Життєписи найславетніших

https://drive.google.com/file/d/1VQvKcheP_YahAJDCCOzrtQxMgPtkmxYN/view?usp=drive_web

Фонд районної бібліотеки поповнився книгами про
творчий та життєвий шляхи відомих людей.
Познайомить Вас з новинками книжкова виставка
"Життєписи найславетніших".
Маккалоу, Девід.

Брати Райти / Д. Маккалоу ; пер. з англ. Н. Лавської. - Київ : КМ-Букс, 2018. - 256 с. : фот. - (Бестселер The New York Times). - Алф. покажч.: с. 248-255
    Це художня біографія про братів Райтів, винахідників першого літака.
    Девід Маккалоу розповідає про життя братів від самого початку: в якій родині та епосі вони виросли, як вони прийшли до літакобудування та які перешкоди чекали на них.
З вищою освітою через різні причини у братів не склалося, та згодом вони відкрили власну велосипедну крамницю, яка приносила гарний прибуток, адже велосипеди на той час були надзвичайно популярні. Саме Вілбер першим захопився літаками, а Орвілл залюбки долучився до братового захоплення.Варто сказати, що в літаки тоді ніхто не вірив. Інженерів подібних апаратів називали безумцями і мрійниками. Навіть проекти, що фінансувалися державою, з тріском провалювалися. Але братів це не спинило. Без спеціальної освіти вони збирали знання з різних джерел, конструювали власні моделі, будували їх за власні кошти. Усі розробки ретельно документувалися і фотографувалися, проте не видавалися загалу, аж поки не було здійснено перші стійкі польоти. Закінчилася їхня історія дещо трагічно. Останні роки вони провели у боротьбі за патент, а після смерті Вілбера Орвілл із жахом спостерігав, як їхні літаки приносили смерть масі людей у Першій світовій.
Сміт, Даніел.

Думати, як Вінстон Черчилль / Д. Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. - Київ : КМ-Букс, 2018. - 223 с. - Бібліогр.: с. 218-219      Вінстон Черчилль, який двічі був прем’єр-міністром Великої Британії, назавжди залишиться в пам’яті як видатний лідер, що привів свою країну до перемоги у Другій світовій війні. Його девіз — «Ніколи не здавайтесь!» — та палкі промови по радіо надихали британців чинити запеклий опір нацистській загрозі, коли Британія опинилася сам на сам із ворогом, який окупував усю Європу. Надзвичайно успішний політик був також офіцером збройних сил Великої Британії, журналістом, істориком, письменником, лауреатом Нобелівської премії з літератури.
      Ця книга розповість про визначні моменти та ключові принципи життя Вінстона Черчилля, про його власну філософію та рішення.
Ця книга навчить вас мислити так само, як Черчилль! Дізнайтесь, як він подолав особисту та професійну невдачу, познайомтеся з афоризмами й уривками з творів великої людини!
Пажак, Фредерік.

Ван Гог. Іскріння / Ф. Пажак ; пер. з фр. І. Рябчій. - Київ : Нора-Друк, 2018. - 270 с. : іл. - (Біографії)     Все життя Вінсента Ван Гога вважали невдахою. Але він вірив в свою долю і не сумнівався, що коли-небудь увірветься в історію мистецтва. Малювання і живопис були його хресною дорогою, який тягнувся десять років, починаючи з перших незграбних ескізів і закінчуючи останніми шедеврами. Фредерік Пажак намагається пройти по слідах одиноких поневірянь художника, які почалися в його рідній Голландії і завершилися в Овер-сюр-Уаз. У цій біографії, написаній і намальованою, акцент ставиться на епізоди маловідомі або помилково витлумачені. У процесі розповіді перед нами відкривається людина культурна, уважний до інших, вільний, парадоксальний і розсудлива, який умів зображати убоге убого, щоб краще висловити силу кольору.

Кралюк, Петро Михайлович.

Богдан Хмельницький: легенда і людина / П. М. Кралюк ; худож.-оформ. О. А. Гугалова. - Київ : Довженко Букс, 2018. - 285 с. : іл., фот.


