SKN Trial Results

Girls 800 Meter Run U17&U20 OPEN


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


Finals


  1 Pringle, Rosalie             Pacesetters TC                  2:24.79   10


  2 Bloice, Travelka             Extreme Velocity                2:36.91    8


  3 Rouse, Shamika               Charles Mills SE                2:40.28    6


  4 Smithen, Nigelle             Team Craig                      2:44.07    5


  5 Phillip, Tarvia              Extreme Velocity                2:55.08    4


  6 Maynard, Renique             Unattached                      3:10.08    3


Girls 14-16 Triple Jump U 17 & U 20 OPEN


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Henry, Kidebra               Pacesetters TC                    9.42m   NWI


  2 Lindsay, Valenticia          Basseterre High                   8.92m   NWI


Girls 17-19 Triple Jump U 17 & U 20 OPEN


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Williams, Shyan              Basseterre High                   9.93m   NWI


Girls 100 Meter Dash UNDER 17


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Herbert, Noha                Extreme Velocity                  12.33   NWI  10


  2 Connor, Chadene              Team Craig             13.58      12.85   NWI   8


  3 Davis, Tiffany               Pacesetters TC                    13.02   NWI   6


  4 Henry, Sheneka               Pacesetters TC                    13.29   NWI   5


  5 Browne, Jesse                Gladiators                        13.31   NWI   4


  6 Adams, Khadejah              Extreme Velocity                  13.53   NWI   3


Girls 400 Meter Dash UNDER 17 & UNDER 20


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Daniel, Renika               Gladiators             58.81      59.92   10


  2 Leader, Sianna               High Voltage TC                 1:03.70    8


  3 Barzey, Alivia               High Voltage TC                 1:05.65    6


  4 Henry, Sheneka               Pacesetters TC                  1:13.25    5


 -- White, Trefesana             Extreme Velocity                    DNF


Girls 300 Meter Hurdles UNDER 17 & UNDER 20 OPEN


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Barzey, Alivia               High Voltage TC                   48.57   10


  2 Davis, Tiffany               Pacesetters TC                    49.05    8


  3 Alford, Nordia               Charles Mills SE                  52.83    6


  4 Lewis, Vanesha               Charles Mills SE                  53.83    5


  5 Phipps, Jervisha             Pacesetters TC                    56.25    4



Girls Long Jump UNDER 17


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Leader, Helecia              Charles Mills SE                  4.93m   NWI  10


  2 Henry, Sheneka               Pacesetters TC                    4.76m   NWI   8


  3 Lindsay, Valenticia          Basseterre High                   4.31m   NWI   6


 -- Johnson, Aldeisha            Pacesetters TC                     FOUL


Girls Shot Put UNDER 17


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Clarke, Bevecia              Basseterre High                   8.83m


  2 Browne, Yasmin               Basseterre High                   7.95m


  3 Dore, Ayana                  Gladiators                        7.59m


  4 Hanley, Marlencia            Gladiators                        6.85m


  5 Hazel, Shapal                Basseterre High                   5.79m


Girls Discus Throw UNDER 17


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Browne, Yasmin               Basseterre High                  18.75m   10


  2 Clarke, Bevecia              Basseterre High                  18.72m    8


  3 Ottley, Laricia              Pacesetters TC                   17.43m    6


  4 Hazel, Shapal                Basseterre High                  15.60m    5


 -- Joseph, Zaiesha              Pacesetters TC                       ND


Girls Javelin Throw UNDER 17


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Dore, Ayana                  Gladiators                       26.25m   10


  2 Hanley, Marlencia            Gladiators                       19.99m    8


  3 Hazel, Shapal                Basseterre High                  13.68m    6


Girls 100 Meter Dash UNDER 20


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Crooke, Shinelle             Team Rawle             12.55      11.96   NWI  10


