My Routes


2018

POLSKA – NORWEGIA - USA - KANADA - USA - Hawaje - JAPONIA - Okinawa - TAJWAN - WIETNAM - KAMBODŻA -

- TAJLANDIA - MALEZJA - SINGAPUR - NIEMCY - POLSKA

TORUŃ - GDAŃSK - BERGEN - NEW YORK STEWART - MANHATTAN - FILADELFIA - BALTIMORE - WASZYNGTON - TORONTO - NIAGARA FALLS - TORONTO - MONTREAL - QUEBEC CITY - MONTREAL - OTTAWA - WINNIPEG - REGINA - CALGARY - VANCOUVER - VICTORIA - VANCOUVER - SEATTLE - MAUI - HONOLULU - OSAKA - KIOTO - NARA - OSAKA - NAHA - KAOHSIUNG - TAJPEJ - HANOI - HOA BINH - HANOI - CAT BA - HALONG BAY - CAT BA - HAJFONG -NINH BINH - DA NANG - HOI AN - NHA TRANG - HO CHI MINH - MY THO - SAJGON - PHNOM PENH - SIEM REAP - POIPET - BANGKOK - SU-NGAI KOLOK - KUALA TERENGGANU - KUALA LUMPUR - SINGAPUR - BERLIN - POZNAŃ - TORUŃ


             08.09.2018  Polska
08.09. – 10.09.2018  Norwegia
10.09.  15.09.2018  USA
15.09. – 02.10.2018  Kanada
02.10. – 03.10.2018  USA
03.10.  08.10.2018  Hawaje
09.10.  16.10.2018  Japonia
16.10.  18.10.2018  Okinawa
18.10. – 24.10.2018  Tajwan
24.10.  10.11.2018  Wietnam
10.11. – 16.11.2018  Kambodża
16.11. – 21.11.2018  Tajlandia
21.11.  24.11.2018  Malezja
24.11.  25.11.2018  Singapur
26.11.  27.11.2018  Niemcy
             27.11.2018  Polska



POLSKA – BELGIA - PORTUGALIA - ANGOLA - WYSPY ŚWIĘTEGO TOMASZA i KSIĄŻECA - PORTUGALIA - POLSKA 

TORUŃ - WARSZAWA - MODLIN - BRUKSELA CHARLEROI - LIZBONA - LUANDA - SAO TOME - AKRA (lotnisko) - LIZBONA - BELEM - LIZBONA - MODLIN - TORUŃ


             29.05.2018  Polska
29.05. – 30.05.2018  Belgia (Bruksela Charleroi - lotnisko)
30.05. - 31.05.2018  Portugalia
             01.06.2018  Angola
02.06. – 10.06.2018  Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
             10.06.2018  Ghana (Akra - lotnisko)
11.06. - 14.06.2018  Portugalia
             14.06.2018  Polska



2017

POLSKA – WŁOCHY - SZWAJCARIA - WŁOCHY - SZWAJCARIA - WŁOCHY - POLSKA 

TORUŃ - GDAŃSK - SŁUPSK - GDAŃSK - BERGAMO (lotnisko) - MEDIOLAN - LUGANO - CAMPIONE d'ITALIA - LUGANO - BELINZONA - SAN VITTORE - BELINZONA - MEDIOLAN - BERGAMO (lotnisko) WARSZAWA - TORUŃ


23.11.  25.11.2017  Polska
25.11. – 26.11.2017  Włochy
             26.11.2017  Szwajcaria
             26.11.2017  Włochy
26.11. – 27.11.2017  Szwajcaria
27.11. – 30.11.2017  Włochy
             30.11.2017  Polska


POLSKA – WĘGRY - GRUZJA - ABCHAZJA - GRUZJA - AZERBEJDŻAN - KAZACHSTAN - WĘGRY - POLSKA 

TORUŃ - WARSZAW - RADOM - KIELCE - KRAKÓW - BUDAPESZT - KUTAISI - ZAGDIDI - GAL - SUCHUMI - RUKHI - ZUGDIDI - MESTIA - TBILISI - KRASNY MOST - QAZAX - GANDŻA - YEVLAX - BAKU - ALAT - AKTAU - ATYRAU - URALSK - AKTOBE - KYZYŁORDA - KARAGANDA - JEKYBASTUZ - PAWŁODAR - SZCZERBAKTY - SEMEJ - PAWŁODAR - ASTANA - KUSTANAU - NOWOISZYM - ASTANA - BUDAPESZT WARSZAWA - TORUŃ


18.08.  19.08.2017  Polska
19.08. – 21.08.2017  Węgry
22.08.  23.08.2017  Gruzja
23.08. – 25.08.2017  Abchazja
25.08. – 30.08.2017  Gruzja
30.08.  04.09.2017  Azerbejdżan
05.09.  06.09.2017  Morze Kaspijskie
06.09.  21.09.2017  Kazachstan
             22.09.2017  Węgry
22.09.  23.09.2017  Polska


POLSKA – FINLANDIA - SZWECJA - FINLANDIA - ESTONIA - ŁOTWA - LITWA - BIAŁORUŚ - POLSKA 

TORUŃ - GDAŃSK - SŁUPSK - GDAŃSK - TURKU - OULU - KEMI - HAPARANGA - KEMI - ROVANIEMI - OULU - JYVASKYLA - LAHTI - HELSINKI - TALLIN - VIRTSU - VIIRA - LIIVA - VIRTSU - TALLIN - TARTU - VALGA - SMILTENE - ALUKKSNE - BALVI - RYGA - JURMAŁA - RYGA - SZAWLE - KOWNO - WILNO - DRUSKIENIKI - GRODNO - BIAŁYSTOK - WARSZAWA - TORUŃ


30.05.  02.06.2017  Polska
02.06. – 04.06.2017  Finlandia
             04.06.2017  Szwecja
04.06. – 08.06.2017  Finlandia
08.06. – 12.06.2017  Estonia
12.06.  16.06.2017  Łotwa
16.06.  20.06.2017  Litwa
20.06.  22.06.2017  Białoruś
22.06.  24.06.2017  Polska


MACEDONIA - ALBANIA - CZARNOGÓRA - KOSOWO - MACEDONIA - NORWEGIA - POLSKA 

OCHRYDA - STRUGA - DURES - TIRANA - SZKODRA - KOPLIK - PODGORICA - BIJELO POLJE - BERANE - ROŻAJE - PEJE - KOSOWSKA MITROWICA - PRISZTINA - SKOPJE - OSLO - WARSZAWA - TORUŃ


06.05. – 08.05.2017  Macedonia
08.05. – 09.05.2017  Albania
09.05.  11.05.2017  Czarnogóra
11.05.  13.05.2017  Kosowo
13.05.  15.05.2017  Macedonia
             15.05.2017  Norwegia (lotnisko Oslo Torp)
15.05.  16.05.2017  Polska


POLSKA – HISZPANIA - FRANCJA - SZWAJCARIA - FRANCJA 

TORUŃ - WARSZAWA - SANTANDER - OVIEDO - SANTANDER - BILBAO - VITORIA/GASTEIZ - LOGRONO - PAMPELUNA - SAN SEBASTIAN - BIARRITZ - BAJONNE - BORDEAUX - LIMOGES - POITIERS - NANTES - RENNES - MONT SAINT MICHEL - AVRANCHES - CAEN - HAWR - ROUEN - PARYŻ - CLERMONT-FERRAND - LYON - DIJON - BELFORT - MILUZA - BAZYLEA - MILUZA


             10.04.2017  Polska
10.04.  18.04.2017  Hiszpania
18.04. – 06.05.2017  Francja
             06.05.2017  Szwajcaria
             06.05.2017  Francja


POLSKA – HOLANDIA - KENIA - ETIOPIA - SOMALILAND - DŻIBUTI - SOMALILAND - ETIOPIA - KENIA - FRANCJA

TORUŃ - WARSZAWA - AMSTERDAM - NAIROBI - ADDIS ABEBA - TIYA - BUTAJIRA - WELKITE - DŻIMMA - BEDELE - METU - GAMBELA - DEMBIDOLO - GIMBI - MENDI - ASOSA - NEDJO - NEKEMTIE - BACO - ADDIS ABEBA - ADAMA - AWASH - ASBE TEFERI - HARAR - DŻIDŻIGA (JIGJIGA) - WAJAALE - HERGEISA - LOYADA - BOORAMA - HERGEISA - ADDIS ABEBA - DŻIBUTI - NAIROBI - PARYŻ - WARSZAWA - TORUŃ


20.02. – 21.02.2017  Polska
             21.02.2017  Niderlandy (lotnisko w Amsterdamie)
21.02. – 22.02.2017  Kenia (lotnisko w Nairobi)
22.02. – 04.03.2017  Etiopia
04.03. – 07.03.2017  Somaliland
             07.03.2017  Dżibuti
07.03. – 10.03.2017  Somaliland
10.03. – 14.03.2017  Etiopia
             14.03.2017  Dżibuti (lotnisko w Dżibuti)
             14.03.2017  Kenia (lotnisko w Nairobi)
             15.03.2017  Francja (lotnisko w Paryżu)
             15.03.2017  Polska



POLSKA – PORTUGALIA (AZORY) - PORTUGALIA - HISZPANIA - PORTUGALIA - POLSKA 

TORUŃ - WARSZAWA - PORTO - PONTA DELGADA - LIZBONA - EVORA - MERIDA - SEWILLA - FARO - PORTO - WARSZAWA - TORUŃ


24.01. - 25.01.2017  Polska
25.01. - 26.01.2017  Portugalia - Porto 
26.01. - 30.01.2017  Azory (Portugalia)
30.01. - 02.02.2017  Portugalia
03.02. - 05.02.2017  Hiszpania
05.02. - 08.02.2017  Portugalia
             09.02.2017  Polska


2016

POLSKA – CZECHY - CHINY - INDONEZJA - TIMOR WSCHODNI - INDONEZJA - CHINY - CZECHY - POLSKA 

TORUŃ - KRAKÓW - PRAGA - SZANGHAJ - DENPASAR (Bali) - PROBOLINGO (Jawa) - SURABAYA - BALIKPAPAN (Kalimantan) - PANTOLOAN (Sulawesi) - TOLI-TOLI - AMURANG - BITUNG (Sulawesi) - TERNATE (północne Moluki) - SORONG - MANOKWARI (West Papua) - NABIRE - SERUI - JAYAPURA (Papua) - BIAK - MANOKWARI - SORONG - AMBON (Moluki) - SAUMLAKI - KALABAHI - KUPANG (Timor) - KEFAMENANU - PANTE MACASSAR (Oecussi) - DILI (Timor Leste) - DENPASAR - DŻAKARTA - MERAK - BAKAHUENI - BANDAR LAMPUNG (Sumatra) - PALEMBANG - SUNGSANG - MUNTOK (Bangka) - BELINJU - KIJANG (wyspy Riau) - LETUNG - TAREMPA (wyspy Riau) - NATUNA - MIDAI - SERASAN - PONTIANAK (Kalimantan) - SURABAYA - MAKASSAR (Sulawesi) - SURABAYA - DENPASAR - SZANGHAJ - PRAGA - KATOWICE - TORUŃ


01.11. - 02.11.2016  Polska
02.11. - 03.11.2016  Czechy
             04.11.2016  Chiny
05.11. - 30.11.2016  Indonezja
30.11. - 05.12.2016  Timor Wschodni (Timor Leste)
05.12. - 26.12.2016  Indonezja
             26.12.2016  Chiny
             27.12.2016  Czechy
27.12. - 28.12.2016  Polska



POLSKA – UKRAINA - ROSJA - WĘGRY - POLSKA 

TORUŃ - GDAŃSK - KIJÓW - KOZIELEC - KIJÓW - KRZYWY RÓG - KAZANKA - KRZYWY RÓG - DNIEPROPIETROWSK - KRASNOARMIJSK - SŁOWIAŃSK - SWIATOGORSK - SŁOWIAŃSK - CHARKÓW -

BEŁGOROD - KURSK - ORZEŁ - BRIAŃSK - KAŁUGA - TULA - MICHAIŁOW - MICHURINSK - GRYAZI - LIPIECK - WORONEŻ - ROSTÓW nad DONEM - KRASNODAR - KERCZ (Krym) - KRASNODAR - MAIKOP - ARMAWIR - NIEWINNOMYSK - PIATIGORSK - NALCHIK - WŁADYKAUKAZ - NAZRAN - GROZNY - MACHACZKAŁA - MEKLETA - ADYK - ASTRACHAŃ - WOŁGOGRAD - SARATÓW - PENZA - SARAŃSK - KUZANOVKA - SYZRAN - SAMARA - BUGURUSŁAN - UFA - SULEYA - ZŁATOUST - CZELABIŃSK - KURGAN - TIUMEŃ - TAWDA - KUMINSKIY - JEKATERINBURG - PERM - IŻEWSK - WIATSKIJE POLANY - KAZAŃ - KUZHMARA - CZEBOKSARY - NIŻNY NOWOGRÓD - WŁODZIMIERZ - SUZDAL - IWANOWO - KOSTROMA - JAROSŁAW - WOŁOGDA - ALEKSANDROW - SIERGIEJEW POSAD - MOSKWA - TVER - MOSKWA -  

BUDAPESZT - KATOWICE - TORUŃ

05.09. - 06.09.2016  Polska
06.09. - 14.09.2016  Ukraina
14.09. - 12.10.2016  Rosja
             12.10.2016  Węgry
             13.10.2016  Polska




POLSKA – WĘGRY - ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE - OMAN - ZEA - IRAN - GRECJA - POLSKA 

TORUŃ - WARSAW - BUDAPEST - DUBAI - ABU DHABI - SHARJAH - RAS AL KHAIMAH - GHALILAH - TIBAT - BUKHA - AL KHASAB - RAS AL KHAIMAH - DUBAI - TEHRAN - QOM - ARAK - CHORRAMABAD - AHWAZ - BEHBAHAN - BANDAR GANAVEH - SHIRAZ - MARVDASHT - PERSEPOLIS - NAQSH-E RUSTAM - PERSEPOLIS - SHIRAZ - KERMAN - BAM - MAHAN - KERMAN - YAZD - ESFAHAN - KASHAN - TEHRAN - AMOL - MASHHAD - TEHRAN - ATHENS - WARSAW - TORUŃ  


08.05. - 09.05.2016  Polska
            10.05.2016  Węgry
10.05. - 18.05.2016  Zjednoczone Emiraty Arabskie
            18.05.2016  Dubaj - Oman
18.05. - 22.05.2016  Zjednoczone Emiraty Arabskie
22.05. - 16.06.2016  Iran
            16.06.2016  Grecja
16.06. - 17.06.2016  Polska




POLSKA – REPUBLIKA DOMINIKANY - HAITI - REPUBLIKA DOMINIKANY - POLSKA 

TORUŃ - WARSAW - PUNTA CANA - BAVARO - SANTO DOMINGO - DAJABON - CAP HAITIEN - DAJABON - SANTO DOMINGO - HAITISES NATIONAL PARK - SANTO DOMINGO - BAVARO - PUNTA CANA - WARSAW - TORUŃ  


17.03. - 18.03.2016  Polska
18.03. - 28.03.2016  Republika Dominikany
28.03. - 30.03.2016  Haiti
30.03. - 06.04.2016  Republika Dominikany
07.04. - 08.04.2016  Polska



2015

POLSKA – ISLANDIA - POLSKA 

TORUŃ - GDAŃSK - KEFLAVIK - REYKJAVIK - STROKKUR GEYSER - GULFOSS - PINGVELLIR NATIONAL PARK - REYKJAVIK - HVERAGERDI -  REYKJAVIK - KEFLAVIK - GDAŃSK - TORUŃ  


            05.10.2015  Polska
05.10. - 09.10.2015  Islandia
09.10. - 10.10.2015  Polska



POLSKA –CYPR - POLSKA 

TORUŃ - WARSAW - PAPHOS - WARSAW - ŁÓDŹ - TORUŃ  


            10.05.2015  Polska
10.05. - 17.05.2015  Cypr
17.05. - 18.05.2015  Polska



POLSKA – TAJLANDIA - MALEZJA - SINGAPUR - MALEZJA - ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE - WĘGRY – POLSKA


TORUŃ - WARSAW – BANGKOK - AYUTHAYA - BANGKOK - HAT YAI - KANGAR - LANGKAWI ISLANDS - KUALA LUMPUR - SINGAPORE - KUALA LUMPUR - DUBAI - BUDAPEST - WARSAW - TORUŃ 


             15.03.2015  Polska
16.03. - 24.03.2015  Tajlandia
24.03. - 06.04.2015  Malezja
06.04. - 13.04.2015  Singapur
             13.04.2015  Malezja
13.04. - 18.04.2015  Zjednoczone Emiraty Arabskie
18.04. - 21.04.2015  Węgry
21.04. - 22.08.2015  Polska




2014

POLSKA – TURCJA – POLSKA


WARSAW – MARMARIS - WARSAW 


             06.09.2014  Polska
06.09. – 13.09.2014  Turcja
             13.09.2014  Polska



POLSKA – SŁOWACJA - WĘGRY - ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE - WĘGRY - SŁOWACJA – POLSKA


TORUŃ - WARSAW – BRATISLAVA - BUDAPEST - DUBAI - ABU DHABI - DUBAI - BUDAPEST - BRATISLAVA - KATOWICE - TORUŃ 


29.07. - 30.07.2014  Polska
            31.07.2014  Słowacja
31.07. - 03.08.2014  Węgry
03.08. - 27.08.2014  Zjednoczone Emiraty Arabskie
             28.08.2014  Węgry
             28.08.2014  Słowacja
28.08. - 29.08.2014  Polska



POLSKA – TUNEZJA – POLSKA


WARSAW – DJERBA - WARSAW 


             02.07.2014  Polska
02.07. – 09.07.2014  Tunezja
             09.07.2014  Polska



2013


POLSKA – NIEMCY TURCJA – KIRGISTAN TADŻYKISTAN UZBEKISTAN AFGANISTAN UZBEKISTAN  KAZACHSTAN KIRGISTAN WŁOCHY – POLSKA


TORUŃ - WARSZAWA – BERLIN - STAMBUŁ (lotnisko) - BISHKEK - Suusamyr - Torkent - Osz - Sary Tash - Murghab - Jelandy - Gunt - Khorog - Duszanbe - Tursanzade - Denpu - Termez - Hyratan - Mazar-i Szarif - Hyratan - Termez - Samarkanda - Nawoi - Buchara - Urgench - Chiwa - Urgench - Taszkent - Chernyaevka - Shymkent - Taraz - Ałma Ata - Korday - Biszkek - Balykchy - Tamchy - Cholpon-Ata - Balbay - Karakol - Balykchy - Biszkek - Stambuł - Bergamo - Warszawa - Toruń 

             25.09.2013  Polska
25.09. – 26.09.2013  Niemcy
             26.09.2013  Turcja
27.09. – 01.10.2013  Kirgistan
01.10. – 07.10.2013  Tadżykistan
07.10. – 08.10.2013  Uzbekistan
08.10. – 10.10.2013  Afganistan
10.10. – 19.10.2013  Uzbekistan
19.10. – 21.10.2013  Kazachstan
21.10. – 07.11.2013  Kirgistan
             07.11.2013  Turcja
07.11. – 08.11.2013  Włochy
08.11. – 09.11.2013  Polska




POLSKA – ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE SESZELE – ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE – POLSKA


WARSZAWA – DUBAI - MAHE ISLAND - PRASLIN ISLAND - MAHE ISLAND - DUBAI - WARSZAWA 


30.05. – 31.05.2013  Polska
31.05. – 01.06.2013  Zjednoczone Emiraty Arabskie - Dubaj (lotnisko)
01.06. – 04.06.2013  Seszele - wyspa Mahe
04.06. – 09.06.2013  Seszele - wyspa Praslin
10.06. – 11.06.2013  Seszele - wyspa Mahe
11.06. – 12.06.2013  Zjednoczone Emiraty Arabskie - Dubaj (lotnisko)
12.06. – 13.06.2013  Polska


Toruń – Warszawa – Dubaj (lotnisko) – Mahe Island (Talbot - Baie Lazare - Victoria - Danzil - Anse Major - Victoria - Talbot - Victoria) - Praslin Island (Baie Ste. Anne - Anse Lazio - Anse Takamaka - Baie Ste. Anne - Anse Lazio - Anse Takamaka - Anse Possession - Baie Ste. Anne - Vallee de Mai - Fond de L'Anse - Anse Gouverment - Baie Ste. Anne - Anse la Blague - Anse Gouverment - Baie Ste. Anne - Anse Lazio - Anse Boudin - Cote D'Or - Baie Ste. Anne) - Mahe Island (Victoria - lotnisko) - Dubaj (lotnisko) - Warszawa - Toruń



POLSKA – AUSTRIA – EGIPT – KUWEJT – ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE
ARABIA SAUDYJSKA – SUDAN  EGIPT SZWAJCARIA – POLSKA


WIEDEŃ – KAIR - 


30.03. – 02.04.2013  Polska
             02.04.2013  Austria - Wiedeń (lotnisko)
02.04. – 09.04.2013  Egipt
09.04. – 12.04.2013  Kuwejt
12.04. – 13.04.2013  Zjednoczone Emiraty Arabskie - Sharjah (lotnisko)
             13.04.2013  Arabia Saudyjska - Al Riyadh (lotnisko)
14.04. – 30.04.2013  Sudan
01.05. – 08.05.2013  Egipt
             08.05.2013  Szwajcaria - Zurich (lotnisko)
08.05. – 09.05.2013  Polska


Toruń – Ciechanów - Warszawa – Wiedeń – Kair – Aleksandria – Marsa Matruh - oaza Siwa - Aleksandria - Kuwejt - Sharjah - Al Riyadh - Chartum - Omdurman - Chartum - Kosti - Umm Ruwaba - Kosti - Wad Madani - Kassala - granica z Erytreą - Kassala - Port Sudan - Atbara - Meroe - Atbara - Karima - Dongola - Wadi Halfa - Asuan - Edfu - Luksor - Zachodnie Teby - Luksor - Karnak - Luksor - Kair - Zurich - Warszawa - Toruń




2011

POLSKA – NIEMCY – INDIE – BHUTAN – INDIE – NIEMCY – POLSKA


DELHI – UTTAR PRADESH – UTTARAKHAND – HARYANA – PUNJAB – CHANDIGARH – HARYANA – HIMACHAL PRADESH – HARYANA – CHANDIGARH – PUNJAB – HIMACHAL PRADESH – LADAKH – KASHMIR – JAMMU – PUNJAB – HIMACHAL PRADESH – PUNJAB - HARYANA – RAJASTHAN – MADHYA PRADESH – GUJARAT – DAMAN and DIU – GUJARAT – DADRA and NAGAR HAVELI – GUJARAT – MAHARASHTRA – TELANGANA – ANDHRA PRADESH – KARNATAKA – GOA – KARNATAKA – KERALA – TAMILNADU – PUDUCHERRY – TAMILNADU – ANDHRA PRADESH – ORISSA – CHHATTISGARH – ORISSA – JHARKHAND – WEST BENGAL – BIHAR – WEST BENGAL – SIKKIM – WEST BENGAL – BHUTAN – WEST BENGAL – ASSAM – MEGHALAYA – ASSAM – TRIPURA – ASSAM – MIZIRAM – ASSAM – NAGALAND – MANIPUR – NAGALAND – ASSAM – MAJULI ISLAND – ASSAM – ARUNACHAL PRADESH – ASSAM – WEST BENGAL – BIHAR – UTTAR PRADESH – DELHI


29.08. – 30.08.2011  Polska
             30.08.2011  Niemcy
31.08. – 27.10.2011  Indie
             27.10.2011  Bhutan
27.10. – 23.11.2011  Indie
             23.11.2011  Niemcy
23.11. – 25.11.2011  Polska


Toruń – Warszawa – Monachium – Delhi – Haridwar – Rishikesh – Ambala – Chandigarh – Kalka – Shimla – Kalka - Chandigarh – Anandpur Sahib – Mandi – Manali – Rothang Pass – Keylong – Tanglangla Pass – Leh – Tikse – Shey – Leh – Kargil – Srinagar – Jammu – Pathankot – Dharamsala – McLeodganj – Dharamsala – Hoshirpur – Jalandhar – Amritsar – Jalandhar – Firozpur – Bathinda – Bikaner – Jaisalmer – Jodhpur – Marwar – Falna – Udajpur – Chittaurgarh – Ratlam – Ujjain – Indore – Dhar – Mandu – Dhar – Lebor – Ratlam – Dahod – Godhra – Vadodara – Pavagadh – Vadodara – Surat – Vapi – Daman – Vapi – Dadra – Silvassa – Vapi – Mumbai – Manmad – Aurangabad – Ellora – Aurangabad – Jalna – Nanded – Nizamabad – Secundrabad – Hydarabad – Dhone – Guntakal – Hospet – Hampi – Gadag – Badami – Pattadakal – Badami – Gadag – Hubli – Londa – Vasco da Gama – Ponaji – Old Goa – Margao – Mangalore – Calicut – Trichur – Ernakulam – Cochin – Ernakulam – Trivandrum – Kanyakumari – Madurai – Dindigul – Tiruchchirappalli – Srirangam – Thanjavur – Mayuram – Chidambaram – Cuddalore – Tirupadripulyur – Pondicherry – Villupuram – Madras (Chenai) – Ongole – Vijayavada – Vishakhapatnam – Bhubaneswar – Dhenkanal – Talcher – Anugul – Sambalpur – Jharsuguda – Raigarh – Jharsuguda – Raurkela – Jamshedpur (Tatanagar) – Kharagpur – Howrah – Sealdah – Katihar – Kishanganj – Siliguri – Rangpo – Gangtok – Rumtek – Gangtok – Siliguri – Hasimara – Jaigaon – Phuntsholing – Hasimara – New Bongaigaon – Kamakhya – Guwahati – Kamakhya – Guwahati – Shillong – Karimganj – Agartala – Ambasa – Silchar – Aizwal – Silchar – Badarpur – Lumding – Dimapur – Kohima – Mao Gate – Kohima – Dimapur – Jorhat – Neemati – Majuli Island – Gokamukh – North Lakhimpur – Kimin – North Lakhimpur – Gohpur – Tezpur – Nagaon – Dispur – Guwahati – Kamakhya – Rangia – Alipur – Falakata – New Jaipalguri – Katihar – Patna – Hajipur – Gorakhpur – Kushinagar – Gorakhpur – Basti – Mankapur – Ayodhya – Lucknow – Rampur – Delhi – Frankfurt Main – Warszawa – Toruń