      Петро Кралюк (нар.1958 р.) — доктор філософських наук, професор, перший проректор Національного університету «Острозька академія». Є автором численних робіт з історії культури України, зокрема її філософської думки. Створив власну концепцію історії філософії України, яка різниться від загальноприйнятої. Відомий також своєю історичною публіцистикою на шпальтах газет «День», «Дзеркало тижня» та сайті радіо «Свобода». Його перу належить низка книг («Шестиднев», «Лицар і смерть», «Діоптра», «Віднайдення раю», «Козацька міфологія України: творці та епігони»), де він подає дещо незвичний погляд на роль елітарних верств та козацтва в історії України.
      У цій книзі йдеться про гетьмана Богдана-Зіновія Хмельницького. Але це не е традиційна біографія. Автор у першій частині говорить про те, як образ цього козацького ватажка трактувався в українській, польській, російській, єврейській, турецькій і татарській культурах. Показано, як відбувалася міфологізація цього історичного діяча. Друга частина книги — спроба подати неміфологізовану біографію Хмельницького, відобразити його діяльність як у широкому геополітичному контексті, так і в контексті подій на українських землях першої половини й середини XVII ст. Також розглядається питання про те, які реальні наслідки мала Хмельниччина для українських земель і для Європи загалом.


Пропонуємо дитячу серію «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей». Вона написана в захоплюючій і доступній формі. Це незвичайна серія. Її можуть читати як діти, так і 

дорослі. Читання таких книжок РАЗОМ - чудовий спосіб провести цікаво дозвілля батьків і дітей: дорослим цікаво читати та дізнатись щось нове про легендарних особистостей,

а для дитини це чудова мандрівка по життю хлопчика чи дівчинки, котрі в кінці розповіді стають людьми, які увійшли в історію.
Костюченко, Ірина.

Маргарет Тетчер : біографічні нариси для дітей : 10+ / І. Костюченко ; іл. О. Макарова. - Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 176 с. : кол.іл. - (Видатні особистості)


Як саме виник тремін «залізна леді», що став «другим ім'ям» однієї з найвпливовішої жінки в світі - Маргарет Тетчер. Про це та інші цікаві подробиці ви разом зі своїми дітьми дізнаєтеся з книги про Маргарет Тетчер. Шлях до своєї мрії почався ще в дитинстві, адже вже тоді вона знала, що хоче стати політиком і допомогти своїй країні стати великою. Меггі вірила, що заслуговує всього, чого хоче і на своєму прикладі довела, що це можливо. Історія Маргарет Тетчер яскравий приклад того, як можна досягти успіху завдяки рішучості, сміливості і впертості.
.
Сердюк, Марія.

Чарлі Чаплін : біографічні нариси для дітей : 8+ / М. Сердюк ; іл. Є. Васильєва. - Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 144 с. : кол.іл. - (Видатні особистості)
Книга «Чарлі Чаплін» із серії ««Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» автора Маші Сердюк розповість про життя найвідомішого коміка 20 століття. Як з'явився відомий образ Чарлі Чапліна? Чому ФБР переслідувало Чарлі Чапліна? Ви зможете знайти відповіді на ці та інші цікаві питання, дізнатися про нелегке життя відомого актора, надихнутися його вчинками, зрозуміти, які важливі якості допомогли йому досягти всесвітнього успіху


Вздульська, Валентина.

Вільям Шекспір : біографічні нариси для дітей : 8+ / В. Вздульська ; іл. М. Мороз. - Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 144 с. : кол.іл. - (Видатні особистості)


Вільям Шекспір найвідоміший поет і драматург епохи Відродження, але його життя повне таємниць і загадок. З книги ви дізнаєтесь в чому полягає унікальність відомого письменника, де Шекспір брав натхнення, як йому вдалося назавжди змінити драматургію. Твори Вільяма Шекспіра показують реальні, живі емоції героїв, вчать бути справжніми та щирими.


