ЗМІ про нас

        14 березня відзначається 75-річчя звільнення Новоархангельщини від нацистських загарбників. З нагоди цієї події в селищі відбулось ряд уро­чистих заходів. В районній бібліоте­ці був проведений історичний екс­курс «А пам'ять священна...», учас­никами якого стала делегація на чо­лі з головою Кіровоградської облас­ної ради ветеранів України Василем Єфіменком. Вони прибули до Новоархангельська в рамках естафети пам'яті «Слава визволителям Укра­їни». Ведучі заходу Алла Коновалова та Вікторія Баланівська розпові­ли про події, бої, партизанські заго­ни, які діяли на території нашого району в роки Другої світової війни. Хоровий колектив «Співоча дібро­ва» виконав кілька пісень на військо­ву тематику, а голова районної ра­ди ветеранів Ніна Іванець прочита­ла вірш-присвяту «Йшли визволителі-солдати». Відбувся показ відеоролика «Наші каменярі», який створили працівники районної кни­гозбірні за участі наших земляків, учасників АТО. На завершення усі учасники заходу отримали святко­ві листівки з привітаннями.

                                                                                                                                                                                                   Колос. – 2019. – 28 березня. – С. 4.+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


 

Креативні ідеї, золоті руки 

      Коли б не завітала до районної бібліотеки, завжди дивуюся черговому саморобному виробу чи елементу декору, які з'являються у стінах книгозбірні. И постійно запитую: хто ж це виготовив таку красу? А у відповідь чую одне і те ж: Олена Михайлівна Тригуб!
      Дійсно, витвори рук цієї скромної і приєм­ної у спілкуванні жінки, вражають своєю оригінальністю, вишуканістю, неповторніс­тю, навіть, глибиною змісту. Вони радують зір, дарують гарний настрій, створюють не­повторний інтер'єр головної бібліотеки ра­йону і доповнюють атмосферу тепла, зати­шку та комфорту, що панує в її стінах.
      Працює Олена Михайлівна бібліотека­рем відділу обслуговування районної кни­гозбірні. Весь її трудовий шлях пов'язаний з бібліотечною справою. Хоча за освітою вона — педагог. У 2003 році, після закін­чення Уманського державного педагогіч­ного університету імені Павла Тичини, по­ринула з головою у нову для неї справу. І зрозуміла, що чарівний світ книжок — це її покликання.
      А знання, отримані в педагогічному ви­ші, не були марними. Бо у книгозбірні що­місяця проводяться різноманітні заходи з учнівською молоддю на широку темати­ку: це історичні години, оздоровчі майдан­чики, Тижні дитячого читання, акції, вікто­рини, конкурси та багато інших, приуроче­них до міжнародних свят, дійств. У всіх них Олена Михайлівна бере безпосередню участь і, як досвідчений працівник, вміє за­цікавити юних читачів до пізнання україн­ської і світової книжкової культури. На ро­боті її цінують і поважають. За сумлінне ставлення до праці, активну популяриза­цію книги, вагомий особистий внесок у роз­виток бібліотечної справи О.М. Тригуб не­одноразово нагороджувалася грамотами відділу культури, туризму та культурної спа­дщини райдержадміністрації.
      Крокуючи в ногу з часом, О.М. Тригуб від­мінно володіє комп'ютером і допомагає ко­ристувачам вільно почуватися у широкому інформаційному просторі. Та найголовні­ша особливість Олени Михайлівни полягає в тому, що вона має вроджений дар вигото­вляти різноманітні речі власними руками, їй притаманні відчуття кольору, компози­ції, естетичний смак, просторова уява та фантазія — якості, без яких бібліотекарю нині не обійтися. Адже до усіх заходів пра­цівники книгозбірні готують наочний де­монстраційний матеріал. Також ними оформляється безліч тематичних виставок. Тож у невеличкому дружному жіночому ко­лективі, який очолює Олена Григорівна Ка­плун, знають: усі, навіть найсміливіші ідеї, будуть легко втілені в життя вмілими рука­ми Олени Михайлівни. Завдяки природно­му хисту з підручних матеріалів вона ство­рює справжні шедеври, які дивують своєю креативністю і оригінальністю.