29.08.2011 – Toruń – Warszawa
30.08.2011 – Warszawa – Monachium
31.08.2011 – Delhi – Haridwar
01.09.2011 – Haridwar
02.09.2011 – Haridwar – Rishikesh
03.09.2011 – Rishikesh – Ambala – Chandigarh
04.09.2011 – Kalka – Shimla
05.09.2011 – Shimla
06.09.2011 – Shimla – Kalka – Chandigarh – Anandpur Sahib
07.09.2011 – Anandpur Sahib
08.09.2011 – Anandpur Sahib – Mandi – Kullu – Manali
09.09.2011 – Manali – Rohtang Pass – Keylong
10.09.2011 – Keylong – Tanglangla Pass – Leh
11.09.2011 – Leh – Tikse – Shey – Leh
12.09.2011 – Leh
13.09.2011 – Leh – Kargil
14.09.2011 – Srinagar
15.09.2011 – Srinagar – Jammu – Pathankot
16.09.2011 – Pathankot – Dharamsala – McLeodganj
17.09.2011 – McLeodganj – Dharamsala – Hoshirpur – Jalandhar – Amritsar
18.09.2011 – Amritsar
19.09.2011 – Amritsar
20.09.2011 – Amritsar – Jalandhar – Firozpur – Bathinda – Hanuman Garh
21.09.2011 – Bikaner
22.09.2011 – Pokaran – Jaisalmer
23.09.2011 – Jaisalmer
24.09.2011 – Jaisalmer
25.09.2011 – Pokaran – Osian – Jodhpur – Marwar – Falna – Udajpur
26.09.2011 – Udajpur
27.09.2011 – Udajpur – Chittaurgarh
28.09.2011 – Ratlam – Ujjain – Indore – Dhar – Mandu – Dhar – Lebor – Ratlam
29.09.2011 – Dahod – Godhra – Vadodara – Pavagadh – Vadodara – Surat – Vapi – Daman
30.09.2011 – Daman – Vapi – Dadra – Silvassa – Vapi – Mumbai
01.10.2011 – Manmad – Aurangabad – Ellora – Aurangabad – Jalna
02.10.2011 – Nanded – Nizamabad – Secundrabad – Hydarabad
03.10.2011 – Dhone – Guntakal – Hospet – Hampi
04.10.2011 – Hampi
05.10.2011 – Hampi – Gadag – Badami
06.10.2011 – Badami – Pattadakal – Badami – Gadag – Hubli
07.10.2011 – Londa – Vasco da Gama – Ponaji – Old Goa – Margao
08.10.2011 – Mangalore – Calicut – Trichur – Ernakulam – Cochin – Ernakulam
09.10.2011 – Ernakulam – Trivandrum – Kanyakumari
10.10.2011 – Kanyakumari – Madurai
11.10.2011 – Madurai
12.10.2011 – Madurai – Dindigul – Tiruchchirappalli – Srirangam – Thanjavur
13.10.2011 – Thanjavur
14.10.2011 – Thanjavur – Mayuram – Chidambaram – Cuddalore – Tirupadripulyur – Pondicherry
15.10.2011 – Pondicherry – Villupuram – Madras (Chenai)
16.10.2011 – Ongole – Vijayavada – Vishakhapatnam
17.10.2011 – Vishakhapatnam – Bhubaneswar
18.10.2011 – Bhubaneswar
19.10.2011 – Bhubaneswar – Dhenkanal – Talcher – Anugul – Sambalpur – Jharsuguda – Raigarh
20.10.2011 – Raigarh – Jharsuguda – Raurkela – Jamshedpur (Tatanagar)
21.10.2011 – Tatanagar – Kharagpur – Howrah – Sealdah
22.10.2011 – Katihar – Kishanganj – Siliguri
23.10.2011 – Siliguri – Rangpo – Gangtok
24.10.2011 – Gangtok
25.10.2011 – Gangtok – Rumtek – Gangtok
26.10.2011 – Gangtok – Siliguri
27.10.2011 – Siliguri – Hasimara – Jaigaon – Phuntsholing – Hasimara – New Bongaigaon – Kamakhya
28.10.2011 – Kamakhya – Guwahati – Kamakhya
29.10.2011 – Kamakhya – Guwahati – Shillong
30.10.2011 – Shillong
31.10.2011 – Karimganj – Agartala
01.11.2011 – Agartala – Ambasa – Silchar
02.11.2011 – Silchar – Aizwal
03.11.2011 – Aizwal – Silchar
04.11.2011 – Silchar – Badarpur
05.11.2011 – Lumding – Dimapur – Kohima
06.11.2011 – Kohima
07.11.2011 – Kohima – Mao Gate – Kohima – Dimapur – Jorhat
08.11.2011 – Jorhat – Neemati – Majuli Island
09.11.2011 – Majuli Island
10.11.2011 – Majuli Island – Gokamukh – North Lakhimpur – Kimin – North Lakhimpur
11.11.2011 – North Lakimpur – Gohpur – Tezpur – Nagaon – Dispur – Guwahati – Kamakhya
12.11.2011 – Kamakhya – Rangia – Alipur – Falakata – New Jaipalguri – Katihar
13.11.2011 – Patna – Hajipur – Gorakhpur
14.11.2011 – Gorakhpur – Kushinagar – Gorakhpur
15.11.2011 – Gorakhpur – Basti – Mankapur – Ayodhya
16.11.2011 – Ayodhya
17.11.2011 – Ayodhya – Lucknow
18.11.2011 – Lucknow
19.11.2011 – Lucknow – Rampur – Delhi
20.11.2011 – Delhi
21.11.2011 – Delhi
22.11.2011 – Delhi
23.11.2011 – Delhi – Frankfurt Main – Warszawa
24.11.2011 – Warszawa
25.11.2011 – Warszawa – Toruń





POLSKA – NIEMCY – CHINY – KOREA POŁUDNIOWA – CHINY – NIEMCY – POLSKA
 

BEIJING – TIANJIN – BEIJING – HEBEI – SHANDONG – HENAN – ANHUI – HENAN – HUBEI – JIANGXI – FUJIAN – ZHEJIANG – SHANGHAI – JIANGSU – ANHUI – JIANGSU – SHANDONG – LIAONING – JILIN – HEILONGJIANG – JILIN – LIAONING – INNER MONGOLIA – NINGXIA – SHANXI – HEBEI – BEIJING

Seoul National Capital Area – Gyeonggi-do – Chungcheongbuk-do – Gyeongsangbuk-do – Gyeongsangnam-do – Jeju Specjal Self-Governing Province – Jeollanam-do – Jeollabuk-do – Chungcheongnam-do – Chungcheongbuk-do – Gangwon-do – Seoul National Capital Area


             25.05.2011  Polska
             25.05.2011  Niemcy
26.05. – 10.06.2011  Chiny
11.06. – 21.06.2011  Korea Południowa
22.06. – 29.06.2011  Chiny
             29.06.2011  Niemcy
29.06. – 30.06.2011  Polska


Toruń – Warszawa (lotnisko) – Frankfurt (lotnisko) – Beijing (spacer po mieście, Plac Tienanmen) – Tianjin (nowoczesna zabudowa wieżowców wzdłuż rzeki) – Beijing (spacer po mieście, nowoczesne ulice, wieżowce, CCTV Tower) – Renqiu – Hejian – Dachenzhuang – Hengshui – Guantao – Liaocheng – Hezhe – Shangqiu – Bozhou – Fuyang – Huangchuan – Macheng – Xinzhou – Jiuijang R. – Nanchang (spacer po mieście) – Dong Xiang – Yingtan – Wuyishan (spacer po mieście) – Shangrao – Quzhou – Jinhua – Xiaoshan – Hangzhou (krajobraz kulturowy Zachodniego Jeziora, spacer po mieście) – Jiaxing – Shanghai (panorama wieżowców z wieżowcami Jin Mao i Shanghai World Financial Center, ogrody Yuyuan) – Suzhou (specer po mieście, świątynia Konfucjusza, kanały, pagody) – Wuxi (spacer po mieście, kompleks buddyjski z 88-metrowym posągiem Buddy) – Zhenjiang – Nanjing – Bengbu – Suzhou – Xuzhou – Tengzhou – Taishan – Qufu (spacer po mieście Konfucjusza, świątynia Konfucjusza) – Yanzhou – Taishan – Jinan – Zibo – Weifang – Qingdao (spacer po mieście) – nocny rejs statkiem The New Golden Bridge V do Korei Południowej – Incheon – Seoul – Cheongju – Beopjusa (zwiedzanie świątyni Popchusa) – Cheongju – Daejeon – Daegu – Gyeongju (zwiedzanie miasta) – Polguksa (zwiedzanie klasztoru buddyjskiego z VIII w.) – Sukkuram Grotto (świątynia buddyjska z VIII w n.e. w skalnej grocie z 2,5 m kamiennym posągiem Buddy) – Gyeongju – Ulsan – Busan (Pusan) – nocny rejs statkiem na wyspę Jeju – Jeju-do (całodniowe zwiedzanie wyspy autem: Jeju City i Seagwipo, krater wulkanu, muzeum kamienia) – Mokpo – Gwangju – Cheongju (forteca) – Wonju – Seoul (zwiedzanie miasta: Gyeongbokgung, Jongmyo Shrine, Changdeokgung Palace Complex, nowoczesne wieżowce) – Incheon – nocny rejs statkiem do Chin – Dalian (spacer po mieście) – Anshan – Shenyang – Siping – Changchun – Harbin (spacer po mieście) – Changchun – Siping – Shungliao – Tongliao – Kajlu – Linxi – Zhengxiangbai – Shangdu – Jining – Hohhot (spacer po mieście) – Bautou – Wuyuan – Linhe – Wuhai – Yinchuan (spacer po mieście) – Lingwu – Dingbian – Zizhou – Fenyang – Taiyuan – Shijiazhuang – Baoding – Beijing (kompleks olimpijski, Summer Palace, świątynia Konfucjusza, Plac Tienanmen, kompleks Zakazanego Miasta, nowoczesne wieżowce...) – Frankfurt (lotnisko) – Warszawa – Toruń


Toruń – Warszawa – Frankfurt – Beijing – Tianjin – Beijing – Renqiu – Hejian – Dachenzhuang – Hengshui – Guantao – Liaocheng – Hezhe – Shangqiu – Bozhou – Fuyang – Huangchuan – Macheng – Xinzhou – Jiuijang R. – Nanchang – Dong Xiang – Yingtan – Wuyishan – Shangrao – Quzhou – Jinhua – Xiaoshan – Hangzhou – Jiaxing – Shanghai – Suzhou – Wuxi – Zhenjiang – Nanjing – Bengbu – Suzhou – Xuzhou – Tengzhou – Taishan – Qufu – Yanzhou – Taishan – Jinan – Zibo – Weifang – Qingdao – na statku The New Golden Bridge V – Incheon – Seoul – Cheongju – Beopjusa (Popchusa) – Cheongju – Daejeon – Daegu – Gyeongju – Polguksa – Sukkuram Grotto – Gyeongju – Ulsan – Busan (Pusan) – statek – Jeju-do – statek – Mokpo – Gwangju – Cheongju – Wonju – Seoul – Incheon – statek – Dalian – Anshan – Shenyang – Siping – Changchun – Harbin – Changchun – Siping – Shungliao – Tongliao – Kajlu – Linxi – Zhengxiangbai – Shangdu – Jining – Hohhot – Bautou – Wuyuan – Linhe – Wuhai – Yinchuan – Lingwu – Dingbian – Zizhou – Fenyang – Taiyuan – Shijiazhuang – Baoding – Beijing – Frankfurt – Warszawa – Toruń


25.05.2011 – Toruń – Warszawa – Frankfurt (lot nad Europą i Azją)
26.05.2011 – Pekin (Beijing)
27.05.2011 – Pekin (Beijing)
28.05.2011 – Beijing – Tianjin – Beijing
29.05.2011 – Beijing – Renqiu – Hejian – Dachenzhuang – Hengshui – Liaocheng – Bozhou – Fuyang
30.05.2011 – Huangchuan – Macheng – Xinzhou – Jiuijang R. – Nanchang
31.05.2011 – Nanchang – Dong Xiang – Yingtan – Wuyishan
01.06.2011 – Wuyishan – Shangrao – Quzhou – Jinhua – Xiaoshan – Hangzhou
02.06.2011 – Hangzhou
03.06.2011 – Hangzhou – Jiaxing – Shanghai
04.06.2011 – Shanghai
05.06.2011 – Shanghai – Suzhou – Wuxi
06.06.2011 – Wuxi – Zhenjiang – Nanjing – Bengbu
07.06.2011 – Suzhou – Xuzhou – Tengzhou – Taishan – Qufu
08.06.2011 – Qufu – Yanzhou – Taishan – Jinan – Zibo – Weifang – Qingdao
09.06.2011 – Qingdao
10.06.2011 – Qingdao – na statku The New Golden Bridge V
11.06.2011 – Incheon – Seoul – Cheongju
12.06.2011 – Cheongju – Beopjusa (Popchusa) – Cheongju
13.06.2011 – Cheongju – Daejeon – Daegu – Gyeongju
14.06.2011 – Gyeongju – Polguksa – Sukkuram Grotto – Gyeongju
15.06.2011 – Gyeongju – Ulsan – Busan (Pusan) – statek
16.06.2011 – Jeju-do
17.06.2011 – Jeju-do
18.06.2011 – Jeju – Mokpo – Gwangju – Cheongju
19.06.2011 – Cheongju
20.06.2011 – Cheongju – Wonju – Seoul
21.06.2011 – Seoul – Incheon – statek
22.06.2011 – Dalian – Anshan – Shenyang – Siping – Changchun
23.06.2011 – Harbin – Changchun – Siping – Shungliao
24.06.2011 – Tongliao – Kajlu – Linxi – Zhengxiangbai – Shangdu – Jining – Hohhot
25.06.2011 – Hohhot – Bautou – Wuyuan – Linhe – Wuhai
26.06.2011 – Yinchuan – Lingwu – Dingbian
27.06.2011 – Zizhou – Fenyang – Taiyuan – Shijiazhuang – Baoding – Beijing
28.06.2011 – Beijing
29.06.2011 – Beijing – lot nad Azją i Europą – Frankfurt – Warszawa
30.06.2011 – Warszawa – Toruń





2010


POLSKA – ARMENIA – NAGORNO KARABACH - ARMENIA _ GRUZJA – ADŻARIA – TURCJA – IRAK (Kurdyjski Okręg Autonomiczny) – TURCJA – BUŁGARIA – RUMUNIA – MOŁDAWIA – GAGAUZJA – MOŁDAWIA – UKRAINA – POLSKA


             06.09.2010  Polska
07.09. – 10.09.2010  Armenia 
10.09. – 12.09.2010  Nagorno Karabach 
12.09. – 15.09.2010  Armenia
15.09. – 20.09.2010  Gruzja
20.09. – 21.09.2010  Adżaria
21.09. – 22.09.2010  Turcja
22.09. – 23.09.2010  Irak (Kurdyjski Okręg Autonomiczny)
23.09. – 27.09.2010  Turcja
             28.09.2010  Bułgaria
             28.09.2010  Rumunia
             28.09.2010  Mołdawia
             28.09.2010  Gagauzja
28.09. – 29.09.2010  Mołdawia
30.09. – 01.10.2010  Ukraina
01.10. – 04.10.2010  Polska


Toruń – Kutno – Warszawa – Yerevan – Echmiadzin – Zvartnots – Yerevan – Goght – Geghard – Garni – Yerevan – Khor Virap – Yeraskh – Yeghegnadzor – Xankendi (Stepanakert) - Gandzasar Monastery - Xankendi - Yerevan – Spitak – Vanadzor – Alaverdi – Haghpat – Alaverdi – Bagratashen – Tbilisi – Mtskheta – Jvari – Tbilisi – Gori – Kutaisi – Gelati – Motssameta – Kutaisi – Samtredia – Ozurgeti – Kobuleti – Batumi – Sarpi – Rize – Trabzon – Gümüshane – Askale – Erzurum – Karliova – Bingö – Ergani – Diyarbakir – Mardin – Nysaybin – Cizre – Silopi – Zakhü – Silopi – Cizre – Mardin – Sunli Urfa – Gazi Antep – Adana – Aksaray – Ankara – Bolu – Istanbul – Kirklareli – Dereköy – Burgas – Mangalia – Constanca – Brăila – Galati – Cahul – Cantemir – Comrat – Chisinău (Kiszyniów) – Balti – Edinet – Briceni – Lipcani – Criva – Cernauti – Ivano Frankovsk – Morsin – Truscaveti – L'viv (Lwów) – Rawa Ruska – Hrebenne – Zamość – Lublin – Puławy – Warszawa – Płońsk – Toruń


Toruń – Kutno – Warszawa – Yerevan (zwiedzanie miasta, trasa spacerowa, Kaskada, Błękitny Meczet) – Echmiadzin (armeński Watykan - siedziba głowy ormiańskiego kościoła, katedra-Mayr Tachar, kościół Surp Hripsime z 618 r.)– Zvartnots (ruiny katedry z VII w.) – Yerevan (wieczorny spacer po mieście) – Goght – Geghard (zespół klasztorny z IV wieku założony przez Grzegorza Oświeciciela) – Garni (twierdza Garni, świątynia pogańska, dolina rzeki Azat ze słupami bazaltowymi, spacer po wiosce) – Yerevan (wieczorny spacer po mieście, Kaskada nocą) – Khor Virap (klasztor Surp Astvatsatsin z widokiem na Mały i Duży Ararat) – Yeraskh – Yeghegnadzor (spacer po mieście) – Xankendi (Stepanakert) - Gandzasar Monastery - Xankendi (muzeum wojny) - Yerevan – Spitak – Vanadzor (spacer po mieście) – Alaverdi – Haghpat (cerkiew Sourb Nyszan-Świętego Krzyża) – Alaverdi – Bagratashen – Tbilisi (zwiedzanie miasta: Stare Miasto z twierdzą Narikala, Motheki Church, Armenian Cathedral of St Georg, Sioni Cathedral, Anchiskhati Basilica, Kashveti Church, Sameba-Katedra Świętej Trójcy) – Mtskheta (Svetitskhoveli Cathedral) – Jvari (Holy Cross Church) – Tbilisi – Gori – Kutaisi (ruiny katedry Bagrata) – Gelati (monastyr z 1106 roku z freskami z XII i XVII w.) – Motssameta (klasztor) – Kutaisi (spacer po mieście) – Samtredia – Ozurgeti – Kobuleti – Batumi (plaża, spacer nadmorskim bulwarem) – Sarpi – Rize – Trabzon (specer po mieście) – Gümüshane – Askale – Erzurum – Karliova – Bingö – Ergani – Diyarbakir – Mardin – Nysaybin – Cizre – Silopi – Zakhü (spacer po mieście) – Silopi – Cizre – Mardin – Sunli Urfa – Gazi Antep – Adana – Aksaray – Ankara – Bolu – Istanbul (spacery i zwiedzanie miasta: Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Wielki Bazar, Topkapi, Hipodrom, meczet Sułtana Sulejmana, pałac Dolmabahçe...) – Kirklareli – Dereköy – Burgas – Mangalia – Constanca – Brăila – Galati (spacer po mieście) – Cahul – Cantemir – Comrat (spacer po mieście) – Chisinău/Kiszyniów (zwiedzanie miasta: katedra) – Balti – Edinet – Briceni – Lipcani – Criva – Cernauti – Ivano Frankovsk – Morsin – Truscaveti – L'viv/Lwów (zwiedzanie Starego Miasta) – Rawa Ruska – Hrebenne – Zamość – Lublin (zwiedzanie Starego Miasta) – Puławy – Warszawa – Płońsk – Toruń


06.09.2010 – Toruń – Kutno – Warszawa
07.09.2010 – Yerevan
08.09.2010 – Yerewan – Echmiadzin – Zvartnots – Yerevan
09.09.2010 – Yerevan – Goght – Geghard – Garni – Yerevan
10.09.2010 – Yerevan – Khor Virap – Yeraskh – Yeghegnadzor
11.09.2010 – Yeghegnadzor
12.09.2010 – Yeghegnadzor - Yerevan
13.09.2010 – Yerevan
14.09.2010 – Yerevan – Spitak – Vanadzor
15.09.2010 – Vanadzor – Alaverdi – Haghpat – Alaverdi – Bagratashen – Tbilisi
16.09.2010 – Tbilisi
17.09.2010 – Tbilisi – Mtskheta – Jvari – Tbilisi
18.09.2010 – Tbilisi – Gori – Kutaisi
19.09.2010 – Kutaisi – Gelati – Motssameta – Kutaisi
20.09.2010 – Kutaisi – Samtredia – Ozurgeti – Kobuleti – Batumi
21.09.2010 – Batumi – Sarpi – Rize – Trabzon – Gümüshane – Askale – Erzurum – Karliova – Bingö
22.09.2010 – Ergani – Diyarbakir – Mardin – Nysaybin – Cizre – Silopi – Zakhü
23.09.2010 – Zakhü – Silopi – Cizre – Mardin – Sunli Urfa – Gazi Antep – Adana
24.09.2010 – Aksaray – Ankara – Bolu – Istanbul
25.09.2010 – 26.09.2010 – Istanbul
27.09.2010 – Istanbul – Kirklareli – Dereköy
28.09.2010 – Burgas – Mangalia – Constanca – Brăila- Galati – Cahul – Cantemir – Comrat – Chisinău
29.09.2010 – Chisinău (Kiszyniów) – Balti – Edinet – Briceni – Lipcani – Criva
30.09.2010 – Cernauti – Ivano Frankovsk – Morsin – Truscaveti – L'viv (Lwów)
01.10.2010 – L'viv (Lwów) – Rawa Ruska – Hrebenne – Zamość – Lublin
02.10.2010 – 03.10.2010 – Lublin
04.10.2010 – Lublin – Puławy – Warszawa – Płońsk – Toruń





POLSKA – TURCJA – UGANDA – TANZANIA – KENIA – UGANDA – RWANDA – KONGO (ZAIR) – RWANDA – BURUNDI – TANZANIA – ZANZIBAR – TANZANIA – UGANDA – TURCJA – POLSKA


             18.06.2010  Polska
18.06. – 19.06.2010  Turcja
             19.06.2010  Uganda
19.06. – 25.06.2010  Tanzania
25.06. – 30.06.2010  Kenia
30.06. – 06.07.2010  Uganda
06.07. – 09.07.2010  Rwanda
09.07. – 10.07.2010  Kongo (Zair)
10.07. – 13.07.2010  Rwanda
13.07. – 15.07.2010  Burundi
15.07. – 21.07.2010  Tanzania
21.07. – 22.07.2010  Zanzibar
23.07. – 24.07.2010  Tanzania
24.07. – 25.07.2010  Uganda
             25.07.2010  Turcja
             25.07.2010  Polska


Toruń – Warszawa – Stambuł – Entebbe – Dar Es Salaam – Chalinze – Korogwe – Mkomazi – Same – Moshi – Arusha – Moshi – Himo – Marangu – Himo – Holili – Taveta – Voi – Tsavo – Makindu – Emali – Nairobi – Nakuru – Kericho – Kisumu – Busia – Iganga – Kampala – Masaka – Mbarara – Kabale – Kisoro – Cyanika – Ruhengeri – Nyakinama – Ruhengeri – Kigali – Nyakinama – Ruhengeri – Gisenye – Goma – Gisenye – Kibuye – Gitarama – Butare – Kibeho – Butare – Kayanza – Bujumbura – Rumonge – Nyanza-Lac – Mabanda – Mugina – Manyovu – Kigoma – Kasulu – Uvinza – Kaliua – Urambo – Tabora – Igalula – Manyoni – Dodoma – Gairo – Dakawa – Morogoro – Chalinze – Dar Es Salaam – Zanzibar Town – Dar Es Salaam – Entebbe – Stambuł – Warszawa – Toruń


Toruń – Warszawa (lotnisko) – Stambuł (lotnisko) – Entebbe (lotnisko) – Dar Es Salaam (objazd miasta autem) – Chalinze – Korogwe – Mkomazi – Same – Moshi (widok na Kilimandżaro) – Arusha (zwiedzanie miasta, targ) – Moshi – Himo – Marangu (Kilimanjaro National Park, wodospad Kilasiya, wędrówki po okolicznych wioskach) – Himo – Holili – Taveta (przejazd przez PN Tsavo) – Voi (spacer po mieście) – Tsavo – Makindu – Emali – Nairobi (zwiedzanie miasta, Kenyatta) – Nakuru (targ) – Kericho (plantacje herbaty) – Kisumu (spacer po mieście, jezioro Wiktorii) – Busia – Iganga – Kampala (zwiedzanie miasta, Kasubi Tombs, Gadhafi National Mosque, Shree Sanatan Dharma Mandal, Shree Swaminarayan Mandir, Namirembe Anglican Cathedral) – Masaka – Mbarara – Kabale (nocleg) – Kisoro (spacer po mieście) – Cyanika – Ruhengeri (spacer po mieście) – Nyakinama (pobyt w polskiej misji zakonu Marianów) – Ruhengeri – Kigali (zwiedzanie miasta, Kigali Memorial Centre) – Nyakinama – Ruhengeri – Gisenye – Goma (spacer po mieście, wizyta w DonBosco) – Gisenye – Kibuye (nocleg nad jeziorem) – Gitarama – Butare – Kibeho (Sanktuarium Najświętszej Dziewicy Maryi z Kibeho – miejsce objawień, chaty Pigmejów) – Butare (spacer po mieście) – Kayanza (targowisko) – Bujumbura (zwiedzanie miasta, meczety, kościoły, targowisko, jezioro Tanganika) – skała-pomnik upamiętniająca spotkanie Livingstone i Stanleya – Rumonge – Nyanza-Lac – Mabanda – Mugina – Manyovu – Kigoma (spacer nad jezioro Tanganika) – Kasulu – Uvinza – Kaliua – Urambo – Tabora – Igalula – Manyoni – Dodoma (zwiedzanie miasta, meczet, budynki rządowe) – Gairo – Dakawa – Morogoro – Chalinze – Dar Es Salaam (zwiedzanie miasta) – Zanzibar Town (port, zwiedzanie Kamiennego Miasta, House of Wonders, The Palace Museum, Arab Fort, State House) – Dar Es Salaam (zwiedzanie miasta, targ i giełda rybna) – Entebbe (lotnisko) – Stambuł (lotnisko) – Warszawa – Toruń





POLSKA – FINLANDIA – INDIE – FINLANDIA – POLSKA


             05.03.2010  Polska
             05.03.2010  Finlandia
06.03. – 27.03.2010  Indie
27.03. – 28.03.2010  Finlandia
             28.03.2010  Polska


Toruń – Warszawa – Helsinki – Delhi – Gaya – Bodh Gaya – Gaya – Mughal Sarai – Varanasi – Sarnath – Varanasi – Satna – Khadżuraho – Orcha – Jhansi – Gwalior – Agra – Mathura – Brindaban – Mathura – Agra – Jodhpur – Marwar – Falna – Ranakpur – Falna – Ajmer – Pushkar – Ajmer – Dżajpur – Amber – Dżajpur – Delhi – Helsinki – Warszawa – Toruń


