Staré kauzy‎ > ‎

Nová radnice na Budějovické

 • Branický pivovar a polikliniku Budějovická i s obecním úřadem koupil nový vlastník Pod titulem „Pražské cihly plzeňského řezníka“ o tom informoval časopis Euro. Robert Schneider, majitel sítě uzenářství Zeman, prodal svůj plzeňský masokombinát a vrhl se na nákup nemovitostí. Za neznámou cenu ...
  Přidáno v 17. 2. 2013 1:49, autor: Náš Braník
 • Úřad na Budějovické: 35-letý pronájem za 40 mil. ročně v budově s nejasným vlastníkem Závazek na 35 let dopředu, cena nájmu nejasná (ve smlouvě je závazek valorizace), pronajímatel neznámý. K tomu si MČ P4 kupuje od pronajímatele předražené služby a samozřejmě hradí náklady za ...
  Přidáno v 12. 9. 2011 6:16, autor: Petra Handlová
 • „Platili jsme místostarostovi Prahy 4 výpalné." Bývalý místostarosta a nynější zastupitel za ODS v Praze 4 Václav Krištof je podezřelý ze střetu zájmů. V minulých čtyřech letech uzavřel dvě smlouvy na poradenství se soukromou školou – Akademií ...
  Přidáno v 12. 9. 2011 6:16, autor: Petra Handlová
 • Kolik nás bude stát nová budova radnice Koho by napadlo, že se Úřad MČ Praha 4 bude stěhovat z nedávno rekonstruovaného bloku v Táborské ulici? Nové sídlo, část přestavěné polikliniky Budějovická, ovšem Praha 4 nebude vlastnit. Nájemní ...
  Přidáno v 12. 9. 2011 6:16, autor: Petra Handlová
Zobrazení příspěvků 1 - 4 z 4 Zobrazit více »

Branický pivovar a polikliniku Budějovická i s obecním úřadem koupil nový vlastník

přidáno: 17. 2. 2013 1:49, autor: Náš Braník

Pod titulem „Pražské cihly plzeňského řezníka“ o tom informoval časopis Euro.

Robert Schneider, majitel sítě uzenářství Zeman, prodal svůj plzeňský masokombinát a vrhl se na nákup nemovitostí. Za neznámou cenu koupil objekt někdejší polikliniky Budějovická, v jehož části přestavěné na kanceláře sídlí v současnosti Úřad MČ Praha 4. Od bývalého majitele získal v rámci prodeje i smlouvu s městskou částí na 35letý pronájem prostor pro radnici. Ta platí za kanceláře 40 milionů korun ročně. (O nevýhodnosti a podezřeních spojených s pronájmem jsme již dříve informovali.)

Na polikliniku plánuje nastavit dalších šest pater, pro lékařský dům vybudovat „recepci se vstupní halou na úrovni“ a vnitřní trakt zastřešit tak, aby se dalo z radnice přejít za bílými plášti suchou nohou. „Věci by se měly dělat pořádně,“ prohlásil Schneider.

Jeho plány s Branickým pivovarem zatím nejsou jasné. Pět hektarů staveb a pozemků se už delší dobu snažila prodat realitní odnož nizozemské ING, která opouští český trh s nemovitostmi. Nový vlastník řekl zatím pouze: „Je to skvělé místo. Na bytový projekt je to moc velké, ale mohlo by tam být v podstatě cokoli. Uvidíme.“

Celý článek si můžete přečíst zde.


Úřad na Budějovické: 35-letý pronájem za 40 mil. ročně v budově s nejasným vlastníkem

přidáno: 26. 6. 2011 1:21, autor: Náš Braník   [ Aktualizováno 12. 9. 2011 6:16 uživatelem Petra Handlová ]

Závazek na 35 let dopředu, cena nájmu nejasná (ve smlouvě je závazek valorizace), pronajímatel neznámý. K tomu si MČ P4 kupuje od pronajímatele předražené služby a samozřejmě hradí náklady za energie. Samotné stěhování snad prý nemá stát víc než 6 miliónů. Zdá se vám to drahé?

Starosta naléhal 23. 6. 2011 zastupitelstvo, aby schválilo definitivní nájemní smlouvu pro přestěhovaný úřad městské části. Smlouva o smlouvě budoucí totiž městskou část zavazuje k podpisu nájmu do 10 dnů od kolaudace, a to nastane – co nám to jen připomíná? – uprostřed července.