     Так воно і є. Приміром, під час підготовки до Року Китаю книжкової виставки «Підне­бесна імперія», над якою працювали усі працівники бібліотеки: бібліотекар відділу обслуговування Алла Анатоліївна Коновалова, методист районної бібліотеки Вікто­рія Миколаївна Баланівська, бібліотекар відділу інформаційних технологій Оксана Григорівна Голубовська та бібліограф Оль­га Володимирівна Воробйова, частину екс­понатів виготовила Олена Михайлівна. Це китайські ліхтарики, панно з відомими си­мволами Інь і Янь, бамбуковий ведмідь па­нда та китайська ваза, що повністю імітує відомий східний посуд.
      Крім того, бібліотекарі проводять числен­ні майстер-класи, зокрема, з прикрашан­ня великодніх кошиків, виготовлення ново­річних поробок, закладок до книжок, па­перових квітів, віночків тощо. Під час таких практичних уроків діти малюють, вирізають, клеять, одним словом, — творять. А потім передають свої вироби українським війсь­ковим в зону АТО. Одним з активних орга­нізаторів усіх майстер-класів є Олена Ми­хайлівна Тригуб.
     У вільні ж хвилини вона майструє для ду­ші, проявляючи увесь свій талант і задатки дизайнера. Приміром, на одній з бібліо­течних стін зімітувала старовинний вулич­ний ліхтар, що чудово вписався в загальну картину закладу. Прикрасила стіни читаль­ного залу панно з макаронних виробів, ка­ртинами з паперу: квітами та деревом бла­гополуччя. Тут і легка зграйка різнокольо­рових метеликів, які додають веселого настрою, і білосніжні сніжинки-витинанки, що утворили чудову зимову композицію, і виноградна лоза над вхідними дверима, на якій, відповідно до заданої тематики, роз­пускаються то квіти, то мініатюрні книжеч­ки, і багато інших, виготовлених у минулі роки, речей. І тільки нещодавно я захоп­лювалася сніговиком з прозорих пластикових стаканчиків, як вже милують зір ве­ликі горщики під вазонами, оформлені у стилі хенд мейд (зі скручених в трубочки жур­нальних сторінок).
     Олена Михайлівна — чудова мама двох синів. Старший Максим закінчив школу ес­тетичного виховання, Уманське музичне училище. Зараз працює в школі естетич­ного виховання викладачем по класу духо­вої музики і, водночас, заочно навчається в Уманському державному педуніверситеті на мистецькому факультеті. Менший Де­нис навчається в сьомому класі школи-гімназії. І також оволодіває грою на одно­му з найдревніших духових музичних інстру­ментів — трубі. Хлопці більше тяжіють не до декоративно-прикладного мистецтва, а до музики. Це у них від дідуся — Михайла Никифоровича Морозова, батька Олени Михайлівни, який свого часу керував само­діяльним духовим оркестром.
      Має жінка ще одне уподобання — куліна­рія, особливо один з її найпопулярніших на­прямків — випічка. І в цій царині політ її фантазії безмежний. Вона може внести у загальновідомий рецепт свою родзинку, чим тільки додає готовому виробу ще біль­шої смакоти. У цьому переконалися і рідні Олени Михайлівни, і колеги по роботі. За їх словами, усі борошняні кондитерські ви­роби від вмілої господині теж є витворами мистецтва, тільки вже кулінарного.

Л. ВИШНЕВСЬКА 
 
                                                                                                                                                                                          Колос. – 2019. – 31 січня. – С. 4.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ПРО КОМП'ЮТЕР ЗАБУВАЙ ТА

АКТИВНО ВІДПОЧИВАЙ!