5 – 05.03.2010 – Finnair AY 746 13:05 Warszawa – Helsinki 15:45, 20:05 Helsinki odlot AY 21
6 – 06.03.2010 – 06:25 przylot do Delhi, Main Bazar, 14:10 pociąg Mahabodhi Ex. New Delhi – Gaya,
7 – 07.03.2010 – 06:50 przyjazd do Gaya, przejazd do Bodh Gaya, zwiedzanie, nocleg w Bodh Gaya
1 – 08.03.2010 – pobyt w Bodh Gaya, nocleg w Bodh Gaya
2 – 09.03.2010 – przejazd Bodh Gaya – Gaya – Mughal Sarai – Varanasi, spacer, nocleg w Varanasi
3 – 10.03.2010 – Varanasi – Sarnath – Varanasi, zwiedzanie Sarnath i Varanasi, nocleg w Varanasi
4 – 11.03.2010 – ghaty i łodzią po Gangesie, przejazd pociągiem Varanasi – Satna, nocleg w Satna
5 – 12.03.2010 – przejazd autobusem Satna – Khadżuraho, zwiedzanie, nocleg w Khadżuraho
6 – 13.03.2010 – zwiedzanie świątyń Khadżuraho, nocleg w Khadżuraho
7 – 14.03.2010 – przejazd pociągiem Khadżuraho – Orcha, zwiedzanie, nocleg w Orcha
1 – 15.03.2010 – zwiedzanie budowli Orcha, nocleg w Orcha
2 – 16.03.2010 – przejazd Orcha – Jhansi – Gwalior (fort i pałac Man Singha, gurdwara) – Agra, nocleg
3 – 17.03.2010 – całodniowy wypad do Mathura i Brindaban, nocleg w Agra
4 – 18.03.2010 – pobyt w Agra: Tadż Mahal, Czerwony Fort, nocny pociąg do Jodhpur, nocleg w pociągu
5 – 19.03.2010 – zwiedzanie Jodhpur (błękitne miasto): Megrangarh Fort, nocleg w Jodhpur
6 – 20.03.2010 – Jodhpur – Marwar – Falna – Ranakpur (świątynia Caumukha) – Ajmer, nocleg w Ajmer
7 – 21.03.2010 – przejazd Ajmer – Pushkar, zwiedzanie światyń, nocleg w Pushkar
1 – 22.03.2010 – przejazd Pushkar – Ajmer – Dżajpuru, nocleg w Dżajpur
2 – 23.03.2010 – zwiedzanie Dżajpuru i fortu Amber, nocleg w Dżajpur
3 – 24.03.2010 – przejazd Dżajpur – Delhi, nocleg w Delhi
4 – 25.03.2010 – zwiedzanie Delhi: meczet Jama Masjid, Czerwony Fort, Raj Ghat, ZOO, nocleg w Delhi
5 – 26.03.2010 – zwiedzanie Delhi: bahaistyczna Świątynia Lotosu, nocleg w Delhi
6 – 27.03.2010 – Finnair AY 22 10:15 Delhi – Helsinki 14:15, nocleg w Haarajoki u Terttu i Pasi Lilja
7 – 28.03.2010 – Finnair AY 745 odlot 11:45 Helsinki – Warszawa 13:25 przylot


Bodh Gaya – świątynia Mahabodhi, święte drzewo Bodhi, buddyjskie świątynie, posąg Buddy
Varanasi – ghaty nad Gangesem, ghat Manikarnika, przejażdżka łodzią po Gangesie
Sarnath – 34-metrowa stupa Dhamekh z ok.500 r. n.e., Main Shire
Khadżuraho – trzy grupy świątyń hinduistycznych z 950–1050 r.: Matangeśwara, Lakshmana, Parvati, Vishwanath, Kandariya, Devi Jagdambe, Czitragupta, Chausath Yogini, Shanti Nath, Parsvanath, Adinath
Orcha – pałace i świątynie z XVI i XVII wieku
Gwalior – fort i pałac Man Singha, gurdwara–świątynia sikhijska
Agra – Tadż Mahal, Czerwony Fort, ghaty nad rzekąYamuną
Mathura–Brindaban – ghaty nad rzeką Yamuną i świątynie poświęcone bogu Kriszna
Jodhpur – błękitne miasto, Megrangarh Fort
Ranakpur – świątynia dżinijska Caumukha poświęcona Adinathowi
Ajmer – ulice starej części miasta Pushkar – ghaty, świątynie hinduistyczne i gurdwara sikhijska
Dżajpur – Pałac Wiatrów, Pałac Miejski, Stare Miasto Amber – fort–pałac
Delhi – meczet Jama Masjid, Czerwony Fort, Raj Ghat, muzeum Ghandiego, bahaistyczna świątynia Lotosu, ZOO, India Gate, Main Bazar





2009


POLSKA – TUNEZJA – ALGIERIA – HISZPANIA – MELILLA – MAROKO – SAHARA ZACHODNIA – MAROKO – HISZPANIA



15.10. – 16.10.2009  Polska
16.10. – 17.10.2009  Tunezja
17.10. – 28.10.2009  Algieria
             28.10.2009  Hiszpania (Andaluzja)
             29.10.2009  Melilla
29.10. – 03.11.2009  Maroko
03.11. – 04.11.2009  Sahara Zachodnia
04.11. – 10.11.2009  Maroko
             10.11.2009  Hiszpania (Madryt)
10.11. – 12.11.2009  Hiszpania (Galicja)
12.11. – 13.11.2009  Hiszpania (Walencja)
             13.11.2009  Polska


Toruń – Bydgoszcz – Gdańsk – Monastir – Sousse – Tunis – La Marsa – Tunis – Beja – El Qala – Annaba – Constantine – Batna – Timgad – wąwozy Roufi – Biskra – Batna – Setif – Alger – Djelfa – Laghouat – Ghardaia – El Golea – Timimoun – Adrar – Timimoun – Timoudi – Bechar – Oran – Tlemcen – Maghnia – Ghazaouet – Almeria – Melilla – Nador – Fez – Meknes – Moulay Idriss – Volubilis – Meknes – Casablanca – Marrakech – Tan-Tan – Laayoune (Al-Ajun) – Tan-Tan – Inezgane – Chichaoua – Essaouira (Sawirah) – Marrakech – Madryt – Santiago de Compostela – Alicante – Gdańsk – Bydgoszcz – Toruń


Toruń – Bydgoszcz – Gdańsk (lotnisko) – Monastir (lotnisko) – Sousse – Tunis (medyna, centrum stolicy, cmentarz muzułmański, gościna CS) – La Marsa (meczet, kolacja) – Tunis (medyna) – Beja – El Qala – Annaba – Constantine (miasto mostów i wiaduktów, meczet Abd al Hamid Ben Badis, gościna CS) – Batna (gościna CS) – Timgad (ruiny starożytnego miasta) – wąwozy Roufi – Biskra – Żelazne Wrota – Batna – Setif – Alger (całodzienny i wieczorny spacer po stolicy, medyna, muzeum, poczta, gościna CS) – Djelfa – Laghouat – Ghardaia (medyna, Melika, Beni Isguen) – El Golea – Timimoun – Adrar (meczety, spacer po mieście) – Timimoun (meczety, spacer po pustyni Wielki Erg Zachodni) – Timoudi – Bechar (spacer po mieście) – Oran (spacer po mieście, port) – Tlemcen – Maghnia – Ghazaouet (spacer po mieście, prom do Hiszpanii) – Almeria (port) – Melilla (spacer po mieście) – Nador (meczet, spacer po mieście) – Fez (medyna, system starych murów obronnych z licznymi bramami, bramy prowadzące kiedyś do pałacu królewskiego, medresa Bu Inania, cmentarz muzułmański) – Meknes (medyna, mauzoleum sułtana Mulaja Ismaila, brama Bab al-Mansur) – Moulay Idriss (kompleks mauzoleum świętego męża Moulay Idriss, święte miasto pielgrzymkowe) – Volubilis (ruiny starożytnego miasta) – Meknes (spacer po mieście) – Casablanca (medyna, spacer po mieście, meczet Hassana II) – Marrakech – Tan-Tan – Laayoune /Al-Ajun/ (spacer po stolicy Sahary Zachodniej, meczety) – Tan-Tan – Inezgane – Chichaoua – Essaouira/Sawirah (medyna, plaża) – Marrakech (medyna, mury obronne i liczne bramy, Plac Dżamma al-Fina, meczet Kutubijja, pałac Bahia, ruiny pałacu El Badi, plenerowa wystawa fotogramów, nowoczesna dzielnica, lotnisko) – Madryt (lotnisko) – Santiago de Compostela (katedra św. Jakuba, spacer po mieście) – Alicante (lotnisko) – Gdańsk – Bydgoszcz – Toruń





2008


POLSKA – NIEMCY – MAURIRIUS – RODRIGUES – MAURITIUS – REUNION – MAURITIUS – NIEMCY – POLSKA


             12.06.2008  Polska
13.06. – 14.06.2008  Niemcy
15.06. – 24.06.2008  Mauritius
26.06. – 27.06.2008  Rodrigues
28.06. – 29.06.2008  Mauritius
30.06. – 04.07.2008  Reunion
05.07. – 10.07.2008  Mauritius
10.07. – 12.07.2008  Niemcy
             12.17.2008  Polska


Toruń – Bydgoszcz – Poznań – Świebodzin – Göttingen – Kassel – Giesen – Frankfurt am Main –

MAURITIUS: lotnisko – Mahébourg – Ferney – Mahébourg - Port Louis – Vacoas – Flic en Flac – Vacoas – Rose Hill – St. Pierre – Quartier Militaire – Centre de Flacq – Bel Air – Grande Riviere Sud Est – Bel Air – Trou d'Eau Douce – Bel Air – Quatre Soeurs – Grand Sable – Point du Diable – Bel Air – Centre de Flacq – St. Pierre – Riviere du Rempart – Point Lascars – Riviere du Remart – St. Pierre – Port Louis – Pamplemousses – Triolet – Pamplemousses – P.Louis – St. Pierre – P.Louis

RODRIGUES: Port Mathurin – Mont Lubin – Saint Gabriel – Port Sud Est – Riviére Cocos – Petit Butte – La Ferme – Baie du Nord – Baie Malgache – Baie Aux Huitres – Port Mathurin

MAURITIUS: Port Louis – Quartier Militaire – Centre de Flacq – Bel Air – Trou d'Eau Douce – Bel Air – Centre de Flacq – Quartier Militaire – Port Louis

REUNION: Le Port – la Possesion – St-Denis – La Possesion – Maido (Cirque de Mafate) – La Possesion – St-Denis – St-Benoit – Salazie – Hell-Bourg – Salazie – St-Andre – St-Benoit – St-Andre – St-Benoit – Maison du Volcan – Pas de Bellecombe – Plaine des Sables – Maison du Volcan – Saint Pierre – La Possesion – Le Port

MAURITIUS: Port Louise – Surinam – Souillac – Curepipe – Rose Hill – St. Pierre – Rose Hill – St. Pierre – Quatre Bornes – Chamarel – Case Noyale – Baye du Cap – Riviere des Galets – Plaine Magnien - Mahébourg – Suger Valley – Mahébourg – Port Louis – Trou aux Biches – Port Louis – Mahébourg – Ferney – Mahébourg – Blue Bay - Mahébourg – Ferney – lotnisko

Frankfurt am Main – Giesen – Kassel – Göttingen – Poznań – Toruń





2006 - 2007


POLSKA – ANGLIA – FLORYDA (USA) – CHILE – WYSPA WIELKANOCNA (CHILE) – CHILE – ARGENTYNA – CHILE – ARGENTYNA – FALKLANDY (WIELKA BRYTANIA) – POŁUDNIOWA GEORGIA (WIELKA BRYTANIA) – ARGENTYŃSKIE TERYTORIUM ANTARKTYCZNE – ANTARKTYDA – BRYTYJSKIE TERYTORIUM ANTARKTYCZNE – ANTARKTYDA – CHILIJSKIE TERYTORIUM ANTARKTYCZNE – ARGENTYNA – CHILE – ARGENTYNA – CHILE – FLORYDA (USA) – ANGLIA – POLSKA


16.11. – 17.11.2006  Polska
             17.11.2006  Anglia (lotnisko w Londynie)
17.11. – 11.12.2006  Floryda (USA)
             12.12.2006  Chile (lotnisko w Santiago de Chile)
12.12. – 19.12.2006  Wyspa Wielkanocna (Chile)
19.12. – 20.12.2006  Chile
20.12. – 24.12.2006  Argentyna
             24.12.2006  Ziemia Ognista (Chile)
24.12. – 27.12.2006  Ziemia Ognista (Argentyna)
             28.12.2006  na morzu – południowy Atlantyk
29.12. – 30.12.2006  Falklandy (Wielka Brytania)
30.12.2006 – 02.01.2007  na Oceanie Antarktycznym
02.01. – 06.01.2007  Południowa Georgia (Wielka Brytania)
06.01. – 10.01.2007  na Morzu Południowoantylskim i Morzu Weddella
10.01. – 11.01.2007  Antarktyka (Argentyńskie Terytorium Antarktyczne)
             11.01.2007  Antarktyda (Argentyńskie Terytorium Antarktyczne)
11.01. – 13.01.2007  Antarktyka (Brytyjskie Terytorium Antarktyczne)
             13.01.2007  Antarktyda (Argentyńskie Terytorium Antarktyczne)
13.01. – 14.01.2007  Antarktyka (Chilijskie Terytorium Antarktyczne)
14.01. – 17.01.2007  na morzu – Cieśnina Drake'a
17.01. – 18.01.2007  Ziemia Ognista (Argentyna)
             18.01.2007  Ziemia Ognista (Chile)
18.01. – 30.01.2007  Argentyna
30.01. – 03.02.2007  Chile
             04.02.2007  USA (Floryda – lotnisko w Miami)
             05.02.2007  Anglia (lotnisko w Londynie)
             05.02.2007  Polska (lotnisko w Warszawie)


Toruń – Warszawa – Londyn – Miami – Key Biscayne – Fort Lauderdale – Key Biscayne – Miami – Everglades N.P. – Florida City – Key Biscayne – Hallandale Beach – Hollywood Beach – Hallandale Beach – Hollywood Beach – Hallandale Beach – Hollywood Beach – Hallandale Beach – Hollywood Beach – Hallandale Beach – Fort Lauderdale – Miami South Beach – Coral Gables – Islamorada – Homestead – Coconut Grove – Coral Gables – Miami Beach – Coral Gables – Miami Downtown – Hallandale Beach – Hollywood Beach – Hallandale Beach – Miami – Palmetto Bay – Miami – Palmetto Bay – Everglades N.P. – Palmetto Bay – Key Biscayne – Miami – Santiago de Chile –

Wyspa Wielkanocna (Rapa Nui): Hanga Roa, Ahu Tahai, Ahu Akivi, Tongariki, Rano Kau, Rano Raraku, Anakena, Vinapu, Ahu Tepeu, Ahu de Pito Kura Altar, Ahu Akupu Altar, Ahu Hanga Tee –

Santiago de Chile – Mendoza – Neuquen – Bariloche – Comodoro Rivadavia – Rio Gallegos – Rio Grande – Ushuaia –

New Island (West Falklands) – Carcass Island (West Falklands) – Port Stanley (East Falklands)

South Georgia: Bay of Isles: Salisbury Plain – Prion Island – Fortuna Bay, King Edward Cove: Grytviken – Royal Bay: Moltke Harbour – Fortuna Bay – Stromness Whaling Station – Cooper Bay – Drygalski Fjord

Antarctic Peninsula: Astrolabe Island – Cuverville Island – Paradise Harbour – Almirante Brown (argentyńska stacja badawcza na Antarktydzie) – Lemeire Channel – Booth Island – Pleneau Island –Petermann Island – Lemaire Channel – Port Lockroy/Jougla Point Goudier Island – Wiencke Island – Neumeyer Channel – Andvord Bay: Neko Harbour (argentyńska stacja badawcza na Antarktydzie) – Orne Island – Melchoir Islands – The Drake Passage –

Ushuaia – Rio Grande – Rio Gallegos – El Calafate – El Chalten – El Calafate – Rio Gallegos – Comodoro Rivadavia – Esquel – Bariloche – Osorno – Puerto Montt – Santiago de Chile – El Volcan – Santiago de Chile – Valparaiso – Viña del Mar – Santiago de Chile – Miami – Londyn – Warszawa – Toruń




2006


POLSKA – NIDERLANDY – DELHI (INDIE) – HARIJANA (INDIE) – PENDŻAB (INDIE) – PAKISTAN – KASZMIR (PAKISTAN) – XINJANG–UJGUR (CHINY) – GANSU (CHINY) – QINGHAI (CHINY) – TYBET (CHINY) – NEPAL – UTTAR PRADEŚ (INDIE) – DELHI (INDIE) – NIDERLANDY – POLSKA


31.07. – 01.08.2006  Polska – Niderlandy (lotnisko w Amsterdamie)
             01.08.2006  przelot nad Europą i Azją – Indie
01.08. – 03.08.2006  Delhi (Indie)
             03.08.2006  Delhi – Harijana – Pendżab (Indie)
03.08. – 05.08.2006  Pendżab (Indie)
05.08. – 07.08.2006  Pakistan
08.08. – 13.08.2006  Kaszmir (Pakistan)
13.08. – 19.08.2006  Xinjang–Ujgur (Chiny)
19.08. – 21.08.2006  Gansu (Chiny)
21.08. – 23.08.2006  Qinghai (Chiny)
23.08. – 31.08.2006  Tybet (Chiny)
01.09. – 08.09.2006  Nepal
08.09. – 12.09.2006  Uttar Pradeś (Indie)
12.09. – 14.09.2006  Delhi (Indie)
             15.09.2006  przelot nad Azją i Europą – Niderlandy (lotnisko w Amsterdamie) – Polska


Toruń – Warszawa – Amsterdam – New Delhi – Ambala – Amritsar – Wagah (Wagha) – Lahaur (Lahore) – Rawalpindi – Islamabad – Rawalpindi – Gilgit – Aliabad – Karimabad – Aliabad – Passu – Sost – Karakorum Highway – Taxkorgan – Kaszgar (Kashi) – Daheyan – Turpan (Turfan) – Daheyan – Jiayuguan – Lanzhou – Xining – Golmud – Lhasa (Lasa) – Shigatse (Xigaze) – Gyantse (Gjance) – Shigatse – Lhace – Shegar – Tingri – Zhangmu – Kodari – Barabise – Kathmandu – Patan – Pashupatinath – Bodnath – Kathmandu – Pokhara – Bairawa – Lumbini – Bairawa – Sonauli – Gorakhpur – Varanasi (Benares) – Agra – New Delhi – Amsterdam – Warszawa – Toruń

Toruń – Warszawa – Amsterdam (lotnisko Schiphol) – przelot nad Europą i Azją – New Delhi (Connaught Place, Stare Delhi, Jami Masjid/Meczet Piątkowy, Czerwony Fort z Meczetem Perłowym, Raj Ghat, India Gate, świątynia Lakshmi Narayan) – Ambala – Amritsar (Złota Świątynia Sikhów) – Wagah/Wagha – Lahaur/Lahore (Meczet Perłowy–Badszahi Masdźid) – Rawalpindi – Islamabad (meczet Faisal) – Rawalpindi (spacer po mieście) – przejazd autobusem doliną Indusu, przełomy Indusu – Gilgit – Aliabad – Karimabad (dolina Hunzy, Duikar–Melishar, panorama Karakorum ze szczytem Rakaposhi 7788 m n.p.m.) – Aliabad – Passu (panorama Karakorum, lodowiec Passu, Hussaini Village z wiszącym mostem) – Sost – Karakorum Highway (Park Narodowy Khunjerab) – Taxkorgan – Kaszgar/Kashi (meczet, bazar) – Daheyan – Turpan/Turfan/ (minaret Emin, cmentarz) – Daheyan – Jiayuguan (Fort Jiayuguan, fragment Muru Chińskiego, świątynia chińska) – Lanzhou (spacer po mieście) – Xining (spacer po mieście, meczet) – Golmud (dworzec kolejowy) – Lhasa/Lasa (Pałac Potala – zwiedzanie miasta, Plac Barkhor ze świątynią Jokhang, klasztor Rempoche, klasztor Sera, klasztor Drepung, bazar) – Shigatse/Xigaze (klasztor Tashilhunpo) – Gyantse/Gjance (stupa Kumbum) – Shigatse (klasztor Tashilhunpo) – Lhace – Shegar – panorama z Czomolungmą i Cho Oyu , przełęcz 5 220 m n.p.m., panorama z Shisha Pangma – Tingri – Zhangmu – Kodari – Barabise – Kathmandu – Patan (Plac Durbar z pagodami) – Pashupatinath (ghaty, świątynia Siwy) – Bodnath (stupa Bodnath) – Kathmandu (Plac Durbar z pagodami, dom Kumari, stupa Swayanbunath) – Pokhara (panorama Himalajów ze szczytem Annapurna i Macchapucchare) – Bairawa – Lumbini (miejsce urodzin Buddy, świątynie buddyjskie) – Bairawa – Sonauli – Gorakhpur – Varanasi/Benares (ghaty, kremacje, ghat Manikarnika, bazar) – Agra (Tadż Mahal, Czerwony Fort, ghaty) – New Delhi (India Gate, bazar, lotnisko) – Amsterdam (lotnisko Schiphol) – Warszawa – Toruń




2005


POLSKA – MAJORKA (HISZPANIA – BALEARY) – NIEMCY – MADERA (PORTUGALIA) – NIEMCY – POLSKA



             08.07.2005  Polska
08.07. – 12.07.2005  Baleary (Hiszpania)
12.07. – 14.07.2005  Niemcy
             14.07.2005  Madera (Portugalia)
14.07. – 15.07.2005  Niemcy
             15.07.2005  Polska


Toruń – Warszawa – Palma de Mallorca – Monastyr de Lluc – Santuari de la Mare de Deu de Cura – wąwóz Torrent de Pareis – Fornalutx – Palma de Mallorca – Frankfurt Main – Funchal (Madera) – Frankfurt Main – Drezno – Wrocław – Toruń


Toruń – Warszawa (lotnisko) – Palma de Mallorca – Monastyr de Lluc – Santuari de la Mare de Deu de Cura – przejście wąwózu Torrent de Pareis – Fornalutx – Palma de Mallorca (uliczki, katedra) – Frankfurt Main (lotnisko, nowoczesna architektura, rynek) – Funchal-Madera (spacer po mieście, uliczki, park, pomnik Kolumba, targ rybny, degustacja porto) – Frankfurt Main (lotnisko, dworzec kolejowy) – Drezno (Starówka, Zwinger) – Wrocław (Starówka) – Poznań – Toruń





POLSKA – WŁOCHY – WATYKAN – WŁOCHY – WATYKAN – WŁOCHY – WATYKAN – WŁOCHY – WATYKAN – WŁOCHY – WATYKAN – WŁOCHY – SARDYNIA – KORSYKA – WŁOCHY – AUSTRIA – SŁOWACJA – CZECHY – POLSKA


SARDYNIA (WŁOCHY) - KORSYKA (FRANCJA)


18.06. – 19.06.2005  Polska
20.06. – 23.06.2005  Włochy – Watykan – enklawy Watykanu w Rzymie
24.06. – 26.06.2005  Sardynia (Włochy)
26.06. – 29.06.2005  Korsyka (Francja)
29.06. – 01.07.2005  Włochy
             02.07.2005  Austria – Słowacja – Czechy – Polska


Toruń – Zduńska Wola – Częstochowa – Lubliniec – Bytom – Pyrzyce – Rzym – Watykan – Rzym – Watykan – Rzym – Watykan – Rzym – Watykan – Rzym – enklawy Watykanu w Rzymie – Watykan – Rzym – Civitavécchia – SARDYNIA (Ólbia – Palau – Santa Teresa di Gallura) – KORSYKA (Bonifacio – Pianatolli – Caldarello – Sartène – Propriano – Guarguale – Ajaccio – Venaco – Corte – Ponte Leccia – Bastia - Livorno – Pisa – Firenze – Borgo S. Lorenzo – Faenza – Cesena – Gatteo a Mare – Ravenna – Padova – Mestre – Tarvisio – Klagenfurt – Cieszyn – Katowice – Łódź – Toruń


Toruń – Zduńska Wola – Częstochowa (klasztor na Jasnej Górze) – Lubliniec – Bytom – Pyrzyce (lotnisko) – Rzym – Watykan – Rzym – Watykan – Rzym – Watykan – Rzym – Watykan – Rzym – enklawy Watykanu w Rzymie – Watykan – Rzym – Civitavécchia –

SARDYNIA: prom do Ólbia – Palau – Santa Teresa di Gallura (Dolina Księżycowa)

KORSYKA: prom do Bonifacio (uliczki górnego miasta, klif) – Pianatolli – Caldarello – Sartène – Propriano – Guarguale – Ajaccio (Dom Napoleona, 3 pomniki Napoleona, kościół, cmentarz) – Venaco – Corte – Ponte Leccia – Bastia (port, uliczki, place) – prom do Włoch

Livorno – Pisa (Plac Katedralny z Krzywą Wieżą) – Firenze (katedra, Ponte Vecchio...) – Borgo S. Lorenzo – Faenza – Cesena – Gatteo a Mare (plaża) – Ravenna – Padova – Mestre – Tarvisio – Klagenfurt – Cieszyn – Katowice – Łódź – Toruń





POLSKA – SZWAJCARIA – TAJLANDIA – SINGAPUR – MALEZJA – SUMATRA (INDONEZJA) – MALEZJA – TAJLANDIA – MYANMAR – TAJLANDIA – HONGKONG – TAJWAN – HONGKONG – CHINY – HAINAN (CHINY) – CHINY – HONGKONG – SZWAJCARIA – POLSKA


             10.02.2005  Polska – Szwajcaria
             11.02.2005  przelot nad Europą i Azją – Tajlandia
11.02. – 15.02.2005  Singapur
15.02. – 19.02.2005  Malezja
19.02. – 26.02.2005  Sumatra (Indonezja)
26.02. – 28.02.2005  Malezja
28.02. – 05.03.2005  Tajlandia
05.03. – 24.03.2005  Myanmar
24.03. – 02.04.2005  Tajlandia
02.04. – 06.04.2005  Hongkong
07.04. – 14.04.2005  Tajwan
15.04. – 19.04.2005  Hongkong
19.04. – 20.04.2005  Chiny
20.04. – 22.04.2005  Hainan (Chiny)
22.04. – 30.04.2005  Chiny
30.04. – 03.05.2005  Hongkong
03.05. – 04.05.2005  przelot nad Azją
             04.05.2005  Szwajcaria – Polska


Toruń – Warszawa – Zurich – Bangkok – Singapur – Johor Bahru - Kuala Lumpur – Selangor – Kuala Lumpur - Georgetown (Penang) – Air Itam – Georgetown – Balawan – Medan – Parapat – Tomok (Samosir) – Tuk Tuk – Ambarita – Simanindo – Tuk Tuk – Tomok – Parapat – Medan – Balawan – Georgetown – Butterworth – Changloon - Hat Yai – Nakhom Pathom – Bangkok – Yangon – Bago – Kyaikhto – Kyaikhtiyo – Bago – Mandalay – Monywa – Sagaing – Mingun – Mandalay – Amarapura – Sagaing – Mandalay – Bagan – Mt Popa – Bagan – Kalaw – Shwe Nyaung – Nyaung Shwe – Maing Thank – Inle Lake – Nyaung Shwe – Shwe Nyaung – Bago – Yangon – Bangkok – Si Sa Ket – Ubon Ratchathani – Roi Et – Surin – Bangkok – wyspa Lantau – wyspa Tsing Yi – Kowloon – wyspa Lantau – C.K.S. International Airport – Taipei – C.K.S. International Airport – wyspa Lantau – Kowloon – Lo Wu – Shenzhen – Guangzhou – Zhangjiang – Xuwen – Hai'an – Haikou (wyspa Hainan) – Hai'an – Xuwen – Zhangjiang – Liuzhou – Yangshuo – Guilin – Guangzhou – Shenzhen – Lo Wu – Kowloon – Hongkong – Kowloon – wyspa Lantau – Zurich – Warszawa – Toruń


