GHS Results 2009

 
 
Results for Gingerland High School Sports held on Tuesday 24th March 2009.
Data entry by Nicoyann Blackett.
 
 
Event: 400m Class 3 (F)    
Place Name House Time
1 Jessie Browne Green 1:10.94
2 Raynique Maynard Red 1:14.03
3 Jelcia Jeffers Green 1:15.00
Event: 400m Class 3 (M)    
Place Name House Time
1 Irvaun Challenger Blue 1:06.35
2 Morris Gumbs Red 1:06.37
3 Glenville Edwards Jr. Red 1:07.31
Event: 400m Class 2 (F)    
Place Name House Time
1 Meritzer Lawrence Blue 1:04.52
2 Valicia Hobson Green 1:09.18
3 Marlencia Hanley Blue 1:09.90
Event: 400m Class 2 (M)    
Place Name House Time
1 Adrian Williams Blue 58.99
2 Alan Ward Green 59.44
3 Chaim Walters Red 59.53
Event: 400m Class 1 (F)    
Place Name House Time
1 Rozel Liburd Blue 1:02.38
2 Tiffany Browne Red 1:08.19
3 Kayla Webbe Red 1:10.56
Event: 400m Class 1 (M)    
Place Name House Time
1 Terron Lawrence Green 53.96
2 Trevorne Nisbett Green 54.45
3 Derry Hendrickson Blue 56.35
Event: 1500m Junior (F)    
Place Name House Time
1 Raynique Maynard Red 6:27.58
2 Marlencia Hanley Blue 6:38.85
3 Austine Liburd Red 6:42.93
Event: 1500m Junior (M)    
Place Name House Time
1 Kejahrie Grante Red 6:20.69
2 Glenville Edwards Red 6:30.36
3 Rickel Mills Blue 6:51.75
Event: 1500m Senior (F)    
Place Name House Time
1 Melissa Merchant Blue 6:20.69
2 Hydeia Tyson Green 6:30.36
3 Kayla Webbe Red 6:51.75
Event: 1500m Senior (M)    
Place Name House Time
1 Mervin Mills Green 4:49.32
2 Terron Lawrence Green 4:58.97
3 Greciano Morrison Blue 5:57.38
Event: 200m Class 3 (F)    
Place Name House Time
1 Jessie Browne Green 28.89
2 Tatiana Chance Red 29.68
3 Sheadante Longford Blue 29.90
Event: 200m Class 3 (M)    
Place Name House Time
1 Morris Gumbs Red 28.21
2 Colin Archibald Blue 29.59
3 Sheldon Browne Green 29.72
Event: 200m Class 2 (F)    
Place Name House Time
1 Meritzer Lawrenc Blue 28.59
2 Valicia Hobson Green 29.48
3 Tricilla Arthurton Green 29.50
Event: 200m Class 2 (M)    
Place Name House Time
1 Yan Michael David Blue 24.51
2 Adrian Williams Blue 24.64
3 Allan Ward Green 25.34
Event: 200m Class 1 (F)    
Place Name House Time
1 Rozel Liburd Blue 26.77
2 Rekeisia Huggins Green 29.53
3 Jonesia Browne Red 30.22
Event: 200m Class 1 (M)    
Place Name House Time
1 Trevorne Nisbett Green 24.82
2 Shawn Chapman Green 25.15
3 Derry Hendrickson Blue 25.65
Event: 800m Class 3 (F)    
Place Name House Time
1 Raynique Maynard Red 3:06.77
2 Telcia Jeffers Green 3:12.53
3 Denesha Dore  Blue 3:17.47
Event: 800m Class 3 (M)    
Place Name House Time
1 Glenville Edwards  Red 2:40.89
2 Rickel Mills Blue 2:45.25
3 Shaquille Dasent Blue 2:58.59
Event: 800m Class 2 (F)    
Place Name House Time
1 Hydeia Tyson Green 2:35.87
2 Meritza Lawrence Blue 2:36.93
3 Marlencia Hanley Blue 2:38.47
Event: 800m Class 2 (M)    
Place Name House Time
1 Cyril Dutil Green 2:35.51
2 Sean Hanley Green 2:36.93
3 Kejahrie Grant Red 2:38.47
Event: 800m Class 1 (F)    
Place Name House Time
1 Martila Leader Green 3:02.24
2 Melissa Merchant Blue 3:03.47
3 Jvani Liburd Green 3:09.56
Event: 800m Class 1 (M)    
Place Name House Time
1 Terron Lawrence Green 2:15.72
2 Delvin Pemberton Red 2:20.50
3 Mervin Mills Green 2:22.50
Event: 100m Class 3 (F)    
Place Name House Time
1 Jessie Browne Green 13.49
2 Acadieon Tyson Green 13.97
3 Tatiana Chance Red 14.09
Event: 100m Class 3 (M)    
Place Name House Time
1 Morris Gumbs Red 13.35
2 Ranciato Jeffers Green 13.45
3 Rickel Mills Blue 13.75
Event: 100m Class 2 (F)    
Place Name House Time
1 Meritzer Lawrence Blue 13.54
2 Tricilla Arthurton Green 13.59
3 Valecia Hobson Green 13.66
Event: 100m Class 2 (M)    
Place Name House Time
1 Yan Michael David Blue 11:49
2 Adrian Williams Blue 11:91
3 Allan Ward Green 12:09
Event: 100m Class 1 (F)    
Place Name House Time
1 Rozel Liburd Blue  12.42* (RECORD)
2 Rekeisia Huggins Green 13.45
3 Terisha Daniel Red 13.78
Event: 100m Class 1 (M)    
Place Name House Time
1 Trevorne Nisbett Green 11.67
2 Shawn Chapman Green 11.89
3 Derry Hendrickson Blue 11.98
Event: 4x100m Class 3 (F)    
Place Name House Time
1   Green 56.35
2   Red 58.33
3   Blue 58.49
Event: 4x100m Class 3 (M)    
Place Name House Time
1   Blue 56.91
2   Green 58.40
3   Red 58.99
Event: 4x100m Class 2 (F)    
Place Name House Time
1   Blue  55.97
2   Green  56.27
3   Red 59.75
Event: 4x100m Class 2 (M)    
Place Name House Time
1   Blue 49.69* (RECORD)
2   Red 52.09
3   Green 52.96
Event: 4x100m Class 1 (F)    
Place Name House Time
1   Blue  55.63
2   Green 56.97
3   Red 57.97
Event: 4x100m Class 1 (M)    
Place Name House Time
1   Green 49.88
2   Blue 49.98
3   Red 52.11
Event: 4x400m Relay Junior (F)    
Place Name House Time
1   Green 5:03.16
2   Red 5:19.43
3   Blue 5:25.40
Event: 4x400m Relay Junior (M)  
Place Name House Time
1   Red 4:24.26
2   Blue 4:35.72
3   Green 4:55.19
Event: 4x400m Relay Senior (F)  
Place Name House Time
1   Green 4:56.49
2   Blue 5:01.59
3      
Event: 4x400m Relay Senior (M)  
Place Name House Time
1   Green 3:58.60
2   Blue 4:00.53
3   Red 4:24.62
Comments