Вища Народна Школа


         Швидкий розвиток суспільства ставить перед сучасною людиною все більше вимог, однією з яких є володіння англійською мовою. На сьогодні, вивчення іноземних мов — не тільки модне віяння, а й життєва необхідність як для молоді так і для дорослого населення.
         Саме тому з 2015 року при районній бібліотеці працюють курси по вивченню англійської мови. Проводить їх волонтер, вчитель англійської мови Негур Надія Григорівна. Допомагав їй волонтер із США Ніколас, але в зв’язку з негараздами в Україні його відкликали в США.
         На курси англійської мови ходять люди різного віку, як діти так і старше покоління.
         Надія Григорівна навчає своїх учнів лексики і граматики англійської мови, велику увагу приділяє розмовному курсу. Заняття здебільшого проходять на англійській мові, аби слухачі відразу звикали і навчались розмовляти цією мовою.
         Заняття англійської проходять насичено, жваво та цікаво з використанням відео матеріалів та достатньою кількістю розмовної практики. Саме така форма проведення занять допомагає запам’ятовувати матеріал значно легше та створює позитивну атмосферу на уроці.
         Ми радо зустрінемо всіх бажаючих навчатись за даним напрямком. Тільки уявіть на хвилинку, після освоєння мови, яка є офіційною і робочою у більшості країн світу, ви зможете зрозуміти все, що захочете, у будь-якій країні світу, у будь-якому куточку нашої планети. 

         
Вища Народна Школа в Новоархангельську розпочала роботу (2013 рік)

         Час від часу у засобах масової інформації – друкованих чи електронних – можна прочитати, почути, побачити нетипових учнів, котрі вирішили здобути додаткову освіту, знання – в дуже серйозному віці. Преса вважає їх ледь не героями: мовляв, хочуть довести і доводять і суспільству і, передусім, собі, що пенсійні роки – не завада навчанню.
       Але ж ще недавні винятки, які дивували багатьох людей, невдовзі можуть такими вже не бути. Бо все більше пенсіонерів, причому в багатьох країнах, стають студентами вищих народних шкіл і університетів третього покоління.
        Що робити людині, яка вийшла на пенсію? Кожен самостійно шукає відповідь на це питання, кожен намагається знайти заняття для душі або ж зовсім не займається такими пошуками. Це також право кожної людини. Але більшість людей все-таки не заспокоюються на досягнутому і підкорюють нові вершини
      Згідно з дослідженням Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посідає перше місце в світі з розповсюдження депресії, особливо серед пенсіонерів. На думку експертів, навчання – ефективний засіб профілактики депресій у людей похилого віку. Участь у навчальному процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати пам’ять, розвивати інтелект.

               Саме з такою метою в січні 2013 року в Новоархангельській районній бібліотеці почала працювати Виша Народна Школа. Протягом вересня - грудня 2012 року
було проведено підготовчу роботу - проводилось опитування людей старшого віку з метою виявлення їхніх інтересів та побажань, підбиралися групи і таке інше. На засіданні клубу „Ветеран” було визначено день, коли бажаючі вчитися зберуться на свій перший урок.

Під час відкриття  ВНШ директор районної бібліотеки  познайомила учнів школи з можливостями бібліотеки, запропонувала визначитися з планом та розкладом занять та познайомила з тренерами. Визначили, що групи будуть невеликі по 10 осіб , щоб кожен учень міг самостійно працювати  на компю’ютері. Визначилили дні занять: у вівторок і четвер з 10.00 до 12.00 - перша група та у понеділок і середу з 14.00 до 16.00 - друга група. Учні вибрали старосту школи Товсторог О.П.

        Тож  наші учні  сіли за парти, щоб вивчати комп'ютерну грамоту. У них з'явилася можливість безкоштовно опанувати ази сучасних технологій. І хоча "супер-користувачів" із них зробити ми не  обіцяємо, але що таке „мишка”, „процесор”, „Робочий стіл”, Інтернет, скайп і пошукові системи - знатиме кожен випускник ВНШ. Для учнів, тренери Тригуб Олена Михайлівна  та Воробйова Ольга Володимирівна, будуть проводити учбові лекції, практичні заняття, спілкування, тренінги,  та  індивідуальні заняття.  У планах організаторів  школи  - створити  повноцінну ВНШ з кількома факультетами: правовим, краєзнавчим,  оздоровчим та інформаційних технологій. Найголовніше для людей поважного віку – спілкування, а  комп'ютер для них - вікно у світ.                                                        Положення про Вищу народну школу Новоархангельської районної бібліотеки
                                      

 30 квітня Вища Народна Школа випустила перших своїх учнів, що навчалися  працювати  на ПК. Працівниками бібліотеки був розроблений сценарій випуску. Тож з вітальним словом до випускників звернулася директор ВНШ Каплун О.Г., яка привітала з закінченням курсу та подякувала Тригуб О.М та Воробйовій О.В. за проведену роботу. Далі були вручені „дипломи” виготовлені руками наших учнів на ПК та надрукованих на фотобумазі. Тригуб О.М та Воробйова О.В підготувала для учасників святкову „чайну церемонію”, при цьому познайомивши присутніх з історією чаю, та способами його приготування. Далі було запропоновано розгадати кросворд по темі „Чай”. Закінчився захід чаєм з солодощами. Учні ВНШ щиро дякували за навчання та знання  та навики які вони отримали .

 

Comments