Toruń – Warszawa – Zurich (lotnisko) – przelot nad Europą i Azją – Bangkok (lotnisko) – SINGAPUR: (Downtown, pomnik i miejsce lądowania Sir S.Rafflesa i Raffles Hotel, Merlion Park, Orchaid Road, dzielnice: chińska, arabska i hinduska) –

MALEZJA: Johor Bahru – Kuala Lumpur (Petronas Twin Towers, targ) – Selangor (Masjid Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah) – Kuala Lumpur (Petronas Twin Towers, meczet Jame, meczet Narodowy, Sultan Abdul Sama, targ) – Georgetown (dzielnica chińska, świątynia Hainan Temple z 1895, port) – Air Itam (buddyjski kompleks świątynny, msza) – Georgetown –

SUMATRA: prom do Balawan – Medan – Parapat (targ) – wyspa SAMOSIR na jeziorze Toba: Tomok – Tuk Tuk (pobyt) – Ambarita (stare chaty, kamienne krzesła i stół ofiarny, groby rodzinne) – Simanindo (charakterystyczne chaty, pokaz folklorystyczny, groby) – Tuk Tuk (pobyt) – Tomok (grób królewski, chata muzeum) – Parapat – Medan (meczet) – Balawan (port) –

MALEZJA: Georgetown (East Oriental Hotel, dzielnica chińska) – Butterworth – Changloon

TAJLANDIA: Hat Yai – Nakhom Pathom (Phra Pathom Chedi o 127 m wysokości) – Bangkok (Wielki Pałac Królewski ze świątynią Wat Phra Keo, Wat Po, Wat Arun, Wat Benchamabophit, Wat Suthat, Wat Trimitr – posąg 5,5-tonowego złotego Buddy, Kaosan Road) –

MYANMAR: Yangon (Sule Pagoda, Szwe Dagon Pagoda, Kaba Aye Pagoda, Swe Taw Myat-Budda tooth relic, Botahtaung Pagoda, Kan Daw Gyi Lake z Karaweik) – Bago – Kyaikhto – Kyaikhtiyo (Złota Skała) – Bago (Shwemawdaw Pagoda, Kyaik Pun) – Mandalay – Monywa (Thanbodday Pagoda z 845 małymi stupami wokół centralnej stupy) – Sagaing (targ) – Mingun (Mingun Pagoda, Hsinbyume Pagoda, Mingun Bell o wadze 90 ton) – Mandalay (Sandamani Pagoda, Kuthodaw Pagoda, Kyauktawgyi Pagoda, Shwenandaw Monastery, fosa i mury otaczające Mandalay Palace, targ) – Amarapura (targ, drewniany most U Bein, kompleks świątynny z ogromnymi posągami Buddy) – Sagaing (Sagaing Hill z setkami buddyjskich świątyń/ – Mandalay (życie miasta) – Bagan (Ananda Pagoda, Shwe-zi-gon Paya, That-byin-nyu Temple, Sulamani Temple, Hti-lo-min-lo Pagoda, Dhamma-yan-gyi Temple) – Mt Popa (świątynia na szczycie góry) – Bagan (grupy stup i pagody, zachody Słońca) – Kalaw – Shwe Nyaung – Nyaung Shwe (targowisko, kobiety “długie szyje”) – Maing Thang (targ) – Inle Lake (przejażdżka łodzią po jeziorze) – Nyaung Shwe (poranne “karmienie”mnichów i mniszek) – Shwe Nyaung – Bago – Yangon (Sule Pagoda, zycie miasta) –

TAJLANDIA: Bangkok (dzielnica chińska, święto latawców, Muzeum Barek Królewskich, wigilia z Polakami mieszkającymi w Tajlandii, Wat Po, Wat Arun) – Si Sa Ket (ogród botaniczny) – Ubon Ratchathani – Roi Et (Wat Burapha Phiram z posągiem Buddy o wys. 59,2 m) – Surin (Wat Burapharam) – Bangkok (inicjacja młodych mnichów przed Wat Intharawihan, kompleks Pałacu Królewskiego, stypa przy Wat Po, uliczny jarmark-występy) –

HONGKONG: wyspa Lantau (lotnisko) – wyspa Tsing Yi – Kowloon (bulwar nadbrzeżny, Aleja Gwiazd, wieczorny spektakl świetlny) – wyspa Lantau (lotnisko) –

TAJWAN: C.K.S. International Airport – Taipei (Taipei 101 – najwyższy budynek świata – o wysokości 508 m, mauzoleum Chiang Kai-sheka, mauzoleum dr Sun Yat-Sena, Martyr,s Shrine, świątynia Konfucjusza Ta Cheng Hall, Baoan Temple, Longshan Temple, Hsingtien Temple, Lin An Tai Historical Home, Taiwan Science Education Centre, Grand Hotel, National Palace Museum, Taipei Fine Art Museum, Snake Alley, targowiska, parada uliczna z dziwnymi postaciami i wybuchami petard) – C.K.S. International Airport

HONGKONG: wyspa Lantau (wielki posąg Buddy z brązu) – Kowloon (życie miasta) – Lo Wu

CHINY: Shenzhen (nowoczesne miasto) – Guangzhou (pagoda Six-Banyan) – Zhangjiang – Xuwen – Hai'an – Haikou na wyspie Hainan (targowisko) – Hai'an – Xuwen – Zhangjiang – Liuzhou – Yangshuo (wędrówki po okolicy – mogoty, rzeka Li, pola ryżowe) – Guilin (dwie pagody, Elephant Hill) – Guangzhou (Six-Banyan Temple, Guangxiao Temple) – Shenzhen –

HONGKONG: Lo Wu – Kowloon (najwyższe budynki mieszkalne świata,bulwar nadbrzeżny) – wyspa Hongkong (nowoczesne drapacze chmur) – Kowloon (życie miasta) – wyspa Lantau (lotnisko)

Hongkong (lotnisko) – przelot nad Azją i Europą – Zurich (lotnisko) – Warszawa – Toruń





2004


POLSKA – CZECHY – AUSTRIA – SŁOWENIA – CHORWACJA – BOŚNIA i HERCEGOWINA – CHORWACJA – CZARNOGÓRA – ALBANIA – KOSOWO – CZARNOGÓRA – SERBIA – REPUBLIKA SRPSKA – BOŚNIA – HERCEGOWINA – CHORWACJA – SŁOWENIA – AUSTRIA – CZECHY – POLSKA


30.07.2004  Polska – Czechy
31.07.2004  Czechy – Austria – Słowenia – Chorwacja
01.08.2004  Chorwacja – Bośnia i Hercegowina – Chorwacja – Czarnogóra
02.08.2004  Czarnogóra – Albania
03.08.2004  Albania – Kosowo
04.08.2004  Kosowo – Czarnogóra
05.08.2004  Czarnogóra – Serbia – Republika Srpska – Bośnia i Hercegowina
06.08.2004  Hercegowina – Chorwacja
07.08.2004  Chorwacja
08.08.2004  Chorwacja – Słowenia
09.08.2004  Słowenia – Austria – Czechy – Polska


Toruń – Zgierz – Częstochowa – Katowice – Cieszyn – Brno – Mikulov – Graz – Maribor – Zagrzeb – Gospič – Karlobag – Zadar – Split – Makarska – Neum – Dubrownik – Cavtat – Debeli Brijeg – Hercegnovi – Kotor – Budva – Podgorica – Tuzi – Hani Hotit – Shkodër – Fuské Arres – Kukës – Prizren – Djakovica /Gjakovë/ – Dečani – Pec /Pejë/ – Rożaj – Bijelo Polje – Prijepolje – Priboj – Rogatica – Sarajevo – Mostar – Medugorje – Doljani – Makarska – Split – Knin – Gospič – Karlobag – Gospič – Plitvička Jezera – Zagrzeb – Maribor – Graz – Mikulov – Cieszyn – Katowice – Częstochowa – Łódź – Toruń


Toruń – Zgierz – Częstochowa – Katowice – Cieszyn – Brno – Mikulov – Graz –Maribor – Zagrzeb – Gospič – Karlobag – Zadar (zespół starego miasta) – Split – Makarska – Neum – Dubrownik (zespół starego miasta) – Cavtat – Debeli Brijeg – Hercegnovi – Kotor (zespół starego miasta) – Budva – Podgorica – Tuzi – Hani Hotit – Shkodër (zwiedzanie miasta/ – Fuské Arres – Kukës – Prizren – Djakovica /Gjakovë/ – Dečani (zespół klasztorny z XIV wieku) – Pec /Pejë/ – Rożaj – Bijelo Polje (zwiedzanie miasta/ – Prijepolje – Priboj – Rogatica – Sarajevo (miasto) – Mostar (miasto) – Medugorje (sanktuarium maryjne) – Doljani – Makarska – Split (zwiedzanie miasta) – Knin – Gospič (zniszczenia powojenne) – Karlobag (plaża) – Gospič – Plitvička Jezera – Zagrzeb – Maribor – Graz – Mikulov – Cieszyn – Katowice – Częstochowa – Łódź – Toruń





POLSKA – NIEMCY – HOLANDIA – BELGIA – FRANCJA – ANGLIA – JERSEY – GUERNSEY – JERSEY – ANGLIA – SZKOCJA – ANGLIA – FRANCJA – BELGIA – HOLANDIA – NIEMCY – POLSKA


             13.05.2004  Polska – Niemcy
             14.05.2004  Niemcy – Holandia – Belgia – Francja - Anglia
             15.05.2004  Anglia
15.05. – 17.05.2004  Jersey
             17.05.2004  Guernsey
17.05. – 19.05.2004  Jersey
             20.05.2004  Jersey – Anglia
             21.05.2004  Anglia
22.05. – 23.15.2004  Szkocja
             24.05.2004  Szkocja – Anglia – Francja – Belgia – Holandia – Niemcy
             25.05.2004  Niemcy – Polska


Toruń – Poznań – Calais – Folkestone – Londyn – Jersey – Guernsey – Guernsey – Jersey – Londyn – Edynburg – Londyn – Folkestone – Calais – Toruń

Toruń – Poznań – Calais – Folkestone (Eurotunel) – Londyn (Katedra Westminster, Parlament, konstrukcja “Oko Londynu”, Muzeum Sherlocka Holmesa) – Jersey (Elisabeth Castle, Green Island) – Guernsey (St.Peter Port – port, ogród botaniczny) – Guernsey (port) – Jersey (dolmen De Mont Ubé, St.Matthew's Church, cmentarz, cmentarz zwierząt, ogrody botaniczne) – Londyn (British Museum) –przejazd autokarem z Anglii do Szkocji – Edynburg (Edinburgh Castle, Royal Botanic Garden, Palace of Holyroodhouse, Scotch Whisky Heritage Centre, Tartan Weaving Mill and Exhibition, National Gallery of Scotland, Princes Street Gardens) – Londyn (zmiana warty przed Pałacem Buckingham) – Folkestone – Calais (Eurotunel) – Poznań – Toruń





2003


POLSKA – SŁOWACJA – AUSTRIA – WŁOCHY – GRECJA – WŁOCHY – AUSTRIA – SŁOWACJA – POLSKA



MIKONOS – DELOS – PAROS – ANDIPAROS – THIRA – ANDROS – TINOS – NAXOS – IOS


17.09. – 18.09.2003 Polska
             18.09.2003 Słowacja
18.09. – 19.09.2003 Austria
             19.09.2003 Włochy
19.09. – 20.09.2003 na Adriatyku na promie Włochy - Grecja
20.09. – 12.10.2003 GRECJA
12.10. – 13.10.2003 na Adriatyku na promie Grecja - Włochy
13.10. – 14.10.2003 Włochy
             14.10.2003 Austria
             14.10.2003 Słowacja
14.10. – 15.10.2003 Polska


Toruń – Inowrocław – Poznań – Wrocław – Opole – Katowice - Myślenice – Chyżne – Bratysława – Berg – Villach – Tarvisio – Ancona –

GRECJA: Igoumenitsa – Patra – Korinthos – Ancient Korinthos – Akrokorinthos – Argos – Ancient Trins – Argos – Mikines – Ancient Korinthos – Athina – Thermopiles – Litohoro – Thessaloniki – Larissa – Volos – Larissa – Livadia – Heronia – Davlia – Distomo – Ossios Loukas – Distomo – Delfy – Arahova – Ossios Loukas – Livadia – Thiva – Ag. Stefanos – Marathonas – Rafina – Artemida – Vravrona – Makropoulo – Lavrio – Sounio – Athina – Rafina – wyspa ANDROS (Gavrio) – wyspa TINOS (Tinos Town) – wyspa MIKONOS (Mikonos – Ornos – Mikonos) – wyspa DELOS – wyspa MIKONOS (Mikonos – Ornos – Mikonos – Paradise – Ornos – Mikonos – Paradise – Super Paradise – Ornos – Mikonos/ - wyspa PAROS (Paroikia – Pounda) – wyspa ANDIPAROS (Andiparos) – wyspa PAROS (Pounda – Paroikia) – wyspa NAXOS (Naxos Town) – wyspa IOS (Ormos Iou) – wyspa THIRA/SANDORINI (Athinios Port – Thira – Ia – Imerovigli – Thira – Imerovigli – Thira – Imerovigli – Thira – Athinios Port) – wyspa IOS (Ormos Iou) – wyspa NAXOS (Naxos Town) – wyspa Paros (Paroikia) – Pireus – Athina – Dafni – Athina – Korinthos – Patra – Igoumenitsa –

Ancona – Tarvisio – Villach – Berg – Bratysława – Chyżne – Myślenice – Katowice – Wrocław – Legnica – Poznań – Gniezno – Inowrocław – Toruń


GRECJA: Igoumenitsa – Patra – Korinthos (Kanał Koryncki) – Ancient Korinthos (starożytne ruiny: kolumnada doryckiej świątyni Apollina, świątynia Oktawii, odeon, droga do Lechaionu, stoa, muzeum) – Akrokorinthos (twierdza, ruiny największego miasta rzymskiego na terenie Grecji) – Argos (starożytne ruiny, antyczny teatr) – Ancient Trins (starożytne ruiny) – Argos – Mikines (Brama Lwic, okręg grobowy A i B, ruiny pałacu królewskiego, grób Agamemnona) – Ancient Korinthos (starożytne ruiny) – Athina – Thermopiles (posąg króla Leonidasa w wąwozie Termopile) – Litohoro (Olimpijski Park Narodowy i Góra Olimp) – Thessaloniki (Biała Wieża, Łuk Galeriusza, pomnik Aleksandra Macedońskiego, Rotonda, Roman Forum, Agia Sophia, Agios Dimitrios) – Larissa – Volos (rodzinne miasto mitycznego herosa Jazona) – Larissa – Livadia – Heronia (pomnik Lwa Cheronejskiego) – Davlia – Distomo – Ossios Loukas (klasztor św.Łukasza z XI wieku) – Distomo – Delfy (świątynia Apollina, Święta Droga, skarbiec Ateńczyków, teatr na 5000 widzów, skała Sybilli, Marmaria – tolos koło sanktuarium Ateny Pronaia) – Arahova (wioska u stóp masywu Parnasu) – Ossios Loukas (klasztor św. Łukasza) – Livadia – Thiva – Ag. Stefanos – Marathonas (Kopiec Ateńczyków) – Rafina – Artemida – Vravrona (Partenon „niedźwiadków” w Brauronie) – Makropoulo – Lavrio – Sounio (ruiny światyni Posejdona na przylądku Sunion) – Athina (Akropol z Partenonem i gankiem kariatyd, Agora ze świątynią Hefajstosa, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Wieża Wiatrów...) – Rafina – wyspa ANDROS (Gavrio) – wyspa TINOS (Tinos Town) – wyspa MIKONOS (Mikonos – Ornos – Mikonos) – wyspa DELOS (starożytne ruiny) – wyspa MIKONOS (Mikonos Town: wiatraki, uliczki i zaułki miasta – Ornos – Mikonos – Paradise: plaża – Ornos – Mikonos – Paradise – Super Paradise: plaża – Ornos – Mikonos) – wyspa PAROS (Paroikia – Pounda) – wyspa ANDIPAROS (Andiparos) – wyspa PAROS (Pounda – Paroikia) – wyspa NAXOS (Naxos Town) – wyspa IOS (Ormos Iou) – wyspa THIRA/SANTORINI (Athinios Port – Thira – Ia – Imerovigli: uliczki i zaułki miast – Thira – Imerovigli – Thira – Imerovigli – Thira – winiarnia Santo Wines – Athinios Port) – wyspa IOS (Ormos Iou) – wyspa NAXOS (Naxos Town) – wyspa PAROS (Paroikia) – Pireus (port) – Athina – Dafni (klasztor) – Athina (Akropol nocą, rzymska agora z Wieżą Wiatrów, biblioteka Hadriana, świątynia Zeusa Olimpijskiego, stadion Kallimarmaro, gmach parlamentu i zmiana warty przed grobem nieznanego żołnierza, Zappeion, Akademia Ateńska... ) – Korinthos (Kanał Koryncki) – Patra – Igoumenitsa





POLSKA – NIEMCY – NIDERLANDY – BELGIA – FRANCJA – WIELKA BRYTANIA – WYSPA MAN – IRLANDIA – IRLANDIA PÓŁNOCNA – IRLANDIA – WALIA – ANGLIA – FRANCJA – BELGIA – NIDERLANDY – NIEMCY POLSKA 


WYSPA MAN – IRLANDIA – IRLANDIA PÓŁNOCNA - WALIA - ANGLIA


             26.07.2003  Polska
             27.07.2003  Niemcy – Niderlandy – Belgia – Francja (tranzyt)
27.07. – 29.07.2003  Wielka Brytania – Anglia
             29.07.2003  Wyspa Man
30.07. – 04.08.2003  Irlandia
04.08. – 05.08.2003  Irlandia Północna
05.07. – 06.08.2003  Irlandia
             07.08.2003  Walia (tranzyt)
07.08. – 08.08.2003  Wielka Brytania – Anglia
             08.08.2003  Francja – Belgia (tranzyt)
             09.08.2003  Belgia – Niderlandy – Niemcy (tranzyt)
             09.08.2003  Polska


Toruń – Poznań – Zielona Góra – Świecko – Essen – Venlo – Calais – Dover – London – Liverpool – Douglas (Wyspa Man) – Dublin – Enniskery – Glendalough – Hollywood – Tullow – Carlow – Browne’s Hill – Carlow – Kilkenny – Urlingford – Thurles – Holycross – Cashel – Caher – Clonmel – Carrick on Suir – Youghal – Midleton – Cobh – Cork – Blarney – Killarney – Kenmare – Staigue Stone – Waterville – Killorgil – Dingle – Gallarus – Dingle – Tralee – Castleisland – Adare – Croom – Bruff – Lough Gur – Limerick – Banratty – Ennis – Cliffs of Moher – Kilfenora – Poulnabrone – Kinvara – Galway – Clifden – Kylemore Abbey – Luisburgh – Murrisk – Westport – Castlebar – Sligo – Belcoo – Enniskillen – Omagh – Ulster History Park – Gortin – Beaghmore Stone Circle – Draperstown – Tobermore – Maghera – Coleraine – Portrush – Bushmills – Giant’s Causeway – Ballintoy – Ballycastle – Cushendall – Antrim – Belfast – Lisburn – Ballynahinch – Legananny Dolmen – Newry – Drogheda – Monasterboice – Slane – Newgrange – Dublin – Holyhead (wyspa Holy) – wyspa Anglesey – Birmingham – Oxford – London – Dover – Calais – Venlo – Świecko – Poznań – Toruń


Toruń – Poznań – Zielona Góra – Świecko – Essen – Venlo – Calais – Dover – London – Liverpool (Albert Dock, Liverpool Cathedral, dzielnica chińska) – Douglas na Wyspie Man (Muzeum Manx, kościół św.Thomasa) – Dublin (Trinity College 1592, Christ Church Cathedral 1030, St.Patrick’s Cathedral 1192, Dublin Castle 1204, Temple Bar, Ha’Penny Bridge 1816, The Spire 2003, James Joyce Statue) – Enniskery (Powerscourt House) – Glendalough (ruiny klasztornego założenia św.Kevina, 33-metrowa okrągła wieża, cmentarz, Jezioro Upper) – Hollywood – Tullow – Carlow – Browne’s Hill (dolmen – 5000 lat, 150 ton, największy kamienny dach w Europie) – Carlow – Kilkenny (Kilkenny Castle, katedra św. Marii Kilkenny, domy Starówki) – Urlingford – Thurles – Holycross (Holy Cross Abbey) – Cashel (Skała Cashel-symbol królewskiej i kościelnej władzy, Hore Abbey) – Caher (Caher Castle, Szwajcarski Dom) – Clonmel – Carrick on Suir – Youghal (dom filmowy Moby Dick 1954, domy przy centralnej ulicy) – Midleton (Distillery) – Cobh (St Colman’s Cathedral, pomnik irlandzkich emigrantów, firma żeglugowa Titanica, restauracja Titanic) – Cork – Blarney (Blarney Castle) – Killarney (Mackross Hause) – Ring of Kerry (Killarne National Park – Kenmare – kamienne grodzisko Staigue Stone – Waterville – Killorgil) – Dingle – Gallarus (Oratorium Gallarus) – Dingle – Tralee – Castleisland – Adare (najpiękniejsza wieś Irlandii z charakterystycznymi chatami, kościół) – Croom – Bruff – Lough Gur (krąg kamienny Grange Stone Circle, megalityczny grób Wedge Tomb, jezioro) – Limerick – Banratty (Banratty Castle) – Ennis – Cliffs of Moher – Kilfenora (kamienne krzyże) – Poulnabrone (dolmen – grobowiec portalowy z epoki kamienia) – Burren (formy wietrzenia karbońskich skał wapiennych) – Kinvara – Galway (centrum miasta, drewniane łodzie, puby) – Clifden – Connemara National Park – Kylemore Abbey – Luisburgh (mecz piłkarski) – Murrisk (Croagh Patrick 765 m n.p.m., pomnik św. Patricka) – Westport – Castlebar – Sligo (ruiny Sligo Abbey, pomnik W.B.Yeats) – Belcoo – Enniskillen (Castle, Cool Castle) – Omagh – Ulster History Park (autentyczne i odtworzone budowle Irlandii od czasów najstarszych do XX w.) – Gortin – Beaghmore Stone Circle (zespół kamiennych kręgów) – Draperstown – Tobermore – Maghera – Coleraine – Portrush – Bushmills – Dunluce Castle – Giant’s Causeway (Grobla Olbrzymów zbudowana z bazaltowych skał) – Ballintoy (most linowy Carrick-a-Rede) – Ballycastle (stary cmentarz) – Cushendall – Antrim (Round Tower, jezioro Lough Neagh) – Belfast (ratusz z pomnikiem królowej Wiktorii, wieża zegarowa) – Lisburn – Ballynahinch – Legananny Dolmen – Newry – Drogheda – Monasterboice (stary, zabytkowy cmentarz z kamiennymi krzyżami) – Slane – Newgrange (jeden z najciekawszych i najlepiej zachowanych grobów z czasów neolitycznych w całej Europie) – Dublin (Old Jameson Distillery, Guinness Brewery 1759) – Holyhead (wyspa Holy) – wyspa Anglesey – Birmingham – Oxford – London (Tate Gallery, Parlament i Big Ben, pomnik W.Churchilla, Downing St., Horse Guards – ceremonialna zmiana warty, Trafalgar Sq. z pomnikiem Nelsona, Buckingham Palace, Westminster Abbey, HMS Belfast, Tower Bridge, twierdza Tower, St. Paul’s Cathedral, Piccadilly Circus, British Museum) – Dover – Calais – Venlo – Świecko – Poznań - Toruń





POLSKA – SŁOWACJA – WĘGRY – SERBIA – BUŁGARIA – GRECJA – TURCJA – POLSKA



WYSPY JOŃSKIE – DODEKANEZ – WYSPY wschodniej i północnej części Morza Egejskiego - Turcja


22.05. – 23.05.2003  Polska
             23.05.2003  Słowacja
23.05. – 24.05.2003  Węgry
24.05. – 25.05.2003  Serbia
             25.05.2003  Bułgaria
25.05. – 01.07.2003  Grecja
01.07. – 07.07.2003  Turcja
07.07. – 08.07.2003  Polska


Toruń – Warszawa – Łódź – Katowice – Żywiec – Zwardoń – Sahy – Budapeszt – Szeged – Belgrad – Niś – Dimitovgrad – Sofia –

GRECJA: Promachonas – Paralia – Katherini – Larissa – Trikala – Kalambaka – Kastraki – Kalambaka – Joannina – Dodona – Joannina – Kipi – Vradeto – Beloi – Vradeto – Kapesowo – Joannina – Igoumenitsa – wyspa KERKIRA (Korfu – Dassia – Korfu – Komeni – Korfu – Dassia – Korfu) – Igoumenitsa – Preveza – wyspa LEVKADA (Levkada – Vasiliki – Agiofilli) – wyspa KEFALONIA (Fescardo) – wyspa ITHAKI (Kioni – Stavros – Vathi – Pisso Aetos – Vathi) – wyspa KEFALONIA (Sami–Argostoli – Pessada) – wyspa ZAKINTHOS (Skinari – Volimes – Shipwreck – Volimes – Skinari – Alykes – Zakinthos) - PELOPONEZ: (Kilini – Laxaina – Pirgos – Olimpia – Krestena – Andritsena – Megalopoli – Messini – Ancient Messini – Volkanous Monastyr – Ancient Messini – Kalamata – Mistra – Sparta – Geraki – Ag. Dimitrios – Monemvassia – Lira – Neapoli) – wyspa KITHIRA (Agia Pelagia – Potamos – Livadi – Kithira – Kapsali – Kithira – Kapsali – Kithira – Livadi – Diakofti) – wyspa ANDIKITHIRA (Potamos) – wyspa KRETA (Kissamos – Kolimbari – Platanias – Chania – Omalos – Samaria George – Agia Roumeli – Sfakia – Vrisses – Rethimno – Arkadia – Rethimno – Iraklion – Mires – Matala – Festos – Amadoura – Iraklion – Knossos – Iraklion – Agios Nikolaos – Sitia) – wyspa KASOS (Fri) – wyspa KARPATHOS (Karpathos – Diafani) – wyspa CHALKI (Chalki) – wyspa RODOS (Rodos – Lindos – Rodos) – wyspa SIMI (Simi) – wyspa TILOS (Livadia) – wyspa NISSIROS (Mandraki) – wyspa KOS (Kardamena – Pili – Linopotis – Zipari – Asklipiio – Kos) – wyspa KALIMNOS (Kalimnos – Panormos – Mirties – Kalimnos) – wyspa LEROS (Laki) – wyspa PATMOS (Skala – Hora – Skala – Grigos – Skala) – wyspa AGATHONISSI (Megalo Horio) – wyspa SAMOS (Pithagorio – Samos – Pithagorio – Ireon – Pithagorio – Samos – Karlovasi) – wyspa CHIOS (Chios – Neo Moni – Agii Pateres – Anavatos – Avgonima – Lithi – Vessa – Emporios – Pirgi – Armolia – Chios) – wyspa LESVOS (Mitilini – Paralia Thermis – Agios Rafail – Paralia Thermis – Mistegna – Taxiarhis – Mantamados – Mitilini) – wyspa LIMNOS (Mirina) – Alexandroupoli – wyspa Samothraki (Kamarioussa – Paleopoli – Hora – Kamarioussa) – Alexandroupoli – Peplos – Kipi –

