Results to Intermission

High Events List : Part 1 of 2 (Pre Intermission)

800m                                                                                                              Junior Boys

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 8

Klien Gonsalves

OR

479 

 


3

Kashawn Phillips

OR

496 

 

 

Trivon Rogers

RD

731 

2:20:65 

Geovannie Lake

RD

733 

2:41:16 

Tzanye O’Donoghue

BL

 434

 

 

Larenzo Webber

BL

 435

2:26:64 

Kyle Nisbett

GR

778 

2:29:47 

Zaquelle Browne

GR

776 

2:41:59 

 

800m                                                                                                              Open Girls

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

Katelyn Forbes

GR

770 

3:00:45 

Christina Hodge

GR

 767

 

Shenella Mitchum

OR

466 

2:31:74 

 1

 1

Tykiesha Lewis

OR

 

 

 

 8

Keressa Eddy

BL

 415

2:43:41 

Gennet Phillip

BL

403 

2:47:64 

Tishelle Dasent

RD

707 

 3:04:19

 2

Glenicia Patrick

RD

724 

 

 

800m                                                                                                              Senior Boys

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 6

Tijahn Isaac

BL

 444

2:20:15 

Dylan Defreitas

BL

448 

 

Lequan Liburd

GR

 783

 

 4

Hasani Flemming

GR

793 

 2:19:06

 1

Tristan Samuel

RD

738 

 2:27:08

 2

Vishol Persaud

RD

728 

 

 5

Wazim Howe

OR

489 

2:15:87 

 2

Jaquan Mill

OR

 498

2:20:64

 

Medal Presentation

200m                                                                                                              Class 4 Girls

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 

Charis Herbert

RD

 

 29:80

 

N’neka Peets

RD

 

 

 

 

Demetria Jones

BL

 

27:69 

 

Xonelle Greaux

BL

 

29:51 

 4

 

Tywanya Robinson

OR

 

27:77 

 

Christie Taylor

OR

 

 

 

 

Aleah Nisbett

GR

 

28:10 

 

Tonisha Bradshaw

GR

 

 

 

 

200m                                                                                                              Class 4 Boys

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 

Jamarlou Rawlins

RD

 

 

 

 

Jhordon Hewlett

RD

 

27:24 

 

Travien Liddie

BL

 

 

 

 

Jamal Francis

BL

 

 

 

 

Kyle Nisbett

GR

 

 

 

 

Xadane Williams

GR

 

27:71 

 

Ian Liburd

OR

 

26:50 

 

Galen Harris

OR

 

27:70 


200m                                                                                                              Class 3 Girls

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

Kimiko Rouse

OR

460 

 27:83        

Terisha Willock

OR

461 

29:04 

Naliaka Walters

RD

708 

 28:97

 2

Leonessa Claxton

RD

711 

 30:4

Saidah Liburd

BL

410



7

Terri Jeffers

BL

411 

 

 

 1

Shackia Charles

GR

 765

 

 

 8

Tauja Herbert

GR

761 

 

 

 

200m                                                                                                              Class 3 Boys

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

Joshua Simmonds

OR

477 

25:56 

 3

Avon Ward

OR

481 

 

 

Kristaun Nias

BL

 431

27:73 

Eliakim Fergus

BL

 432

26:73 

 2

 2

Kimani Cornelius

GR

 762

27:45 

 4

 8

Tahj Allen

GR

 785

 

 

Tahjaun Walters

RD

 732

 

 

Geovannie Lake

RD

 733

26:87 

 

200m                                                                                                              Class 2 Girls

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

Shenella Mitchum

OR

466 

27:45 

 1

Tykiesha Lewis

OR

465 

 

 

 7

Tescia Liburd

RD

718 

 

 

 8

Sh’Koia Stanley

RD

719 

 

 

 3

Keressa Eddy

BL

415 

 26:28

 4

Vernica Joseph

BL

416 

 28:46

Jadah Knight

GR

768 

 29:57

Asha-Kay Dixon

GR

760 

29:28 

 

200m                                                                                                              Class 2 Boys

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

Emannuel Chumney

RD

740 

23:73 

2

1

Shaqueed Benjamin

RD

739         

 

 

Alkronous Bridgewater

BL

436 

22:59 

 1

Kayid James

BL

 437

24:36 

 4

 2

Daeshon Maynard

GR

 792

 

 

 8

Deronne Lawrence 

GR

 794

 25:09

 5

 7

Wazim Howe

OR

 489

 

 

3

Omari Pringle

OR

488 

24:09 

 

200m                                                                                                              Class 1 Girls

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 

Valenticia Lindsay

RD

 

 27:32

 1

 

Adielle Chiverton

RD

 

 29:12

 

Kimberly Hodge

OR

 

28:76 

 4

 

Joeann Davis

OR

 

 

 

 

Shyan Williams

BL

 

