plener w Paryżu 2020

Zapraszamy Państwa na niebywałą ucztę artystyczną.

przed nami nauka malarstwa a przy okazji historii sztuki i klimatu w ramach PLENERu MALARSKiego w stolicy Francji - w PARYŻU w terminie 20-27 czerwca 2020.

W SERCU ARTYSTYCZNEJ EUROPY NAUKA MALARSTWA POD OKIEM zawodowego ARTYSTY- MALARZA wraz ze zwiedzaniem MIASTA ŚWIATEŁ i śladami wielkich artystów, min impresjonistów.

Paryż to miejsce gdzie sztuka jest na wyciągnięcie ręki, gdzie rodziły się najważniejsze prądy artystyczne w XIX i XX wieku, zdobędą Państwo pierwsze doświadczenia w świecie sztuki, ucząc się klasyki rysunku architektury zabytków Paryża oraz popełniając własne obrazy w technice malarstwa olejnego/ sztalugowego

Naszą propozycję wzbogacamy o bogaty program turystyczny, naznaczony artystycznym klimatem. Zobaczą Państwo najważniejsze miejsca dla wszystkich koneserów sztuki, zarówno zatłoczony Luwr, Muzeum Impresjonizmu, Wersal, jak i klimatyczne i wyrafinowane Muzeum Rodina lub Bohemy Paryskiego Montemartre. Dodatkowo przewidujemy Rejs po Sekwanie – Wieża Eiffla- Wersal i wiele więcej. Na trasie zobaczymy: Łuk Triumfalny i Pola Elizejskie, Wzgórze Montmarte i Bazylikę Sacre Coeur, Plac Pigalle i Moulin Rouge, Ogrody Luksemburskie, Panteon, Gmach Sorbony, Katedrę Notre Dame, Wyspę św. Ludwika, Dzielnicę XXI Wieku, Muzeum Perfum

Program dniowy:

1 dzień – wyjazd z Łodzi o godzinie 20:00. Przejazd nocny przez Niemcy i Belgię.

2 dzień – przyjazd do Reims- zwiedzanie Katedry Koronacyjnej Królów Francji. Katedra stanowi przykład najpiękniejszego francuskiego gotyku, dodatkowo została ozdobiona wspaniałymi freskami Marka Chagalla. Przyjazd na nocleg do Paryża, nocleg na obrzeżach miasta. Wieczorem zebranie organizacyjne oraz wykład teoretyczny z historii rysunku/malarstwa sztalugowego oraz technologii, a także przybliżenie walorów turystycznych stolicy Francji.

3 dzień - śniadanie, zwiedzanie całodniowe Paryża. Muzeum Luwr- informacja od pilota jak zwiedzać. Zajęcia terenowe ze szkicownikami i fotografią architektury Paryża - szukanie motywów do pracy twórczej. Następnie czas wolny w Ogrodach Tuileries. Objazd Panoramiczny Miasta Świateł- Plac Concorde, Czas wolny na Polach Elizejskich i czas na wejście na Łuk Triumfalny. Obiadokolacja. Wieczorny rejs po Sekwanie. Pierwsze korekty i analizy materiału do pracy twórczej

4 dzień- śniadanie, przejazd do Wersalu- zwiedzanie pałacu Ludwika XIV Słońce czas na pobyt w Ogrodach Wersalskich stanowiących najpiękniejszy przykład Ogrodów Francuskich. Zajęcia terenowe ze sztalugami i szkicownikami/obrazami. Powrót do Paryża - wizyta w Muzeum Orsay- mekka dla koneserów malarstwa impresjonistycznego i kolejnych prądów artystycznych z końca XIX wieku. Obiadokolacja. Czas wolny w sercu Sztuki Nowoczesnej w Paryżu- Centrum Pompidou.

5 dzień- śniadanie, przejazd do Paryża- plener malarski - Zajęcia terenowe ze sztalugami i szkicownikami/obrazami pod Wieżą Eiffla z widokiem na słynny zabytek doby Belle Epoque, Sekwanę, Wzgórze Trocadero i Pola Marsowe. W trakcie pleneru możliwość wjazdu na Wieżę Eiffla- 26 EUR. Obiadokolacja.

6 dzień – śniadanie, plener artystyczny - Zajęcia terenowe ze sztalugami i szkicownikami/obrazami pod Katedrą Notre Dame z widokiem na najstarsze części miasta. Plener ok 6 godzin. Po Plenerze spacer po klimatycznych uliczkach Dzielnicy Łacińskiej, Ogrodach Luksemburskich. Na trasie Obiadokolacja.


7 dzień- śniadanie, wykwaterowanie. Tego dnia poruszamy się komunikacją miejską. Przejazd na plener na Wzgórze Montmarte- serce paryskiej bohemy. Miejsce gdzie wszyscy wybitni malarze końca XIX i początku XX wieku odcisnęli swe piętno. - Zajęcia terenowe ze sztalugami i szkicownikami/obrazami. Obiadokolacja, wyjazd w drogę powrotną.


Zajęcia prowadzi Wojciech Bednarek, mgr sztuki, konserwator zabytków zawodowy multi artysta i znawca sztuki, na co dzień edukator przez sztukę i twórca malarstwa.

Cena 2550zł zawiera:

 • Opiekę artystyczną i wszelkie akcesoria malarskie (w tym, sztalugi, dwa podobrazia, szkicowniki,materiały i narzędzia do rysunku i malarstwa, farby, odczynniki chemiczne, i inne)
 • Pilota na całej trasie realizującego program turystyczny
 • autokar klasy LUX
 • 5 noclegów, 5 śniadań, 5 obiadokolacji.
 • hotel klasy Premiere Classe lub Ibis Budget, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
 • ubezpieczenie NNW (10.000) i KL 100.000
 • przewóz prac do Polski
 • udział w zbiorowej wystawie poplenerowej w Polsce (miejsce do ustalenia)

UWAGA: ilość miejsc ograniczona, rezerwacja wyłącznie po wpłaceniu zadatku (nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji) w wysokości 760 zł


Cena nie zawiera :

 • wstępów, opłat wjazdowych do miasta, komunikacji miejskiej łącznie 120 EUR( dodatkowo płatna
 • Wieża Eiffla 26 EUR)
 • Płatne wstępy uwzględnione w opłacie 120 EUR: Luwr, Wersal, Ogrody Wersalskie, Muzeum Montmartre, Łuk Triumfalny, rejs po Sekwanie, Muzeum Orsay. Opłata zawiera również rezerwację wejść.