PROJEKT BRANICKÉ NÁMĚSTÍSedmipatrové bloky – 377 bytů – 495 podzemních parkovacích míst – 1900 m2 obchodních ploch. Projekt Branické náměstí, který chce stavět SKANSKA, do Braníka nepatří.

  1. VÍME, že podle územního plánu tu měly stát maximálně 5-patrové domy. Proti tomu by nikdo nic neměl. V roce 2010 ale tehdejší investor přes své kamarády na radnici Prahy 4 prosadil zvýšení z pěti pater na osm. S tím se nehodláme smířit.
  2. VÍME, co naše čtvrť potřebuje: opravit Dominikánský dvůr, chránit zeleň, víc podporovat školu a propojovat starý Braník s nově vznikající zástavbou. Tisícovka aut navíc a 20 m vysoká zeď v ulici Ke Krči zapůsobí přesně opačně.
  3. VÍME, že samosprávu v rámci Prahy 4 si volíme proto, aby hájila naše zájmy. Místo toho si ale sami sháníme odborníky a pokoušíme se ubránit zvůli radnice ve správních řízeních. Takhle to už NECHCEME.

Žaloba podána. Cíl: 4-5 pater místo osmi

Stavba sedmipatrového sídliště, jakým má být projekt SKANSKA nazvaný Branické náměstí, jednoznačně sníží hodnotu nemovitostí v okolní zástavbě. Vlastníci bytů v přilehlých ulicích se proto rozhodli bránit soudní cestou. Jinde v ČR už tato cesta byla úspěšná.

Prostřednictvím renomované právní kanceláře a s podporou branických občanských sdružení byla podána žaloba na Magistrát hl. m. Prahy. Jejím cílem je dosáhnout zrušení úpravy územního plánu, která v roce 2011 umožnila na místě bývalých zelinářských zahrad stavět místo pěti pater osm. Toto rozhodnutí totiž pražský Magistrát učinil nejen bez vědomí občanů, ale dokonce i bez souhlasu Zastupitelstva hl. m. Prahy. V Brně už soud rozhodl ve prospěch žalujícího vlastníka nemovitosti.

Vypracování žaloby a právní služby kolem řízení samozřejmě stojí a budou stát spoustu peněz. Budeme proto vděčni za Vaši finanční podporu. Podrobnosti k finančním darům na žalobu pod článkem.

Zároveň nezapomínejme, že žalované rozhodnutí Magistrátu umožnil také postoj Městské části Praha 4, která s návrhem této úpravy územního plánu v roce 2010 vyslovila souhlas. My se o tom neměli šanci dovědět. Aby se něco podobného v nastávajících řízeních nemohlo opakovat a radní hájili naše zájmy namísto těch developerských, obracíme se na ně s peticí. Podrobnosti zde.

Budeme vděčni za jakýkoli finanční příspěvek na podporu žaloby. Číslo účtu sdružení Náš Braník je 2100566350/2010. Ve zprávě pro příjemce uveďte „dar žaloba“. Chcete-li vystavit potvrzení, napište na nasbranik@gmail.com.

Comments