TURCJA: Ipsala – Kesan – Gelibolu – Lapseki – Canakkale – Truva/Troja (starożytne ruiny odkryte przez H.Schlliemanna) – Ayvalik – Bergama/Pergamon (starożytne ruiny Asclepionu i Acropolis, Czerwona Bazylika) – Didim/Didima (starożytne ruiny ze słynną płaskorzeźbą Meduzy) – Milet (starożytne ruiny, antyczny teatr) – Priene (starożytne ruiny) – Sóke – Kusadasi – Efes/Efez (starożytne ruiny: teatr, Biblioteka Celsusa, Curetes, Łuk Hadriana...) – Selcuk (ruiny świątyni Artemidy, dom Marii Dziewicy) – Kusadasi – Bodrum/Halikarnas (ruiny słynnego mauzoleum w Halikarnasie, antyczny teatr, twierdza, port) – Fethiye (dawne grobowce królewskie wykute w skałach, port) – Dalaman (lotnisko) – Kraków (lotnisko) – Warszawa – Toruń


GRECJA: Promachonas – Paralia – Katherini – Larissa – Trikala – Kalambaka (pracownia ikon) – klasztory Meteora (Rousanou, Megalo Meteoro) – Kastraki – Kalambaka – Joannina – Dodona (starożytny teatr) – Joannina (twierdza, meczet Asłana Paszy) – Kipi (kamienne mosty: Plakidas, Mylos) – Vradeto (Skała Vradeto z krętymi kamiennymi schodami) – Beloi (wąwóz Vikos) – Vradeto (wioska z kamiennymi domami i uliczkami) – Kapesowo (wioska z kamiennymi domami o łupkowych dachach) – Joannina – Igoumenitsa (port) – wyspa KERKIRA/Korfu (fort, uliczki, Muzeum Paleopolis) – Dassia – Korfu – Komeni: wysepka i klasztor Vlocherna) – Korfu – Dassia – Korfu – Igoumenitsa – Preveza – wyspa LEVKADA: Levkada – Vasiliki – Agiofilli – wyspa KEFALONIA: Fescardo (port) – wyspa ITHAKI: Kioni (port) – Stavros – Vathi – Pisso Aetos – Vathi – wyspa KEFALONIA: Sami – Argostoli – Pessada – wyspa ZAKINTHOS: Skinari – Volimes – Shipwreck (słynna zatoczka z plażą i wrakiem statku) – Volimes – Skinari – Alykes – miasto Zakinthos (okolice portu) –

PELOPONEZ: Kilini – Laxaina – Pirgos – Olimpia (świątynia Zeusa, świątynia Hery, stadion, Palestra, warsztat Fidiasza...) – Krestena – Andritsena (miasteczko) – Megalopoli (starożytne ruiny) – Messini – Ancient Messini (starożytne ruiny) – Volkanous Monastyr (opuszczony klasztor na górze) – Ancient Messini (starożytne ruiny, muzeum) – Kalamata – Mistra (zespół bizantyjskich kościołów i klasztorów) – Sparta (starożytne ruiny, muzeum) – Geraki (zamek, bizantyjskie kościoły) – Ag. Dimitrios – Monemvassia (“grecki Gibraltar”) – Lira – Neapoli –

WYSPY GRECKIE: wyspa KITHIRA: Agia Pelagia – Potamos – Livadi – Kithira – Kapsali (kościół św.Jana) – Kithira (fort) –Kapsali – Kithira – Livadi – Diakofti – wyspa ANDIKITHIRA (Potamos) – wyspa KRETA: Kissamos – Kolimbari – Platanias – Chania (wenecki i turecki charakter miasta) – Omalos – Samaria George (przejście pieszo całego Wąwozu Samaria) – Agia Roumeli – Sfakia – Vrisses – Rethimno (wenecki i turecki charakter miasta/ – Arkadia (najbardziej znany klasztor kreteński) – Rethimno – Iraklion – Mires – Matala (plaża, cmentarz rzymski) – Festos (starożytne ruiny) – Amadoura (plaża) – Iraklion (port, Muzeum Archeologiczne) – Knossos (starożytne ruiny: pałac Minosa...) – Iraklion – Agios Nikolaos (okolice portu) – Sitia (zwiedzanie miasta) – wyspa KASOS: Fri (port) – wyspa KARPATHOS: Karpathos (port) – Diafani (port) – wyspa CHALKI: Chalki (port) – wyspa Rodos: Rodos (port, Mandraki, Stare Miasto obwiedzione murami) – Lindos (Acropolis, plaża) – Rodos (Miasto Rycerskie z Pałacem Wielkich Mistrzów...) – wyspa SIMI: Simi (port) – wyspa TILOS: Livadia (port) – wyspa NISSIROS: Mandraki (klasztor, uliczki) – szlak do form wulkanicznych – wyspa KOS: Kardamena – Pili – Linopotis – Zipari – Asklipiio (starożytne ruiny) – Kos (port, starożytne ruiny) – wyspa KALIMNOS: Kalimnos (port) – Panormos – Mirties – Kalimnos (klasztor Savvas górujacy nad miastem) – wyspa LEROS: Laki (port) – wyspa PATMOS: Skala (klasztor i kościół św. Jana Apostoła z Grotą Apokalipsy, port) – Hora (zamek, kościół-freski, uliczki miasteczka, koty) – Skala – Grigos (plaża) – Skala – wyspa AGATHONISSI: Megalo Horio (port) – wyspa SAMOS: Pithagorio (pomnik Pitagorasa) – Samos (port) – Pithagorio – Ireon (starożytne ruiny–Heraion) – Pithagorio – Samos (katedra) – Karlovasi (port) – wyspa CHIOS: Chios (okolice portu) – Neo Moni (słynny klasztor) – Agii Pateres (klasztor) – Anavatos (opuszczone miasto na górze) – Avgonima – Lithi – Vessa – Emporios (czarna plaża) – Pirgi (domy o charakterystycznej dekoracji ścian i balkonów) – Armolia – Chios – wyspa LESVOS: Mitilini (ruiny zamku) – Paralia Thermis – Agios Rafail (słynny klasztor z grobem św.Ireny) – Paralia Thermis (plaża) – Mistegna – Taxiarhis (klasztor z reliefem Archanioła) – Mantamados – Mitilini – wyspa LIMNOS: Mirina (port) – Alexandroupoli (centrum miasta) – wyspa SAMOTHRAKI: Kamarioussa (port) – Paleopoli (starożytne ruiny) – Hora (charakterystyczne uliczki i domy) – Kamarioussa





2002


POLSKA – NIEMCY – SINGAPUR – MALEZJA – SARAWAK – BRUNEI – SABAH – MALEZJA – SINGAPUR – INDONEZJA – SINGAPUR – NIEMCY – POLSKA



             17.09.2002  Polska
17.09. – 18.09.2002  Niemcy
19.09. – 21.09.2002  Singapur
             21.09.2002  Malezja
21.09. – 26.09.2002  Sarawak
26.09. – 28.09.2002  Brunei
28.09. – 04.10.2002  Sabah
             04.10.2002  Malezja
04.10. – 05.10.2002  Singapur
05.10. – 01.11.2002  Indonezja: Jawa – Bali – Lombok – Sumbawa – Lombok – Bali
01.11. – 02.11.2002  Singapur (lotnisko)
             02.11.2002  Niemcy
02.11. – 03.11.2002  Polska


Toruń – Kołbaskowo – Frankfurt Main – Singapur – Johor Bahru – Kuching – Semenggkok Wildlife Rehabilitation Centre – Kuching - Bako National Park – Kuching – Sarawak Cultural Village – Kuching – Miri – Sungai Tujuh – Kuala Belait – Seria – Bandar Seri Bagawan – Muara – Labuan – Kota Kinabalu – Kuta Belud – Kuta Marudu – Kudat Town – Kuta Belud – Mount Kinabalu National Park – Ranau – Poring Hot Spring – Shangri-la’s Rasa Ria Resort – Water Village Mengkabong – Kota Kinabalu – Gaya Island – Sapi Island – Mamutik Island – Sulug Island – Manukan Island – Kota Kinabalu – Monsopiad Culture Village – Kota Kinabalu – Johor Bahru – Singapur – Jakarta – Surabaya – Probolingo – Cemoro Lavang – Probolingo – Surabaya – Yogyakarta – Imogiri – Yogyakarta – Borobodur – Yogyakarta – Prambanan – Yogyakarta – Denpasar – Kuta – Denpasar – Sanur – Denpasar – Batubulan – Ubung – Mengwi – Bedugul – Pancasari – Gitgit – Lovina Beach – Singaraja – Batur – Penelokan – Hot Spring Toyabungkah – Songan – Trunyan – Songan – Toyabungkah – Penelokan – Menanga – Besakih – Menanga – Klungkung – Candi Dasa – Tenganan – Candi Dasa – Bugbug – Candi Dasa – Tenganan – Candi Dasa – Amlapura – Tirtaganga – Amlapura – Candi Dasa – Padangbai – Lembar – Mataram – Labuhan Lombok – Poto Tano – Labuhan Lombok – Mataram – Lembar – Padangbai – Candi Dasa – Goa Lawah – Denpasar – Sanur – Denpasar – Singapur – Frankfurt Main – Kassel – Sangerhausen – Magdeburg – Berlin – Frankfurt Oder – Rzepin – Zbąszynek – Poznań – Toruń


Toruń – Kołbaskowo – Frankfurt Main (lotnisko) – Singapur (Hotel Raffles, parlament, pomnik i miejsce lądowania Rafflesa, Orchard Road, dzielnica wieżowców, nowoczesny kompleks sal koncertowych, dzielnice: chińska, arabska i hinduska) – Johor Bahru – Kuching (stolica stanu Sarawak, Cultural Moon Cake Festival, Wet Market) – Semenggkok Wildlife Rehabilitation Centre (centrum rehabilitacji orangutanów, karmienie orangutanów) – Kuching (Muzeum Kota i pomnik kota-symbol miasta, Muzeum Sarawak, ogród orchidei) – Bako National Park (małpy nosacze-Proboscis, namorzyny, nocny spacer po dżungli) – Kuching – Sarawak Cultural Village (przedstawienie – tradycyjne tańce w lokalnych strojach, siedem długich domów różnych mniejszości narodowych) – Kuching (meczet i cmentarz muzułmański) – Miri – Sungai Tujuh – Kuala Belait – Seria – Bandar Seri Bagawan (stolica sułtanatu Brunei: Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque, Jame ‘Asr Hassanil Bolkiah Mosque, pałac sułtana Istuna Nurul Iman, water village-dzielnica na palach nad rzeką) – Muara (prom na Sabah) – Labuan (wyspa na Sabah, strefa wolnocłowa, przystań promowa) – Kota Kinabalu (stolica stanu Sabah, wesele chińskie) – Kuta Belud (Sunday market) – (długi dom mniejszości Rungus, tradycyjne tańce) – Kuta Marudu (plantacja palmy olejowej) – Kudat Town (świątynia chińska)– Kuta Belud – Mount Kinabalu National Park (park narodowy góry Kinabalu) – Ranau (plantacje Sabah Tea, Rungus Longhouse) – Poring Hot Spring (las) – Shangri-la’s Rasa Ria Resort (plaża, zachód słońca, ogród Orchid de Villa, karmienie orangutanów) – Water Village Mengkabong (wioska na palach) – Kota Kinabalu (hotel Sutera Harbour Resort & SPA) – Gaya Island – Sapi Island – Mamutik Island – Sulug Island – Manukan Island – Kota Kinabalu (chińska świątynia Poh Tse Ze Temple, City Mosque, Tun Datuk Mustafa Building) – Monsopiad Culture Village (tradycyjna muzyka, tańce, domy) – Kota Kinabalu (Golden Mosque) – Johor Bahru – Singapur (Hotel Raffles, Orchard Road) – Jakarta (lotnisko) – Surabaya (lotnisko, meczet, dworzec autobusowy) – Probolingo – Cemoro Lavang (wulkany: Bromo-2392m, Batok-2440m, Semeru-3676m) – Probolingo – Surabaya – Yogyakarta – Imogiri (cmentarz sułtanów) – Yogyakarta – Borobodur (buddyjski kompleks świątynny) – Yogyakarta – Prambanan (kompleks świątyń hinduistycznych) – Yogyakarta (pałac sułtański) – Denpasar (lotnisko na wyspie Bali) – Kuta (plaża, zamach terrorystyczny w Sari Club) – Denpasar – Sanur (plaże, przedstawienie – gamelan i tradycyjne tańce, walki kogutów) – Denpasar – Batubulan (przedstawienie-taniec Barong i Kris) – Ubung – Mengwi (świątynia Pura Taman Ayun) – Bedugul (świątynia Pura Ulun Danu Bratan nad jeziorem Bratan, lokalne wesele) – Pancasari (uroczystości świątynne w Pura Taman Sari) – Gitgit (wodospad) – Lovina Beach (plaża, tradycyjna wioska balijska, uroczystości weselne i żałobne, wyścigi bawołów) – Singaraja – Batur (kompleks świątynny Pura Ulun Danu Batur, ceremonia weselna) – Penelokan – Hot Spring Toyabungkah (cieplice nad jeziorem Batur u podnóża wulkanu Batur) – Songan – Trunyan (unikalny cmentarz z ciałami zmarłych położonymi wprost na ziemi) – Songan (uroczystości świątynne w Pura Ulun Danu nad jeziorem Batur) – Toyabungkah – Penelokan – Menanga – Besakih (największy na Bali kompleks świątynny Pura Besakih, uroczystości świątynne Full Moon) – Menanga – Klungkung – Candi Dasa (plaża) – Tenganan (uroczystości świątynne Pura Puseh, procesja) – Candi Dasa – Bugbug (uroczystości świątynne, procesja) – Candi Dasa – Tenganan (uroczystości światynne Pura Puseh, walki kogutów) – Candi Dasa – Amlapura – Tirtaganga (Water Palace, tarasy ryżowe) – Amlapura – Candi Dasa – Padangbai (przystań promowa) – Lembar (przystań promowa Lombok) – Mataram – Labuhan Lombok – Poto Tano (wioska rybacka na Sumbawa) – Labuhan Lombok (meczet) – Mataram – Lembar – Padangbai – Candi Dasa (plaża) – Goa Lawah (świątynia – grota nietoperzy) – Denpasar – Sanur (plaża) – Denpasar (lotnisko) – Singapur (lotnisko Changi) – Frankfurt Main (lotnisko) – Kassel – Sangerhausen – Magdeburg – Berlin – Frankfurt Oder – Rzepin – Zbąszynek (noc z bezdomnymi w poczekalni kolejowej) – Poznań – Toruń





2001


POLSKA – RFN – WŁOCHY – JEMEN – JEMEN POŁUDNIOWY – KOMORY– MADAGASKAR – KOMORY – DŻIBUTI – JEMEN – ETIOPIA – JEMEN – WŁOCHY – NIEMCY – POLSKA


18.09. – 20.09.2001  Polska – Niemcy
             20.09.2001  Włochy – Mediolan (lotnisko)
20.09. – 22.09.2001  Jemen
             22.09.2001  Jemen Południowy – Aden (lotnisko)
22.09. – 27.09.2001  Komory
27.09. – 11.10.2001  Madagaskar
11.10. – 13.10.2001  Komory
             13.10.2001  Dżibuti - Dżibuti (lotnisko)
13.10. – 18.10.2001  Jemen
18.10. – 07.11.2001  Etiopia
07.11. – 10.11.2001  Jemen
             10.11.2001  Włochy - Rzym (lotnisko)
10.11. – 11.11.2001  Niemcy – Polska


Toruń – Poznań – Kostrzyń – Frankfurt/Men – Mediolan – Sana – Aden – Hahaya – Moroni – Iconi – Moroni – Hahaya – Antananarivo – Antsirabe – Miandrivazo – Malaimbandy – Morondava – Manja – Ankiliabo – Ambahikily – Morombe – Ankiliabo – Ambiki – Ankiliabo – Ambiki – Toliara – Ilakaki – Ranohira – Fianarantsoa – Antsirabe – Antananarivo – Majunga – Hahaya – Moroni – Chomoni – Moroni – Hahaya – Dżibuti – Sana – Wadi Dhar – Dhola'a – Al Ghush Al Hamdan – Thula – Kawkaban – Shibam – Sana – Addis Ababa – Debre Libanos – Fiche – Debre Markos – Bahar Dar – Tys Abay – Bahar Dar – Kebran na jeziorze Tana – Bahar Dar – Gondar – Debark – Shire – Axum – Adwa – Adigrat – Mekele – Weldiya (Woldia) – Lalibela – Weldiya – Mersa – Weldiya – Dese – Addis Ababa – Sana – Rzym – Frankfurt nad Menem – Getynga – Heiligenstadt – Sangerhausen – Magdeburg – Berlin – Frankfurt/Odra – Poznań – Toruń


Toruń – Poznań – Kostrzyń – Frankfurt/Men (Stare Miasto) – Mediolan (lotnisko) - Sana (medyna) – Aden (lotnisko) – Hahaya – Moroni (meczety, budowle kolonialne, port, targ) – Iconi (plaża, wulkaniczne wybrzeże, ruiny historycznych budowli) – Moroni – Hahaya (lotnisko) – Antananarivo (centrum stolicy, targ) – Antsirabe – Miandrivazo – Malaimbandy – Morondava (Aleja Baobabów, wioska rybacka, plaża) – Manja (polska misja katolicka) – Ankiliabo (polska misja katolicka, tubylcza wioska) – Ambahikily (lokalny targ) – Morombe (plaża) – Ankiliabo – Ambiki (skupisko baobabów) – Ankiliabo – Ambiki (lokalny targ) – przejazd przez busz do Toliara (życie lokalnej ludności) - Ilakaki (miejsce wydobycia kamieni szlachetnych) – Ranohira (park narodowy Isalo – kaniony, formy skalne, Wodospad Nimf, lemury, unikalna flora) – Fianarantsoa (polska misja katolicka) – Antsirabe – Antananarivo (centrum stolicy) – Majunga (lotnisko) – Hahaya – Moroni (port, targ) – Chomoni (plaża, wulkaniczny typ wybrzeża, formy wulkaniczne) – Moroni – Hahaya – Dżibuti (lotnisko) – Sana (Stare i Nowe Miasto) – Wadi Dhar (Pałac na Skale) – Dhola'a (centrum uprawy qat) – Al Ghush Al Hamdan (tradycyjne miasteczko) – Thula (zabytkowe, tradycyjne miasteczko) – Kawkaban (zabytkowe, tradycyjne miasteczko, lokalny cmentarz arabski) – Shibam (zabytkowe, tradycyjne miasteczko) – Sana (medyna) – Addis Ababa (centrum miasta) – Debre Libanos (zabytkowy monastyr) – Fiche – przełom Błękitnego Nilu – Debre Markos – Bahar Dar – Tys Abay-Wodospady Błękitnego Nilu – Bahar Dar – Kebran na jeziorze Tana (monastyr) – Bahar Dar (jezioro Tana, zatoczka z papirusami) – Gondar (Fasilidas Castles, monastyr Debre Birhan Selassie, wioska żydowskich Felaszów, targ) – Debark – Shire (życie lokalnych ludzi) – Axum (St Mary of Zion-stary z Arką Przymierza i nowy kościół, Stele Field - grupa granitowych monolitów, pogrzeb i cmentarz muzułmański) – Adwa – Adigrat – Mekele (centrum miasta) – Weldiya (Woldia) – Lalibela (skalne kościoły: Bet Giyorgis, Bet Medhane Alem, Bet Golgotha, Bet Mika'el, Bet Maryam, Bet Meskel, Bet Danaghel, Bet Emanuel, Bet Merkorios, Bet Abba Libanos, Bet Gabriel-Rufa'el, targowisko) – Weldiya (centrum miasta) – Mersa (lokalny, tradycyjny targ) – Weldiya – Dese (centrum miasta) – Addis Ababa (katedra Giorgis, pomnik Menelika II, Churchill Av., Bole Road) – Sana (medyna) – Rzym (lotnisko) – Frankfurt/Men (lotnisko, Stare Miasto) – Getynga (Stare Miasto) – Heiligenstadt – Sangerhausen – Magdeburg – Berlin – Frankfurt/Odra – Poznań – Toruń





POLSKA – CZECHY – SŁOWACJA – WĘGRY – SERBIA i CZARNOGÓRA – MACEDONIA – GRECJA – ATHOS (Republika Mnichów) – GRECJA – BUŁGARIA – RUMUNIA – WĘGRY – SŁOWACJA – POLSKA


31.07. – 01.08.2001  Czechy – Słowacja
01.08. – 01.08.2001  Węgry
01.08. – 02.08.2001  Serbia i Czarnogóra
02.08. – 02.08.2001  Macedonia
02.08. – 09.08.2001  Grecja
09.08. – 14.08.2001  Athos (Republika Mnichów)
14.08. – 15.08.2001  Grecja
15.08. – 17.08.2001  Bułgaria
17.08. – 17.08.2001  Rumunia
18.08. – 18.08.2001  Węgry
18.08. – 19.08.2001  Słowacja


Toruń – Warszawa – Częstochowa – Katowice – Dudince – Budapeszt – Belgrad – Skopje – Paralia Katerini (plaża) – Kalambaka – Kastraki (klasztory Meteora: Agiou Nikolaou, Varlaam, Megalou Meteorou, Roussanou, Agias Triados, Agiou Stefanou) – Trikala – Paralia Katerini – Saloniki (wzgórze nad miastem, Agios Dimitrios, bulwar nadmorski) – Ouranoupoli (plaża) – ATHOS (Republika Mnichów): Ars.Zografou, klasztor Dochiariou, klasztor Ksenofondos, klasztor Pandelimona, Dafni, klasztor Simonos Petra, klasztor Grigoriou, klasztor Dionisiou, klasztor Ag.Pavlou, Nea Skiti, Skiti Ag.Annis, Skiti Kavsokalivion, klasztor Megistis Lavras, klasztor Iviron, klasztor Koutloumousiou, Karies, Skiti Ag.Andreou, klasztor Pandokratoros, klasztor Vatopediou, klasztor Dochiariou, klasztor Ksenofondos, klasztor Pandelimona – Ouranoupoli – Saloniki (Biała Wieża, zwiedzanie miasta) – Sidirokastro – Promahonasi – Blagoevgrad – Rila (Monaster Rilski) – Sofia (kościół Aleksander Nevski) – Ruse – Giurgiu – Bukareszt (okolice dworca) – Brasov – Bran (zamek Drakuli) – Curtici – Budapeszt (okolice dworca) – Mezokovesd (kompleks basenów) – Koszyce – Kraków – Częstochowa – Toruń





POLSKA – WIELKA BRYTANIA – MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA – SALWADOR – HONDURAS – NIKARAGUA – KOSTARYKA – PANAMA – KUBA – WIELKA BRYTANIA – POLSKA


BELIZE – GWATEMALA – SALWADOR – HONDURAS – NIKARAGUA –KOSTARYKA- PANAMA – KUBA


14.03. – 15.03.2001  Wielka Brytania – Londyn
15.03. – 30.03.2001  Meksyk
30.03. – 31.03.2001  Belize
31.03. – 16.04.2001  Gwatemala
16.04. – 18.04.2001  Salwador
18.04. – 22.04.2001  Honduras
22.04. – 01.05.2001  Nikaragua
01.05. – 06.05.2001  Kostaryka
06.05. – 11.05.2001  Panama
11.05. – 16.05.2001  Kuba
             17.05.2001  Wielka Brytania – Londyn


Toruń – Warszawa – Londyn – MEXICO CITY – Amecameca – Mexico City – Teotihuacan – Mexico City – Tula – Mexico City – Xochimilco – Mexico City – Vera Cruz – Santiago Tuxtla – Coatzacoalcos – Villahermosa – Palenque – Aqua Azul – Palenque – Merida – Labna – X’lapak – Sayil – Kabah – Uxmal – Merida – Izamal – Valladolid – Chichen Itza – Valladolid – Tulum – Chetumal – Belize City – BOLMOPAN – San Ignacio – Benque Viejo del Carmen – Melchor – Santa Elena – Flores – Santa Elena – Tikal – Santa Elena – Quirigua – Chiquimula – Quezaltepeque – Esquipulas – San Jacinto – San Juan – Chiquimula – CIUDAD del GUATEMALA – Panajachel – Santiago Atitlan – Panajachel – Chichicastenango – Los Encuentros – Solola – Panajachel – Solola – Panajachel – Solola – Encuentros – Chimaltenango – Antigua – Ciudad de Guatemala – San Cristobal Frontiera – Santa Ana – SAN SALVADOR – Santa Tecla – San Salvador – El Poy – Nueva Ocotepeque – Santa Rosa de Copan – La Entrada – Copan Ruinas – San Pedro Sula – TEGUCIGALPA – Jutiapa la Tigra – Tegucigalpa – Sayapa – Tegucigalpa – Choluteca – Guasaule – Chinandega – Leon – Poneloya – Leon – La Paz Centro – Momotombo – La Paz Centro – MANAGUA – Masaya – Masaya Volcano – Masaya – Granada – Altagracias – Moyogalpa – San Jorge – Rivas – Penas Blancas – Liberia – Canas – Tilaran – Arenal – La Union – La Fortuna – San Ramon – SAN JOSE – Cartago – Turrialba – Guayabo – Turrialba – Cartago – San Jose – San Isidro de El General – Paso Canoas – David – PANAMA CITY – Miraflores – Pedro Miguel – Panama City – Tucumen – HAVANA – Londyn – Warszawa – Toruń