Okolnosti jsou přitom podivné: objekt, kam se má stěhovat radnice, už nevlastní Medicon, a.s., ale Budějovická, s.r.o, řetěz firem, který končí neznámo kde. Neznámý vlastník, jenž má od nás a našich dětí dostat půl druhé miliardy, je přesně tím typem společnosti, do nichž současná vláda nedoporučuje vkládat státní prostředky.

Navzdory starostovu hněvu zazněly stížnosti ohledně dostupnosti lékařské péče: některé ordinace už se po rekonstrukci neotevřou. A to ještě Medicon koupil také Polikliniku Zelený pruh, kterou bude zavírat. Budova se bude bourat a vznikne tu developerský projekt.

Všichni pochopíme, že fungování v několika starších objektech v Táborské je složité. Ale proč může na zastupitelstvu 13 minut mluvit zástupce firmy Medicon (když jiní hosté a přizvaní experti mají 3 minuty), tomu rozumět nelze.

„Platili jsme místostarostovi Prahy 4 výpalné."

přidáno: 24. 11. 2010 3:29, autor: Náš Braník   [ Aktualizováno 12. 9. 2011 6:16 uživatelem Petra Handlová ]

Bývalý místostarosta a nynější zastupitel za ODS v Praze 4 Václav Krištof je podezřelý ze střetu zájmů. V minulých čtyřech letech uzavřel dvě smlouvy na poradenství se soukromou školou – Akademií Josefa Škvoreckého. Ta je závislá na radnici, protože si pronajímá obecní prostory čtvrté městské části. 

Škola měla za poradenskou činnost platit 50 tisíc korun měsíčně. Ilustrační foto foto: Profimedia.cz 

V té době vykonával Krištof funkci zástupce starosty Prahy 4. Dokonce byl po určitý čas zodpovědný přímo za školství. Jednatelka Akademie Josefa Škvoreckého Lucie Kuželová dnes říká, že smlouvu uzavřela v roce 2007 pod nátlakem. Žádné služby za ni nedostala a v podstatě musela platit Krištofovi "výpalné", aby nechal školu na pokoji. 

"Pan Krištof nám oznámil, že se chystá nová soutěž na pronájem budovy, ve které sídlíme. Pokud chce akademie uspět, musí nás on podpořit při hlasování a my mu za to musíme zaplatit," uvedla Kuželová. 

První smlouva škole ukládala platit dva tisíce, druhá smlouva už 50 tisíc korun měsíčně. Pokud by škola od smlouvy odstoupila, čeká ji jednorázová smluvní pokuta jeden milion korun. 

Nakonec Krištof inkasoval 28 tisíc korun. Pak škole došly peníze a za poradenství už platit nemohla. "Od té doby čekáme, jestli nám nepřijde faktura na milion," dodala Kuželová. Závislost na radnici a Krištofův vliv dokládá i tím, že v roce 2009 se najednou škole desetinásobně zvýšil nájem. 

Krištof tvrdí, že smlouvu uzavřel, protože akademii radil s vydavatelskou činností. "Když se jednalo na zastupitelstvu o literární akademii, tak jsem nehlasoval," odmítá střet zájmů. Do zvyšování nájmu podle svých slov nezasahoval. 

Opoziční zastupitel Petr Štěpánek (Strana zelených) si myslí, že Krištof zneužil své pravomoci. "Na příštím zasedání ho budu kvůli škole určitě interpelovat," uvedl Štěpánek. 

Zdroj: http://praha.idnes.cz/platili-jsme-mistostarostovi-prahy-4-vypalne-rika-reditelka-skoly-1dk-/praha-zpravy.asp?c=A101118_133030_praha-zpravy_sfo

Kolik nás bude stát nová budova radnice

přidáno: 13. 11. 2010 2:44, autor: Náš Braník   [ Aktualizováno 12. 9. 2011 6:16 uživatelem Petra Handlová ]

Koho by napadlo, že se Úřad MČ Praha 4 bude stěhovat z nedávno rekonstruovaného bloku v Táborské ulici? 
Nové sídlo, část přestavěné polikliniky Budějovická, ovšem Praha 4 nebude vlastnit. Nájemní smlouvu přesto podepsala rovnou na 35 let. Stát nás to bude 40 miliónů ročně. 
Přečtěte si článek v Reflexu, který se pokouší odkrýt osobní a obchodní vazby spojené s kauzou "nové radnice". 

1-4 of 4