6   104 Liburd, Tah'J          Nevis                            37.62m    3   
      35.82m  32.26m  30.65m  35.98m  28.11m  37.62m
  7    66 Maduro, Diimori        B. V. I.                         37.56m    2   
      30.35m  32.76m  FOUL  34.27m  34.62m  37.56m
  8    44 Miller, Jakeem         Antigua-Barbuda                  36.12m    1   
      36.12m  34.70m  33.20m  35.25m  34.78m  35.05m
 
Event 37  Girls 100 Meter Dash Under 11
=================================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
        LIYC: * 13.40  1995        LATONIA JONES, NEV                          
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1   125 Elliot, Shanice        St. Kitts                         13.59Q  0.8  1 
  2    28 Richardson, T-Kail     Anguilla                          14.28Q  0.5  2 
  3    63 Huggins, Kiara         B. V. I.                          14.03Q  0.8  1 
  4   132 Harvey, Kisana         St. Kitts                         14.32Q  0.5  2 
  5    35 Browne, Xavonna        Antigua-Barbuda                   14.52Q  0.5  2 
  6   159 Gordon, Krystahl       Usvi                              14.57Q  0.8  1 
  7   111 Tyson, Judene          Nevis                             14.73q  0.5  2 
  8    84 Wong, J'Nae            B. V. I.                          14.84q  0.5  2 
 
Event 37  Girls 100 Meter Dash Under 11
=====================================================================================
        LIYC: * 13.40  1995        LATONIA JONES, NEV                          
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1   125 Elliot, Shanice        St. Kitts              13.59      13.75  +0.0  10   
  2    63 Huggins, Kiara         B. V. I.               14.03      14.13  +0.0   8   
  3    28 Richardson, T-Kail     Anguilla               14.28      14.26  +0.0   6   
  4   159 Gordon, Krystahl       Usvi                   14.57      14.32  +0.0   5   
  5    35 Browne, Xavonna        Antigua-Barbuda        14.52      14.51  +0.0   4   
  6   111 Tyson, Judene          Nevis                  14.73      14.55  +0.0   3   
  7    84 Wong, J'Nae            B. V. I.               14.84      14.85  +0.0   2   
  8   132 Harvey, Kisana         St. Kitts              14.32      16.10  +0.0   1   
 
Event 38  Boys 100 Meter Dash Under 11
=================================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
        LIYC: * 13.62  2002        DELVON MATTHEW, SKB                         
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1    53 Brathwaite, Rikkoi     B. V. I.                          13.73Q  0.5  2 
  2    59 Gumbs, Diamante        B. V. I.                          13.89Q  0.5  1 
  3   122 Browne, Dimitri        St. Kitts                         13.76Q  0.5  2 
  4   140 Julius, A-Quan         St. Kitts                         14.02Q  0.5  1 
  5    18 Hodge, Shaquan         Anguilla                          14.07Q  0.5  1 
  6    85 Arthurton, Tajarie     Nevis                             14.37Q  0.5  2 
  7    88 Browne, Oreon          Nevis                             14.22q  0.5  1 
  8    44 Miller, Jakeem         Antigua-Barbuda                   14.53q  0.5  1 
 
Event 38  Boys 100 Meter Dash Under 11
=====================================================================================
        LIYC: * 13.62  2002        DELVON MATTHEW, SKB                         
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1   122 Browne, Dimitri        St. Kitts              13.76      13.71   0.7  10   
  2    53 Brathwaite, Rikkoi     B. V. I.               13.73      13.81   0.7   8   
  3    59 Gumbs, Diamante        B. V. I.               13.89      13.84   0.7   6   
  4    88 Browne, Oreon          Nevis                  14.22      14.16   0.7   5   
  5    18 Hodge, Shaquan         Anguilla               14.07      14.17   0.7   4   
  6   140 Julius, A-Quan         St. Kitts              14.02      14.18   0.7   3   
  7    44 Miller, Jakeem         Antigua-Barbuda        14.53      15.19   0.7   2   
  8    85 Arthurton, Tajarie     Nevis                  14.37      16.36   0.7   1   
 