   

   Нещодавно в колі моїх знайомих зайшла мова про нинішню, хоч і мороз­ну, проте таку чарівну сніжну зиму.
– Це зима нашого дитинства! — з но­стальгією в голосі мовила одна жінка. 
– Білосніжна пора — час для роз­ваг на санках, лижах, ковзанах. Як ми раділи кожній такій можливості! — підхопила розмову інша. — Пам'ята­єте, як у тій відомій пісні: «Школьная пора, и при всякой погоде пропада­ли пропадом мы во дворах...». 
– Це ж, мабуть, і нинішні діти в за­хваті від високих кучугур і замерзлих водойм, так, як свого часу звеселя­лися ми? — резюмувала третя. 
– Боюся, що ні, — категорично від­повіла четверта. — Можливо, на сан­ках дошкільнята і молодші школярі ще катаються, а от на лижах і ковза­нах я вже давно нікого не бачила. 
– Так само забули підлітки про клю­чки, шайби і хокейні баталії на імпро­візованих котках. Дітей зараз не ві­дірвати від телефонів і комп'ютерів. І це біда сучасного суспільства, — під­сумував коротку бесіду один із спів­розмовників. 
   Дійсно, залежність сучасної молоді від соцмереж у багатьох фахівців і ба­тьків викликає серйозні побоювання. Поступово діти відвикають від живо­го спілкування і з головою поринають у віртуальний світ, у якому, як з'ясувалося, почуваються набагато комфортніше, ніж в реальному. Де вже там заняття фізкультурою чи спо­ртом, або просто прогулянки на сві­жому повітрі? 
   З огляду на масштабність пробле­ми інтернетзалежності у 2000 році Британський інститут соціальних ви­находів започаткував Міжнародний день без Інтернету. Відзначається він в останню неділю січня. За задумом ініціаторів свята, цього дня потрібно повністю відволікти людей від ком­п'ютерів і глобальної мережі, щоб во­ни провели його виключно в реаль­ному світі, спілкувалися з рідними, ін­шими людьми тільки наживо, присвя­тили час своєму улюбленому занят­тю, не пов'язаному з Інтернетом, чи просто вийшли з домівок і помилува- 
лися красою навколишньої природи. 
   Долучився до Всесвітнього дня без Інтернету і колектив районної бібліо­теки, який провів з користувачами кни­гозбірні різноманітні тематичні захо­ди. Бібліотекарі запросили у гості уч­нів 6 та 7 класів Новоархангельського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — гімназія». А щоб діти зро­зуміли, що і без Інтернету є багато ці­кавих і захоплюючих речей, організу­вали для них бібліоланч «Вчимося жити, дружити, любити». Задля цьо­го читальний зал було перетворено на приміщення, яке нагадувало затишне кафе. Відвідувачі розмістились за столиками, на яких знаходилося «бібліоменю» з запланованими «стравами», солодощі та напої. 
   Ведуча заходу Олена Михайлівна Тригуб розповіла учням, до яких нас­лідків призводить надтривале пере­бування за комп'ютером, смартфоном чи планшетом, і як важко підда­ється лікуванню віртуальна залеж­ність та ігроманія. А потім бібліотека­рі запропонували дітям альтернати­вні види дозвілля. Бібліограф Ольга Володимирівна Воробйова ознайо­мила присутніх з книжковою виклад­кою «Часу не гай, книги читай», де бу­ли представлені не тільки художні тво­ри, а й книги, прочитавши які, можна навчитись виготовляти з паперу чу­дернацькі істоти в техніці орігамі, картини з квілінгу, природних матеріа­лів, конструювати предмети з сірни­ків тощо. Хлопці та дівчата з задово­ленням спілкувалися, грали в запро­поновані ігри «Складач», «Міста» та інші, сподобались їм і призабуті лото та шашки. На завершення всі створи­ли колаж, наклеївши на ватман кар­тинки з зображенням улюбленого за­няття. 
   А ви здатні прожити хоча б день без комп'ютера та Інтернету, знайти їм за­міну для себе і своєї дитини? Приро­да і погода повністю сприяють цьому!

Л. ПТАШКО.