Toruń – Warszawa – Londyn (Victoria i Albert Museum) – MEXICO CITY (Zocalo – Katedra i Pałac Prezydencki, Plaza Mayor z Templo Mayor – ruiny Tenochtitlan, dawnej stolicy Azteków, bazylika ze świętym obrazem Matki Bożej z Guadelupy, gmach biblioteki na terenie Uniwersytetu) – Amecameca (wulkan Popocatepetl) – Mexico City (Plaza Garibaldi – zespoły mariachis) – Teotihuacan (Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Quetzalcoatla – kultura Teotihuacan) – Mexico City (zwiedzanie miasta) – Tula (ruiny dawnej stolicy Tolteków – piramida boga Quetzalcoatla z 4 atlantami–wojownikami) – Mexico City (Muzeum Antropologiczne) – Xochimilco (tereny wypoczynkowe mieszkańców stolicy Meksyku – kolorowe łodzie) – Mexico City (spacer po stolicy) – Vera Cruz – Santiago Tuxtla (kamienna głowa – kultura Olmeków) – Coatzacoalcos – Villahermosa (park La Venta – kamienne głowy, rzeźby i płaskorzeźby – kultura Olmeków, ogród botaniczny i zoologiczny) – Palenque (Świątynia Inskrypcji, Pałac, Świątynia Słońca, de la Cruz – kultura Majów) – Aqua Azul (najpiękniejsze wodospady Meksyku, dżungla) – Palenque – Merida – Labna (Wielka Świątynia i tzw. Łuk z Labna, kultura Majów) – X’lapak (ruiny budowli Majów) – Sayil (ruiny pałacu – kultura Majów) – Kabah (Pałac Masek z maszkaronami – kultura Majów) – Uxmal (Wielka Piramida, Pałac Gubernatora, Czworokąt Mniszek, Świątynia Jaguara – kultura Majów) – Merida (katedra, pałac gubernatora, kolonialne pałace i domy) – Izamal (konwent i kościół św.Antoniego z Padwy, piramida Kinich-Kakmo) – Valladolid (groty krasowe) – Chichen Itza (piramida – Świątynia Kukulkana-El Castillo, największe w świecie Majów boisko do gry w pelotę, Świątynia Trupich Czaszek, Świątynia Wojowników, Dom Mniszek, cenote Sagrada, Obserwatorium Astronomiczne) – Valladolid – Tulum (zamek i Świątynia Fresków, plaża) – Chetumal – Belize City – BOLMOPAN (budynki rządowe) – San Ignacio – Benque Viejo del Carmen – Melchor – Santa Elena – Flores (kolorowe, wąskie uliczki) – Santa Elena – Tikal (Wielki Plac ze świątyniami I i II, świątynie III, IV, V, Piramida Księżyca-Mundo Perdido – kultura Majów) – Santa Elena – Quirigua (najwyższe w świecie Majów stele) – Chiquimula – Quezaltepeque – Esquipulas (sanktuarium z figurą ukrzyżowanego czarnego Chrystusa) – San Jacinto (XVII-wieczny kościół odrestaurowane przez polskiego misjonarza) – San Juan – Chiquimula – CIUDAD del GUATEMALA (Plaza Mayor z Katedrą i Pałacem Narodowym, Avenida La Reforma) – Panajachel (jezioro Atitlan) – Santiago Atitlan (targ indiański) – Panajachel – Chichicastenango (targ indiański) – Los Encuentros – Solola – Panajachel – Solola (targ indiański) – Panajachel – Solola – Encuentros – Chimaltenango – Antigua (uroczystości Semana Santa 2001, Katedra, kościoły – św.Franciszka, La Merced, Santa Lucia, kolonialne domy i wąskie uliczki) – Ciudad de Guatemala – San Cristobal Frontiera – Santa Ana (katedra) – SAN SALVADOR (centrum miasta) – Santa Tecla (zniszczone domy i kościoły w wyniku trzęsienia ziemi, namiotowe miasto tych, których domy uległy zniszczeniu) – San Salvador – El Poy – Nueva Ocotepeque – Santa Rosa de Copan – La Entrada – Copan Ruinas (Wielki Plac z piramidą i stelami, boisko do gry w pelotę, ruiny wielu świątyń, Plac Jaguara – kultura Majów) – San Pedro Sula – TEGUCIGALPA (katedra, dawny pałac prezydencki) – Jutiapa la Tigra (park narodowy La Tigra) – Tegucigalpa – Sayapa (nowoczesna bazylika i mały kościółek ze świętym obrazem Virgin de Sayapa) – Tegucigalpa – Choluteca – Guasaule – Chinandega – Leon (katedra – największa w Ameryce Środkowej) – Poneloya (plaża nad Pacyfikiem) – Leon – La Paz Centro (ruiny starego Leon) – Momotombo (wulkan – symbol Nikaragui) – La Paz Centro – MANAGUA (centrum miasta) – Masaya – Park Narodowy Wulkanu Masaya – Masaya – Granada (plac centralny, kościoły, kolonialne domy) – Altagracias i Moyogalpa (wyspa Ometepe wulkany Concepcion i Madera) – San Jorge – Rivas – Penas Blancas – Liberia – Canas – Tilaran – Arenal (jezioro, las deszczowy) – La Union – La Fortuna (aktywny wulkan Arenal, rezerwat ekologiczny wodospadu rzeki Fortuna) – San Ramon – SAN JOSE (centrum miasta) – Cartago – Turrialba – Guayabo (Narodowy Park Archeologiczny Guayabo) – Turrialba – Cartago – San Jose – San Isidro de El General – Paso Canoas – David – PANAMA CITY (stare i nowoczesne miasto) – Miraflores (śluza na Kanale Panamskim) – Pedro Miguel (śluza na Kanale Panamskim) – Panama City – Tucumen – HAVANA (stara Hawana i centrum miasta) – Londyn – Warszawa – Toruń





2000


POLSKA – NIEMCY – WYSPY KANARYJSKIE – GAMBIA – SENEGAL – MAURETANIA – SENEGAL – GAMBIA – SENEGAL – GWINEA BISSAU – SENEGAL – GAMBIA – WYSPY KANARYJSKIE – NIEMCY – POLSKA


GAMBIA – SENEGAL – MAURETANIA – GWINEA BISSAU


28.06. – 29.06.2000  RFN
             29.06.2000  Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria - lotnisko)
29.06. – 05.07.2000  Gambia
05.07. – 07.07.2000  Senegal
07.07. – 08.07.2000  Mauretania
08.07. – 09.07.2000  Senegal
09.07. – 10.07.2000  Gambia
             10.07.2000  Senegal
10.07. – 11.07.2000  Gwinea Bissau
             11.07.2000  Senegal
11.07. – 13.07.2000  Gambia
             13.07.2000  Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria - lotnisko)
             14.07.2000  RFN


Toruń – Poznań – Frankfurt nad Odrą – Berlin (lotnisko) – Gran Canaria (lotnisko) – Kololi (plaża) – Serekunda – Brufut – Ghanatown (wioska rybacka) – Kololi – Serekunda – Banjul – Barra (prom) – Amdalai (granica Senegalu) – Kaolack – Dakar – St. Louis – Rosso (prom do Mauretanii) – Nuakszott (targ miejski, misja katolicka) – Rosso – Dakar – Barra – Banjul – Serekunda – Kololi – Serekunda (targowisko) – Selete (granica Senegalu) – Ziguinchor – Sao Domingos (Gwinea Bissau) – Ziguinchor – Serekunda – Kololi (plaża, pobyt w hotelu Banna Beach) – Gran Canaria (lotnisko) – Berlin (lotnisko) – Frankfurt nad Odrą – Poznań – Toruń





POLSKA – CZECHY – SŁOWACJA – AUSTRIA – SŁOWENIA – CHORWACJA – SŁOWENIA – AUSTRIA – SŁOWACJA – CZECHY – POLSKA



CHORWACJA


             08.05.2000  Polska
             08.05.2000  Czechy – Słowacja
             08.05.2000  Austria
             09.05.2000  Słowenia
09.05. – 12.05.2000  Chorwacja
             12.05.2000  Słowenia
             13.05.2000  Austria
             13.05.2000  Słowacja – Czechy
             13.05.2000  Polska


Toruń – Łódź – Katowice – tranzyt przez Czechy, Słowację, Austrię i Słowenię – Park Narodowy Plitwickie Jeziora – zwiedzanie bazy turystycznej na Kasztelańskiej Riwierze (osiedle turystyczne Resnik, hotel Palace) – Split – Trogir – wyspa Pag (Pag – Novalija) – wyspa Rab – tranzyt przez Słowenię, Austrię, Słowację i Czechy – Katowice – Łódź – Toruń





POLSKA – UKRAINA – MOŁDAWIA – NADNIESTRZAŃSKA REPUBLIKA MOŁDAWSKA – MOŁDAWIA – RUMUNIA – UKRAINA – POLSKA


UKRAINA – MOŁDAWIA – NADNIESTRZAŃSKA REPUBLIKA MOŁDAWSKA - RUMUNIA


             14.08.2000 Polska
14.08. – 15.08.2000 Ukraina
             15.08.2000 Mołdawia
             15.08.2000 Nadniestrzańska Republika Mołdawska (Transdniestr)
15.08. – 16.08.2000 Mołdawia
16.08. – 18.08.2000 Rumunia
18.08. – 19.08.2000 Ukraina
19.08. – 22.08.2000 Polska


Toruń – Częstochowa (klasztor na Jasnej Górze) – Ogrodzieniec (ruiny zamku i wapienne skałki Jury Krakowsko-Częstochowskiej) – Katowice – Będzin (wielkie piece elektrociepłowni) – Katowice – Oświęcim (Obóz Koncentracyjny) – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska (kościół) – Kraków (Stary Rynek i Wawel) – Nowy Targ – Czorsztyn (ruiny zamku) – Sromowiec Wyższy – Kąty (spływ Dunajcem) – Niższy Sromowiec (Trzy Korony) – Niedzica (zamek i zapora) – Krościenko – Nowy Sącz – Jasło – Rzeszów (Stary Rynek) – Łańcut (pałac) – Przemyśl (rynek) – Medyka – Lwów (zwiedzanie miasta) – Stryj – Iwano Frankowsk – Czerniowce – Bielcy – Kiszyniów – Tiraspol (zwiedzanie miasta) – Kiszyniów (zwiedzanie miasta, cerkwie) – Ungieny – Jasi – Gura Humorului – Humor (malowany kościół i ludowe drewniane domy) – Voronet (malowany kościół) – Moldovita (malowany kościół warowny) – Sucevita (malowany kościół warowny) – Radauti – Siret – Czerniowce – Iwano Frankowsk – Lwów – Rawa Ruska – Zamość (Stary Rynek z renesansowymi kamienicami, ratusz) – Lublin (zamek i stare miasto) – Nałęczów (park uzdrowiskowy) – Kazimierz Dolny (Rynek) – Warszawa – Toruń





1999


POLSKA – FINLANDIA – ESTONIA – FINLANDIA – CHINY – LAOS – WIETNAM – KAMBODŻA – TAJLANDIA – FINLANDIA – POLSKA



CHINY - LAOS – WIETNAM – KAMBODŻA - TAJLANDIA


08.09. – 12.09.1999 Finlandia
             09.09.1999 Estonia
13.09. – 01.11.1999 Chiny
01.11. – 13.11.1999 Laos
13.11. – 25.11.1999 Wietnam
25.11. – 02.12.1999 Kambodża
02.12. – 29.12.1999 Tajlandia
             29.12.1999 Finlandia – Helsinki (lotnisko-tranzyt)


Warszawa – Helsinki – Tallinn – Helsinki – Pekin – Badaling – Pekin – Datong – Hunyuan – Datong – Taiyuan – Luoyang – Shaolin – Luoyang – Kajfeng – Xi’an – Tianshui – Maijishan – Tianshui – Lanzhou – Xiahe – Langmusi – Zoige – Songpon – Huanglong – Songpon – Chengdu – Emeishan – Leshan – Emeishan – Panzhihua – Lijiang – Dali – Kunming – Anshun – Xingyi – Kunming – Jinghong – Menglong – Jinghong – Ganlan Ba – Mengla – Mohan – Luang – Namtha – Muang Sing – Luang Namtha – Muang Xay – Luang Phrabang – Vientiane – Savannakhet – Lao Bao – Hue – Datong – Hoi An – Nha Trang – Da Lat – Ho Chi Minh – Tay Ninh – Ho Chi Minh – Phnom Penh – Siem Reap – Sisophon – Poi Pet – Alat – Chachoengsho – Bangkok – Chiang Mai – Sukhothai – Phitsanulok – Lop Buri – Ayutthaya – Bangkok – Nakhon Pathom – Chumpton – Ranong – Phang Nga – Krabi – Suratthani – Bangkok – Helsinki – Warszawa


Toruń – Warszawa (lotnisko) – Helsinki (port) – prom do Tallinna (Stare Miasto: średniowieczny zamek i mury miejskie) – Pekin (Plac Tian’anmen i mauzoleum Mao, Zakazane Miasto, Świątynia Niebios, Świątynia Lamy, Park Beihai) – Wielki Mur w Badaling – Dolina grobów Ming – Datong (buddyjskie groty Yungang) – Hunyuan (Wiszące Klasztory) – Datong – Taiyuan – Luoyang (buddyjskie groty Longmen, Świątynia Białego Konia) – Shaolin (klasztor Shaolin i Las Pagód) – Kajfeng (Dragon Pavilon i Żelazna Pagoda) – Xi’an (Terakotowa Armia, grobowiec I-go cesarza Chin, Wielka Pagoda Dzikich Gęsi, Mała Pagoda Dzikich Gęsi, mury miejskie, Wieża Dzwonów, Wieża Bębnów) – Tianshui –Maijishan (buddyjskie groty) – Lanzhou (ulice) – Xiahe (tybetański kompleks klasztorów Labrang) – Langmusi (tybetański klasztor) – Zoige – Songpon (3-dniowy treking konny) – Huanglong (wapienne tarasy w parku narodowym) – Songpon – Chengdu (główny plac miasta z pomnikiem Mao) – Emei Shan (świątynia Baoguo) – Leshan (71m siedzący Wielki Budda i 170m Leżący Budda Sakyamuni) – Emei Shan – Panzhihua – Lijiang (Wan Gu Lou–pierwsza drewniana budowla Chin, Stare Miasto, Pałac Dongba) – Dali (Trzy Pagody) – Kunming (Kamienny Las, Bamboo Temple) – Anshun (wodospad Huangguoshu – najwyższy wodospad Chin) – Kunming (zwiedzanie miasta) – Jinghong – Menglong (pagoda) – Ganlan Ba (stare, tradycyjne budownictwo) – Luang Namtha – Muang Sing (mniejszości narodowe Laosu) – Muang Xai – Luang Prabang (Wat Xieng-Thong, Grand Palace i Wat Haw Pha Bang) – Vientiane (złota stupa That Luang, Wat Simuang) – Savannakhet – Hue (Zakazane Miasto, Khai Dinh’s Tomb, pagoda Thien Mu, Yinh Moc Tunnel) – Góry Marmurowe – Hoi An (Stare Miasto) – Nha Trang (port) – Da Lat (zwiedzanie miasta) – Ho Chi Minh (pagoda Chua Vinh-Nghiem) – Tay Ninh (Caodai Holy See) – Phnom Penh (pałac królewski i Srebrna Pagoda) – Siem Reap (Angkor Wat, Angkor Thom, kompleks Bayon) – Bangkok (Pałac Królewski i Wat Phra Keo, Marmurowa Świątynia, Wat Pho, Wat Arun i Świątynia Złotego Buddy-Wat Trimitr) – Chiang Mai (Wat Phra Singh, Wat Chiang Man, Wat Chedi Luang, Wat Suan Dok) – Sukhothai (Wat Mahathat w kompleksie ruin Parku Historycznego) – Lop Buri (Wat Phra Si Rattana Mahathat) – Ayutthaya (Wat Phra Si Sanphet, Wat Mahathat, Wat Chaiwatthanaram) – Bangkok (zwiedzanie stplicy) – Nakhom Pathom (najwyższa na świecie chedi) – Chumpton – Ranong – Phang Nga (Zatoka Phang Nga) – Krabi (targowisko) – Suratthani – Bangkok (zabytki stolicy) – Helsinki (lotnisko) – Warszawa – Toruń





1998

POLSKA – CZECHY – SŁOWACJA – WĘGRY – RUMUNIA – BUŁGARIA – TURCJA – SYRIA – JORDANIA – SYRIA – TURCJA – IRAN – PAKISTAN – INDIE – SRI LANKA – MALEDIWY – INDIE – BANGLADESZ – INDIE – ROSJA – POLSKA


14.09. – 15.09.1998  Czechy – Słowacja (tranzyt)
15.09. – 16.09.1998  Węgry – Rumunia (tranzyt)
             16.09.1998  Bułgaria (tranzyt)
16.09. – 22.09.1998  Turcja
22.09. – 23.09.1998  Syria 
23.09. – 25.09.1998  Jordania 
25.09. – 26.09.1998  Syria 
26.09. – 29.09.1998  Turcja
30.09. – 03.10.1998  Iran
03.10. – 08.10.1998  Pakistan
08.10. – 21.10.1998  Indie 
21.10. – 01.11.1998  Sri Lanka
01.11. – 05.11.1998  Malediwy
05.11. – 13.11.1998  Indie
13.11. – 17.11.1998  Bangladesz
17.11. – 09.12.1998  Indie
             10.12.1998  Rosja – Moskwa (tranzyt)

Warszawa – Koszyce – Edirne – Istambuł – Ankara – Bogazkale – Kayseri – Goreme – Adana – Hatay – Damaszek – Jerash – Amman – Petra – Amman – Damaszek – Aleppo – Azzaz – Adiyaman – Nemrut Dag – Malatya – Sivas – Erzurum – Dogubayazit – Maku – Tabriz – Isfahan – Shiraz – Zahedan – Taftan – Quetta – Panaakal – Lahore – Amritsar – Delhi – Adżanta – Aurangabad – Hajdarabad – Bangalore – Mysore – Somnathpur – Mysore – Sravanabelagola – Halebid – Belur – Mangalore –Trivandrum – Colombo – Negombo – Anuradhapura – Mihintale – Aukana – Giritale – Polonnaruwa – Sigiriya – Dambula – Kandy – Nuwara Eliya – Hambantota– Bundala – Galle –Beruwela – Colombo – Male – Atol Lohifushi – Atol Paradise – Four Season Resort – Bandos – Male – Trivandrum – Madurai – Kanchipuram – Mahabalipuram – Madras – Bhubaneswar – Puri – Konarak – Bhubaneswar – Kalkuta – Bangaon – Jessore – Dhaka – Kalkuta – Bodhgaya – Waranasi – Sarnath – Satna – Khadżuraho – Bhopal – Sanchi – Vidisha – Gwalior – Agra – Fatehpur Sikri – Agra – Sikandra – Mathura – Bharatpur – Dżajpur – Delhi – Moskwa – W-wa


Edirne (meczet Selemiye) – Istambuł (Topkapi, meczety: Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Suleymaniye) – Ankara (Mauzoleum Atatürka) – Bogazkale (ruiny stolicy Hetytów Hattusas) – Yazilikaya (skalne sanktuarium) – Gereme (skalne formy Kapadocji) – Damaszek (Meczet Omajjadów) –Jerash (starożytne ruiny) – Petra (Skarbiec, klasztor Al. Deir, skalne grobowce) – Amman (starożytny amfiteatr) – Adiyaman – Nemrut Dagi (grobowiec króla Antiochosa I) – Dogubayazit (pałac Ishak Pasha, Góra Ararat) – Maku – Tabriz – Isfahan (Majdan e-shach, Meczet Królewski, most) – Shiraz – ruiny Persepolis – Shiraz – Zahedan – Taftan – Quetta – Panaakal –– Lahore (Wielki Meczet) – Amritsar (Złota Świątynia Sikhów) – Delhi (Minaret Kutb, Czerwony Fort, Meczet Piątkowy) – Adżanta (buddyjskie groty skalne) – Hajdarabad (Charminar) – Majsur (pałac maharadży, posąg byka Nandin) – Somnathpur (świątynia Channakeshara) – Sravanabelagola (17-metrowy posąg Lorda Bahubali) – Halebid (świątynia Hoysaleswara) – Belur (świątynia Channekeshava) – Trivandrum – Colombo – Negombo (wioska rybacka) – Anuradhapura (dagoby) – Mihintale – Aukana (posąg Buddy) – Giritale – Polonnaruwa (Gal Wihara) – Giritale – Sigiriya (skalna forteca, freski) – Dambulla (buddyjskie groty skalne) – Kandy (Świątynia Zęba Buddy) – Peradeniya (ogród botaniczny) – Pinnawela (sierociniec dla słoni) – Nuwara Eliya (plantacje i fabryka herbaty) – Hambantota (Bundala Park) – Male – atol Lohifushi – atol Paradise – atol Four Season Resort – atol Bandos– Male – Trivandrum – Maduraj (świątynia Minakszi) – Kanchipuram (świątynie stolicy królestwa Pallawów) – Mahabalipuram (relief skalny „narodziny Gangesu”, świątynie skalne 5 ratha) – Madras (spacer po mieście) – Bhubaneszwar (świątynie: Lingaradż, Mukteswary, Siddheswary) – Konarak (świątyni boga Słońca Surji) – Puri (świątynia boga Jagannath) – Kalkuta (świątynia bogini Kali) – Bangaon – rzeka Brahmaputra – Dhaka (spacer po mieście) – Bangaon – Kalkuta – Bodh Gaya (świątynia Mahabodhi, posąg Buddy, świątynie buddyjskie) – Waranasi (ghaty nad Gangesem) – Sarnath (stupa) – Khadżuraho (trzy grupy świątyń) – Sanchi (buddyjskie stupy) – Gwalior (zamek Man Singha i świątynia sikhów) – Agra (Tadż Mahal, Czerwony Fort) – Fatehpur Sikri – Sikandra (mauzoleum Akbara) – Mathura (świątynie Kriszny) –Bharatpur (sanktuarium ptaków Keoladeo) – Dżajpur (pałac maharadży, Pałac Wiatrów) – Delhi – Moskwa – Warszawa





POLSKA - MALTA - POLSKA

11.06. – 19.06.1998  MALTA - GOZO





POLSKA - CYPR – EGIPT – CYPR - POLSKA

19.03. – 26.03.1998





1997


POLSKA – RFN – HOLANDIA – BELGIA – FRANCJA – WIELKA BRYTANIA – ZAMBIA – MALAWI – MOZAMBIK – ZIMBABWE – ZAMBIA – ZIMBABWE – BOTSWANA – RPA – SUAZI – RPA – AUSTRALIA – NOWA ZELANDIA – TONGA – ZACHODNIE SAMOA – AMERYKAŃSKIE SAMOA – ZACHODNIE SAMOA – FIDŻI – WYSPY COOKA – POLINEZJA FRANCUSKA – USA – WLK. BRYTANIA – FRANCJA – BELGIA – HOLANDIA – RFN – POLSKA

ZAMBIA – MALAWI – MOZAMBIK – ZIMBABWE – BOTSWANA – RPA – SUAZI – AUSTRALIA – NOWA ZELANDIA – TONGA – ZACHODNIE SAMOA – AMERYKAŃSKIE SAMOA – FIDŻI – WYSPY COOKA – POLINEZJA FRANCUSKA


16.09. – 17.09.1997  RFN – Holandia – Belgia – Francja (tranzyt)
17.09. – 19.09.1997  Wielka Brytania – Londyn
             20.09.1997  Zambia
20.09. – 29.09.1997  Malawi
29.09. – 30.09.1997  Mozambik
30.09. – 08.10.1997  Zimbabwe
             05.10.1997  Zambia
08.10. – 09.10.1997  Botswana
09.10. – 10.10.1997  Republika Południowej Afryki
10.10. – 12.10.1997  Suazi
12.10. – 16.10.1997  Republika Południowej Afryki
17.10. – 01.11.1997  Australia
02.11. – 10.11.1997  Nowa Zelandia
10.11. – 15.11.1997  Tonga
14.11. – 20.11.1997  Zachodnie Samoa
             18.11.1997  Amerykańskie Samoa
21.11. – 26.11.1997  Fidżi
25.11. – 30.11.1997  Wyspy Cooka
30.11. – 05.12.1997  Polinezja Francuska
             05.12.1997  USA – Los Angeles
06.12. – 07.12.1997  Wielka Brytania – Londyn
07.12. – 08.12.1997  Francja – Belgia – Holandia – RFN (tranzyt)


Londyn – Lusaka (lotnisko) – Lilongwe – Jezioro Malawi – Kasungu – Lilongwe – Mangochi – Makokola – Zomba – Blantare – Limbe – Mwanza – Tete – Harare – Masvingo – Mucheke – Wielkie Zimbabwe – Masvingo – Bulawayo – Viktoria Falls (od strony Zambii i Zimbabwe) – Bulawayo – Gabarone – Johanesburg – Mbabane (skansen z tradycyjnym budownictwem Zulusów) – Johanesburg (nowoczesne centrum) – Pretoria (ZOO, Muzeum Transwalu) – Sun City i Lost City – Pretoria – wioski ludzi Ndebele – Pretoria – Perth (lotnisko) – Sydney (Opera, Port Darling, ogród botaniczny) – Canberra (parlament) – Melbeurne (ZOO, nowoczesne centrum) – Adelaide – Coober Pedy (kopalnie opali) – monolit skalny Ayers Rock (Uluru) – grupa skał Mount Olgas (Katatjuta) – Kings Canyon – Alice Springs (Aborygeni) – Tennant Creek – Mt. Isa – Townsville – Magnetic Island – Brisbane (nowoczesne centrum) – Sydney – Christchurch (muzeum, ogród botaniczny) – Greymouth – lodowiec Franz Josef – Queenstown – Te Anau – Milford Sound (rejs statkiem po fiordzie) – Queenstown (port na zatoką) – Mount Cook (najwyższy szczyt Nowej Zelandii) – Christchurch – Kaikoura – Picton – Wellington – Rotorua (skansen Maorysów) – Auckland (lotnisko) – Tongatapu /Nuku’alofa (skansen) – Langi – Ha’amonga (megalityczna brama zbudowana z koralowca) – Houma (fale morskie) – Kolovai (kolonia latających lisów) – Apia na Upolu – Pago Pago – Apia – Wyspa Savaii – Apia – Nadi – archipelag wysp Yasawa (rejs statkiem Captain Cook) – Nadi – Raratonga (Avarua) – Tahiti (Papeete) – Moorea (zatoka Cooka) – Tahiti – Huahine (marae) – Bora Bora – Tahiti – Los Angeles – Londyn





POLSKA – CZECHY – NIEMCY – AUSTRIA – LIECHTENSTEIN – SZWAJCARIA – FRANCJA – ANDORA – HISZPANIA – GIBRALTAR – CEUTA – MAROKO – CEUTA – HISZPANIA – PORTUGALIA – HISZPANIA – FRANCJA – MONAKO – WŁOCHY – SAN MARINO –WŁOCHY – AUSTRIA – SŁOWACJA – CZECHY – POLSKA


             17.05.1997  Czechy
17.05. – 18.05.1997  Niemcy – Austria
             18.05.1997  Liechtenstein
             18.05.1997  Szwajcaria 
18.05. – 21.05.1997  Francja
             21.05.1997  Andora
21.05. – 26.05.1997  Hiszpania 
             26.05.1997  Gibraltar
             26.05.1997  Ceuta
26.05. – 28.05.1997  Maroko
             28.05.1997  Ceuta
28.05. – 29.05.1997  Hiszpania
30.05. – 31.05.1997  Portugalia
01.06. – 02.06.1997  Hiszpania
03.06. – 04.06.1997  Francja
             04.06.1997  Monako
05.06. – 06.06.1997  Włochy
             06.06.1997  San Marino
             07.06.1997  Austria
             07.06.1997  Słowacja – Czechy


Toruń – Bydgoszcz – Wrocław – Praga – Monachium – Vaduz – Zurich – Bazylea – Lyon – Pont du Gard – Avinion – Montpellier – Odeillo – Andorra la Vella – Barcelona – Walencja – Benidorm –Alicante – Elche – Murcja – Grenada – Malaga – Gibraltar – Ceuta – Casablanca – Rabat – Ceuta – Algeciras – Kadyks – Sewilla – Lizbona – Belem – Cascais – Cabo da Roca – Sintra – Fatima – Coimbra – Salamanca – Avilla – Escurial – Madryt – Sarragossa – Lourdes – Carcassonne – St.Tropez – Cannes – Nicea – Monte Carlo – Piza – Florencja – Coriano – Rimini – San Marino – Rawenna – Wenecja – Wiedeń – Bratysława – Poprad – Kraków – Łódź – Bydgoszcz – Toruń