Event 39  Girls 100 Meter Dash Under 13
=================================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
        LIYC: * 12.50  2002        ANNIKAJN BAPTISTE, ANT                      
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1    64 Huggins, Nelda         B. V. I.                          12.74Q  2.1  1 
  2   126 Farrell, Alexia        St. Kitts                         13.48Q -0.4  2 
  3    29 Ried, Donilia          Anguilla                          13.34Q  2.1  1 
  4    73 Niles, Shaundi         B. V. I.                          13.95Q -0.4  2 
  5    36 Bruce, Sweeney         Antigua-Barbuda                   13.42Q  2.1  1 
  6    22 Meade, Rechelle        Anguilla                          14.20Q -0.4  2 
  7   149 Matthew, Nikita        St. Kitts                         13.65q  2.1  1 
  8   116 Willet, Uniqueko       Nevis                             13.91q  2.1  1 
 
Event 39  Girls 100 Meter Dash Under 13
=====================================================================================
        LIYC: * 12.50  2002        ANNIKAJN BAPTISTE, ANT                      
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1    64 Huggins, Nelda         B. V. I.               12.74      12.70   1.7  10   
  2   126 Farrell, Alexia        St. Kitts              13.48      13.30   1.7   8   
  3    29 Ried, Donilia          Anguilla               13.34      13.34   1.7   6   
  4    36 Bruce, Sweeney         Antigua-Barbuda        13.42      13.63   1.7   5   
  5    73 Niles, Shaundi         B. V. I.               13.95      13.67   1.7   4   
  6   149 Matthew, Nikita        St. Kitts              13.65      13.71   1.7   3   
  7   116 Willet, Uniqueko       Nevis                  13.91      13.91   1.7   2   
 
Event 40  Boys 100 Meter Dash Under 13
=================================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
        LIYC: * 12.12  2006        CHAVEZ NITAL, SKB                           
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1   139 James, Kayid           St. Kitts                         12.93Q  0.4  1 
  2   128 Francis, Corey         St. Kitts                         13.31Q  0.7  2 
  3    58 Flemming, Akim         B. V. I.                          13.24Q  0.4  1 
  4    68 McMaster, Kyron        B. V. I.                          13.36Q  0.7  2 
  5   160 Griffin, Rodney        Usvi                              13.50q  0.4  1 
  6    94 Elliot, Jomani         Nevis                             13.79q  0.4  1 
  7    95 Frazer, Rashien        Nevis                             13.97q  0.7  2 
  8     3 Browne, Miekaile       Anguilla                          14.04q  0.7  2 
 
Event 40  Boys 100 Meter Dash Under 13
=====================================================================================
        LIYC: * 12.12  2006        CHAVEZ NITAL, SKB                           
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1   139 James, Kayid           St. Kitts              12.93      12.77   0.6  10   
  2   128 Francis, Corey         St. Kitts              13.31      13.29   0.6   8   
  3    68 McMaster, Kyron        B. V. I.               13.36      13.36   0.6   6   
  4   160 Griffin, Rodney        Usvi                   13.50      13.40   0.6   5   
  5    58 Flemming, Akim         B. V. I.               13.24      13.42   0.6   4   
  6    94 Elliot, Jomani         Nevis                  13.79      13.89   0.6   3   
  7    95 Frazer, Rashien        Nevis                  13.97      14.09   0.6   2   
  8     3 Browne, Miekaile       Anguilla               14.04      14.21   0.6   1   
 
Event 41  Girls 100 Meter Dash Under 15
=================================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
        LIYC: * 12.12  2002        CURLY GUMBS, ANG                            
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1    62 Hill, Taylor           B. V. I.                          12.67Q  2.5  2 
  2   135 Herbert, Noha          St. Kitts                         12.76Q  1.2  1 
  3   118 Williams, Chloe        Nevis                             13.00Q  1.2  1 
  4   120 Archibald, Kristal     St. Kitts                         13.05Q  2.5  2 
  5    86 Beazer, Amythyst       Nevis                             13.09Q  2.5  2 
  6   162 King, Kayla            Usvi                              13.29Q  1.2  1 
  7    47 Sanscolette, Steph     Antigua-Barbuda                   13.13q  2.5  2 
  8    10 Fleming, Renee         Anguilla                          13.48q  1.2  1 
 
Event 41  Girls 100 Meter Dash Under 15
=====================================================================================
        LIYC: * 12.12  2002        CURLY GUMBS, ANG                            
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1    62 Hill, Taylor           B. V. I.               12.67      12.66   0.5  10   
  2   135 Herbert, Noha          St. Kitts              12.76      12.87   0.5   8   
  3   118 Williams, Chloe        Nevis                  13.00      12.99   0.5   6   
  4    86 Beazer, Amythyst       Nevis                  13.09      13.19   0.5   5   
  5    47 Sanscolette, Steph     Antigua-Barbuda        13.13      13.24   0.5   4   
  6   162 King, Kayla            Usvi                   13.29      13.43   0.5   3   
  7    10 Fleming, Renee         Anguilla               13.48      13.53   0.5   2   
 
