Meklēšana

Google Search ir produkts ar ko ir sācies Google, un šobrīd ir pasaules populārākais meklētājs. Pamatfunkcijas, protams, ir meklēt interneta lapas, bildes, video, dokumentus un objektu atrašanās vietas kartē.

 E-pasts

GMail ir viens no populārākajiem e-pasta interneta servisiem gan Latvijā, gan pasaulē.

Taču Google ir mēģinājis izveidot produktu ar filozofiju - kas būtu, ja e-pasts tiktu izgudrots mūsdienās? Tādēļ Google radīja jaunu komunikācijas veidu ar jaunu filozofiju ar nosaukumu Google Wave, kas nu jau ir pieejams ikvienam. 


 Navigācija

Google Maps

 Dokumenti

Google Docs, jeb Google Docs & Spreadsheets, ir serviss, kas ļauj glabāt, rediģēt, drukāt un koplietot ar citiem dokumentus tiešsaitē. Tajā var glabāt un veidot dokumentus, elektroniskās tabulas, aktivitāšu diagrammas un prezentācijas. Visi jūsu dokumenti ir pieejami visur, kur jūs tiekat pie interneta izmantojo pārlūku.

Taču Google Docs var lietot arīdzan kā interneta failu novietni, jo tur var glabāt ne tikai Google dokumentus, bet arī jebkāda veida failus.

 Foto

Foto apstrāde no Google pirmkārt saistās ar Picasa vārdu. Picasa Web ir interneta vietne, kura ļauj glabāt jūsu bildes un iespēju dalīties ar tām ar draugiem. Picasa arīdzan ir programma, ar kuras palīdzību ērti un vienkārši bildes no fotoaparāta var ielādēt datorā, veikt uzlabojumus, organizēt tās un augšupielādēt tās interneta novietnē. Programma sadarbojas ar lietotāja Picasa Web un GMail kontiem.

Google Calendar

Google Calendar ir kalendārs kuru var papildināt tiešsaitē, var redzēt draugu kalendārus, ir iespēja saņemt atgādinājumus par dienas plāniem uz e-pastu vai saņemot SMS. Ir iespējas sinhronizēt ar Outlook. Nav integrēti uzdevumi (vismaz latviešu versijā nē).

Google sites

Google Sites ir vietne, kas ļauj ātri un viegli izveidot savu interneta lapu. Reģistrēt lapu un aizpildīt pirmo lapu prasa no 3 - 5 minūtēm. Virspusīgi apgūt visas funkcijas var laikā no 30 - 60 minūtes. Lapau var izveidot gan publiskai apstkatei, tikai personīgajai lietošanai vai interesentu grupai.

Arī šī lapa ir izveidota ar
Google Sites palīdzību.
Google Mobile


Google Mobile ir Google produktu risinājumi mobilajiem telefoniem. Galvenie produkti, kas ir izstrādāti speciāli priekš mobilajiem telefoniem ir Google Search, Google Maps, GMail, YouTube un Buzz. Taču šo produktu iespējas un lietošana var atšķirties atkarībā no telefona modeļa.

Visplašākais iespēju klāsts un jaunākās izmaiņas vispirms tiek piedāvātas telefoniem ar Android operētājsistēmu un iPhone. Taču speciāli risinājumi tiek piedāvāti arī telefoniem ar Windows Mobile vai Symbian operētājsistēmām.

Lai sāktu lietot Google Mobile produktus, apmeklējiet interneta adresi m.google.com


Android operētājsistēma ir Google produkts, tādēļ šiem telefoniem ir pieejami jaunākie un funkcionālākie Google produktu risinājumi mobilajiem telefoniem.


Lielākā daļa risinājumu, kas ir pieejami Android telefoniem, ir pieejami arī iPhone.


Arīdzan priekš telefoniem ar Windows Mobile operētājsistēmu tiek veidoti speciāli Google produktu risinājumi, taču tie parasti ir mazāk funkcionāli, un tiek ieviesti vēlāk, kā tie parādās priekš Android un iPhone telefoniem, tādēļ telefonus ar šo operētājsistēmu drīzāk var pieskaitīt pie citiem telefoniem.


Visiem pārējiem telefoniem arīdzan tiek izstrādātas Google produktu mobilās versijas. Pārsvarā runa ir par Symbian operētājsistēmu, kas ir vairumā Nokia telefonu. Taču ir arī mobilie risinājumi, kas nav piesaistīti telefona operētājsistēmai, un tie ir lietojami ar jebkuru telefonu, kam ir interneta pārlūks.

GMail

GMail Mobile ir telefonā instalējama programma, kas ļauj piekļūt GMail epastam tiešsaitē. Šī programma ļauj lietot GMail funkcionalitāti pielāgotu mobilā telefona lietotājiem, tai skaitā nodrošinot gan minimālu datu pārraidi, gan ātrumu.

Google Maps


Google Maps Mobile ir telefonā instalējama programma, kas ļauj piekļūt Google Maps kartēm tiešsaitē. Šī programma ļauj lietot Google Maps funkcionalitāti pielāgotu mobilā telefona lietotājiem, tai skaitā nodrošinot gan minimālu datu pārraidi, gan ātrumu.

YouTube Mobile

Lai ērti skatītos YouTube video savā telefonā, telefona interneta pārlūkā jāatver adrese m.youtube.com.

Buzz Mobile

Android un iPhone telefonu lietotājiem ir radīta programma Buzz pārlūkošanai. Taču arī visu pārējo telefonu lietotāji var pārlūkot Buzz telefonam pielāgotā veidā, savā telefona interneta pārlūkā ierakstot adresi buzz.google.com

Google Sync

Googele Sync ir programma, kas ļauj sinhronizēt kontaktus un kalendāra ierakstus starp Google un mobilo telefonu. Sinhronizācija notiek bezvadu režīmā, abos virzienos un tiek izmantoti telefona iebūvētie kontakti un kalendārs, tādējādi ir iespēja pilnībā izmantot telefona kontaktu un kalendāra funkcionalitāti.Google Labs

Google Wave

Google Wave ir nākotnes komunikāciju rīks, kas apvieno sevī e-pasta, bloga, čata u.c. šobrīd zināmās komunikāciju iespējas. Šobrīd tas aktīvi tiek testēts, un cilvēki aktīvi reģistrējas, lai izmēģinātu šī rīka demonstrācijas versiju.

Image Swirl

Google Image Swirl ir rīks, kas organizē attēlu meklēšanas rezultātus balstoties uz to vizuālajām un semantiskajām sakritībām, un attēlo tos intuitīvā pārlūkojamā veidā (exploritory interface).Par Lapu

Lapa ir ar mērķi apkopot visus zināmos vai vismaz interesantākos Google produktus un sniegt īsu ieskatu par tiem latviešu valodā. Mērķis nav apraktīt šo produktu visas iespējas, bet koncentrēties uz noderīgākajām vai neacīmredzamākajām funkcijām.

Šāds lapas nosaukums ir izvēlēts tāpēc, ka reģistrējot lapu nebija iespējams reģistrēt adresi http://sites.google.com/site/googleprodukti, tādēļ pirmais, kas ienāca prātā, ir fakts, ka
Google nav tikai meklētājs.
Apakšlapas (21): Skatīt visu