                                                                                                                                                                                        Колос. – 2019. – 31 січня. – С. 2.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

КРАЩЕ ПОБАЧИТИ 

       Україна і Китай — ці дві країни започаткували своє знайомство ще у часи існування Київської Русі завдяки відомому Великому шовковому шля­ху, який частково проходив і територією нашої держави. Відтоді минуло багато часу і сьогодні відносини України і Китаю мають більш глибокі та всебічно розвинуті стосунки. 


      В 2019 році ці дві країни відзначають 25 років вста­новлення дипломатичних стосунків, а тому нинішній рік оголошено роком Ки­таю в Україні.
      З цього приводу в читаль­ному залі районної бібліо­теки оформлено постійнодіючу книжкову виставку «Піднебесна імперія». Ознайомившись з експо­натами, розумієш, що це більш ніж виставка. Праців­ники книгозбірні передали у зібраних матеріалах всю філософію Китаю та тради­ції цієї країни, що формува­лися впродовж століть.
      Тут і оповідки, афоризми старого Китаю, пейзажна лірика, збірки по відомому китайському фен-шуй, і, на­віть, друковане видання про мистецтво китайської кулінарії.
      Увагу читачів привертає ряд книг сучасних китайсь­ких авторів. А родзинкою ви­ставки є виданий українсь­кою мовою найпопулярніший китайський класичний роман 18 століття «Сон у червоному теремі», авто­ром якого є відомий пись­менник Цао Сюецінь.
      Крім друкованих видань, на виставці представлені всесвітньо відомі символи Піднебесної, виготовлені вмілими руками бібліотеч­них працівників: китайські фонарики, Інь і Янь, Пан­да, Велика Китайська стіна, бамбук тощо. Та краще все побачити на власні очі! Тож завітайте до куточка Китаю, розташованому в районній бібліотеці. Впевнена, ви не пошкодуєте!

Л. ПТАШКО


                                                                                                                                                                                                                                  Колос. – 2019. – 17 січня. – С. 1.

**********************************************************************************************************

СОЛОДКЕ СВЯТО

   

 

       В липні відзначається цікаве і поки, що молоде свято — Міжнародний день торта. Незважаючи на солодку назву присвячене свято не випічці, а дружбі і миру між людьми, країнами та народами. Втім, логічно —з чим же ще ходити до друзів, як не з тортиком? 
       Адже торт — це символ добра, любові та об'єднання людей. Тож районна бібліотека вирішила познайомити новоархангельців з новим святом. Задля цього в парку селища працівники бібліотеки провели вуличну акцію під назвою «Десерти від казкових героїв». Колектив книго­збірні вітав відвідувачів акції зі святом та дарував їм кулі­нарно-літературні листівки у вигляді шматочка тортика, виготовленого власноруч. 
       А яке ж свято без сюрпризів? От і бібліоторт був з сюр­призом. В кожному шматочку містилися рецепти улюб­лених солодощів казкових ласунів. Комусь дістався ре­цепт плюшки від Карлсона, а комусь — рецепт смачних пиріжків від Червоної Шапочки. Учасники акції отрима­ли і рецепт традиційної скандинавської випічки — ім­бирного печива від Пеппі-Довгапанчоха, рецепти тістеч­ка від спадкоємця Тутті, рахат-лукума з Нарнії, цукерок Віллі Вонка, Королівського пирога від Карлика Носа. Свій рецепт печива запропонувала і невгамовна Рапунцель. Сподіваємося, що рецепт кексу від Мері Попінс, медови- ка Вінні Пуха та пирога, що з'явився на світ в сері) «Зима в Простоквашино» з легкої руки Шарика, сподобаються учасникам акції, і, виготовивши кулінарний шедевр, вони підуть у гості до своїх друз® запросять йг до себе ча гостину 
Дякуємо всім, хто взяв участь у акції та сподіваємось, що з маленьким шматочком торта всі отримали гарний настрій і позитивні емоції. 

ОЛЕНА ТРИГУБ, 

бібліотекар районної бібліотеки. 

Колос. – 2018. – 2 серпня.