Event 42  Boys 100 Meter Dash Under 15
=====================================================================================
        LIYC: * 11.19  2002        LOWO GREENAWAY, ANT                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    50 Andrew, Brandon        B. V. I.                          11.74   2.6  10   
  2    37 Edwards, Andre         Antigua-Barbuda                   11.82   2.6   8   
  3    41 Greene, Cejhae         Antigua-Barbuda                   11.89   2.6   6   
  4   154 Woodley, Kyle          St. Kitts                         11.92   2.6   5   
  5   117 Williams, Adrian       Nevis                             11.96   2.6   4   
  6    11 Glasgow, Rovandel      Anguilla                          12.33   2.6   3   
  7   146 Lewis, Canigga         St. Kitts                         12.81   2.6   2   
 
Event 43  Girls 1200 Meter Run OPEN
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   150 Mitchum, Shenella      St. Kitts                       3:58.48   10   
  2    26 Richardson, Jonici     Anguilla                        3:59.67    8   
  3    43 Lewis, Jewel           Antigua-Barbuda                 4:04.93    6   
  4    42 Joseph, Viani          Antigua-Barbuda                 4:12.22    5   
  5   136 Herbert, Shaheed       St. Kitts                       4:19.13    4   
  6    23 Mussington, Deland     Anguilla                        4:20.94    3   
  7    76 Richards, Shanea       B. V. I.                        4:21.79    2   
  8   110 Stanley, Shyan         Nevis                           4:25.46    1   
 
Event 44  Boys 1200 Meter Run OPEN
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   123 Christian, Kino        St. Kitts                       3:46.23   10   
  2   151 Oyebefun, Edikan (     St. Kitts                       3:51.70    8   
  3    87 Browne, Japheth        Nevis                           3:53.76    6   
  4    71 Moses, Tarique         B. V. I.                        4:02.51    5   
  5    19 Hughes, Germain        Anguilla                        4:12.77    4   
  6    16 Heyliger, Giovanni     Anguilla                        4:20.33    3   
 
Event 45  Girls 4x100 Meter Relay Under 11
================================================================================
        LIYC: * 57.40  1998        NEVIS, NEV                                  
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 St. Kitts  'A'                                                 57.74  
     1) 144 Leader, Jakiesha            2) 132 Harvey, Kisana             
     3) 138 Isaac, Tonisha              4) 125 Elliot, Shanice            
  2 British Virgin Islands  'A'                                    58.01  
     1) 80 Smith, Jahquilah             2) 84 Wong, J'Nae                 
     3) 60 Hayde, Ariana                4) 63 Huggins, Kiara              
  3 Nevis  'A'                                                   1:04.01  
     1) 101 Hendrickson, Cileen         2) 89 Challenger, Dawvel          
     3) 107 Queeley, Reina              4) 98 Hamilton, Corencia          
  4 United States Virgin Islands  'A'                            1:05.85  
     1) 156 Benders, Annika             2) 164 Smith, Mikaela             
     3) 155 Acevedo, Yudelka            4) 159 Gordon, Krystahl           
 
Event 46  Boys 4x100 Meter Relay Under 11
================================================================================
        LIYC: * 56.60  1996        BVI, BVI                                    
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 St. Kitts  'A'                                                 56.29* 
     1) 134 Henry, Joel                 2) 140 Julius, A-Quan             
     3) 130 Freeman, Keon               4) 122 Browne, Dimitri            
  2 British Virgin Islands  'A'                                    57.14  
     1) 59 Gumbs, Diamante              2) 72 Nelson II, Gregory          
     3) 53 Brathwaite, Rikkoi           4) 61 Hendrickson, Nicoy          
  3 Nevis  'A'                                                     57.42  
     1) 109 Sommersal, Jovarnee         2) 88 Browne, Oreon               
     3) 104 Liburd, Tah'J               4) 85 Arthurton, Tajarie          
  4 Anguilla  'A'                                                1:02.85  
     1) 4 Collins, Makel                2) 21 Lake, Tyrique               
     3) 17 Hodge, Jashawn               4) 18 Hodge, Shaquan              
 
