Koncert charytatywny „Zagrajmy i zaśpiewajmy dla Waldka”  [02.03.2019]
Z inicjatywy mieszkańców Krukowa oraz naszego Sołtysa - i przy pełnej aprobacie i zaangażowaniu Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Pana Tomasz Pietrzyka oraz wsparciu naszej radnej Marysi Tomaszewskiej - w dniu 2. marca o godzinie 17. w sali kameralnej Centrum nasi „Krukowianie” wraz z Żarowską Orkiestrą Dętą zagrają wspólny koncert charytatywny, na rzecz jednego z mieszańców Krukowa – Waldemara Grzelki, który w ubiegłym roku na skutek upadku znalazł się  on w śpiączce. Aktualnie, dochodzi  już powoli do zdrowia ale ciągła rehabilitacja jest nadal niezbędna.
 
Wstęp na koncert to symboliczne 5 złotych.

Przed koncertem (już od godziny 15.) oraz bezpośrednio po koncercie (około godzin 18.) będzie można zakupić  (bądź skonsumować na miejscu przy kawce bądź „filiżance” herbaty) przepyszne ciasta przygotowane  przez krukowskie gospodynie. Do nabycia będą także pierogi i krokiety.
A zatem znajdziecie się tu coś dla ciała i coś dla ducha.
Najważniejsze jest jednak to, że zebrane - przy okazji tego kulturalnego wydarzenia - fundusze zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację Pana Waldka.
Serdecznie zapraszamy.W dniach 23-24.06.2018r. (sobota-niedziela) w Krukowie na świetlicy wiejskiej odbędą się odpłatne warsztaty z masażu stóp. Zapisy do 15.06.2018r. przyjmuje Pani Mariola Wądrzyk.
"Krukowianie w Radiu Wrocław"

Kiedy jakieś dwa lata temu na jednej z naszych cotygodniowych prób został rzucony pomysł "A może by tak zgłosić się do Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław", to większość członków Zespołu była przerażona. My w Radiu? Nie ma takiej opcji.

A jednak nadszedł ten dzień... Pewnego pięknego wtorkowego popołudnia pod naszą świetlicę zajechał "wóz" Radia Wrocław. Niezwykle sympatyczna Pani Redaktor Małgorzata Majeran-Kokot przeprowadziła z nami wywiad a następnie zaprezentowaliśmy się przed nią w dziesięciu ludowych kawałkach. Wypadliśmy chyba całkiem nieźle. Pani Małgosia pochwaliła nie tylko nasze śpiewanie ale także i stroje, przez co wprawiła Zespół w super nastrój.

Teraz w napięciu czekamy na dzień, w którym ruszy Jesienna Runda LPL. Począwszy od 8-go października, przez kolejnych 8 niedzielnych poranków (w godzinach od 7-10) będzie można nas usłyszeć na radiowej antenie. Krukowianie będą się tam prezentować wraz z innym ludowymi kapelami. Bądźcie tam razem z nami. Dzwońcie do redakcji w czasie trwania audycji na numer +48 71/ 339 90 60. Nadsyłajcie SMS'y na numer 72280 z wpisanym hasłem RW Kapela Krukowianie (koszt SMSa 2,46 zł z VAT).

Być może - dzięki Wam - uda się nam spełnić marzenia o nagraniu profesjonalnej płyty.

Do usłyszenia.

Zespół KrukowianieZAPRASZAMY NA WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA "NASZ KRUKÓW"

które odbędzie się w dniu 02 kwietnia 2017r. (niedziela) o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Krukowie.

Zebranie zostało zwołane z następującym porządkiem obrad:

1. Wybór przewodniczącego zebrania i protokolanta.

2. Prezentacja z trzyletniej działalności Stowarzyszenia „Nasz Kruków”.

3. Przyjęcie i zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego z działalności Stowarzyszenia „Nasz Kruków” za rok 2016.

4. Przyjęcie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego z działalności Stowarzyszenia „Nasz Kruków” za rok 2016.

5. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.

6. Wybory Zarządu Stowarzyszenia oraz Komisji Rewizyjnej na następną kadencję.

7. Wolne wnioski.

8. Omówienie bieżących spraw.

W zebraniu weźmie udział Burmistrz Miasta Żarów.

                                            Zarząd Stowarzyszenia "Nasz Kruków"


Karnawał Krukowian

Mieszkańcy Krukowa dotrzymują tradycji i co roku wspólnie bawią się na imprezie karnawałowej, tym razem połączonej z świętowaniem Dnia Zakochanych.

W sobotę 11 lutego w Krukowiskiej świetlicy odbyła się Zabawa Karnawałowa, którą zorganizowało Stowarzyszenie „Nasz Kruków”. W przygotowania zabawy zaangażowało się wielu mieszkańców wsi. Panie przez kilka dni przygotowywały pyszne przekąski, sałatki i słodkości. Panowie zajęli się dekoracją świetlicy i oprawą muzyczną.

Oficjalnego powitania mieszkańców i gości dokonał sołtys Andrzej Grabowski, który zaznaczył, że impreza karnawałowa w naszej wiosce to już tradycja i bardzo raduje fakt, że cieszy się ona dużym zainteresowaniem. W zabawie uczestniczyła również Radna Maria Tomaszewska z małżonkiem.