Toruń – Bydgoszcz – Wrocław – Praga (Stare Miasto, Hradczany, Złota Uliczka, Most Karola) – Monachium (stadion olimpijski) – Vaduz (zamek) – Zurich – Bazylea – Miluza – Lyon (Katedra, ruiny rzymskie, plac ludwika XIV) – Avinion (pałac papieży) – akwedukt Pont du Gard – Odeillo (największy piec słoneczny Europy) – Andorra la Vella – Barcelona (Sagrada Familia, Park Guell, Rambla, gotycka katedra, Casa Mila) – klasztor Montserrat – Walencja (Torres del Quart, Lonja, katedra–meczet, arena byków) – Benidorm (plaża) – Alicante – Elche (największy gaj palmowy Europy) – Murcia – Grenada (Alhambra) – Malaga – Gibraltar (płyta lotniska, skała gibraltarska) – Ceuta (enklawa hiszpańska w Afryce) – Casablanca (Wielki Meczet Hassana II) – Rabat (mauzoleum S.M.Mohammeda V) – Ceuta – Algeciras – Kadyks – Sewilla (Plac Hiszpański, Katedra z Giraldą, Stare Miasto) – Lizbona (Stare Miasto) – Belem (katedra Św.Hieronimo, Pomnik Henryka Żeglarza) – Cascais (formacja skalna Usta Piekła) – Cabo da Roca (zachodni przylądek Europy) – Sintra – Fatima (sanktuariumMatki Boskiej Fatimskie) – Salamanka – Avilla (średniowieczne mury miejskie) – Dolina Poległych – Escurial (pałac) – Madryt (zabytki Starego Miasta) – Saragossa (katedra) – Lourdes (sanktuarium Matki Boskiej) – Carcassonne (średniowieczne miasto i mury miejskie) – St.Tropez – Cannes – Nicea – Monte Carlo (kasyno) – Piza (Plac Katedralny z Krzywą Wieżą) – Florencja (Katedra–Duomo i Baptysterium, Piazza della Signoria z Palazzo Vecchio, Bazylika Santa Croce, Ponte Vecchio) – Coriano – Rimini – San Marino (Góra Tytanów, twierdze) – Rawenna (San Apolinare in Classe) – Wenecja (Plac i Bazylika Św.Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, most Rialto, Canal Grande) – Wiedeń – Bratysława – Poprad – Kraków – Bydgoszcz – Toruń





1996


POLSKA - SZWAJCARIA - WYSPY KANARYJSKIE - SZWAJCARIA - POLSKA


WYSPY KANARYSKIE - Gran Canaria

30.11. - 07.12.1996  Gran Canaria





POLSKA – HOLANDIA – BAHRAIN – OMAN – ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE – BAHRAIN – KATAR – BAHRAIN – HOLANDIA – POLSKA



OMAN – ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE – BAHRAIN - KATAR


             04.10.1996  Polska
04.10. – 05.10.1996  Holandia
             05.10.1996  Bahrain (lotnisko)
06.10. – 11.10.1996  Oman
11.10. – 15.10.1996  Zjednoczone Emiraty Arabskie
             16.10.1996  Bahrain – Al Manama (lotnisko-tranzyt)
16.10. – 17.10.1996  Katar
17.10. – 20.10.1996  Bahrain
             20.10.1996  Holandia – Amsterdam (lotnisko-tranzyt)
             20.10.1996  Polska


Warszawa – Amsterdam – Doha – Muskat – Muttrah – Sur – Wahiba Sands – Nizwa – Bahla – Jabrin – Al. Hamra –- Muskat – Salalah – Muskat – Buraimi – Al. Ain – Fujairah – Sharjah – Ajman – Sharjah – Dubai – Abu Dhabi – Al. Manama – Doha – Al. Manama – Amsterdam – Warszawa


Warszawa – Amsterdam (kanały i Stare Miasto) – Doha (lotnisko) – Muskat (pałac sułtana, muzeum) – Muttrah (souq) – Sur – Wahiba Sands – Nizwa (meczet) – Bahla – Jabrin – Al. Hamra – Muskat – Salalah –Taqah – Mirbat – Samhuram – plaża Mughshail – Job’s tomb – Muskat – Buraimi – Al. Ain (największy w ZEA targ wielbłądów) – Fujairah – Khorfakkan – Sharjah – Ajman (muzeum) – Sharjah – Dubai – Abu Dhabi – Al. Manama – Doha – Al. Manama – Dilmun (Wyspa Umarłych ze stu tysiącami kurhanów) – Amsterdam – Warszawa





POLSKA – CZECHY – SŁOWACJA – WĘGRY – RUMUNIA – BUŁGARIA – TURCJA – TURECKA REPUBLIKA CYPRU PÓŁNOCNEGO – TURCJA – SYRIA – LIBAN – SYRIA – TURCJA – BUŁGARIA – RUMUNIA – WĘGRY – SŁOWACJA – CZECHY – POLSKA


TURCJA - TURECKA REPUBLIKA CYPRU PÓŁNOCNEGO – SYRIA – LIBAN - SYRIA - TURCJA


22.08. – 23.08.1996  Polska
             23.08.1996  Czechy – Słowacja
23.08. – 25.08.1996  Węgry – Rumunia – Bułgaria
25.08. – 30.08.1996  Turcja
31.08. – 01.09.1996  Turecka Republika Cypru Północnego
01.09. – 02.09.1996  Turcja
02.09. – 04.09.1996  Syria
             04.09.1996  Liban
04.09. – 07.09.1996  Syria
07.09. – 14.09.1996  Turcja
             14.09.1996  Bułgaria
14.09. - 16.09.1996  Rumunia – Węgry – Słowacja – Czechy – Polska


Toruń – Katowice – Bielsko Biała – Cieszyn – Żilina – Banska Bystrica – Parassapuszta – Battonya – Tumu – Arad – Krajowa – Giurgiu – Ruse – Rozgrad – Andreevo – Edirne – Canakkale – Izmir – Kusadasi – Pamukkale – Denizli – Antalya – Manavgat – Antalya – Alanya – Gazipasa – Silifke – Dazucu – Girne – Lefkosa – Girne – Dazucu – Adana – Hatay – Yayladagi – Latakia – Krak des Chevaliers – Homs – Damaszek – Baalbek – Bejrut – Damaszek – Homs – Palmyra – Dajr az-Zaur – Tall Al Abyad – Aleppo – Kilis – Gaziantep – Kayseri – Ürgüp – Göreme – Konya – Kusadasi – Efez – Canakkale – Edirne – Andreevo – Ruse – Giurgiu – Krajowa – Arad – Tumu – Battonya – Parassapuszta – Banska Bystrica – Żilina – Cieszyn – Bielsko Biała – Katowice – Toruń


Toruń – Katowice – Bielsko Biała – Cieszyn – Żilina – Banska Bystrica – Parassapuszta – Battonya – Tumu – Arad – Craiowa – Giurgiu – Ruse – Rozgrad (nocleg) – Andreevo – Edirne – Canakkale – Izmir – Kusadasi – Pamukkale (wapienne tarasy, starożytne ruiny) – Antalya – Manavgat (wodospad) – Antalya – Alanya (zwiedzanie miasta, plaża) – Gazipasa – Silifke – Dazucu – prom do Girne – Lefkosa (zwiedzanie miasta, targ) – Girne – prom do Dazucu – Adana – Hatay (nocleg) – Yayladagi – Latakia (port) – Krak des Chevaliers (potężny zamek warowny, dawna siedziba joanitów) – Homs – Damaszek (Meczet Umajjadów z 705 roku, z relikwiami świętego Jana Chrzciciela, medyna, bazar) – Baalbek (starożytne ruiny świątyni Jowisza z 60 roku n.e.) – przejazd autem przez dolinę Bekaa – Bejrut (zwiedzanie zniszczonego miasta) – Damaszek (spacer po mieście) – Homs – Palmyra (ruiny starożytnego miasta na pustyni) – Dajr az-Zaur – Tall Al Abyad – Aleppo (cytadela) – Kilis – Gaziantep – Kayseri – Ürgüp – Göreme (charakterystyczne formy tufowe, domy i kościoły wykute w tufowych skałach) – Konya (dawna stolica Sułtanatu Seldżuków, meczet z muzeum Mevlany) – Kusadasi (plaża) – Efez – Canakkale – Edirne – Andreevo – Ruse – Giurgiu – Craiova – Arad – Tumu – Battonya – Parassapuszta – Banska Bystrica – Żilina – Cieszyn – Bielsko Biała – Katowice – Toruń





POLSKA – CZECHY – SŁOWACJA – AUSTRIA – BAWARIA (RFN) – AUSTRIA – SZWAJCARIA – FRANCJA – SZWAJCARIA – WŁOCHY – AUSTRIA – SŁOWACJA – CZECHY – POLSKA

BAWARIA – SZWAJCARIA


             13.07.1996  Polska
             13.07.1996  Czechy
13.07. – 14.17.1996  Słowacja
14.07. – 15.07.1996  Austria
             15.07.1996  Bawaria (Niemcy)
15.07. – 16.07.1996  Austria
16.07. – 18.07.1996  Szwajcaria
             18.07.1996  Francja
18.07. – 19.07.1996  Szwajcaria
19.07. – 20.07.1996  Włochy
             20.07.1996  Austria
20.07. – 21.07.1996  Słowacja
             21.07.1996  Czechy
             21.07.1996  Polska


Toruń – Warszawa – Cieszyn – Bratysława – Salzburg – Insbruck – Hohenschwangau – Neuschwanstein – Wiese – Garmisch-Partenkirchen – Insbruck – Rapperswil – St. Gallen – Schaffhausen – Olten – Zurich – Luzerna – Berno – Fribourg – Annemasse – Chamonix – Montreux – Vevey – Chillon – Olten – Zermat – Mediolan – Villach – Bratysława – Cieszyn – Warszawa – Toruń


Toruń – Warszawa – Cieszyn – Bratysława (nocleg) – Salzburg (zwiedzanie miasta Mozarta, pomnik Mozarta, spacer po Starym Mieście, twierdza Hohenzolernów) – okolice Insbrucka (nocleg) – Hohenschwangau – Neuschwanstein (zwiedzanie zamków Ludwika II Bawarskiego) – Wies (kościół – arcydzieło bawarskiego baroku) – Garmisch-Partenkirchen (panorama Alp ze szczytem Zugspitze) – okolice Insbrucka (nocleg) – Rapperswil (zwiedzanie Muzeum Polskich Pamiątek Narodowych założonego w 1869 roku przez Władysława Platera w XIII-wiecznym zamku położonym nad Jeziorem Zurichskim) – St. Gallen (zwiedzanie Starego Miasta oraz kolegiaty z przyległą do niej biblioteką) – Schaffhausen (największe w Europie wodospady na rzece Ren) – Olten (nocleg) – Zurich (zwiedzanie największego miasta Szwajcarii – Stare Miasto, kościół Fraumunster z witrażami Chagala) – Luzerna (zwiedzanie Starego Miasta, słynnych mostów, ratusza oraz pozostałości fortyfikacji) – Berno (siedziba władz federalnych Szwajcarii od 1898 roku, spacer po mieście – Marktgasse reprezentacyjna ulica miasta, wieża zegarowa z figurami z 1530 r., fontanna z niedźwiadkami– symbol Berna, katedra św. Wincentego) – Fribourg (spacer po mieście, zwiedzanie klasztoru i kościoła św. Mikołaja z witrażami Józefa Mechoffera) – Annemasse (nocleg) – Chamonix (wjazd kolejką linową na jeden z wierzchołków masywu Mont Blanc Aiguille de Midi – 3842 m n.p.m., panorama Alp) – przejazd nad Jezioro Lemańskie na Riwierę Szwajcarską do jej stolicy Montreux (zwiedzanie kurortu) – Vevey (zwiedzanie kurortu) – Chillon (zwiedzanie zamku rozsławionego przez lorda Byrona) – Olten (nocleg) – Zermat (spacer po mieście i do punktu widokowego na Matterhorn) – okolice Mediolanu (nocleg) – przejazd widokową trasą przez Alpy Włoskie i Austriackie – Villach – Bratysława (nocleg) – Cieszyn – Warszawa – Toruń





POLSKA - TUNEZJA - POLSKA

1996




1995


POLSKA – HOLANDIA – BRAZYLIA – URUGWAJ – ARGENTYNA – PARAGWAJ – ARGENTYNA – BOLIWIA – CHILE – PERU – EKWADOR – KOLUMBIA – BRAZYLIA – WENEZUELA – ARUBA – ANTYLE HOLENDERSKIE – HOLANDIA – POLSKA


17.09. – 18.09.1995  Polska – Holandia
             18.09.1995  Brazylia
18.09. – 19.09.1995  Urugwaj
19.09. – 24.09.1995  Argentyna
24.09. – 25.09.1995  Paragwaj
25.09. – 27.09.1995  Argentyna
27.09. – 30.09.1995  Boliwia
30.09. – 01.10.1995  Chile
01.10. – 13.10.1995  Peru
13.10. – 22.10.1995  Ekwador
22.10. – 03.11.1995  Kolumbia
03.11. – 06.11.1995  Brazylia
06.11. – 17.11.1995  Wenezuela
17.11. – 21.11.1995  Aruba
             21.11.1995  Curacao
21.11. – 22.11.1995  Holandia
             22.11.1995  Polska


Warszawa – Amsterdam – Rio de Janerio – Sao Paulo – Montevideo – Colona – Buenos Aires –Puerto de Iguassu – Posadas – Asuncion – Resistencia – Tucuman – Jujuy – La Quiaca – Villazon –La Paz – Tiahuanaco – La Paz – Arica – Tacna – Arequipa – Puno – Cuzco – Sacsahuaman Quenco – Cuzco – Machu Picchu – Cuzco – Arequipa – Nazca – Pisco – Wyspy Balestas – Pisco – Lima – Tumbes – Cuenca – Riobamba – Quito – Mitad del Mundo – Quito – Latacunga – Quito – Otavalo – Ipiales – Pasto – Papayan – Silvia – San Augustin – Bogota – Leticia – Tabatinga – Manaus – Boa Vista – St.Elena – Ciudad Bolivar – Canaima – Caracas – Merida – Jaji – Merida – Caracas – Aruba (Oranjestad) – Curacao – Amsterdam – Warszawa


Warszawa – Amsterdam (Stare Miasto, Muzeum Diamentów) – Rio de Janerio (lotnisko) – Sao Paulo (lotnisko) – Montevideo (centrum) – Buenos Aires (P.de Mayo i katedra, Cementario de la Recoleta, Museo Nacional de Bellas Artes, muzeum gaucho – Museo de Motivos Argentinos „Jose Hernandez”,, najszersza ulica świata) – wodospady Iguassu – Asuncion – La Paz (katedra, Dolina Księżycowa) – Tiahuanaco (BramaSłońca i ruiny starożytnego miasta) – La Paz (zwiedzanie miasta) – Altiplano – Park Narodowy Lauca – Arica – Arequipa (kościoły) – najgłębszy kanion świata kanion Colca – Arequipa – Puno (pływające Wyspy Indian Uros na Jeziorze Titicaca) – Cuzco (Katedra, Pałac Inki, Mur Inki, kościoły) – twierdza Sacsahuaman – ruiny Quenco – Cuzco (spacer po mieście) – ruiny Macchu Picchu – Cuzco (spacer po mieście) – Arequipa – Nazca (widokowy lot nad płaskowyżem Nazca, cmentarzysko Indian kultury Nazca) – Pisco – wycieczka łodzią na Wyspy Balestas (największe skupisko ptaków morskich nad Pacyfikiem) – Lima (katedra z grobem Franciszka Pizarro, konwent św.Franciszka, Piazza de Armas...) – Tumbes – Cuenca – Riobamba (targ indiański) – Quito (klasztor św. Franciszka, kościół La Compania...) – Mitad del Mundo (Pomnik Równika) – Latacunga /Park Narodowy Wulkanu Cotopaxi 5897m n.p.m.) – Otavalo (największy targ indiański w Ameryce Południowej) – Ipiales (sanktuarium Matki Boskiej Las Lajas) – Pasto – Papayan (charakterystyczna zabudowa miasta) – Silvia (targ Indian kolumbijskich w tradycyjnych strojach) – San Augustin (Park Archeologiczny, Alto de Los Idolos, Salto de Bordones, plantacje kawy) – Bogota (Muzeum Złota, kościoły, wzgórze Montserrat, Plac Bolivara) – Leticia (3-dniowa wyprawa po Amazonce i dżungli w dorzeczu rzeki) – Tabatinga (lotnisko) – Manaus (gmach opery, „spotkanie na rzece” Amazonki i Rio Negro) – Boa Vista – St.Elena (całodzienna wycieczka po Gran Sabana) – Ciudad Bolivar (rzeka Orinoko) – Park Narodowy Canaima (wodospady, tepui, 3-dniowa wyprawa łodziami do Salto Angel) – Caracas – Merida – Jaji – Park Narodowy Sierra Nevada – Caracas (Plac Bolivara, katedra, parlament, dom urodzin i muzeum Bolivara, Panteon) – Aruba (plaża) – Curacao (lotnisko) - Amsterdam – Warszawa





1994


W 80 dni dookoła świata:  POLSKA – RFN – HOLANDIA – BELGIA – FRANCJA – WIELKA BRYTANIA – USA – JAPONIA – HONGKONG – MAKAU – CHINY – HONGKONG – FILIPINY – TAJLANDIA – INDIE – WIELKA BRYTANIA – FRANCJA – BELGIA – HOLANDIA – RFN – POLSKA


13.09. – 14.09.1994  Polska – Niemcy – Holandia – Belgia – Francja
14.09. – 17.09.1994  Wielka Brytania – Anglia
17.09. – 15.10.1994  USA
15.10. – 22.10.1994  Japonia
22.10. – 25.10.1994  Hongkong
             25.10.1994  Makau
26.10. – 08.11.1994  Chiny
09.11. – 12.11.1994  Hongkong
12.11. – 22.11.1994  Filipiny
22.11. – 25.11.1994  Tajlandia
25.11. – 07.12.1994  Indie
07.12. – 08.12.1994  Wielka Brytania – Anglia
08.12. – 09.12.1994  Francja – Belgia – Holandia – Niemcy – Polska


Londyn – Windsor – Minneapolis – Seattle – Denver – Moab – Page – Grand Canyon – Las Vegas – Los Angeles – Hollywood – San Francisco – Portland – Seattle – Tokio – Kamakura – Nagoja – Kioto – Nara – Osaka – Himeji – Hiroszima – Miyajima – Kumamoto – Mt.Aso – Kumamoto – Kioto – Nikko – Tokio – Hongkong – Wyspa Lantau – Hongkong – Makau – Kanton – Guilin – Chongoing – Chengdu – Leshan – Dazu – Chongoing – Yichang – Wuhan – Kanton – Hongkong – Manila – Legazpi – Manila – Bangkong – Delhi – Dżajpur – Amber – Udajpur – Ahmedabad – Palitana – Dżajpur – Agra – Delhi - Londyn


Londyn (Parlament, Opactwo Westminster, British Museum, Galeria Narodowa, Galeria Tate, Pałac Buckingham...) – Windsor (Zamek Windsor) – Seattle (festiwal Indian Ameryki Północnej) – Mount Rainier National Park – Yellowstone National Park – Grand Teton National Park – Rocky Mountain National Park – Denver (Parlament, Browar Coors) – Arches National Park – Mesa Verde National Park – Four Corner Monument – Monument Valley – przełom rzeki San Juan ‘Gęsia Szyja” – Lake Powell –Wielki Kanion Rzeki Kolorado – Tama Hoovera – kasyna Las Vegas – Los Angeles – Hollywood (Aleja Gwiazd, odciski sławnych gwiazd przy Teatrze Chińskim) – San Francisco (Most Złote Wrota, więzienie Alkatraz, Chinatown, wieżowiec Piramida Transamericana...) – Portland – Seattle – Tokio – Kamakura (posąg Buddy) – Nagoja (zamek) – Kioto (świątynie: Kiyomizudera, Heian,Toshudaidżi) – Nara (Todaidżi – Świątynia Wielkiego Buddy, Świątynia Horuji, ogród japoński) – Osaka (zamek) – Himeji (Zamek Białej Czapli) – Hiroszima (Park Pokoju) – Miyajima (torii i świątynia Itsukusima) – Kumamoto (zamek) – wulkan Mt.Aso – Kumamoto – Kioto (świątynie) – Nikko (mauzoleum rodziny Tokugawa) – Tokio (dzielnica Ginza) – Hongkong – Wyspa Lantau (wielki posąg Buddy w brazie) – Hongkong (wieżowce) – Makau (historyczna, portugalska część miasta) – Kanton – Guilin (spływ rzeką Li, krasowe wzgórza i jaskinie) – Chongoing – Chengdu – Leshan (71 metrowy Budda wykuty w skale) – Dazu (zespół jaskiń buddyjskich) – Chongoing (spływ rzeką Jangcy – trzy przełomy) – Yichang – Wuhan (wieża) – Kanton – Hongkong – Manila – wulkan Taal – trzęsienie ziemi – wulkan Mayon – Legazpi – Manila – Bangkong (Pałac Królewski, Wat Phra Keo–Świątynia Szmaragdowego Buddy, Wat Po, Wat Arun, Wat Trimitr) – Delhi (świątynia Kwiatu Lotosu, cmentarz m.in. rodziny Gandhi, muzeum Indiri Gandhi, Red Fort, Minar Kutb, Meczet Piątkowy) – Dżajpur (Pałac Maharadży, Pałac Wiatrów, Obserwatorium Astronomiczne) – Fort Amber – Udajpur (pałac maharadży) - Ahmadabad – Palitana (świątynia dżinistów) – Ahmadabad – Dżajpur – Agra (Tadż Mahal, Czerwony Fort) – Delhi – Londyn


13.09.1994  Toruń – Poznań – Świecko (tranzyt Niemcy)
14.09.1994  Venlo – Calais – Dover – Londyn (nocny tranzyt Niemcy – Holandia – Belgia – Francja)
15.09.1994  Londyn
16.09.1994  Londyn – Windsor – Londyn
17.09.1994  Londyn – Minneapolis – Seattle
18.09.1994  Seattle
19.09.1994  Seattle – Mount Rainier National Park
20.09.1994  Mount Rainier NP - Spokane – Heyburn State Park (Idaho)
21.09.1994  Heyburn SP – Missoula – Gornet Ghost Town – Butte – Yellowstone NP
22.09.1994  Yellowstone NP
23.09.1994  Yellowstone NP
24.09.1994  Grand Teton NP
25.09.1994  Grand Teton NP – Jackson
26.09.1994  Jackson – Rock Springs – Laramie – Rocky Mountain NP
27.09.1994  Rocky Mountain NP
28.09.1994  Rocky Mountain NP – Denver
29.09.1994  Denver
30.09.1994  Denver – Moab
01.10.1994  Moab – Arches NP – Moab
02.10.1994  Moab – Cortez – Mesa Verde NP – Four Corner Monument – Kayenta – Monument Valley
03.10.1994  Monument Valley – Mexican Hat – przełom rzeki San Juan – The Goosenecks
04.10.1994  Kayenta – Page – Glen Canyon Dam – Lake Powell
05.10.1994  Lake Powell
06.10.1994  Lake Powell – Glen Canyon Dam – Grand Canyon NP
07.10.1994  Grand Canyon NP – Bright Canyon Trail do Indian Garden
08.10.1994  Grand Canyon NP – Williams – Las Vegas
09.10.1994  Las Vegas – Los Angeles – Santa Monica – Malibu – Los Angeles
10.10.1994  Los Angeles – Holywood – Los Angeles
11.10.1994  San Francisco
12.10.1994  San Francisco – Sacramento
13.10.1994  Portland – Seattle
14.10.1994  Seattle
15.10.1994  Narita
16.10.1994  Narita – Kamakura – Tokyo – Nagoya
17.10.1994  Nagoya – Kyoto – Nara – Horyuji – Kioto – Nagoya
18.10.1994  Nagoya – Osaka – Nagoya
19.10.1994  Nagoya – Himeiji – Hiroshima – Miyajimaguchi – świątynia Itsukushima na wyspie – Hiroshima – Hakata – Kumamoto
20.10.1994  Kumamoto – wulkan Aso – Suizenji – Kumamoto
21.10.1994  Kumamoto – Hakata – Osaka – Kioto – Maibara – Ogaki
22.10.1994  Tokyo – Utsunomiya – Nikko – Utsunomiya – Ueno – Tokyo – Narita – Hong Kong
23.10.1994  Hong Kong
24.10.1994  Hong Kong
25.10.1994  Hong Kong – Macau
26.10.1994  Macau – Guangzhou (Kanton)
27.10.1994  Hengyang – Guilin
28.10.1994  Guilin – Yangshuo – Guilin
29.10.1994  Guilin
30.10.1994  Guilin – Liuzhou – Guiyang
31.10.1994  Chongqing – Dazu
01.11.1994  Dazu
02.11.1994  Chengdu – Leshan
03.11.1994  Leshan – Zigong
04.11.1994  Zigong – Choinqing
05.11.1994  Choinqing – Wanxian
06.11.1994  Yichang
07.11.1994  Wuhan
08.11.1994  Changsha – Hengyang – Guangzhou
09.11.1994  Hong Kong
10.11.1994  Hong Kong
11.11.1994  Hong Kong
12.11.1994  Hong Kong – Manila – Tagatay (wulkan Taal)
13.11.1994  Tagatay
14.11.1994  Taal – Batangas – Anilao
15.11.1994  Anilao
16.11.1994  Anilao – Batangas – Lucena
17.11.1994  Legazpi
18.11.1994  Legazpi
19.11.1994  Legazpi
20.11.1994  Legazpi (wulkan Mayon) – Naga
21.11.1994  Pasay – Manila
22.11.1994  Manila – Bangkok
23.11.1994  Bangkok
24.11.1994  Bangkok
25.11.1994  Bangkok – Delhi
26.11.1994  Delhi
27.11.1994  Delhi – Ajmer
28.11.1994  Ahmadabad – Palitana
29.11.1994  Palitana
30.11.1994  Palitana – Ahmadabad
01.12.1994  Udajpur
02.12.1994  Jajpur
03.12.1994  Jajpur – Agra
04.12.1994  Agra
05.12.1994  Agra – Delhi
06.12.1994  Delhi
07.12.1994  Delhi – Londyn
08.12.1994  Londyn – Calais – Dover – Venlo
09.12.1994  tranzyt Niemcy – Świecko – Poznań – Toruń








1993


POLSKA – OBWÓD KALININGRADZKI (ROSJA) – LITWA – ŁOTWA – LITWA – OBWÓD KALININGRADZKI (ROSJA)



             21.08.1993  Polska
             21.08.1993  Obwód Kaliningradzki (Rosja)
             21.08.1993  Litwa
21.08. – 22.08.1993  Łotwa
             22.08.1993  Litwa
             22.08.1993  Obwód Kaliningradzki (Rosja)
22.08. – 23.08.1993  Polska


