Постаті‎ > ‎

Капітан-лейтенант Святослав Олександрович Шрамченко (1893-1958)


     Капітан-лейтенант Святослав Шрамченко (Фото:  Я. Тинченко. Військово-морські сили України. 1917-1921. - К.: Темпора, 2012.)

Відвідайте окрему сторінку, спеціально створену для вшанування пам'яті С. Шрамченка. Сайт містить дуже детальне біографічне дослідження, та багато ілюстрований рідкісними фотодокументами. Натисніть на зображення, щоб перейти на сайт:


http://shramchenko.io.ua/


Нагороди і відзнаки (вказано лише відомі укр. відзначення):
Хрест Комбатанта.
Хрест Симона Петлюри (№ 193).

До цього часу в багатьох довідниках подається неповна, або неточна біографія С. Шрамченка (наприклад, деякі дослідники помилково називають його контр-адміралом), тому є сенс розмістити його власноруч складену біографію. Опубліковано в книзі:  Я. Тинченко. Військово-морські сили України. 1917-1921: науково-популярне видання. - К.: Темпора, 2012.

Curriculum Vitae

Капітан-лейтенант Української Державної Фльоти Святослав Олександрович Шрамченко.

Походить зі старої української козацької шляхти Чернигівщини. Народивсь в Баку на Кавказі 3 травня 1893 року. В родині була ціла збірка родових Універсалів ріжних гетьманів. Між іншим Універсал Гетьмана Івана Мазепи на призначення полковника Левка Шрамченка Надзвичайним Послом до Туреччини.

Скінчив Київську I Гімназію. Має Дипломи закінчення: Правничого Факультету Імперат. Університету в Петербурзі, Гардемаринської Школи в Петрограді і Олександрівської Воєнно-Юридичної Академії в Петрограді.

Учасник I Світової війни і Українських Визвольних Змагань.

Російська служба: Гардемаринську Школу скінчив фельдфебелем в Сотні гардемаринів. Ст. Гардемарин лінійного корабля Чорноморської фльоти «Імпер. Катерина Вел.». Вахтовий старшина лін. корабля Чорном. фльоти «Воля». Флаг-Старшина Учебн. Відділу Гардем. Школи на учебн. кораблі «Пасат» Балт. Фльоти. Ад'ютант Гардемаринської Школи.

Тоді ж – Член «Українського Воєнно-Революційного Штабу Балтийської фльоти».

Українська служба: Ст. Ад'ютант Морського Міністра 1918/19 рр. Товариш Морського Міністра 1919 р.. Начальник Організ. Відділу Морського Генерального Штабу 1920 р.

Французька служба: Секретар Французської Місії в Польщі 1921-1922 рр.

Капітан Польської воєнної Фльоти в резерві до 1939 року. Має 6 відзначень: українських, французьких і польських і 4 російських.

1924-1940 рр. Голова Укр. Громади в Ченстохові. Член Президії Головної Ради Укр. Центр. Комітету в Польщі.

1941-1944 рр. Голова Українського Доп. Комітету в Холмі.

1945-1950 рр. Голова УДК в Ерфурті і організатор і керівник таборів Укр. ДеПі  в Ерфурті, Гайдельберзі, Мангаймі і Ельвангені.

Воєнно-морський історик. Ініціатор Свята Українського моря. За рр.. 1918-1957 автор до 200 різних воєнно-морських розвідок в нашій і чужоземній пресі, б. співробітник «УЗЕнциклопедії», «Історії Укр. Збройних Сил.» Тиктора, Видав-ва «Червона Калина» у Львові і цілої черги інших видань, а також радіо. Б. воєнно-морський редактор журналу «Табор». Співробітник французького довідника «Ле Флот де комба» («Фльоти цілого світу») і т.д.

Яко філателіст-науковий знавець українських марок від 1918 року має найбільшу в світі збірку марок України б. 16 000 державних і не державних від року 1919 співробітничав у 18 філателістичних журналах на різних мовах (навіть на китайській).

Капітан-лейтенант фльоти Святослав Шрамченко.

25.12.1957 р.

Comments