«ЗАВІСА ПІДНІМАЄТЬСЯ, 

ДІЙСТВО ПОЧИНАЄТЬСЯ.'»

       У центральному парку селища з метою заохочення до читання, по­пуляризації творчості класика української літератури Марка Кропивницького, працівниками Новоархангельської районної бібліоте­ки, в рамках обласного конкурсу «Читаємо Марка Кропивницького!», було організовано проведен­ня літературно-мистецької алеї «Завіса піднімається, дійство починається!». У заході взяли участь голова райдержадміністрацїї С.С. Васильченко, перший заступник голови райдержадміністрації Т.М. Скрипка, заступник голови райдержадміністрації Л.Л. Поліщук, учні 9 та 10 класів Новоархангельської школи-гімназії, жителі, гості се­лища.
       Бібліотекарі доклали чимало зу­силь для того, аби яскраво офор­мити усі зони, виставки та локації. Ведучі заходу розповіли про вели­чезні заслуги Кропивницького, який увійшов в історію української культури не тільки як класик- драматург, але і як один із органі­заторів українського театру.
       Владислав Шимченко, зберігач фондів Новоархангельського краєзнавчого музею, розповів про життєвии шлях великого драмату­рга, актора, композитора, режи­сера.
       Усі присутні мали змогу ознайо­митись з книжковою виставкою «Син степів полинових». Про ці­каві факти з біографії драматурга довідались, переглянувши інста­ляцію «Невідоме про відомого». Книжкова валіза запрошувала по­читати твори Марка Кропивниць­кого, а виставка у вигляді театра­льної куліси «Театр корифеїв» розповідала про зірок першого українського театру. Учасники дій­ства розгадували кросворд «Лі­тературні здобутки Кропивницько­го», збирали «Театральну мозаї­ку», яка вимагала від учасників знань з життя театру.

Колос. – 2018. – 2 червня.

­

Зустріч з письменниками Кіровоградщини

«Гармонія слова і душі»

       Доля подарувала нам щасливу можливість народитися і жити в одному з найчудовіших куточків української землі «Степовій Елладі», як називав Кіровоградщину наш земляк, уродженець Новоархангельська поет Є. Маланюк.
       На теренах Новоархангельщини відточували своє літературне перо Василь Козаченко та Натан Рибак, Євген Маланюк та Олександр Байдебура, Петро Селецький та Анатолій Загравенко.
       25 квітня 2018 року у наш район прибув літературний десант з Кропивницького. Шановних гостей зустріли голова райдержадміністрації С.С. Васильченко та голова районної ради О.М. Сова. Очолив делегацію письменників-земляків голова обласної спілки письменників України Василь Бондар. Зустріч з любителями літературного слова відбулася в читальній залі районної бібліотеки. До уваги присутніх була оформлена книжкова виставка «Натхнення черпа­ють із рідної землі» та демонструва­лась відеопрезентація «Письменни­ки Кіровоградщини». Гостей привіта­ла на славній Новоархангельщині за­ступник голови райдержадміністрації Л.Л. Поліщук.
      Серед учасників делегації до Новоархангельська прибули син та дочка нашого славного земляка лауреата Шевченківської премії (1971 рік), письменника Василя Павловича Ко­заченка, — Аліна Василівна та Ва­лентин Васильович Козаченки. Во­ни розповіли присутнім про свого знаменитого батька, поділилися спо­гадами свого дитинства. Далі перед присутніми виступили поетеси: Вале­нтина Кондратенко, Роман Любарський, Василь Левицький, Антоніна Корінь. Вони читали свою поезію та розповідали про свою творчість. Ди­ректор обласного літературного му­зею Катерина Лісняк познайомила слухачів з історією створення літера­турного музею в Кропивницькому та про експозицію, присвячену Василю Козаченку. На закінчення зустрічі Ва­силь Васильович Бондар подарував районній бібліотеці підбірку літера­тури письменників-земляків. Далі де­легація письменників відвідала крає­знавчий музей та поклала квіти до па­м'ятника нашого славного земляка Євгена Маланюка. 
Олена Каплун, 
директор районної бібліотеки
Колос. – 2018. – 5 травня.