27:67 

 

Brianda Harvey

BL

 

28:28 

 

Juvandy Clarke

GR

 

 

 

 

Iyanla Huggins

GR

 

 

 

 

200m                                                                                                              Class 1 Boys

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

Justin Brookes

BL

 443

23:77 

Tihjuan Isaac

BL

 444

24:81 

Vidal Hendrickson

GR

 800

23:08 

 2

Brenton Skeete

GR

796 

24:43 

 4

Rhys Hazel

RD

746 

 

 

Chezre Lawrence

RD

748 

 

 

Jamal Adams

OR

491 

 22:95

 1

Jervin Hamm

OR

492 

 

 

 

Medal Presentation

400m                                                                                                              Class 4 Girls

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 

Levika Phillip

RD

 

1:14:78 

 

Zarina Lawrence

RD

 

1:10:45 

 

Gennet Phillip

BL

 

1:08:61 

 3


Demetrea Jones

BL

 

1:04:30 

 

Tywanya Robinson

OR

 

 

 

 

Taerani Phillip

OR

 

1:06:18 

 

Aleah Nisbett

GR

 

 

 

 

Alexia Hobson

GR

 

 

 

400m                                                                                                              Class 4 Boys

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 

Jamarlou Rawlins

RD

 

 

 

 

Jhordon Hewlett

RD

 

1:05:74

 3

 

Travien Liddie

BL

 

 

 

 

Jamal Francis

BL

 

 

 

 

Kyle Nisbett

GR

 

1:01:97 

 

Jason Jeffers

GR

 

1:15:61 

 

Ian Liburd

OR

 

1:02:11

2

 

Galen Harris

OR

 

1:13:94 

 

400m                                                                                                              Class 3 Girls

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 

Kimiko Rouse

OR

 

 1:07:74

 

Terisha Willock

OR

 

1:10:58 

 

Karle Warner

RD

 

 1:15:25

 

Tamesha Jones

RD

 

1:13:43 

 

Saidah Liburd

BL

 

 

 

 

Terri Jeffers

BL

 

 

 

 

Tauja Herbert

GR

 

 

 

 

Shackia Charles

GR

 

1:30:86 

 

400m                                                                                                              Class 3 Boys

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 

Geovannie Lake

RD

 

 1:06:10

 

Tivoni Rogers

RD

 

00:59:90 

 2

 

Denilson Phillip

GR

 

 

 

 

Jaheim Seaton

GR

 

 

 

 

Joshua Simmonds

OR

 

00:59:04 

 

Avon Ward

OR

 

1:06:98 

 5

 

Tajh Edwards

BL

 

 

 

 

Larenzo Webber

BL

 

1:01:94 

 

 

400m                                                                                                              Class 2 Girls

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 

Kortensia Woodley

BL

 

 

 

 

Keressa Eddy

BL

 

 1:00:98

 

Shenella Mitchum

OR

 

 1:01:71

 2

 

Mekila Edwards

OR

 

1:15:99 

 5

 

Kalia Daniel

RD

 

1:10:36 

 3

 

Tescia Liburd

RD

 

 

 

 

Jadah Knight

GR

 

 

 

 

Nitoya Jeffers

GR

 

 1:12:59

 

400m                                                                                                              Class 2 Boys

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 

Emannuel Chumney

RD

 

 55:52

2

 

Gelmond Bridgewater

RD

 

 

 

 

Darren Brookes

BL

 

57:77 

 

Chevaun Matthew

BL

 

53:11 

 1

 

Hakeem Huggins

GR

 

56:06 

 3

 

Hasani Flemming

GR

 

 

 

 

Wazim Howe

OR

 

58:02 

 5

 

Jahvon Wilkenson

OR

 

 

 

 

400m                                                                                                              Class 1 Girls

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 

Iyanla Huggins

GR

 

 

 

 

Kymera Francis

GR

 

 

 

 

Kimberly Hodge

OR

 

 

 

 

Juanita Wyatt

OR

 

 1:08:79

 4

 

Shyan Williams

BL

 

1:04:74 

 

Brianda Harvey

BL

 

1:08:81 

 

Kadijah Webster

RD

 

 1:08:79

 

Valenticia Lindsay

RD

 

 1:08:40

 

400m                                                                                                              Class 1 Boys

 

Lane

Athletes

House

Reg. No.

Time

Pos.

 

Chezre Lawrence

RD

 

57:04 

 

Mackeeno Trotman

RD

 

 

 

 

Jamal Adams

OR

 

54:63 

 

Jervin Hamm

OR

 

 

 

 

Rasheed Moore

GR

 

56:05 

 

Alester Jones

GR

 

 58:21

 5

 

Curtis Rennix

BL

 

55:47 

 

Justin Brookes

BL

 

 

 

 

Medal Presentation & INTERMISSION

Comments