Event 47  Girls 4x100 Meter Relay Under 13
================================================================================
        LIYC: * 53.30  1998        SKB, SKB                                    
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 British Virgin Islands  'A'                                    53.47  
     1) 73 Niles, Shaundi               2) 74 Penn, Ashley                
     3) 70 Moses, Tarika                4) 64 Huggins, Nelda              
  2 St. Kitts  'A'                                                 53.97  
     1) 147 Liburd, Kristal             2) 126 Farrell, Alexia            
     3) 137 Isaac, Davisha              4) 149 Matthew, Nikita            
  3 Anguilla  'A'                                                  54.86  
     1) 29 Ried, Donilia                2) 12 Gumbs, Angelena             
     3) 24 Payne, Kimouy                4) 22 Meade, Rechelle             
  4 Nevis  'A'                                                     55.99  
     1) 112 Tyson, Karina               2) 97 Hamilton, Coleen            
     3) 119 Williams, Verneen           4) 116 Willet, Uniqueko           
  5 United States Virgin Islands  'A'                            1:03.67  
     1) 165 Wattley, Krysanne           2) 161 Johannes, O'Thainia        
     3) 157 Carr, Deneah                4) 158 Cazaubon, Shanice          
 
Event 48  Boys 4x100 Meter Relay Under 13
================================================================================
        LIYC: * 51.60  1996        ANTIGUA, ANT                                
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 St. Kitts  'A'                                                 52.33  
     1) 121 Boston, Savaughn            2) 139 James, Kayid               
     3) 152 Oyebefun, Idaraobong (Samue 4) 128 Francis, Corey             
  2 British Virgin Islands  'A'                                    53.32  
     1) 58 Flemming, Akim               2) 68 McMaster, Kyron             
     3) 52 Bradshaw, Akeem              4) 57 Dagou, Jomoiri              
  3 Anguilla  'A'                                                  57.77  
     1) 16 Heyliger, Giovannie          2) 1 Adams, Raymond               
     3) 32 Woodley, Aristo              4) 3 Browne, Miekaile             
  4 Nevis  'A'                                                     58.27  
     1) 95 Frazer, Rashien              2) 90 Claxton, Shevorn            
     3) 103 Claxton, Ian                4) 94 Elliot, Jomani              
 
Event 49  Girls 4x100 Meter Relay Under 15
================================================================================
        LIYC: * 50.00  1998        SKB, SKB                                    
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nevis  'A'                                                     50.50  
     1) 114 Ward, Daniella              2) 86 Beazer, Amythyst            
     3) 92 Daniel, Renika               4) 118 Williams, Chloe            
  2 St. Kitts  'A'                                                 51.18  
     1) 153 Sullivan, Sheneka           2) 120 Archibald, Kristal         
     3) 143 Leader, Helecia             4) 135 Herbert, Noha              
  3 British Virgin Islands  'A'                                    51.70  
     1) 67 McCall, Ashley               2) 55 Crabbe, K'Deja              
     3) 54 Claxton, Natisha             4) 62 Hill, Taylor                
  4 Anguilla  'A'                                                  53.74  
     1) 10 Fleming, Renee               2) 13 Gumbs, Gineece              
     3) 14 Gumbs, Nicole                4) 26 Richardson, Jonicia         
 
Event 50  Boys 4x100 Meter Relay Under 15
================================================================================
        LIYC: * 47.26  2004        SKB, SKB                                    
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 St. Kitts  'A'                                                 47.29  
     1) 148 Maloney, Dahjal             2) 146 Lewis, Canigga             
     3) 151 Oyebefun, Edikan (Josiah)   4) 154 Woodley, Kyle              
  2 Antigua & Barbuda  'A'                                         47.31  
     1) 39 Gore, Sadiki                 2) 37 Edwards, Andre              
     3) 38 Francis, Miguel              4) 41 Greene, Cejhae              
  3 British Virgin Islands  'A'                                    47.79  
     1) 65 Joseph, Ebenezer             2) 50 Andrew, Brandon             
     3) 71 Moses, Tarique               4) 51 Blaize, Jamori              
  4 Nevis  'A'                                                     50.35  
     1) 100 Harris, Dejaur              2) 105 Martin, Tyler              
     3) 113 Walters, Chaim              4) 117 Williams, Adrian           
 