ТВОРЧІ ГОСТИНИ НА СИНЮСІ

Влад БАШКИРОВ

Минулої середи на березі славетної Синюхи висадився культурно-мистецький де­сант з Кропивницького. В його складі були письменники, художники, журналісти, бібліотекарі та працівники музеїв. Серед почесних гостей - заслужена артистка України Аліна Козаченко та народний артист України Валентин Козаченко. 

 
     Творча зустріч з новоархангепьцями проходила на двох локаціях - у район­ному краєзнавчому музеї та у районній бібліотеці. У музеї кропивничан зустрічали голова Новоархангельської РДА Сергій Васильченко та голова райради Олег Сова, які звернулися до присутніх зі словами привітання. Працівники музею представи­ли гостям нову експозицію, де нещодав­но з'явилися стенди, присвячені життю і творчості геніальних синів Степової Ел­лади - поета, публіциста і громадсько­го діяча Євгена Маланюка та видатного художника сучасності Григорія Гнатюка. Завідувачка відділу мистецтв ОУНБ ім. Чижевського Світлана Ушакова подарувала музею альбом-каталог робіт Григорія Гнатюка «Небелівські пасторалі», а голова обласної організації НСХУ Андрій Хворост - свою картину «Тихі пагорби». 
       Зустріч з любителями красного сло­ва відбулася у читальній залі бібліотеки. До уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Натхнення черпають із рідної землі» та демонструвалася відеопрезентація «Письменники Кіровоградщини». Тут гостей привітала заступник голови РДА Лариса Поліщук. 
У слові-відповіді начальник департа­менту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА Вален тина Животовська зокрема за­значила: «Василь Бондар ініці­ював зустріч голови обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка з представниками творчих спілок, де було розгля­нуто багато актуальних питань, що стосуються розвитку наших спілок, а також вивчення історії, традицій, культури нашого краю та їх популяризації. Це саме те, чим займаємося разом з вами ми всі. І була така ініціатива, яку підтримав наш голова, проводи­ти ось такі зустрічі у різних райо­нах області. І він свою обіцянку дотримав, тому що збільшив фінансування наших творчих спі­лок. Тому у нас сьогодні є така можливість їздити і представля­ти наших письменників і робити багато інших справ - чи то будуть пле­нери, чи то проведення презентацій чи інших заходів». 
       Представляючи присутніх, голова об­ласної організації НСПУ Василь Бондар нагадав, що місяць тому виповнилося 105 років від дня народження лауреата Шевченківської премії, видатного письменника-земляка Василя Козаченка. З цієї нагоди до Новоархангельська при­були син та дочка Василя Павловича - Аліна Василівна та Валентин Васильович Козаченки. Вони розповіли про батька і матір, поділилися спогадами дитинства. 
Потім поетеси Валентина Кондратенко і Антоніна Корінь та поети Роман Любарський і Василь Левицький читали свої вірші й розповідали про свою творчість. А директор Кропивницького міського літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого Катерина Лісняк ознайомила слухачів з історією його створення та ко­ротко розповіла про експозицію, присвя­чену Василю Козаченку. 
На закінчення зустрічі Василь Бондар подарував Новоархангельській районній бібліотеці велику добірку літератури з творами письменників-земляків. Далі де­легація письменників відвідала краєзнав­чий музей та поклала квіти до пам'ятника Євгену Маланюку.­

Народне слово. – 2018. – 3 травня.


Цукерки з позитивом

      7 березня в районному Будинку культури відбулись урочистості та святковий концерт з нагоди Міжнародного жіночого дня. Новоархангельська районна бібліотека теж долучилася до цього святкового дійства, провівши акцію «З цукеркою солодкою миліше білий світ». Глядачі пригощалися з чарівних мішечків цукерками з побажаннями, які повинні збутися поза всяких сумнівів. Солодощі «від нудьги», «для ніжності», «посміхнись», «везуча цукерочка», «чекай на диво» та інші піднімали настрій усім хто брав участь у акції.
Олена Каплун, 
директор районної бібліотеки
Колос. – 2018. – 24 березня.