Wszyscy świetnie się bawili przy suto zastawionych stołach oraz przy dobrej muzyce.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspólnie miło spędzony czas oraz za zaangażowanie w przygotowaniu zabawy.Krukowskie kolędowanie

W niedzielę 15-go stycznia mieszkańcy Krukowa spotkali się w świetlicy wiejskiej na wspólnym kolędowaniu. Pod dach gościnnej krukowskiej „szopy” zawitali także Burmistrz naszej Gminy – Pan Leszek Michalak oraz Radna Pani Maria Tomaszewska, którzy przy tej okazji złożyli Krukowianom życzenia wszelkiej pomyślności w 2017 Roku.

W świąteczny nastrój - piosenką „Jest taki dzień” - wprowadził mieszkańców wsi Zespół „Krukowianie”. Uczestnicy spotkania dzieli się opowieściami o panujących w ich domach tradycjach wigilijnych i ulubionych potrawach. Opowieści przeplatano licznymi – tymi bardziej i mniej znanymi – kolędami. Okazało się, że szczególnie bliska sercu naszego Burmistrza jest kolęda „Nie było miejsca dla Ciebie”.

Na stołach nie mogło oczywiście zabraknąć przepysznych ciast przygotowanych przez krukowskie gospodynie. Spotkanie upłynęło w ciepłej, radosnej atmosferze.

Mamy nadzieję, że wpisze się ono w coroczny kalendarz krukowskich imprez.

Małgorzata Miodowska

Fotorelacja: https://photos.google.com/share/AF1QipOdWf4nDGOg0uMif3lpyS6fZoQhB7nKfHUmGl1UpmKoVo7HdrJ9rqc_oVPYS2IOmg?key=N3YwcWdwWlJlTExtZ0hOTy1YYmRwMWd4Ymtwc1ln
Zapraszamy do czytania naszej wiejskiej gazety:Gazeta Krukowska


Miło nam poinformować, że Kruków wygrał konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego pn. „Piękna Wieś Dolnośląska 2014” w kategorii „Najlepszy start w Odnowie Wsi”. Ogłoszenie wyników odbyło się 31 lipca 2014r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Wręczenie nagród 04 października br. w Spytkowie czyli „Najpiękniejszej Wsi Dolnego Śląska 2014 roku”. Jest to dla nas bardzo ważne wyróżnienie i daje motywację do dalszej pracy na rzecz naszej miejscowości.

Ogłoszenie wyników "Piękna Wieś Dolnośląska 2014" w Spytkowie


Inni też o nas piszą: Napisano o Nas

Polecamy też nasz profil na Facebooku: STOWARZYSZENIE NASZ KRUKÓW


Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej pięknej wsi: Wirtualny spacer po Krukowie


Polecamy piękną hiszpańską legendę, z której dowiecie się dlaczego kruki są czarne LEGENDA O STRACHU NA WRÓBLE chociaż w naszej wsi niektóre są czerwone :-) o czym możecie przeczytać w jednym z numerów Gazety Krukowskiej


Witamy serdecznie na stronach Stowarzyszenia Nasz Kruków
W pierwszych słowach opowiemy jak doszło do powołania naszego Stowarzyszenia.

W marcu 2011roku mieszkańcy Krukowa zorganizowali akcję sprzątanie Świata.
Jak się okazało b
ył to duży sukces organizacyjny a efekty sprawiły, iż byliśmy z siebie bardzo dumni. Udowodniliśmy, że możemy zrobić coś dla siebie oraz innych mieszkańców naszej wioski. Od tego momentu było już bardzo blisko do powołania Stowarzyszenia zrzeszającego mieszkańców Krukowa oraz sympatyków tej urokliwej miejscowości. 
Zebrała się grupa chętnych by razem podziałać na rzecz wioski i skorzystać z możliwości decydowania o kierunkach rozwoju naszej okolicy oraz o tym co jest nam potrzebne i w jakiej kolejności chcemy tym się zająć.

I tak doszło do zorganizowania spotkania z okazji Dnia Kobiet, następnie dojrzała decyzja by zorganizować Dzień Dziecka.
Bez wątpienia ważna była możliwość wspólnego spędzenia czasu oraz zorganizowania zajęć dla najmłodszych mieszkańców Krukowa.
W trakcie spotkań i rozmów zaczęły się pojawiać konkretne propozycje dalszych działań.
Jak widzicie nie było innej możliwości na drodze dalszego rozwoju jak powołanie stowarzyszenia i ........ i tak to się zaczęło.

 Obecnie mamy już za sobą kilka zorganizowanych imprez plenerowych a kolejne są w przygotowaniu.
 Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie Nasz Kruków.
Tu jesteśmy.

 

Sołectwo Kruków uczestniczy w inicjatywie Odnowa Wsi Dolnośląskiej


Sołectwo Kruków uczestniczy w inicjatywie Odnowa Wsi Dolnośląskiej


Stowarzyszenie "Nasz Kruków" realizuje projekt "Wieś Kruków wykorzystuje tereny wspólne do stworzenia stref przyjaznych owadom zapylającym i ptakom” w programie grantowym ENERIS "Pomysły chroniące środowisko"
Comments