  2 Leader, Sianna               High Voltage TC                   12.25   NWI   8


  3 Milkr, Odinotachkwa          Team Rawle             12.87      12.26   NWI   6


  4 Gumbs, Ashley                Unattached                        12.42   NWI   5


  5 Williams, Shyan              Basseterre High                   13.53   NWI   4


  6 Liburd, Rozel                Gladiators                        13.75   NWI   3


 -- Smithen, Devene              Titans Athletics       12.71         DQ   NWI


 -- Morton, Britney              Titans Athletics       12.09         DQ   NWI


Girls 200 Meter Dash UNDER 20


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Morton, Britney              Titans Athletics       25.02      24.54   NWI


  2 Crooke, Shinelle             Team Rawle             25.42      25.21   NWI



....Girls 200 Meter Dash UNDER 20


  3 Leader, Sianna               High Voltage TC                   25.50   NWI


  4 Milkr, Odinotachkwa          Team Rawle             24.57      25.51   NWI


  5 Herbert, Noha                Extreme Velocity                  25.56   NWI


  6 Henry, Sheneka               Pacesetters TC                    27.81   NWI


Girls Long Jump UNDER 20


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Marsham, Shermel             Charles Mills SE                  4.66m   NWI  10


Girls Shot Put UNDER 20


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Lewis, Stavia                Charles Mills SE                  9.18m


  2 Douglas, Anisha              Gladiators                        9.13m


  3 Douglas, Steadrecia          Unattached                        8.75m


  4 Jules, Judith                Charles Mills SE                  8.38m


Girls Discus Throw UNDER 20


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Lewis, Stavia                Charles Mills SE                 29.20m   10


  2 Douglas, Anisha              Gladiators                       24.32m    8


  3 Douglas, Steadrecia          Unattached            20.80m     17.46m    6


  4 David, Rezzaine              Charles Mills SE                 17.36m    5


Girls Javelin Throw UNDER 20


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Powell, Keresha              Gladiators                       28.45m   10


  2 Jules, Judith                Charles Mills SE                 21.82m    8


  3 Lewis, Stavia                Charles Mills SE                 21.64m    6


  4 Douglas, Steadrecia          Unattached            22.30m     20.95m    5


  5 David, Rezzaine              Charles Mills SE                 18.44m    4


Boys High Jump U17&U20 OPEN


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Kelly, Clairvorn             Extreme Velocity                  1.85m   10


  2 Samuel, Toriano              Pacesetters TC                   J1.85m    8


  3 Wharton, Teron               Pacesetters TC                    1.70m    6


  4 Browne, Nigel                Basseterre High                   1.65m    4.50


  4 Mulraine, Raheim             Charles Mills SE                  1.65m    4.50


  6 Huggins, Nathaniel           Charles Mills SE                 J1.65m    3


 -- Lewis, Canigga               Basseterre High                      NH


 -- Matthew, Chevaun             Basseterre High                      NH



Boys 14-16 Triple Jump U 17 & U 20 OPEN


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Sillidy, J'Anthon            Pacesetters TC                   12.48m   NWI  10


  2 Lewis, Canigga               Basseterre High                  12.02m   NWI   8


  3 Jones, Alester               Basseterre High                  11.91m   NWI   6


 -- Skeete, Brenton              Basseterre High                    FOUL


 -- Henry, Beon                  Basseterre High                    FOUL


 -- Adams, Jamal                 Basseterre High                    FOUL


Boys 17-19 Triple Jump U 17 & U 20 OPEN


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Benneire, Aaron              Pacesetters TC                   14.96m   NWI  10


 -- Jeffers, Gejae               Charles Mills SE                   FOUL


Boys 14-16 Discus Throw U 17 & U 20 OPEN


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Wilkinson, Lonzo             Pacesetters TC                   34.08m


  2 Sillidy, J'Anthon            Pacesetters TC                   31.88m


  3 Huggins, Nathaniel           Charles Mills SE                 24.42m


Boys 17-19 Discus Throw U 17 & U 20 OPEN


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Garnett, Glencav             Charles Mills SE                 30.17m