Росоловська, Алла.

Леонардо да Вінчі : біографічні нариси для дітей : 8+ / А. Росоловська ; іл. В. Олешко. - Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 224 с. : кол.іл. - (Видатні особистості)


Книга «Леонардо да Вінчі» з серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» розкриє всі таємниці і секрети одного з найгеніальніших художників і вчених. Не дивлячись на те, що професія художника в 15 столітті була не популярною, Леонардо залишався вірним своєму таланту і це допомогло йому досягти всесвітнього успіху. Талантів у Леонардо да Вінчі було чимало, але також Леонардо володів надзвичайною працьовитістю, терпінням і позитивним поглядом на життя. Адже його допитливість і інтерес до всього навколишнього світу привели до багатьох відкриттів, а також дали прогрес науці на багато століть вперед. Не дивлячись на багато труднощів у житті, відданість своїй роботі була понад усе, а також допомагала рухатись тільки вперед.


Опанасенко, Ольга

Нікола Тесла : біографічні нариси для дітей : 8+ / О. Опанасенко. - Київ : Агенція "Іріо", 2017. - 95, 21 с. : кол.іл. - (Видатні особистості). - Бібліогр. с. 95. 


Нікола Тесла – один з найвидатніших вчених та інженерів, його внесок в науку оцінюють нарівні з внеском Леонардо да Вінчі, а його життя схоже на фантастичний роман.
Відкриття Ніколи Тесли були настільки дивовижними, що сучасники називали його дії магією, а сьогодні він один з найактуальніших вчених. Вже тоді, 100 років тому, Тесла розмірковував про таку енергію для отримання якої не потрібно спалювати вугілля, деревину чи нафту. Цю ідеологію продовжив наш сучасник Ілон Маск, котрий заснував компанію Tesla Motors, що спеціалізується на виготовленні електрокарів.
Нікола Тесла — яскравий приклад вченого, котрий доводить, що нестандартне мислення може призвести до величних змін світу.

Потерянко, Юлія

Альберт Ейнштейн : біографічні нариси для дітей : 8+/ Ю. Потерянко. - Київ : Агенція "Іріо", 2017. - 94, 15 с. : кол.іл. - (Видатні особистості). - Бібліогр. с. 94.Ця історія дасть відповіді на питання: чому один з найрозумніших людей землі так і не закінчив школу? За що Ейнштейна так любити діти? Що ця геніальна людина цінувала найбільше у світі?
Навіть якщо фізика завжди здавалася складною, в цій книзі малеча побачить її з іншої – цікавої сторони. Усіма відкриттями Ейнштейна ми користуємося сьогодні, його праця стала поштовхом для інших вчених створити на основі його теорій телевізор, комп’ютер, фотоапарат. Усім цим ми можемо користуватись завдяки тому, що колись Альберт Ейнштейн відстояв право бути не таким як усі. Вченого, котрому не давались багато шкільних предметів, котрий був небагатослівним, почали запрошувати у всі університети світу, щоб почути його видатні лекції.


Сердюк, Марія. 

Коко Шанель : біографічні нариси для дітей : 8+ / Марія Сердюк. - Київ : Агенція "Іріо", 2017. - 100, 11-18 с. : кол.іл. - (Видатні особистості). - Бібліогр. с. 100.


Чому Ґабрієль Бонер Шанель почали називати Коко? Чому Коко обрала лише один аромат для відомих парфумів? Яка подія стала приводом для створення маленької чорної сукні?
Історією свого успіху Коко довела, що розпочати власну справу можливо коли завгодно, головне – йти за мрією та вірити в себе. Вона ніколи не зупинялась на досягнутому, кожного разу ставлячи перед собою нове завдання та сумлінно працюючи над його вирішенням. Результатом її праці стали оновлені модні тенденції, які випереджали час. Застосувавши новаторський підхід до капелюшків, вона продовжила змінювати одяг жінок, а з цим і їх світогляд.

О.Воробйова,
бібліограф районної бібліотеки.
Comments