Zapraszamy do czytania naszej wiejskiej gazety:Gazeta Krukowska


Miło nam poinformować, że Kruków wygrał konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego pn. „Piękna Wieś Dolnośląska 2014” w kategorii „Najlepszy start w Odnowie Wsi”. Ogłoszenie wyników odbyło się 31 lipca 2014r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Wręczenie nagród 04 października br. w Spytkowie czyli „Najpiękniejszej Wsi Dolnego Śląska 2014 roku”. Jest to dla nas bardzo ważne wyróżnienie i daje motywację do dalszej pracy na rzecz naszej miejscowości.

Ogłoszenie wyników "Piękna Wieś Dolnośląska 2014" w Spytkowie


Inni też o nas piszą: Napisano o Nas

Polecamy też nasz profil na Facebooku: STOWARZYSZENIE NASZ KRUKÓW


Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej pięknej wsi: Wirtualny spacer po Krukowie


Polecamy piękną hiszpańską legendę, z której dowiecie się dlaczego kruki są czarne LEGENDA O STRACHU NA WRÓBLE chociaż w naszej wsi niektóre są czerwone :-) o czym możecie przeczytać w jednym z numerów Gazety Krukowskiej


Witamy serdecznie na stronach Stowarzyszenia Nasz Kruków
W pierwszych słowach opowiemy jak doszło do powołania naszego Stowarzyszenia.

W marcu 2011roku mieszkańcy Krukowa zorganizowali akcję sprzątanie Świata.
Jak się okazało b
ył to duży sukces organizacyjny a efekty sprawiły, iż byliśmy z siebie bardzo dumni. Udowodniliśmy, że możemy zrobić coś dla siebie oraz innych mieszkańców naszej wioski. Od tego momentu było już bardzo blisko do powołania Stowarzyszenia zrzeszającego mieszkańców Krukowa oraz sympatyków tej urokliwej miejscowości. 
Zebrała się grupa chętnych by razem podziałać na rzecz wioski i skorzystać z możliwości decydowania o kierunkach rozwoju naszej okolicy oraz o tym co jest nam potrzebne i w jakiej kolejności chcemy tym się zająć.

I tak doszło do zorganizowania spotkania z okazji Dnia Kobiet, następnie dojrzała decyzja by zorganizować Dzień Dziecka.
Bez wątpienia ważna była możliwość wspólnego spędzenia czasu oraz zorganizowania zajęć dla najmłodszych mieszkańców Krukowa.
W trakcie spotkań i rozmów zaczęły się pojawiać konkretne propozycje dalszych działań.
Jak widzicie nie było innej możliwości na drodze dalszego rozwoju jak powołanie stowarzyszenia i ........ i tak to się zaczęło.

 Obecnie mamy już za sobą kilka zorganizowanych imprez plenerowych a kolejne są w przygotowaniu.
 Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie Nasz Kruków.
Tu jesteśmy.

 

Sołectwo Kruków uczestniczy w inicjatywie Odnowa Wsi Dolnośląskiej


Sołectwo Kruków uczestniczy w inicjatywie Odnowa Wsi Dolnośląskiej


Stowarzyszenie "Nasz Kruków" realizuje projekt "Wieś Kruków wykorzystuje tereny wspólne do stworzenia stref przyjaznych owadom zapylającym i ptakom” w programie grantowym ENERIS "Pomysły chroniące środowisko"
Comments