  2 Liburd, Dijon                Basseterre High                  23.03m


  3 Browne, Nigel                Basseterre High                  21.47m


Boys 100 Meter Dash UNDER 17


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Oyebefun, Edikan             Basseterre High                   11.47   NWI


  2 Bridgewater, Alkronus        Basseterre High                   11.80   NWI


  3 French, Jabari               Charles Mills SE                  12.04   NWI


  4 Isaac, Kivaun                Team Rawle             11.79      12.17   NWI


  5 Bradshaw, Wazim              Charles Mills SE                  12.33   NWI


  6 Collins, Casey               Pacesetters TC                    12.49   NWI


 -- Williams, Adrian             Gladiators                           FS   NWI


 -- Hazel, Warren                Pacesetters TC                       FS   NWI


Boys 200 Meter Dash UNDER 17


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Bridgewater, Alkronus        Basseterre High                   23.34   NWI  10


  2 Isaac, Kivaun                Team Rawle             24.52      23.36   NWI   8


  3 Hazel, Warren                Pacesetters TC                    23.64   NWI   6


  4 French, Jabari               Charles Mills SE                  24.33   NWI   5


  5 Bradshaw, Wazim              Charles Mills SE                  24.94   NWI   4



....Boys 200 Meter Dash UNDER 17


  6 Henry, Beon                  Basseterre High                   25.68   NWI   3


Boys 400 Meter Dash UNDER 17


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Oyebefun, Edikan             Basseterre High                   52.04   10


  2 Bass, Zeon                   Extreme Velocity                  52.06    8


  3 French, Jabari               Charles Mills SE                  55.85    6


  4 Liburd, Dillon               Titans Athletics                  56.10    5


  5 Lewis, Canigga               Basseterre High                 1:00.76    4


Boys 800 Meter Run UNDER 17


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Parris, Kajon                Extreme Velocity     2:11.00    2:08.50   10


  2 Liburd, Dillon               Titans Athletics                2:15.73    8


  3 Jacobs, Diquonne             Titans Athletics                2:18.97    6


  4 Hendrickson, Trevonne        Charles Mills SE                2:19.30    5


  5 Lake, Troy                   Extreme Velocity                2:34.69    4


Boys Long Jump UNDER 17


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Williams, Adrian             Gladiators                        6.42m   NWI


  2 Kelly, Clairvorn             Extreme Velocity       6.30m      6.28m   NWI


  3 Collins, Casey               Pacesetters TC                    5.74m   NWI


  4 Mulraine, Raheim             Charles Mills SE                  5.61m   NWI


  5 Martin, Tyler                Titans Athletics                  5.41m   NWI


  6 Skeete, Brenton              Basseterre High                   5.27m   NWI


  7 Wharton, Teron               Pacesetters TC                    4.98m   NWI


  8 Jones, Alester               Basseterre High                   4.95m   NWI


  9 Adams, Jamal                 Basseterre High                   4.54m   NWI


Boys Shot Put UNDER 17


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Archibald, Collin            Gladiators                       11.87m   10


  2 Walters, Codie               Basseterre High                  11.35m    8


  3 Francis, Nathaniel           Charles Mills SE                  9.92m    6


Boys Javelin Throw UNDER 17


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Williams, Adrian             Gladiators                       62.56m


  2 Sillidy, J'Anthon            Pacesetters TC                   48.20m


  3 Samuel, Toriano              Pacesetters TC                   37.10m



....Boys Javelin Throw UNDER 17


  4 Archibald, Collin            Gladiators                       35.94m


  5 Huggins, Nathaniel           Charles Mills SE                 35.01m


  6 Walters, Codie               Basseterre High                  34.85m


  7 Mulraine, Raheim             Charles Mills SE                 27.82m


Boys 100 Meter Dash UNDER 20


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Forbes, Lawvinton            Titans Athletics       11.45      11.00   NWI  10


