Staré kauzy‎ > ‎

Koupaliště Lhotka

S.O.S koupaliště Lhotka
Stránky občanské iniciativy pro záchranu koupaliště Lhotka, Praha 4.

Elektronická petice

přidáno: 25. 6. 2012 1:49, autor: Petra Handlová

Ti, co ještě nepodepsali papírovou petici, mají možnost podepsat elektronickou.
Následujte tento odkaz.
http://www.petice24.com/signatures/petice_proti_zruseni_koupaliste_lhotka__praha4/

Prosíme ty, kteří již podepsali naši papírovou petici, aby elektronickou již nepodepisovali. Děkujeme.

Radní, dělejte svou práci, ne petice!

přidáno: 25. 6. 2012 1:45, autor: Petra Handlová


Kolem vypuštěného koupaliště Lhotka je pořádně živo. V petičním výboru č. 2 najdete dokonce radního Caldra i starostu Horálka. Tak moment…

Když nebyla letos prodloužena smlouva s provozovatelem koupaliště,místní lidé se dohodli na facebooku a rozjeli petici. Zcela správně chtějí, aby magistrát zachoval rekreační funkci pozemků definovanou v současném územním plánu. Jenže pak do věci vstoupila radnice Prahy 4 a spustila svůj facebook a svou petici a tu začala podepisovat ve veřejných zařízeních (školy, KC Novodvorská, infocentrum Jílovská).

Původní iniciátoři jsou rozčarováni – a my s nimi: tak chtějí jim lidé z radnice pomoct, nebo spíš jejich odpor rozmělnit a nasbírat politické body. Zrekapitulujme si celou situaci.

1. Není pravda, že MČ Praha 4 nemohla nikdy nic dělat. Když v roce 2005 pozemky stát prodával, byla MČ Praha 4 informována – a neprojevila zájem. Chybou bylo, že kupní smlouva nezavázala nového vlastníka, společnost Eco-investmentžádnými závazky, jak s areálem koupaliště nakládat. Spoléhala na platný územní plán. Avšak Eco-investment nyní požádal o změnu územního plánu a hodlá na pozemcích vystavět „rezidenční bydlení“.

2. Je úkolem volené samosprávy sepisovat petice? Ne, radní mají dělat svou práci. Tj. vyjednávat s vlastníkem, s magistrátem a hlavně rezolutně nesouhlasit se změnou územního plánu. Jako jsme už stokrát řekli o případu úpravy územního plánu pod Obytný soubor Braník, stanovisko Městské části je klíčové.

3. Máme mít radost z radničních petic? Ne, radní jsou placeni za něco jiného: mají jistě sbírat od občanů podněty, ale s těmi mají pracovat ze své pozice, tedy vysvětlit společné vize, vstupovat s tímto vědomím do všech řízení a vést jednání. Mají vnímat petice občanů, ne sepisovat vlastní. Mají dost jiných pák daných svým statusem.

Jenže naši radní nemají na svou práci danou zákonem a mandátem z voleb dost času. Značnou část své pracovní kapacity totižvyčerpají budováním vlastních obrazů (starosta-developerobijec) a orwellovským přemazáváním minulosti (pozemek nikdy nebyl náš, proto jsme nemohli nic dělat).

Tak ať jim na Lhotce náhodou neproklouzne ta změna územního plánu!

Koupaliště Lhotka končí

přidáno: 25. 6. 2012 1:44, autor: Petra Handlová


1-3 of 3