Event 51  Girls 4x400 Meter Relay OPEN
================================================================================
        LIYC: * 4:08.62  2004        ANT, ANT                                  
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nevis  'A'                                                   4:12.34  
     1) 102 Hendrickson, Vincia         2) 119 Williams, Verneen          
     3) 86 Beazer, Amythyst             4) 92 Daniel, Renika              
  2 Anguilla  'A'                                                4:18.13  
     1) 14 Gumbs, Nicole                2) 26 Richardson, Jonicia         
     3) 24 Payne, Kimouy                4) 6 Connor, Julisha              
  3 British Virgin Islands  'A'                                  4:25.56  
     1) 81 Smith, Khadijah              2) 55 Crabbe, K'Deja              
     3) 76 Richards, Shanea             4) 82 Smith, Niayla               
  4 St. Kitts  'A'                                               4:30.72  
     1) 143 Leader, Helecia             2) 150 Mitchum, Shenella          
     3) 138 Isaac, Tonisha              4) 153 Sullivan, Sheneka          
 
Event 52  Boys 4x400 Meter Relay OPEN
================================================================================
        LIYC: * 3:50.15  2006        NEV, NEV                                  
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 St. Kitts  'A'                                               3:53.36  
     1) 151 Oyebefun, Edikan (Josiah)   2) 146 Lewis, Canigga             
     3) 123 Christian, Kino             4) 154 Woodley, Kyle              
  2 British Virgin Islands  'A'                                  4:03.33  
     1) 51 Blaize, Jamori               2) 71 Moses, Tarique              
     3) 65 Joseph, Ebenezer             4) 56 Cupid, Eddie                
  3 Anguilla  'A'                                                4:11.95  
     1) 8 Fleming, Sherling             2) 11 Glasgow, Rovandel           
     3) 19 Hughes, Germain              4) 25 Richardson, Aaron           
 
Event 53  Men 100 Meter Dash INVITATIONAL
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   167 Delaney, Delwayne      Unattached                        10.53   0.8 
  2   169 Rogers, Jason          Unattached                        10.64   0.8 
  3   170 Richardson, Richar     Unattached                        10.70   0.8 
  4   173 Henry, Ralston         Unattached                        11.36   0.8 
  5   168 Hodge, Vernelle        Unattached                        11.38   0.8 
 
Event 54  Women 100 Meter Dash INVITATIONAL
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   172 Williams, Tameka       Unattached                        11.71   NWI 
  2   184 Pemberton, Marecia     Unattached                        11.74   NWI 
  3   181 Claxton, Davanna       Unattached                        12.17   NWI 
  4   176 Penn, Sanya            Unattached                        12.19   NWI 
  5   179 Leader, Siana          Unattached                        12.51   NWI 
  6   178 Wattley, Britney       Unattached                        12.60   NWI 
  7   175 Alexander, Henriet     Unattached                        12.73   NWI 
  8   177 Samuel, Chenaki        Unattached                        12.92   NWI 
 
Event 55  Men 200 Meter Dash INVITATIONAL
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   170 Richardson, Richar     Unattached                        21.46   0.2 
  2   167 Delaney, Delwayne      Unattached                        21.53   0.2 
  3   169 Rogers, Jason          Unattached                        21.75   0.2 
  4   182 Roland, Lestrod        Unattached                        21.93   0.2 
  5   173 Henry, Ralston         Unattached                        22.71   0.2 
  6   168 Hodge, Vernelle        Unattached                        23.14   0.2 
  7   174 Lewis, Ackim           Unattached                        23.39   0.2 
 
Event 56  Women 200 Meter Dash INVITATIONAL
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   172 Williams, Tameka       Unattached                        24.02   1.0 
  2   181 Claxton, Davanna       Unattached                        24.68   1.0 
  3   179 Leader, Siana          Unattached                        25.15   1.0 
  4   178 Wattley, Britney       Unattached                        25.22   1.0 
  5   180 Miller, Odina          Unattached                        25.45   1.0 
  6   176 Penn, Sanya            Unattached                        25.59   1.0 
  7   175 Alexander, Henriet     Unattached                        25.93   1.0 
  8   177 Samuel, Chenaki        Unattached                        26.17   1.0 
 
Event 57  Mixed 400 Meter Dash INVITATIONAL
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   182 Roland, Lestrod      M Unattached                        48.55  
  2   186 Ponteen, Leron       M Unattached                        49.53  
  3   188 Drew, Lavaska        M Unattached                        50.74  
  4   187 Liburd, Kendale      M Unattached                        51.47  
  5   174 Lewis, Ackim         M Unattached                        52.48  
  6   185 White, Trefasana     W Unattached                        56.24  
 
Comments