  2 Tross, Michael               Unattached             11.50      11.20   NWI   8


  3 Tyson, CJ                    Team Craig                        11.33   NWI   6


  4 Browne, Davin                Titans Athletics       11.70      11.49   NWI   5


  5 Lake, Tristan                Pacesetters TC                    11.54   NWI   4


Boys 200 Meter Dash UNDER 20


=================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#


=================================================================================


Preliminaries


  1 Roland, Lestrod              Unattached                        21.70Q  NWI  2


  2 Benneire, Aaron              Pacesetters TC                    22.32Q  NWI  1


  3 Queeley, Royston             Gladiators             22.82      22.50Q  NWI  2


  4 Tross, Michael               Unattached             22.69      22.51Q  NWI  1


  5 Audain, Kiwani               Team Craig                        22.61Q  NWI  2


  6 Tyson, CJ                    Team Craig                        22.65Q  NWI  1


  7 Browne, Davin                Titans Athletics       23.46      23.51q  NWI  1


  8 Lake, Tristan                Pacesetters TC                    23.62q  NWI  2


  9 Hendrickson, Dary            Unattached                        23.93   NWI  1


 10 Creary, Owen                 Basseterre High                   25.13   NWI  2


 11 Polanco, Cristian            Charles Mills SE                  25.37   NWI  1


Boys 200 Meter Dash UNDER 20


=====================================================================================


    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points


=====================================================================================


Finals


  1 Roland, Lestrod              Unattached             21.70      21.57   NWI


  2 Benneire, Aaron              Pacesetters TC         22.32      22.41   NWI


  3 Tross, Michael               Unattached             22.51      22.48   NWI


  4 Tyson, CJ                    Team Craig             22.65      22.56   NWI


  5 Queeley, Royston             Gladiators             22.50      22.68   NWI


  6 Audain, Kiwani               Team Craig             22.61      23.16   NWI


  7 Browne, Davin                Titans Athletics       23.51      23.47   NWI


Boys 400 Meter Dash UNDER 20


============================================================================


    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#


============================================================================


Preliminaries


  1 Roland, Lestrod              Unattached                        51.68Q  2



....Boys 400 Meter Dash UNDER 20


  2 Herbert, Geron               Team Craig             52.56      51.92Q  1


  3 Nisbett, Trevorne            Gladiators                        53.73Q  1


  4 Blanchard, Nevada            Extreme Velocity                  54.85Q  2


  5 Hendrickson, Dary            Unattached                        53.86Q  1


  6 Flemming, Ordel              Extreme Velocity                  55.02Q  2


  7 Hodge, Junieve               Charles Mills SE                  56.82q  1


  8 Polanco, Cristian            Charles Mills SE                1:00.59q  2


  9 Mulley, Caddese              Charles Mills SE                1:03.16   1


Boys 800 Meter Run UNDER 20


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


Finals


  1 Henderson, Yannich           Extreme Velocity                2:01.37   10


  2 Stapleton, Javid             Gladiators                      2:03.33    8


  3 Lawrence, Terron             Gladiators                      2:04.89    6


  4 Lawrence, Raheim             Extreme Velocity                2:08.44    5


  5 Whitaker, Adelsor            Charles Mills SE                2:18.98    4


  6 Richardson, Davon            Charles Mills SE                2:19.52    3


Boys Long Jump UNDER 20


=====================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points


=====================================================================================


  1 Benneire, Aaron              Pacesetters TC                    7.02m   NWI


  2 Gumbs, Roen                  Charles Mills SE                  6.26m   NWI


  3 Jeffers, Gejae               Charles Mills SE                  5.87m   NWI


Boys Shot Put UNDER 20


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Wilkinson, Lonzo             Pacesetters TC                   12.81m   10


  2 Liburd, Dijon                Basseterre High                   9.97m    8


Boys Javelin Throw UNDER 20


================================================================================


    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points


================================================================================


  1 Garnett, Glencav             Charles Mills SE                 42.92m


Comments