«Що в імені твоїм» 

Напередодні жіночого свята – 8 Березня у Новоархангельській районній бібліотеці відбувся конкурсно-розважальний вечір під назвою "Жінок прекрасних імена". Спочатку ведучібібліотекар Алла Коновалова та методист Вікторія Баланівська привітали всіх присутніх з святом весни.  А потім відбулось саме дійство,  присвячене таємничості жіночих імен. Впродовж всього свята звучали розповіді про значення того чи іншого імені, який вплив вони мають на долю та становлення характеру людини. Учасники дізнались звідки походять і що означають імена: Олена, Ніна, Вікторія, Алла, Галина, Ольга, Надія, Наталя, Таїса і багато-багато інших. Прослухали підбірку пісень, присвячених жінкам, дівчатам. Леся Гольша підготувала для гостей заходу прекрасний вірш "Чого хоче жінка", а маленька артистка Танюша Баланівська подарувала чудову пісеньку "Сонячний промінчик". Захід продовжився у дружній, теплій атмосфері за чашкою чаю, жартами та розмовами.

Олена Каплун, 
директор районної бібліотеки
Колос. – 2018. – 24 березня.
      Найяскравіші історії кохання, сповнені драматизму та емоцій, описані у відомих романах про любов. Для того, щоб нагадати нашим відвідувачам про перипетії, які вирували на сторінках знаних усіма книг, у районній бібліотеці була створена символічна мапа кохання під назвою "Вони зійшли до нас зі сторінок роману". Наші відвідувачі знаходили імена літературних персонажів і поєднували їх в пари: Анжеліку з Жоффреєм, Лукаша з Мавкою, Ромео з Мавкою, Дон Кіхота з Дульцінеєю. А далі розміщували любовні союзи на карті відповідної країни.

      14 лютого бібліотекарі озброївшись різнокольоровими кульками і чудовим настроєм вийшли на вулицю аби привітати новоархангельців з Днем усіх закоханих, а також провести невеличке бліц-опитування «Скажи «Кохаю» небанально». Приємно, що люди радо зустрічали працівників книгозбірні, посміхались, розповідали про свої половинки, називали слова, якими на їхню думку можна освідчитись у коханні. Приміром «Я без тебе не можу жити», «Ти моє життя», «Моя зіронька», «Ластівонька» та багато інших. У всіх був гарний настрій і посмішки на вустах.

         11 січня у світі відзначалося одне з найбільш ввічливих свят — Міжнародний день «Дякую». Колектив районної бібліотеки не залишився осторонь цієї події і провів цікавий захід, сповнений чималої кількості зворушливих «Дякую».

         На жаль, не завжди ми пам'ятаємо про важливість хороших манер і забуваємо про це чарівне слово. Саме на таких моментах нашого життя акцентувала увагу присутніх бібліотекар Алла Анатоліївна Коновалова під час бібліотечної акції «Доб­рим словом один одного зі­гріємо». Вона розповіла про історію виникнення свята та висловила щирі слова вдячності усім чита­чам, багато з яких завітали на захід. Дійство підсилюва­ла пісня Святослава Вакарчука «Дякую тобі». Нашим відвідувачам настільки при­ємно було чути вдячність на свою адресу, що у деяких на очах з'являлися сльози. 
         За умовами акції, з кожним промовленим словом «Дя­кую» необхідно було покла­сти фішку у тубус. Підраху­нок показав, що учасники зібрання 29 разів вислов­лювали один одному щире «Дякую». І хоча на час ви­ходу у світ цієї інформації Міжнародний день «Дякую» минув, подякуйте своїм рідним та близьким з будь-якого, навіть, незначного приводу. Й дякуємо усім!


ВІКТОРІЯ БАЛАНІВСЬКА, 
методист районної бібліотеки
Колос. – 2018. – 18 січня.


Comments