Toruń – Olsztyn – Bezledy – przejazd tranzytem przez Obwód Kaliningradzki – Sowieck – Meitene – Ryga (nocleg) – Meitene – Sowieck – przejazd tranzytem przez Obwód Kaliningradzki – Bezledy – Olsztyn – Toruń


21.08.1993  Toruń
21.08.1993  Bezledy
21.08.1993  Sowieck
21.08.1993  Meitene
21.08.1993 – 22.08.1993  na drogach Łotwy
22.08.1993  Meitene
22.08.1993  Sowieck
22.08.1993  Bezledy
23.08.1993  Toruń





1992


POLSKA – RFN – HOLANDIA – BELGIA – FRANCJA – WIELKA BRYTANIA – MEKSYK – WLK.BRYTANIA – FRANCJA – BELGIA – HOLANDIA – RFN – POLSKA


             14.11.1992  Polska
14.11. – 15.11.1992  RFN – Holandia – Belgia – Francja (tranzyt)
15.11. – 18.11.1992  Wielka Brytania – Londyn
18.11. – 18.12.1992  Meksyk
19.12. – 21.12.1992  Wielka Brytania – Londyn
21.12. – 22.12.1992  Francja – Belgia – Holandia – RFN (tranzyt)
             22.12.1992  Polska


Toruń – Inowrocław – Świecko – Venlo – Calais – Dover – Londyn – Mexoco City – Teotihuacan – Xochimilco – Amecameca – Tula – El Tajin – Vera Cruz – Villahermosa – Palenque – Merida – Uxmal – Merida – Chichen Itza – Tulum – Chetumal – San Christobal – Comitan – Laguna de Montebello – Oaxaca – Monte Alban – Pochutla – Zipolite – Acapulco – Mexico City – Londyn – Dover – Calais – Venlo – Świecko – Toruń


Toruń – Inowrocław – Świecko – Venlo – Calais – Dover – Londyn (Buckingham Palace, Trafalgar Square, National Museum, British Museum, Galeria Tate, Parlament, Katedra Westminster, zamek i most Tower, katedra Św. Pawła...) – Meksyk (katedra, Muzeum Antropologiczne, Plaza Garibaldi, biblioteka uniwersytecka...) – Teotihuacan (piramida Słońca, piramida Księżyca i ruiny stolicy Azteków) – Tochimilco (tradycyjne ozdobne łodzie) – Amecameca (wulkan Popocatepetl) – Tula (ruiny piramidy boga Quetzalcoatla z posągami wojowników w stolicy Tolteków) – El Tajin (piramida Nisz) – Vera Cruz (port) – Villahermosa (kamienne głowy Olmeków w parku La Venta) – Palenque (ruiny miasta Majów, wodospady w dżungli Aqua Azul i Misolha) – Merida – Uxmal (piramida i ruiny miasta Majów) – Merida – Chichen Itza (miasto Majów – wielka Piramida El Castillo, Świątynia Wojowników z posągiem chac-mool...) – Tulum (ruiny) – Chetumal – San Christobal – Comitan – Laguna de Montebello – Oaxaca – Monte Alban (ruiny stolicy Zapoteków) – Pochutla – Zipolite (plaża) – Acapulco (plaże) – Meksyk (Zokalo z katedrą i Plac Garibaldiego) – Londyn (zwiedzanie miasta) – Dover – Calais – Venlo – Świecko – Toruń


14.11.1992  Toruń – Inowrocław – Świecko
15.11.1992  Venlo – Calais – Dover – Londyn (tranzyt RFN – Holandia – Belgia – Francja)
16.11.1992  Londyn
17.11.1992  Londyn
18.11.1992  Londyn – Amsterdam – Meksyk
19.11.1992  Meksyk
20.11.1992  Meksyk
21.11.1992  Meksyk – Teotihuacan – Meksyk
22.11.1992  Meksyk
23.11.1992  Meksyk – Tula – Pachuca – Tulancingo – Poza Rica
24.11.1992  Poza Rica – Papantla – El Tajin – Papantla – Vera Cruz
25.11.1992  Vera Cruz
26.11.1992  Vera Cruz – Coatzacoalcos – Villahermosa
27.11.1992  Villahermosa – Payalas – Palenque
28.11.1992  Palenque
29.11.1992  Palenque – Aqua Azul – Palenque
30.11.1992  Merida – Uxmal – Merida – Chichen Itza
01.12.1992  Chichen Itza – Tulum
02.12.1992  Tulum – Chetumal
03.12.1992  Chetumal
04.12.1992  Chetumal
05.12.1992  Palenque – San Cristobal de las Casas – Comitan
06.12.1992  Comitan – Lagos Montebello – Comitan
07.12.1992  Comitan – San Cristobal de las Casas – Tuxtla Gutierrez
08.12.1992  Oaxaca – Monte Alban – Oaxaca – Pochutla
09.12.1992  Pochutla – Porto Angel – Pochutla
10.12.1992  Pochutla – Porto Angel – Pochutla
11.12.1992  Pochutla – Porto Angel – Pochutla
12.12.1992  Pochutla – Porto Angel – Pochutla
13.12.1992  Pochutla – Porto Angel – Pochutla
14.12.1992  Acapulco
15.12.1992  Acapulco
16.12.1992  Meksyk
17.12.1992  Meksyk
18.12.1992  Meksyk
19.12.1992  Amsterdam – Londyn
20.12.1992  Londyn
21.12.1992  Londyn – Dover – Calais – Venlo (Francja – Belgia – Holandia)
22.12.1992  tranzyt Niemcy – Świecko – Poznań – Toruń





POLSKA – GRECJA – CZECHOSŁOWACJA – EGIPT – GRECJA – CZECHOSŁOWACJA – POLSKA


             18.03.1992 Polska
             18.03.1992 Czechosłowacja
             18.03.1992 Grecja (Ateny – lotnisko)
19.03. – 02.04.1992 Egipt
             02.04.1992 Grecja (Ateny – lotnisko)
             02.04.1992 Czechosłowacja (Praga – lotnisko)
             02.04.1992 Polska


Toruń – Warszawa – Praga – Ateny – Kair – Memfis – Giza – Sakkara – Kair – Asuan – Abu Simbel – Asuan – Luksor – Karnak – Luksor – Zachodnie Teby – Hurgada – Kair – Ateny – Praga – Warszawa – Toruń


Toruń – Warszawa (lotnisko) – Praga (Starówka, cmentarz żydowski, lotnisko) – Ateny (lotnisko) – Kair (miasto umarłych, meczety: El Hasana, Rikopiego i Muhameda Ali, cytadela, spacer nad Nilem) – Memfis (sfinks z Memfis, ruiny) – Sakkara (piramida Dżesera) – Giza (Sfinks, piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, fabryka dywanów) – Kair (nocny przejazd pociągiem Kair-Asuan) – Asuan (spacer nad Nilem) – Abu Simbel (świątynia Abu Simbel) – Asuan (bazar, wyspa Elefantyna–mauzoleum Agi Khana, wyspa Kichenera–ogrody, wyspa Phile–ruiny świątyni Izydy) – Luksor – Karnak (kompleks ruin, świątynia Amona-Re) – Luksor (ruiny Świątyni Narodzin Amona, spacer nad Nilem) – Zachodnie Teby (kolosy Memnona, Ramasseum, świątynia Hatszepsut, Dolina Królów) – Luksor (spacer nad Nilem) – Hurgada (rejs stateczkiem, rafa koralowa, plażowanie) – Kair (Muzeum Egipskie, bazary, uliczki starego Kairu, meczety) – Ateny (lotnisko) – Praga (lotnisko) – Warszawa (lotnisko) – Toruń





1991


POLSKA – CZECHOSŁOWACJA – GRECJA – EGIPT – GRECJA – CZECHOSŁOWACJA – POLSKA


             09.10.1991  Polska
             09.10.1991  Czechosłowacja
             09.10.1991  Grecja (Ateny – lotnisko)
09.10. – 04.11.1991  Egipt
             04.11.1991  Grecja (Ateny – lotnisko)
             04.11.1991  Czechosłowacja (Praga – lotnisko)
             04.11.1991  Polska


Toruń – Warszawa – Praga – Ateny – Kair – Giza – Sakkara – Kair – Luksor – Asuan – Wielka Tama – Asuan – Abu Simbel – Asuan – wyspa Phile – Asuan – Luksor – Karnak – Luksor – Zachodnie Teby – Luksor – Hurghada – Sharm el Sheikh – klasztor św. Katarzyny – Sharm el Sheikh – Suez – Kair – Ateny – Praga – Warszawa – Toruń


Toruń – Warszawa (lotnisko) – Praga (Starówka, cmentarz żydowski, lotnisko) – Ateny (lotnisko) – Kair (miasto umarłych, meczety: El Hasana, Rikopiego i Muhameda Ali, cytadela, spacer nad Nilem) – Sakkara (piramida Dżesera) – Giza (Sfinks, piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa) – Kair (nocny przejazd pociągiem Kair-Asuan) – Asuan (spacer nad Nilem) – Wielka Tama – Asuan (spacer nad Nilem) – Abu Simbel (świątynia Abu Simbel) – Asuan (bazar, wyspa Elefantyna–mauzoleum Agi Khana, wyspa Phile–ruiny świątyni Izydy) – Luksor (ruiny Świątyni Narodzin Amona, spacer nad Nilem) – Karnak (kompleks ruin, świątynia Amona-Re) – Luksor (specer nad Nilem) – Zachodnie Teby (kolosy Memnona, Ramasseum, świątynia Hatszepsut, Dolina Królów) – Luksor (spacer nad Nilem) – Hurghada (rafa koralowa, plażowanie) – statek do Sharm el Sheikh – klasztor świętej Katarzyny – Sharm el Sheikh (plaża, rafa) – Suez (Kanał Sueski) – Kair (Muzeum Egipskie, bazary, uliczki starego Kairu) – Ateny (lotnisko) – Praga (lotnisko) – Warszawa (lotnisko) – Toruń





1990


Paryż i zamki nad Loarą:  POLSKA – NIEMCY – FRANCJA – NIEMCY – POLSKA



30.07. – 31.07.1990  Polska
31.07. – 01.08.1990  Niemcy
01.08. – 06.08.1990  Francja
06.08. – 07.08.1990  Niemcy
             07.08.1990  Polska


Toruń – Poznań – Świecko – Hannover – Herford – Gutersloh – Lichtendorf – Köln – St. Goar – Saarbrücken – Verdun – Reims – Paryż – Wersal – Orleans – Chambord – Muides sur Loire – Chenonceaux – Amboise – Blois – Orlean – Paryż – Saarbrücken – Dransfeld – Hannover – Świecko – Poznań – Toruń


Toruń – Poznań – Świecko – Hannover – Herford – Gutersloh – Lichtendorf – Köln (katedra) – St. Goar (przełomy Renu, nocleg) – Saarbrücken – Verdun – Reims (katedra) – Paryż (zwiedzanie miasta, wjazd na wieżę Eiffla, muzeum Orsay) – Wersal (pałac) – Orleans – Chambord (zamek) – Muides sur Loire (nocleg) – Chenonceaux (zamek) – Amboise (zamek, muzeum Leonardo da Vonci) – Blois (zamek) – Orlean – Paryż (Luwr) – Saarbrücken – Dransfeld (nocleg) – Hannover – Świecko – Poznań – Toruń


30.07.1990  wyjazd z Torunia 14:00
31.07.1990  Świecko 01:00 – 3:30 – Hannover – zajazd Herford – zajazd Gutersloh – zajazd Lichtendorf – Köln – St. Goar (nocleg)
01.08.1990  St. Goar – Saarbrücken – Verdun – Reims – Paryż (nocleg)
02.08.1990  Paryż – Wersal – Paryż (nocleg)
03.08.1990  Paryż (nocleg)
04.08.1990  Paryż – Orleans – Chambord – Muides sur Loire (nocleg)
05.08.1990  Muides sur Loire – Chanonceaux – Amboise – Blois – Orleans – Paryż (nocleg)
06.08.1990  Paryż – Saarbrücken – Dransfeld (nocleg)
07.08.1990  Dransfeld – Hannover – Świecko – Poznań – Toruń





1989


POLSKA - ZSRR - UZBEKISTAN - ZSRR - POLSKA



11.10. – 25.10.1989  Uzbekistan


Toruń - Warszawa - Moskwa - Taszkent - Samarkanda - Taszkent - Moskwa - Warszawa - Toruń





1988


POLSKA – RUMUNIA – DUBAI – SINGAPUR – MALEZJA – TAJLANDIA – LAOS – BIRMA – INDIE - PAKISTAN - ZSRR – WĘGRY – POLSKA


             25.10.1988  Polska
25.10. – 26.10.1988  Rumunia
             26.10.1988  Dubai (lotnisko)
27.10. – 01.11.1988  Singapur
01.11. – 03.11.1988  Malezja
03.11. – 24.11.1988  Tajlandia
24.11. – 30.11.1988  Laos
             30.11.1988  Birma (lotnisko w Rangunie)
             30.11.1988  Indie (lotnisko w Bombaju)
             30.11.1988  Pakistan (lotnisko w Karachi)
             30.11.1988  Uzbekistan (lotnisko w Taszkiencie)
30.11. – 01.12.1988  ZSRR (lotnisko w Moskwie)
             01.12.1988  Węgry (lotnisko w Budapeszcie)
             01.12.1988  Polska


Toruń – Warszawa – Bukareszt – Dubai – Singapur – Johor Bahru – Kuala Lumpur – Hat Yai – Krabi – wyspa Phi Phi – Krabi – Bangkok – wyspa Ko Chang – Bangkok – Vientiane – Rangun – Bombaj – Karachi - Taszkient – Moskwa – Budapeszt – Warszawa


Toruń – Warszawa – Bukareszt (lotnisko) – Dubai (lotnisko) – Singapur (zwiedzanie miasta, zakupy elektroniki) – Johor Bahru – Kuala Lumpur – Hat Yai – Krabi – wyspa Phi Phi (pobyt wypoczynkowy) – Krabi – Bangkok (zwiedzanie stolicy Tajlandii, zakupy) – wyspa Ko Chang (pobyt wypoczynkowy) – Bangkok (zwiedzanie stolicy Tajlandii, zakupy) – Vientiane (zwiedzanie stolicy Laosu) – Rangun (lotnisko) – Bombaj (lotnisko) – Karachi (lotnisko) - Taszkient (lotnisko) – Moskwa (lotnisko) – Budapeszt (lotnisko) – Warszawa





1987

POLSKA - NRD – DUBAI – SINGAPUR – MALEZJA – TAJLANDIA – MALEZJA – SINGAPUR – DUBAI – NRD – WĘGRY - POLSKA



21.11. – 24.12.1987


Warszawa – Berlin – Dubai (lotnisko) – Singapur – Kuala Lumpur – Hat Yai – Bangkok – Chiang Mai – Bangkok – Krabi – Phi Phi – Krabi – Hat Yai – Kuala Lumpur – Singapur – Dubai (lotnisko) – Berlin (lotnisko) – Budapeszt (lotnisko) - Warszawa





1986


POLSKA – WĘGRY – RUMUNIA – ABU DHABI – TAJLANDIA – MALEZJA – SINGAPUR – INDONEZJA – SINGAPUR – TAJLANDIA – ABU DHABI – RUMUNIA – WĘGRY – POLSKA


             04.11.1986  Polska
             04.11.1986  Węgry (lotnisko w Budapeszcie)
04.11. – 05.11.1986  Rumunia
             06.11.1986  Abu Dhabi (lotnisko)
06.11. – 23.11.1986  Tajlandia
             23.11.1986  Malezja
23.11. – 25.11.1986  Singapur
25.11. – 09.12.1986  Indonezja (Jawa, Bali)
09.12. – 12.12.1986  Singapur
             12.12.1986  Tajlandia
             13.12.1986  Abu Dhabi
             13.12.1986  Rumunia (lotnisko w Bukareszcie)
             13.12.1986  Węgry (lotnisko w Budapeszcie)
             13.12.1986  Polska


Toruń – Warszawa – Budapeszt – Bukareszt – Abu Dhabi – Bangkok – Chiang Mai – Bangkok – Nakhom Pathom – Surat Thani – Krabi – Phi Phi – Krabi – Hat Yai – Kuala Lumpur – Singapur – Dżakarta – Yogyakarta – Borobodur – Yogyakarta – Probolinggo – Ngadisari – Banyuwangi – Denpasar – Kuta Legian – Besakih – Kuta Legian – Denpasar – Banyuwangi – Surabaya – Dżakarta – Singapur – Bangkok – Abu Dhabi – Bukareszt – Budapeszt – Warszawa – Toruń


Toruń – Warszawa (lotnisko) – Budapeszt (lotnisko) – Bukareszt (nocleg, zwiedzanie miasta) – przelot rumuńskimi liniami Tarom – Abu Dhabi (lotnisko, wolnocłowe zakupy whisky) – przelot Taromem – Bangkok (Wat Phra Keo, Wat Po, Wat Arun, Wat Sakhet, Chinatown, Patpong, Sunday Market, klongi) – Chiang Mai (świątynie, okoliczne wioski – manufaktury: wyroby z laki, parasolek, drewna i metalu, skansen Little Chiang Mai, pokazy słoni) – Bangkok (zwiedzanie miasta, zakupy tekstyliów) – Nakhom Pathom (największa w świecie buddyjskim chedi) – Surat Thani – Krabi – łodzią na wyspę Phi Phi (odpoczynek, plażowanie, nurkowanie) – łodzią do Krabi – Hat Yai – Kuala Lumpur (spacer po mieście) – Singapur (zwiedzanie miasta) – przelot Singapore Airlines do Indonezji – Dżakarta (spacer po mieście) – nocnym pociągiem do Yogyakarta – Borobodur (zwiedzanie buddyjskiego kompleksu Borobudur) – Yogyakarta – Probolinggo – Ngadisari (wulkan Bromo) – Banyuwangi (prom na Bali) – Denpasar – Kuta Legian – Besakih (świątynia Besakih) – Kuta Legian – Denpasar – Banyuwangi (prom na Jawę) – Surabaya – Dżakarta (zwiedzanie miasta) – przelot Singapore Airlines – Singapur (zwiedzanie miasta, zakupy elektroniki) – przelot Taromem – Bangkok (lotnisko) – przelot Taromem – Abu Dhabi (lotnisko) – przelot Taromem – Bukareszt (lotnisko) – Budapeszt (lotnisko) – Warszawa (lotnisko) – Toruń





1986 POLSKA – BIAŁORUŚ – ROSJA – MONGOLIA – ROSJA – BIAŁORUŚ – POLSKA

1986





1980


POLSKA – CZECHOSŁOWACJA – GRECJA – IRAN – INDIE – NEPAL – INDIE – LIBAN – GRECJA – CZECHOSŁOWACJA – AUSTRIA – CZECHOSŁOWACJA – POLSKA


22.02. – 23.02.1980  Polska
             23.02.1980  Czechosłowacja
             23.02.1980  Grecja (lotnisko w Atenach)
             24.02.1980  Iran (lotnisko w Teheranie)
24.02. – 09.03.1980  Indie (Maharashtra–Madhya Pradesh–Haryana–Delhi–Uttar Pradesh–Bihar)
09.03. – 16.03.1980  Nepal
16.03. – 24.03.1980  Indie
             24.03.1980  Liban (lotnisko w Bejrucie)
24.03. – 29.03.1980  Grecja
29.03. – 31.03.1980  Czechosłowacja
31.03. – 01.04.1980  Austria
01.04. – 04.04.1980  Czechosłowacja
             04.04.1980  Polska


Toruń – Warszawa – Praga – Ateny – Teheran – Bombaj – Manmad – Khandwa – Itarsi – Bhopal – Sanchi – Bhopal – Sagar – Chhatarpur – Khadżuraho – Jhansi – Gwalior – Agra – Delhi – Varanasi – Sarnath – Varanasi – Sonpur – Muzaffarpur – Sagauli – Raxaul – Birganj – Kathmandu – Patan – Kathmandu – Bhaktapur (Badgaon) – Kathmandu – Pashupatinath – Bodnath – Kathmandu – Birganj – Raxaul – Sonpur – Patna – Gaya – Bodh Gaya – Gaya – Bodh Gaya – Gaya – Bombaj – Bejrut – Ateny – Pireus – Ateny – Praga – Bratysława – Wiedeń – Bratysława – Praga – Warszawa – Toruń


Toruń – Warszawa (nocleg) – Praga (lotnisko) – Ateny (lotnisko) – Teheran (lotnisko) – Bombaj (lotnisko, okolice Victoria Station) – Manmad – Khandawa – Itarsi – Bhopal – Sanchi (trzy buddyjskie stupy) – Bhopal (spacer po mieście) – Sagar – Chhatarpur – Khadżuraho (trzy grupy hinduistycznych świątyń z 950–1050 r.: Matangeśwara, Lakshmana, Vishwanath, Parvati, Kandariya, Devi Jagdambe, Czitragupta, Chausath Yogini, Shanti Nath, Parsvanath, Adinath Temple) – Jhansi – Gwalior – Agra (Tadż Mahal, Czerwony Fort, święto Holi) – Delhi (India Gate, Muzeum Narodowe, Lakszmi Narajana Temple, meczet Jama Masjid) – Varanasi (ghaty nad Gangesem)– Sarnath (Muzeum Archeologiczne, 34-metrowa stupa Dhamekh z ok.500 r. n.e., Main Shire, park jeleni) – Varanasi (pałac-muzeum maharadży Varanasi, ghaty) – Sonpur – Muzaffarpur – Sagauli – Raxaul – Birganj – Kathmandu (Durbar Square, pagody, świątynia bogini Kumari) – Patan (Durbar Square z pagodami) – Kathmandu (Swayambhunath stupa) – Bhaktapur (Durbar Square, Nyatapola Temple) – Kathmandu (Swayambhunath stupa) – Pashupatinath (ghaty nad Bagmati, świątynia Śiwy) – Bodnath (Bodnath stupa) – Kathmandu – Birganj – Raxaul – Sonpur (stateczek po Gangesie do Patny) – Patna – Gaya – Bodh Gaya (Mahabodhi temple, święte drzewo Bodhi, buddyjskie świątynie, posąg Buddy) – Gaya – Bodh Gaya (buddyjskie świątynie) – Gaya – Bombaj (miasto, lotnisko) – Bejrut (lotnisko) – Ateny (Akropol z Partenonem i Erechtejonem, Teatr Dionizosa, Herodos Attikus Odeon, świątynia Hefajstosa, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Muzeum Beneki, Muzeum Narodowe) – Pireus (port) – Ateny (okolice Akropolu, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Stadion Panatenajski, park) – Praga (spacer po mieście) – Bratysława (zamek Hrad) – Wiedeń (katedra św. Stefana, Belweder, Prater, spacer po mieście) – Bratysława – Praga (Hradczany, Most Karola, spacer po mieście) – Warszawa – Toruń


22.02.1980  Toruń – Warszawa
23.02.1980  Warszawa – Praga
23.02.1980  Grecja (lotnisko w Atenach)
24.02.1980  Iran (lotnisko w Teheranie)
24.02.1980  Indie – Bombaj
25.02.1980  Jalgaon – Itarsi – Sanchi
26.02.1980  Sanchi
27.02.1980  Sanchi – Bhopal
28.02.1980  Chhatarpur – Khadżuraho
29.02.1980  Khadżuraho
01.03.1980  Khadżuraho – Jhansi – Agra
02.03.1980  Agra
03.03.1980  Agra – Delhi
04.03.1980  Delhi
05.03.1980  Delhi – Agra (nocny przejazd do Varanasi)
06.03.1980  Kanpur – Allahabad – Varanasi
07.03.1980  Varanasi – Sarnath – Varanasi
08.03.1980  Varanasi
09.03.1980  Sonpur – Muzaffarpur – Raxaul – Birganj (Nepal)
10.03.1980  Birganj – Kathmandu
11.03.1980  Kahmandu
12.03.1980  Kathmandu
13.03.1980  Kathmandu
14.03.1980  Kathmandu – Badgaon – Kathmandu
15.03.1980  Kathamndu
16.03.1980  Kathmandu – Raxaul (Indie)
17.03.1980  Raxaul – Sonpur – Patna – Gaya
18.03.1980  Gaya – Bodh Gaya
19.03.1980  Bodh Gaya
20.03.1980  Bodh Gaya
21.03.1980  Bodh Gaya
22.03.1980  Gaya – Allahabad – Jabalpur
23.03.1980  Bombaj
24.03.1980  Bombaj – Bejrut (lotnisko) – Ateny
25.03.1980  Ateny
26.03.1980  Ateny
27.03.1980  Ateny
28.03.1980  Ateny – Pireus – Ateny
29.03.1980  Ateny – Praga
30.03.1980  Bratysława
31.03.1980  Bratysława – Wiedeń
01.04.1980  Wiedeń – Bratysława
02.04.1980  Bratysława – Praga
03.04.1980  Praga
04.04.1980  Praga – Warszawa – Toruń





1975


I Toruńska Wyprawa na Spitsbergen

POLSKA – NORWEGIA – ZSRR – SVALBARD – ZSRR – NORWEGIA - POLSKA


Czas trwania wyprawy: 13.06. – 27.09.1975 – 107 dni poza krajem

Czas pobytu na Spitsbergenie: 24.06. – 15.09.1975

Czas pobytu na Ziemi Oskara II – Kaffiöyra 78o35'–78o41' N i 11o50'–12o20' E : 27.06. – 12.09.1975

13.06. – 20.06.1975 rejs statkiem “Włókniarz” Gdynia – Murmańsk


Toruń – Gdynia (zaokrętowanie) – cieśniny duńskie – fiordy Norwegii – Bergen – Murmańsk – Barentsburg – Pyramiden – Kaffiöyra na Ziemi Oskara II (lodowce: Aavatsmarkbreen, Waldemarbreen, Irenebreen, Elisebreen, Eivindbreen, Andreasbreen, Oliverbreen, Dahlbreen) – wyspa Prins Karls Forland – Kaffiöyra – Barentsburg – Murmańsk – Gdynia – Toruń


Gdynia – cieśniny duńskie – fiordy Norwegii – Murmańsk na pokładzie polskiego statku „Włókniarz”
Murmańsk – Barentsburg na pokładzie radzieckiego statku „Donskoj”
Barentsburg – Forlandsundet na pokładzie radzieckiego holownika „Ewenk”
Forlandsundet – Barentsburg na pokładzie radzieckiego holownika „Ewenk”
Barentsburg – Murmańsk na pokładzie radzieckiego statku „Marija Jermołowa”
Murmańsk – Gdynia na pokładzie polskiego statku „Hutnik”





 







07.08.1989 Dania 08. – 10.08.1989 RFN

1989 Zamki nad Loarą

28.11.1989 – 09.12.1989 Finlandia

21.09.1989 – 25.09.1989 Turcja 25.09.1989 – 26.09.1989 Bułgaria

18.07.1989 – 20.07.1989 Belgia

23.07.1989 Luksemburg

24.07.1989 Francja

19.09.1989 Horgo Dania – Legoland

10.1990 Holandia

1991 RFN

1991 Katalonia

KRETA – SANTORINI  10.05. – 16.05.1996

13.07.1996 Cieszyn

14.07.1996 granica Austrii

04.07.1990 Francja

07.1990 RFN 09.1990 RFN

GRECJA – 21.04. - 01.05.1999 (study tour Turysta Wałbrzych)
Comments