Синьоводська битва    Нині більшість істориків вважає, що знаменна подія - битва на Синіх водах відбулася восени 1362 року неподалік сучасного села Торговиця. Знаходиться воно на річці Синюха біля міста Новоархангельськ у Кіровоградській області. Вже друге десятиліття тут веде розкопки археологічна експедиція Кіровоградського університету ім. В. Винниченка, якій вдалося відшукати і руїни великого міста ( до 100 га), яке лежало на обох берегах річки, і кладовище його мешканців, серед яких були і мусульмани, і християни. Знайдено руїни збудованої з цегли бані, яка знаходилася біля річки. Дослідники вважають, що місто на річці Синюха було не лише торговим, але й адміністративним центром, на який і міг бути, між іншим, націлений похід війська князя Ольгерда. 

       
 


     Історія України в картинах. Картина "Князь Данило Острозький у битві на Синіх водах. 1362 рік". - К. : Кріон, 2012. - 24 с. : кол.іл. - (Історія України в картинах). - ISBN 978-966-1658-82-9. Перегляд Завантажити          
  

                 До антології увійшли легенди, перекази, думи та пісні, поетичні й прозові твори, з яких постають Сині Води у художніх образах мальовничої природи, величних і повсякдених справах людей, історичних подіях, відомих далеко за межами України, як Синьоводська битва.


Завантажити 


    Центральна Україна за доби класичного середньовіччя: студії з історії ХIV ст. / НАН України, Інститут історії України ; наук. ред. Ф.М.Шабульдо ; упоряд. О. Д. Брайченко.– К. : 2003. – 140 с.

     Збірник статей присвячено маловідомим сторінкам історії Центральної України ХIV ст. Дослідження істориків, археологів, філологів вводять у науковий обіг невідомі досі джерела і крізь
призму синьоводської проблеми більш широко окреслюють українсько-ординські та литовсько-ординські стосунки на степовому покордонні.

Завантажити
 

Битва на Синіх Водах: пошуки, знахідки, відкриття


   Археологічні розкопки в селі Торговиця.

Торговиця – як Терра інкогнітаComments